PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كوتاه از پرورش اندام جهانآقا تختی
‏۱۳۸۸-۰۷-۱۵‏, ۰۹:۱۲ بعد از ظهر
بازگشت آرنولد به پرده سينما
آرنولد شوارتزنگر قهرمان 7 دوره مسترالمپيا و بازيگر پولساز هاليوود در دهه هشتاد و نود با پروژه سينمايي «دروغ‌هاي حقيقي 2» بارديگر به سينما مي‌آيد.
«تام آرنولد» كه اخيراً در فيلم «آوتار» ساخته «جيمز كامرون» به ايفاي نقش پرداخته است، كارگرداني سري دوم «دروغ‌هاي حقيقي» را برعهده خواهد داشت. اين كارگردان آغاز فيلم‌برداري اين پروژه را به حدود 14 ماه بعد، يعني زماني كه آرنولد از مقام فرمانداري كاليفرنيا كناره‌گيري كند، موكول كرده است. نسخه اول فيلم «دروغ‌هاي حقيقي» در سال 1994 به اكران جهاني رسيد و با فروش حدود 400 ميليون دلاري‌اش يكي از پروژه‌هاي موفق سينمايي دهه 90 هاليوود به شمار مي‌رود.
در عين حال خبر مي‌رسد، با گذشت بيش از يك دهه از فيلم‌هاي پرفروشي كه آرنولد در آن‌ها ايفاي نقش كرده، تب بازسازي فيلم‌هاي «آرنولد شوارتزنگر» ناگهان رونق خاصي پيدا كرده و صنعت سينما قصد دارد به صورت هم‌زمان چند فيلم موفق قديمي اين بازيگر را دوباره‌سازي كند.
«رابرت رودريگوئز» قصد دارد «غارتگر» را كه در سال 1987 اكران شد با بازي خود آرنولد دوباره‌سازي كند و اين در حالي است كه يك كمپاني فيلم‌سازي ديگر، در تدارك توليد نسخه دوباره‌سازي شده «كماندو»ي اين بازيگر است.
خبر توليد اين دو فيلم در شرايطي اعلام مي‌شود كه چند روز قبل هم گفته شد قرار است فيلم ديگري از اين بازيگر عضلاني به نام «يادآوري مطلق» (1990) دوباره‌سازي شود. به همين دليل است كه رسانه‌هاي گروهي خبر از تب جديدي مي‌دهند كه در اين رابطه در هاليوود به راه افتاده است و مي‌خواهد فيلم‌هاي مطرح آرنولد را (با حضور و بدون حضور او) جلوي دوربين ببرد.
هر سه فيلم در مرحله پيش توليد قراردارند و هنوز معلوم نيست دو فيلم «يادآوري مطلق» و «كوماندو» توسط چه كساني كارگرداني خواهد شد. در عين حال، حضور آرنولد هم در اين فيلم‌ها بعيد به نظر مي‌رسد.
از يك سو، وي مدتي است همكاري‌اش با دنياي سينما و بازيگري را قطع كرده و از سوي ديگر، او جواني و ورزيدگي دهه هشتاد خود را ندارد كه در نقش‌هاي اكشن و پرتحرك ظاهر شود. با اين وجود، رودريگوئز اصرار دارد كه براي «غارتگر» جديد خود، آرنولد را مي‌خواهد و حاضر نيست نقش او را به بازيگر ديگري بسپارد. تحليل‌گران سينمايي اين سوال را مطرح مي‌كنند كه آيا اين سه فيلم حقيقتاً امكان دوباره‌سازي پيدا مي‌كنند يا خير. آنها در اين رابطه «كونان بربر» را مثال مي‌زنند و مي‌گويند صنعت سينما از سال‌ها قبل اعلام كرده بود قصد دوباره‌سازي آن را دارد، ولي تا به حال خبري از پيش توليد آن نشده است. به همين دليل،‌آنها پيش‌بيني مي‌كنند پروژه‌هاي ديگر مربوط به آرنولد هم همين سرنوشت را پيدا كند.
آرنولد در اوايل دهه هشتاد، نقش اصلي «كونان بربر» (1982) به عنوان يك چهره پولساز مطرح شد و بازي در قسمت اول «ترمينا‌تور» (1984) در همين ايام به شهرت او افزود و وي لقب «قهرمان اكشن سينما» را گرفت. آرنولد در كنار «سيلوستر استالونه» معروفترين بازيگران اكشن دهه هشتاد بودند.
اودر دهه نود همزمان با فيلم‌هاي اكشن در چند فيلم كمدي هم بازي كرد. آرنولد از زماني كه وارد فعاليت‌هاي سياسي شد در هيچ فيلمي ظاهر نشده است.روني بر سر دوراهي!

بعد از نتايج افتضاحي كه شاگردان چاد نيكولز در مسابقات مسترالمپيا به دست آوردند، اين سوال مطرح شده كه آيا روني كولمن، براي سال آينده كه قصد بازگشت به ميادين را دارد، بار ديگر به سراغ مربي قديمي‌اش خواهد رفت يا بعد از نمايش نااميدكننده ملوين آنتوني، ويكتور مارتينز و دنيس ولف، فرد ديگري را جايگزين چاد نيكولز خواهد كرد؟
نيكولز از سال 2001 تقريباً به صورت مستمر با روني كولمن همراه بوده و در تكرار قهرماني‌هاي او نقش موثري داشته اما خيلي‌ها معتقدند استراتژي غلط چاد نيكولز بود كه مانع از نهمين قهرماني كولمن در مسترالمپيا شد.بدنسازي بي سوما

در سال‌هايي كه بدنسازي حرفه‌اي كاملاً با داروهاي نيروزا آميخته شده، برخي از ورزشكاران رشته بدنسازي طبيعي Natural BodyBuilding را پيش گرفته‌اند. در مسابقات بدنسازي طبيعي، آزمايش دوپينگ گرفته مي‌شود و شركت‌كنندگان چه در زمان مسابقه و چه در دوره آماده‌سازي حق استفاده از هيچگونه مواد نيروزا و غيرمجاز را ندارند. در ميان بدنسازان طبيعي، جف رودريگوئز توانسته نامي براي خود دست و پا كند و برخي‌ها او را بهترين بدنساز طبيعي حال حاضر جهان مي‌دانند. سايز كمر رودريگوئز نشان مي‌دهد كه تا به حال سر و كارش به فروشندگان «سوما» نيافتاده است.بي‌رونقي پرورش اندام در اروپا

تا همين چند سال پيش مرسوم بود كه بعد از مسابقات مسترالمپيا، مسابقات جايزه بزرگ متعددي در گوشه و كنار اروپا برگزار مي‌شد. رقابت‌هايي در انگليس، آلمان، فرانسه، دانمارك، سوئد و حتي مجارستان كه با حضور قهرمانان برجسته المپيا رونق مي‌گرفت. اما پس از اينكه سال گذشته تنها يك مسابقه اروپايي انجام شد، امسال تعداد تورنمنت‌هايي قاره سبز به صفر رسيد! حتي مسابقه حرفه‌اي جهان كه قرار بود در برلين انجام شود هم به دلايلي نامشخص لغو شد تا معلوم شود اروپايي ها ديگر علاقه چنداني به برگزاري مسابقات بدنسازي در سطح حرفه‌اي ندارند و در واقع حاميان مالي موثري براي تقبل هزينه‌هاي آن پيدا نمي‌كنند. مطابق تقويم اعلام شده تا پايان سال ميلادي، فقط يك مسابقه حرفه‌اي انجام مي‌شود كه محل برگزاري آن «ساكرامنتو» در ايالت كاليفرنيا خواهد بود.