PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترين مكمل ها و طريقه مصرف آنها جهت افزايش وزن و حجم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۷-۲۱, ۱۱:۴۰ بعد از ظهر
شايد بارها از خود و يا ديگران پرسيده باشيد كه چه مكملي براي افزايش حجم و وزن مناسب تر است .
خوب من در اين قسمت به طور اولويت به اين مي پردازم كه چه مكمل هايي براي شما بهتر است و چگونه پول خود را جهت افزايش حجم و وزن سرمايه گذاري كنيد .
اين به 2 چيز بستگي دارد :

1. مقدار پول شما
2. تيپ بدني شما

1: اگر پول شما 15000 تومان باشد به و يا كمي بيشتر به شما فقط ميشه گفت كه غير از درست كردن تغذيه مناسب يك كراتين ساده مونوهيدرات بخريد .
اگر پول شما در حد 60000 تومان و يا كمي بيشتر است به شما توصيه ميشود كه به جاي كراتين يك مكمل كربو پروتئين بخريد . چون اولين عامل جهت رشد عضلات پروتئين كافي ميباشد و اگر شما كربوهيدرات و پروتئين كافي نداشته باشيد هيچ چيزي نميتواند بدن شما را رشد دهد .
اگر پول شما بالاي 80000 تومان ميباشد ميتوانيد يك كراتين و يك پودر كربو پروتئين بخريد .
اما اگر پول شما بيش از 80000 تومان است ميتوانيد بر طبق اولويت مكمل هايي را كه ميگويم تهيه كنيد :
الف:پودر پروتئيني ب: كراتين ج: گلوتامين د: نيتروكسيد ها ه: آمينو ها
البته در نكات بالا بايد يك چيز مهم را يادآوري كنم كه مصرف ويتامين ها يك بايد در بدنسازي هست چه براي كسي كه ميخواد حجم بياره و چه براي اهداف ديگه . پس سعي كنيد روزانه حداقل يك عدد مولتي ويتامين را بخوريد .
بهترين مولتي ويتامين ها به ترتيب :
الف: سنتروم ب: مولتي فورت ج: فارماتون

2 : تيپ بدني شما :
شايد از خود بپرسيد كه تيپ بدني چه ربطي به انتخاب مكمل دارد .
جواب ساده است.
اگر شما يك آندومورف باشيد (كسي كه چربي زيادي در بدن خود دارد ) احتياجي به پودر كربوهيدرات دار نداريد و فقط بايد از پودر هاي پروتئيني 100% استفاده كنيد و چنانچه از مثلا ماسل جويس كه هم پروتئين دارد و هم كربو استفاده كنيد تبديل به يك آدم خپل ميشويد و كسي به شما نميگويد بدنساز .
اگر شما مزومورف باشيد ( يعني كسي كه چربي متعادل دارد ) ميتوانيد تا مقداري كه باعث تغيير تيپ بدني شما نشود ازمكمل هاي كربوهيدرات بالا هم استفاده كنيد .
اگر هم اكتومورف باشيد ( يعني كسي كه چربي بدنش خيلي كم است ) ميتوانيد با خيال راحت از كربوهيدرات هاي بالا استفاده كنيد . يعني بايد استفاده كنيد .

mahdij
۱۳۸۸-۰۷-۲۲, ۰۱:۲۲ قبل از ظهر
نظرت در مورد محصولات gain up برای بالا بردن وزن چیست ؟ این محصولات هم برای ورزشکاران و هم افرادی که دچار سوء تغدیه هستند کاربرد دارد( بدون اینکه بخواهند ورزش کنند وزنشان را بالا می برد)

راستی اگر یه اكتومورف ار پودر پروتئين 100 درصد چند ماه پشت سر هم مصرف کند ایا درست است که حجم بالا بدون اضافه کردن وزن می دهد؟

navid_a
۱۳۸۸-۰۷-۲۲, ۰۱:۵۷ بعد از ظهر
آيا كسي كه آندموروف هست مي تواند كراتين استفاده كند؟
اگه آره منوهيدرات بهتره براش يا سل مس؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۷-۲۲, ۰۹:۴۷ بعد از ظهر
نظرت در مورد محصولات gain up برای بالا بردن وزن چیست ؟ این محصولات هم برای ورزشکاران و هم افرادی که دچار سوء تغدیه هستند کاربرد دارد( بدون اینکه بخواهند ورزش کنند وزنشان را بالا می برد)

راستی اگر یه اكتومورف ار پودر پروتئين 100 درصد چند ماه پشت سر هم مصرف کند ایا درست است که حجم بالا بدون اضافه کردن وزن می دهد؟
نظر مثبتي ندارم . همون كارهايي كه ميگي گين آپ ميكنه پودر آمريكايي ماسل جويس و ترو مس شركت معتبرل bsn هم انجام ميده . پس بهتره آدم از بين خوب و برتر دومي را انتخاب كنه .
در مورد سوال دومت بايد بگم كه بله درسته شايد مقدار كمي هم وزن بده . البته توي كشور ما باب هست كه مكمل ها را يكي دو ماه استفاده ميكنيم و چند ماه استفاده نميكنيم . در اصل بايد پودر هاي پروتئيني براي يك بدنساز دائما مصرف شه .

آيا كسي كه آندموروف هست مي تواند كراتين استفاده كند؟
اگه آره منوهيدرات بهتره براش يا سل مس؟
بله ميتونه . اما بهتره كه نكنه .
اگر خواست مصرف كنه سل مس خيلي خيلي بهتره چون اندازه مونوهيدرات آب نميندازه و بيشتر عضله سازي داره تا آب انداختن.

halibehouli
۱۳۹۰-۰۲-۱۸, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
من 21 سالمه و 2 ماه که بدن سازی رو شروع کردم . قدم 188 و وزنم 68 کیلو است(روز اول 65 بودم ) . میخوام بدونم اگه الان شروع کنم به مصرف مکمل ها (کربو ، پروتئین ، کراتین و ...) خوب جواب میده یا چند ماه دیگه ام کار کنم بعدش مصرف کنم؟ یا اصلا فرقی نمیکنه کی مکمل مصرف کنم؟

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۱۹, ۰۸:۴۳ قبل از ظهر
بر اساس نیازتون مکمل رو مصرف کنید
کمبود وزن دارین؟ از گینرها بهره مند بشین
نیرو و انرژی کم دارین؟ از کراتین استفاده کنید
نیاز به پروتئین دارین ؟ از مکملهای پروتئینی خالص بهره مند بشید
خلاصه هر کس بسته به نیاز خودش مکمل تهیه میکنه
زمانش هم ربطی به این نداره که مثلا 2 ماه دیگه مصرف کنید بهتر جواب میده
نه هر وقت لازم بود مصرف کنید
موفق باشید

love4ever
۱۳۹۰-۰۲-۱۹, ۱۲:۲۸ بعد از ظهر
آقا افشین نظرم من چیز دیگه ای هست و البته نظر بیشتر آدما بر این پایه است که 1 ماه اولو خالی کار کنن بعد که بدن عادت کرد از مکمل های مختلف استفاده کنن

مثلا میتونن بعد از ماه اول تمرین از اصلی ترین مکمل یعنی کراتین استفاده کنن اونم از نوع مونوهیدراتش و همچنین از مکملهای چون پروتیئن بهره بگیرن
البته این رو به یاد داشته باشین که تو هر شرایطی که هستید سعی کنین از مولتی ویتامین که خیلی مهمه و یا حداقل ویتامین E استفاده ببرین

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۱۹, ۰۹:۵۲ بعد از ظهر
آقا افشین نظرم من چیز دیگه ای هست و البته نظر بیشتر آدما بر این پایه است که 1 ماه اولو خالی کار کنن بعد که بدن عادت کرد از مکمل های مختلف استفاده کنن

مثلا میتونن بعد از ماه اول تمرین از اصلی ترین مکمل یعنی کراتین استفاده کنن اونم از نوع مونوهیدراتش و همچنین از مکملهای چون پروتیئن بهره بگیرن
البته این رو به یاد داشته باشین که تو هر شرایطی که هستید سعی کنین از مولتی ویتامین که خیلی مهمه و یا حداقل ویتامین E استفاده ببرین

نیما جان پایه واساس این نظر شما و بیشتر آدما توجیه علمی نداره
عضلات . مفاصل . تاندون ها . رباط ها و ...باید به وزنه عادت کنن نه به مکمل غذایی!!!
مکمل های غذایی رو مردم عادی هم میتونن مصرف کنن
دانش آموزان . کارگران . کارمندان اونایی که تغذیه خوب ندارن..اونایی که وقت غذای کامل خوردن ندارن
اونایی که بخاطر شرایط محیطی غذا خوردن براشون مشکله. میتونن از مکملهای غذایی بهره مند بشن
مکملها فقط در قالب پودر و قرص نیستن . یه پروئین بار ( شکلات پروتئینی ) خودش یه میان وعده عالی بحساب میاد
فکر کنم نظرت عوض شده باشه :لبخند:

love4ever
۱۳۹۰-۰۲-۱۹, ۱۰:۲۰ بعد از ظهر
بله افشین جان من به این فکر نکرده بودم حالا متقاعد شدم
قبول دارم هر نوع افرادی میتونن مکمل مصرف کنن اما از نوع سادش . مثلا یه کارگر که غذای خوبی نداره میتونه از یه بار پروتئینی بهره ببره که پروتئین لازم به بدنش هم جذب بشه اما دیگه نمی تونه بیاد از کراتین استفاده کنه مگه این که در شرایط بسیار نادر و کمیاب
مثلا من خودم یکی از فامیلام که ووشو کاره و کمی ضعف داره دکتر براش یه نوع مکمل که اسمش دقیق یادم نیست تجویز کرده و داره مصرفش میکنه و هیچ گونه ضرری ندیده ازش بلکه تو ورزش خودش هم موفقه
در کل هر فردی از هر قشری میتونه مکمل مصرف کنه اما نه هر مکملی