PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تستوسترون

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۰۴, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
11 نکته درباره تستسترون درمانی:

http://img.tebyan.net/big/1387/05/1913517419120221717128106241225436717864196.jpg
- موارد مصرف این دارو، در کمبود هورمون تستوسترون در بدن، تاخیر بلوغ در پسران،‌ سرطان پستان، بزرگی پستان بعد از زایمان، آنژیو ادم ارثی(تورم رگی)، آندومتریوز و بیماری فیبروکیستیک پستان است.
- تستوسترون، باعث تحریک بلوغ ***ی مردانه و رشد و تکامل صفات ثانویه ***ی (رویش مو در صورت و بدن، ضخیم شدن تارهای صوتی) می ‌گردد. این هورمون باعث جهش رشد در نوجوانان و توقف رشد قدی با بستن صفحات رشد در دو انتهای استخوان‌ها می‌ شود. تستوسترون باعث ساخته شدن بافت‌ها می ‌گردد.
- شایع‌ترین واکنش نامطلوب ناشی از درمان با تستوسترون عبارت است از گسترش اثر هورمونی. در مردان، نعوظ‌ های مکرر و طولانی، تحریک‌پذیری مثانه (تکرر ادرار) و ژنیکوماستی (تورم یا حساسیت بافت پستانی) ممکن است بروز کند.
- در زنان، بزرگی کلیتوریس، بم‌شدن صدا، رشد موهای بدن یا صورت، ریزش موی غیرمعمول و بی‌نظمی یا فقدان قاعدگی ممکن است بروز کند.
بروز صفات مردانه در زنان ممکن است برگشت‌ناپذیر باشد، حتی با قطع سریع دارو. پوست چرب و آکنه در هر دو *** (مردان و زنان) شایع است.
- واکنش‌های نامطلوب متابولیک شامل احتباس مایعات و الکترولیت‌ها (گاه منجر به ادم)، افزایش سطح کلسیم خون، کاهش سطح قند خون و افزایش سطح کلسترول است.
- تجویز طولانی مدت تستوسترون ممکن است منجر به فقدان میل ***ی (لیبیدو) و سرکوب اسپرم‌سازی در مردان گردد.
- اختلال شدید، ولی نادر در عملکرد کبد از جمله نکروز کبدی و سرطان سلول های کبدی هم گزارش شده است.
- تستوسترون موجب افزایش اثر داروهای خوراکی ضددیابت (http://www.bodybuilder.ir/nutrition_health/diseases/diabetes/2007/12/5/55115.html) و افزایش زمان داروهای ضدانعقادی و کاهش اثر انسولین می‌ شود.
- عوارض جسمی در آقایان شامل ژنیکوماستی، ناتوانی ***ی و آتروفی بیضه است.
- هنگام تستوسترون درمانی، وزن کردن روزانه و توجه به افزایش وزن بیش از 2 کیلو و 200 گرم در هفته و گزارش این موارد به پزشک، بسیار مهم است.
- اندازه‌گیری فشار خون در هر 4 ساعت و توجه به کاهش برون‌ده ادراری و افزایش ادم مهم است

sepehr_god2006
۱۳۸۸-۰۶-۰۵, ۰۱:۲۶ بعد از ظهر
سلام مرسی از نوشتهای پر معنای و مفیدتون

moein.bb
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۸:۲۱ قبل از ظهر
من هم به دلیل اختلال ژنتیکی خفیف دچار کم کاری بیضه شدم و تستوسترون خونم پایین بود
دکتر که رفتم ماهی 1 دونه انانتات 250 داد و روزی یه تاموکسیفن 10 میل
حالا بعد اینکه دورش کامل شد می آم و اینجا نتیجه رو می گم
راستی دکتر گفت بعد ازدواج باید hcg بزنی
به نظرتون بهتر نیست از الان hcg بزتم

در ضمن به نظرتون می تونم بعد از اتمام این طول درمان دوره حساب شده و علمی مسترون و وینسترول و پریموبولان برم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۲:۳۹ بعد از ظهر
من هم به دلیل اختلال ژنتیکی خفیف دچار کم کاری بیضه شدم و تستوسترون خونم پایین بود

در ضمن به نظرتون می تونم بعد از اتمام این طول درمان دوره حساب شده و علمی مسترون و وینسترول و پریموبولان برم؟

در مورد شما متاسفانه نميتونم نظري بدم . چون از اختلالات ژنتيكي و درمان آن اطلاعاتي ندارم .

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۲:۴۲ بعد از ظهر

دوست عزیز تو این جور مواقع به نظر پزشکت احترام بذار و از اون پیروی کن.البته واسه صحت حرف دکترت به 1 دکتر اعتماد نکن و پیش چند تا دکتر برو و نظراتشون رو جویا شو اینو از رو تجربه ای که چند وقت پیش لمس کردم بهت گفتم.

moein.bb
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۵:۵۴ بعد از ظهر
دوست عزیز تو این جور مواقع به نظر پزشکت احترام بذار و از اون پیروی کن.البته واسه صحت حرف دکترت به 1 دکتر اعتماد نکن و پیش چند تا دکتر برو و نظراتشون رو جویا شو اینو از رو تجربه ای که چند وقت پیش لمس کردم بهت گفتم.
منم احترام گذاشتم و انجام می دم
یه پزشک تهران هم اومدم اون هم همین حرف روزد و دقیقا همین روش درمانی رو گفت
من بیشتر مدنظرم اون دوره ای بود که گفتم می خوام برم هست
به نظرتون با خود پزشک در مورد دوره صحبت کنم؟؟آیا از این هورمون ها هم سررشته دارند؟؟

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۶:۲۹ بعد از ظهر
100% صحبت کن و مشورت کن .حتمآ هم سر رشته داره چون قضیه شما فرق داره باید احتیاط کنی

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۳۱, ۰۵:۵۶ بعد از ظهر
تستوسترون؛ هورموني مردانه

http://img.tebyan.net/big/1388/06/19357200642011115057237238511831221272479.jpg

تستوسترون از هورمون ‌هاي استروئيدي بدن است که ساختمان اصلي سازنده آن را کلسترول تشکيل مي ‌دهد.
اين هورمون از سلول‌ هاي ليديگ در بافت بيضه ترشح مي‌ شود و ترشح آن توسط هورمون ديگري به نام LE (که از سلول‌هاي قدامي هيپوفيز ترشح مي‌ شود) کنترل مي ‌شود.
تستوسترون براي اثرگذاري در بافت هدف و جلوگيري از کاهش اثرش، با برخي پروتئين‌ هاي ساخته شده در کبد ترکيب شده و بعد از انتقال به ارگان‌ هاي هدف با گيرنده‌ هاي موجود در بافت‌ ترکيب شده و از جدار سلول عبور کرده و آثارش را ايجاد مي ‌کند.
ارگان ‌هاي هدف شامل پوست، مو، کبد، مغز و بيضه هستند که از اين ميان، پوست بيشترين گيرنده‌ ها را به خود اختصاص داده است.

تستوسترون و دي‌ هيدروتستوسترون، هورمون ‌هاي مردانه اصلي در خون هستند.
ميزان تستوسترون بيشتر از دي ‌هيدروتستوسترون است، ولي با ايجاد اثر در بافت هدف، تستوسترون به دي‌ هيدروتستوسترون تبديل مي ‌شود.
تستوسترون در کبد مي ‌شکند و محصولات ايجاد شده توسط ادرار دفع مي ‌شود. با افزايش سن به تدريج از تعداد سلو‌ل ‌هاي ليديگ کاسته شده و مقدار اوليه تستوسترون کاهش مي ‌يابد.
با کاهش تستوسترون، موهاي وابسته به اين هورمون در سطح بدن کاهش مي ‌يابد، حجم عضلات کم شده و از علايم مردانه کاسته مي ‌شود.
علل کاهش تستوسترون

عوامل مختلفي باعث کاهش تستوسترون در مردان مي‌ شود که يکي از شايع ‌ترين علل آن، افزايش سن است.
از علل ديگر مي ‌توان به اين موارد اشاره کرد:
سيگار، الکل، برخي داروها، راديوتراپي، گرما و استفاده از حمام و سوناي داغ، نهاني بيضه‌ها، ديابت، بيماري‌ مادرزادي کالمن، جراحي و برداشت بافت بيضه، تومورهاي بيضه، تومورهاي کبد، واريکوسل و تومورهاي هيپوفيز.
http://img.tebyan.net/big/1388/06/219705635781661085719317119082242119.jpg
علايم کاهش تستوسترون

اختلال در روابط ***ي از شايع‌ ترين علايم ناشي از کاهش تستوسترون است.
علايم ديگر شامل افسردگي، تغيير در توان شناسايي افراد، کاهش انرژي، کاهش ميل ***ي، کاهش تحرک، پرخاشگري، عدم تمرکز، درد عضلاني، گر گرفتگي و بي‌ خوابي بعد از غذا خوردن مي باشد.
تشخيص کاهش تستوسترون

در معاينه بدني، معمولا کاهش حجم بيضه‌ها، کاهش موهاي بدن، کاهش حجم عضلات و پوکي استخوان را مي ‌توان ديد.
تشخيص معمولا از راه‌ اندازه ‌گيري تستوسترون و LE نمونه خون 8 صبح است. البته در موارد مشکوک مي توان هورمون‌ هاي تيروئيد، ملاتونين،DHEA و فاکتور شبه انسولين را نيز اندازه‌ گيري کرد.
درمان

براي درمان نيز معمولا از تستوسترون استفاده مي‌ شود.
از جمله عوارض درمان با تستوسترون مي ‌توان به موارد زير اشاره کرد:
افزايش آنزيم‌ هاي کبدي و افزايش خطر سرطان کبد، افزايش احتمال ابتلا به سرطان پروستات، افزايش چربي‌ خون، افزايش گلبول‌ هاي قرمز خون و انسداد تنفسي.

bodyguard
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۳:۳۳ بعد از ظهر

دوست عزیز چند سالتونه و در آزمایش تستسترون خون چه عددی به دست اومده؟
بدنتون کم مو هست یا پر مو؟
بیشتر در کدوم قسمتهای بدنتون چربی دارید؟
در چه سنی بلوغ ***ی داشتید؟
میشه یه عکس از خودتون بزارید؟

love4ever
۱۳۹۰-۰۳-۰۴, ۰۱:۰۸ بعد از ظهر
مکملهای تقویت کننده ترشح تستوسترون

مقدمه
تستوسترون، هورمون ***ی مردانه، و از یک سو، مسئول تکامل دستگاه ***ی و تناسلی مردانه، و از سوی دیگر، عامل ایجاد صفات مردانه ای از قبیل صدای کلفت، موی صورت، افزایش حجم عضلانی، خشونت، اعتماد بنفس، و همچنین تقویت تمایلات سالم ***ی است. این هورمون در بیضه های مردان، به مقادیر بسیار زیاد، و در تخمدانهای زنان، بمقدار بسیار کم تولید می شود.
ترشح کم این هورمون، هم عوارضی کوتاه مدت و هم دائمی بر سلامتی افراد دارد.
عوارض ترشح کم تستوسترون
اولین و مهمترین عارضه ترشح کم تستوسترون در بدن مردان، کاهش تمایل ***ی است. سطح انرژی و همچنین حجم عضلانی و قدرت بدنی هم کاهش می یابند.
در اینصورت، حتی اگر همه توانتان را در باشگاه بکار گیرید و برنامه غذایی هم داشته باشید، احتمالا عضلاتتان بسختی دم می کنند، و افزایش حجمشان بسیار دشوار خواهد شد.
کاهش میزان ترشح تستوسترون، باعث تغییر حالات روحی، و احساس افسردگی می شود.علاوه بر عوارض یاد شده، موارد زیر نیز ناشی از کمبود تستوسترون می باشند:
افزایش مقاومت در برابر انسولین (که سوزاندن چربی بدن را دشوار می کند، زیرا مقدار انسولین، بدلیل عدم پذیرش موثر این هورمون توسط سلولها، افزایش می یابد).
خستگی دائمی و کاهش اشتیاق به زندگی.
کاهش تواناییهای ذهنی.
سن افت:
در چه سنی این روند کاهش آغاز می شود؟ زمان آن مورد اختلاف متخصصان است، اما تحقیقات اخیر نشان داده اند، که افت مقدار ترشح تستوسترون، حتی در سن 25 تا 30 سالگی هم رخ می دهد. پیشنهاد می کنم اگر تمایل ***یتان کم است، مقدار تستوسترونتان را آزمایش کنید. این مورد، شایع ترین عارضه کمبود تستوسترون است.
مقادیر عادی تستوسترون در زیر فهرست شده اند:
مقدار عادی کل تستوسترون، 300 تا 1200 نانوگرم در هر دسی لیتر است.
مقدار عادی تستوسترون آزاد (تستوسترون فعالی که بدن می تواند استفاده کند)، 8.7 تا 25 پیکوگرم در میلی لیتر است.
نیازی به توضیح نیست که هر چه مقدار این هورمون به حداکثر نزدیکتر باشد، بهتر است.
بهترین مکملهای تقویت ترشح تستوسترون
(بجز زد ام ای، برای نوجوانان توصیه نمی شوند)
مکملهای طبیعی بسیاری برای حفظ ترشح مطلوب تستوسترون وجود دارند. لطفا توجه داشته باشید، که بجز دو مکمل اول، فقط درصورتیکه بیش از 25 سال دارید، و ترشح تستوسترونتان کاهش یافته است، شروع به استفاده از این مواد نمایید.
نوجوانان، باید اکیدا از هر نوع مکملی که بر میزان ترشح هورمونها تاثیر می گذارد، پرهیز نمایند، زیرا لزومی ندارد، سیستمی را که با حداکثر قابلیت، کار عادی خود را انجام می دهد، مختل کرد. بعلاوه، هر نوجوان، تقریبا هر هفته، معادل یک آمپول 300 میلی گرمی تستوسترون تولید می کند. بیش از این دیگر نیاز نیست!
کارایی برخی از این مکملها، هنوز هم مورد اختلاف عده ای از متخصصان این رشته است، اما طبق تجربه شخصی من بعنوان یک بدنساز حرفه ای، استفاده از آنها نتایج قابل توجهی در پی دارد.
1. زد ام ای:
یک ماده آنابولیک مینرال علمی! این ماده حاوی آسپارتات مونومتیونین روی، آسپارتات منیزیم، و ویتامین ب 6 می باشد.
افزایش چشمگیر میزان هورمونهای آنابولیک و قدرت عضلانی ورزشکاران، توسط این محصول کاملا طبیعی، با آزمایشهای کلینیکی ثابت شده است.
طبق این آزمایشها، دریافت 30 میلی گرم روی و 450 میلی گرم منیزیم مکمل در شبانه روز، می تواند سطح تستوسترون را تا 30% افزایش دهد! من هر شب، 2 کپسول زد ام ای تولیدی صنایع غذایی پرولب می خورم.
توجه: با توجه به اینکه زد ام ای، از دو ماده معدنی و ویتامین ب 6 ساخته شده است، نوجوانان می توانند آنرا با خیال راحت مصرف نمایند.

2. ویرالوید:
ویرالوید، ترکیبی طبیعی از آلکالوییدهای استروئیدی مشتق از گیاهان حاوی استرول فراوان است، که با افزایش سطح هورمون لیوتنیزینگ، افزایش تولید تستوسترون طبیعی بدن را تضمین می کند. این محصول، ماده ای عالی برای کسانی است، که قصد افزایش طبیعی هورمونهایشان را دارند.
یکی از ویژگیهای مطلوب این ماده، عدم عادت بدن است. در واقع، ویرالوید، در دراز مدت نتیجه بهتری می دهد. علاوه بر این، باعث کاهش مقدار استروژن و افزایش حساسیت به تستوسترون می شود.
نتایج مصرف این مکمل را، پس از یک هفته، بصورت افزایش احساس سلامتی و عضلاتی متورم تر خواهید دید. در پایان هفته دوم، شاهد تفاوتی کاملا محسوس در قدرت بدنیتان خواهید بود.
این ماده، محصول شرکت صنایع غذایی ویوتک است. من، بعلت وزن زیاد، روزی دو کپسول می خورم. اما کسانیکه وزنشان کمتر از 176 پوند (80 کیلوگرم) است، می توانند نصف این مقدار را مصرف نمایند.
توجه: این محصول را، افراد بالای 20 سال می توانند با خیال راحت مصرف کنند.

3. 17-اچ دی:
17- اچ دی، قویترین آندروژن (تقویت کننده صفات ثانویه ***ی) موجود بدون نیاز به نسخه پزشک است. این ماده، از طریق استخراج (با استفاده از نوعی فرایند استخراجی تقطیری چند مرحله ای) اجزاء آنابولیک گیاه اسمیلاکس (نوعی مارچوبه)، و آرایش مجدد اتمهای هیدروژن و اکسیژن حلقه طبیعی استروئید آن (با استفاده از یک فرایند ویژه هیدروکسیلاسیون) بمنظور تهیه ترکیبی شدیدا آندروژنیک و آنابولیک ، ساخته شده است.
استروئیدها را به دو دسته اصلی آندروژنیک یا آنابولیک تقسیم می کنند. استروئیدهای آندروژنیک باعث افزایش حجم و قدرت می شوند، درحالیکه انواع آنابولیک، خشکی (کم چربی بودن) و ورزیدگی بیشتر را بدنبال دارند. 17-اچ دی، بهترین ویژگیهای هر دو نوع را در خود دارد، زیرا ساختار منحصر بفرد مولکولی آن، مانع تبدیل به استروژن (و در نتیجه احتباس آب، و ذخیره چربی بشکل زنانه)، و دی اچ تی (که در اینصورت ریزش مو و واکنش شدید پروستات هم منتفی است) می شود.
ساختار مولکول 17-اچ دی، جذب آنرا چنان تسریع می کند، که اثرش طی چند دقیقه (تقریبا ظرف 30 دقیقه از مصرف با شکم خالی) حس می شود. افزایش قدرت، دم و استقامت بهتر عضلات، و انرژی و تمایل ***ی بیشتر، از جمله نتایج مصرف این محصول می باشند.
شگفت انگیزترین ویژگی این ماده، بروز سریع برخی نتایج، تا 30 دقیقه پس از مصرف است (ادعایی که تا خودم مصرف نکردم، باور نکردم).
17-اچ دی را هم شرکت صنایع غذایی ویوتک تولید می کند. 1 کپسول آنرا، با شکم خالی، 30 دقیقه قبل از تمرین، میل نمایید، تا فورا شاهد تاثیرش باشید.
4. 6-او ایکس او:
6-او ایکس او، که اختصار 3، 6، 17-آندرواستنتریون است، یک آندروژن قوی متابولیک می باشد، که بطور طبیعی، از طریق کاهش میزان استروژن (هورمون مسئول ایجاد صفات زنانه)، مقدار تستوسترون را افزایش می دهد.
شاید باور نکنید که بدن مردان هم این هورمون را عمدتا از طریق عمل آنزیم آروماتاز که تستوسترون را به استروژن تبدیل می نماید، ترشح می کند.
هورمون زنانه، در بدن مردان هم، بیشتر از طریق فعالیت آنزیم آروماتاز، که تستوسترون را به استروژن تبدیل می کند، تولید می شود. 6-او ایکس او، به آنزیم آروماتاز می چسبد، آنرا خنثی می کند، و بدین ترتیب میزان تستوسترون را افزایش می دهد. من، شبها همراه با آخرین وعده غذا، 3 کپسول 6-او ایکس او همراه با زد ام ای پرولب می خورم. مکمل مصرفی من، تولید ارگوفارم است.
5. یوریکما لانگفلیا:
یوریکما لانگفلیا، تستوسترون را از هورمونی بنام اس اچ بی جی (گلوبولین چسبیده به هورمون ***ی) جدا، و در نتیجه مانع جذب آن توسط گیرنده ها می شود.
مصرف یوریکما، با فعال کردن تستوسترون چسبیده، مقدار تستوسترون قابل استفاده را بطور متوسط 30% افزایش می دهد.
من یوریکما لانگفلیای مورد نیازم را از دو منبع تهیه می کنم: یکی، محصولی از شرکت بایوتست، بنام ترایبکس، که روزی دو بار، هر بار یک کپسول آنرا می خورم، و محصول دیگری بنام پرومن-ایکس، که مصرف فقط روزی یک قرص آن در ناشتا، نه تنها ترشح تستوسترون را تقویت می کند، بلکه مقدار اکسید نیتریک را هم افزایش می دهد.
سخن آخر درباره مکملهای افزایش دهنده تستوسترون
درصورتیکه ورزشکاری بالای 25 سال هستید، و مقدار تستوسترونتان افت کرده است، و علاقمند به افزایش طبیعی آن هستید، درباره مصرف این مکملها فکر کنید. نیازی به مصرف همزمان همه این مواد نیست، می توانید با یک دوره 6 هفته ای از هر کدام، نتایج خوبی بگیرید.