PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي و برسي برنامه تمريني مخصوص ((فيتنس))

exploit
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۰۲:۳۰ بعد از ظهر
با وجود گستردگي اطلاعات درباره علم بدنسازي و تحليل برسي بدنسازي براي اهداف حجمي جاي يك تاپيك در رابطه با بدنسازي براي فيتنس و تناسب اندام در سايت خالي بود
و واقعا هم اين رشته در بدنسازي مظلوم واقع شده , شما حتي اگر كل سايت هاي بدنسازي فارسي زبان رو هم نگاه كنيد يك نمونه برنامه تمريني مخصوص فيتنس پيدا نميشه كه واقعا مشكل بزرگي براي افرادي كه به وزنه زدن براي نتاسب اندام علاقه دارند بوجود مياره , با اين وجود من تصميم گرفتم كه در اين تاپيك به معرفي برنامه هاي تمريني مخصوص فيتنس البته با كمك دوستان و آقا پيمان صادقي پري بپردازيم :گل رز:

exploit
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۰۲:۳۵ بعد از ظهر
اولين فاكتور در رشته فيتنس همونطور كه از نامش پيداست تناسب اندام در تمام عضلات بدن هستش , يعني يك فيتنس كار بايد تمام تمركزش رو بر روي بدست آوردن هارموني عضلاني و صد البته تكيك چشمگير عضلات بزاره و اين ميسر نميشه مگر با اصول تمريني بر پايه كات و نگهداري عضلات , تمرينات هوازي منظم,
و از همه مهمتر تغذيه و رژيم مخصوص براي اين رشته :قلب:

exploit
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۰۲:۵۷ بعد از ظهر
روز اول :

پرس سينه با هالتر 4 ست: تا نهايت خستگي با وزنه نسبتا سبك نكته(تمام ست ها رو تا نهايت خستگي انجام داده سپس در انتهاي هر ست 5 ثانيه استراحت كرده و دوباره تا نهايت خستگي هالتر رو پرس كنيد)

پرس بالا سينه با هالتر 4 ست تا نهايت خستگي : مانند بالا

كراس اور 4 ست تا نهايت خستگي : (5 ثانيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي)

---------------------
پشت بازو با هالتر خوابيده رو صورت 4 ست تا نهايت خستگي و 5ثانيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

پشت بازو دمبل تكي خوابيده رو صورت 4 ست مانند بالا

پشت بازو با سيمكش از بالاي سر 4 ست تا نهايت خستگي مانند بالا
--------------------------------------------

روز دوم :

زير بغل سيم كش از جلو 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

زير بغل دمبل پلاور 4 ست تا نهايت خستگي مانند بالا

زير بغل تي بار 4 ست تا نهايت خستگي مانند بالا
---------------------------------------------------------
جلو بازو با سيمكش تكي 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

جلو بازو با هالتر لاري دست بسته ايستاده 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

جلو بازو با دمبل روي دستگاه لاري 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

ساعد 4 ست تا نهايت خستگي
---------------------------------------------------------
روز سوم :

سرشانه با هالتر 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

نشر سرشانه از جانب 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

نشر سرشانه خميده 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

كول با هالتر + شرگز با هالتر 17*4

----------------------------------------------
روز چهارم:

اسكوات پا با هالتر : 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

پرس پا ماكوس : 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي

جلو پا با ماشين پشت پت با ماشين 17*4

ساق پا ايستاده 4 ست تا نهايت خستگي و سپس 5 ثتنيه استراحت و دوباره تكرار تا نهايت خستگي
-------------------------------------------------------------------

نكته مهم در اين برنامه تمريني اينست كه تكرار ها بايد بصورت نيمه انجام شود تا فشار بصورت متوالي بر روي عضله هدف اعمال شود

نكته ديگر اين كه در كنار اين برنامه تمريني بايد حتما از تمرينات هوازي 3 روز در هفته استفاده شود

برنامه غذايي بايد كامل و سرشار از پروتئين باشد و كربو هيدرات ها از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد نبايد زياد مصرف شود

از مكمل هايي مثل : پروتئين 100% whey و آمينو اسيد 2222 و چربي سوزها هم ميتوانيد در كنار اين برنامه تمريني استفاده كنيد.

exploit
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۱۰:۲۳ قبل از ظهر
برنامه ديگري براي فيتنس با هدف كات و تفكيك عضلاني

روز اول:

جلو بازو با سيم كش جفت + جلو بازو با دمبل تكي 12*4
جلوبازو هالتر لاري + جلو بازو دمبل چكشي 12*4
------------------------------------------------------------
پشت بازو هالتر خوابيده رو صورت + پشت بازو سيمكش دو دستي 12*4
پشت بازو هالتر پرسي + پشت بازو دمبل جفت از پشت گردن 12*4
---------------------------------------------------------------------
ساعد با هالتر استاده از پشت 4 ست تا نهايت خستگي

روز دوم :

پرس سينه با هالتر + قفسه سينه با دمبل 15*4
پرس بالا سينه با دمبل + كراس زير سينه با سيمكش 15*4
كراس اور 4 ست تا نهايت خستگي
------------------------------------------------
زير بغل سيمكش از جلو + پلاور با دمبل 15*4
زير بغل هالتر خم + زير بغل سيم كش روئنيك 15*4
زير بغل سيكمش از پشت 3 ست تا نهايت خستگي

روز سوم :

سرشانه با هالتر از پشت + سرشانه با دمبل خميده 15*4
نشر سرشانه با دمبل + سرشانه دمبل جفت (موازي) 15*4
-------------------------------------------------------------
اسكوات پا با هالتر + جلو پا با ماشين 15*4
هالك با دستگاه + پشت پا با ماشين 15*4
ساق استاده 4 ست تا نهايت خستگي
---------------------------------
كول با هالتر + شروگز با دمبل 15*4
----------------------------------------------------------
شكم+كرانچ+زير شكم بعد از تمرين 4 ست تا نهايت خستگي

وزنه ها نسبتا سبك و استراحت بين ستها 30 ثانيه

مكمل ها هم lipo6 ,آمينو , پروتئين whey و چربي سوز ,و انواع ويتامين ها

تمرينات هوازي 3 روز در هفته 30 دقيقه اينتروال

رژيم غذايي سرشار از پروتئين و كربوهيدرات كم

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۰۱:۴۸ بعد از ظهر
به نظر من برنامه اول كمي بهتره، البته تمرينات شكم از قلم افتاده. خود من از همين برنامه، البته به قصد حجم استفاده مي كنم و نسبت به ساير برنامه هايي كه كار كردم بهتر جواب داده.

exploit
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۱۰:۵۳ بعد از ظهر
دوست عزيز برنامه اولي برنامه حرفه اي براي فيتنس هستش كه از علي تبريزي گرفته شده !!!!!!!! تمرينات شكم هم بعد از هر جلسه زير شكم,شكم,پهلو 4 ست تا نهايت خستگي

بجه هاي گل سايت, اگر برنامه تمريني براي فيتنس داريد لطف كنيد تو اين تاپيك بزاريد تا همه استفاده كنيم

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۸-۱۹, ۱۲:۳۱ بعد از ظهر
منظور من چینش حرکات در هر روز بود که چینش خوبیه. من همین برنامه رو به صورت هرمی و سنگین کار می کنم.:صلح:

ashkan35
۱۳۸۸-۰۹-۳۰, ۱۲:۳۷ قبل از ظهر
با سلام خدمت اساتید گرامی
من قدم 178 و وزنم 73 کیلوست و میخوام فیتنس کار کنم. حدود ا ماهه که تمرین میکنم
میخام بدونم که از همین برنامه ای که در پست اول قرار دادید استفاده کنم یا نه .
با تشکر

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۹-۳۰, ۰۶:۵۸ قبل از ظهر
با تشکر
شما وزن پاييني داريد و فعلاً بايد تمرينات بدنسازي رو به صورت حجمي و با سيستم هرمي تمرين كنيد و انشاا... بعد از اينكه به حجم مطلوب رسيديد در مورد فيتنس، بادي كلاسيك يا پرورش اندام تصميم بگيريد.

exploit
۱۳۸۸-۱۰-۲۰, ۰۶:۴۶ بعد از ظهر
با تشکر

با نظر h-vardak عزيز كاملا موافقم , چونكه عضله سازي بدون چربي گرفتن خيلي كم و ناچيزه , پس اول بايد برنامه حجم بگيريد و فقط به فكر افزايش توده عضلاني باشيد , البته بايد چربي خودتو هم كنترل كني كه زياد نشه, همچنين بالانس عضلاتت

hesam_build
۱۳۸۸-۱۰-۲۱, ۰۱:۵۹ بعد از ظهر
سلام

ببخشید اما فیتنس چیه ؟؟

من تا حالا چندین بار تو تاپیک های دیگه پرسیدم اما به جواب نرسیدم پس به ناچار اینجا مطرحش میکنم

سونا عضلاتو از بین می بره ؟

خوبه یا بد ؟

ممنون

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۱۰-۲۱, ۰۳:۴۰ بعد از ظهر
فيتنس در كل به نوعي از بدنسازي گفته مي شه كه در اون بدنها حجم چندان زيادي ندارن و به لحاظ وزني هم محدوديت وجود داره. البته اين مسابقات در ايران برگزار نمي شه.
اما در مورد سونا هم بايد بگم كه باعث از بين رفتن عضلات نمي شه، اما عوارض ديگه اي داره كه عمده ترينش كم شدن آب بدن و بالا رفتن نسبت املاح در خونه كه در كل كارايي ورزشكار رو پايين مياره و جز در موارد خاص كه معمولاً هم بالاجبار هست توصيه نمي شه.

mahdij
۱۳۸۸-۱۰-۲۳, ۰۳:۰۷ قبل از ظهر
برای توضیح بیشتر در مورد فیتنس برو به تریبون آزاد (http://www.bodybuilder.ir/forum/forumdisplay.php?24-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A8%D9%88%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)...مباحث مختلف در مورد فیتنس و بادی کلاسیک (http://www.bodybuilder.ir/forum/forumdisplay.php?29-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D8%AA%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9)

معمولا در فیتنس باید وزن و قد مساوری بوده و ورزیدگی بدنی بالایی ( انجام حرکات ژیمناستیک و بسیار دیدنی) وجود داشته باشد. در مرحله اول همان فیگور های اجباری بدنسازی گرفته می شود و در مرجله بعد حرکاتی که ذکر شد با لباس های معمولا تنگ و اندامی انجام می شود. حرکات هوازی نقش زیادی در این رشته دارد.
در ایران یک بار برگزار شده که آنقدر مو های رنگ شده و سر ووضع یه جوری اومد که کلا دیگه تو ایران ممنوع شد.

arashbandegan
۱۳۸۸-۱۰-۲۴, ۱۰:۱۸ بعد از ظهر
به نظرمن هدف اصلی کار با وزنه رسیدن به افزایش بافت عضلانی از طریق تغذیه و ریکاوری هست. حالا فکر نمیکنم که بشه گفت کار با وزنه مخصوص فیتنس؟ یا پرورش اندام؟ (بدنسازی) یا بادی کلسیک هست؟؟!! اینا همه یه جورطبقه بندی متفاوت هست که تعریف شده و اینطور که دیدم بنا به قد و وزن هست. جالبه که دوستان اشاره میکنند که یک فیتنس یا بادی کلاسیک باید بدنش هارمونی، تقارن و .... داشته باشه، خوب باید گفت تو مسابقات بدنسازی هم همینه. یک فیتنس یا بادی کلاسیک کار باید کات عظلانی و .... داشته باشه که بدنسازی هم همینه. این یه جور سر گرمیه برا کسانی که قد و وزن را فقط در نظر میگیرند. جالبه که من فکر میکنم با این حساب باید کلان مسابقات بدنسازی تو ایران یا کمتر بشه یا کلان حذف بشه!!! چون اکثر بدنسازانی که شرکت میکنند یه جورایی احتمالا ۵ یا ۶ کیلو بالاتر از قد خودشون وزن دارند که با تعریفاتی که شد بهتره تو بادی کلاسیک شرکت کنند نه بدنسازی. الان موضوع فیتنس و فیگور و بدنسازی خانومها هم همین شده چون فیتنس راحت تر از فیگور و فیگور راحت تر از بدنسازی هست پس خانومها کشش بیشتری به فیتنس یا فیگور دارند تا بدنسازی البته شاید هم درست باشه چون در مورد خانومها فیتنس یا فیگور ظاهر زیباتری داره تا بدنسازی ولی در مورد آقایون ؟؟؟؟ باز هم نظرات مختلفه. به هر حال بدنسازی اصلی از ابتدا بر پایه حجم و زیبایی بوده. اگر دو بدنسازی از نظر تقارون، تناسب، .... یکی باشن مسلمن اونی که حجم بیشتری داره یا قد بلندتری داره جلوتره. فکر میکنم اینا بیشترش به خاطر راحت کردن کار برای کسانی هست که نمیتونن به راحتی عضله کسب کنند. وگرنه نهایت بدنسازی همون مسابقات مستر المپیا هست و ۱۶ نفری که در کل دنیا جزو برترین بدانها محسوب میشوند. جالبه بدونین که باب پاریس الگوی جی کاتلر در شروع بدنسازی بوده.

mahdij
۱۳۸۸-۱۰-۲۹, ۰۹:۲۳ قبل از ظهر
دو بحثی که که در مورد بدنسازی و رشته هایی مثل بادی کلاسیک وفیتنس (تعریف عرفی نه مسابقه ای آن) مطرح است:
یکی همان است که آرش جان در بند آخر نوشته اش به ان اشاره کرد(..."جالبه بدونین که باب پاریس الگوی جی کاتلر در شروع بدنسازی بوده. ") و آن این بود که در عرف و عموم قدرت جذب بادی کلاسیک و فیتنس بیشتر از بادی بیلدینگ است .همه ما در باشگاه با افراد تازه واردی روبه روی می شویم که مثلا به خودم من مراجعه می کنند و می گویند ما می خواهیم بدنمام مثل فلانی بشود که وقتی نگاه می کنیم بدن آن شخص به بادی کلاسیک و فیتنس نزدیک تر است. ( یعنی از نظر قدرت جذب افراد عادی تقارن و تناسبی که در بادی کلاسیک بیشتر نمود دارد بسیار بالا تر است) که این نمونه این بحث ها توی همین سایت از سوی افراد تازه وارد مطرح شده. خود باب پاریس که تناسب آرنولد را عامل ورود به بدنسازی نامیده و جمله معرفش که میگه الان کسی یا دیدن این بدن ها روی جلد مجلات به سمت بدنسازی میل نمی کنه هم که قبلا مطرح شد.
2. این بحث هم بارها در همین سایت شده که فقط افرادی که در کسب عضله ضعیف هستند به سمت بادی کلاسیک نمی روند. نمونه حال آن آقای قران نویس اورال امسال بادی کلاسیک جهانی است که بدن عضله ای با لای 110 کیلو رو به حدود 85 رساند که مصاحبه فوق العاده جالبی در مورد بادی کلاسیک دارده که جهت طولانی نشده عرایض همه رو به هفته نامه بشیر ارجاع میدم.

arashbandegan
۱۳۸۸-۱۰-۲۹, ۰۸:۲۸ بعد از ظهر
۱. کاملا از نظر افراد عامه نظر شما رو قبول دارم مهدی جان. ولی از نظر کسانی که با بدنسازی آشنایی دارند و میدونند که چطور رشته ای هست، رسیدن به حد اعلای این رشته آرزوشونه. مردم عادی که آشنایی با این رشته ندارند بیشتر به فکر شکم تیکه کردن ویک کم "تون کردن" به قول خودشون عضله ها هستند. و من فکر میکنم برای این کار گرچه بدنسازی کمک زیادی میکنه والی حتا میشه از ورزشهای دیگه هم استفاده کرد مثل دویدن، رزمی، یا ... به همراه با کمی کار با وزنه. اما مسله "عرفی" به کنار، هر ورزشکاری که وارد یک رشته ورزشی میشه، هدف نهاییش رسیدن به قله هست. مثلا تو وزنه برداری، یا دو میدانی یا .... رفتن به المپیک یک افتخار و کسب مقام اول نهایت حساب میشه. در این ورزش هم اجازه ورود گرفتن به مسابقات حرفه ای نقطه عطف و شرکت کردن و مقام آوردن در این مسابقات نهایت هست (مستر المپیا). رشته پرورش اندام یا همون بدنسازی از ابتدا هم بهش با دیده عجیبی نگاه میشد. الان شما میگی ،باب پاریس، همون زمانی که این افراد مسابقه میدادند، نسبت به زمان خودش اینا آدمهای قول پیکر و بزرگی بودند. چون اولان این رشته و علمش اینقدر پیشرفت نکرده بود و در ثانی افراد زیادی نبودند که کلان این رشته را مورد قبول داشتند. پس این افراد مثل آرنولد یا باب یا فرانک زین یا سرجیو از نظر "عرف" یا همون عموم کسانی نبودند که پرستش بشند گرچه همیشه بدنسازی هم مثل رشتهای دیگه طرفداران خودشو داشته. مثلا از نظر عموم یا عرف "کم نبودن" کسانی که به این افراد میگفتند آدمهای بی عقل، یا خلاف، یا هم*** باز، یا ... مثلا هنوز در آلمان و اروپا به چشم جالبی به این افراد نگاه نمیشه. دهه ۷۰ یا ۸۰ میلادی بدنسازی دوران طلایی نام گرفته چون این ورزش رشد با سرعتی کرد. و جو ودر و مجله ها خیلی سعی کردن که این ورزش رو رو بیارند. البته بدنسازی هم مثل بقیه ورزشها "نیمه تاریکی" هم داره که من نمیخام راجع بهش صبت کنم. ولی نظر عموم و عرف همیشه نسبت به قهرمانان این ورزش متفاوت بوده و بنا به ظرف زمانی مربوطش همون موقع هم این بدنها عجیب و غریب بودند. درسته که الان مصرف دارو زیاده و باس شده که شکم بدنسازان زشت دیده بشه والی جدیدن قانون ای اف بی بی این مساله رو شدیدن تحت نظر داره و باید تقارون و تناسب فدای حجم نشه. پس از انظارمردم عادی همیشه وضیت به همین منوال بوده و ملاک نیست.
۲. در مورد آقای قرآن نویس من ایشون رو نمیشناسم و نظری ندارم. بدن قشنگی داره. اما فکر میکنم اینکه که میگه تو چند هفته قبلش ۸ ام شده تو مسابقات بدنسازی خودش این موضوع رو توجیه میکنه که چرا ایشون تو بادی کلاسیک شرکت کرد. هنوزم اعتقاد دارم که یک نفر مثل ایشون که مشاخاصان برای اول شدن رفته بادی کلاسیک ، نمیتونه دلیل باشه، اگه میتونست تو مسابقات بدنسازی اول میشد. تنها دلیلی که یک نفر میتونه برای کم کردن ۱۵ کیلو وزن عضله داشته باشه، رقابتی بودنشه. لطفآ بهم نگین که بخاطره عشقش به بادی کلاسیک اینکارو کرد!!!! به نظرم با این حساب تمام ایرانیها بادی کلسیک کار حساب میشند چون اکثر وزنشون در مسابقه هول و هوشه ۵ یا ۶ کیلو بیشتر از قدشون هست و این خودش نشون میده که چقدر عضله ساختن کار سختیه. برای اینکه موضوع رو روشن کنم یک چند تا مثال میزنم، دکستر قد: ۱۶۷، وزن مسابقه ای :۱۰۵ کیلو، سیلویو ساموئل قد: ۱۷۰ وزن مسابقه: ۱۰۲ کیلو، دنیس ولف که با آقای علی تبریزی خیلی مقایسه شده !!!: قد: ۱۸۰ وزن مسابقه: ۱۱۷ کیلو، دنیس جمز قد: ۱۷۲، وزن مسابقه ۱۱۵ کیلو، کای گرین قد: ۱۷۲.۵ ، وزن مسابقه ۱۰۰ کیلو، همونطوری که مشاهده میکنید برای رقابتی بودن در سطوح بالا باید بین ۲۰ تا ۳۰ کیلو بیشتر از قد "وزن" عضله خالص و با کیفیت (کات، خشک) علاوه بر آن باید تمامی عضلات در تمامی قسمتهای بدن تناسب و تقارن مناسب داشته باشند و کمر باریک، حالا آیا شما فکر میکنید که حتا بهترین بدنسازان ایران این شرایط را دارند؟؟؟ پس نتیجه میگیرم که بله، عضله آوردن کار راحتی نیست چه برسد به اینکه تمامی شرایط را هم داشته باشی، اگه دقت کنید متوجه میشد که بین ۷ میلیارد جمیعت کره زمین، این ۶ نفر مستر المپیا تنها کسانی هستند که صاحب چنین اندامی هستند، این خودش نشان دهنده نهایت این ورزش هست و اینکه چقدر این ورزش در نوع خودش "افراطی" هست. بنا بر این اگه هدف تنها داشتن بدن نسبتن عظلانی و کم چرب هست بله این ورزش کمک میکنه ولی در سطح مسابقه ای و حرفه ای باید رقابتی بود و اینکار نیاز به عضله داره اونم نه ۵ یا ۶ کیلو بیشتر از قد، بلکه ۲۰ تا ۳۰ کیلو بیشتر ، و تازه، عضله تفکیک شده و کات. اگه هر کسی فکر میکنه کاره سختی نیست، بسم اله!!!

mahdij
۱۳۸۸-۱۰-۳۰, ۱۱:۴۷ بعد از ظهر
با تشکر از آرش جان می خوام یک جمع بندی و با اجازه یه خورده بحث بکنیم:
1. در عرف که با هم , هم عقیده ایم.
2. آرش جان به نظرم شما همه شاخنه های بدنسازی را یک کاسه حساب می کنی و غایت نهایی برای آن را مستر المپیا می دانی. بله مستر المپپیا رقابت فوق العاده بزرگ و افراد شرکت کننده در آن لایق ترین بدنسازان هستنند ولی یک سوال مگر چند سال از عمر برگزاری رشته های مثل بادی کلاسیک و فیتنس می گذرد. با توجه به عمر بسیار کوتاه تر این دو نسبت به بادی بیلدینگ جذب کردن این تعداد افراد چه در داخل ایران و چه درخارج از کشور بسیار مهم است. مثلا برای اولین بار در شمال ایران مسابقات بدنسازی برگزار شد که شرکت کنندگان در بادی کلاسیک بیشتر از بادی بیلدینگ بودند.
شما می فرمایید با توجه به ژنتیک ایرانی ها همه بدنسازی های ایرانی بادی کلاسیک کارند . من هم میگم بله نه تنها ایرانی ها بلکه خیلی از ملیت های دیگه (ضمنا تمام قهرمان های ایرانی و سایر ملیت ها معتقدند ایرانی ها چه در بدنسازی و چه در پاورلیفتینگ ژنتیک بسیار خوبی دارند) این شرایط رو دارند
تازه این یه فرصت برای ما ایرانی ها که اگه اینجوری باشه بتونیم راحت تر مقام های بادی کلاسیک رو کسب کنیم و اصلا هم ضعف یه شمار نمی یاد همون کاری که شرق اسیا با توجه به نژاد وژنتیکشون توی خیلی از رشته های ورزشی کردند و الان بسیار موفقند.
این ژنتیک مناسب باعث میشه بدنساز های ایرانی که حرفه ای تر ازبقیه وبه قصد مسابقه کار میکنند ذهنشون رو از دایره بسته فقط بادی بیلدینگ اون هم با هر هزینه وعارضه ای بیرون بکشند. این از نشانه های پویایی این ورزشه که می تونه رشته های مختلفی رو تعریف کنه (حتی رشته ای مثل مچ اندازی) و توی همشون حتی تا سطح قهرمانی جهان مسابقه برگزار بشه و شرکت کردن توی هر رشته دلیل ضعف توی بقیه رشته ها نیست بلکه نشون دهنده اینه که طرف راهش رو برای ادامه این نوع ورزش انتخاب کرده . مثلا اقای قران نویس که توی بیش از 50 عنوان مسابقه قهرمانی در کشور و آسیا وحتی جهانی شرکت کرده ممکنه مسابقات بعدی توی بادی بیلدینگ شرکت کنه ولی نشون داد که اگه زودتر توی ایران به بادی کلاسیک پرداخته می شد می تونست تا حالا مقام های خیلی بیشتری بیاره.( اورال شدن ایشان در میان آلکساندر دنیسنکو مدافع روس عنوان قهرمانی و مارتی پوزی قهرمان اسپانیایی اروپا نیز نشان میده که مال این رشته ساخته شده و از اول هم بایدهمین مسیر روادامه میداد و تغییر سبکش ار سر ضعف نبوده )
شما می فرمایید تنها دلیلی که یک نفر میتونه برای کم کردن ۱۵ کیلو وزن عضله داشته باشه، رقابتی بودنشه من هم قبول دارم ولی همین اقای قران نویس وقتی برای مسابقه ای از اون میخواستند 2 کیلو وزن کم کنه مخالفت میکرد و میگفت با هزار زحمت 2 کیلو عضله کسب کردم وقبول نمی کرد ولی الان که اینقدر وزن کم کرده میگه در حال حاضر شگردهایی یاد گرفته‌ام که با 85 الان 13 کیلو وزن کمتر، 2چند برابر آن سال سایز دارم و علم اینکار رو کسب کردم ...پس نتیجه رو آوردنش به بادی کلاسیک نه عشق به بادی کلاسیک بلکه افزایش علم و تجربه و پیدا کردن بهترین انتخاب برای نمایش بدنش بوده .( ایشان گفته یه سیستم تغذیه و تمرین ابداع کرده ام که با استفاده از این سیستم کاملا بی عارضه در کمترین زمان و صرف کمترین هزینه بهترین نتیجه را به دست آورید. نام این سیستم را جادوی پرورش اندام گذاشته ام.)
کسب عضله برای هر هکدام از شاخه ها و رشته های بدنسازی مشکل است نه فقط برای بادی بیلدینگ و در خود مستر المپیا در حال حاضر جلوتر از عضله بیشتر تناسب وتقارن است که باعث میشود دکستر جکسون بالاتر از امثال تونی فریمن و مارکوس رول قرار بگیرد. ضمن اینکه وقتی در مورد یه ورزش صحبت می کنیم باید نصف جمعیت جهان که خانم ها هستند رو در نظر بگیرم که به نظرم اصلا نهایت و آرمان خانم ها در بدنسازی مسابقات مستر زنان نیست ( شاید!!! این مسابقات زحمت بیشتری رو هم طلب کنه )
خواهی نخواهی بادی کلاسیک در حال اوج گرفتن است و بی اهمیتی و سبک شمردن این رشته فقط باعث میشه ما مدال هایی رو که به قول ارش جان برای ژنتیک ما ساخته شده از دست بدیم. ضمن اینکه این رشته برخلاف المپیا تست دوپینگ داره و همه معتقدیم که سالمتره... همه عضلات المپیایی ها با تمرین به دست نیامده ضمن اینکه منکر زحمات فوق العاده طاقت فرسای اون ها نمی شم)
راستی آرش جان دقت کردی این قسمت مخصوص فیتنسه و ما داریم راجع به بادی کلاسیک بحث میکنیم.:چشمک::خنده:

arashbandegan
۱۳۸۸-۱۱-۰۱, ۰۷:۱۴ قبل از ظهر
مهدی جان من نگفتم نمیشه از بدنسازی شاخه برداری بشه (بادی کلاسیک، فیتنس). از نظر من ایندو "نقص" هم حساب نمیشه اگه کسی بخاد شرکت کنه. دلیلی نداره که همه بتونن با ۱۷۰ سانت قد ۱۱۰ کیلو وزن داشته باشند (چون ژنتیکشو ندارن). ولی من منظورم این بود که "نهایت" این ورزش (بدنسازی) حرفه ای بودن و مستر المپیا شدن هست. الان جدیدن تو المپیا مسابقه بیکینی زنان هم گذاشتن چرا؟ چون طرفدار داره!! بدانها **** تره و جذابتره، بلیت خوب فروش میره. هم پرومترها و هم قهرمانان پول خوبی میگیرند اگه گرایشی طرفدار داره و میتونه هم از همه نظر رشد کنه چرا که نه؟ پروموتر ها و قهرمانها به فکر پول هستند، که هر دو به هدفشون میرسند. ببینید از نظر ژنتیک نمیشه نظر کلی داد، این ورزش انفرادی هست پس باید "نفر" رو ارزیابی کرد. نمیشه "استروتیپ" کرد. گفت ایرانی ها اینطوری هستند، گر چه تا به حال حتا " یک" ایرانی هم تو مستر المپیا شرکت نکرده جز شهریار کمالی، ببینید شما مثال آقای قرآن نویس رو میزنی منم مجبورم در مورد ایشون حرف بزنم. ملومه که ایشون نمیخاد در مسابقات "بدنسازی" حتا ۲ کیلو هم عضله از دست بده، چون به عضله خیلی زیادتری هم نیاز داره تا "رقابتی" باشه. ولی برای "اول" شدن تو بادی کلسیک مسلمه که ۱۵ کیلو کم کرد این مثل روز واضحه. اینو بگم با تمام احترامی که به ورزشکاران قائل هستم این حرف آقای قرآن نویس رو اصلان قبول ندارم، واقعن خنده داره که شما بتونی با از دست دادن ۱۵ کیلو وزن عضله، تازه ۲ برابر قبل سایز داشته باشی به این میگن bullshit. بذار یک چیزی رو همینجا بگم، هیچ جادویی وجود نداره اگه داشت که الان همه جا پر ازجادوگرانه بدنسازی بود، بدانسازا این خاصیت شونه که سرو صدا ایجاد کنند، همه دنیا همینه، مخصوصن وقتی که مقام کسب کنند، منظورم شخص خاصی نیست کلان اینطوریه. "سیستم جادویی" همش چرته. هیچ سیستم جادویی وجود نداره که شما ۱۵ کیلو کم کنی بازم ۲ برابر قبل گنده تر باشی این نه با عقل نه علم جور در میاد. مکانیسم رشد عضله مشخص هست و راه رسیدن بهش هم همینطور. اینا همش بازار گرمی خودشونه. که میبینم خیلی هم موفقه. شما میگی تو تمام رشتهها کسب عضله مشکله. من میپرسم : کسب ۶ کیلو عضله مشکل هست یا ۳۰ کیلو؟ یا فیتنس که فقط با قد هماهنگی میخاد!!! بله مستر المپیا تنها عضله نیست من در پست قبلی هم اشاره کردم باید تناسب، تقارن در همه جای بدن هم علاوه بر عضله باشه تازه فرم خود عظلات هم مهمه، به همین خاطره که کار هر کسی نیست و به همین خاطر که من بهش میگم "غایت" این ورزش (بدنسازی) مسلمن، فیتنس یا بادی کلاسیک نیست و نمیتونه باشه چون گرایش گرفته شده از خود "اصل" هست. یعنی فیتنس که اصلان جنبه سر گرمی داره. بادی کلاسیک هم که اینقدر صحبت تقارن و توازن رو میکنه این چیزه جدیدی نیست این تو بدنسازی هم همینه شما خودت مثلن گفتی دکستر، این که شد همون کپیه بدنسازی منتها تو سایز کوچکتر که باز گفتم این برمیگرده به میزان عضله.
رشد همش اقتصاد هست اگه پول توش باشه رشد میکنه نباشه نمیکنه. البته فکر میکنم کسانی که نمیخوان یا درست تر بگم "نمیتونن" عضله کافی کسب کنن این راهه خوبیه که پیش رو دارند هم مقام راحت بیارن و هم پول، پس احتمالا رشد میکنه. همونطوری که اشاره شد تست دوپینگ و اینکه زیاد زحمت نمیخاد و سریع الحصول تر هست. مشکل اینجاس که متاسفانه ظاهرا تو ایران اینقدر که به دارو فکر میکنن به تغذیه و تمرین صحیح و تلاش فکر نمیکنن. این خودش یکی از بزرگترین نقاط ضف هست، شما اگه تغذیه صحیح نباشه و تمرین خوب نکنی امکان نداره به سطوح بالا برسی ضمن اینکه مصرف دارو در ایران اصولی نیست هر کسی دکتر شده و تجویز میکنه. طوریکه حتا وزنه برداری ایران که تو دنیا مطرحه همه تستشون دوپینگی در میان شما دیگه از همین جاش بگیرو برو!! هر چیزی راه و روشی داره. اگه اینا نبود که خیلی از همین المپیا ایها نمیتونستن ۱۵ تا ۲۰ سال تو اون سطح مسابقات شرکت کنند و چیزیشون نشه. تا روشهای غلط و سیستمهای من در آوردی و دوزهای خنده دار دارو رواج داره وضیت بدتر میشهه که بهتر نمیشه.

masoot
۱۳۸۸-۱۱-۱۴, ۰۲:۰۶ قبل از ظهر
دوست عزیز برنامه اولی که شما دادی تو صفحه اول ... ست های چندتایی ؟

یعنی تا حد خستگی بستگی به خودمون داره ؟

تا هر چقدر که بدنمون کشید ؟

Challenger
۱۳۸۹-۰۵-۳۱, ۱۱:۲۹ قبل از ظهر
اقا این برنامه ای که گزاشتین برا همس یعنی من که وزنم ۷۸ و قدم هم ۱۷۲ میتونم استفاده کنم؟
تازه از امروز میخوام شروع کنم برنامه ای ندارم شکم هم دارم:پوزخند:
۲۲ سالم هست.

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۵-۳۱, ۰۳:۲۲ بعد از ظهر
با سلام و خوش آمد به شما دوست عزیز:گل رز:
این برنامه ویژه فیتنس طراحی شده. اگه تا بحال سابقه تمرین با وزنه نداشتید این برنامه برای شما مناسب نیست تو تاپیک سوال در باره برنامه تمرینی درخواست بدید تا برنامه براتون تنظیم بشه.

Challenger
۱۳۸۹-۰۵-۳۱, ۰۸:۳۳ بعد از ظهر
من ۳سال پیش ۳ماه کار کردم پارسال هم ۲ماه

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۲, ۱۲:۴۸ بعد از ظهر
كسي كه وزنش كمه اول بايد حجم بگيره كه عضلاتش بزرگ بشه بعد فيتنس كار كنه كه چربي بسوزونه؟ تا وقتي حجم ميگيريم چطور شكممونو تحمل كنيم وقتي كه حجم گرفتيم چطور كوچيكش كنيم كه حجممون كم نشه؟!!من از شكم بيزارم شدم مثل مارمولك ولي شكم دارم!!

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۰۲, ۰۶:۱۰ بعد از ظهر
اول حجم میگیره بعد کات میکنه ! تا عضله ای نباشه که نمیشه کاتش کرد .
آرنولد میگه در هنگام حجم هم باید به فکر کیفیت عضلات باشیم ! اگه به این توصیه گوش کنیم هیچ وقت شکم قابل توجهی نمی آریم .
البته من این دوتا کار رو سعی میکنم همزمان انجام بدم !
برای کوچک شدن شکم علاوه بر هوازی ، رژیم خوب باید تمرینات شکم رو هم انجام بدی .

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۲, ۱۱:۲۴ بعد از ظهر
اول حجم میگیره بعد کات میکنه ! تا عضله ای نباشه که نمیشه کاتش کرد .
آرنولد میگه در هنگام حجم هم باید به فکر کیفیت عضلات باشیم ! اگه به این توصیه گوش کنیم هیچ وقت شکم قابل توجهی نمی آریم .
البته من این دوتا کار رو سعی میکنم همزمان انجام بدم !
برای کوچک شدن شکم علاوه بر هوازی ، رژیم خوب باید تمرینات شکم رو هم انجام بدی .

منم منظورم شكم قابل توجه نبود كه...منظورم كلا شكم بود...كاش ميشد خانوما يه جايي واسه خودشون داشتن..ممنون ميشم اگه هست بهم بگين

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۱۲:۲۸ بعد از ظهر
حركات تعادلي كششي و پا باز 180 درجه توي اين بخش قرار ميگيره؟

fallofserafim
۱۳۸۹-۰۷-۱۲, ۰۷:۴۵ بعد از ظهر
سلام
من قدم 169 وزنمم 69 و از هيكل فيتنسي خيلي خوشم مياد تا حجمي
كيك بكس كار ميكنم
مي خواستم كنارش تمرينات بدن سازيم انجام بدم
همين تمرينات فيتنس انجام بدم يا تمرينات حجمي كار كنم ؟
و ميشه بگيد چه مكملايي استفاده كنم ؟ چون هر جا يه چي ميگن

amir26
۱۳۸۹-۰۷-۲۲, ۰۷:۲۹ قبل از ظهر
تو این دو برنامه که معرفی شده مقدار وزنه هم باید مهم باشه درسته؟! وزنه نسبتا سبک یعنی چقدر سبک؟یه وزنه 50 کیلویی برای پرس سینه ممکنه برای من سنگین باشه ولی برای دیگری خیر!یا اینکه در همین مثال 10 کیلو هم سبک حساب میشه 30 کیلو هم سبک حالا کدوم انتخاب بشه؟
پس حتما یه فرمولی برای انتخاب وزنه هست.دوستان اگر راهنمایی کنند ممنون.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۷-۲۳, ۰۹:۵۱ قبل از ظهر
مطمئنا وزنه باید با تکرار متناسب باشه .

amir26
۱۳۸۹-۰۷-۲۴, ۰۸:۲۱ بعد از ظهر
یه سئوال دیگه.این برنامه ها برای چه کسانی و با چه سابقه ای ( مبتدی-آماتور-حرفه ای) در نظر گرفته شده؟

amir26
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۳:۴۷ بعد از ظهر
کسی نظری نداره دوستان؟

پرند
۱۳۸۹-۰۷-۲۹, ۱۰:۵۹ بعد از ظهر
یه سئوال دیگه.این برنامه ها برای چه کسانی و با چه سابقه ای ( مبتدی-آماتور-حرفه ای) در نظر گرفته شده؟
فكر ميكنم بايد اول پرورش اندام كار كني بعد بادي كلاسيك بعد فيتنس...داشتن يه هيكل كات شده و كم چربي مسلماً براي يه آماتور ومبتدي نيست...اما اينكه اون تمرين واسه چه افراديه ميتوني خودتو محك بزني...

navid_bk
۱۳۸۹-۰۹-۰۶, ۰۲:۰۲ بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

حدود 5 ماه هستش که دارم بطور جدی بدنسازی رو ادامه میدم اول هدفم افزایش وزن بود که تا حدود زیادی به هدفم رسیدم بعد از یه مدت تصمیم گرفتم که در شاخته فیتنس و مادل ستایلینگ فعالیت کنم(میدونم حرفم خیلی خنده داره که از صفر کلیومتری دارم از این حرف ها بزنم !!! اما علاقه س و چه میشه کرد!)من تمام مطالب فروم فیتنس و بادی کلاسیک رو مطالعه کردم. از اونجایی که متاسفانه من در شهری زندگی میکنم که هیچ یک از اساتید بدنسازیش در زمینه فیتنس تجربه ندارند میخواستم از شماها کمک بگیرم.قد من 188 سانت هستش و وزنم بین 73 تا 74.میخواستم از شما دوستان بپرسم که به نظر شما من باید هنوز بدنسازی کار کنم(بدنسازی + هوازی رو انجام میدم.ورزش های هوازیم در سالن : دوچرخه/تردمیل/اسکی فضایی هستش و در منزل : تردمیل/ شنا و ائروبیک) تا وزن بیشتری بگیرم و بعد شروع به تمرینات مخصوص فیتنس کنم و یا میتونم با برنامه ایی که در صفحه اول قرار دادید کار کنم؟
در پایان هم اگه هرگونه توصیه ایی دارید ممنون میشم.

با تشکر
موفق باشید. :045:

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۹-۰۶, ۰۲:۵۰ بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

حدود 5 ماه هستش که دارم بطور جدی بدنسازی رو ادامه میدم اول هدفم افزایش وزن بود که تا حدود زیادی به هدفم رسیدم بعد از یه مدت تصمیم گرفتم که در شاخته فیتنس و مادل ستایلینگ فعالیت کنم(میدونم حرفم خیلی خنده داره که از صفر کلیومتری دارم از این حرف ها بزنم !!! اما علاقه س و چه میشه کرد!)من تمام مطالب فروم فیتنس و بادی کلاسیک رو مطالعه کردم. از اونجایی که متاسفانه من در شهری زندگی میکنم که هیچ یک از اساتید بدنسازیش در زمینه فیتنس تجربه ندارند میخواستم از شماها کمک بگیرم.قد من 188 سانت هستش و وزنم بین 73 تا 74.میخواستم از شما دوستان بپرسم که به نظر شما من باید هنوز بدنسازی کار کنم(بدنسازی + هوازی رو انجام میدم.ورزش های هوازیم در سالن : دوچرخه/تردمیل/اسکی فضایی هستش و در منزل : تردمیل/ شنا و ائروبیک) تا وزن بیشتری بگیرم و بعد شروع به تمرینات مخصوص فیتنس کنم و یا میتونم با برنامه ایی که در صفحه اول قرار دادید کار کنم؟
در پایان هم اگه هرگونه توصیه ایی دارید ممنون میشم.

با تشکر
موفق باشید. :045:
به سایت بدنساز خوش اومدی :گل رز:
اطلاعات ما در مورد بدن شما برای اظهار نظر کافی نیست حداقل باید سایز بندی عضلات رو میگفتی و اگه بتونی عکس بزاری از بدنت خیلی بهتره.
در مورد فیتنس تنها فاکتور تمرین کافی نیست . مدلهای که شما تو مجلات میبینی یا تو تلویزیون در بهترین شرایط بدنی عکس میندازن که این شرایط شامل استراحت کافی تغذیه و رژیم خیلی دقیق و تمرین حرفه ایه
میتونیhttp://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?54-هر-گونه-سوال-خود-را-در-مورد-برنامه-تمريني-در-اين-تاپيك-با-ما-مطرح-كنيد&p=35607
در این قسمت درخواست برنامه تمرینی بدی.

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۹-۰۶, ۰۴:۲۸ بعد از ظهر
تمرینات همون تمریناته فرقی نمیکنه
فیتنس و مدل که اصلا تو ایران نداریم
بادی کلاسیک هستش که اونم قد و وزن باید همخونی داشته باشه
و شما با توجه به قدی که داری الان کمبود وزن داری
و البته این وزن باید وزن عضلانی باشه
پس به تمرینات بدنسازی ادامه بده و تغذیه رو بهتر کن تا حجم عضلاتت بیشتر بشه
و البته هوازی رو هم فعلا کمتر از حدی که الان انجام میدی داشته باش
چون اینطوری زمان خیلی طولانی تر میشه که بخوای بدنت بدون چربی وزن بگیره

navid_bk
۱۳۸۹-۰۹-۰۶, ۰۷:۰۴ بعد از ظهر
به نظر من شما باید حجم بیاری. چون وزنت کمه. تو تاپیک مربوطه در خواست برنامه کن. فقط عکس تمام قد از زوایای مختلف و اطلاعت کامل.

به سایت بدنساز خوش اومدی :گل رز:
اطلاعات ما در مورد بدن شما برای اظهار نظر کافی نیست حداقل باید سایز بندی عضلات رو میگفتی و اگه بتونی عکس بزاری از بدنت خیلی بهتره.
در مورد فیتنس تنها فاکتور تمرین کافی نیست . مدلهای که شما تو مجلات میبینی یا تو تلویزیون در بهترین شرایط بدنی عکس میندازن که این شرایط شامل استراحت کافی تغذیه و رژیم خیلی دقیق و تمرین حرفه ایه
میتونیhttp://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?54-هر-گونه-سوال-خود-را-در-مورد-برنامه-تمريني-در-اين-تاپيك-با-ما-مطرح-كنيد&p=35607 (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?54-%C3%99%E2%80%A1%C3%98%C2%B1-%C3%9A%C2%AF%C3%99%CB%86%C3%99%E2%80%A0%C3%99%E2%80%A1-%C3%98%C2%B3%C3%99%CB%86%C3%98%C2%A7%C3%99%E2%80%9E-%C3%98%C2%AE%C3%99%CB%86%C3%98%C2%AF-%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%A7-%C3%98%C2%AF%C3%98%C2%B1-%C3%99%E2%80%A6%C3%99%CB%86%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%AF-%C3%98%C2%A8%C3%98%C2%B1%C3%99%E2%80%A0%C3%98%C2%A7%C3%99%E2%80%A6%C3%99%E2%80%A1-%C3%98%C2%AA%C3%99%E2%80%A6%C3%98%C2%B1%C3%99%C5%A0%C3%99%E2%80%A0%C3%99%C5%A0-%C3%98%C2%AF%C3%98%C2%B1-%C3%98%C2%A7%C3%99%C5%A0%C3%99%E2%80%A0-%C3%98%C2%AA%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%BE%C3%99%C5%A0%C3%99%C6%92-%C3%98%C2%A8%C3%98%C2%A7-%C3%99%E2%80%A6%C3%98%C2%A7-%C3%99%E2%80%A6%C3%98%C2%B7%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%AD-%C3%99%C6%92%C3%99%E2%80%A0%C3%99%C5%A0%C3%98%C2%AF&p=35607)
در این قسمت درخواست برنامه تمرینی بدی.

تمرینات همون تمریناته فرقی نمیکنه
فیتنس و مدل که اصلا تو ایران نداریم
بادی کلاسیک هستش که اونم قد و وزن باید همخونی داشته باشه
و شما با توجه به قدی که داری الان کمبود وزن داری
و البته این وزن باید وزن عضلانی باشه
پس به تمرینات بدنسازی ادامه بده و تغذیه رو بهتر کن تا حجم عضلاتت بیشتر بشه
و البته هوازی رو هم فعلا کمتر از حدی که الان انجام میدی داشته باش
چون اینطوری زمان خیلی طولانی تر میشه که بخوای بدنت بدون چربی وزن بگیره

خیلی ممنون از توجه و نظرتون دوستان

در کل من باید بگم من هدفم از این کار فقط برای خودمه و نه شرکت در مسابقات یا مادلینگ فقط میخوام یه ایده آلی در این زمین داشته باشم و مطمئنم با توجه به شرایط موجود(زمان کافی برای اختصاص دادن به تمرینات و ... ) هیچوقت نمیتونم به همچین سطحی برسم.

در مورد تمرینات هوازی پیشنهاد شما چیه؟

و سوال آخر متاسفانه چون من تازه کارم از چند مورد اطلاع ندارم که چطور میشه سایز دور سینه رو اندازه گیری کرد؟ و اینکه وقتی میگیم دور ران باید ماکزیممش رو گفت(ران چپ و راست رو منظورمه).

با تشکر
موفق باشید.

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۹-۰۶, ۰۷:۲۱ بعد از ظهر
هیچوقت که حرف از نا امیدیه :لبخند:

یکم صبور باش دوست عزیز

تمرین هوازی اگه میخوای داشته باشی من دوچرخه رو پیشنهاد میدم
در رابطه با سوال اخر هم خدمتت عرض شود که بله ماکزیمم سایز رو مدنظر قرار بدین
دور سینه هم مشخصه ....متر از زیربغل باید رد بشه

پرند
۱۳۸۹-۰۹-۰۶, ۰۸:۵۷ بعد از ظهر
وقتی ورزش رو بصورت جدی انجام میدی و میشه جزو برنامه روزانت یه چیز ضروری، مثل غذا خوردن یا مسواک زدن یا هر چیزی که شده جزو زندگی روزانه،ساعت زیستیت هم براش تنظیم میشه و بعد از مدتی خواه نا خواه هیکلتم خوب میشه،البته واسه همه چیز باید اطلاعات،هدف و انگیزه داشت...
بقول افشین جان عجله نکن...

navid_bk
۱۳۸۹-۰۹-۰۷, ۱۱:۵۳ قبل از ظهر
هیچوقت که حرف از نا امیدیه :لبخند:

یکم صبور باش دوست عزیز

تمرین هوازی اگه میخوای داشته باشی من دوچرخه رو پیشنهاد میدم
در رابطه با سوال اخر هم خدمتت عرض شود که بله ماکزیمم سایز رو مدنظر قرار بدین
دور سینه هم مشخصه ....متر از زیربغل باید رد بشه

وقتی ورزش رو بصورت جدی انجام میدی و میشه جزو برنامه روزانت یه چیز ضروری، مثل غذا خوردن یا مسواک زدن یا هر چیزی که شده جزو زندگی روزانه،ساعت زیستیت هم براش تنظیم میشه و بعد از مدتی خواه نا خواه هیکلتم خوب میشه،البته واسه همه چیز باید اطلاعات،هدف و انگیزه داشت...
بقول افشین جان عجله نکن...

بازم تشکر میکنم از نظراتتون

مطمئنا حداقل 2 سال طول میکشه تا به اون چیزی که میخوام برسم.

موفق باشید.

پرند
۱۳۸۹-۰۹-۰۷, ۰۱:۰۹ بعد از ظهر
دو سال که خیلی خوش بینانَست،اما مطمئناً به اون چیزی که میخوای خیلی نزدیک می شی:چشمک: