PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قويترين مردان يا توهين به بدنسازي و ورزش هاي قدرتي ديگر ؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۱۷ بعد از ظهر
به طور يقين همه شما عزيزان هم مثل بنده هر شب مسابقات قويترين مردان ايران را تماشا ميكنيد .
متاسفانه در بين آيتم هاي اين برنامه چند تا كارتون كوچك نشان داده ميشه كه خود بنده هر بار اين كارتون ها را ميبينم با خودم ميگم دليل اين كار ها چيه ؟
يكي از اين كارتون ها اينه كه يه نفر داره توي يه سنگ بزرگي رو پرتاب ميكنه و بعدش نشون ميده كه اين توي فكرش بوده .
به نظر بنده دليل اين كارتون اينه كه بگه بدنسازان و پاوركار ها همه توي خيال خودشون زور دارن وهيچي نيستن . به نظر شما دليل اين كار صدا و سيما چيه ؟
كارتون بعدي نشون ميده كه يه بدنساز روي تخت خوابيده و داره آمپول ميزنه . كه اين هم به نظر من داره نشون ميده كه بدنساز ها با آمپول اينجوري قوي و پر زور ميشن و به قول خودشون دارن به ما تويهن ميكنن و ميگن آمپولي و .....
كارتون بعدي اينه كه داره نشون ميده يه بدنساز كلي داره زور ميزنه يه سنگ رو تكون بده و نميتونه و يه بچه مياد و به راحتي اون سنگ رو تكون ميده. اين كارتون از نظر من ميخواد بگه كه بچه هاي كوچك از بدنساز ها زورشون بيشتره و ما ورزشكاران فقط گول هيكلمان را خورده ايم و هيچي نيستيم .

حالا چند تا سوال دارم از شما دوستان خوبم
1. به نظر شما دليل اين همه جنگ صدا و سيما با اين ورزش چيست ؟
2.به نظر شما منظور صدا و سيما از هر كدوم از اين كارتون ها چيه ؟ لطفا كاملا مثل من توضيح دهيد .
3. به نظر شما چه كاري ميشه كرد كه انقدر صدا و سيما و رسانه ها پاپيج ما بدنسازان و پاوركارها نشوند ؟
4. در كل چه راه هايي را براي مبارزه با حسودانتان پيشنهاد ميكنيد ؟

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۳۶ بعد از ظهر
پیمان جان معلوم میشه که خیلی از دست صدا سیما کفری هستی وانصافا هم حق داری.
اصلا این صدا سیما مایه ننگ است.اگه یادتون باشه که حوادث بعد از انتخاباتو و درو غهایی که ....
اصلا احترام به حقوق بدنسازا و پاورکارا سرشون نمیشه که.به حساب خودشون میخوان یه میان آیتم پخش کنن نمیفهمن چی باید بزارن!!
به نظر من کلا باید سکوت کرد.سکوت از هر فریادی بالاتر هست.
البته نظر شخصی بنده هست.:گل رز:

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۴:۲۰ قبل از ظهر
حسادت و ترس و دیگر هیچ .

اینا از ورزشهای مردونه بیزارن . به خدا از این ورزشا می ترسن . و موضوع خیلی فراتر از این کارتوناست . تاحالا دیدن مسابقات پرورش اندام بزارن ؟ دیدین مسابقات بوکس بزارن ؟ یه برنامه مثل 90 واسه بدنسازی هست ؟ تا حالا دیدن علی تبریزی رو بیارن تو تلویزیون و ازش حسابی تجلیل کنن ؟ نه همه برنامه ورزشی شده فوتبال . چرا ؟ چون هدایت یه جامعه سوسول که از ورزشای مردونه بیزارن و الگواشون این فوتبالیستها ی مسخرن خیلی راحته . تو سریال مسافران هم یادمه خیلی ما بدنسازا رو مسخره کرد . باید جامعه از این ورزش و ورزشکارای این رشته زده بشن و تا دل آقایون آروم بگیره .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۲۵ قبل از ظهر
بله تا حدود خيلي زيادي حق را به شما ميدم . يعني به نظرم تمام صحبت هاي شما درسته .
از دوستان خواهش ميكنم اونها هم بيان نظراتشون رو بگن .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۴۹ قبل از ظهر
به نظر من این کارتونها خوب طراحی نشده و تفسیرش مشکل بود، مثلا اون که تو خیاله شاید به این معنی باشه که نشین رویا ببینی پاشو برو ورزش کن که بتونی عوض تو رویا دیدن، واقعن انجام بدی یا آمپول شاید جنبه شوخیش این باشه که مثلا طرف با اون هیکل از یک سوزن زدن میترسه (البته این شوخی یه جورایی بینالمللی هم هست)، یا اینکه شاید اون پسر لاغره مثلا فکرش خوب کار میکنه زرنگه چون آدمهای زرنگ معمولا لاغر نشون داده میشند و میخاد بگه تنها با زور کار انجام نمیشه باید فکر رو هم بکار برد چون همینطور که میدونیم خیلی از حرکات قلق یا تکنیک داره، اینا چیزهایی بود که من به فکرم خطور کرد با دیدن اون کارتونها والی خوب باید بگم درست طراحی نشده و خیلی ابتدایی و افتضاه بودند. و اما یک چیزی در مورد این ورزش بگم که این مسله مربوط به ایران یا رادیو تلویزیون ایران نمیشه کلان تو همه دنیا اینطوری هست و ونام اینه که به این ورزش اولان کلمه ورزش به سختی براش بکار میره و این یکی از دلیل کمیته المپیک برای قبول نداشتن این رشته به عنوان یکی از ورزشهای المپیک بود. دلیلش اینه که تو مسابقات هر رشته ورزشی، عملکرد قابل سنجش هست مثلا شمارش تعداد گلها در بازی فوتبال یا حساب کردن زمان در شنا یا دو و میدانی و ورزشهای دیگه والی مسابقات بدنسازی نظری و سنجشش فردی هست و از این نظر همیشه حرف و حدیث زیاده مخصوصن داوری به نا بر این استاندارد کردن داوری مشکله. دومان این رشته یکی از متقلب ترین رشتها دار مورد دوپینگ و استروئید شناخته شده هست. یعنی شما اگه به بدنهای افراد طبیعی کار نگاه کنید کاملا تفاوتش نسبت به بدنهای حرفه ای یا حتا مسابقه ای مشخس هست و نمیشه در سطح مسابقه ای با یک بدن بدون استرویدیدی روی سن رفت. البته منظورم این نیست که تو ورزشهای دیگر دوپینگ وجود نداره والی موضوع اینجاس که قدمت ورزشهای دیگر بیشتر و جا افتاده تر هستند تا مسابقات بدنسازی، دلیل دیگرش خود کارهای منفی هست که خیلی از بدنسازان انجام داده اند. حالا در این بین ایران که جای خود دارد. اول تو دوران کمونیستی که بسیاری از کشورهای بلشواکی کمونیستی این ورزش رو آمریکایی میدونستند که این شامل ایران هم بود و تا پرده آهنی فرو نریخته بود این وزیت بود این ریشه عمیقی داره توصیه میکنم کتاب برادران آهنین نوشته جو و بن ویدر رو بخونین. تا چندین سال قبل تو ایران این مسابقات زیر زمینی بود بعدش که با هزار بد بختی قبول کردند آقایان شورت کوتاه بپوشند و بتونند روی سن ظاهر شوند و ... تازه رفت زیر فدراسیون وزنه برداری، بعد هنوز خیلی مونده فرهنگ این جور چیزا جا بیوفته و این ذهنیت که هر کسی میره بدنسازی یا پاور دنبال تنها بازو کلفت کردن و دختر بازی و دعوا ..... نیست و واقعن میتونه مثل ورزشکارای دیگه باشه. اگه شرکتهایی بودند تو ایران که بدنسازان رو ساپورت میکردند یا سپانسر میشدند این ورزش خیلی رشد میکرد چون پول توش بود. بنا بر این راه مبارزه آموزش و فرهنگ سازی و خرافه زدایی و آگاهی دادن به مردم و همینطور تربیت بدنسازانی درست هست که بتونند الگوی ورزشکاری باشند.

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۶:۵۲ قبل از ظهر
در مورد اینکه هر کدوم از این کارتونها چه تفسیری دارن من با arashbandegan موافق هستم و ترجیح میدم تا حدودی خوش بینانه نگاه کنم. اما اینکه راه مبارزه با حسودها چیه؟ به نظرم بهترین راه پیشرفت هست! فقط زمانی حسودهارو اطرافمون میبینیم که به موفقیت و پیشرفت رسیده باشیم.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۶:۵۸ قبل از ظهر
آخه موضوع اينه كه هر چي ميريم به سمت پيشرفت اين حسادت ها بيشتر ميشه. اگر يادتون باشه الان دو ساله كه ايران در جهان به صورت تيمي داره مقام مياره البته در پرورش اندام . در پاورليفتينگ هم كه قهرمان جهان شديم . . در قويترين مردان جهان هم در طي دو سال اخير پيشرفت چشم گير داشته ايم و اين حسادت ها دقيقا دو ساله كه اوج گرفته .
دليل هم از نظر من مشخصه . زياد شدن افراد سوسول و بي مصرف جامعه كه خودشون به خودشون لقب فشن ميدن به حدي شده كه ........ . اين افراد دوست ندارن كوچيك به نظر برسن براي همين با كوچك نشان دادن بدنساز ها دوست دارن خودشان كوچك به نظر نرسند. در حقيقت سعي نميكنند خودشان را بالا ببرند بلكه سعي ميكنند افراد روي قله را پايين بكشند تا هم رديف بشوند و اين يعني حسادت .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۷:۱۱ قبل از ظهر
در مورد اين كه دوپينگ توي اين ورزش هست بايد عرض كنم كه بله ما هم قبول داريم كه توي اين ورزش دوپينگ هست اما اين رو قبول نداريم كه بيشترين دوپينگ مال اين ورزشه چون در اين ورزش از 6 نفر برتر هر وزن تست دوپينگ گرفته ميشه در صورتي كه در مسابقات فوتبال و .... تا به كسي مشكوك نشوند تست دوپينگ گرفته نميشود . به اين صورت كه در فوتبال اگر شما بري بگي فلاني دوپينگ داره اگر ازش تست بگيرن و منفي بشه شما بايد غرامت گزافي پرداخت كني كه به ايشون تهمت زدي . براي اينه كه رسوايي در اين ورزش ها كمتر به چشم مياد . در مورد كارهاي زشتي كه آقاي arashbandegan گفتند كه بدنسازها انجا ميدن بايد عرض كنم كه من بارها گفته ام همانطور كه هر كس كه توي كوچه فوتبال بازي كرد نميشه فوتباليست همانطور هم هركس رفت بدنسازي نميشه بدنساز . بدنساز به كسي ميگن كه در بعد رقابتي باشه نه كسي كه براي خودش وزنه ميزنه . كسي كه براي خودش وزنه ميزنه بايد بگيم بدنسازي كار ميكنه . خيلي ها نماز ميخوانند و كارهاي زشت هم انجام ميدهند ما نميتونيم بگيم كه نماز بده چون اين آقا كه نماز ميخونده اين كار رو انجام داده در ضمن فكر ميكنم كارهاي زشت فوتباليست ها بيشتر رو نمايي شده باشه . ما از بدنسازان واقعي كشورمون تخلفي تا به حال نديده ايم و نشنيده ايم اما فوتباليست ها خيلي خلاف داشته اند كه يك هزارمش رو شده و اون يك هزارم معتاد بودن ديگو مارادونا بوده كه استروه فوتباله . تخلف ايرانيشم هم*** گرا بودن دو سه تا فوتباليست بود كه خيلي راحت آقايان ماست مالي كردن . يكي ديگر از افتخارات اين آقايان اين بود كه فيلم پارتيشون درومد .
در كل من اصلا با اين نظر موافق نيستم و دلايلم را هم گفتم و فكر ميكنم كاملا منطقي باشه .
نميشه هر اتفاقي را با خوشبيني ببينيم تا بيشتر از اين بلا سرمون بياد .
آقاي روح الله مير نوراللهي پارسال دو طلاي آسيا در جوانان و باديكلاسيك اورد اما به جاي جوايز دادن ايشون را سريعا به خدمت سربازي فرستادن. جالبه بدونيد براي پاداش اين قهرمان 4 ماه اضافه خدمت بريدن .
فكر نميكنم ديگه با اين اوصاف چيزي براي خوش بيني باقي مانده باشه .

Ara$h
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۷:۳۴ قبل از ظهر
با نظر اقا پیمان موافقم
این کارتون ها منظورش اینه که اره این ورزشکارا که تو این رشته اند یا امپولیند یا هیکل گنده کردن ولی هیچی نیستند .اخه تا کی این صدا و سیما باید اینجوری باشه .ببینین کی گفتم اینا نمیخوان جوانانشون ورزشکارو شاداب و با قدرت باشن چرا ؟ به همون دلیلی که همتون میدونید و اگه جوانان این کشور همه ورزشکارو قدرتمند باشند زنگ خطری هست!!!!......( دیگه همتون میدونید که برای چی زنگ خطر!! )
برای همین تو خیابون راه میری از 10 نفری که میبینی 8 نفر معتادند . اخه تا کی این وضع . ببینید تا بوده همین بوده عمرا" هم نمیشه این وضع و عوض کرد .24 ساعت اون فوتبالو زرت زرت نشون میده ولی هفته ای حداقل 1 ساعت بها نمیدن به ورزش های قدرتی و پرورش اندام .یکبار ما دیدیم چند تا پرورش اندام کار اسیایی اوردن شبکه 6 اونم 7 صبح که کسی تلوزیون روشن نمیکنه .انقد چرت و پرت پرسیدند که هیچی!!!
اگه دقت کرده باشید این روزا خوراک صدا سیما شده توهین به این ورزش نمیدونم این انیمیشن ها که درست کردنو میبینید .از بدنسازی فقط یا لات و چاقو کش یا ضعیف و بی اعتماد به نفس درست کردن . سوژهشونم فقط امپولو قرص شده . اخه از خدا بی خبرا به جای اینکه این کارو بکنید لرزه به اندام مردم بندازین بیاین یه فرهنگ سازیه درست از مکمل ها و دارو ها درست کنین که 100 البته بعید است از این ادما و صدا و سیما
دکترشم که دیدیم تو روزنامه همشهری چی گفته بود اگه اون دکتره با این علم و نگرش پس ... تو اون دکتر که 100% اطمینان دارم اونم ساختگی بوده .از اون روزنامه نباید بیش از اینا هم انتظار داشت !!!

خلاصه عرض کنم که به هیچ وجه نمیشه خوشبین نگاه کرد .یعنی واقعا راهی برای خوشبینی نذاشتن!!!

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۹:۳۳ قبل از ظهر
واقعاً که راست میگی پیمان جان خیلی متاسف هستم که ما دقیقاً این انیمیشن ها رو سالهای پیش هم می دیدم اما دلیلشو نفهمیدیم . اما اینا با این کارهه بیشتر خودشون رو زیر سوال می برند آخه این ورزش چی کار با اینا کرده ولی واقعاً فکر میکنید خوده ورزشکارها هم می بیند این مزخرفات رو ؟
ببخشید حالا که مسائل مربوط به مردان آهنین مطرح شد کسی نمیدونه مجتبی چرا انصراف داد ؟؟؟؟؟؟؟؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۹:۳۹ قبل از ظهر
مونارو جان بحث اين تاپيك رو عوض نكنيم خيلي بهتره .
اين تاپيك مربوط به اين سواله كه چرا اينها به اين ورزش انقدر توهين ميكنند .
حالا اگر توي بپرسيم چرا مجتبي ملكي انصراف داد بحث عوض ميشه .
اگر ميشه يه تاپيك ديگه در مورد قويترين مردان راه بنداز و اين سوال را آنجا مطرح من . به نظرم خيلي جذاب هم بشه و خيلي خوبه .

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۲:۵۷ بعد از ظهر
پیمان جان فکر میکنی مسئولین صدا وسیما کیا هستن؟؟؟؟؟
یه مشت آدم...( شما یه فحش آبدار و کشدار بدرد بخور فرض کن)...که فقط دروغ و چرندیات تحویل مردم میدن
بهترین راه اینه که برنامه های بی ارزششون رو نگاه نکنی
من از گزارشگر جماعت، پررو تر و بیشعور تر ندیدم
حالم از رسانه ملی هم بهم میخوره
ولشون کن بابا.....بشین فیزیک تی وی نگاه کن لذت ببر

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۳:۰۸ بعد از ظهر
100 احسنت به پیمان عزیز و 100 مرحبا به افشین عزیز ! من نمی خوام بحث رو سیاسی کنم اما یه جمله بگم " جامعه مریض دستاوردی جز کینه و نفرت نداره! " اگر می بینید به این ورزش بی حرمتی میشه یا اینکه این رشته رو همیشه در سایه قرار دادن چون با پیشرفت این رشته منافع عده ای خاص به خطر میفته!!!
بدونید که این کم بینی ها تقریبا" همه گیر شده بویژه در علم . ورزش . صنعت!
آقای x مقام جهانی میاره (البته بدون اینکه مسابقه بده!!!) 100 میلیون جایزه میگیره و آقای y مدال طلای المپیاد ریاضی داره و به خاطر عدم استقبال و توجه افسرده و منزوی میشه.

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۳:۱۶ بعد از ظهر
پیمان جان واقعن بهت تبریک میگم که اینقدر سالم فکر میکنی و سالم هستی. دنیای شما دنیای سالم بدنسازی هست که باید هم اینطور باشه. والی من این پست رو میزنم که یک سری مسایل تاریک این ورزش رو هم بگم تا شاید بیشتر بشه علت یابی کرد. در این ورزش استفاده از استروئید در سطح قهرمانی یکی از موارد لازمه هست وفکر میکنم نمیشه انکار کرد. من گفتم این ورزش یکی از متقلبترین ها در استفاده از استروئید هست نگفتم بیشترین، گر چه شاید ۱۰۰۰ میل تست و ۵۰۰ میل دکا و .... بیشترین هم در نظر گرفته بشه. پس تست دوپینگ به همین دلیل هست. در ضمن تست دوپینگ منفی بودن دلیل نمیشه که ورزشکار استفاده نکرده اینو همگی میدونید. ببینید پایه و اساس این ورزش جهت استفاده از استروئید نبوده اما ان آنجاییکه بشر همیشه دنباله رقابت و سریتر به نتیجه رسیدن هست اینکار شده یکی از اجزای جدا ناپذیر برنامه های بدنسازی یعنی الان بعد یک مدت تمرین ورزشکار دنبال برنامه استفاده از دارو هست. حالا من قصد دفاع از ورزشهای دیگه یا بد گفتن از بدنسازی ندارم والی واقیعت را باید گفت. ورزشهای دیگه مثلا دو و میدانی و یا فوتبال شاید تنها یک نوع داروبرای دوپینگ مصرف کنند اونم جهت تند دویدن یا انجام هر حرکتی جهت مسابقه یک دونده یا فوتبالیست نیاز نداره مثلا ۲۰ کیلو عضله بسازه که خوب بازی کنه پس نیازی به دوز بالا نداره و یا انواع داروها وشاید نوع دارویی که مصرف میشه بیشتر جنبه سرعت و استقامت دادن داره والی در بدنسازی دوره های استروئیدی مداوم و طی سالیان جهت ساخت عضله بکار میره نه فقط موقع مسابقه یا قبلش که البته در اون هنگام هم با تقلب از انواع خاصی استفاده میشه. یک فوتبالیست با استفاده نکردن دارو اون جنبه مسابقه دادن خودشو و توانایاشو از دست نمیده چراکه سالیان سال بودن فوتبالیستهایی که بدون دارو بازی کردن والی یک بدنساز بدون دارو امکان نداره به چربی ۵ در صد رسیده و ازالاتش رو در سطح رقابتی حفظ کنه. بنا بر این دوز بالا، تعدد بالای دوره ها و قربانیهای که این ورزش در طی سالیان داده همه منفی تلقی میشند. تهمت زدن در هر موردی اشتباس و اگه ثابت نشه غرامت داره این تنها مربوط به این قضیه نیست. من از اخبار بدنسازی ایران خیلی وقته اطلاعی ندارم و نمیتونم نظر بدم والی زمانی که این ورزش شروع شد و قهرمان های که اونا موقع رقابت میکردند توشون مواردی بود که درست نیست بگم چون هممون ایرانی هستیم و به خودم توهین میشه. اما منم اینوبگم جهت اطلاع که وقتی پیشنماز یک مسجد خودش خلاف باشه دیگه از پشت سریها چه انتظاری میره! در هر رشته الگوی پیروان اون رشته قهرمانان هستند وقتی قهرمانان دنیا در این رشته خودشونو بد نمایش میدن معلومه که دیگه جایی باره صحبت نمیمونه. من قبلا هم گفتم چون به این رشته علاقه دارم نمیخام راجع به نکات تاریکش حرف بزنم والی اینجا چون مجبورم حرفام را ثابت کنم ی چند تا مثال خارجی میزنم، مایک ماتارازو ۳ بار حمله قلبی و جراحی بخاطر مصرف بیش از حد استروئید کنار رفت، اندراس مونتزر مرگ در ۳۱ سالگی اثر مصرف بیش از حد استروئید و دیورتیک، کارلوس رادریگز مرگ در اثر استروئید، محمد بن عزیز مرگ در اثر استروئید و دیورتیک، چاک سایپس خود کشی، قتل ری مکنیل بدنساز توسط همسر بدنسازش سالی مکنیل، مرگ سانی شمیت در اثر سرطان ناشی از مصرف استروئید، دان یانگ بلاد مرگ در ۵۱ سالگی در اثر حمله قلبی ناشی از مصرف استروئید، پل دمایو ۲ سال زندان بخاطر شلیک به دوس دخترش و حمل مواد، مرگ در ۲۰۰۵ در اثر دوز زیاد هروئین، مرگ جانی فولر در۶۲ سالگی در اثر ابتلا به سرطان خون ناشی از استروئید، مرگ ادوارد کاواک ۵ بار مستر انیورس در اثر حمله قلبی ناشی از استروئید، برتل فاکس که هنوز زندانی هست بخاطر قتل نامزد و مادر زنش، فلکس ولر از دست دادن یک کلیه در اثر استروئید ، تم پرنس که در اثر بیماری گذشت کنار، ناصر سونباتی که چندین جراحی تا به حال داشته و شرتهای کسیفشو از طریق سایت میفروشه، دیو پولومبو که به خاطر حمل و خریدو فروش استروئید زندانی شد، کای گرین که تو سایت گی ها فیلم *** با میوه داره و چیزایی دیگه خیلی چیزا که اگه بکهام بگم چندین صفحه باید بنویسم. آخرشم که کرگ تیتوس و زنش که تو زندان هستن بخاطر قتل و میدونین احتمالا چرا، میلوش سارسو و زنش هم که که دیگه داستانش طولانیه و همینطور جریان زن ملوس با دوریان و ناصر و .... یا جیم منییون که یکی از برگزار کننده های ای اف بی بی هست ربطش با شرکت کننده های زن فیتنس یا ... مجله های قدیمی گی جو ویدر، حرف زیاده. تنها گوشه کوچکی بود. در ایران هم داستان زیاده بین قهرمانها والی گفتم اولان صداش در نمیاد دومان ... بیخیال، من اینا رو نگفتم که بگم این ورزش سرو پاش اینه والی خواستم بگم دلایلی که اینطوریه اینه و به همین خاطر هم هست که کمیته المپیک قبول نداره این رشته رو نه به عنوانه ورزش و دوپینگ و ...... جدیدن این آقای پول چوا که هم افتضاش در امد و حتمن میدونین، باز بگین چرا بدنسازی اسمش بد در رفته. حالا جالب اینه که خیلیها اصلان این چیزایی رو که من الان اشاره کردم رو ندانسته، بازم مخالف هستند که گفتم این باز میگرده به فرهنگ ما واز نظر دولت ریشه در این داره که این ورزش آمریکایی هست و قابل قبول نیست که مردان لخت با یک تیکه شورت خودشونو تو تلویزیون نمایش بزارن، مملکت اسلامی این چیزا رو نمیپذیره وقتی آستین کوتاه پوشیدن جرم حساب میشه شما چه انتظاری دری حالا همه چی بکنار. آیا شما میتونی کنار دریا با شورت همراه خانومها وایستی، تلویسیون که مردانه، زنانه نداره! در ضمن گفتم این ورزش کلان به نظر من کلان با اصول اسلامی و غیره مغایرت داره و شاید به همین خاطر ترجیح میدان زیاد جلو چشم نباشه. امیدوارم این ورزش با وجود ورزشکار های خوب، و سالم بیشتر پیشرفت کنه.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۴:۵۸ بعد از ظهر
همه چيز هايي را كه شما گفتيد من ميدونستم . اما شما كه اطلاعات خوبي داريد هم حتما بايد بدانيد كه ما داريم ميگيم بر اثر استروئيد فلاني كليه اش رو از دست داده . در صورتي كه خيلي از رسانه ها از دست دادن كليه هاي ويلر رو مادرزادي عنوان كردند و خود ويلر هم اثبات كرده بود كه تمام خانواده اش اعم از مادر پدر و ...... ناراحتي كليه داشته اند . بعيد ميدانم كه اين مطلب را نخوانده باشيد . هر كس عمل جراحي كرد مگه از عوارض استروئيده آرش جان ؟
كثافت كاري فوتباليست هاي خودمان را كه همه خوب ميدانيم ؟
پس نميتونيم بگيم با اين ورزش لج هستند چون فلان بدنساز يه جا گند كاري كرده .
نميتونيم بگيم با اين ورزش لج هستند چون كه دوپينگ داره امروزه دوپينگ يه علم به شمار ميره . وقتي آرنولد در آن زمان به دوپينگش اعتراف كرده بوده چه طور ميشه گفت كه ورزشكاران ديگه اون زمان دوپينگ نميكردن ؟
آقاي رضا سلطاني نژاد كه از دوستان خوب بنده هست مدتي مربي بدنساز علي دايي بوده و از دوزهاي ايشون ميگفت موي بدن ما سيخ ميشد . ميگفت من هرگز اين دوز ها را تاييد نميكردم و علي دايي خودسرانه استفاده ميكرده و تا الان آقاي سلطاني از اين موضع بي خبر بوده . به عنوان مثال سلطاني به ايشون ميگفته يك عدد آمپول كافئين بزن ايشون سه عدد كافئين به علاوه 20 عدد قرص كلن بوترول + هزار جور زهر مار ديگه كه بهتره نگم استفاده ميكرده .
از مسائل خانوادگي اسطوره ها بهتره كه نگم .چون دوست ندارم كسي رو در اين سايت رو سياه كنم .
اما شما دو پهلو حرف ميزني آرش جان . از يه طرف ميگي كه چون دوپينگ توش هست بهش بها نميدن . ما ميگيم كه دوپينگ توي همه رشته ها هست .
كل مرگ و مير هايي كه گفتيد چند تا شد ؟
هيچ ميدونستيد كه در فوتبال ايران فقط و فقط در سال 88 17 مرگ در روي زمين فوتبال داشتيم ؟
هفده مرگ در يك سال . اين به نظرتون از ميزان بالاي دوپينگ در فوتبال هستش يا پرورش اندام ؟
ما نميگيم در پرورش اندام دوپينگ نيست اما ميگيم كه در خيلي از رشته ها مخصوصا دو ميداني كه شما به عنوان يكي از رشته هاي پاك ازش ياد كرديد بالاترين مقدار را داره .
فدراسيون جهاني بدنسازي را به عنوان رشته ورزش قبول داره همانطور كه كيوكوشين و كونگفو و خيلي از ورزش هاي ديگه را قبول داره اما براي اين مسابقات به دليل فقط و فقط دارا نبودن معياري خاص در داوري جايگاهي نگذاشته .
آرش جان اگر كس ديگه ميگفت به دلايل مسائل غير اخلاقي و دوپينگ در المپيك جايگاه نداريم تعجب نميكردم اما شما از اطلاعاتي كه در مورد بدنسازان دادري معلومه كه خوب مطالعه داريد . از شما متعجبم .
اما اين آمار را هميشه به ياد داشته باشيد هفده مرگ در زمين چمن فوتبال تنها در يك سال در اثر ايست قلبي.
به اين ميشه بگيم 99% به خاطر دوپينگ بوده . اما مرگ بر اثر سكته براي دان يانگ بلاد را نميتونيم بگيم حتما در اثر استروئيد بوده . يه روز تشريف ببريد توي كوچه پس كوچه هاي تهران ببينيد چند اعلاميه ترحيم در سنين زير پنجاه سال داريم . دان لانگ بلاد بالاي پنجاه سال سن داشت .
چرا وينيس تيلور را نميگوييد ؟
چند سال سابقه حرفه اي دارد ؟
چرا صحيح و سالم است ؟
چرا روني كولمن را نميگوييد كه با 45 سال سلامتي كامل دارد ؟
مايك ماتارازو به خاطر خوردن گوشت قرمز در دوران رژيم به اندازه بسيار بالا بيماري گرفت اين رو با يه سرچ كوچيك توي اينترنت ميتونيد پيدا كنيد .
من هرگز نميگم اين ورزش بي عارضه هست . هرگز . اما اين رو ميگم كه كل ورزش ها در بعد حرفه اي داراي عارضه هستند . اگر بخواهيم از عارضه بگيم كه بايد هزاران صفحه در مورد شكستگي پاي بازيكنان ديگر رشته ها بگوييم .
اميدوارم از صحبت هام ناراحت نشده باشي .
اما اگر به نظر شما فساد اخلاقي بدنسازان بيشترين تعداد را داره كه از صحبت هاي دو پهلوتون كاملا مشخص بود اينطوره بنده ازتون عذر ميخوام كه با بنده هم كلام شديد و بهتره كه از خدا طلب عفو كنيد كه با بنده كه از دسته كثيف ترين انسانها به شمار ميرم هم كلام شديد .
اما واقعا در عجبم كه شما چرا اينطور فكر ميكرديد وقتي شخصي با سواد مثل شما اينطور صحبت كنه توقعي از بقيه افراد نيست .
شايد ما حسوديم و كساني كه از اين رشته بد ميگن خوبن !!!
آقا آرش شما درست ميگي كاي گرين گي هست و فوتباليست ها كه زير ابرو برميدارن همه آخر سلامت .
واقعا براي مردم كشورم متاسفم . براي خودم هم متاسفم كه انقدر زور اين ورزش را ميزنم و اونوقت شما مياي و حرف هاي غير منطقي و بچه گانه اي كه حسودان را خوشحال ميكنه ميزني .
موفق و مويد باشي :گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۱۴ بعد از ظهر
آقا آرش شما كه ميگي كاي گرين گي هست و فلاني فلان كار رو كرده اين مطلب رو بخون .

يافته هاي يک تحقيق علمي حاکي از اين است که احتمال روي آوردن ستارگان فوتبال به مشروبات الکلي، پرخاشگري و بي بندوباري بيشتر از بزهکاران است.

تحقيقي که توسط ژورنال InPsych متعلق به جامعه روانشناسي استراليا منتشر شده، حاصل بررسي واکنش هاي 50 بازيکن ليگ دسته اول باشگاههاي فوتبال اين کشور است.

در اين پژوهش، نتايج آزمون شخصيت بر روي فوتباليست هاي داوطلب با نتيجه آزمون هاي مشابه روي 940 بزهکار محکوم، مقايسه شده است.
http://www.uefa.ir/images/news/football.jpg

نتيجه مقايسه حاکي از اين است که مجموع نمرات فوتباليست ها براساس مقياس هايي مثل مشکلات مصرف الکل، خشونت زباني، بي بندوباري ***ي و رفتارهاي ضداجتماعي، به ميزان قابل توجهي بالاتر از ميانگين جامعه و حتي بزهکاران است.

بنابر اظهارات محققان اين پروژه «نتايج به اين معني است که احتمال انجام رفتارهايي مثل زياده روي در مصرف مشروبات الکلي و اختلال در نظم، رانندگي حين مستي يا رفتارهاي خشن و بي مهابا توسط فوتباليست هاي ليگ استراليا بيشتر است.

آنها اضافه مي کنند که ميانگين بالاي نمرات بازيکنان در آزمون مربوط به بي بندوباري ***ي به اين معني است که احتمال قرار گرفتن آنها در موقعيت ارتکاب چنين رفتارهايي و تن دادن به رسوايي هاي آن، زياد است.
منبع سايت معتبر تابناك :
http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=47045

بازم ميگيد كه به خاطر كثافت كاري كاي گرين به اين ورزش بها نميدن يا موارد مشابه ؟
در ضمن كي به شما گفته فوتباليست ها فقط از يك نوع دارو استفاده ميكنند ؟
كي ميگه دوزشون كمه ؟
اتفاقا در دوزهاي تا حد مرگ قبل از مسابقات دوپينگ ميكنند تا با من و شما متفاوت بدوند .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۱۸ بعد از ظهر
اين فوتباليست كه در يكي از تيم هاي معروف و پولدار پايتخت توپ زني مي كند در حالي كه در حوالي كن تهران در وضعيتي زننده با يك دختر به سر مي برد توسط ماموران دستگير شد. مسئولان باشگاه پس از اطلاع از اين ماجرا با رايزني هاي بسيار بالاخره موفق به آزادي وي شده و او را به تيم باز مي گردانند.

گفتني است كه مشكل طي كردن ره صد ساله با قرار دادهاي يك شبه توسط اكثريت فوتباليست ها سبب ساز مفاسد و معضلات بسياري شده كه مسائل اخلاقي و خارج از شئونات يكي از اين معضلات مي باشد.

منبع : سايت معروف جهان نيوز : http://www.jahannews.com/vdcjmveh.uqeihzsffu.html

رسوایی اخلاقی آرش برهانی؟؟

تنها یک شناسنامه برای کودک بی گناه می خواهم!

واقعا دوره زمانه بدی شده است وقتی می بینیم که فیلم و یا عکس هر فوتبالیست یا یک شخصیت مشهور که نباید ببینیم بر روی گوشی های موبایل ، تمامی بلوتوث داران وجود دارد مگر آن که خلاف آن ثابت شود! اما اتفاقی ، طی چند هفته اخیر رخ داده است که می تواند این وضع را بدترهم کند. زمانی که فردی بیاید و از ارتباط خود با یک فوتبالیست خبر دهد. امری که گویا قرار است جدیدا گریبان این قشر از جامعه را بگیرد!

چندی پیش وبلاگ هوادار یکی از فوتبالیست های مشهور نظرهای عجیبی را دریافت می کرد مبنی بر اینکه به دلیل پاره ای از دلایل ، دست حمایت از آن فوتبالیست را بردارد. زمانی که مدیر وبلاگ در برابر این نظرات موضع گرفت ، آن نظر دهنده علت مخالفت خود را ارتباط نامشروعی دانست که آن فوتبالیست در زمانی با او داشته است که در نهایت منجر به بچه دار شدن از او و سایر مشکلات به وجود آمده به تبع آن شده است!!

در نگاه اول قضیه بسیار ساده بود و همه گان ، آن نظر دهنده را فردی دروغگو که در صدد جلب توجه و خراب کردن چهره آن فوتبالیست محبوب بود ، می دانستند. اما در ادامه مشخص شد قضیه به این سادگی ها نیز نیست. نظر دهنده که نظرات خود را با نام مستعار "آهنگ" در وبلاگ های طرفداران آن فوتبالیست مشهور می گذاشت از عکس ها و مدارک پزشکی خبر داد که در صدد افشای آن ها بر آمده بود. او برخی از عکس های تکی و شخصی این فوتبالیست را نیز که در اطاق هتل های محل اقامت او گرفته بود ، بر روی وبلاگی که خود آن را راه اندازی کرده بود قرار داد تا قضیه ابعاد جدیدی پیدا کند.

فرد مذکور که هم اکنون در ایالت کالیفرنیا آمریکا زندگی می کند ایمیلی با نام "شیوا رحیمی" دارد و از طریق آن عکس های آن فوتبالیست را برای کسانی که خواهان اطمینان از قضیه هستند ارسال می کند! اتفاقی که نمود خود را در وبلاگ های طرفداران آن فوتبالیست نیز گذاشته است و بسیاری را با او هم عقیده کرده است!
فرد مذکور با بیان اینکه "شیوا رحیمی" نام واقعی او نمی باشد از خویشاوندی بسیار نزدیک خود با این فوتبالیست خبر می دهد و مدعی می شود که با او از سال های بسیار دور یعنی آن زمانی که وی هنوز در شهرستان خود توپ می زد ارتباط داشته است. او حتی خود را دلیل اصلی پیشرفت آن فوتبالیست می داند و می گوید: زمانی که او از یکی از تیم های مطرح تهرانی با مبلغی بسیار کم پیشنهادی دریافت کرد ، قصد داشت به یکی از تیم های دیگر شهر خود به دلیل دریافت مبلغ دو میلیون بشتر رود! که من ساعت ها با او حرف زدم و او را متقاعد کردم که به تهران رود. و او به تهران رفت و توانست با بازی های بسیار خوب خود تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان ایران شود که به همراه تیم خود قهرمانی لیگ برتر را هم کسب کرد تا به تیم ملی نیز راه یابد.

او ادامه می دهد زمانی که این فوتبالیست به تهران رفت همچنان ارتباط خودش را با من حفظ کرده بود و بارها نیز به من قول ازدواج داده بود تا اینکه من به همراه خانواده ام مجبور شدیم به آمریکا سفر کنیم. جالب بود که همزمان با سفر من به آمریکا فوتبال او بسیار افت کرد خبرهای بسیار تلخی می شنیدم مبنی بر فساد اخلاقی او در تهران و اینکه به خوردن مشروبات الکلی سخت گرفتار شده است. و از تلویزیون هم بازی های ضعیف او را می دیدم و هر زمان با او صحبت می کرم او منکر منحرف شدن خود می شد.

وی در ادامه سخنان خود می گوید: او به هر شکل به امارات رفت و موقعیت برای من هم فراهم شد که در مقطعی که او به تیم اماراتی منتقل شد به آن کشور بروم و با یکدیگر زندگی کنیم. او مدعی است تمامی فوتبالیست هایی که در آن زمان در امارات توپ می زدند از ارتباط من با آن فوتبالیست در جریان بودند.

زمانی که قرار شد او به ایران بازگردد من به او اعلام کردم که: از تو حامله شده ام و نیاز به یک شناسنامه برای این بچه دارم و او بی توجه از کنار این قضیه گذر کرد اما من در تمامی این مدت به او اعلام می کردم که حاظر به گذشتن از این بچه نیستم و اورا به دنیا خواهم آورد که بسیاری می گفتند علت افت مجدد او در بازگشت به ایران ، ناراحتی روحی اش از این قضیه بوده است! تا اینکه بالاخره پس از تولد بچه و قبل از یکی از بازی های بسیار مهم لیگ برتر با او تماس گرفتم و از تولد بچه خبر دادم و همین عاملی شد تا او به شکلی کاملا عصبی از آن بازی مهم اخراج شود!!

گویا نام آهنگ نیز برای این بچه انتخاب شده است که وی با این نام در وبلاگ ها مبادرت به افشاگری های خود می کند. زن مجهول الهویه در رابطه با افشاگری های خود گفت: من نه پول می خواهم و نه قصد گرفتن انتقام از آن فوتبالیست را دارم ، من تنها یک شناسنامه برای فرزندم می خواهم. تاکنون نیز به صورت علنی نیز خیلی از عکس ها و مدارک را افشا نکرده ام اما در صورت ادامه بی توجهی این پدر به فرزند خود همه آن هارا منتشر می کنم ، چراکه من دیگر این زندگی را نمی خواهم و فقط درصدد هستم آینده این بچه بی گناه تامیین شود!!

وی از وجود آزمایش هایDNA که ثابت می کند آن فوتبالیست ، پدر این کودک است خبر می دهد و می گوید: در اینجا از او شکایت کرده ام و اگر او سریعا برای گرفتن شناسنامه این کودک اقدام نکند تمامی این شکایت ها و مدارک را به رسانه ها می کشانم تا درس خوبی را به او داده باشم!!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۲۱ بعد از ظهر
پرده‏برداری مجدد از مافیای فوتبال فاسد ایران
پیش از این به دلیل فعالیت عمده خانواده در بخش ساختمان، ورزش هیچ حق و سهمی در بحث‌ها نداشت،‌ اما حضور ناگهانی پدر در ورزش و فوتبال به همان میزان، ورزش را تبدیل به مهمترین دغدغه فکری خانواده کرد. روزی که به این نتیجه رسید که آقای ... بهترین گزینه برای رهبری تیم ملی است، شب سرنوشت‌سازی در خانه مرد سایه‌ای رقم خورد. به او گفته بودند، اگر دنبال پرونده‌های دوپینگ باشی، پدر و مادرت باید جنازه‌ات را تحویل بگیرند.
صدای زنگ تلفن شنیده می‌شود. الو بفرمایید. شما...؟ من... هستم. از طرف آقای ... مأمورم که به شما بگویم نتیجه بازی باید به نفع تیم ... باشد، وگرنه ... .

آقای ... باید سرمربی تیم ... شود. این یک دستور است، وگرنه ... اینها تنها گوشه ناچیزی از مکالماتی است که هر روز در ورزش ما و به ویژه فوتبال شنیده می‌شود.

بسیاری از این مکالمات، قابل پیگیری و حتی رهگیری است، اما تاکنون هیچ عزمی برای برخورد با این پدیده مذموم که ورزش و به ویژه فوتبال را به ورطه نابودی می‌کشاند، وجود نداشته است. البته بحث‌های پشت پرده ورزش تنها منجر به تغییر نتایج و دخالت در امور فنی نیست بلکه گستره وسیعی را در بر می‌گیرد که هر کدام در جای خود قابل بررسی و پیگیری است.

روزنامه خراسان با ذکر این مقدمه کوتاه در وِیژه‏نامه سال 88 خود، به پرده‏بردای از بخش‏های دیگری از مافیای فوتبال فاسد ایران پرداخته است و نکاتی فراوانی را متذکر شده که با درک آنها، به حال فوتبال کشور باید افسوس خورد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک، در این گزارش به روابط دلال‏ها، مربیان، داوران، بازیکنان، خبرنگاران و سایر دست‏های پشت پرده و تاثیرگذار در نقل و انتقالات و حتی نتایج بازی‏ها اشاره شده که البته به نظر می‏رسد این روزنامه برای عدم ایجاد مشکلات حقوقی، از ذکر اسامی پرهیز کرده است، لکن کدهای ارائه شده، به خوبی نام اشخاص را در بر دارد.

روی همه را سفید کردیم
عبدالحمید رمضانی، قائم‌مقام باشگاه پاس همدان، خیلی صریح از مافیای فوتبال در ایران سخن می‌گوید. وقتی از او در این ‌باره پرسیدیم، گفت: ما شنیده بودیم مافیای فوتبال در ایتالیا خیلی قوی است. مافیای فوتبال اسپانیا در خیلی از مسائل دست دارد. اما یکی دو سالی است که مافیای فوتبال ایران روی همه را سفید کرده است. در حال حاضر، یکسری چیزهایی اتفاق می‌افتد که خیلی راحت نمی‌توان در موردش حرف زد.

خیلی‌ها جابه‌جایی بازیکنان و پول‌هایی را که این وسط جابه‌جا می‌شود، جزو مافیای پشت پرده فوتبال می‌دانند، اما باید گفت این چیزها جزو کارهای روتین و معمول باشگاه‌داری است. به هر حال وقتی می‌خواهی در این کار دست داشته باشی، باید برخی از این ریخت و پاش‌ها را کرد. به اعتقاد من در حال حاضر مافیای فوتبال در ایران آنقدر قدرت گرفته که در برخی موارد برای هر انتخابی باید با این افراد هماهنگ کرد. حتی در حال حاضر مافیای فوتبال ایران وارد کارهای سیاسی هم شده است. البته من امیدوارم تا دیر نشده جلوی این اقدام گرفته شود.

وقتی پای پول در میان است
در بخش فرهنگی فدراسیون فوتبال در سال 2006 مبلغ سه میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شد. قرار بود فدراسیون فوتبال از این بودجه برای خرید بلیت و واگذاری آنها به تماشاگران ایرانی در جام جهانی استفاده کند اما در کمال ناباوری بلیت‌های خریده شده توسط فدراسیون فوتبال در بازار سیاه نصیب تماشاگران مکزیکی بازی ایران و مکزیک شد. البته هیچ موقع معلوم نشد سرنوشت این پول‌ها چه شد!

حق دلالی
زمانی اکبر میثاقیان، سرمربی سابق ابومسلم، می‌گفت: در اول فصل و پیش از لیگ گاهی اوقات باید گوشی تلفن همراهم را خاموش کنم. آنقدر به من زنگ می‌زنند که نمی‌دانم چه کار کنم. از تهران آقایی به من زنگ زد و گفت: من یک بازیکن را از کشور نیجریه که در بارسلونا بازی کرده، به شما معرفی می‌کنم. شا باید حتما با او قرارداد ببندید.

مبلغ قرارداد او باید بالای صد میلیون باشد و پنجاه میلیون آن هم باید به حساب من واریز شود. اگر این کار را نکردید دیگر عاقبتش با خودتان است! میثاقیان می‌گفت: به حرف این فرد توجه نکردم، اما نمی‌دانستم بی‌توجهی به این گفته چه تبعاتی دارد. به یکباره بعد از گذشت دو یا سه روز از دست رد زدن به خواست آن فرد، برگه اخراجم را دستم دادند.

یک کیف پر از پول
چند فصل قبل یکی از تیم‌های لیگ دسته اول کشور تا مرز صعود به دسته بالاتر رسید. قرار بود با یکی از تیم‌های شمالی برای برگزاری بازی پلی‌آف مسابقه دهند. قبل از شروع مسابقه زمین بازی کاملا خشک بود. بعد از این‌که دو تیم به رختکن رفتند، تیم میزبان برای بهره بردن از شرایط میزبانی آب فراوانی را روی زمین چمن جاری می‌کند.

تیم میزبان که از این موضوع آگاه بوده، با کفش‌های مناسب بازی در زمین‌های خیس وارد میدان می‌شود، اما تیم میهمان بی‌خبر از همه ‌جا، وقتی به زمین می‌آید با زمین پر از آب روبه‌رو می‌شود. تیم میهمان آن بازی را باخت و از صعود به لیگ برتر بازماند.

بعد از این مسابقه تیم میهمان که از این شرایط ناراضی بود، شکایتی را به فدراسیون فوتبال تسلیم می‌کند. از بد حادثه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، حکم را به نفع تیم میهمان صادر می‌کند. مسئولان تیم میزان که از این شرایط نگران بودند، با یک کیف پر از پول که به قول راوی داستان بالغ بر هفتاد میلیون تومان تراول چک تا نخورده بود، به سراغ مدیرعامل تیم میزبان می‌رود و از او می‌خواهد از شکایتش صرف نظر کند.

وقتی حق حساب نرسید
حتما ماجرای انتخاب «خاویر کلمنته، سرمربی اسپانیایی تیم ملی را به یاد دارید. پس از حضور کلمنته در ایران به یک باره همه جا شایع شد که وی یک مربی پروازی است. همان زمان در بسیاری از روزنامه‌های ورزشی به نقل از کلمنته نوشتند که او در ایران زندگی نمی‌کند و تنها ده روز قبل از هر مسابقه به ایران می‌آید تا هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

این موضوع برای طرفداران فوتبال ایران زیاد خوشایند نبود. این موضوع سبب شد که مسئولان فدراسیون فوتبال از عقد قرارداد با این مربی صرف نظر کنند، اما در آن زمان هیچ کس نمی‌دانست هنگام عقد قرارداد کلمنته با نماینده فدراسیون فوتبال ایران در یکی از بندهای قرارداد وی، نوشته شده بود که کلمنته بدون اجازه فدراسیون فوتبال ایران، حق مصاحبه ندارد و در صورت تخلف از این بند، به ازای هر مصاحبه، مبلغی بالغ بر بیست هزار یورو جریمه می‌شود.

بنابراین تمام مصاحبه‌هایی که از سوی کلمنته به چاپ رسید، دروغ بود، چراکه ویف، یک مربی حرفه‌ای بود. البته هیچ کس هم تا مدتها از ماجرای قطع همکاری کلمنته با ایران مطلع نشد. تنها بعد از گذشت چند ماه این واقعه بود که خبر رسید به علت پرداخت نشدن حق دلالی یکی از افراد ذی‌نفوذ در فدراسیون وی با استفاده از ارتباطش با برخی دوستان رسانه‌ای در روزنامه‌های ورزشی، این جنجال را به پا کرده و باعث فسخ قرارداد او شده است. مبلغ حق حساب آقای مربوطه بالغ بر شصت هزار یورو بوده است.

هیچ مدرکی در دست نیست
پرویز سیار، داور پیش‌کسوت فوتبال ایران، چندی پیش، سخن از حضور برخی عناصر در جامعه داوری به میان آورد. او می‌گفت: در جمع داوران فوتبال برخی افراد هستند که ماکسیما سوار می‌شوند. آخر کدام داور است که با پول داوری بتواند ماکسیما سوار شود؟ صحبت‌های او واکنش‌های زیادی را در جامعه ورزش ایران به همراه داشت و همه در مقابل سیار جبهه گرفتند. البته در همین اثنا و به دور از حواشی برخی افراد که در این زمینه نامشان لکه‌دار شده بود از سوی مسئولان کنار گذاشته شدند تا بیشتر از این به جنجال دامن زده نشود.

البته محمد فنایی، داور فینال جام جهانی 1994 آمریکا گفت: شاید برخی از این شایعات درست باشد، اما هیچ مدرکی برای اثبات آنها نیست. اگر واقعا کسی می‌تواند مدرک ارایه کند، باید زودتر وارد کار نشود. البته بگویم خود من هم چیزهای زیادی در این‌باره شنیدم، اما هیچ‌کدام از آنها به طور رسمی اثبات نشده‌اند.

نیمکت‌نشینی به خاطر بی‌پولی
بازیکن 23 ساله‌ای که اکنون در یکی از تیم‌های تهرانی توپ می‌زند، حدود پنج سال پیش برای بازی در تیم پرسپولیس تست می‌دهد، حتی از نظر فنی تأیید می‌شود، اما چون پول مورد نظر مربی را پرداخت نمی‌کند، به یک نیمکت‌نشین محض تبدیل می‌شود و عاقبت پرسپولیس را ترک می‌کند. در آن زمان، یکی از مربیان قدیمی تیم‌های پایه که خودش سابقه بازی را در پرسپولیس ندارد، هدایت سرخپوشان را به عهده داشته است.

وقتی نتیجه دلخواه آقای رئیس نبود
یکی از داوران لیگ برتر از قول یکی دیگر تعریف می‌کرد که در فینال جام حذفی، چند سال پیش از دفتر یکی از نزدیکان رئیس سازمان تربیت بدنی با داور مورد نظر تماس می‌گیرند و به او می‌گویند نتیجه بازی باید به نفع تیم پایتخت‌نشین باشد، اما این داور بدون توجه به این حرف، قضاوتش را می‌کند و از بد حادثه تیم شهرستانی، فینال را می‌برد. بعد از مسابقه به سراغ داور مربوطه می‌روند و بعد از کلی سرزنش، عاقبت او حذف از لیگ است! او در نهایت مجبور به وداع با داوری می‌شود.

وقتی بزرگان وارد می‌شوند
در اواخر عمر یکی از مسئولان به فدراسیون فوتبال دستور داده می‌شود تحت هر شرایط، تیم آقای رئیس باید به لیگ برتر بیاید: اگر شما می‌خواهید به کارتان در این سمت ادامه دهید، باید این کار بشود. در نهایت برای این‌که آقای رئیس در سمتش بماند، به رئیس یکی از کمیته‌های فدراسیون دستورهایی می‌دهد. در آن زمان مسئول این کمیته که به این موضوع معترض بوده، از سمتش استعفا می‌دهد تا در نهایت کسی مسئولیت بپذیرد که به خواست آقای رئیس تن می‌دهد. البته این تیم به لیگ برتر آمد، اما سرانجام پس از گذشت یک فصل از حضور این تیم در لیگ برتر، به علت حضور دلال‌ها خیلی زود از لیگ برتر حذف شد.

مافیای خانوادگی آقای رئیس
پسر، همسر، باجناق و پسرش، داماد خواهر و دیگر بستگان آمده‌اند تا او در این میدان تنها نباشد ... ورزش به طور خیلی ناگهانی،‌ زندگی یکی از خانواده‌های تهرانی را تحت تأثیر قرار داد. بعد از حضور پدر در عرصه ورزش و به ویژه فوتبال بود که خانواده دچار تغییر حالت بزرگی شد و بحث‌های کلان ورزشی به صورت ملموس، جای دیگر بحث‌ها را گرفت. پیش از این به دلیل فعالیت عمده خانواده در بخش ساختمان، ورزش هیچ حق و سهمی در بحث‌ها نداشت،‌ اما حضور ناگهانی پدر در ورزش و فوتبال به همان میزان، ورزش را تبدیل به مهمترین دغدغه فکری خانواده کرد. این‌گونه بود که پسر ارشد خانواده همراه با پدر، راهی اروپا شد تا از نزدیک شاهد بازی‌های فوتبال باشد.

هر قدر که پسر و دختر کوچک خانواده نسبت به ورود به وادی فوتبال بی‌میل نشان می‌دادند. برادر بزرگتر گام‌های خود را در رکاب پدر محکمتر برمی‌داشت. در این زمان بود که دیگر دوستان هم وارد کار شدند. برادر بزرگتر که حالا از او به نام «مرد سایه» نام برده می‌شود، نخستین قدم بزرگ را برداشت. روزی که خرد جمعی در فوتبال به این نتیجه رسید که آقای ... بهترین گزینه برای رهبری تیم ملی است، شب سرنوشت‌سازی در خانه مرد سایه‌ای رقم خورد. در آن شب مرد سایه در مقام یک مخالف درآمد و ... را انتخاب مناسب تیم ملی ندانست.

دقیقا همان شب بود که نام دیگری به میان آمد. این حقیقت بعدها توسط یکی از نزدیکان پدر تأیید شد. این تصمیم در واقع، آغاز راهی جدید برای مرد سایه‌ای بود که پیش از این، تنها کار ساخت و ساز را تجربه کرده بود. او هنوز در این راه فعالیت دارد، اما در کنار آن ورزش را هم به یکی از دغدغه‌های زندگی‌اش تبدیل کرده است. هرچند فعالیت مرد سایه‌ای در ورزش زیاد هم پرسروصدا و پرحاشیه نیست، اما این‌که او روی تصمیمات بزرگ ورزشی می‌تواند تأثیری محسوس بر پدر داشته باشد، موضوعی انکارناپذیر است.

پسر در این مدت، لابی‌های ورزشی خود را بسیار قوی‌تر از گذشته هم کرده و هیچ بعید نیست که امروز، در یکی از اصلی‌ترین بافت‌های ورزشی فعالیت کند، بی‌آن‌که اثری از حضور او احساس شود. او طرفدار دوآتشه یکی از دو تیم پایتخت‌نشین است و رابطه بسیار نزدیکی با سرمربی این روزهای این تیم دارد و تقریبا همه می‌دانند پروژه بازگشت دوباره او به سطح اول فوتبال را در لیگ برتر ایران او عملی کرده است. این در حالی است که پدر او طرفدار تیم دیگر است و گفته می‌شود همیشه درباره مسائل دو باشگاه پرطرفدار تهرانی با هم بحث‌های مؤثری دارند.

نتیجه سفارشی
صادق درودگر، مسئول کمیته بازاریابی سازمان لیگ که سال‌ها در کنار محمد دادکان در فدراسیون فوتبال حضور داشت و مسئول کمیته فوتسال بود، در گفت‌وگویی با «خراسان» درباره دخالت‌های برخی افراد در ورزش گفت: بازی داربی استقلال و پرسپولیس نمونه کامل دخالت‌های بیرونی در ورزش است. البته هیچ گاه مستقیم روی نتیجه بازی حرفی نمی‌زنند، ولی آنقدر به داور مسابقه توصیه می‌کنند که داور مجبور می‌شود از اول تا آخر مدام سوت بزند تا مسابقه را از دست ندهد. به قولی، می‌توان گفت که نتیجه مساوی داربی، یک توصیه اجباری شده است.

مگر خلافش ثابت شود
«بیشتر فوتبالیست‌ها مشکل اخلاقی دارند، مگر این‌که خلافش ثابت شود». حدود چهار سال قبل سردار معروف فوتبال این حرف را در تمرین تیم ملی امید به یکی از خبرنگاران زد. او اول خبری را در مورد دستگیری یکی از بازیکنان تیم امید در یک پارتی شبانه داد و بعد گفت که بیشتر فوتبالیست‌ها سابقه گیر افتادن را در چنین مهمانی‌هایی دارند. «سه» همان بازیکنی است که در آن مهمانی شبانه دستگیر شد. او که در حال حاضر برای یک تیم پایتخت بازی می‌کند، بعد از آن اتفاق بارها به دلایل گوناگون به کلانتری رفت اما به واسطه شهرت خود و آشنایانی که داشت، بازداشت نشد.

عجیب‏ترین کاری که این فوتبالیست معروف در این سال‌ها انجام داد، تهدید یک راننده خودرو با اسلحه کلت بود. چند سال قبل، زمانی که او در حال رانندگی با ماشین خود در اتوبان مدرس بود، با راننده یک خودرو دیگر «کل کل» کرد. هر دو برای درگیری فیزیکی کنار اتوبان پارک کردند و فوتبالیست معروف قبل از هر کاری اسلحه کلت خود را از ماشین بیرون آورد، اما همان زمان پلیس رسید و فوتبالیست معروف را بازداشت کرد.

البته در بررسی‌های پلیس، مشخص شد که اسلحه ساچمه‌ای بوده، نه یک کلت واقعی. همین فوتبالیست معروف یک بار هم در کیش درگیر شد و با ضربات چاقو، طرف مقابل را زخمی کرد.

انفجار شخصیت
فراز فاطمی که یکی از معدود فوتبالیست‌های اهل مطالعه ایران است، روزی در صحبت با یکی از دوستانش که از او به عنوان نمونه یک فوتبالیست باادب نام می‌برد، گفت: «ولی حیف که من هم یک فوتبالیستم». مهاجم سابق پرسپولیس و استقلال با این جمله واقعیت تلخ فوتبال ایران را به زبان آورد.

فراز که خودش در فوتبال است و تمام چیزهایی را که به عنوان شایعه در مطبوعات چاپ می‌شوند، با چشم دیده، از اتفاقاتی حرف زد که شاید با دیدن مدارک مستند هم به سختی بشود باورشان کرد. شاید یکی از عجیب‌ترین اتفاقات خارج از عرف فوتبال ایران، کارهای یک مربی معروف باشد. این مربی معروف، بچه یکی از محله‌های پایین شهر تهران است که به لطف فوتبال، به ثروتی رسیده.

او تا همین دو سال پیش، با یکی از دوستانش یک خانه مجردی حوالی میدان هفت تیر تهران اجاره کرده بود و برای این‌که در مهمانی‌های شبانه و مجالس عیش و نوش دستگیر نشود، تمام کارهای پنهانی خود را در آن خانه انجام می‌داد، اما بعد از دو سال ماجرا لو رفت و همه فهمیدند که مربی معروف فوتبال‌، خانه مجردی دارد. مربی تکذیب می‌کرد اما هر روز خبرش بیشتر پخش می‌شد.

دیگر همه خودشان را آماده کرده بودند تا فیلمی از ورود این مربی به داخل خانه مجردی‌اش پخش شود که مشاوران آقای سرمربی به گوشش رساندند «اتفاقی در راه است». قرارداد خانه مجردی فسخ شد و مربی با دقت بیشتری خانه مجردی بعدی را انتخاب کرد، آنقدر دقیق که هنوز هیچ کس آدرس خانه جدید را پیدا نکرده.

ازدواج زورکی
روزی یکی از بازیکنان معروف می‌گفت که در اردوی تیم، منتظر یکی از دوستان خود بوده. او با یکی از بازیکنان که زیاد به وضعیت ظاهری خود توجه می‌کرده، هم‌اتاق بوده. دوست بازیکن وارد هتل می‌شود، جلوی در اتاق می‌رود و بدون این‌که در بزند، برای این‌که دوست خود را غافلگیر کند، وارد اتاق می‌شود.

اما با دیدن لوازم آرایش روی میز، شوکه می‌شود و فکر می‌کند که اتاق را اشتباه آمده. بیرون می‌رود، در را می‌بنند و یک دفعه از داخل همان اتاق، صدای دوست خود را می‌شنود. دوباره برمی‌گردد و این دفعه در می‌زند. دوستش در را باز می‌کند. وقتی که ماجرای ورودش به اتاق را تعریف می‌کند، بازیکن خجالت می‌کشد و بعد، هم‌اتاقی خود را که او هم از بازیکنان این تیم بوده، با انگشت نشان می‌دهد و می‌گوید که لوازم آرایش روی میز برای «ع» است.

این بازیکن همیشه هنگام اردوهای تیم یک کیف حاوی لوازم آرایش همراه خود می‌برده تا خود را برای بازی‌های پخش زنده آماده کند. درباره حاشیه‌های این بازیکن احتمالا می‌شود کتابی نوشت. اما معروف‌ترین کار او، علمی بود که باعث شد این فوتبالیست فراری از ازدواج، با یک خانم بیوه چهل ساله ازدواج کند؛ خانمی که یک پسر دوازده ساله هم دارد. فوتبالیست کاری کرده بود که آن خانم توانسته بود حکم ممنوع‌الخروج بودن او را بگیرد. بعد برای باطل کردن این حکم شرط گذاشته بود که با او ازدواج کند. فوتبالیست هم چاره‌ای جز این نداشت. حدودا دو سال با هم زندگی کردند و حالا هم مراحل طلاق خود را پشت سر می‌گذارند.

آقای ... یکی دیگر از مربیانی است که در سال‌های اخیر دستش رو شده. او طی چند سال مربیگری موفق در تیم‌شهرستانی حتی به مرز مربیگری در تیم‌های استقلال و پرسپولیس هم رسید، اما چنین افتخاری در کارنامه‌اش ثبت نشد. این مربی که سابقه زیادی در خیانت به خانواده خود دارد، حدود هفت ماه قبل تصمیم گرفت با خانم 23 ساله‌ای ازدواج کند، اما همسر او متوجه شد و از خانه قهر کرد و رفت. آقای مربی که تمام دارایی خود را به نام همسرش کرده بود، برای از دست ندادن ثروت خود مجبور شد مدارا و در ظاهر وانمود کند که رابطه‌اش قطع شده است.

این پیراهن چند است؟!
این مربی یکی از بدنام‌ترین مربیان فوتبال ایران است که حتی در مقطعی، صحبت از محرومیت مادام‌العمر او هم به میان آمد. او در روابط خود با یکی از بازیکنان مشکلات مالی زیادی دارد! او به یکی از باج‌گیرترین مربیان ایران شهره و فعالیت‌های غیرقانونی‌اش در ثبت قرارداد بازیکنان، ضرب‌المثل اهالی فوتبال است.

معروف‌ترین کلاهبرداری او در فوتبال به سالی برمی‌گردد که در یکی از باشگاه‌های متمول مربیگری می‌کرد. او اول فصل، سه بازیکن مسن را که سابقه بازی در تیم‌های استقلال و پرسپولیس داشتند، به باشگاه معرفی کرد تا با آنها قرارداد بسته شود. مجموع قرارداد این سه بازیکن، 750 میلیون تومان شد، اما مربی پانصد میلیون را برای خود برداشت و 250 میلیون باقی‌مانده را به آن سه بازیکن داد.

در خور اشاره است این مربیان برای پول گرفتن از بازیکنان دو روش دارند.؛ یکی این‌که قبل از تأیید بازیکن از نظر فنی، از او قول می‌گیرند که در صورت عقد قرارداد، درصدی را از قراردادش برای خود بردارند. روش دوم که بیشتر در مورد بازیکنان قدیمی تیم به کار برده می‌شود، این است که از بازیکن پول می‌گیرند تا او را به زمین بفرستند. در بسیاری از موارد دیده شده که مربی حاضر است بازیکن تأثیرگذار و ستاره تیم خود را به این دلیل که باج نداده، روی نیمکت بنشاند. برخی سرپرستان، مدیران، معاونان و دیگر افرادی که دستی در فوتبال دارند هم از این کارها غافل نیستند. به قول یکی از مربیان «همه می‌خواهند حق خود را از این فوتبال بگیرند».

مردان دودی!
پاک‌ترین فوتبالیست‌ها، همان‌هایی هستند که فقط اهل دود هستند! البته نه آن گونه که فکرش را می‌کنید، دود برای فوتبالیست‌ها، غیر از چند مورد خاص، به قلیان و سیگار محدود می‌شود. یکی از فوتبالیست‌های موفق لیگ برتر که به دلیل سن زیاد بازی‌های خوبش مدتی سوژه مطبوعات بود فقط قلیان می‌کشد. این فوتبالیست واقعا یکی از پاک‌ترین فوتبالیست‌های ایران است. از نظر پاک بودن در زندگی هم شهره است و همه او را قبول دارند.

البته فوتبالیست‌های دیگری هم هستند که فقط قلیان می‌کشند و این کار واقعا تنها عمل خارج از عرف آنهاست. البته قلیان کشیدن در حالت عادی اتفاق خاصی نیست اما زمانی که یک فوتبالیست این کار را انجام دهد کاری غیرمتعارف انجام داده است. با این حال، در بسیاری از سفره‌خانه‌ها دیده می‌شود که فوتبالیست‌ها مشتری ثابتند و حتی برخی از آنها روزی دو یا سه بار قلیان می‌کشند.

حدودا شش ماه پیش در مطبوعات گزارشی از یک سفره‌خانه چاپ شد که هر روز پذیرای بیش از ده فوتبالیست معروف است. اتفاقا مدیریت این سفره‌خانه هم بر عهده یکی از بازیکنان سابق استقلال است. او توانسته با استفاده از روابطی که با فوتبالیست‌ها دارد، تعداد زیادی را از آنها جذب کند و هر روز میزبان آنها باشد.

قلیان کشیدن البته در ورزشکاران دیگر رشته‌های ورزشی هم رایج و معمول است. یکی از قهرمان‌های سابق جهان، یکی از قلیان‌کش‌های حرفه‌ای است. او هر شب به سفره‌خانه‌ای می‌رود. سرمربی یکی از رده‌های تیم ملی کشتی هم از افرادی است که حداقل هفته‌ای دو، سه بار در سفره‌خانه‌ها دیده می‌شود.

همه فوتبالی نیستند
دست‌های پشت پرده تنها محدود به فوتبال نیست. چندی پیش، یکی از خبرنگاران سمج که حسابی به پر و پای چند بسکتبالیست پیچیده بود، تهدید جانی شد.

به او گفته بودند، اگر دنبال پرونده‌های دوپینگ بسکتبالیست‌ها باشی، پدر و مادرت باید جنازه‌ات را تحویل بگیرند. وقتی این تهدیدها به شکلی جدی رخ نمود، خبرنگار مورد نظر از ترس این‌که زندگی‌اش را از دست دهد، خود را از آن پرونده کنار کشید تا شاید آرامش یابد.

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=40560

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۲۴ بعد از ظهر
آرش جان حالا فاسدترين ورزش يا به قول شما يكي از فاسد ترين ورزش ها كدوم ورزشه ؟
اگر ميخواهيد در مورد نحوه دوپينگ فوتباليست ها هم تاپيك بزنم چون به طور كامل از نحوه دوپينگ و دوزهاي آنها آگاهم . در مورد دو ميداني هم خواهش ميكنم جايي نگوييد كه ميزان داروي مصرفيشون كمتر از بدنسازيه .
طبق اعلام كميته ملي المپيكك بيشترين ميزان دوپينگ در ورزش دو ميداني و دوچرخه سواري و سپس شما شناخته شده است .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۲۹ بعد از ظهر
نمونه آزمایش دوپینگ یك بازیكن لیگ برتر فوتسال مثبت اعلام شد.
دکتر احمد هاشمیان، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از مثبت بودن آزمایش دوپینگ یک بازیکن خبر داد.
بنابر اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال، هاشمیان با اشاره به اینکه پاسخ ۱۵ نمونه دوپینگ امروز از آزمایشگاه کلن آلمان دریافت شده گفت: « از مجموع ۱۶ نمونه ارسالی به کلن آلمان ۱۵ نمونه منفی و ۱ نمونه مثبت اعلام شده که این نمونه مثبت مربوط به یکی از بازیکنان لیگ برتر فوتسال است.»

http://www.aftab.ir/news/2010/feb/28/c6c1267360444_sport_offence_doping.php

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۳۳ بعد از ظهر
اما آرش جان از دوز كم دارو و كمي دوپينگ در دو ميداني و دوچرخه سواري و ... گفتي .
درسته ؟
خوب بخونيم با هم تا يه مقدار با دوپينگ خوني آشنا بشي كه در تست هاي دوپينگ هم قابل رد يابي نيست .

دوپینگ خونی تکنیک‌های افزایش سلول‌های قرمز حامل اکسیژن در خون و بهبود کارکرد ورزشکار است.
شایع‌ترین نوع دوپینگ خونی شامل تزریق اریتروپوئتین (EPO)، تزریق‌ مواد شیمیایی مصنوعی که می‌توانند اکسیژن را حمل کنند، و انتقال خون است که همه آنها بر اساس فهرست مواد و روش‌های ممنوع سازمان جهانی ضددوپینگ (WADA) ممنوع شده‌اند.
EPO به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. این هورمون بوسیله کلیه‌ها تولید می‌شود و باعث می‌شود که مغز استخوان برای تولید سلول‌های قرمز تحریک شود. سلول‌های قرمز خون اکسیژن را در خون حمل و نقل می‌کنند، بنابراین هر افزایشی در شمار این سلول‌ها میزان اکسیژنی که خون می‌تواند به عضلات بدن حمل کند، تشدید می‌کند. نتیجه نهایی استقامت بیشتر فرد خواهد بود.
دوپینگ خونی با افزایش فراهم‌آوری اکسیژن به عضلات در حال فعالیت، خستگی را کاهش می‌دهد. این کار حداکثر نیرویی را که عضلات تولید می‌کنند، افزایش نخواهد داد، بلکه به عضلات اجازه خواهد داد که برای مدت درازتری کار بیشتری انجام دهند.
هنگامی که اریتروپوئیتین به دلایل مشروع پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به درمان کم‌خونی ناشی از سرطان یا بیماری کلیوی کمک می‌کند.

http://www.rasekhoon.net/_WebsiteData/Article/ArticleImages/1/1388/farvardin/06/2300811.jpg
در روش دوپینگ با انتقال خون، خون فرد را می‌کشند و آن را برای چند ماه ذخیره می‌کنند تا زمانی که بدن این خون را جایگزین کند. بعد پیش از مسابقات، ورزشکار دوباره خون ذخیره‌شده را به خود تزریق می‌کند. نتیجه کار مشابه تزریق اریتروپوئیتین است- افزایش سلول‌های قرمز خون.
WADA می‌گوید با به کارگیری روش شناسایی اریتروپوئیتین در سال ۲۰۰۰ دوباره گرایش به تزریق خون برای انجام دوپینگ افزایش یافته است.
این افزایش قدرت با دوپینگ خونی ممکن است به معنای تفاوت میان مدال طلا و نقره باشد، یا شکستن یا نشکستن یک رکورد جهانی باشد.
ورزش‌هایی که بیش از همه در معرض دوپینگ خونی هستند، دو‌های استقامت از ۸۰۰ متر به بالا،شنای در مسافات طولانی، دوچرخه‌‌سواری، و نیز شاید قایقرانی یا سه‌گانه باشند.
دوپینگ خونی خطرات خودش را هم به همراه دارد. ممکن است مصرف اریتروپوئیتین یا دوپینگ خونی باعث شود که خون خیلی غلیظ شود، و تلمبه‌کردن به سراسر بدن برای قلب بسیار سخت شود یا اینکه فرد دچار لخته‌شدن خون یا سکته مغزی شود.

قسمت صورتي را خوب بخون فككر نميكنم از پرورش اندام چيزي گفته باشه ها . شايدم من بد خوندم و يا شايد سواد خوندن هم ندارم .
http://www.rasekhoon.net/Article/Show-27630.aspx

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۳۸ بعد از ظهر
بيشتر كساني كه از استروئيدهاي آنابوليك مصرف نابجا مي كنند، ورزشكاران هستند.
بيشترين ورزشي كه در آن از اين داروها به شكل نابجا استفاده مي شود فوتبال است
(3/29 درصد فوتباليست ها از آنها استفاده نابجا می کنند)
http://020.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=767:2009-01-01-12-28-45&catid=51&Itemid=37

اينم از ميزان مصرف استروئيد در فوتبال كه در رده اول قرار داره .
منبعش را هم زدم آرش جان .
بازم ميگي فوتبال و ... ميزان دوپينگش كمتره ؟
منابع خارجي موجود خيلي بيشتر از اين دارم .

MOHSEN GORBANI
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۴۱ بعد از ظهر
فکر کنم دیگه جایی برای پاسخ آرش خان نیست !!!!!!!!!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۴۳ بعد از ظهر
متاسفانه استفاده گسترده از داروها و هورمون ها در بین فوتبالیست ها رایج شده است. این عده می کوشند که به وسیله آنها به اهداف کوتاه مدت خود دست یابند. نمونه هائی از این قبیل داروها و هورمون هایی که استفاده می شوند عبارتند از : استروئیدها؛ هورمون های رشد؛ آمفتامین ها و ظاهرا از همه بی خطر کافئین. آنابولیک استروئیدها در مردان می توانند سبب جلوگیری از رشد ؛ کوچک شدن بیضه ها ؛ صدمه دیدن کبد و افزایش اندازه سینه ها شوند.اگر هورمون رشد قبل از پیایان سن بلوغ استفاده شوند سبب بیماری غول پیکری و ناهنجاریهای پوستی و بزرگ شدن استخوان ها می شود. استفاده از آمفتامین ها می تواند منجر به اعتیاد ؛ سردرد ؛ سرگیجه ؛ پریشانی ؛ اضطراب ؛ پرخاشگری ؛ اختلالدر قضاوت و در نهایت مرگ شود. استفاده از کافئین مانع تخلیه کربوهیدرات ها از طریق افزایش مصرف چربی می شود.از آنجائی که کافئین تحریک کننده اعصاب مرکزی است استفاده زیاد از حد آن باعث سردردها ؛ اضطراب ؛ بی خوابی و افزایش ادرار می شود و نتیجتا منجر به کم آبی بدن می شود.
بازیکنان همیشه در پی برتری بر سایر رقبا در سطوح مختلف رقابتی هستند بنابراین به استفاده از مواد نیروزای کمکی مختلف روی می آورند . بازیکنان بزرگ توانایی های طبیعی ؛ تمرینات سخت ؛ تبعیت از مربی خوب و روحیه برجسته رقابتی را با هم در آمیخته اند تا آنان را در مقابل رقبا به برتری برسانند.متاسفانه امروزه بازیکنان در پی استفاده از دانش زیست پزشکی در مورد داروها و هورمون ها هستند تا با کمک آنها به برتری غیر منصفانه دست یابند.
http://footballcoach.mihanblog.com/post/85

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۴۴ بعد از ظهر
http://tardid.net/files/logos/time.gif (http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,1925040_1925043,00.html)
۱- اتومبیلرانی – فرانسه
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=dZrCVbU6pWQ)] بسیاری اعتقاد دارند اتفاقی که سال گذشته در مسابقات فرمول یک افتاد بدترین حقه ی تاریخ ورزش بود. نلسون پیکه (پسر)، به فرمان مدیران تیمش- رنو- ماشینش را به دیوار کوبید تا هم تیمی اش، فرناندو آلونسو بتواند از قوانین مربوط به امنیت مسابقات بهره مند شود و برنده شود. این رسوایی تنها زمانی فاش شد که پیکه از سوی رنو در مسابقات مجارستان کنار گذاشته شد و وی زنگها را به صدا درآورد و این تبانی را افشا کرد.

۲- بیس بال – امریکا
دومین رسوایی بزرگ تاریخ ورزش مربوط به تیم بیس بال White Sox از شیکاگو ی امریکا است. تیمی که ادعا می شود بهترین تیم تاریخ بیس بال است. گنگستر معروفی به نام آرنولد روتستین با کمک دو قمارباز مشهور امریکایی در سال ۱۹۱۹ به هشت بازیکن بیس بال تیم White Sox رشوه دادند. این هشت بازیکن در مجموع ۱۰۰ هزار دلار دریافت کردند تا در هشت بازی آتی خود ببازند.

۳- دو و میدانی – کانادا
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=cCh5QswxQ6k)] بن جانسون کانادایی وقتی رکورد دوی ۱۰۰ متر را در بازیهای المپیک سئول شکست، با اعتماد به نفس بالایی گفت: «این رکورد برای ۵۰ یا ۱۰۰ سال دست نخورده باقی حواهد ماند.» هرچند درعمل این رکورد برای کمتر از ۳ روز باقی ماند! چرا که آزمایشهای بعد از مسابقه نشان داد وی دوپینگ کرده بود.
۴- اسکیت – امریکا
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=6T09XWRkq5M)] همه ی ما انتظار داریم مصدومیتهای ناشی از برخورد در ورزشهایی مانند فوتبال و بسکتبال که برخورد بدنی زیادی بین رقابت کنندگان وجود دارد رخ دهد. اما شاید باور نکنید که تونیا هاردینگ در مسابقات اسکیت روی یخ زنان المپیک زمستانی ۱۹۹۴ باعث مصدومیت ورزشکار رقیب شد. وی با همدستی شوهرش فردی را اجیر کردند تا وقتی نانسی از تمرین برمی گردد با ضربه ای به زانوی وی، باعث مصدوم شدن نانسی کریگان شود. با کنار کشیدن نانسی، تونیا توانست قهرمانی را از آن خود کند.

۵- المپیک – آلمان شرقی
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=JC3DnDKEf18)] دهه ی ۱۹۷۰ بی شک دوره ی تاریکی برای ورزش آلمان شرقی بود. مقامات ورزش این کشور در یک توطئه ی فراگیر و بدون اطلاع ورزشکاران، به آنها مواد نیروزا دادند. سیاستمداران و پلیس مخفی این کشور با همدستی مربیان تیمهای ملی، از این مواد نیروزا استفاده کردند. این دوپینگ گسترده کارساز شد و آلمان شرقی در بسیاری از رشته ها توانست با رقبای نزدیکش یعنی شوروی و امریکا شانه به شانه رقابت کند. مخصوصا در رشته ی شنا که آلمان شرقی رکوردهای متعددی را شکست. اما فرجام کار بسیار غم انگیز بود. آثار جانبی این داروهای غیرمجاز سالها بعد با ظهور سرطان کبد، آسیبهای جدی اندام ورزشکاران، صدمات روحی روانی، بیماریهای هورمونی نمایان شد. هرچند این حقه ی کثیف تا فروریختن دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ افشا نشد.

۶- فوتبال – برزیل
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=UgfRCa71Kmw)] بازی زیبای فوتبال همواره شاهد صحنه هایی بوده که فوتبالیستها برای گول زدن داور دست به تمارض زده اند. اما کاری که ریوالدوی برزیلی در جام جهانی ۲۰۰۲ و در مقابل ترکیه انجام داد تبدیل به حادثه ای فراموش نشدنی شد. میلیونها نفر در سراسر جهان دیدند که وقتی توپ به پای ریوالدو برخورد کرد، او چگونه همانند بازیگران تاتر سرش را گرفت و وانمود کرد توپ به سر وی برخورد کرده است. داور هم گول خورد و فوتبالیست نگون بخت ترک را از زمین بازی اخراج کرد. هرچند فیفا ریوالدا را برای این حرکت ۷۳۵۰ دلار جریمه کرد.

۷- شمشیربازی – شوروی سابق
شما هم حتما بوریس اونیشنکو را برای نمایشش در رقابتهای پنج گانه تحسین می کنید. اما وی بازیهای المپیک مونترال را در سال ۱۹۷۶ با رسوایی ترک کرد. چرا که با تقلب دگمه ی مخصوصی در نوک شمشیرش جاسازی کرده بود که با کنترل آن می توانست هر وقت بخواهد گیرنده های الکترونیکی متصل به لباس رقیبش را تحریک کند و امتیاز به نفع خود ثبت کند. خنده دار اینجا است که اونیشنکو بدون این تقلبها توانسته بود در دوره ی قبل بازیهای المپیک به مدال طلا دست پیدا کند. شایعاتی وجود دارند که بعد از افشای این رسوایی، شوروی سابق وی را به معادن نمک سیبری تبعید کرد.

۸- بسکتبال – اسپانیا
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=rMNBXU1rP9M)] در سال ۲۰۰۰ تیم بسکتبال معلولان اسپانیا توانست با اقتدار تمام قهرمان مسابقات بسکتبال پارالمپیک سیدنی شود. اما فقط یک مشکل وجود داشت. از تیم ۱۲ نفره ی اسپانیا، ۱۰ نفر معلول نبودند. قوانین اجازه می دادند افرادی با اختلالات روانی و دیرآموزان نیز در تیم بسکتبال با ویلچر عضو شوند، در حالی که هیچ آزمایشی برای صحت ادعای آنها وجود نداشت. بنابراین ۱۰ بازیکن از تیم اسپانیا فقط وانمود کردند کندذهن هستند در حالی که هیچ مشکلی از نظر جسمی و روانی نداشتند.

۹- راگبی – بریتانیا
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=-ppwVqvTipU)] تام ویلیامز، بازیکن راگبی تیم Herlequins بریتانیا در هنگام بازی بر اثر برخورد نه چندان جدی با حریفش ناگهان صورتش را گرفت و در حالی که خون از دهانش بیرون می زد، به سمت بیرون زمین هداست شد. اما قصه جیز دیگری بود. ویلیامز درواقع کپسول حاوی مایع قرمز رنگی را که در دهانش قرار داشت ترکاند تا وانمود کند دهانش دچار خونریزی شدیدی شده است! دلیل این فریبکاری این بود که تعداد تعویضهای مجاز تیم تام ویلیامز تمام شده بود و وی با این اقدام توانست با استفاده از قوانین به مربی تیمش اجازه دهد یک دروازه بان متبحر به جایش وارد زمین شود. حماقت مقامات این باشگاه به همین جا ختم نشد! یکی از مسوولین این تیم به محض خروج تام از زمین، برای طبیعی جلوه دادن نقشه ی شان، دهان تام را برید!

۱۰- کریکت – افریقای جنوبی
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=hddd-ZMP7Ig)] هانسی کرونیا پسر طلایی آفریقای جنوبی بود. مردی که رکورددار کاپیتانی تیم کریکت این کشور محسوب می شد. اما این محبوبیت تا زمانی ادامه داشت که نقش وی در همدستی با بنگاه های شرط بندی افشا شد. وی از این بنگاه ها پولهای هنگفتی می گرفت تا در مقابل، نتیجه ی مسابقات را بر طبق خواسته ی آنها تغییر دهد. اگر وی این اتهام را رد کرد، اما پدیرفت که یک بار ۱۰۰ هزار دلار در قبال فروش اطلاعات بازی به شرط بندها دریافت کرده بود. در سال ۲۰۰۰ وی تا آخر عمر از شرکت در مسابقات کریکت محروم شد، اما این محرومیت دو سال بیشتر دوام نداشت. چرا که کرونیا در یک سانحه ی هوایی کشته شد. برخی معتقد بودند که این حادثه ی مشکوک توسط سندیکای شرط بندان برنامه ریزی و اجرا شده بود.

۱۱- فوتبال – آرژانتین
[ویدیو (http://www.youtube.com/watch?v=DbbsytHDp2o)] چهار سال پیش از جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک، دو کشور آرژانتین و انگلیس بر سر جزایر فالکلند وارد جنگ شده بودند. اما پس از چهار سال و وقتی تیمهای فوتبال این دو کشور رو در روی هم قرار گرفتند، تنش بین این دو کشور فروکش نکرده بود. دیه گو مارادونا، بزرگترین فوتبالیست تاریخ آرژانتین موفق شد هر دو گل تیمش را در این بازی تاریخی به ثمر برساند. یکی را با پا و دیگری را با دست! وقتی مارادونا در مقابل دروازه بان انگلیس برای ضربه زدن با سر به هوا پرید، به جای استفاده از سر خود، توانست با فریب داور از دست خود استفاده کند و پیتر شیلتون را ناکام بگذارد. اعتراضات فراوان بازیکنان انگلیس هم اثربخش نبود تا مارادونا دقایقی بعد با گل تاریخی اش، انگلیس رقیب و دشمن را با شکست بدرقه کند. مارادونا بعدها اظهار داشت این گل را با دست خدا به ثمر رسانده است! و این گل احیای غرور شکست خورده ی ملت آرژانتین در جنگ فالکلند بود.
* حق با شما است. به جای ۱۰ اتفاق، ۱۱ اتفاق را معرفی کردم. بسیار خوب! وقتی این همه ورزشکار بزرگ دست به فریبکاری می زنند، چه اشکالی دارد من هم شما را گول بزنم؟

http://tardid.net/?p=1529

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۵۰ بعد از ظهر
دوپینگ در فوتبال و کشتی

http://img.tebyan.net/big/1384/07/59115103131209155341761071602531788516798195.jpg
حدود 30 ماه از تشكیل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ می‌گذرد. ستادی كه سازمان تربیت بدنی پس از پیوستن به هیات موسسان آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (WADA) تاسیس كرد و طی آن درصدد حذف پدیده شوم دوپینگ و یكپارچه سازی ارگان‌ها و سازمان‌های دست‌اندر كار در این زمینه در سطح ورزش كشور برآمد. اما اكنون پس از گذشت این مدت هنوز ابهامات زیادی در مورد فعالیت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ وجود دارد. اینكه چرا در یك سری مسابقات مهمی كه حتی مسوولان فدراسیون‌ها، مربیان و ورزشكاران گوشزد كرده‌اند، نمونه گیری به عمل نیامده است؟ سرانجام بحث مبارزه با دوپینگ در فوتبال به چه جای خواهد رسید؟ چرا آزمایشگاه كنترل دوپینگ با هزینه‌های بسیار سنگین تشكیل شد و چرا ایران كرسی هیات موسسان آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ را از دست داد؟ و بسیاری از سوالات دیگر كه در این زمینه مطرح است.
دراین راستا دكتر مهرزاد خلیلیان رییس فدراسیون پزشكی ورزشی و دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به همراه دكتر محمدرضا شریف دبیرسابق كمیسیون پزشكی كمیته ملی المپیك، مسوول كمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون فوتبال و عضو كمیسیون مبارزه با دوپینگ شورای المپیك آسیا به محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آمدند تا پاسخگوی سوالات متعدد ما در زمینه مبارزه با دوپینگ باشند.
دكتر مهرزاد خلیلیان در ابتدای گفت‌وگو با خبرنگاران ورزشی ایسنا با اشاره به ساختار ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گفت: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای یك مبارزه عمیق، صحیح و فراگیر بوجود آمده و باید در تمام جهات ضمن داشتن روشی دقیق یك عزم ملی برای مبارزه و كنترل دوپینگ را به وجود آورد. ما این موضوع را در ستاد به شدت پیگیری می‌كنیم. در شورای عالی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همه دستگاه‌های دست اندركار از جمله وزارتخانه‌های مختلف و قوه قضاییه را گردهم آورده‌ایم تا در یك بسیج ملی به سراغ دوپینگ برویم. شورای سیاستگذاری این ستاد نیز به صورت ماهانه با كلیه اعضا كه همگی از بخشهای مختلف ورزش كشور هستند تشكیل جلسه می‌دهد تا به امور كلی رسیدگی كند و در نهایت شورای اجرایی كه امور مربوط به نمونه گیری و آموزش را برعهده دارد.
وقفه در فعالیت‌های ستاد به خاطر انتخابات
وی با بیان این كه فعالیت‌های ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از اردیبهشت ماه جاری به علت حضور مسوولان در جریان‌های انتخاباتی به صورت تعلیق در آمده است، افزود: فعالیت گسترده‌ای كه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ انجام داده بود از اردیبهشت ماه به حالت تعلیق در آمده و باید دید كه رییس جدید سازمان تربیت بدنی است چه سیاستی را در این زمینه پیش خواهد گرفت.
فراز و نشیبهای ستاد از زبان دكتر شریف
اما در ادامه‌ی این نشست دكتر محمدرضا شریف به فراز و نشیب‌های ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از زمان تشكیل اشاره كرد و گفت: نه تنها پیش از تشكیل ستاد بلكه تا زمان بازیهای المپیك آتن بسیاری از فعالیت‌های مبارزه با دوپینگ كشور به عهده كمیسیون پزشكی كمیته ملی المپیك بود. اما پس از آن با توجه به دستور مهندس مهرعلیزاده مجبور به چشم‌پوشی از فعالیت‌هایمان شدیم.
دبیرسابق كمیسیون پزشكی كمیته ملی المپیك ضمن اشاره به روند تاریخی مبارزه با دوپینگ درایران خاطرنشان كرد: ستاد آمد و تشكیل شد. چنین تشكلی در تاریخ ورزش ایران سابقه نداشت. گرچه مقدمات تشكیل این ستاد نیزاز لحاظ نیروی انسانی به كمیته ملی المپیك باز می‌گردد، ولی به هر حال تشكیل ستاد فی نفسه مثبت بود. اما به عقیده‌ی من راه‌های بهتری برای طی شدن مسیر نیز وجود داشت. در ابتدای تشكیل این ستاد جایگاه فدراسیون پزشكی و كمیته ملی المپیك بسیار ضعیف بود. این در حالی بود كه این دو نهاد سالها در این زمینه فعالیت كرده بودند. این ستاد در حقیقت به عنوان «نادوی» ایران بازوی توانمندی برای وادا بوده و باید سیاست‌های او را كه تجمیع كلیه نیروها بود پی می‌گرفت. در ابتدا چنین شرایطی وجود نداشت. ستاد می‌خواست هیچ كجای دیگر در زمینه مبارزه با دوپینگ فعالیت نكند و این یعنی حذف نیروهای موثر. اما خوشبختانه ستاد اكنون به این سمت و سو حركت می‌كند كه در امر مبارزه با دوپینگ یكپارچگی به وجود آید.
تا اریبهشت همه چیز خوب بود
دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همچنین در مورد میزان هماهنگی بخش‌های مختلف ورزش با ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، تصریح كرد: تا قبل از اردیبهشت فضای خوبی حاكم بود. اما پس از آن یك خلاء به وجود آمد. ما باید این موضوع را نهادینه كنیم و بعد به دنبال نتایج و كارهای مشخص باشیم. به نظر می‌رسد كار جا افتاده و همسان سازی به دست آمده و ستاد با یك ماموریت و مدت زمان مشخص به وجود آمده است. یا باید این ستاد به سازمانی تبدیل شود و یا براساس قوانین و نیازها، تغییرات دیگری به آن بدهیم. ستاد به عنوان نادوی ایران كارهای خوبی را به خصوص در سال گذشته انجام داده، به طوری كه یك بار سال گذشته «دیوید هاومن» دبیركل وادا به ایران آمد و یك بار دیگر در ماه آینده به ایران می‌آید. اما خلاء چهار ماهه پس از اردیبهشت، ما را با چالش مواجه كرده است. الان متولی سازمان علی ابادی است باید دید چه میزان به مبارزه با دوپینگ اهمیت می‌دهد.
اواخر سال گذشته به علت كمبود «كیت» نمونه نگرفتیم
یكی دیگر از نقاط ضعف ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در اواخر سال گذشته، عدم نمونه گیری از مسابقات مهم بود كه اعتراض بسیاری از دست اندركاران ورزشی را برانگیخت. دكتر خلیلیان در این ارتباط به ایسنا گفت: هر سیستمی در ورزش برای خود تقویمی دارد. ما اگر بخواهیم از همه رویدادهای ورزشی نمونه گیری دوپینگ كنیم، باید حداقل 4 هزار نمونه اخذ كنیم. بودجه و نیروی انسانی ما ناچیز است. ما در ابتدای راه، كار خود را با اخذ 400 نمونه آغاز كردیم كه قرار است این تعداد به 700 و هزار نمونه برسد. ولی قبول داریم در اواخر سال گذشته به علت كمبود كیت كنترل دوپینگ و عدم وجود ارز برای تهیه كیت با مشكلاتی مواجه شدیم. در مقابل این مساله نیز برخی از فدراسیون‌ها از همكاری با ستاد شانه خالی می‌كند. در برخی مواقع اجازه ورود به سالن مسابقه را نمی‌دادند و در برخی مواقع محل مسابقه عوض می‌شد! در سال جدید هم آمدیم كه به هماهنگی و حمایت از سوی مراجع بالاتر برسیم كه به خلا برخوردیم.
علت مشكلات دوپینگ فدراسیون كشتی چیست؟
در ادامه گفت‌وگوی مسوولان كنترل دوپینگ با ایسنا به سراغ فدراسیون كشتی و مشكلات این رشته در زمینه دوپینگ رفتیم. در طول مدت زمان تشكیل ستاد، یكی از اعضا اصلی و دبیر سابق نادوی ایران، یعنی دكتر بابك شادگان با حضوردر فدراسیون كشتی، این فدراسیون را به یكی از اصلی‌ترین مكان‌های اجرای سیاست‌های ستاد بدل كرد. به طوری كه كلیه مسوولان و دست اندركاران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به این موضوع اذعان دارند كه فدراسیون كشتی، یكی از همراه‌ترین و همكارترین فدراسیون‌های ورزشی با ستاد بوده است. اما به راستی با این همه فعالیت چرا بیشترین مشكلات در زمینه دوپینگ به فدراسیون كشتی اختصاص دارد؟ از امتناع ورزشكار گرفته تا مثبت شدن نمونه و یا جریمه‌های سنگین بین‌المللی.
http://img.tebyan.net/big/1384/07/21053511344123617334150135163184731034656.jpg
دكتر خلیلیان در این رابطه می‌گوید: اینها را باید از رییس فدراسیون كشتی پرسید. برای ما همراه‌ترین فدراسیون‌ها، كشتی و معلولین بوده‌اند. من در مقامی نیستم كه ارزش گذاری كنم. این كار «قدمی» رییس ستاد است. اما ما از قبل بیشترین مشكلات را در كشتی، وزنه برداری و فوتبال داشته‌ایم. آیا الان فوتبال مشكل ندارد؟ فوتبال مشكلات وحشتناكی در زمینه دوپینگ دارد. كشتی هم همینطور.اما این سوال را می‌شود كرد كه چرا فدراسیون كشتی به كمیته پزشكی‌اش بیشتر نمی‌رسد؟ آن قدر كه برای داوران و مربیان اعتبار می‌گذارد برای این بخش نمی‌گذارد. ما باید بیشتر از ورزشكا بپرسیم چرا، تا از مسوولان فدراسیون‌ها.
ستاد حتی یك مورد اغماض هم نداشته
مصلحت اندیشی‌ها‏، مصالحه‌ها و مسامحه‌ها نیز از جمله دغدغه‌های موجود نسبت به امر مبارزه با دوپینگ در كشوراست. رییس فدراسیون پزشكی در این رابطه به ایسنا می‌گوید: اگر دقت كرده باشید از پارسال كه رسما ماموریت به عهده ما گذاشته شد، حتی یك اغماض هم نداشتیم و تنها نمونه‌ی اغماض با حاجی زاده و آن هم قبل از ورود ما به ستاد بود. من با جرات می‌گویم اگر از ورزشكاری تست بگیریم و مثبت شود، نه من و نه هیچ مرجعی نمی‌تواند نتیجه را تغییر دهد. من به شرطی آمده‌ام كه كسی نامه برای چشم پوشی ندهد. حتی یك مورد هم در رابطه با چشم پوشی نداریم.
از 400 میلیون 20 میلیون گرفته‌ایم
دكتر خلیلیان با بیان این كه اگر فدراسیون پزشكی نبود، ستاد مبارزه با دوپینگ در جایگاه كنونی قرار نداشت، خاطرنشان كرد: ما در ابتدای سال جاری 400 میلیون تومان بودجه خواستیم كه با 200 میلیون آن موافقت شد، اما اكنون پس از گذشت شش ماه تنها 20 میلیون تومان دریافت كرده‌ایم. صدها بار پیگیری كردیم و به نتیجه‌ای نرسیدیم. اگر فدراسیون پزشكی نبود در همین موقعیت كنونی هم نبودیم. اكنون ما با حداقل‌ها كار می‌كنیم. اگر بخواهیم به كشورهایی همچون قطر برسیم این طور نمی‌شود اداره كرد و باید اعتبارات درست، صحیح و به موقع داشته باشیم. نوش‌دارو پس از مرگ سهراب به درد ما نمی‌خورد.
نمونه دوپینگ از آزمایشگاه پس از بیست و یك روزه به كشور می‌رسد
اما شبهه‌ای دیگر در كار ستاد ملی مبارزه با دوپینگ وجود دارد. به عنوان مثال نتایج آزمایش‌ها بیش از یك ماه طول می‌كشد تا اعلام شود و یا در سیستم اطلاع رسانی با مشكلاتی از جمله اعلام «نمونه مشكوك» مواجه هستیم. در حالی كه این نمونه مشكوك یا مثبت است و یا منفی. دكتر محمدرضا شریف كارشناس مبارزه با دوپینگ در این رابطه می‌گوید: نتایج آزمایش‌ها از آزمایشگاه كلن حتی طی 72 ساعت هم به نقطه مبداء می‌رسد. چنین توانایی در اختیار آزمایشگاه است. اما به طور معمول و طبق قراردادی كه با ایران بسته‌اند نتایج آزمایش‌ها ظرف 21 روز به كشور می‌رسد. در اعلام نتیجه‌ی نهایی باید در ابتدا سخنان متهم اسمتاع شود و پس از اعلام شورای صدور رای می‌توانیم نام افراد را به رسانه‌ها اعلام كنیم. حتی اگر ورزشگاری درخواست آزمایش نمونه B را بكند هر چه قدر كه طول بكشد نمی‌توانیم نام فرد را اعلام كنیم.
در مورد كلمه «نمونه مشكوك» نیز باید گفت كه در برخی مواقع یك سری یافته‌های غیرطبیعی در آنالیز نمونه‌ها مشاهده می‌شود كه برای آزمایشگاه شناخته شده نیست، البته در نهایت همان نمونه نیز یا مثبت می‌شود و یا منفی.
فدراسیون فوتبال باید زودتر مبارزه با دوپینگ را آغاز كند
نكته‌ی دیگر مبارزه با دوپینگ در فدراسیون فوتبال است. اكنون شش هفته از پنجمین دوره لیگ برتر گذشته و هنوز نمونه گیری انجام نشده است. حتی یك كار آموزشی نیز انجام نشده. سوال ما از ستاد مبارزه با دوپینگ و كمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال این است كه پس چه زمانی می‌خواهید كار را آغاز كنید؟
دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در این رابطه می‌گوید: فدراسیون جهانی فوتبال و آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ در اجرای قوانین با یكدیگر مشكل دارند. این اختلاف به طور طبیعی در میان ما نیز بود كه در نهایت در سازمان تربیت بدنی این موضوع حل و فصل شد و كلیه امور در اختیار فدراسیون فوتبال و دكتر شریف نهاده شد. فدراسیون فوتبال باید هر چه سریعتر كار خود را آغاز كند. اگر این روند تا هفته آینده آغاز نشود، به طور حتم با مشكل مواجه خواهیم شد. قطعا فدراسیون فوتبال از اجرای قوانین فیفا عدول نمی‌كند، اما امیدواریم این حركت با همكاری ستاد هر چه سریعتر آغاز شود. اگر این اتفاق نیفتاد، آنها نشان می‌دهند كه همت آنچنانی در این زمینه ندارند.
می‌خواهیم بدون حاشیه فوتبال را پاك كنیم
در مقابل دكتر محمد رضا شریف، مسوول كمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون فوتبال اظهار كرد: اگر قرار است ستاد به ما كمك كند، نباید در كمك رسانی پیشدستی كند. ما برای اجرای بخشنامه فیفا به یك سلسله عوامل نیاز داریم. در وهله اول باید یك آیین نامه و قوانینی در زمینه مبارزه با دوپینگ داشته باشیم. آیین نامه كه كار پرحجمی بود نوشته شده و اكنون در انتظار تصویب هیات رییسه است. بدون آن نمی‌توانیم كنترل دوپینگ كنیم. پس از تصویب باید به باشگاه‌ها و ورزشكاران ابلاغ شود و بعد از آن كار را شروع خواهیم كرد. اما مهمتر از نمونه گیری آموزش است. در فدراسیون فوتبال اصل بر آموزش است و هرگونه رفتار عجولانه و بدون درایت بحران ساز خواهد شد. فوتبال با همه رشته‌ها متفاوت است و ما می‌خواهیم بدون حاشیه فوتبال را پاك كنیم. تربیت و آموزش ورزشكار‏، مربی، سرمربی، مدیران باشگاه‌ها و پزشكان شهرستانها هدف اول ما است و این موارد از نمونه گیری مهمتر است. نباید بی خود به دنبال افزایش آمار نمونه‌های دوپینگ در فوتبال بود.
http://img.tebyan.net/big/1384/07/21513819617933102294213621481329915143.jpg
آزمایشگاه كنترل دوپینگ به مصلحت اقتصادی نبود
آزمایشگاه یك میلیارد دلاری كنترل دوپینگ نكته‌ی دیگری در این رابطه است. چند سال قبل و در زمان ریاست دكتر فراهینی بر فدراسیون پزشكی ورزشی، حدود 300 هزار دلار دستگاه برای آزمایشگاه كنترل دوپینگ خریداری شد و حدود یك سال قبل (18 مهرماه 83) سازمان تربیت بدنی با خرید 700 هزار دلار دستگاه این آزمایشگاه را در فاز اول راه اندازی كرد. در حالی كه مهندس مهرعلیزاده رییس وقت سازمان تربیت بدنی در مراسم افتتاحیه این آزمایشگاه و در حضور دبیركل وادا گفته بود كه این آزمایشگاه در فاز اول قادر به انجام تست‌های ملی و در فاز دوم قادر به انجام تست‌های بین‌المللی است، اینك مهرزاد خلیلیان این موضوع را به صراحت رد می‌كند. وی به خبرنگار ایسنا می‌گوید: ما دهها مستند داریم كه به مهرعلیزاده نوشتیم این آزمایشگاه به مصلحت اقتصادی نیست و توجیه اقتصادی ندارد. سازمان تربیت بدنی تشخیص می‌دهد كه این توانایی را داریم. اكنون كشور هندوستان پس از 15 سال‏، عربستان پس از 9 سال، امارات متحده عربی با 8 سال و حدود 5 میلیون دلار هزینه هنوز نتوانسته‌اند به آزمایشگاه دست پیدا كنند. حتی كشور قطر پرونده را بست. ما دانشمند داریم. بررسی روی هر ماده نیاز به 5/4 ماه وقت دارد. این كار تخصصی نیست، فوق تخصصی است. دستگاه‌ها آماده‌اند و دانشمندان در حال كارند ولی فرصت می‌خواهند. اما ما مشكلات زیادی داریم. ما نگفته‌ایم كه نمونه‌های داخلی را می‌گیریم و برای همین سراغ كلن رفتیم. ما به همین منظور ماه آینده دو نفر، دكتر كبارفر و دكتر احمدخانی را به آزمایشگاه كلن می‌فرستیم. یك دوره امسال و یك دوره سال آینده. همچنین باید در هر سال 500 نمونه به كلن بدهیم. این آموزش حداقل 3 سال طول می‌كشد. این در حالی است كه همه چیز مهیا باشد. اگر تا چند روز آینده 20 هزار یورو به كلن واریز نكنیم، قرارداد ما یك طرفه لغو می‌شود. اما به طور كلی اگر بتوانیم به یك آزمایشگاه فعال دست پیدا كنیم، این یك قدرت برای كشور ما محسوب می‌شود. اكنون كشورهای كره جنوبی، ژاپن، چین، تایلند و مالزی در آسیا آزمایشگاه دارند. آزمایشگاه می‌تواند یك تفوق ورزشی و سیاسی برای ایران باشد. در حقیقت آزمایشگاه كنترل دوپینگ برای ورزش همانند انرژی اتمی برای یك كشور است.
كم كاری كردیم، كرسی وادا را از دست دادیم
سال 2003 بود كه كرسی هیات موسسات آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ به ایران سپرده شد. اما متاسفانه سال گذشته و پس از بازی‌های المپیك آتن در انتخاباتی با نتیجه 9 بر دو ، مالزی جایگزین ایران شد. دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به ایسنا می‌گوید: در واقع كم كاری كردیم. ما در المپیك و پاراالمپیك و انتخابات كمیته ملی المپیك تعلل كردیم و هیچ كسی كار نكرد. نكته‌ی بعد این كه مالزی از آزمایشگاه خود استفاده كرد و به همه كشورها تخفیف داد و سوم این كه وزیر ورزش مالزی به تمام كشورهای رای دهنده سفر كرد و در نهایت مسایل سیاسی نیز بر علیه ما بود. و همه این مسایل دست به دست هم داد تا از آژانس خارج شویم. اگر بخواهیم كار كنیم، دوباره باید طرح بنویسیم و شروع كنیم.
درا دامه سخنان خلیلیان، دكتر شریف گفت: این یك كرسی ملی بود و همگان باید با تمام آرا و عقاید از آن دفاع می‌كردیم. انصافا ما كرسی با ارزشی را از دست دادیم. بهتر می‌شد كار كنیم. ما به یك استراتژی بلندمدت برای حفظ كرسی نیاز داشتیم.
http://www.tebyan.net/Index.aspx?pid=13576

mahmoud
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۶:۵۷ بعد از ظهر
به نظر من موضوع مصرف استروئید به خود فرد ربط داره مثلا یکی از کسایی که تو اردوی وزنه برداری بود دوز های دارو یکی از اشخاص معروف که میشناسید رو که میگفت هیچ بدنسازی تاحالا همچین دوزی مصرف نکرده اتفاقا اقای رضا سلطانی که با ما همشهری هستش خیلی صحبت های جالبی در مورد مصرف مقادیر زیاد دارو بین فوتبالیست ها تو بدنسازی خارج وينيس تايلور با سن حدود 54 از قدیمی ها سرزیو الیوا با سن حدود 70 سال اینا همه در سلامت کامل به سر میبرن از ایران هم میشه سهراب سرابی رو اسم برد که 70 سالشه از من جوون تر میزنه مشالله:پوزخند: به نظر من خود ورزشکار هست که میتونه تصمیم بگیره سالم تر ورزش کنه یا بیافته تا خرخره تو استر

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۲:۳۴ قبل از ظهر
باید بگم دموکراسی چیز خوبه و من گفتم هدفم از زدن پست آگاهی دادن هست نه مخالفت با بدنسازی متاسفم که شما اینقدر شلوغش کردی، من فکر میکردم که میشه یک دو مورد از موارد را برای هم هشدار و هم یک آگاهی دادن به دوستان مثال بزنم. ببینید دوپینگ و استروئید در تمامی ورزشها هست و این موجب شده که رقبا هم جهت مقابله دست به اینکار بزنند. شما گفتی بدنسازی چرا؟ من خواستم بگم که تو بدنسازی هم دوپینگ و مصرف استروئید جزو بالاترین ها هست و موجب مرگ و میر هم شده و نباید دست کم گرفته بشه. من کاری با ورزشهای دیگر ندارم گر چه بر این باورم که کسانی که در بدنسازی در سطح حرفه ای استروئید مصرف میکنند به مراتب به نسبت ورزشهای دیگر بالاتر مصرف میکنند که پایینتر نیست. پیمان جان از شما بعیده که به عنوان یک مربی و ورزشکار کافئین یا کلن بترول رو با هورمونهایی مثل تست یا دکا یکی بدونی. و بازم بعیده که بخای به منابع آنکتودی روجوع کنی برای اثبات حرفت که هیچکدومشون منبع قابله اطمینانی نیستند. ببینید شما اصلان متوجه حرفهای من نشدی من کی گفتم بدنسازی رشته فاسدی هست من کی گفتم دو و میدانی پاک هست ... چرا مغلطه میکنی، شما یا درست نمیخونی یا دوس داری چیزی رو که میخای بگی. بله مواردی که من مثال زدم همه مرتبت به استروئید میشه و همینطور کای گرین هم اون کار رو انجام داده و من میتونم اگه مشکلی نداره هم فیلمش وهم عکسش رو برات بزارم. ببینید من نیومدم بجنگم یا مثل شما این در و اوندر بزنم که بگم فوتبال بده یا دو و میدانی توش دوپینگ نیست یا هست. شما مصرف اریتروپوریتین رو با استروئید یکی میدونی واقعن آفرین داره! باید در مورد همه ورزشها هم از خوب گفت هم از بد هر رشته تا همه بدون و خودشون تصمیم بگیرن که آیا درسته یا نه که بخوان استروئید مصرف کنند. این منحصر به یک ورزش خاص نمیشه. من خواستم تا حدودی این مسله رو با مثال های که زدم روشن کنم که یک نوع هشدار هم باشه. ببینید افکار عمومی مردم شدیدن تحت تاثیر فرهنگ قبلی و رسانه ها قرار میگیره. و گفتم دولتی که خسوسی سازی تو این بخش نکرده و همه چیز رو در دستش داره نمیشه کار زیادی انجام داد. مسلمن اگه تا به حال آزاد میزاشتند حتمن کاسنی بودند که بخوان فدراسیون جدا راه بندازند یا مسابقات جدا برگزار کنند و این تو افکار خیلی فرق میکرد. فرهنگ ما از بدنسازی اون چیزی نیست که افراد آگاه به این رشته ازش میدونند. مثالش اینه که اگه از هر فردی تو خیابون بپرسی نظرش نسبت به بدنسازی چیه؟ ۹۹ در صد جواب مثبتی نخواهند داد، چون این ورزش براش فرهنگ سازی نشده و خیلی مونده تا جا بیوفته. حالا من نمیگم دوپینگ یا استروئید، بلکه خیلی چیزای ساده تر مثلا همینکه دو تا تخم مرغ روزی ضرر داره یا چیزای دیگه! واقیعت اینه که این ورزش در کنار وزنه برداری و جالبه فوتبال والی فوتبال آمریکایی بیشتر تا فوتبال ایرانی که فقط با پا بازی میشه پس شما اشتباه نکنید وقتی میگن فوتبال آیا فوتبال پا یا فوتبال آمریکایی؟ من گفتم کاری با ورزش های دیگه ندارم که ما صحبتمون سره بدن سازی هست. جالبه که تو همین سایت امین ترابی گفت دوزهای که تو ایران بکار میره حتا در سطح مستر المپیا هم بکار نمیره. این یعنی فاجعه. در مورد المپیک کتاب برادران آهنین رو بخونید جو و بن ویدر داستان خودشون رو توضیح داده اند. این ورزش شخصی و انفرادی هست من نمیدونم شما چرا سعی داری از حقوق تمام بدنسازان دنیا که اطلاعی دقیق هم از وازشون و زندگی خوسوسیشون نداری دفاع کنی؟ باور کن هر چند تلخ، اما هر ورزشی گوشه تاریکی داره. حتا آرنولد که شاید استوره خیلیها هست.استوره پروری رو من نمیپسندم چون هر کسی خودش مسول کارهای خودش هست. شما اگه خوب هستی، خوب باش چیکار به کای گرین داری؟! اگه کسی گی هست واسه خودشه به من چه ربطی داره؟ چرا سعی کنیم مخفی کاری کنیم؟ اگه هدفمون اطلاع رسانی هست. دموکراسی نعمتی هست که باید وجود داشته باشه هیچ چیزی مطلق نیست و باید راجع به هر چیزی صحبت بشه. شما اگه میخای علت یابی کنی باید موضوه فرهنگ، رسانه، و خود ورزش رو نقد کنی نه اینکه هی از فوتبال و ورزشهای دیگه بد بگی!! اگه میخای پیشرفت بدنسازی بشه باید اشتباهات رو گفت و اصلاح کرد نه اینکه به بقیه هی توپید!! گفتن این حرفا مشکل سوء استفاده استروئید و به خطر انداختن جان جوانان رو حل نمیکنه. من اگه این صحبت ها رو نکنم شما نکنی کی بکنه؟ لابد میخای افسار رو بدی دست همون فوتبالیستها یا کسان دیگه که اونا بگن؟ اگه اصلاحی هم قراره بشه بهتره به دست خود بدنسازان و با بهس و مجادله ببین خودشون بشه. به من چه که فلان فوتبالیست چیکار میکنه؟! مگه من فوتبالیستم ؟! شما حرف خودتو و رشته ورزشی خودتو بزن. محمود جان سرجیو ولوا و سهراب سرابی دورانشون فرق میکرد شما با الان مقایسه نکن. الان دوزها و داروهایی که مصرف میشه با اون دوره فرق میکنه. خود سرجیو مثلا میگفت من اصلان هورمون رشد نمیدونستم چیه. شما نمیتونی حجم بدنهای الان رو با اون دوران مقایسه کنی. متاسفم که این جامعه مجازی که اینقدر دم از اطلاع رسانی و آگاهی میزنه اینطور سعی در مخالفت با حقایق آشکار میکنه.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۳:۴۱ قبل از ظهر
والی یک بدنساز بدون دارو امکان نداره به چربی ۵ در صد رسیده و ازالاتش رو در سطح رقابتی حفظ کنه
به من میگن یاکوزای بی چربی . با قد 179 و با بیشترین وزنم که 75 بوده هیچ وقت چربی اضافه نداشتم و از هیچ دارویی هم استفاده نکردم . با 6 روز ورزش سخت هوازی و بدنسازی غیر هوازی و رژیم غذایی پر پروتین و کم چربی .

اما در مورد استرویید باید بگم که استفاده از استرویید یکی از موارد تاریک این ورزش نیست . بلکه اگر در سطح رقابتی و درست استفاده بشه مشکلی که ایجاد نمیکنه . زیاده روی و قهرمان بازی در هر جایی بده .
یادمه وقتی رفتم کیکوشین دوستام می گفتن چیه وحشی بازی . آخر سر و صورت رو به فاک میدی ؟ گفتم تعداد کسایی که در فوتبال آسیب می بینن ده ها برابر کسایی اند که تو کاراته آسیب می بینن . ماجرای بدنسازی هم همینه . به نظر من یکی از بی خطر ترین و سالم ترین ورزش هاست و بیشترین بازده رو داره . و اگه فرد درست ورزش کنه و ظرفیت خودش رو بدونه و قهرمان بازی رو کنار بزاره هیچ وقت آسیب نمی بینه (نمونه خود من ) . من دیو گودین رو مثال می زنم که خیلی هم از هیکلش حوشم میاد بالای 50 سالش هست . خوب این یه بدنساز طبیعیه . و آسیب هایی که دیده تنها ناشی از کار با وزنه هایی بوده که تا به حال با اونا کار نکرده . (مثلا پرس سینه 50 بزنی یهو بهوای بکنیش 90) . اون از این کارا زیاد میکنه و آسیب هاش فقط تو این مورده .

در هر رشته الگوی پیروان اون رشته قهرمانان هستند وقتی قهرمانان دنیا در این رشته خودشونو بد نمایش میدن معلومه که دیگه جایی باره صحبت نمیمونه.
فساد غرب رو که نمی تونیم به بدنسازا ربط بدیم . 90 درصد کشتی کج کارای زن در p+l+a+y b*o*y عکس س*ک*س*ی دارن . یعنی کشتی کج ورزش بدیه ؟! یعنی توش فساده ؟! این موضوع در مورد تنیس زنان هم تا جایی صدق می کنه . تنیس هم ورزش مفسد و تاریکیه ؟!
حالا تو مجلات گ*ی از بدنسازا استفاده بشه دلیل نمیشه که بدنسازا همشون گ*ی باشن .

ن هرگز نميگم اين ورزش بي عارضه هست . هرگز . اما اين رو ميگم كه كل ورزش ها در بعد حرفه اي داراي عارضه هستند
درسته کل ورزشها در بعد حرفه ای دارای عارضه اند . از بدنسازی گرفته تا شطرنج .
تنها عارضه ای که این ورزش واسه من داشته این بوده که منو به خودش معتاد کرده .

می خواد باورتون بهش . می خواد نشه . موضوع همون حسادت و ترسه .
چون خودم تجربه کردم . اینا از یه مرد که سینش رو بندازه بیرون و استین کوتاه بپوشه و چهار شونه باشه و هیکل ورزشکاری داشته باشه و با ابهت تو خیالون راه بره مثل سگ می ترسن . همون طور که قدیما حاکمها از پهلوونا می ترسیدن .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۷:۵۶ قبل از ظهر
آقا آرش صحبت هاي خودت رو با رنگ قرمز ميزارم و جوابم رو با رنگ مشكي ميدم اينها صحبت خودته .
من کاری با ورزشهای دیگر ندارم گر چه بر این باورم که کسانی که در بدنسازی در سطح حرفه ای استروئید مصرف میکنند به مراتب به نسبت ورزشهای دیگر بالاتر مصرف میکنند که پایینتر نیست.
شما دقيقا داري توي بالا ميگي كه بر اين باوري كه در اين ورزش استفاده از استروئيد ها به مراتب بالاتر از ورزش هاي ديگه هستش . پس بحثي براي اين نميمونه كه بخواي بگي براي آگاه سازي دارم ميگم . شما از مخالفان سرسخت اين ورزش هستي و دليلش هم كاملا مشخصه و احتياجي به گفتن نداره . وگرنه شما يه سرچ خارجي هم توي اينترنت كني كه سايت هاي ايراني را قبول نداري خيلي راحت دستگيرت يشه كه بيشترين ميزان دوپينگ مربوط به رشته هايي هست كه توي ركورد منظور ميشه مثل دو ميداني و ...... . اين دوپينگ به حدي هستش كه توي تمرينات خودشان هم دوپينگ شديد ميكنند تا بدن يواش يواش به آن دوز عادت كند و در روز مسابقه طرف ايست قلبي نداشته باشد هرچند كه باز هم چندين نمونه داشته ايم كه خودت هم ميدوني و همه اش هم در يك سال اتفاق افتاده . در مرد منابعي كه گفتي قبول نداري فدراسيون خود فوتبال ايران توي سايتش اعتراف كرده كه بيشترين دوپينگ رو داشته برو يه نگاه بنداز بد نيست .دوست عزيز شما مثل اينكه از هيچ ورزشي خبر نداري حداقل در بعد حرفه اي . در مورد دوپينگ خوني تحقيق كن و ببين مخصوص چه كساني هستش .
پیمان جان از شما بعیده که به عنوان یک مربی و ورزشکار کافئین یا کلن بترول رو با هورمونهایی مثل تست یا دکا یکی بدونی. و بازم بعیده که بخای به منابع آنکتودی روجوع کنی برای اثبات حرفت که هیچکدومشون منبع قابله اطمینانی نیستند.
فكر ميكنم در مورد منابع خبر توضيح داده باشم . حرف شما رو در مورد رسانه ها قبول دارم اما هيچ ورزشي نمياد توي سايت فدراسيون خودش اعتراف كنه كه از لحاظ دوپينگ بيشترين مقدار را داره . ولي فوتبال اينكار رو كرده . به زبان فارسي هم هستش كه خيلي راحت ميتوني بري و بخوني . اصلا كاري به اون هم نداريم چون ميخواي بگي توي ايران اينجوريه برو توي سايت هاي خارجي سرچ كن . در مورد كافئين هم برو بخون ببين در دوز هاي بالا نه ناراحتي كبد مياره و نه .... بلكه استفاده از اين دارو در دوزهاي بالا خطر بردن به كام مرگ را داره اون هم در جا و تضميني شما را به كام مرگ خواهد برد بدون اينكه حتي به بيمارستان برسيد و همانطور كه ديدم هفده مرگ در سال 88 در زمين فوتبال اتفاق افتاد . چندين نمونه هم در دو ميداني داشتيم . در ضمن ما نميگيم كه فقط كافئين و كلن بوترول استفاده ميكنند بنده گفتم كه دو تا از داروهاشون اينه . چون نخواستم باقيش رو بگم . اما حالا كه اصرار داري بزار بهت بگم موارد مصرفي فوتباليست ها كافئين افدرين كلن بوترول آمفتامين كوكائين اوكساندرولون (كه هميشه مصرف دارند و بدون وقفه استفاده ميكنند ) سوماتروپين كه هميشه در دوران ليگ استفاده ميشه . هورمون هاي تيروئيدي هم كه ديگه خودت بايد بدوني ...... از استروئيد هاي آنابوليك هم به وفور استفاده ميشه كه يكي از نمونه هاش پريموبولان به مقدار روزي 3 عدد در جام جهاني گزارش شده . ما بقي داروها رو بهتره نگم .
در حرفات همش از مصرف دكا در بدنسازان حرفه اي ( منظور مسابقه اي ) ميگي : عزيزم يا از دوپينگ هيچي نميدوني و يا اينكه فكر ميكني ما چيزي سر در نمياريم . دكادرابولين دارويي هست كه اگر گردن يه بدنساز رو بزني استفاده نميكنه چرا كه مدت ماندگاري اين دارو در تست هاي كنترل دوپينگ تا 18 ماه هستش . در ضمن از استروئيد هاي آنابوليك در همه ورزش ها استفاده ميشه .

شما مصرف اریتروپوریتین رو با استروئید یکی میدونی واقعن آفرین داره!
خودت ميدوني هر كس جاي من جور ديگه در كنار اين حرفت صحبت ميكرد . ميشه بگي من كجا گفتم مصرف اريتروپوريتين با استروئيد يكيه ؟ هر كدوم عوارض ودشون رو دارن . من براي حرفام مدرك ميارم تو هم مدرك بيار . رو هوا آدم حرف نميزنه . كجا گفتم مصرفش يكيه و عوارضش يكي ؟

عوارضشون كاملا فرق ميكنه .

کای گرین هم اون کار رو انجام داده و من میتونم اگه مشکلی نداره هم فیلمش وهم عکسش رو برات بزارم.
ما به اين كار نداريم كه كاي گرين چيكار كرده چيكار نكرده . ما بحثمون دليل مخالفت صدا و سيما بود شما از حال كردن كاي گرين با ميوه ميگي ؟ اولا كه اين فساد اخلاقي طبق اون تحقيقي كه برات گذاشتم و خارجي هم بود بيشترين ميزان را در فوتبال داره . بيشترين تعداد گي در فوتبال مشاهده شده همانطور كه همه داريم ميبينيم و توي اينترنت هم نمونش فراموونه . اين از اين . در مورد فيلم كاي گرين هم بايد بگم كه خودم ديدم و لازم نيست كه شما بخواي ازش فيلم بزاري . فيلم هاي غير اخلاقي پاريس هيلتون و جنيفر لوپز هم توي اينترنت پره بايد بگيم كه بازيگري رشته بديه ؟ مسلما بچه گانه هست اگر بگيم بازيگري بده و نبايد به خاطر اين كارشون فيلم ببينيم . پس ببين كه چه قدر بچه گانه فكر ميكني كه ميگي به دليل اينكه كاي گرين فلان غلط را كرده صدا و سيما با اين رشته لجه .
جالبه که تو همین سایت امین ترابی گفت دوزهای که تو ایران بکار میره حتا در سطح مستر المپیا هم بکار نمیره. این یعنی فاجعه. در مورد المپیک کتاب برادران آهنین رو بخونید جو و بن ویدر داستان خودشون رو توضیح داده اند. این ورزش شخصی و انفرادی هست من نمیدونم شما چرا سعی داری از حقوق تمام بدنسازان دنیا که اطلاعی دقیق هم از وازشون و زندگی خوسوسیشون نداری دفاع کنی؟

جواب خودت رو دادي ديگه . رضا امين ترابي گفته اين دوز ها در مسترالمپيا هم استفاده نميشه . البته خوبه مصاحبه اش را كامل بري بخوني تا بهتر متوجه بشي كه منظورش از كساني كه دوز بالا استفاده ميكنند افراد نا آگاه با مربيان معمولي باشگاه هاست نه كساني كه قهرمانان كشورند كه همانطور كه قبلا عرض كردم هر كس وزنه زد نميشه بدنساز . بدنساز كسيه كه مسابقه بده . در مورد حقوق بدنسازان جهان هم بنده سعي ندارم از حقوق همه اين ورزشكاران دفاع كنم اما هميشه گفتم مردانه ترين رشته دنياست و باز هم ميگم هزاران بار ديگه هم ميگم . اما از زندگي خصوصي بدنسازان دفاع نكردم . همانطور كه از ديگر ورزشكاران مليونها خطا سر ميزنه نميشه انتظار داشت كه از بدنسازان يه خطا هم سر نزنه . فيلم زندگي ديگو مارادونا بر حسب گفته هاي خودش هست توي اينترنت يه سرچ كن بخرش ببين تا كمي آگاه بشي . اما ما مثل تو نيستيم كه اين حرف بچه گانه را بزنيم كه چون فلاني زندگي شخصي نا موفقي داشته توي فلان رشته هم بوده دولت حق داره اون رشته را بكوبه و تو اين زندگي شخصي را با اين مسائل قاطي كردي كه صدا و سيما به اين دليل با اين رشته بده . شما ميگي من اومدم دلايل لج بودن صدا و سيما با اين رشته را بگم اونوقت مياي ميگي كاي گرين فلان كارو كرده ؟ اين خيلي بچه گانه هستش . مياي ميگي به خاطر دوپينگ بوده ؟ باز هم برات توضيح دادم كه بيشترين وپينگ در رشته هايي هست كه ركورد ثبت ميشه .
ببینید افکار عمومی مردم شدیدن تحت تاثیر فرهنگ قبلی و رسانه ها قرار میگیره. و گفتم دولتی که خسوسی سازی تو این بخش نکرده و همه چیز رو در دستش داره نمیشه کار زیادی انجام داد. مسلمن اگه تا به حال آزاد میزاشتند حتمن کاسنی بودند که بخوان فدراسیون جدا راه بندازند یا مسابقات جدا برگزار کنند و این تو افکار خیلی فرق میکرد.
اين حرفت را ديدم واقعا خندم رفت . عزيزم . آرش جان . خيلي خوابيدي عزيزم .وقتشه بيدار شي . فدراسون بدنسازي و پرورش اندام در ايران چهار سال هست كه تاسيس شده شما هم يه كم در مورد اين رشته تحقيق كني بد نيست . مسابقات هم جدا داره برگزار ميشه . به كوري چشم حسودان اين رشته در حال حاظر دومين رشته پر رفدار در ايرانه چرا كه 5 هفته نامه و ماهنامه در مورد اين رشته داريم . البته اگر كم نگفته باشم . 400 شركت كننده در مسابقات كشوري داشتيم كه اين هم فكر ميكنم نشان از خيلي چيزها باشه . ولي تو رو خدا جلوي كسي نگو فدراسيون پرورش اندام نداريم چون يه بچه كوچولو هم كه اگر ازش توي خيابون بپرسي ميدونه كه فدراسيون داريم و رئيسش هم پورعليفرد هستش .
مثالش اینه که اگه از هر فردی تو خیابون بپرسی نظرش نسبت به بدنسازی چیه؟ ۹۹ در صد جواب مثبتی نخواهند داد، چون این ورزش براش فرهنگ سازی نشده و خیلی مونده تا جا بیوفته.
با بدگويي هاي بي اساس شما حتما مطمئن باش كه جا ميوفته. شما ميگي فلان بدنساز كليه اش فلان شد از استروئيد بوده . بابا ايول سواد . عزيزم استروئيد اگر ميخواست تخريب كنه كبد رو خراب ميكرد نه كليه . در مورذ فلكس هم بايد بگم كه ثابت كرده بود كه خوانوادگي مشكل كليه داشته اند . ميگي فلان بدنساز خودكشي كرده از استروئيد بوده و يا اينكه ميگي صدا و سيما به اين دليل با اين رشته لج كرده . ميگي دان يانگ بلود توي 51 سالگي سكته قلبي كرده با اطمينان ميگي از استروئيد بوده . توي كوچه خيابون هاي ايران ميبينيم جوون بيشت ساله سكته كرده مرده اصلا نميدونه بدنسازي چيه چه برسه بخواد مصرف كنه . نزن اين حرف رو . افرادي مثل تو تا ببينن يه بدنساز سرطان ميگيره ميگن از بدنسازي بوده ديگه نميگيد كه بابا افراد غير بدنساز خيلي زياد سرطان ميگيرن ولي تا ميبينيد كه يكي از نظر اندام از شما سرامد هست سعي ميكنيد او را بكوبيد .
محمود جان سرجیو ولوا و سهراب سرابی دورانشون فرق میکرد شما با الان مقایسه نکن. الان دوزها و داروهایی که مصرف میشه با اون دوره فرق میکنه. خود سرجیو مثلا میگفت من اصلان هورمون رشد نمیدونستم چیه. شما نمیتونی حجم بدنهای الان رو با اون دوران مقایسه کنی. متاسفم که این جامعه مجازی که اینقدر دم از اطلاع رسانی و آگاهی میزنه اینطور سعی در مخالفت با حقایق آشکار میکنه.
آره راست ميگي دورانشون فرق ميكرد . زمان سرجيو ولوا همان زماني بود كه ايشون و آقاي آرنولد به جاي سوماتروپين كه از استروئيد ها كم عارضه تر است از ديانابول استفاده ميكردند . دوست عزيز ديانابول يكي از پر عارضه ترين داروهاست و بدنسازان آن زمان يكي از داروهايي كه استفاده ميكردند و آقاي آرنولد در مورد آن صحبت كرده ديانابول بوده . خود آرنولد گفته تا خرخره دوپينگ ميكرديم آن هم بدون علم . ولي الان با علم مصرف ميشه . پس ديگه اين حرف خنده دارو نزن . مشكل شما اينه كه هر كي حجيم تر بود فكر ميكني دوپينگ بيشتر كرده چون خودت هيچ چيزي براي گفتن نداري ديگران را نكوب . من نميگم چيزي استفاده نميكنند . وحشتناك هم استفاده ميكنند . اما قديم هم از دارو استفاده ميشده . توي باشگاه ها به وفور ميبينيم كساني كه حتي يه مكمل هم مصرف نكردن و بدن خوبي دارن ولي كساني با اعماله دوپينگ ددر حد و اندازه هاي آنها نيستند . امثال شما كساني هستيد كه فكر ميكنيد عضله را مانند گوشت خريداري ميكنند و هر چي بيشتر آمپول فرو كنند عضله بيشتر ميگيرند . نه دوست من اينجوريام كه ميگي نيست . دوپينگ در ورزش حرفه اي هست . در همه رشته ها هست . در بدنسازيم هست . اما اينجوري نيست كه هر كي بيشتر دارو مصرف كنه بدن بهتري داره اگر اينجوري بود روني كولمن 8 سال قهرمان نميشد و توي اين هشت سال يه نفر ميومد دوپينگ بيشتري ميكرد و شكستش ميداد . در مورد سهراب سرابي هم بايد بگم كه خودش توي مقالات و نشريات بارها گفته كه اون موقع علم به حدي كم بود كه بدنسازان به جاي سفيده تخم مرغ زرده ميخوردند .

شما حرف از اطلاع رساني ميكني ؟
من بارها بچه ها ازم پرسيدن بدون دوپينگ ميشه قهرمان شد ؟ بنده گفتم خير. لازمه قهرماني دوپينگ هست . پس شما نياييد بگوييد بچه ها را آگاه كن .
يه مقدار مطالعاتت را زياد كن اين كه هنوز فكر ميكني پرورش اندام زير سايه فدراسيون وزنه برداري واقعا فاجعست . تو رو خدا جايي نگو .
موفق و مويد باشي :گل رز:

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۹:۱۶ قبل از ظهر
با عرض پوزش
بنده لازم دونستم نظر خودم رو بدهم
دوستان گرامی جناب بندگان و صادقی گرامی بنده از هر دو ی شما مطالب بیشماری یاد گرفتم
لازم دونستم مطالبی رو عرض بکنم
جناب بندگان طی این مدتی که اینجا بودند نظر ها و پست هاشون بیش از حد مطابق کتاب و پژوهش و علم بود این خوبی هایی داره بدی هایی هم داره بدی که میخوام یاد کنم اینه که قبلآ هم گفتم در پستی اگر موضوعی بیش از حد علمی بشه واسه عوام جذابیت نداره و کلمه های قلمبه باعث میشه شنونده و خواننده خسته بشه و نتونه استفاده کنه .من خیلی از مطالب ایشون رو خوندم ولی یک جورایی استفادم به علت مطالب پیچیده ایشون کم بود و واقعیتش روی آوردم به مطالب جناب صادقی چون به نظرم عامیانه میگن و راحت متوجه میشم.
این صحبت های من دلیل نیست که من مخالف ایشونم نه من فقط با این حرفم خواستم اینو بگم دوستان نظرات یک انسان هر چی که باشه مورد احترامه و چه زیباست به جای اینکه به اینکه مطلبی یا گفته ای به مزاجمون خوش آمد نسبت به آن مطلب طرفداری یا رد کنیم این طرف مقابل هست که باید آن را قبول کند یا رد کند ولی احترام باید باشد تکرار میکنمباید .مثال همین مطالب ایشون بنده مطالعه کردم واسم مطالب ایشون بیش از حد علمی بود گرایش پیدا کردم به تجربه که با علم قاطی هست (جناب صادقی و مطالبشون) ولی این گرایش بنده باعث نمیشه بنده بگم جناب بندگان آدم بدی هست یا نطالبشون بده واسه شخص بنده مطالب ایشون به کارم نمیومد ولی بنا نمیشه ازشون تشکر نکنم و قدر نشناسی.
چه زیباست همه انسان ها با هر طرز تفکری به هم احترام بگذارند و قصد تخریب یا اینکه واسه شخصی تاسف خوردن این رو فراموش نکنیم یک انسان که حرفی میزنه زایده عقلش هست و همین عقل هست که بعث شده انسان بشه اشرف مخلوقات.
در مورد دوپینگ تو ورزش هم همینو میتونم بگم تو هر جامعه و ورزش و هر چیزی افرادی بودند زیاده روی کردند این رو نمیشه به همه ربط داد و به قول معرو تر و خشک رو با هم سوزوند ولی میشه تحقیق کرد که کمتر از این اتفاقات بیفته تو بدنسازی هم از این قضیه جدا نیست و میتونم بگم صلاح کار خویش خسروان دانند هر کسی به نظرش اون کاری رو میخواد بکنه وظیفه کسی هم که اطلاع داره اونم درستش اینه بهش بگه خواست کاری رو بکنه بره بکنه
نمونه بارزش خود من منو بکشی طرف استروئید نمیرم چون اومدم ورزش کنم که سالم باشم نه اینکه سلامتیمو به خطر بندازم این نظر منه واسه شخص خودم ولی بقیه رو نمیتونم ذهنیاتاشونم مثل خودم عوض کنم پس عیسی به دین خود و موسی به دین خود
از اینکه وقتتون رو گرفتم پوزش میطلبم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۲۳ قبل از ظهر
با نظر
Sufia جان كاملا موافقم . بنده هم همين رو عرض كردم . ما هم ميگيم بدون دوپينگ در هيچ ورزشي نميشه تا حد قهرماني جهان پيش رفت .

و دوپينگ هم يعني عوارض . حلا يه دارو عارضه اش يه مقدار بيشتره يه دارو يه مقدار كمتر . استروئيد ها در جا نميكشند اما آمفتامين ها و كورتون ها و كافئين و ..... امكان كشتن در جا را دارند كه در رشته هاي ديگر به وفور و بيشتر از پرورش اندام استفاده ميشوند .
دوپينگ خوني هم كه ديگه جاي خود داره و احتياجي به بحث توش نيست كه همه ورزشكاران رشته هاي سرعتي استقامتي استفاده ميكنند چون رديابي آن در تست هاي دوپينگ غير ممكن است چيزي كه آقاي مايكل فليپس شناگر آمريكايي به آن اعتراف كرده ولي گفته بود كه اگر تونستن تستم را مثبت دراورند و اين خودش تاييد گفته هاي بنده هست .
بنده هم همين سوفيا را ميزنم . همه ميدانيم كه بدون دوپينگ توي هيچ رشته اي نميشه قهرمان شد . هر كس هم مجبور نيست قهرمان شه ولي وقتي ميگيم بدون دوپينگ نميشه قهرمان شد اونم در هيچ رشته اي نبايد بگيم كه ورزش پرورش اندام بده . اگر بخوايم به خاطر دوپينگ ورزشي را محكوم كنيم اين همه ورزش ها هستن كه بايد محكوم بشوند نه فقط پرورش اندام .
پس بايد بچه گانه سخن نگوييم و نگيم كه به اين دليل كه در بدنسازي دوپينگ ميشه صدا و سيما و دولت با اين ورزش لجه . اين دليل نميشه .اگر ميشد ورزشهاي ديگه بايد محروم ميشدن كه توشون دارو و دوپينگ به مراتب بيشتر از اين رشته ديده ميشه .
خود بنده دوستي دارم كه در تيم ملي دو ميداني ارتش هاست . و در مسابقات ارتش هاي جهان هم چنين بار مسابقه داده . با اين كه نتونسته بود مقام خوبي بياره هر وقت ميديدمش از من در مورد دارو ميپرسيد . جالب اينجاست كه وقتي من به ايشون ميگفتم يه آمپول كافئين بزن كفايت ميكنه فلان كارم بكن كه تست دوپينگت مثبت نشه ميخنديد . وقتي ميگفتم چرا ميخندي ميگفت با يه كافئين قبل از مسابقه كه برم مثل لاكپشت جا ميمونم . از دوپينگ هاي معمول در جهان كه برام ميگفت شاخ در ميووردم و باورم نميشد كه با اين دوز ها زنده ميمانند .
پس براي حسادت مردم و صدا و سيما توجيه نياوريم .
سوفيا ميگه من بميرم هم دوپينگ نميكنم. ما هم به ايشون تبريك ميگيم چون ايشون مجبور نيست كه حتما بياد مسابقه بده .
اشخاصي كه براي ورزش به باشگاه ميان چند گروه هستند .
1. براي سلامتي
2. براي تناسب اندام
3. براي آمادگي بدني جهت ورزشي ديگر
4. وقت گذراني
5. قهرماني
كه همه شان براي ما محترم هستند . اما همانطور كه ما نبايد از كار شخصي كه براي قهرماني وزنه نميزنه ايراد بگيريم همانطور هم اشخاص گروه هاي ديگر حق ندارند در مورد ما قضاوت كنند چون صلاحيت اين كار را ندارند . چون در اين گروه نبوده اند كه بخواهند در مورد اين گروه نظري بدهند . اما كسي كه براي قهرماني داره آماده ميشه از اول قهرمان نبوده بلكه او هم ابتدا مبتدي بوده پس نظر او نسب به ما بقي نظرات ارجحيت دارد چون راه نرفته همه را رفته است پس بهتر با راه و بيراه آشناست .
همانطور كه سوفيا گفت متاسفانه احترام ها از بين رفته است . و من واقعا متاسفم كه ورزشكار اين مملكت هستم و اشخاصي كه فقط در حد مطالعه كتاب اطلاعات دارند به جاي يادگيري از تجربيات بنده با من كل كل ميكنند .
يادمه زماني كه مبتدي بودم حتي از احساس روي سكو بودن دوستان سوال ميكردم كه روي سكو چه احساسي داري ؟ يا اينكه چه جوري نميترسي از نگاه هزاران نفر تماشاچي و ....... .
اگر همه چيز را در مقالات و كتاب ها مينوشتند كه كسي مربي نميگرفت دوست من .
من هرگز نميتونم بگم من بيشتر از قهرمان جهان آقاي تبريزي و .... ميفهمم . چون ايشون خيلي راه ها رفته كه بنده توي روياهام هم نديدم . پس هرگز جلوي ايشان بي احترامي نميكنم و هميشه در كنار ايشان سكوت ميكنم و ميشنوم . هرگز ساز مخالف در كنار ايشون نميزنم .چون ميدونم هر چي ميگه در مورد اين ورزش درست ميگه .
چون از من بهتر ميدونه .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۳۱ قبل از ظهر
آقا پیمان
من دوست داشتم همه چی دوستانه بمونه والی مثل اینکه شما جور دیگه داری برخورد میکنی و جناح گرفتی. باشه. من یک رپورت وادا رو برات گذاشتم که تست دوپینگ رو در صفحه ۱۴ میتونی باره رشتهای مختلف و بدنسازی ببینی مال همین بازیهای جهانی ۲۰۰۹ هم هست ، فکر نکنم رپورت این سایت را دیگه قبول نداشته باشی! من گفتم با فوتبال یا ورزشهای دیگه کاری ندارم شما حرف بدنسازی رو بزن چون نه شما میدونی، نه اخبار درست میگه. دوپینگ خونی صحبت جدیدی نیست عزیزم شما برات خیلی این مسله مهمه و قابل مقایسه با استروئیدهای آندروژنی نیست اینو خودتم خوب میدونی. مصرف هر ماده ای که زیاده از حد باشه مضر هست این ربطی به کافئین و اینا نداره!! والی شما از کافئین جوری صحبت کردی که هر کی ندونه ... در ضمن گفتم تو هر ورزشی سوء استفاده هست ما چون صحبتمون بدنسازی هست روی این مورد من صحبت کردم. دکا در دوره حجمی، من هیچوقت نگفتم قبل از مسابقه یا برای مسابقه. شما و خیلیهای دیگه احتمالا استوره سازی کارشونه و من از این جهت خواستم بگم شما که مخالف گی هستی اینکار کای گرین نه تنها شاید در ایران بلکه اینجا هم صحبتش زیاد شده کسی که چند بار تو آرنولد کلاسیک اول میشه و انتظار قهرمانی مستر المپیا از اون میره میتونه الگوی خیلیها باشه و گرنه شاید هزاران فرد دیگه با افکار مختلف باشند والی این وجهه ورزش رو لطمه میزنه و این نشون میده که چطور حتا یک ورزشکار در اون سطح میتونه لطمه بزنه به ورزش، بهتره شما که این موضوه رو بچگانه میدونید بهتره از این هم با خبر باشید که سرژ نوبره دریکی از علمپیاها از شرکت کردن حذف شد و این بدلیل شرکت کردنش تو فیلم ..... بود و این در کتاب برادران آهنین هست پس احتمالا به حساب شما بن ویدر یا جو ویدر هم بچه هستند و نمیفهمند!! نه به نظر من بازیگری بد نیست پس چطوره شما هم خودت دست بکار شی و مسلمن نه لطمه ای به این رشته میخوره و نه اتفاقی میوفته نه؟! اینه استدلال شما؟! واقعن متاسفم. یعنی چی جواب خودت رو دادی من دارم میگم سوء استفاده استروئید تو ایران با این حرف امین ترابی فجی هست این کجاش جواب دادانه؟ به چی جواب دادم؟ عزیزم صدا و سیما با خیلی چیزا لجه این چه ربطی داره من توضیح دادم چرا (مغایرت با دولت ) شما نمیخونی هی حرفتو تکرار میکنی. درست میگی هر کسی وزنه زد نمیشه بدنساز والی هر کسی سفید پوشید هم نمیشه دکتر اینم فراموش نکن! من نگفتم صدا و سیما به دلیل مسایل زندگی شخصی بده گفتم حمایت دولت پشت این ورزش نیست و دلیلش رو خودت بهتر میدونی و توضیح دادم شما دوس داری حرفاتو قرقره کنی نه ! من کلی صحبتکردم گفتم فرهنگ مردم افراد جوان به این چیزا شکل میگیره، لطفآ بهم نگو آرنولد الگوی تو و خیلیهای دیگه تو ایران نبوده!! پس میدونی چی دارم میگم مغلطه نکن! شما نیاز نیست برای من توضیح بدی شما برو بیشتر مطلعه و مسافرت کن تا ذهنت بازتر بشه و بهتر بتونی فکر کنی و صحبت کنی و نچسبی به مسایل مسخره و به نظر خودت داری دفاع میکنی از بدنسازی و من دارم مخالفت میکنم با تو! شما متوجه حرف من نمیشی منظور من خوسوسی سازی بود نه اینکه فدراسیون دست دولت باشه دولت برات خارج کنه و مسافرت ببره و مسابقه مثل آقای تبریزی که این همه دل پر ازفدراسیون داره یا خیلیهای دیگه. این حرفت که دیگه واقعن خنده داره چون همه میدونن که تو مسابقات بدنسازی دارو استفاده میشه نیازی به بد گویی نیست من گفتم دلیل بد صحبت کردن از این ورزش یکیش اینه. استروئید برای اطلاا شما قهرمان و مربی عزیز باید بگم شدیدن روی کلیه فشار میاره این تنها کبد نیست مخصوصن روی تصفیه گلومرولی و بالا رفتن فشار اسمزی باره تصفیه اینکار به مرور زمان موجب سائیدگی و خراش تو گلومرول شده و ادرار خونی و یا تصفیه نادرست رو به همراه داره. خیلی بچگانه فکر میکنی که فقط استروئید را مرتبت به کبد میدونی، یک چیزی شنیدی والی صد تا دیگشو نمیدونی اینه که میگم علم کمش خطرناکه بازم جهت اطلا بگم استروئید و هورمون رشد در صورت استفاده دایمی و دراز مدت روی رشد قلب تاثیر گذشته موجب ضخیم شدن بیشتر جداره بتنی میشه و آریتمی ایجاد میکنه که میتونه به مرور زمان موجب ناهامهنگی تپش قلب و نهایت ایجاد سکته بشه، تازه تنها این نیست، مصرف استروئید موجب به هم خوردن ترکیب چربی خون شده رسوب رو در جدار عروق زیاد کرده و گرفتهگی ایجاد میکنه همینطور فشار خون بالا که در اثر عدم تصفیه کامله کلیه از طرفی و زیاد شدن تحریک تولید گلوبول های خون از طحال از طرف دیگر که بازم موجب افزایش زیادی از حد گلوبولهای قرمز خون و دراز مدت حتا سرطان میده همینطور هورمون رشد که سرطان زا هست. خیلی ساده ای اگه فکر میکنی موضوه تنها آنتی استروئید یا پاکسازی یا همینه اگه سوال داشتی خوسوسی بپرس در خدمتم! ممنون که اینو گفتی من نمیدونستم آرنولد فارسی لاتی هم بلده و گفته تا خر خره دوپینگ میکرده جالبه که شما این چیزا رو هم میدونی و میگی مثلا اخه میخواستی دفاع کنی از دوپینگ در بدنسازی چطور شد یهو این حرفو زدی؟ واقعن متاسفم که فکر میکنی اولان چون با علم مصرف میشه پس موردی نداره یکی نیست بگه کدوم علم؟، دومان نمیدونی که چقدر علم ناقصه. دیگه بیشتر از این شما خودتو مضحکه عام و خاص نکن کسی نگفت عضله رو مثل گوشت میخرن. جالبه از خود من برداشت میکنی به خودم تحویل میدی من خودم گفتم تو همه رشتهها دوپینگ هست والی من هدفم هشدار و آگاهی دادن بود. هیچوقت نگفتم هر کی بیشتر مصرف کنه بیشتر عضله میاره، برعکس من همیشه گفتم مخالف استفاده از استروئید برای کاسنی که میخوان مسابقه ندن هستم والی گفتم مخالفت من راه به جایی نمیبره بنا بار این باید شفاف صحبت کرد. فکر میکنم شما یک عینک حتما نیاز داری، یا شاید آلزایمر گرفتی، من گفتم اولش که شروع شد فدراسیون تحت وزنه برداری بود نه الان. امیدوارم آگاه شده باشید. من دیگه هیچ صحبتی در این مورد ندارم خواهش میکنم ادامه ندید.
همیشه سلامت و شاد باشید.

14 | P a g e
Appendix 2: Statistics of Doping Control Tests Conducted at the 8th World Games
Sport
Total
Positive
Negative
%
Air Sports
5
0
5
0.00%
Archery
7
0
7
0.00%
Beach Handball
5
0
5
0.00%
Billiard
5
0
5
0.00%
Bodybuilding
19
5
14
26.32%
Boules Sports
4
0
4
0.00%
Bowling
6
0
6
0.00%
Canoe-Polo
6
0
6
0.00%
Dance
0
9
0.00%
Dragon Boat
6
0
6
0.00%
Finswimming
9
0
9
0.00%
Fistball
6
0
6
0.00%
Flying Disc
9
0
9
0.00%
Gymn. Acrobatic
8
0
8
0.00%
Gymn. Aerobic
12
0
12
0.00%
Gymn. Rhythmic.
7
0
7
0.00%
Gymn Trampoline
5
0
5
0.00%
Gymn. Tumbling
4
0
4
0.00%
Ju-Jitsu
6
0
6
0.00%
Karate
8
0
8
0.00%
Korfball
13
0
13
0.00%
Lifesaving
10
0
10
0.00%
Orienteering
8
0
8
0.00%
Powerlifting
24
0
24
0.00%
Racquetball
6
0
6
0.00%
Roller Hockey
8
0
8
0.00%
Roller Sports
5
0
5
0.00%
Roller; 1000 m
2
0
2
0.00%
Roller; Speed
2
0
2
0.00%
Rugby
14
0
14
0.00%
Softball
4
0
4
0.00%
Sport Climbing
10
0
10
0.00%
Squash
8
0
8
0.00%
Sumo
8
1
7
14.29%
Tchoukball
4
0
4
0.00%
Tug of War
12
0
12
0.00%
Waterski
12
0
12
0.00%
Wushu
4
0
4
0.00%
291
6
285
2.06%

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۴۸ قبل از ظهر
بنابر اين چيزي كه شما گذاشته ايد فقط در بدنسازي تست ها مثبت شده و در هيچ رشته اي غير از بدنسازي و وشو دوپينگ وجود نداشته است .
اشكالي نداره .
دوست خوب شما بشو مدير كل سايت و مطالبت رو براي بچه ها بنويس .
اما پسر خوب شما كه هزار جور اهانت به بنده كردي اين را بدون كه هيچ احترامي حاليت نميشه . بي احترامي توي صحبتات موج ميزنه .
در مورد اطلاعات خود فدراسيون فوتبال و هيچ منبعي قبول نداري و فقط حرف خودت رو ميزني و ميخواي به كرسي بشوني .
اما شما كه خودت رو آخر علم ميدوني پس من با شما هيچ بحثي ندارم . شما برو و تيم بده و هم خودت در مسابقات مقام بيار و هم شاگردات رو براي مسابقه آماده كن .
آره راست ميگي شما خوبي و ما بد. اصلا تمام بدنساز ها و قهرمانان بد هستن و تو تاج بالاي سرشوني .
خوش باش آقاي از آرنولد بالاتر كه آرنولد را هم قبول نداري و فكر ميكني شخصيت كمي داشته كسي كه 7 دوره قهرمان مسترالمپيا شده گران ترين بازيگر بوده و در سياست هم به بالاترين درجه رسيده .
شما از اون بالاتري و قبولش نداشته باش.
بهت تبريك ميگم كه از موفق ترين شخص جهان خودت رو بالاتر ميدوني كسي كه توي سه حرفه ورزش سياست و بازيگري حرف يك را ميزده . شما از ايشون بالاتري.
از اين به بعد تو ميشي الگوي مردم اين مرز و بوم .
اينم تبريك :جشن:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۵۰ قبل از ظهر
راستي خوشبختانه از اخبار و نتايج تست هاي دوپينگ بازي هاي جهاني همه با خبرند . لطف كن تو كه آخرت همه چيز هستي اسم كساني كه نمونه دوپينگشان مثبت شده را بگو .
از نوزده نفر چهارده نفر مثبت :خنده: اين ديگه خيلي تابلوست چون ايران 5 نشريه داره و همه ميدونيم كه فقط دوپينگ آقاي كمال عبدالسالم مشكوك بوده .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۵۹ قبل از ظهر
واقعآ ناراحت شدم دیدم بین شما دو عزیز بگو مگو پیش آمده
از هر دو شما عزیزان انتظار میره با کمال احترام با هم گفت و گو کنید هر دو شما بزرگواران اگر دقیقه ای آرام شوید و خونسردی خودتون رو حفظ کنید و بعد از چند دقیقه از آرام شدنتان به سایت باز گردید و به نوشته ها و بگو مگو بین خودتان نگاه کنید بنده مطمئنم ناراحت میشوید
هر دو شما بزرگوار هستید و از شما دو عزیز انتظار میرود اگر بحثی هم میکنید در کمال آرامش و احترام به هم انجام بشه که نتیجه گیری بشه واسه بالا بردن سطح علمی سایت نه اینکه درگیری بشه و دلخوری شما از یکدیگر.
امیدوارم هر دو شما بزرگواران در حرکات خودتون بازنگری بفرمایید
تقدیم به شما عزیزان:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۱:۱۴ قبل از ظهر
سوفيا جان بنده هيچ بگو مگوي و مشاجره اي با كسي ندارم . توي خيابون خيلي حرف ها ميشنوم و ميبينم اما توقعي از ديگران ندارم . ناراحت ميشم اما حرفي نميزنم ميريزم توي خودم . اما اين سايت سايت تخصصي بدنسازي و پرورش اندامه . يعني كسايي ميان توي اين سايت كه ميخوان توي اين رشته پيشرفت كنن .
حالا ما بيايم همش از اين رشته بد بگيم ؟
من خودم گفتم دوپينگ هست اما نه فقط در اين رشته . بنده بر اين اعتقادم كه آدم بايد به كسي كه ازون دو تا پيرهن بيشتر پاره كرده احترام بزاره . اينجا هم سايت بدنسازيه . شايد قهرمانان زيادي باشن كه بنده هر وقت ديدم سرم را كنارشان بالا نگرفتم چه برسه به اينكه بخوام صحبت هاي آنها را مخصوصا در مورد اين رشته كه خودشان استاد اين كارند تكذيب كنم .
هرگز به خودم همچين اجازه اي نميدهم .
بله بنده از حقوق خيلي از بدنسازان دفاع ميكنم مخصوصا كساني كه از من در اين رشته بالاترن چون رشته ام اينه و ياد گرفته ام كه به بزرگان رشته خودم احترام بزارم و براشون قد علم نكنم . چون در شان و شخصيت خودم همچين كاري را نميبينم .
اينجا سايت پرورش اندامه يعني سايتي كه براي خدمت به پرورش اندام اومده . اگر غير از اينه بگوييد . شايد بنده اشتباه ميكنم . ما اومده ايم تا مردم را با فوايد و مضرات اين رشته آگاه كنيم و فكر ميكنم هرگز نگفته باشم كه دارو مصرف كردن خوبه . اما ورزش حرفه اي پرورش اندام را تاييد ميكنم . چون مسابقه يه نوع جنگه و توي جنگ هم نقل و نبات خيرات نميكنند .
مگه توي هيچ رشته اي ما دوپينگ نداريم ؟
البته با حرف هاي آقاي بندگان و امثال ايشون فهميدم كه اينجا ايران است ايران جديد . يعني دور از پهلواني و فراوان از اعتياد و ....... .
پس نبايد تلاش الكي كنيم و بخواهيم اين ورزش را بالا ببريم. در شا امروز ورزش ما همان ورزش هايي نظير دو فوتبال هستش كه آقاي بندگان عزيزان فوتباليست را هم از لحاظ شخصيت و هم از لحاظ كم مصرف كردن دارو بالاتر از بدنسازان ميدانند و ....................... .
بنده هيچ بحثي با اينجور افراد ندارم .

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۲:۲۴ بعد از ظهر
آقا پیمان و آقا آرش .....میخوام موضوع رو برای امروز ببندمش
و فردا محسن جان بیاد بازش کنه
پیمان جان میدونم که جنابعالی مدیر سایت هستین و باز کردن موضوع و حتی اخراج بنده برای شما کاری نداره
اما میخوام خواهش کنم که این موضوع برای امشب بسته بشه تا محسن بیاد و بهش رسیدگی کنیم
مرسی از همکاریتون :گل رز:

Mohsen
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
بسیار ممنونم از افشین جان.موضوع باز شد

آرش جان خودت توی سایت بودی و دیدی که کسی اگه کوچیک ترین بی احترامی به مدیران بکنه سریعا اخراج میشه و این جز قوانین سایت هستش
با اینکه در اینجا به مدیر کل سایت تیکه انداختی و توهین کردی اما اخراج نشدی با اینکه پیمان جان خیلی راحت میتونست اخراجت کنه اینکارو نکرد چون میدونه هدف شما خیره و این از پست ها و زحماتی که برای سایت میکشی کاملا مشخصه

من پست های شما را کامل نخوندنم و نمیتونم نظری بدم فقط اینو بگم اگر حق با شما هم باشه حق بی احترامی و تیکه انداختن را نداری. نه شما بلکه هیچ کس در اینجا حق بی احترامی به همدیگه را نداره حتی خوده من

مشکلی نیست که در انجمن با هم دیگه بحث کنید. اصلا انجمن برای همین است ولی با رعایت قوانین سایت

پیمان جان و آرش جان از هر دو شما که از دوستان خوبم هستید خواهش می کنم که دوستانه تر با هم برخورد کنید:صلح: و روی هم را همینجا ببوسید و به این بحث خاتمه دهید
شخصیت هر دو شما خیلی بیشتر از اینه که بخواهین اینگونه رفتاری را بکنید:گل رز:

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۱:۰۳ بعد از ظهر
بنده هم از شما دو بزرگوار میخوام که روی همدیگرو ببوسید و به این بحث پایان بدین:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۹:۰۲ بعد از ظهر
بنده سوالات بچه هاي سايت را جواب ميدم و مثل قبل فعاليت خودم را انجام ميدهم . همانطور كه قبلا هم گفته بودم بنده اين ورزش را ناموس خودم ميدانم و اين ورزش را پرستش ميكنم . اما در مورد آقاي بندگان و يا امثالهم بايد بگم كه بنده از امثال اين افراد اصلا و ابدا ناراحت نميشم كه اگر ناراحت ميشدم خيلي راحت ميتونستم اخراجشون كنم .
هر چند كه ايشون ميتونستن احترام بگذارند نه به مديريت بنده بلكه احترام شخصي كه از ما در ورزش بيشتر پيشرفت كرده واجبه .
اما نه ايشون مقصره و نه افراد ديگه مشابه ايشون .
مقصر كساني هستند كه با مقالات و كتاب هايي كه به اصطلاح خودشان علمي هستش جوري مغز افراد را پر ميكنند كه آقاي بندگان و خيلي هاي ديگه فكر ميكنند صحبت هاي ما اشتباهه در حالي كه خود بنده از خوندن نشريات بارها و بارها ايرادهايي ديده ام كه تعجب كرده ام . اين ايراد هاي اطلاعات در كتاب ها هم موج ميزند . البته بيشتر دو گانه بودنه حرف هاست .
اما باز هم بنده از اشخاص ديگري كه توي همين سايت هم هستن دلخورم كه نميخوام اسمشون رو ببرم .
به خداوندي خدا اگر عشق به اين ورزش نبود حتي يكبار ديگه توي اين سايت نميومدم چون كه بي احترامي بيداد ميكنه البته همانطور كه گفتم آقاي بندگان مقصر نيست . مقصر اشخاص ديگر هستند كه توي همين سايت هم هستند و خودشون ميدونن كه منظورم با كي هست .
آقاي بندگان راست ميگه كه حق دارن به اين ورزش بها ندن . حق دارن به اين ورزش بها ندن چون بلد نيستيم به كسي كه بيشتر از ما پيرهن اين ورزش را پاره كرده احترام بزاريم . اما مقصر كيه ؟
وقتي خودمون به بزرگترانمون در اين ورزش احترام نگذاريم چه توقعي از غير ورزشكاران هست ؟
واقعا توقع بيجاست وقتي آقاي بندگان به بنده كه اندازه يك ديوار توي منزل حكم هاي قهرماني و مدال و عكس از مسابقات پرورش اندام و قبل از آن از كشتي و شنا و تكواندو و همين فوتبال و فوتسال و دو ميداني دارم بي احترامي ميكنه بخواهيم از غريبه ها توقع داشته باشيم كه به ما احترام بگذارند .
واقعا توقع بيجاست وقتي كه خود ورزشكاران اين رشته به كسي كه بيشتر ميدونه احترام نميزاره بخواهيم دكتر مملكت به اين رشته احترام بزاره .
توقع بيجا داريم وقتي خودمون به بزرگترمون توي اين رشته احترام نميزاريم بخواهيم صدا و سيما و افراد توي خيابون به ما احترام بگذارند .
هم توقع بي جا داريم و هم اين كه خيلي ديوانه ايم .
خيلي ديوانه تشريف داريم با اين كه اين همه بي احترامي به ما ميشود باز هم مي آييم و دم از دين به پرورش اندام ميگوييم . از عشق به پرورش اندام ميگوييم . واقعا خنده داره.
آقاي آرش بندگان خيلي بده وقتي قهرمان يه رشته باشي و شخصي كه فقط به استناد خواندن كتاب بياد و به شما بگه بي سواد و به شما انواع بي احترامي ها را كنه و هر چيزي كه فكرش رو كني .
يادمه زماني كه زير نظر مربي كار ميكردم براي اولين مسابقه ام در بارگيري قبل از مسابقه به بنده كره و خامه و عسل تجويز كردند و بنده با تعجب به ايشون گفتم يعني آبدار نميشم ؟ ايشون از من ناراحت شد و گفت به علم من شك داري ؟ بنده گفتم نه . من شما بگي بمير ميميرم . چون اون قهرمان آسيا بود و بنده هيچ عددي نبودم . اون سال به حرف ايشون گوش دادم . ضرر هم نكردم . قهرمان كشور هم شدم .
اما توي هيج كتاب و منبع علمي اين حرف زده نشده بود و ايشون هم من رو چون خيلي دوست داشت به بنده گفت كه چگون با چيزهاي چرب بارگيري كنم كه بدنم آبدار نشه .
بگذريم . موضوع احترام بود . بنده چشم بسته حرف هاي كساني را كه از بنده بالاتر باشند قبول ميكردم و هنوز هم قبول ميكنم .
اما ميبينم كه فقط بنده اينجوريم .
بنده شما را اخراج نكردم چون خودم از كساني كه ضد دموكراسي هستند متنفرم . دوست داشتم حرفهات رو بزني و تو هم خوب جواب بنده را دادي . ازت ممنونم كه آگاهم كردي تا بفهمم اين افرادي كه توي اين ورزش در حال فعاليت هستند به درد دلسوزي نميخورن .
منتظر بودم بچه هاي اين سايت هم بيان يه چيزي بگن . نظرشون رو بگن كه كسي پيدا نشد كه حرفي بزنه غير از يك نفر كه در اوايل صحبت هاي شما حرف زد و يه كاربر جديد هم بود .
پس احترامي وجود نداره .
بنده بيام اطلاعاتم رو كه با كلي تجربه و بدبختي به دست آوردم بزارم توي سيني و تقديم كساني كنم كه فردا پشتم نباشن و پشتم را خالي كنن ؟
مگر مغز خر خورده ام ؟
تا الان هم هركاري كرده ام اشتباه محض بوده و بس .
مديران سايت كه ديگه واقعا آخر پشت هم بودن هستن .
وقتي شما پستي ميزني از تعدا تشكر ها ميتوني بفهمي چند نفر با شما موافقن . از اشخاصي كه از شما تشكر كرده اند ميتوانيد بفهميد كه نام طرفدارانتان چيست .
وقتي بنده طرفداري ندارم چرا الكي خودم رو براي اين افراد جر بدم.؟؟؟؟؟؟؟
آقاي بندگان بنده از شما تشكر فراوان را دارم كه باعث شدي دوستان و دشمنان واقعي خودم را كاملا بشناسم .
توي اين تاپيك بنده فهميدم كه هيچ دوستي ندارم و هر كاري كردم اشتباه بوده .
بنده باز هم سوالات دوستان را پاسخ ميدهم و مثل قبل سعي ميكنم فعاليت كنم . اما يه توصيه براي همه دوستان دارم .
اگر دوست داشتيد انواع و اقسام بي احترامي ها به شما بشود . اگر دوست داشتيد در محيط كار سخت ترين كارها به شما داده شود . اگر دوست داشتيد در محيط كار مثل يه كارگر صفر ازتون كار بكشن تنها به جرم قهرماني در چند مسابقه و اگر خواستيد كاملا در اين جامعه له و لورده شويد به سمت اين ورزش بياييد .
اگر خواستيد هيچ دوستي نداشته باشيد به سمت اين ورزش بياييد اين ورزش از شما پذيرايي خواهد كرد .
بنده هيچ دوستي ندارم كه واقعا دوست باشه غير از محمد مركوري كه خيلي بهش مديونم و واقعا دوستي و برادريش رو به بنده ثابت كرده .
آقاي آرش بندگان حالا فهميدي چرا هيچ حمايتي از اين رشته نميشه ؟ حالا فهميدي چرا اين ورزش را ميكوبند ؟
چون خودمان دوست داريم كوبيده شويم .
اين همه براي 7000 كاربر مقاله نوشتم زحمت كشيدم و آخرش هيچ كس نيومد حرف هايم را كه همه اش درست بود تاييد كند .
بنده بخشي راه انداخته بودم به نام سوالات حرفه اي در مورد پرورش اندام . سوالات بچه ها را پاسخ ميدادم . سوالاتي كه در هيچ كتاب و نشريه اي پاسخش نيست . دوستان ميپرسيدن و بنده بدون هيچ چشم داشت مالي جواب ميدادم . اما حالا فهميدم كه اشتباه كردم .
شما درست ميگي آقاي آرش بندگان اين رشته پست ترين رشته دنياست و نبايد بهش بها داده بشه . بها دادن به اين رشته ورزشي اشتباه هستش .
در آخر از آقاي آرش بندگان عذر خواهي ميكنم و دستش رو ميبوسم به جاي صورتش كه باعث شد بفهمم هيچ كس پشت من نيست غير از دوست خوبم جناب محمد مركوري .
اينجا يه محيط مجازي بود و بنده فهيدم كه حتي در محيطي مجازي بدون دوستم .
از آقا mohsen هم تقاضا ميكنم كه آرش بندگان را مدير كل سايت كنند و بنده را كاربر عادي . چون ديگه نميخوام به عنوان مدير توي سايت باشم چون خجالت ميكشم از مديريتي كه حتي يه طرفدار نداشته باشه .
اگر بنده به عنوان كاربر عادي نباشم هيچ سوالي را پاسخ نميدم . از دوستان معذرت ميخوام .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۹:۱۰ بعد از ظهر
در ضمن تقاضاي سريع تبديل شدن به كابر عادي را دارم و همينجا از مديريت كل سايت استعفا ميدم چون لياقت اين كار را ندارم .
از آقا محسن هم ميخوام اگر دوست داره بنده مثل قبل فعاليت كنم حتما بنده را كاربر عادي كنه . در غير اين صورت از پاسخ دادن به سوالات دوستان معذورم .
آقاي بندگان هم حتما بايد مدير كل سايت بشه . چون اينكار را لايق ايشون ميدونم . اگر ايشون مدير نشه اصلا ديگه توي سايت نميام حتي براي تماشا .

mamad
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۹:۳۹ بعد از ظهر
جریان چیه؟ تو کدوم پسته؟کاربر عادی چیه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۹:۵۳ بعد از ظهر
دوستان عزيز بنده همينجا از كاربري هم در اين سايت استفعا ميدم .
بنده حتي ديگه كاربر اين سايت نيستم .
اميدوارم به همه آرزوهاتون توي زندگي برسيد .

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۹:۵۷ بعد از ظهر
تاپیک جنجالی به این میگنا .... حال کردم مناظره رو ... آدمو یاد قبل انتخابات میندازه ... خدا کنه حوادث بعد انتخابات براش اتفاق نیفته ... ولی بیشوخی از یه قهرمان و یه دکتر تغذیه بعیده اینجوری تیکه بار هم کنن ... بابا ناسلامتی 4تا مبتدی مثل منم میان تو سایت خوبیت نداره ... مطلب اول آقا آرش و که خوندم اینقدر مورد دار نبود که اقا پیمان به رگ غیرت بدنسازیشون بر بخوره ... ایشون فقط از بعضی موارد ناهنجاریهای این ورزش مثالی زدند که خیلی از ما هم از اکثرشون با خبر بودیم و فقط یه اظهار نظر شخصی ایشون بود و فکر نمیکنم نیازی به اون جواب بلند بالا باشه که کار به انجا برسه ... ولی قبول کنیم ورزشی که فقط و فقط برای قهرمان شدنش باید دوپینگ کرد ورزش قابل اطمینانی نیست ، خود آقا پیمان برای سال آینده دوپینگ نکنه ... خدا وکیلی از این ورزش زده نمیشی ... باور کن زده میشی ... چون به جایگاهی که بودی نمیرسی ... این یعنی نهایت ناپاکی ... دوپینگ تنها راه قهرمانی !!! ... آیا این اصل رو تو ورزش های دیگه هم میبینید ... ورزشی که تمام مربیهای باشگاهاش و تمام قهرماناش سابقه دوپینگ دارن ... با خودمون رو راست باشیم بدن سازی برای قهرمانی ورزش پاکی نیست!
جناب صادقی هم باید یکم صبور تر باشن ... اینقدر زود میدون خالی نکن ... نا سلامتی یکی از محاسن این ورزش ایستادگی و میدون خالی نکردنه ...

ramTn
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۱۷ بعد از ظهر
آقا من تازه واردم، خبري هم از اختلافات دوستان ندارم...
ولي الان 2 ماه هستش كه اين باشگاه و اون باشگاه ميرم، اينور و اونور اينترنت و مي گردم، يك مربي يا شبه مربي تو اين رشته پيدا نيمشه كه بدون پول گرفتن و سركيسه كردن جواب سلام آدم رو بده.
شما رو به خدا وقتي يه بزرگوار مثل آقاي صادق پري مياد و معلوماتشو بدون چشمداشت در اختيار من مبتدي ميزاره كه بخونم و استفاده كنم، قدرشو بدونيد و احترامشو نگه داريد. حد اقل فراريش ندين كه ما استفاده كنيم از حضورش.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۳۵ بعد از ظهر
رامين جان ما اين همه گفتيم توي هيچ رشته اي تا حد حرفه اي نميشه بدون دوپينگ رفت دوستان باز حرف خودشان را ميزنند . چه احترامي ؟
وقتي دوستان همه ماشالله خودشون استادن من چي بيام بگم ؟
ما بايد حالا حالا ها شاگردي كنيم .
پس از اين به بعد بنده به عنوان شاگرد در اختيار اين سايت هستم . به عنوان يه كاربر عادي .

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۵۵ بعد از ظهر
جناب صادقی بعضی وقتها خوبه در مورد یه موضوع بحث بشه ... آخه جالبه شما میگید (توي هيچ رشته اي تا حد حرفه اي نميشه بدون دوپينگ رفت ) ... خوب منی که این حرف و از شما میشنوم و باهاش کنار نمیام چرا باید تاییدش کنم. اینو نزارید به حساب اینکه کسی پشت شما نیست و کسی دوستتون نداره والله من یکی عاشق پشتکار شمام ولی وقتی یه حرفی میشنوی که باهاش کنار نمیای باید در موردش بحث کنی تا به نتیجه رسید. بهترین فوتبالیست های چند سال اخیر دنیا کدومشون دوپینگی بودن ... یا همین آقای بولت که قهرمان 100 متر دنیا شدن مگه آزمایش دوپینگش منفی نبود . پس چطور قهرمان شدن بدون دوپینگ ... درسته توشون دوپینگ هست ولی تنها راه رسیدن به قهرمانی دوپینگ نیست ... در صورتی که برای قهرمانی بدنسازی حتما باید دوپینگ کرد

Mohsen
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۱:۰۱ بعد از ظهر
خود آقا پیمان برای سال آینده دوپینگ نکنه ... خدا وکیلی از این ورزش زده نمیشی ... باور کن زده میشی ... چون به جایگاهی که بودی نمیرسی ... این یعنی نهایت ناپاکی ... دوپینگ تنها راه قهرمانی !!! ... آیا این اصل رو تو ورزش های دیگه هم میبینید ... ورزشی که تمام مربیهای باشگاهاش و تمام قهرماناش سابقه دوپینگ دارن ... با خودمون رو راست باشیم بدن سازی برای قهرمانی ورزش پاکی نیست!
کسی هم فکر نمی کنم گفته باشه که الان با این سطح مسابقات بشه بدون دوپینگ رقابت کرد.کسی گفته این حرفو؟
نه آقا پیمان بلکه هیچ کس دیگه ای نمیتونه بدون دوپینگ درجایی که همه دوپینگ کردن رقابت کنه. به قول معروف اگه نکنی میکنن !
پس دوپینگ در تمامی رشته ها الان یک چیز طبیعی هست
شما هم این حرف هایی که زدید کاملا از روی نا آگاهی بوده شما تاپیک اين ورزش نامرده ؟ (http://www.bodybuilder.ir/forum/../showthread.php?2637-%D8%A7%D9%8A%D9%86-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F) را که اتفاقا همین چند روز پیش پیمان جان زد را بخونید باید متوجه بیشین که این حرف هایی که زدین درست نیست

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۱۲:۰۲ قبل از ظهر
کسی هم فکر نمی کنم گفته باشه که الان با این سطح مسابقات بشه بدون دوپینگ رقابت کرد.کسی گفته این حرفو؟
نه آقا پیمان بلکه هیچ کس دیگه ای نمیتونه بدون دوپینگ درجایی که همه دوپینگ کردن رقابت کنه. به قول معروف اگه نکنی میکنن !
پس دوپینگ در تمامی رشته ها الان یک چیز طبیعی هست
شما هم این حرف هایی که زدید کاملا از روی نا آگاهی بوده شما تاپیک اين ورزش نامرده ؟ (http://www.bodybuilder.ir/forum/../showthread.php?2637-%D8%A7%D9%8A%D9%86-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F%D8%9F) را که اتفاقا همین چند روز پیش پیمان جان زد را بخونید باید متوجه بیشین که این حرف هایی که زدین درست نیست

شما یه تیکه از حرفهای منو گذاشتید ... این در ادامه حرفم بود که گفتم توی رشته ای که بدون دوپینگ نمیشه قهرمان شد نباید اسمشو پاک گذاشت ... در صورتی که شما اعتقاد دارید در همه رشته ها باید دوپینگ کرد تا قهرمان شد و من با این حرف بنا به دلایلی که گفتم کاملا مخالفم ... من کی گفتم آقا پیمان بدون دوپینگ رقابت کنه ؟ حرف شما هم خیلی جالبه که گفتید اگه نکنی میکنن ؟ پس اگه همه آلوده شدن ما هم بشویم ...با این جملتون به آگاهی های منم افزوده شد ... و از اون جالبتر این جمله شماست که دوپینگ در همه رشته ها الان یک چیز طبیعی است ... خیلی جالبه واقعا به نوعی عمومی سازی دوپینگ و ترویج اون با عناوین طبیعی و بی خطر هم میتونه جز آگاهی هایی باشه که کاربران میتونن از جمله های گهربار شما کسب کنند .

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۱۲:۲۱ قبل از ظهر
از مدیران محترم خواهش میکنم این تایپک رو ببندند تا بیشتر از این مایه ی دلخوری و تفرقه بین اعضای محترم سایت نشه.
باتشکر.

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۷:۲۶ قبل از ظهر
شما یه تیکه از حرفهای منو گذاشتید ... این در ادامه حرفم بود که گفتم توی رشته ای که بدون دوپینگ نمیشه قهرمان شد نباید اسمشو پاک گذاشت ... در صورتی که شما اعتقاد دارید در همه رشته ها باید دوپینگ کرد تا قهرمان شد و من با این حرف بنا به دلایلی که گفتم کاملا مخالفم ... من کی گفتم آقا پیمان بدون دوپینگ رقابت کنه ؟ حرف شما هم خیلی جالبه که گفتید اگه نکنی میکنن ؟ پس اگه همه آلوده شدن ما هم بشویم ...با این جملتون به آگاهی های منم افزوده شد ... و از اون جالبتر این جمله شماست که دوپینگ در همه رشته ها الان یک چیز طبیعی است ... خیلی جالبه واقعا به نوعی عمومی سازی دوپینگ و ترویج اون با عناوین طبیعی و بی خطر هم میتونه جز آگاهی هایی باشه که کاربران میتونن از جمله های گهربار شما کسب کنند .
به نظرم این حرفتون اشتباهه.اصلا نباید دوپینگ در بدنسازی رو با بقیه ورزشها یکی دونست.حالا چه خوب و چه بد این ورزشیه که با استفاده از همین دوپینگ باید مثلا به فلان شکل از هیکل رسید و روز مسابقه هم همه از این مواد استفاده میکنن.پس نمیشه گفت ورزش پاکی نیست چون همه داره از یک امکانات استفاده میکنن.من کاری به عوارض دوپینگ ندارم ولی دوپینگ وقتی بده که مثلا یکی تو دو میدانی وقتی همه دارن از قدرت طبیعی استفاده میکنن این بیاد دوپینگ کنه و اول بشه ولی مثلا اگه تو همون مسابقه دو بیان بگن همه میتونن دوپینگ کنن باز به نظرتون نامردیه؟نه چون همه باز برابر میشن مثل بدنسازی و اونوقت دوباره این زحمت خود فرد هست که قهرمان رو مشخص میکنه.یا اینکه یکی بره مسابقه فرمول یک بخواد پیاده مسابقه بده بعد که آخر شد بگه نامردا اونا ماشین داشتن ولی من پیاده بود پس عجب ورزش کثیفیه.پس دارو تو بدنسازی نقش ماشین تو مسابقات اتومبیل رانی رو داره که همه باید استفاده کنن ولی اونی که دست فرمون بهتری داره قهرمان میشه

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۸:۲۸ قبل از ظهر
آقاي iranfarda بنده حق دارم از حرف هاي شما ناراحت بشم به چند دليل :
1. شما برو پست هاي قبل من رو بخون و بعد نظر بده كه مطمئنم نخوندي وگرنه اين حرف رو نميزدي .
2. شما با هيچ ورزشكار حرفه اي در ارتباط نبودي يا اگر هم بودي از سائل پشت پرده با خبر نيستي .
3.منفي شدن تست دوپينگ دليل بر دوپينگ نكردن نيست . دوپينگ يك علمه . خود من بارها بهتون گفتم كه توي همين رشته هم مثل رشته هاي ديگه نميشه بدون دوپينگ جلو رفت اما در همين رشته پرورش اندام تنها رشته اي هست كه وقتي در مسابقات آسيايي و جهاني شركت ميكني از تمام فيناليست هاي هر وزن كه 6 نفر هستند تست دوپينگ گرفته ميشه و اجباري هم هست . نتايج تست ها همگي منفي در مياد . در هر مسابقه بين المللي پرورش اندام در مجموع 10 وزن كه 60 نفر ميشن تست دوپينگ گرفته ميشه . اما نتايج تست ها جالبه . در سال 2009 كه علي تبريزي باز هم اورال مسابقات شد از بين 60 نمونه تنها يك نمونه مثبت داشتيم .آيا اين افقراد دارو مصرف نكرده اند كه منفي شده ؟ نه دوست من . همگي استفاده كرده اند چون ورزش در بعد حرفه اي يعني جنگيدن به تمام معنا . در ورزش هاي ديگه هم همينطوره تست دوپينگ افراد ناشي در مياد اما تست دوپينگ افرادي كه مربي خوبي داشته باشند در نمياد .
از همين مدال آوران المپيك كه درست نيست اسمشون رو بيارم براي نحوه دوپينگشان كه چه كار كنند تستشون در نياد هميشه پيش آقاي y پلاس بودند . خدا رو شكر تست ها هم منفي درامد .
فكر ميكنم حالا ديگه هر كس بود متوجه ميشد . بنده ناراحت ميشم از شما چون پست ها را اگر قبلا خونده بودي كاملا ميتونستي بفهمي كه حرف من درسته يا خير چون همين توضيحات را بارها داده ام .

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۱۰:۴۹ قبل از ظهر
دوستان من اين بحث ها واقعاً بي دليله، چرا كه مقايسه كردن بدنسازي با ساير رشته هاي ورزشي از هر نظر بي معنيست.
اگر بخواهيم فقط جنبه دوپينگ رو در نظر بگيريم، بايد بگم كه تفاوت زيادي بين بدنسازي، پاورليفتينك، وزنه برداري، دوميداني و ساير رشته هاي مثل فوتبال هست، چونكه دوپينگ در بدنسازي براي افزايش حجم، در پاور ليفتينگ و وزنه برداري براي افزايش قدرت و در دو براي افزايش سرعت و يا استقامت استفاده مي شه كه تأثير مستقيم در موفقيت افراد داره، اما در رشته هايي مثل فوتبال مسلماً اگر شما از پيشرفته ترين و گران ترين انواع استروئيدها هم استفاده كنيم باز هم نمي تونيد در زمين مثل رونالدو يا مسي بدرخشيد. اگر پيمان جان مي گن كه علي دايي از دوزهاي خيلي بالا استفاده مي كرده، براي اين بوده كه بتونه تا 38 سالگي به فوتبال مملكت خدمت كنه!!! اما باز هم ديديم كه حتي در 38 سالگي هم استپ كردن رو ياد نگرفت.
از شوخي كه بگذريم دوپينگ بحث خيلي گسترده اي هست كه در ورزش هاي مختلف كاربردهاي متفاوتي داره، اما اگر بخوايم اين بحث رو از ديدگاه صدا و سيما مطرح كنيم، مسلماً مديران اين سازمان كوچكترين اطلاعاتي در اين زمينه ندارند كه حالا بخوان به دليل رفتارهاي كاي گرين يا هزار و يك مسئله مطرح شده ديگه اين ورزش رو بايكوت كنن، پس مسلماً اتفاقاتي كه توي باشگاههاي سطح كشور مي افته و مستقيم يا غير مستقيم به گوش اين حضرات مي رسه مي تونه تأثير گذارتر باشه. پس اجازه بديد يك مثال بزنم:
چند وقت قبل يكي از دوستانم پيش من اومد و گفت كه مدتي پيش يكي از مردان آهنين كه اتفاقاً سابقه گرفتن كاپ اخلاق رو هم داره تمرين مي كرده. جالبه كه دوست من با قد 180 و وزن 58 كيلو كارش رو شروع كرد و فقط بعد از چهار ماه وزنش به 68 كيلو رسيده بود و اينجا بود كه آقاي مربي براي ايشون تستسترون تجويز مي كنه (اون هم فقط بعد از چهار ماه). دوست كم تجربه من هم گوش مي كنه و درسته كه وزنش به 72 كيلو مي رسه اما تقريباً نيمي از موهاي سرش رو از دست مي ده. جالبتر اينكه آقاي مربي بعد از اين مدت بهش رژيم مي ده و مي گه بايد بدنت رو خشك كني!!!
بله دوستان بايد قبول كنيم كه همچين افرادي هستند كه اين ورزش رو بد نام كردن.
در پايان از دوستان خوبم آرش و پيمان عزيز مي خوام كه كدورت ها رو كنار بذارن.
موفق باشيد!

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۲:۰۶ بعد از ظهر
درود و عرض ادب:گل رز:
جناب صادقی اصلآ اینگونه نیست بنده و سایرین به شما علاقه فراوان داریم
یاد داشته باشید اینجا که محیط مجازی هست ولی این محیط باعث آمادگی بیشتر برای زندگی واقعی هست .
بخشش و از خود گذشتگی نه تنها کسی رو کوچک کرده بلکه انسانهایی افسانه ای همچون تختی. پوریای ولی و ... رو به جامعه معرفی کرد که پس از مرگ انها بعد از سالهای سال مردم هنوز مثال میزنند اونها رو.
از قدیم هم گفته اند درخت هر چه پر بار تر افتاده تر
از یاد نبرید که همیشه سرو و کاج که منفعتی ندارند همیشه سرشون رو بالا نگه میدارند و خود نمایی میکنند ولی درختی که میوه میده و هر چه میوه هاش زیادتر بشه بیشتر درختو خم میکنه و افتاده تر مشیه.
مطمئن باشید پاداش اینکه علمتون رو در اختیار دوستان میگذارید جز این نیست که نامی نیکو بر سر زبا نها باشه و همه به خوبی از شما یاد کنند که همه انسان ها در آخر از دنیا میروند به همین احتیاج دارند و بس.
البته حرفهای من علیه جناب بندگان نیست چون به شخصه مطمئنم دوستان هم به ایشون علاقه دارند از جمله خود من
من قصدم از این پست فقط تکرار میکنم فقط این هست به جناب صادقی بگم دوستان به شما علاقه فراوان دارند و مهمتر از اون اینکه قدر همین لحظاتی که اینجا هستیم رو دوستان بدانیم که فردا با این کلمه مواجه میشویم یادش بخیر
در آخر عرایضم رو با جمله ای از امام باقر (ع) به اتمام میرسونم:
دانشمندی که مردم از علمش سود برند, از هفتاد عابد برتر است.
یا حق:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۳:۱۴ بعد از ظهر
جناب h_vardak (http://www.bodybuilder.ir/forum/member.php?2414-h_vardak) هر كس نظرش محترمه . صحبت هاي شما را تا خيلي از قسمتاش قبول دارم اما آن قسمتيش كه شما گفتيد علي دايي فقط چون سنش بالا بوده دوپينگ ميكرده را قبول ندارم چون همانطور كه گفتم بنده با خيلي از ورزشكاران حرفه اي در خيلي از رشته ها در ارتباط بوده ام و هستم . بحث ما آقاي علي دايي و .... نيست . بحث ما كل مجموعه هايي هست كه در بعد حرفه اي مسابقه ميدهند . استفاده فوتباليست ها و ديگر رشته هاي ورزشي هم كه بحث رقابت دارند كمتر از بدنسازان نيست .
بنده زماني كه آقاي ه ش در تيم جوانان پارچين (قبل از استقلال ) توپ ميزد توي تيم فوتبال نوجوانان پارچين بودم و چون با برادر اين آقا هم كلاس و هم تيمي بوديم از نحوه دوز هاي دارويي ايشون با خبرم . ايشون هر وقت مسابقه داشتن قبل از مسابقه اول ميرفت بهداري شهركمون (چون كه با آقاي آمپول زن رفيق بود ) و بعد از آن به زمين ميرفت .
شما تقصيري نداريد اگر صحبت هاي بنده را قبول نداشته ايد چون همانطور كه گفتم با اين جور افراد بر نخورده ايد .
جناب عباس جديدي كه همه ميدانيم و قبولش هم داريم دليل درامدن تست دوپينگش را حتما از زبان خودش شنيده ايد . ايشون گفتن كه مربي ما علم دوپينگ نداشت . دوپينگ يك علمه هر كس اين علم را داشته باشه تست دوپينگش منفيه و هر كس نداشته باشه مثبته .
همانطور كه گفتم شايد همه شما شنيده باشيد كه مايكل فليپس قهرمان 7 مدال المپيك در سوال خبرنگاري كه از ايشون پرسيد آيا دوپينگ كرده اي كه اينجوري شدي با لبخند پاسخ داد دوپينگ يه علمه و من هم از رقبايم مثتثنا نيستم اما مهم تست دوپينگ هست كه منفي درمياد . وقتي دوباره خبرنگار از ايشون در مورد اينكه آيا اعتراف ميكنيد كه از داروهاي نيروزا استفاده كرده ايد ؟ ايشون گفت بله .
دوستان عزيز امروزه وقتي خبرنگار جنگنده حتي براي گشت زني ميخواد بلند شه بايد از كوكائين استفاده كنه و اگر استفاده نكنه اجازه پرواز داده نميشه . در مسابقات اتوموبيل راني بارها تست مخدر افراد مثبت بوده . به خاطر تمركز بالاتر . در شطرنج همينطور .
پس انتظاري از فوتبال كه 90 دقيقه بايد بدوند نيست .
همانطور كه گفتم در فوتبال و رشته هاي مشابه به ندرت از افراد تست ميگيرند . اما در پرورش اندام از 6 نفر برتر حتما ميگيرند و اجبار هست .
اميدوارم دوستان به جاي كل كل با بنده كمي از اطلاعات بنده استفاده كنند . اگر هم قبول ندارند حرفي رو بدون تحقيق نزنند .
در مورد صحبت جناب h_vardak (http://www.bodybuilder.ir/forum/member.php?2414-h_vardak) در مورد اينكه آقاي دايي و يا هر كس ديگر از بهترين داروها هم استفاده كند نميتواند با رونالدينيو رقابت كند كاملا موافقم . 100% موافقم . چيزي كه مشابهش توي رشته خودمان هم هست . اگر رقباي علي تبريزي خودشان را در دارو غرغ هم كنند باز هم علي تبريزي قهرمان خواهد شد . چون اين را ثابت كرده . اين در همه رشته ها صدق ميكنه .
حناب h_vardak (http://www.bodybuilder.ir/forum/member.php?2414-h_vardak) از صحبت هاش مشخصه كه اين حرف را قبول داره . اما برخي از دوستان فكر ميكنند حكم قهرماني را با پول ميشود خريد . مثلا ميريم سوپر ماركت و ميگيم چه قدر بايد خرج كنم اول ايران بشم . طرف ميگه 10 مليون و شما با خرج 10 مليون قهرمان ميشويد . نه اصلا اينطور نيست .
بدني در مسابقات نمره ميگيره كه زحمت بيشتري كشيده باشه .
در مورد اون صحبت جناب h_vardak (http://www.bodybuilder.ir/forum/member.php?2414-h_vardak) هم كه بايد قبول داشته باشيم كه افراد بد هم در اين رشته هستند بايد بگم قبول دارم اما اين قضيه اي هم كه شما ميگي باز در همه رشته هاست .
شما ميگي اون مربي به شاگردش كه 4 ماه سابقه داشته استروئيد داده و بععدش هم گفته رژيم بگير . خوب كار اين آقا زشت بوده چون كسي با چهار ماه سابقه توي محله هم نميتونه مقام بياره و اين مربي فقط به فكر مال اندوزي بوده . اما اين كه صدا و سيما به اين دلايل با اين ورزش لج داره رو اصلا قبول ندارم چون همانطور كه ديديم آرش برهاني باعث بدبخت شدن دختري شد و ايشون را حامله هم كرد و آخر هم هيچي به هيچي . خوب اينكار زشت نيست ؟
پارتي تيم فوتباليست ها درامد و همه از فسادشان با خبر شدند . اين كار زشت و غير اخلاقي نيست ؟
هزاران گند كاري ديگر هم كه خودتان ميدانيد . خوب اينها همه اش زشت است . همه افراد نميشه بگيم خوب هستند و بي ايراد . هر كس ايراد هايي داره .
فكر ميكنيد صدا و سيما از دستگير شدن مهرداد ميناوند در ويلاي شمال با چندين زن بدكاره كه كليپش را اگر سرچ توي اينترنت كني ميبيني بي خبره ؟ نه از همه اينها با خبرند . اما باز هم فوتبال عزيز دردانه است و پرورش اندام و پاورليفتينگ جزو رشته هايي هستش كه به آن از طرف دلت بها داده نميشود .
پس نميتونيم بگيم كه به اين دلايل صدا و سيما با اين رشته لجه . پس اينها نيست .
دليل مشخصه . دليل همان هست كه شما اگر بدنت از هم ساختماني هايتان بهتر باشه حتي اگر 20 سال هم سابقه تمرين داشته باشي از روي حسادت هستند كساني كه 20 سال زحمت را نبينند و براي تخريب شما به شما بگويند آمپولي . و ممكنه اين افراد حتي يك روز هم به باشگاه نيامده باشند . و اين ها همه اش باز برميگرده به فرهنگ سازي غلط صدا و سيما و راديو تلويزيون .
همين امروز كاربر mahmoud با بنده تماس گرفت كه سامان سرابي داره توي تلويزيون صحبت ميكنه . متاسفانه من نتونستم ببينم اما بعد از آن كه از محمود پرسيدم چه گفتند گفت كه سامان حرف هاي خيلي خوبي زد در مورد فرق مكمل با دارو حرف زد اما يه دكتر تغذيه كه دستش به دمبل نخورده بود اورده بودن كه خيلي هم ادعاي علم و پزشكيش ميشده و ايشون گفته بوده كه اگر خواستيد مكمل بخريد فقط مكمل هاي وزارت بهداشتي بخريد مكمل هايي كه وزارت بهداشت تاييد نكرده همه توش آشغاله و بده و فقط مكمل هاي وزارت بهداشتي خوبه :خنده:
ديگه تا ته موضوع برويد .
در پايان از جناب h_vardak (http://www.bodybuilder.ir/forum/member.php?2414-h_vardak) به خاطر اظهار نظر قشنگشان متشكرم . :گل رز:

Ara$h
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۴:۳۰ بعد از ظهر
بحث تو هر زمینه ای خوبه ولی اقای بندگان چرا بی احترامی میکنی و میگی پیمان جان چیزی بلد نیست؟؟؟؟ اگه چیزی بلد نبود در عرض چند ماه رژیم سخت و با اون هزینه اندک تونست اون بدن خشک و قشنگ درست کنه !!!!!!!! چرا به اینجاش توجه نمیکنی یه کم به سایت های همسایه که هم همرو مسخره میکن هم برا یه حق ویزیت خدااااااااااااااااااا تومن پول میگیرن اگه اونجا هم بودی اینطوری حرف میزدی .عمرا اینطوری حرف نمیزدی میدونی چرا ؟؟؟؟؟؟ چون ما ایرانی ها بر این اعتقادیم که هرکی پول گزاف میگیره حتما دراین ازا علم خفن و نا شناخته ای در اختیار میذاره.ولی اینطور نیست. یه سر به تاپیک سوالات پرورش اندام به صورت حرفه ای بزنی میبینی که خدا وکیلی اقا پیمان همه چیو که میدونه در اختیار میزاره ولی برید تو یه سایت دیگه بپرسید یکی جواب سر بالا میده یکی میگه برو پیش استاد بهت بگه برو فلان کن و ..... اگه غیر اینه بگو
همیشه علم کتاب ها و مقالات حرف اول نمیزنه . تجربه هم از علم چیزی کم نداره !!!
شما میری 4 تا مقاله ترجمه میکنی میای اینجا میگی استرویید اینه استرویید اونه !!!!
تو این ورزش هم باید دوپینگ کنی تا قهرمان بشی !!!!همه هم در یک وضعیت هستن و کسی طبیعی با خورشت قرمه سبزی و لوبیا پلو نمیاد بالای سکو شما اگه دلت برا رشته های دیگه میسوزه برو تو سایت رشته های دیگه اونجا راهنماییشون کن!!! هر کی گ--ی هست واسه خودش هرکی هم فیلم سک.. بازی میکنه بره بازی کنه به علاقه مندان و عاشقان چه مربوط شما چرا از این همه بدنساز موفق چیزی نمیگی گیر دادی به 4 تا بدنساز هی میگی!!! اقا هر کی هر چی هست ماله خودشه .عزیز من اقای بندگان ملت الگو انتخاب میکنن تو ورزش بهش میگن الگوی ورزشی ملت کای گرین الگوی ... با میوه که انتخاب نمیکنن هر چی هست ماله خودشه ولی موفقیت ورزشیشو نگاه کن نه اینکه گیر بده این رفت فلان کرد و اونکی با میوه یه قول دو قول بازی کرد !!! بحث کن ولی توهین نکن !!!!!

اینم حرف یکی از کاربرا که میگه :
با خودمون رو راست باشیم بدن سازی برای قهرمانی ورزش پاکی نیست جیگر میدونی پاکیش کجاس ؟ اونجاس که زیر وزنه داری ریازت میکشی اونجاس پاکیش . اونجاس که حرکت های اخر ست دیگه ناتوان تو وزنه زدن میشی !! پاکیش اونجاس که با قهرمانی مزد اون ریازت های زیر وزنه و میبینی !!! دوپینگشم اگه علمی باشه و رو اصول. با این حرفت توهین میکنی به همه قهرمانا !!! میدونم چیزی نمیدونی رو هوا حرفتو پیش میبری .
در اخر هم از مربی و دوست عزیزم اقا پیمان ممنونم که به فکر این ورزش هست و ازش طرفداری میکنه . پرچم بالاس !!!

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۵:۳۵ بعد از ظهر
دوستان خواهشاً برای بوجود نیومدن پاره بیشتر مشکلات اول تمام مطالب هر تایپیک رو بخونید بعد تشکر کنید

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۸:۲۱ بعد از ظهر
حرفتون درسته من خودم هم چندتا پست رو فکر کنم اشتباه تشکر زدم چون فقط اولش رو خوندم ولی کلا بهتر اینقدر حساس نشیم و بذاریم سایت به حالت قبلش برگرده

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۳:۴۷ قبل از ظهر
از دوستان خواهش مي كنم كه به اختلاف پيش آمده دامن نزنن.
ممنون!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۷:۱۲ قبل از ظهر
اختلافي پيش نيامده .
چه اختلافي .
افراد خودشان فكر ميكنند و با توجه به عقل و شعورشان و صحبت هايي كه بنده دارم از حقيقت هاي ورزش هاي حرفه اي ميگم تشكر ميكنند .
كسي كه بخواد از تشكر به حق ناراحت بشه مشخصه كه شعور انتقاد رو نداره .
انتقاد بايد باشه . حالا اگر مثلا من يا آقاي بندگان هر كدوم درست بگيم نبايد ازاين ناراحت بشيم كه طرف از شخص ديگه تشكر كنه . تشكر يعني تاييد پست .
وقتي شما از پستي تشكر ميكنيد يعني من مطلبي رو كه خوندم قبول دارم .
مثلا عقلم ميگه همه بازيكنان فوتبال بدون دوپينگند و بدنسازان اعماله دوپينگ و يا بر عكس و يا اينكه دوپينگ در ورزش حرفه را قبول دارم يا ندارم .
جناب h_vardak (http://www.bodybuilder.ir/forum/../member.php?2414-h_vardak) و Ara$h (http://www.bodybuilder.ir/forum/../member.php?4385-Ara-h) و خيلي هاي ديگه اومدن نظراتشون رو دادن و بنده هم از نظر دادنشون ممنونم و تشكر ميكنم .
اما خواهش بنده در مورد دوستان اينه كه در مورد چيزي بدون تحقيق اظهار نظر نكنند . مخصوصا دوپينگ كه حرف اول را در ورزش حرفه اي جهان ميزنه و يه علم انكار ناپذيره . ما هرگز دوپينگ را تاييد نميكنيم همانطور كه كشتن شخصي را تاييد نميكنيم اما در جنگ و مبارزه اگر نكشي ميكشنت اين قانون جنگه . مسابقه هم يعني جنگ و مبارزه . و اگر شما اين رو قبول نداشته باشيد رقباي شما قبول دارند . خوبه به قول آقاي بندگان هميشه حقيقت رو در مورد ورزش ها بگيم تا دوستان دانسته تصميم بگيرند . ما هم از اول گفته ايم در مورد دوپينگ در همه رشته هاي ورزشي .
اگر ديشب برنامه فيزيك پرشيا را ديده باشيد ديديد كه جناب تبريزي چه فرمودن . ايشون فرمودن كه خانواده ها قديم مانع از ورود بچه هاشون به باشگاه ها ميشدن اما الان مطمئن ترين جا همين باشگاه هاي بدنسازي هست . چيزي كه خود بنده بارها گفته بودم و خيلي ها قبول نداشتند .

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۷:۵۷ قبل از ظهر
به نظر من هم اصلاً اختلافی وجو نداره فقط دوستان دارند بحث دوستانه می کنند این که بد نیست اما منظور من این بود که زدن دکمه تشمر مه ماری نداره اما این کار شما به این معنی هست که با تمام حرف های مطرح شده دوستان موافق هستید اگر هم اشتباه کردید می تونید تشکرتون رو پس بگیرید این مسئله هستش که اختلاف میندازه نه چیزه دیگه ای

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۸:۱۲ قبل از ظهر
بله اگر اشتباهي كسي تشكر كرده ميتونه به راحتي تشكرش را برداره . همانطور كه بنده قبلا هم گفتم تشكر يعني تاييد .
آدم حرفي رو كه قبول نداره نبايد تشكر كنه .
اتفاقا توي يكي از پست ها خود بنده از اينكه دوستان حرف هاي به حق مني كه توي اين ورزش خاك خوردم و چند ورزش ديگه را به صورت نيمه حرفه اي و حرفه اي انجام داده ام اطمينان نداشتند و تشكر نكرده بودند ناراحت شدم .
چون فهميدم تماما تلاشم بي نتيجه بوده .
2 سال زحمت بي منت كشيدم تا اينكه اين ورزش را به افراد داخل سايت معرفي درست كنم و حقيقت را در مورد ورزش حرفه اي بگم . چيزهايي كه ميدانستم را بگم . اما فهميدم متاسفانه اعتمادي نيست و برخي از افراد از آنجايي كه خودشان استاد هستند تشخيص ميدهند كه در ورزش هاي ديگر بدون دوپينگ تا قهرماني جهان هم ميتونن برن .
اما بنده با تحقيق و با صحبت هايي كه با افراد قهرمان خصوصا در فوتبال و كشتي و دو ميداني داشتم و چيزهايي كه خودم با چشم ديدم صحبت ميكنم نه از روي هوا .
اما دوستان با تشكر نكردنشان از حرف حق دو چيز را به وجود مياوند :
1. اينكه صحبت هاي بنده را قبول ندارند . كه اين ناراحتي نداره و مشخص ميشه كه خودشان استاد هستند و من خوشحال ميشم كه اينهمه استاد در كشور داريم كه از بنده بيشتر ميدونن و خوشحال ميشيم كه پست بدن تا ما هم ياد بگيريم . همانطور كه آقاي بندگان پست هاشون رو دادن .
2. اينكه افراد از روي غرور تشكر نميكنند و ميگن فلاني پر رو ميشه .
3. فكر ميكنند بنده دروغ ميگم و از طرف فدراسيون پرورش اندام حقوقي دريافت ميكنم كه حمايت كنم .

تمام اين افراد اگر كمي هوشيار باشن ميدونن كه شخصي كه در ورزش به صورت حرفه اي و مسابقه اي بوده از مسائل كثيف داخل ورزش خبر داره . اما شخصي كه بيرون گود هست و فقط از روي مجلات و كتاب ها و درس با ورزش حرفه اي آشنايي دارد خيلي از حقايق را نميداند چه خوب بود غرور را كنار ميزاشتيم و سعي ميكرديم ياد بگيريم تا اينكه اشتباه را قبول كنيم فقط به اين دليل كه نظر ماست بدون اينكه هيچ خبري از حقايق داشته باشيم .

mamad
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۸:۳۴ قبل از ظهر
من خودم از نزدیک دیدم که افراد یک تیم فوتسال برای یک مسابقه در حد جام رمضان شهرستان ناندرلون و تست داروخونه ای میزدن.یا وزنه بردار هایی رو میشناسم که با سابقه ی 7-8 سال تمرین با مصرف های وحشتناک بری مثال: اکسی+دیانابول10+ دکا+ پروپیانات وینسترول امپول - همه باهم فقط در یک دوره حتی رکورد ورودی استان نمیتونن بیارن. کدوم بدنساز مسابقه ای همچین کاری رو کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۱:۲۹ بعد از ظهر
با تشكر از آقاي mamad (http://www.bodybuilder.ir/forum/member.php?438-mamad) كه همه ما را از اطلاعاتشون با خبر ميكنند .
البته اگر خيلي از دوستان خودشان را گول نزنند و حقيقت را باور كنند .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۱-۱۲, ۰۶:۳۹ قبل از ظهر
محسن جان
شما اگه پست شماره ۳۰ آقا پیمان رو بخونید متوجه خواهید شد که چه کسی اول شروع به تحریف کردن، مغلطه و تحقیر کردن کرده، بنابر این من تنها عملی در برابر عکسو العمل نشان دادم و نه بیشتریعنی پاسخ دادن. من در ابتدا فقط چند تا مثال زدم والی نه جناح گیری کردم و نه توهین به شخصی حتا مثال از خارجی ها زدم که کسی بخودش نگیره والی .... به هر حال من آدم روکی هستم، بیان نظرات خودم را شفاف کردم و تمام با دلیل و توضیح، فکر نکنم من به کسی بی دلیل حرفی زده باشم، رک بودن و شفافیت من دلیل به بی ادبی نیست. گرچه هر کسی جایز الختا هست وهمه ما اعم از مدیران و یا مربیان و ورزشکاران هم از این قائده مستثنا نیستند.
در اینجا میخام نظرات شخصی خودم رو در مورد اینکه چرا ورزشی مثل بدنسازی یا هر ورزشی ممکنه بهش در جامعه ای بطور دیگری نگاه بشه رو بدم.
نگارش به هر ورزشی در هر جامعه ای تاثیر گرفته از ۱. فرهنگ ۲.دولت ۳. نمایندگان ورزش و ورزشکاران میتونه باشه.
۱. فرهنگ: با اینکه در حال حاضر بسیاری از ورزشها در کشورهای مختلف رواج پیدا کرده والی هر ورزشی میتونه ریشه عمیق تاریخی در فرهنگ اون کشور داشته باشه. مثلا فوتبال در انگلیس، هاکی در آمریکای شمالی، کریکت در هندوستان و نهایاتان وزنه برداری، کشتی و فوتبال در ایران. این موجب شده آحاد ملت نسبت به یک ورزش خاص یک نوع عرق ملی داشته و اون ورزش رو ورزش ملی خود بدونند. مثلا کشتی سابقه دیرینه حتا در داستانهای قدیمی رستم فردوسی و یا حتا در مذهب داشته و نشان قدرت با بلند کردن میلهای باستانی در ایران قدیم و غیره. نهایاتان طبیعی هست که این ورزشها در ایران بهشون بهای بیشتری داده شده. موضوع قابل مقایسه اینه که ورزشهایی مثل بدنسازی شاید بیش از ۴۰ و یا پنجاه سالی نیست که رواج پیدا کرده و نیاز به فرهنگ سازی داره. گرچه رشد این ورزش از نظر ایجاد زیبایی در اندام، جوانها رو بیشتر به خودش جذب کرده و در حال رشد سریع هست والی بستر فرهنگی مناسبی باید براش فراهم بشه تا بخوبی جا پیدا کنه. متاسفانه در رادیو و تلویزیون هر وقت صحبت از قلدری و گردنکشی شده یک شخص قوی هیکل به نمایش گذشته شده و از قدیم در ایران بزرگی هیکل و یا قد نشان صحت شخصیتی نبوده بطوریکه اکثرا در نمایش فیلمها یا سریال ها هم از اشخاص قوی جسه در نقش های منفی استفاده میشه یا به صورت افراد کم عقل و یا بزن بهادر. خوش بختانه با به عرصه رسیدن نسل جدید که مملو از نشاط و شادی در جهت رو آوردن به این ورزش هست این روند عوض خواهد شد گر چه نقش فرهنگ سازی بسیار کلیدی بوده و مسلم تسریع کننده اینکار خواهد بود.

۲. دولت: همان طوریکه در قبل هم توضیح دادم، دولت نقش بسیار مهمی رو میتونه در نحوه نگرش افراد جامعه به یک ورزش ایفا کنه. اجازه به خصوصی سازی، برپایی مسابقات مختلف، ایجاد امکانات، آگاهی دادن از طریق برنامه های مختلف در رسانه ها و غیره. اما به عقیده من بهترین کار در مورد این ورزش خصوصی سازی و سرمایه گذاری در این زمینه هست. ورزشی مثل بدنسازی که ریشه ملی یا مذهبی نداره و نو پا هست نیاز به حمایت داره. این فوتبال نیست یا کشتی یا وزنه برداری نیست که حتا سیاست هم دارش قاطی باشه یا بشه روی پیراهن یا ابوالفضل نوشت و روی سن رفت. وقتیکه حتا پخش این مسابقات از صدا و سیما به دلایل آشکار ممکن نیست این کار دو چندان مشکلتر خواهد شد. به نه بر این جهت رشد یا باید زیر نظر دولتی باشه که مثل ورزشهای دیگه ازش حمایت کنه یا باید خصوصی شه تا اسپانسر باشه و صنایع مکمل سازی و یا غیره .. حامی ورزشکاران و مسابقات باشند. مطمئن باشد هر جا پول و اقتصاد باشه در آنجا پیشرفت وجود خواهد دشت.

۳. نمایندگان ورزش و ورزشکاران: بدیهی هست که هر ورزشی نیاز به نمایندگان خوبی برای ارایه بهتر و پیشرفت داره. مثلا جو ویدر در زمانی که میخواست بدنسازی رو جا بندازه و فروش مجله های خودش رو بالا ببره نیاز به یک الگوی قهرمانی خوبی داشت که دارای شرایط ویزه باشه تا بتونه این ورزش را بخوبی نمایش بده کسی که برای نمایش و مجلات خودش انتخاب کرد آرنولد بود و توانست با نمایش قد و حجم و هیکل عضلانی او نمای قابل توجهی از این ورزش رو به نمایش بگذاره. مسلم اگه آرنولد فردی چاقو کش، گردان کلفت و یا قلدر بود هرگز نمیتونست نماینده خوبی برای ایجاد پیشرفت این رشته باشه. پس ایجاد و انتخاب نمایندگان خوب چه در سطح ورزشکاران و چه مربیان یا حتا داورها میتونه در هر ورزشی بسیار تاثیر گذار باشه.

متاسفانه مسایلی که از این مسابقات در مورد چاقو کشی و ایجاد دعوا و غیره و همینطور دوپینگ میشه خیلی راحت وجهه نه تنها پاور لیفتینگ بلکه بدنسازی رو هم خراب میکنه. از نظر پدران و مادران یا افراد نه آگاه تفاوت زیادی بین این دو ورزش نیست و همه با هم خواهند سوخت. پس این مهمه که نماینده یک ورزشی چه کسی باشه و چطور رفتار کنه تا بتونه سر مشقی برای بقیه افراد باشه.
و اما آقا پیمان جهت اطلاع شما نتیجه وادا نشون میده که در بدنسازی ۵ نفر (نه ۱۴ نفر، اگه دقت کنی) و در سومو یک نفر دوپینگشون مثبت هست، اسامی بدنسازان به این شرح هست: بیلا بلوگ از اکراین، استفان بردسی از مجارستان، کمال عبدل سلام از قطر و الکساندر بلوس از اکراین و سرمنتو لویز از برزیل.
سر آخر میخام بگم که همه چیز در این دنیا نسبی هست و اگر دنبال حقیقت نبود و سوال یا پرسش نکرد دنیا پس رفت خواهد کرد. هیچ کسی کامله مطلق نیست و وقتی حرفی زده میشه باید در موردش سوال کرد تا به صحت اون پی برد. پیروی چشم و گوش بسته از هر کسی یا چیزی میتونه نتایج جبران ناپذیری رو به جا بگذاره مثالش هیتلر که تمام دنیا را داشت نبود میکرد. همه ما شاگردیم و موفقیت هایی که به ظاهر در زندگی کسب میکنیم نباید بی مورد مغرورمون کنه همیشه با چشم و عقل باز پیش بریم. نسبت به موفقیت های خود بیش از اندازه مغرور نشیم و از شکستهای خود به سرعت دلسرد نشیم. هیچ کسی رو گاو مقدس نکنیم چون همه چیزقابل پرسش هست و ناقص.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۲, ۰۷:۲۲ قبل از ظهر
آرش جان با حرف هايي كه زدي موافقم .
دومي و سومي را موافقم .
اما اين كخه گفتيد از اول افراد قوي هيكل در ايران بد نام بوده اند اينگونه نيست .
رستم و سهراب كه همه اين داستان را دوست داند مشخصه . يا اگر از مذهب بگيم حضرت علي ميگن بزرگترين بازوي عرب را داشته است . در ايران پهلواني مورد تقدير بوده است . شما همين پاورليفتينگ را كه داري ميگي پاور يعني قدرت و پاورليفتينگ يعني وزنه برداي قدرتي و يا ليفت كشي قدرتي . ما كه دم از مسلماني در ايران ميزنيم داستان در خيبر و ... را همه ميدونيم .
در مورد نماينده هاي مردم كه گفتي من هم قبول دارم . منم ميگم چرا قهرمانان پرورش اندام را نميارن نشون بدن كه مردم درست با اين ورزش آشنا بشن ؟
اگر از اعضاي تيم مليمون كه اخلاقشون زبان زد خاص و عام هست همچون آقاي تبريزي آقاي پناهي آقاي تبريزي و........ مصاحبه شه و در تلويزيون نشونشون بدن خيلي زيباست .
رشته فوتبال در فرهنگ ما نبوده . اما وزنه زدن براي رشته وزنه برداري كه گفتيد در ايران جا افتاده از قبل هم يه اجبار بوده . هيچ وزنه برداري بدون تمرينات با وزنه نميتونه ركورد بزنه . بدنسازي خيلي نزديك تر به فرهنگ پهلوان پرور ما ايراني بوده تا فوتبال .
آرش جان بياييم حقيقت را ببينيم . پدرم ميگه اگر زمان شاه پسري با هيكل شما ميومد توي يه محل همه دورش جمع ميشدن و ازش تقدير ميكردن و اگر يه پسر مثل ساسي مانكن و ... ميومد توي يه محل كتك مفصلي از افراد محل ميخورد . اين فرهنگ گذشته ما را نشون ميده كه چه بوده ايم و چه شده ايم پس فرهنگ ديرينه ما ايرانيان اين نبوده است كه الان داريم .
ورزش پرورش اندام اگر بدوني بعد از انقلاب به طور كل ممنوع شد . اما زمان قبل از انقلاب اينگونه نبوده . زمان قبل از انقلاب تلويزيون ايران هر شب برنامه كشتي كج نشون ميداده و ...... .
من با بي اخلاقي افراد زيادي در قويترين مردان و حتي بدنسازي موافقم . اما هميشه آدم بايد اكثريت را نگاه كنه . من مثال هايي در مورد بي اخلاقي فوتباليست ها از جمله پارتي استقلالي ها و .... كردم كه اين موضوع جا بيوفته كه توي همه ورزش ها اين بي اخلاقي ها هست و نميشه بگيم كه دليل بد بودن صدا و سيما با اين ورزش اينه كه در اين ورزش فردي بوده كه چاقو كشيده يا فردي بوده كه دعوا كرده و يا ....... .
چون همه اين موارد در ورزش هاي ديگه هست . همانطور كه بارها در همين صدا وسيما حركات زننده فوتباليست ها بعد از زدن گل را ديده ايم . آرش جان شما اگر از وضع استاديم ها در ايران با خبر باشي بيشتر به حرف من ميزني . در هيچ مسابقه اي نيست كه بين تماشاچيان دعوا نباشه . در اكثر مسابقات خطاي عمد هست كه نشان از جوانمردي نيست . در اكثر مسابقات فحش خواهر مادر به هم ميدهند و ....... . البته اين را همه مردم ميدانند .
همين قويترين مردان كه انقدر هم بينشون به قول خودمون دعوا و ... داره بين مردم ميبينيم كه بيشترين تماشاگر را داره و اكثر خانواده ها ميبينند .
من ميگم دولت همانطور كه بازيگران ما را عوض كرد قبلا بهروز وثوق و بيك ايماوردي و ..... را داشتيم ولي الان آقاي پوريا پورسرخ با ابروهايي برداشته همچون زن شده آرتيست فيلم هاي تلويزيوني فرهنگ ما را هم عوض كرد .
بنده با خصوصي سازي كه شما گفتيد صد در صد موافقم و ميتونه اين ورزش را بيشتر معرفي كنه . با رسانه ها هم كه گفتيد موافقم به طور 100% چون همين صدا و سيما فرهنگ را عوض كرد . در ايران خيلي از مردم هنوز پرورش اندام را نميشناسند و وقتي ميشنوند كه روي سن فيگور گرفته ميشه فكر ميكنند طرف بدون تلاش به اون بدن رسيده . فقط به دليل ندانستن .
اي كاش كه صدا و سيما كمي به مردم آگاهي ميداد .
همين برنامه اي كه فيزيك تي وي در مورد پرورش اندام نشون ميده چه ايرادي داره ؟
فوق العاده هم هست . بدون هيچ صحنه اي .
آقاي تبريزي هم ديديم كه با لباس بودن . چه ميشد اين برنامه ها از صدا و سيماي خودمان پخش ميشد .
اين دولت با وزنه برداري هم مشكل داره كه وزنه بردار تيم ملي بايد توي تعويض روغني كار كنه و اين جاي تاسف داره .
با كشتي هم مشكل داره . حقوق يه كشتي گير تيم ملي 100000 تومان هست در حالي كه بايد كار و زندگيش رو با اين حقوق بچرخونه .
در ايران فقط فوتبال ورزش شناخته ميشود .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۱۲, ۰۷:۵۷ قبل از ظهر
آرش جان با حرف هايي كه زدي موافقم .
دومي و سومي را موافقم .
اما اين كخه گفتيد از اول افراد قوي هيكل در ايران بد نام بوده اند اينگونه نيست .
رستم و سهراب كه همه اين داستان را دوست داند مشخصه . يا اگر از مذهب بگيم حضرت علي ميگن بزرگترين بازوي عرب را داشته است . در ايران پهلواني مورد تقدير بوده است . شما همين پاورليفتينگ را كه داري ميگي پاور يعني قدرت و پاورليفتينگ يعني وزنه برداي قدرتي و يا ليفت كشي قدرتي . ما كه دم از مسلماني در ايران ميزنيم داستان در خيبر و ... را همه ميدونيم .
در مورد نماينده هاي مردم كه گفتي من هم قبول دارم . منم ميگم چرا قهرمانان پرورش اندام را نميارن نشون بدن كه مردم درست با اين ورزش آشنا بشن ؟
اگر از اعضاي تيم مليمون كه اخلاقشون زبان زد خاص و عام هست همچون آقاي تبريزي آقاي پناهي آقاي تبريزي و........ مصاحبه شه و در تلويزيون نشونشون بدن خيلي زيباست .
رشته فوتبال در فرهنگ ما نبوده . اما وزنه زدن براي رشته وزنه برداري كه گفتيد در ايران جا افتاده از قبل هم يه اجبار بوده . هيچ وزنه برداري بدون تمرينات با وزنه نميتونه ركورد بزنه . بدنسازي خيلي نزديك تر به فرهنگ پهلوان پرور ما ايراني بوده تا فوتبال .
آرش جان بياييم حقيقت را ببينيم . پدرم ميگه اگر زمان شاه پسري با هيكل شما ميومد توي يه محل همه دورش جمع ميشدن و ازش تقدير ميكردن و اگر يه پسر مثل ساسي مانكن و ... ميومد توي يه محل كتك مفصلي از افراد محل ميخورد . اين فرهنگ گذشته ما را نشون ميده كه چه بوده ايم و چه شده ايم پس فرهنگ ديرينه ما ايرانيان اين نبوده است كه الان داريم .
ورزش پرورش اندام اگر بدوني بعد از انقلاب به طور كل ممنوع شد . اما زمان قبل از انقلاب اينگونه نبوده . زمان قبل از انقلاب تلويزيون ايران هر شب برنامه كشتي كج نشون ميداده و ...... .
من با بي اخلاقي افراد زيادي در قويترين مردان و حتي بدنسازي موافقم . اما هميشه آدم بايد اكثريت را نگاه كنه . من مثال هايي در مورد بي اخلاقي فوتباليست ها از جمله پارتي استقلالي ها و .... كردم كه اين موضوع جا بيوفته كه توي همه ورزش ها اين بي اخلاقي ها هست و نميشه بگيم كه دليل بد بودن صدا و سيما با اين ورزش اينه كه در اين ورزش فردي بوده كه چاقو كشيده يا فردي بوده كه دعوا كرده و يا ....... .
چون همه اين موارد در ورزش هاي ديگه هست . همانطور كه بارها در همين صدا وسيما حركات زننده فوتباليست ها بعد از زدن گل را ديده ايم . آرش جان شما اگر از وضع استاديم ها در ايران با خبر باشي بيشتر به حرف من ميزني . در هيچ مسابقه اي نيست كه بين تماشاچيان دعوا نباشه . در اكثر مسابقات خطاي عمد هست كه نشان از جوانمردي نيست . در اكثر مسابقات فحش خواهر مادر به هم ميدهند و ....... . البته اين را همه مردم ميدانند .
همين قويترين مردان كه انقدر هم بينشون به قول خودمون دعوا و ... داره بين مردم ميبينيم كه بيشترين تماشاگر را داره و اكثر خانواده ها ميبينند .
من ميگم دولت همانطور كه بازيگران ما را عوض كرد قبلا بهروز وثوق و بيك ايماوردي و ..... را داشتيم ولي الان آقاي پوريا پورسرخ با ابروهايي برداشته همچون زن شده آرتيست فيلم هاي تلويزيوني فرهنگ ما را هم عوض كرد .
بنده با خصوصي سازي كه شما گفتيد صد در صد موافقم و ميتونه اين ورزش را بيشتر معرفي كنه . با رسانه ها هم كه گفتيد موافقم به طور 100% چون همين صدا و سيما فرهنگ را عوض كرد . در ايران خيلي از مردم هنوز پرورش اندام را نميشناسند و وقتي ميشنوند كه روي سن فيگور گرفته ميشه فكر ميكنند طرف بدون تلاش به اون بدن رسيده . فقط به دليل ندانستن .
اي كاش كه صدا و سيما كمي به مردم آگاهي ميداد .
همين برنامه اي كه فيزيك تي وي در مورد پرورش اندام نشون ميده چه ايرادي داره ؟
فوق العاده هم هست . بدون هيچ صحنه اي .
آقاي تبريزي هم ديديم كه با لباس بودن . چه ميشد اين برنامه ها از صدا و سيماي خودمان پخش ميشد .
اين دولت با وزنه برداري هم مشكل داره كه وزنه بردار تيم ملي بايد توي تعويض روغني كار كنه و اين جاي تاسف داره .
با كشتي هم مشكل داره . حقوق يه كشتي گير تيم ملي 100000 تومان هست در حالي كه بايد كار و زندگيش رو با اين حقوق بچرخونه .
در ايران فقط فوتبال ورزش شناخته ميشود .

من هم با صحبتهای پیمان عزیز موافق هستم متاسفانه یکی از عللی که باعث میشه ورزش ما از گذشته تا حالا به اندازه ای که شایستگی داشته پیشرفت نکنه همین منبع در آمد هست.به بیوگرافی بدنسازان حرفه ای یه نگاهی بندازید در قسمت شغل این رو نوشته pro bodybuilder این یعنی بدنساز حرفه ای نه مربی بلکه بدنساز! متاسفانه اکثر ورزشکاران ورزشهای قدرتی ما باید تمامی هزینه هارو خودشون تقبل کنن از رژیم و مکمل گرفته تا خرج سفر برای مسابقات در حالی که به طور مثال فوتبالیستهای ما علاوه بر درآمد گزاف که از مسابقات باشگاهی به دست میارن برای حضور در تیم ملی کوچکترین هزینه ای نمی کنن از جیب مبارکشون و این در حالی هست که وقتی در تیم ملی بازی می کنن دریغ از ذره ای غیرت برای کشورشون! در مصاحبه هاشون هم بارها صریحا" به این موضوع اشاره کردن که تیم ملی هوای فوتبالیستهارو نداره این یعنی چی یعنی نمی صرفه واسه تیم ملی بازی کنیم. از طرفی ورزشکارای قدرتی ما بارها و بارها باعث تعجب جهانیان شدن قهرمانهایی مثل رضا قرایی و مجید تلخابی در قویترین مردان یا سامان سرابی و علی تبریزی و محسن یزدانی در پرورش اندام. اما با بی توجهی به این رشته ها کم کم دارن این قهرمانهارو منزوی می کنن.
در مورد فرهنگهای وضعیت ظاهر و رفتار هم باید بگم واقعا" برای فوتبال و سینمای ایران متاسفم . جالبه که بعضی از دوستان در این کشور که خودتون می دونید کیارو میگم اینهارو نتیجه تهاجم فرهنگی میدونن. آخه کدوم تهاجم؟ کدوم بازیگر خارجی همچین ارایش هایی رو صورتش انجام میده؟؟؟ شما کدوم فوتبالیست حرفه ای رو میشناسید که چهره نامعقولی واسه خودش درست کرده؟؟؟ بنده یه مدتی رو خارج از ایران گذروندم یه چیز کاملا " واضحه برام اونم اینه که اون افرادی که توی آنتن میبینید که خواننده یا بازیگر هستن و تیپ های عجیبی واسه خودشون میسازن در جامعه غیر ایرانی به لحاظ احترام و شخصیت در رده متوسط رو به پایین طبقه بندی میشن. اونجا شایسته سالاریست اما اینجا . . .
از طرف دیگه وقتی کسی بتونه برای کشورش افتخاری کسب کنه تمام تلاششون رو میکنن تا فرد رو به جهانیان معرفی کنن و کاری کنن که شخص در رضایت خاطر در کشورش بمونه.
گذشته ایران از لحاظ فرهنگ و ادب بسیار غنی هستش و یه تکیه گاه بزرک برای همه ما به حساب میاد امیدوارم بالاخره یه روزی برسه که در ایران هم به افتخار آفرینان بها داده بشه.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۲, ۰۱:۲۹ بعد از ظهر
امین جان متشکرم که نظرتان را در مورد طرز نگرش خارجی ها به این مسئله گفتید .
یادمه دو سال پیش پسر خالم اومده بود ایران با هم رفتیم بیرون بگردیم ( میدان هفت هوض ) . پسر خاله من که توی آلمان بزرگ شده با دیدن تیپ مضحک جوانان شگفت زده شده بود و گفت پیمان اینجا محل گی هاست ؟
گفتم نه بابا . ما محل گی نداریم توی ایران . گفت چرا چرت میگی پس اینا چین ؟
حالا حساب کنید وقتی خارجی ها آرتیست های صدا و سیمای ما رو میبینن چی میگن با خودشون . خواننده ها که دیگه جای خود دارن .
بگذریم . از بحث خارج نشیم . کاملا با حرف های شما موافقم .

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۱-۱۴, ۰۴:۴۳ قبل از ظهر
هم آقا پیمان و هم آرش عزیز از دوستان و اعضای بسیار فعال این سایت هستند، ولی من با سابقه 5 ساله ای که در این ورزش دارم بیشتر با نظر آقا پیمان موافقم، کما بر اینکه میدونم کسی توی سایت از لحاظ علم تغذیه به پای آرش عزیز نمیرسه، خوب بالاخره درس این رشته رو خونده، اما آرش جان همیشه علم در کنار تجربه به کمال میرسه، پس بهتره قبل از جنجال و بگو مگوهایی که فقط موجب خوشحالی دشمنان سایت از جمله آقای x میشه با پیمان به صورت خصوصی صحبت میکردی و یه مطلب خوب داخل سایت میگذاشتی، من یار تمرینی پیمان هستم و نمیخوام ازش طرفداری کنم ولی باید به تجربه 12 13 ساله پیمان احترام گذاشت. و از پیمان عزیز هم یه دلخوری کوچیک دارم بابت پستهای مربوط به استعفای ایشون، در هر صورت خواهشن باعث اختلاف بین اعضای سایت نشوید و با یه روبوسی ساده موضوع رو ختم به خیر کنید.
با تشکر، موفق و موید باشید

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۱-۱۴, ۰۵:۴۱ قبل از ظهر
من فكر مي كنم كه از صحبتهاي من بد برداشت شد.
منظو كلي من اين بود كه بدنسازي رشته اي خاص هست و چندان با رشته هاي ديگر قابل مقايسه نيست.
ضمناً در مورد دوپينگ هم بايد به اين نكته توجه كنيم كه دوپينگ در ايران به بدترين شكل ممكن بين مردم معرفي شده و در تلويزيون هرگاه صحبت از دوپينگ مي شه چند قوطي مكمل رو نشون مي دن و همه فكر مي كنن كه مصرف اينها (مكمل ها) همون دوپينگه. حسابش رو بكنيد حتي پدر من كه استاد دانشگاهه و با قشر جوان هم سر و كار داره، چند سال پيش وقتي كه آژانس بدن رو در تهران ديد با تعجب از من پرسيد "اينها چطور علني مواد ممنوعه رو توي ويترين مي ذارن و مي فروشن؟!" حتي تا مدتها من مخفيانه مكمل مصرف مي كردم.
هيچكس (مردم) به اين نكته توجه نمي كنه كه علت ممنوعيت دوپينگ به دليل ناجوانمردانه بود و اين حرف ها نيست، بلكه بخاطر عوارضي هست كه داره و اگر آزاد باشه با اصل ورزش كه كسب سلامتي هست در تضاده. اگر يادتون باشه چند سال قبل برخي از محققان ادعا كردن كه ناندرولون عوارض نداره و چيزي نمونده بود كه از ليست مواد ممنوعه حذف بشه تا اينكه اين ادعا رد شد و يا برعكس، محققان فرانسوي مدعي شده بودن كه كراتين سرطانزاست و بايد در ليست مواد ممنوعه قرار بگيره تا اينكه اين ادعا هم رد شد.
اما چيزي كه بدنسازي رو در زمينه دوپينگ از ساير رشته ها متمايز مي كنه اين هست كه در بدنسازي ما شاخه اي به نام Natural داريم كه مصرف استروئيد در اون مجاز نيست و اين غير مسقيم به معناي به رسميت شناختن مصرف استروئيد در ساير شاخه هاي بدنسازي است.
البته من شخصاً با دوپينگ مخالف نيستم و معتقدم اگر كسي اصولي و با علم مي تونه اين كار انجام بده و عوارض احتمالي اون رو هم پذيرفته نبايد جلوش رو گرفت.
در آخر هم از هرچه بگذريم سخن آشتي كنون خوش تر است!:جشن:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۴, ۰۲:۲۱ بعد از ظهر
حسام جان با نظر شما در مورد ناتورال موفقم كه شاخه اي جداست . اما همه خوب ميدونيم كه مسئولين كشور ما همين شاخه غير ناتورال را نميشناسند چه برسه به ناتورال .
اصلا از قوانين اين ورزش بي خبرند چه برسه به اين كه به خاطر ناتورال بودنت يا غير ناتورال بودنش نخوان اهميت بدن .
در مورد خانوارده ها كه هنوز مكمل ها را با دارو اشتباه ميگيرن هم با نظر شما موافقم . درد ما هم همينه . چه كسي بايد اين مكمل ها و فرقشون با دارو را بين مردم معرفي كنه ؟ رسانه هاي جمعي مثل تلويزيون . درسته ؟
پس بازم برميگرديم به همين كه چرا صدا و سيما و دولت با اين رشته مشكل داره .
اگر صدا و سيما و دولت از اين رشته حمايت ميكردند هيچ گاه پدر شما و ديگر پدران مكمل را با دارو اشتباه نميگرفت .
همون چيزي كه درد همه جامعه ماست .
پدر و مادر خود من قبل از اين كه ازدواج كنم بعد از 2 سال سابقه تمريني تازه فهميدن مكمل چيه و بعد از 5 سال سابقه تمريني به سختي متوحه شدن كه اين ورزش در بعد حتي حرفه اي اونقدر ها هم كه وحشتناك معرفي شده نيست .

morteza_1365
۱۳۸۹-۰۲-۳۱, ۱۱:۴۵ بعد از ظهر
من تازه با سایتتون اشنا شدم ومیدونم که این بحث قدیمی شده ولی لازم میدونم یه چیزیو بگم به نظر من ورزشکارای رشته های قدرتی از پاک ترین انسانهایی هستند که من دیدم مطمینا یک پاور کار که الوده به انحرافات اخلاقی باشه نمیتونه رکورداشو افزایش بده و همین طور یک بدنساز نمیتونه حجمشو زیاد کنه اگه زندگیش روال منظمی نداشته باشه ولی متاسفانه داخل ایران قهرمان های این رشته بسیار محجور هستن و خیلی هاشون و اصلا کسی نمیشناسه و به نظر من هرکی میاد سراغ این جور رشته ها به خاطر علاقه و عشقش میاد چون رشته های قدرتی نه تنها در امد زایی ندارن بلکه باید از جیبت هم خرج کنی تا بری مسابقه بدی و نه معروفیتی به اون صورت تو این رشته هست و مطمینا تمرینات سخت و طاقت فرسای بدنسازی و پاور و رژیم های غذایی این رشته با هیچ رشته دیگری قابل قیاس نیست بدنسازی تنها ورزشیه که تاسنین بالا میتوان ادامه داد و حتی با یک سری وسایل ساده تو زیر زمین خونتم میتونی کار کنی من به شخصه در مقابل همه قهرمانان پاور و بدنسازی تعظیم میکنم به خصوص پاور کارا که ارادت خاصی بهشون دارم ودر مورد مقالات علمی هم باید بگم خیلی از مقالاتی که تو کتابا و مجله ها نوشته میشه توسط کسانی هست که حتی به عمرشون دمبل هم دست نگرفتن پس به نظر من کارایی ندارند وهمین طور که میبینید این مقالات گاهی با هم تناقض هم دارن مثلا یه جا میگن تخم مرغ نباید خورد یک جا میگن خوبه و غیره به هرحال تو این ورزش تجربه حرفه اول و اخر و میزنه و کسی با خوندن کتابو مقاله قهرمان نمیشه و در مورد صدا سیما هم باید گفت کلا این ورزشو میخوتن همه جوره بکوبن و میخوان جوری نشون بدن که ادمایی که میرن سراغ این ورزش کودن هستند و از نظر تحصیلات سوادی ندارند در صورتی که من خیلی از قهرمان های پاور و میشناسم که تحصیلات بالای دانشگاهی دارن و کلا این صدا و سیما ارزش نگاه کردن نداره

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۰۹:۳۳ قبل از ظهر
مرتضي جان بابت طرز فكر قشنگ و درستتون بهتون تبريك ميگم . خصوصا در مورد توضيحات خوب و كاملي كه داداي ممنونم .
يه چيز من رو خيلي ميسوزونه . اينكه خيلي از ورزشكاران اسمشون رو بدنساز گذاشتن اما يه ذره تعصب و غيرت نسبت به ورزششون ندارن و خودشون ميان از رشته ورزشي خودشون بد ميگن .

mehdi charejoo
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۰۹:۳۸ قبل از ظهر
با سلام خدمت آقا پیمان عزیز و تمامی دوستان.من اکثر مطالب دوستان رو خوندم و به عنوان کوچکترین عضو سایت چند تا مطلب رو می خواستم بگم. اول اینکه این من معتقدم رقابت سالم باعث پیشرفت در تمام زمینه ها میشه و تخریب اصلاً روش خوبی نیست هر کس و هر رشته ورزشی نقطه ضعف و نقطه قوتی داره. ببینید با گفتن اینکه تو فلان ورزش هم دوپینگ میشه و فلان ورزشکار هم دوپینگ میکنه چیزی درست نمیشه. ما باید تلاش کنیم با شناسوندن این ورزش به نسلهای بعدی باعث پیشرفت این ورزش بشیم و وقتی یه ورزشی طزفدار زیادی پیدا کرد مسئولین هم بناچار تسلیم اراده این ورزش میشن و این امر نیاز به زمان و صبر و استقامت داره، ما باید با تلاش خودمون رو بالا بکشیم نه اینکه با تخریب زمینه سقوط دیگران رو فراهم کنیم. دوم اینکه من به عنوان یه شاگرد ویه برادر یه گله کوچیک از آقا پیمان دارم و اون اینه که آقا پیمان بدجوری در مورد کسایی که تیپ فشن میزنن صحبت می کرد، مگه این بنده های خدا چیکار کردن؟ حلا یه جوون واسه دلخوشی تیپ فشن بزنه چی میشه؟ چه بسا همین جوون دلش پاک و مرام و مردونگیش از من و امسال من بیشتر باشه . باید به دنبال علت بود نه معلول. سوم من از یه مرام آقا پیمان خیلی خوشم اومد و اون این بود که ایشون به طور رایگان برنامه تمرینی و تغذیه در اختیار بچه ها قرار میدن و براشون وقت صرف می کنند و من واقعاً ازشون تشکر میکنم و می شناسم کسایی رو که چون اسمی برای خودشون دست و پا کردن مبالغی زیاد در ازای این برنامه ها از دیگران میگیرند که اگه این آقایون یه کم گذشت داشتن و دانششون رو در اختیاردیگرون میزاشتن این ورزش الان خیلی بیشتر از اینا پیشرفت کرده بود. آخر اینکه بیاییم مرام و مردونگی و رقابت سالم رو از مرحوم آقا تختی یاد بگیریم که وقتی می فهمه حریفش از ناحیه دست مصدومه آقا تختی هم باهاش یک دستی کشتی میگیره و حریفش از این کار حسابی شگفت زده شده بود. با تشکر از همه دوستان عزیز

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۱۰:۱۶ قبل از ظهر
آقا مهدي از صحبت هاتون خيلي خيلي ممنونم . داداش گلم ما از كساني كه اسمشون رو ميزارن فشن بدمون مياد به چند دليل :
1. اين آقايون با مرد بودن مشكل دارن و دوست دارن مردم بهشون بگن آقا خوشگله و خود من اگر يكي بهم بگه خوشگل برام يه فحش حساب ميشه .
2. بنده كتاب هاي خيلي خيلي زيادي در مورد خلق و خوي مردانه كه به خاطر هورمون هاي بدن هست خوانده ام و تحقيقات زيادي كه كرده ام اوا خواهر بودن به دليل كم بودن هورمون هاي تستسترون در بدن شكل ميگيره . شخصي كه دوست داره بهش بگن خوشكل هورمون هاي تستسترونش پايينه . كمبود هورمون تستسترون در بدن مرد = خانوم بودن . همانطور كه شاهد هستيد و صد در صد مسابقات پرورش اندام بانوان را بارها ديده ايد به دليل تزريق استروئيد ها هيچ زيبايي زنانه در آنها كه تازه زن هستند ديده نميشود و ظاهرشان كاملا مردانه و صداي نسبتا كلفت تري نسبت به بقيه زنان دارند طبق تحقيقات اين زن ها حتي خلق و خوي مردانه پيدا ميكنند و كاملا اخلاقشان هم مثل مرد ها ميشود . اين را براي اين گفتم كه بدانيد حتي زن ها هم اگر هورمون هايشان تنظيم شود اخلاق مردانه ميگيرند . در قديم به خيلي از ورزشكاران ميگفتن پهلوان كه اكثرا كشتيگيران بودند واقعا هم اين آقايون اخلاق و منش پهلواني داشتند اما آيا ورزش اخلاقيات آنها را تغيير داده ؟ خير اين طور نيست . شما با ورزش هايي نظير پرورش اندام بدنسازي پاورليفتينگ كشتي و .... سطح تستسترون بدن را بالا ميبريد و حتي روي اخلاقيات اين افراد تاثير ميزاره . اما باز هم در ورزشكاران افراد بد ديده ميشه . اما نه اندازه اي كه در افراد عادي شاهديم . مشكل من با اين آقايون فشن اينه كه حتي اگر يه مرد واقعي باطنش مرد نيست حداقل سعي كنه ظاهرش را مردونه كنه كه كسي بهش نگه خوشگل . طبق علم روانپزشكي آقايوني كه به دنبال تيپي كه ظاهر زنانه پيدا كنند باشند مشكل دارند و بايد حتما مشاوره بشوند . همانطور كه شاهديم اكثر اين افراد فشن حتي حالت صحبت كردنشان اوا خواهر هستش . دوست عزيز وقتي اينها توي يه جامعه زياد ميشن نتيجش ميشه اينكه وقتي يه خارجي مياد ايران ميگه ايراني ها همه گي هستند . چيزي كه من خودم شاهدش بودم . پسر خالم از آلمان اومده بود ايران و رفتيم ميدان هفت حوض يه دوري بزنيم . پسر خالم برگشت به من گفت پيمان باورم نميشه چرا توي ايران همه گي هستند ؟ گفتم مگه توي خارج اينجوري تيپ نميزنن ؟ گفت توي خارج اين گي ها محله هاي خاص دارن و اگر توي سطح شهر و بين مردم بخوان به دختر يا پسري تيكه بندازن باهاشون برخورد ميشه . نظر بنده اينه : بچه خوشگل بودن + اوا خواهر صحبت كردن + زير ابرو برداشتن = هم ج ن س گرا
البته اين رو علم ميگه هم پزشكي غدد و هم روانپزشكي . شما به راحتي ميتونيد از اين دو گروه در اين مورد سوال كنيد كه آيا اين افردا مشكل دارند يا خير .

3. دليل بعدي مشكل ما با اين آشغال ها اينه كه اين افراد همشون تا يه بدنساز ميبينن براي اينكه ضعف خودشون رو بپوشونن ميگن طرف آمپوليه . نميگن اون طرف مرد هست و ما نامرد .

morteza_1365
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۱۱:۵۱ قبل از ظهر
من یک نکته رو لازم میدونم اضافه کنم و اونم این که بین قهرمان های وافعی این رشته و کسایی که به صورت فصلی و گذری رو به این ورزش رو میارن و فقط برای پر کردن وقتشون میان باشگاه و اکثرا در باشگاه مشغول صحبت کردن و وقت گذرونی هستند وهمین طور افرادی که که با پوشیدن لباسهای دو یا حتی سه سایز کوچکتر از خودشون (به قول یکی لباسای داداش کوچیکه رو میپوشن)میخوان عقده های روحی و روانی خودشون رو تخلیه کنن و جلب توجه کنن باید تفاوت قایل شد و این افراد سعی دارن خودشونو به پرورش اندام بچسبونن در حالی که با یک نگاه به این افراد هیچ اثری از تراشیدگی و موزون بودن عضلات خبری نیست و اکثرا کوهی از چربی و دمبه میباشند و همین افراد هستند که باعث میشوند بعضی ها نسبت به این رشته احساس بدی پیدا کنند در صورتی که قهرمانان و ورزشکاران واقعی این رشته از نظر سطح فکری و اعتماد به نفس بالاتر از این هستند که بخواهند با همچین رفتار های سخیفی خودشونو نشون بدن من یکی از قهرمانهای پرورش اندام رو میشناسمانقدر تواضع داشت وقتی ازش میخواستن بازو بگیره یا یک فیگور تو ملا عام هرگز این کارو نمیکرد

mehdi charejoo
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۱۲:۱۷ بعد از ظهر
با سلام مجدد خدمت استاد خودم آقا پیمان گل، من هم یک سری تحقیقات در مورد افرادی که مشکلات هرمونی دارن ( کسایی که به اصطلاح بهشون گفته می شه اواخواهر) داشتم که بحثش خیلی مفصله و من در یک فرصت مناسب چون خیلی دوست دارم از نزدیک شما رو ببینم و با هاتون آشنا بشم و یه مشاوره با شما داشته باشم حضوراًً خدمت میرسم و اگه حوصله داشتید در موردش با هم صحبت می کنیم. بحث گی رو که خودم اصلاً تایید نمی کنم و متاسفانه تو ایران هم داره زیاد می شه و باهات موافقم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پایدار باشی. با تشکر

morteza_1365
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۱۲:۳۷ بعد از ظهر
در مورد صدا و سیما(رسانه دروغ)همین بس که اگر ماجرای ناصر محمد خانی و شهلا که اوج رسوایی برای فوتبال بود در مورد یک ورزشکار پرورش اندام رخ میداد تا مدت ها برنامه میذاشت تا این رشته رو بکوبه ولی همچین موردایی تو ورزشای قدرتی نیست برای همین سعی میکنن طور دیگه این ورزشو تخریب کنن و هدفشونم روی پدرا و مادرا متمرکز نمودن تا با گفت گو با 4 تا به اصطلاح کارشناس که فرق کراتین و مواد نیروزا رو هنوز نمیدونن به خانواده ها این باور و بدن که این رشته همش جز از کار افتادن کلیه و...چیزی نداره تا به این صورت خانواده ها هم بچه هاشونو از رفتن به باشگاه منع کنند مطمین باشید اینا فقط ظاهر قضیست واصل ماجرا از جای دیگری اب میخوره مطمین باشید همه اینا در سیاست های نظامه چون میدونن کسی که از نظر فکری و بدنی سالم باشه ممکنه به صورت یک تهدید برای این نظام باشن که نمونشو توی طرح (به اصطلاح خودشون)مبارزه با اراذل و اوباش همه میبینیم و همین طور طرح دیگری که اول انقلاب اجرا شد و کلاه شاپویی ها و گنده لات های محلات تهرانو به دست ب س ی ج کشتن و من با نظر اقا پیمان کاملا موافقم وقتی مردان یک جامعه روحیه زنانه پیدا کنن باید به حال ان جامعه گریست

sezarsf
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۰۶:۲۷ بعد از ظهر
شدیدا با شما موافقماین که گوش مامان بابا ها میخون کراتین اینجوری اونجوریه.....اعتیاد داره و ...... واقعا اعصاب ادام را داغون میکنه......باید یواشکی کراتین بخوریم......طرح اراذل و اوباش هم که فقط برای اینه که بگن اینا پیگیرن و .... هر چند وقت یکبار میرن 4 نفر از خودشونو به عنوان اراذل میگیرن تا بگن به فکر میردمن......اون وقت وقتی من و خفت کردن گوشیمو گرفتن ازم رفتم کلانتری با یه وضع افتضاح طرف برمیگرده میگه الان وقت ناهاره برو 1 ساعت دیگه بیا

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۱, ۰۸:۵۴ بعد از ظهر
در مورد صدا و سیما(رسانه دروغ)همین بس که اگر ماجرای ناصر محمد خانی و شهلا که اوج رسوایی برای فوتبال بود در مورد یک ورزشکار پرورش اندام رخ میداد تا مدت ها برنامه میذاشت تا این رشته رو بکوبه ولی همچین موردایی تو ورزشای قدرتی نیست برای همین سعی میکنن طور دیگه این ورزشو تخریب کنن و هدفشونم روی پدرا و مادرا متمرکز نمودن تا با گفت گو با 4 تا به اصطلاح کارشناس که فرق کراتین و مواد نیروزا رو هنوز نمیدونن به خانواده ها این باور و بدن که این رشته همش جز از کار افتادن کلیه و...چیزی نداره تا به این صورت خانواده ها هم بچه هاشونو از رفتن به باشگاه منع کنند مطمین باشید اینا فقط ظاهر قضیست واصل ماجرا از جای دیگری اب میخوره مطمین باشید همه اینا در سیاست های نظامه چون میدونن کسی که از نظر فکری و بدنی سالم باشه ممکنه به صورت یک تهدید برای این نظام باشن که نمونشو توی طرح (به اصطلاح خودشون)مبارزه با اراذل و اوباش همه میبینیم و همین طور طرح دیگری که اول انقلاب اجرا شد و کلاه شاپویی ها و گنده لات های محلات تهرانو به دست ب س ی ج کشتن و من با نظر اقا پیمان کاملا موافقم وقتی مردان یک جامعه روحیه زنانه پیدا کنن باید به حال ان جامعه گریست

از صحبت هاي زيباتون مشخصه يا شخص تحصيل كرده اي هستيد (البته تحصيل كرده واقعي ) يا اينكه يكي از قهرمانان با ارزش اين رشته ايد كه انقدر زيبا و متين صحبت ميكنيد .. خيلي خوشحال ميشم بتونم از نزديك شما را ببينم . واقعا لذت ميبرم وقتي ميبينم جوانان با اين سطح آگاهي هنوز در ايران داريم . خدا رو شكر ميكنم كه اكثر بچه هاي اين سايت با مرام و ورزشكار و پهلوانان واقعي هستند .
آقا مرتضي انقدر قشنگ صحبت ميكني كه خود من خداييش لذت ميبرم .
انشالله كه خدا حفظتون كنه .

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۰۹:۱۷ قبل از ظهر
همانطور که دوستان و اعضای محترم سایت دیشب در سریال کلانتر مشاهده کردند، اینقدر به این رشته و دارو های بدنسازی و مکملها توهین شد که گفتنش جایز نیست
آقای آیدین خطایی برای اینکه مشهور بشن واقعاً این کاره اشتباه رو نباید انجام میدادن که وجه این ورزشو خراب کنن
مقصر امثال آقای نوذری نیستند چون اونها فقط بازیگرند، مقصر نویسنده ها و کارگردانهای ما هست
ضعف اینها رو در دانشکده هنر دانشگاه تهران به کرات می توانید ببینید، طریقه لباس پوشیدنشون، اینها با مردی و مردونگی مشکل دارن
مطمئن باشید از بعد از این سریا دید مردم نسبت به همه ما ها خیلی بدتر از گذشته خواهد شد.
با تشکر از آقای خطایی!!!!!!!!!!

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۱۰:۰۷ قبل از ظهر
چون میدونن کسی که از نظر فکری و بدنی سالم باشه ممکنه به صورت یک تهدید برای این نظام باشن که نمونشو توی طرح (به اصطلاح خودشون)مبارزه با اراذل و اوباش همه میبینیم و همین طور طرح دیگری که اول انقلاب اجرا شد و کلاه شاپویی ها و گنده لات های محلات تهرانو به دست ب س ی ج کشتن و من با نظر اقا پیمان کاملا موافقم وقتی مردان یک جامعه روحیه زنانه پیدا کنن باید به حال ان جامعه گریستمن همیشه میگم که اینا از یه مرد که با ابهت راه بره و اخلاق و منش مردونه داشته باشه هراس دارن .اینا از بچه ها ی حرف گوش کن و اوا خواهر خوششون می آد که تا بهش گفتن سوار شو بریم کلانتری بگه چشم . اگه بهش گفتن خواهرت رو یه شب قرض بده بگه چشم .اگه بهش گفتن رفیقت رو بفروش بگه چشم . اگه تظاهراتی شد تا یه ب س ی ج ی با باتوم دیدن خودشون رو خیس کننن و فرار کنن. اگه غیر از این بود این ورزش و همه ورزشهای مردونه رو نمی کوبندن و کراک و شیشه رو جز مواد مخدر قرار می دادن و براش مجازات تعیین می کردن . آدم معتاد هیچ دردسری نداره اما آدم ورزشکار ... نه .

یکی از کارهایی که ژنرال مک کریستال بعد از جنگ جهانی دوم در ژاپن برای کنترل ژاپنی ها کرد این بود که رفتار و منش سامورایی رو نابود کنه و اونارو خلافکار و بد نشون بده و از طرفی با رواج فساد و هم***گرایی ، مردانگی رو در ژاپن نابود کنه تا این طوری بتونه تا حدی ژاپن رو کنترل کنه و دیدم که موفق شد ، ژاپنی که تا قبل از جنگ جهانی اول هیچ اثری از سوسولی و هم*** گرایی و ... نبود الان شما نمی تونید فرقی بین پسراش و دختراش ببینید . جالبه بدونین تا سالها کندو ( شمشیر زنی سامورایی ) غیر قانونی بود . تنها کاری که مک کریستال نکرد و اینا می کنن این بود که اون ملت رو معتاد نکرد که بتونن از لحاظ علمی حداقل پیشرفت کنن .

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۰۱:۱۱ بعد از ظهر
"بدينوسله انتخاب آقاي ايرج نوذري را به عنوان رئيس ستاد مبارزه با دوپينگ تبريك عرض مي كنيم.
ايشان قادرند با تنها دست زدن به عضلات يك ورزشكار مثبت و يا منفي بودن تست دوپينك وي را تشخيص داده و بدين ترتيب ايران را از آزمايشگاههاي آلمان بي نياز كرده و سالانه ده ها هزار دلار صرفه جويي عرضي براي كشور به ارمغان آورند."
بميرم واسه آيدين خطايي كه اصلاً نمي دونه استروئيد چي هست؟:بامزه:

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۰۱:۱۵ بعد از ظهر
آیدین جان استروئید که سهله حتی تا به حال یه ویتامین ای و یا مولتی ویتامین هم استفاده نکرده همش طبیعیه!!!!!!!!!!!

mehdi charejoo
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۰۲:۳۰ بعد از ظهر
دوستان عزیز اگه بخواهیم با دید مثبت به این قضیه نگاه کنیم یه کمی مثلاً خواستن بگن که هستن ورزشکارایی که با سالم ورزش کردن به مدارج بالا رسیدن ولی با این دیالوگ و نویسنده گی و کارگردانی ضعیف حسابی خرابکاری کردند. تا ما خودمون برای این ورزش و شخصیتمون ارزش قائل نباشیم این وضع همینطور میمونه به نظر من دوستان و قهرمانای ورزشکار عزیز باید تو فیلمایی که سرآخر منجر به تخریب این ورزش می شه فعالیت نکنن و از حیثیت این ورزش دفاع کنن.

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۰۲:۴۵ بعد از ظهر
توي قسمت ديشب يه جا آيدين خطايي يك قطعه ماشين رو شكست تا نشون بدن كه فقط زور داره نه عقل.
يه جا هم ريختن توي يه خونه و مثل مواد مخدر يه سري مكمل يا به قول خودشون دارو رو كشف كردن.
آخه مي گيم كارگردان نادونه، بازيگر حاليش نيست، نويسنده بوقه، پس اون آيدين نقش مثبت اونجا چه كارست؟ خير سرش نماينده بدنسازهاست.

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۰۸:۰۹ بعد از ظهر
این اقای ایرج نوذری سابقه درخشانی داره راجع نظریه صادر کردن!
چند سال پیش وقتی پیمان ابدی (روحش شاد) وارد ایران شد عید همون سال یه برنامه تو تلویزیون گذاشتن که معرفیش کنن و راجع به برنامه هاش صحبت کنه. بنده خدا پیمان با همه وجودش و کلی ذوق شوق از استعداد های ایرانی صحبت میکرد و متدهای روز دنیا رو بررسی میکرد بعد این مرتیکه فلان فلان شده تیکه مینداخت بهش! مثلا" داشت ماشین سمند رو برای بدلکاری توضیح میداد یه دفعه به یه شکل بدی میپرید وسط حرفش میگفت: من به عنوان یه با تجربه بهت پیشنهاد میکنم خودت اولی ماشینارو امتحان کن .انگار ایرج نوذری استاده و پیمان ابدی شاگرد!
یه مدت بعد از اونهم آقا جوگیر شده بود میخواست یه سبک رزمی ابداع کنه شبیه کونگ فو که سر و صدای زیادی از طرف فدراسیونهای رزمی براه افتاد سریع جمو جورش کردن.
جدای اون مزخرفاتی که تو سریال گفتن و توهینهایی که کردن آدم از دیدن این سریال حالت تهوع بهش دست میده. بچه یارو رو دزدیدن میاد به مناسبت خواستگاریه جناب سروان دست میزنه!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۲, ۰۹:۵۶ بعد از ظهر
توي قسمت ديشب يه جا آيدين خطايي يك قطعه ماشين رو شكست تا نشون بدن كه فقط زور داره نه عقل.
يه جا هم ريختن توي يه خونه و مثل مواد مخدر يه سري مكمل يا به قول خودشون دارو رو كشف كردن.
آخه مي گيم كارگردان نادونه، بازيگر حاليش نيست، نويسنده بوقه، پس اون آيدين نقش مثبت اونجا چه كارست؟ خير سرش نماينده بدنسازهاست.

واقعا هم فقط زور داره و عقل نداره ديگه !!!!!
اگر عقل داشت كه نميومد تمام بدنسازان به خاطر بازيگري در فيلم خراب كنه .
من مقصر اصلي اين قضيه را آيدين خطائي ميدانم .
وقتي خودمون ميايم خودمون رو تخريب ميكنيم چه انتظاري از بقيه مردم و دولت هستش ؟
به منظور تشكر از آيدين خطائي و ايرج نوذري همه با هم بايد يه انشاي خوب در مورد اين دو عزيز در تاپيك آيا اين يك مرد است بنويسيم :گل رز:

exploit
۱۳۸۹-۰۳-۰۳, ۰۲:۲۸ بعد از ظهر
من اون قسمت سريال كلانتر رو ديدم , واقعا جاي تاسف داشت برام , مخصوصا وقتي ايرج نوزري گفت آستيناتو بزن بالا و ........... , دقيقا حرفي كه به يه عملي ميزنن