PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برگزاری اردوی تیم ملی در زیتونآقا تختی
‏۱۳۸۸-۰۷-۱۵‏, ۰۹:۱۶ بعد از ظهر
بشير آنلاين: اردوی تیم ملی پرورش‌اندام ایران برای حضور در مسابقات جهانی wbpf در روزهای یکشنبه و چهارشنبه در آکادمی مجتمع زیتون پیگیری می‌شود.
در این اردو که با نظارت چند تن از اعضای کمیته فنی از جمله حمزه هوشمند، احد عبادی، غلام صادقی و کامران علیشاهی برقرار است، اردونشینان زیر نظر محسن یزدانی و ناصر گرجی دوران آماده‌سازی خود را پیگیری می‌کنند.
از جمع 17 نفری که ابتدا به اردو دعوت شدند، بیت‌الله عباسپور، عباس عاقلی، یوسف کریمی و محسن شهبانی از حضور در مسابقات جهانی انصراف دادند و احسان خواجوی، مهدی حاتمی، محرم پناهی، مهدی عیاری، رضا باقرزاده، علی اسداللهی، حسن رهنمائیان و فریدون حقی ملی‌پوشانی هستند که پس از کسب مدال آسیایی، خود را برای حضور در مسابقات دوبی آماده می‌کنند. از 5 بدنسازی که از طریق مسابقات بابل به اردو راه یافته‌اند نیز، دو سه نفر تا به حال خط خورده‌اند که گویا مشکل یکی از آنها خدمت سربازی بوده است. قرار است طی روزهای آینده ترکیب نهایی تیم ملی برای حضور در این رقابت‌ها اعلام شود.

Mohsen
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۲‏, ۰۶:۵۱ قبل از ظهر
اردوی تیم ملی پرورش‌اندام جهت حضور در مسابقات
wbpf دوبی، هفته‌ای دو جلسه در مجتمع ورزشی زیتون در حال پیگیری است. در جلسه چهارشنبه، ملی‌پوشان زیر نظر محسن یزدانی و ناصر گرجی به تمرینات خود ادامه دادند.
مطابق معمول، اردوی 3 ساعته تیم ملی در غیاب نفرات شهرستانی با تمرینات انفرادی ملی‌پوشان آغاز شد و پس از آن اردونشینان به ترتیب فراخوانده شدند تا از سوی اعضای کمیته فنی و مربیان تیم ملی مورد ارزیابی قرار گیرند.

سبک‌وزن‌ها

در گروه سبک‌وزن‌ها، احسان خواجوی که در پاتایا نقره وزن 55 کیلو را گرفته، فراخوانده شد که پس از ارائه فیگورهای اجباری با مهدی حیدری کاندیدای وزن 60 کیلو مقایسه شد. در این بازبینی که با حضور حمزه هوشمند، محمدعلی عبداللهی، احد عبادی و مربیان تیم ملی انجام می‌شد، مردان فنی از وضعیت خواجوی رضایت نسبی داشتند. خواجوی 61 و حیدری 65 کیلو وزن داشت که به هر دو توصیه شد رژیم غذایی سخت و سفت‌تری داشته باشند تا در زمان مسابقه دشواری کاهش وزن نداشته باشند. گویا خواجوی در پاتایا به زحمت به سر وزن رسیده بود که احد عبادی با یادآوری این موضوع از خواجوی خواست برنامه کاهش وزنش را سریع‌تر پیگیری کند.

میان‌وزن‌ها

در گروه میان وزن‌ها، محرم پناهی با 86 کیلو مورد ارزیابی قرار گرفت که توانست رضایت اعضای کمیته فنی را فراهم آورد. محرم در پاتایا، قهرمان نامدار تایلندی را شکست داده و بی‌تردید در دوبی، یکی از بخت‌های مسلم کسب مدال برای تیم ملی است. او نماینده کشورمان در وزن 80 کیلو خواهد بود.

مهدی حاتمی بدنساز کرمانشاهی که در آسیایی برنز گرفته، یکی از حاضران اردوی چهارشنبه تیم ملی بود که اضافه‌وزن او موجب اعتراض اعضای کمیته فنی شد. حاتمی در این روز 83 کیلو بود که 8 کیلو بالاتر از وزن مسابقه‌اش است. حاتمی نیز اطمینان داد در جلسات آینده وزن کمتری داشته باشد.

مرتضی پاک‌نیت نیز که در اردوها حضوری دائمی دارد، مورد ارزیابی قرار گرفت و توانست رضایت اعضای کمیته فنی را جلب کند. پاک‌نیت که در آسیایی پاتایا چهارم شده، در حال حاضر 89 کیلو دارد و به عقیده مربیان، نسبت به مسابقات آسیایی شرایط به مراتب بهتری دارد. احتمالاً پاک‌نیت و رضا باقرزاده نمایندگان تیم ایران در وزن 85 کیلو خواهند بود.

سنگین‌وزن‌ها

مهدی عیاری با 96 کیلو وزن، یکی از مردان آماده اردوی تیم ملی بود. عیاری که در پاتایا هم نمایشی در خور توجه داشت، نماینده تیم ایران در دسته 90 کیلو خواهد بود. علی اسداللهی هم بعد از نقره آسیایی همچنان در اردوی تیم ملی حضور دارد که هنگام بازبینی، اعضای کمیته فنی توصیه‌هایی برای اجرای بهتر فیگورهایش داشتند. اسداللهی در این روز 106 کیلو بود. فریدون حقی نیز با 113 کیلو، یکی از سنگین‌وزن‌هایی بود که مورد ارزیابی قرار گرفت. حقی هم از جمله نفراتی است که نسبت به مسابقات آسیایی، شرایط بهتری دارد. او و حسن رهنمائیان سنگین‌وزن‌های تیم ملی در دوبی خواهند بود.

در حاشیه

* علاوه بر حمزه هوشمند، محمدعلی عبداللهی، احد عبادی، سرهنگ احمد بلاسی نیز همچون هفته‌های گذشته در اردوی تیم ملی حضور داشت.

* نفرات حاضر در اردو پس از صرف ناهار در رستوران زیتون، محل اردو را ترک کردند.

* در خلال اردو گفته شد تا به حال 58 کشور برای حضور در مسابقات
wbpf اعلام آمادگی کرده‌اند.
* قرار است تیم ملی ایران با 10 بدنساز به این رقابت‌ها اعزام شود.