PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 20 کیلو افزایش حجم برای شما در یک دوره

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۴-۰۱, ۰۳:۴۹ بعد از ظهر
دوره استروئید + هورمون = 20 کیلو حجم عضلانی برای مبتدی‌ها
مکمل‌های مورد نیاز :
هایپر مس
پرفکت وی
آمینو پرفکت
استروئیدها :
تستولیک
دیانابول 10 sb
پاکسازی :
آفرودیت
لیورگل
طریقه مصرف مکمل ها :
هایپر مس : 3 وعده در روز هر وعده 65 گرم ( 5 قاشق غذاخوری ) بعد ازبیدار شدن از خواب – یک الی 2 ساعت بعد از ناهار – 30 تا 45 دقیقه قبل تمرین
پرفکت وی : 2 پیمانه بعد از تمرین – 2 پیمانه همراه شیر میان وعده صبح
آمینو پرفکت : یک پیمانه بعد از بیدار شدن از خواب – یک پیمانه قبل تمرین – یک پیمانه بعد تمرین
طریقه مصرف استروئیدها :
تستولیک : یک روز در میان یک عدد به صورت چرخشی درعضلات مختلف سرشانه ، بازو ، پشت بازو ، عضلات پا ، **** و..... ( 3 عدد در هفته ) زمان تزریق قبل از ساعت 4 بعد از ظهر باشد
مصرف تستولیک همراه با دیانابول تا آخرین هفته ادامه می‌یابد
دیانابول 10 sb :
هفته اول : 2 عدد همراه ناهار
هفته دوم : 3 عدد ، 2 عدد 2 ساعت قبل تمرین یک عدد همراه ناهار
هفته سوم : 4 عدد ، 2 عدد همراه ناهار 2 عدد یک الی 2 ساعت قبل تمرین
هفته چهارم : 4 عدد ، 2 عدد همراه ناهار 2 عدد یک الی 2 ساعت قبل تمرین
هفته پنجم : 3 عدد ، 2 عدد 2 ساعت قبل تمرین یک عدد همراه ناهار
هفته ششم : 3 عدد ، 2 عدد 2 ساعت قبل تمرین یک عدد همراه ناهار
هفته هفتم : 2 عدد همراه ناهار
لیور گل : از هفته دوم به بعد تا 2 هفته پس از دوره
آفرودیت : پس از پایان دوره به مدت یک ماه
رژیم غذایی :
صبح : 100 گرم پنیر +2 لیوان شیر + 10 عدد خرما
میان وعده صبح : 2 عدد موز +10 عدد بیسکویت گندم کامل
ناهار : وعده معمول روزانه + یک پیاله ماست + 2 وعده سالاد + مولتی ویتامین سنتروم+ 1000 میلی گرم ویتامین ث
میان وعده عصر : 2 عدد سیب زمینی آب پز تازه بزرگ + یک لیوان شیر قهوه
2 ساعت قبل تمرین : 10 عدد سفیده تخم مرغ + نیم لیتر شیر +یک عدد موز
بعد از تمرین : 20 عدد کشمش + 1 لیوان آب انگور +5 عدد خرما داخل میکسر مخلوط کنید و مصرف نمایید
یک ساعت پس از تمرین : 2 قاشق روغن زیتون
شام : یک عدد سینه مرغ + 2 وعده سالاد
قبل از خواب : در میکسر مخلوط کنید : پودر بادام زمینی + کنجد له شده + 1 لیوان شیر + پسته + بادام به اندازه دلخواه
برنامه تمرینی : متناسب با وضعیت شخص از سیستم حجمی هرمی در تکرارهای پایین و سیکل گردشی 4 روز تمرین یک روز استراحت استفاده می‌شود
دوره فوق همراه با دوره استراحت و نگهداری بوده

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۵:۲۰ بعد از ظهر
خدا وکیلی مطلب بهتر و کاربردی تر از این داره کسی بزاره؟؟؟؟؟؟اونوقت چهار نفر تشکر میکنه جالبه.نمیدونم چرا همه میان مطلبایی که من میزارمو میخونن بعد دلشون نمیاد تشکر کنن.یه هم چین دوره ای رو کسی براتون تنظیم کنه باید پول بدید اون وقت من رایگان براتون گذاشتم تشکر کردن برا شما سخته؟؟؟آدم وقتی یه مطلب میزاره دوست و حسود ا رو میشناسه.یکی نیست به من بگه بیکاری مطلب میزاری؟

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۵:۳۶ بعد از ظهر
بعضی وقتا مثل الان وقتی دکمه تکشر رو میزنم تکشر نمیکه .. بگذریم به طور کل شما این روزا خیلی داری زحمت میکشی این مشکل پیش اومده بین مدیرا باعث شده یه ذره سایت از رونق بیفته .... ما که حتی مولتی ویتامین هم نمی خوریم چه برسه به دوره های این چنینی . اما افزایش 20 کیلو وزن هم آدم رو وسوسه می کنه :کف کرده: .

nima.gh192
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۷:۵۴ بعد از ظهر
خدا وکیلی مطلب بهتر و کاربردی تر از این داره کسی بزاره؟؟؟؟؟؟اونوقت چهار نفر تشکر میکنه جالبه.نمیدونم چرا همه میان مطلبایی که من میزارمو میخونن بعد دلشون نمیاد تشکر کنن.یه هم چین دوره ای رو کسی براتون تنظیم کنه باید پول بدید اون وقت من رایگان براتون گذاشتم تشکر کردن برا شما سخته؟؟؟آدم وقتی یه مطلب میزاره دوست و حسود ا رو میشناسه.یکی نیست به من بگه بیکاری مطلب میزاری؟

دوست عزیز ناراحت نشو.مثله اینکه این عزیزان می خوان طبیعی کار کنن شایدم انقدر عضله دارن که نمی خوان بیشترش کنن.حالاواسه ما که تشکر کردیم از این مطالب بزار تا اطلاعاتمون بالا بره...ممنون

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۸:۲۰ بعد از ظهر

حرف شما درسته و بنده هم بسیار در این سایت این تجربه تلخ رو داشتم ولی بخاطره اینکه نگن طرف بخاطر تشکر مطلب میزاره تا حالا نگفته بودم . بعضی ها اینجوری هستند دیگه سجاد جان حسودی می کنند و نمی تونند پیشرفت دیگران رو ببینند یا عده بسیار زیادی هم تو این سایت هستند که اصلاً تشکر بلد نیستند باور کن :پوزخند:

navid_a
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۸:۴۱ بعد از ظهر
حرف شما درسته و بنده هم بسیار در این سایت این تجربه تلخ رو داشتم ولی بخاطره اینکه نگن طرف بخاطر تشکر مطلب میزاره تا حالا نگفته بودم . بعضی ها اینجوری هستند دیگه سجاد جان حسودی می کنند و نمی تونند پیشرفت دیگران رو ببینند یا عده بسیار زیادی هم تو این سایت هستند که اصلاً تشکر بلد نیستند باور کن :پوزخند:

اگه پیشرفت در سایت به این معناست که تو هر تایپکی زده شد آدم بره 3 4 تا پست همینجوری بده که تعداد پستاش بره بالا... که این نیست.
بیشتر کاربرانی که تو این سایت فعالیت میکنن بیشترشون فعال هستند. کلا روزی 60 تا 80 کاربر از سایت بازدید میکنن که اگه بخوایم حساب کنیم همه هم پست نمیدن. این حرف یه توهین به همه هست.این که نمیشه آدم هر پست بی موردی رو که دید تشکر کنه.میشه؟؟
من که تا حالا هر چی پست بدرد بخور دیدم تشکر کردم هر پست بیجایی رو هم دیدم سعی کردم نکنم.این حرف شما که میگید اصلا تشکر بلد نیستند بکنن یعنی کیا؟؟ یعنی کاربران فعال؟؟؟ حسودی به چی؟؟؟کی به کی حسودی میکنه؟؟ اصلا مگه ما در این سایت رقابت میکنیم؟؟ ما اومدیم تا در کنار هم از علم هم استفاده کنیم و جواب سوالات ایجاد شده مون رو بگیریم و به این ورزش خدمت کنیم.غیر از اینه؟؟اگه پیشرفت به تعداد بالای پست هست ما هم برای اینکه پیشرفت کنیم و به علو درجه برسیم از فردا تو هر تایپکی که دیدیم 3 4 تا پست همینجوری میدیم.

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
سلام اقا سجاد
من خیلی با شما برخورد و صحبتی توی این سایت نداشتم اما کماکان مطالب خوب شما رو میبینم و میخونم. یه چیزو بدون رودرواسی بگم واقعا" از شما انتظارش رو نداشتم این حرف رو بزنید واقعا" فرق دوست و حسود با یه تشکر معلوم میشه؟ منم بارها مطالبی رو نوشتم که از نظر خودم خیلی کار آمد بوده اما تشکر نشده. به نظرت شمایی که تشکر نکردی حسودی؟ نه برادر من. من فکر نکنم اینجوری باشه. همه برای این سایت تلاش میکنیم در حد توان خیلی وقتها هم بارها ادعا کردیم که اعضای سایت رو دوست داریم و دیگران رو استاد خودمون خطاب کردیم اگه واقعا" اینجوریه با تشکر جمع کردن به کجا میرسیم مثلا"؟ شما که جزو قدیمیای این سایت هستی دیگه این حرفا پیش شما گفتن نداره. همونطور که دوستان گفتن مسئله پیش اومده تو سایت قدری باعث شده فعالیت و حضور بچه ها کمرنگ بشه. از طرف دیگه مطلبی که شما گذاشتی یه مطلب حرفه ای بود که در مورد دوره استروئیدی صحبت میکرد خوب بعضی از دوستان سمت این مسائل نمیرن هدفشون حرفه ای شدن نیست. عده ای هم مطلب شما رو خوندن و استفاده کردن.

دوست عزیز ناراحت نشو.مثله اینکه این عزیزان می خوان طبیعی کار کنن شایدم انقدر عضله دارن که نمی خوان بیشترش کنن.حالاواسه ما که تشکر کردیم از این مطالب بزار تا اطلاعاتمون بالا بره...ممنون
آقاجون واسه چی با کنایه حرف میزنی؟ انگار دوست دارید جو سایت خراب بشه! این حرفا چیه؟ شاید اونقدر عضله نداشته باشم اما یه کمی فکر دارم و حرفم رو مزه مزه میکنم قبل از اینکه بزنم/

آقای mostafa -k-h اگه خاطر مبارکتون باشه یه مدت قبل هم تو تاپیک عکسهای آیسل این حرفارو زدی که leyli خیلی خوب جوابه شمارو داد. اونجا هم همه دوستان متوجه شدن اونی که حسادت میکنه و تحمل جلوتر بودن دیگران رو نداره کیه!!! نهایتا" هم قرار شد دیگه هیچ وقت بحث اینچنینی نباشه تو سایت. اونجا آقا محسن و محمد حسینی یه اخطار جدی به شما دادن و گفتن بار آخری باشه که این بحث هارو پیش میکشی. با این پستت رسما" داری به همه بی احترامی می کنی این اوج کوته فکریه که پیشرفت در این سایت مساوی با تعداد تشکرایی باشه که از ما میشه. جالب اینجاست که تو تاپیکهای دیگه به دیگران تذکر هم میدید که سر مسائل بی اهمیت به دیگران بی احترامی نکنید!!!!
...................................................................................................................................................
از مدیران سایت میخوام رسیدگی کنن به این پست. به اندازه کافی هم تذکر داده شده به ایشون گویا کارساز نبوده لطفا" برخورد قاطع تری بکنید.

nima.gh192
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۱۲:۱۸ قبل از ظهر
عزیز من کنایه کدومه جو سایت چیه.رفیقمون ناراحت شد خواستم از دلش درارم.شما که حرفتو مزه مزه کردی پس چرا از همه تشکر کردی...واقعا" هم قصد جسارت نداشتم شما طور دیگه ای برداشت کردی...

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۱۲:۲۵ قبل از ظهر
دوست عزیزم بنده تشکر کردم چون تشکر رو به معنیه تایید نمی دونم (بعضی دوستان اینجوری فرض می کنن)
اون حرف رو هم زدم چون با توجه به پستهای شما در تاپیکهای دیگه و شخصیتتون توقع بیشتری از شما داشتم:گل رز:

nima.gh192
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۱۲:۳۳ قبل از ظهر
ببخشید نمی خوام این تاپییکو بیهوده پر کنم ولی واقعا"مطمئن باشید که من چنین قصدی که شما گفتیو نداشم . اگه حرفمو باور نمی کنی من به نوبه خودم معذرت می خوام...

Mohsen
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۰۱:۳۷ قبل از ظهر
mostafa k-h شما دیگه خیلی داری نظم فروم را بهم میزنی
این باره چندمه که به شما اخطار داده شده؟ در تاپیک leyli قرار نشد حواست را بیشتر جمع کنی؟
اینبار بازم گذشت میکنم و فقط به مدت دو روز اخراج میشی که شاید توی این دو روز کمی حواست جمع بشه

R.K
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۰۲:۰۸ قبل از ظهر
ما که حتی مولتی ویتامین هم نمی خوریم چه برسه به دوره های این چنینی . اما افزایش 20 کیلو وزن هم آدم رو وسوسه می کنه :کف کرده: .

بد جوري هم وسوسه ميكنه:چشمک:

R.K
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۰۲:۱۰ قبل از ظهر
داش سجاد جواب دهيش %100 هست؟!؟!؟:کف کرده::کف کرده:

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۱۰:۱۳ قبل از ظهر
دوره استروئید + هورمون = 20 کیلو حجم عضلانی برای مبتدی‌ها
مکمل‌های مورد نیاز :
هایپر مس
پرفکت وی
آمینو پرفکت
استروئیدها :
تستولیک
دیانابول 10 sb
پاکسازی :
آفرودیت
لیورگل
طریقه مصرف مکمل ها :
هایپر مس : 3 وعده در روز هر وعده 65 گرم ( 5 قاشق غذاخوری ) بعد ازبیدار شدن از خواب – یک الی 2 ساعت بعد از ناهار – 30 تا 45 دقیقه قبل تمرین
پرفکت وی : 2 پیمانه بعد از تمرین – 2 پیمانه همراه شیر میان وعده صبح
آمینو پرفکت : یک پیمانه بعد از بیدار شدن از خواب – یک پیمانه قبل تمرین – یک پیمانه بعد تمرین
طریقه مصرف استروئیدها :
تستولیک : یک روز در میان یک عدد به صورت چرخشی درعضلات مختلف سرشانه ، بازو ، پشت بازو ، عضلات پا ، **** و..... ( 3 عدد در هفته ) زمان تزریق قبل از ساعت 4 بعد از ظهر باشد
مصرف تستولیک همراه با دیانابول تا آخرین هفته ادامه می‌یابد
دیانابول 10 sb :
هفته اول : 2 عدد همراه ناهار
هفته دوم : 3 عدد ، 2 عدد 2 ساعت قبل تمرین یک عدد همراه ناهار
هفته سوم : 4 عدد ، 2 عدد همراه ناهار 2 عدد یک الی 2 ساعت قبل تمرین
هفته چهارم : 4 عدد ، 2 عدد همراه ناهار 2 عدد یک الی 2 ساعت قبل تمرین
هفته پنجم : 3 عدد ، 2 عدد 2 ساعت قبل تمرین یک عدد همراه ناهار
هفته ششم : 3 عدد ، 2 عدد 2 ساعت قبل تمرین یک عدد همراه ناهار
هفته هفتم : 2 عدد همراه ناهار
لیور گل : از هفته دوم به بعد تا 2 هفته پس از دوره
آفرودیت : پس از پایان دوره به مدت یک ماه
رژیم غذایی :
صبح : 100 گرم پنیر +2 لیوان شیر + 10 عدد خرما
میان وعده صبح : 2 عدد موز +10 عدد بیسکویت گندم کامل
ناهار : وعده معمول روزانه + یک پیاله ماست + 2 وعده سالاد + مولتی ویتامین سنتروم+ 1000 میلی گرم ویتامین ث
میان وعده عصر : 2 عدد سیب زمینی آب پز تازه بزرگ + یک لیوان شیر قهوه
2 ساعت قبل تمرین : 10 عدد سفیده تخم مرغ + نیم لیتر شیر +یک عدد موز
بعد از تمرین : 20 عدد کشمش + 1 لیوان آب انگور +5 عدد خرما داخل میکسر مخلوط کنید و مصرف نمایید
یک ساعت پس از تمرین : 2 قاشق روغن زیتون
شام : یک عدد سینه مرغ + 2 وعده سالاد
قبل از خواب : در میکسر مخلوط کنید : پودر بادام زمینی + کنجد له شده + 1 لیوان شیر + پسته + بادام به اندازه دلخواه
برنامه تمرینی : متناسب با وضعیت شخص از سیستم حجمی هرمی در تکرارهای پایین و سیکل گردشی 4 روز تمرین یک روز استراحت استفاده می‌شود
دوره فوق همراه با دوره استراحت و نگهداری بوده

از نظر من ارسالتون 2 اشکال عمده داره
اول توصیه مصرف استروئید
دوم همه گیر دونستن دوزهای مصرفی و برنامه

دوست عزیز اگر این برنامه دارویی و تغذیه برای x جواب داده دلیل این نیست که برای y هم خوب باشه
همونطور که لباس خوشفرم روی تن دوستتون تن شما هم همونقدر خوشفرم نیست
و اگر اینطور بود هیچ نیازی به مربی و متخصص نداشتیم و همه از روی دست هم کپی میکردیم دیگه ؟!!

در صورتیکه کسی از روی نا اگاهی بدون چک شدن بدن و انجام آزمایشات اولیه این دوزها رو مصرف کرد و آلرژی نتفسی داد شما میتونی مسولیتش رو قبول کنی ؟ حتی اگه یکی از میلیون باشه
پس نکنید اینطور توصیه های ندونسته رو

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۰۶:۰۱ بعد از ظهر
اقا ما دیگه حرف نمیزنیم.برای مصطفی هم متاسفم که دو روز اخراج شد.دوستم اقای r .k عزیز بله جواب دهیش عالیه چون به چند تا از بچه های لاغر باشگاه دادم وزن و حجم خوشکلی گرفتن.دوست گرامی هیربود این دوره رو کسی تنظیم کرده که اسمش تن خیلی ها رو میلرزونه .بعدم فقط 2 مدل استروئید در این دوره هست بعد دوره هم پاکسازی رو گذاشتم.تازه این دوره به هشت نفر که من دادم جواب داده کسایی که وزن نمیگرفتن اصلا.بعدم وقتی این دورو با دوره هایی که ایرانی ها تنظیم میکنن مقایسش میکنی میبینی بیشتر رو تغذیه و مکمل استوار شده تا هورمون.بعدم من نگفتم کسی این دوره رو بره هرکی دوست داره بره . فقط گفتم بدونید دوره واقعی و اصل که واقعا جواب بده چی هست نه دوره هایی که تو ایران تجویز میکنن

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۳, ۰۸:۴۶ بعد از ظهر
من کاملا با صحبتهای هیربد موافقم و در ضمن شما دوزهای استروئید ها را نگفتی تستولی هفته ای چند میل یا دیانابول، دقت کن هر چیزی که جواب بده دلیل نمیشه که مناسبه شما باید اوارز رو هم در نظر بگیری وگرنه خیلی چیزا جواب میده اینکه دلیل نمیشه در ضمن آنتی استروژن در طول دوره چی؟ این رژیم که گفتی به نحو شدید روی مکمل استواره چرا؟ بعد از قطع دوره و مکمل باید چی خورد (رژیم غزاییی)؟ ۷ هفته دیانابول میدونی کبد رو چیکار میکنه دیانابول من قبلا هم گفتم فقط برا کیک استارت زدن بکار میره و ۲ هفته اول کافیه بعدش تست تزریقی هم که هست دیگه چرا دیانابول؟؟ فکر میکنی لیورگل میتونه جواب پاکسازی کبد رو بده؟؟؟ چرا؟ میدونی که الان دیگه تا جائیکه ممکنه سعی میشه سمت استروئید اورال (قرصی) نرند و این کار ماله دهه ۷۰ بود و نتیجش بیشتر افزایش فشار خون و احتباس نمک و آب هست که بعد یکماه از بین میره؟. رژیمت برا چه جور افرادی هست؟ چه تیپ بدنی ؟ ی زحمتی .اگه ممکنه، بکش کل میزان پروتئین و چربی و کرب رژیمی که نوشتی رو به گرم برام بگو. ممنون

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۴, ۰۶:۲۵ بعد از ظهر
دوره اي كه گذاشتيد براي فرد لاغر اندام كه تازه ميخواد پرورش اندام حرفه اي رو آغاز كنه ميتونه كارامد باشه . اما فرد مبتدي تا اين حد به ليورگل و افروديت در اين حد احتياج نداره . دوز داروها مقداري براي مبتدي بالاست .
پيشنهاد من براي مبتدي اينه كه به جاي تستوليك كه 100 ميليگرم تستسترون پروپيونات هست و هر كدومش معادل 4 عدد تست پروپيونات تايلندي هست از تست پروپيونات تايلندي 25 ميليگرمي استفاده كنه چون با همون دوز هم جواب ميگيره . اگر از ابتدا بخوايم يه نفر را با اين دوزهاي بالا تغذيه كنيم بعدها ديگه نميتونيم به راحتي به حجم عضلاتش بيفزاييم .
اگر شخصي طبق دوره بالا هفته اي 3 تا تستوليك بزنه ميشه 300 ميليگرم تستسترون پروپيونات . اما اگر كسي هفته اي 6 عدد تستسترون پروپيونات 25 ميليگرمي تايلندي بزنه ميشه 150 ميليگرم و هم عوارضش كمتر ميشه هم مطمئن باشيد همان نتيجه را ميگيره . چون بدن يه فرد لاغر مبتدي 100 ميليگرم تستسترون پروپيونات را نميتونه توي يه روز جذب كنه و مقداري از اين دارو به هدر ميره .
در مورد ديانابول هم من توصيه ميكنم كه شخص مبتدي روزانه 20 ميليگرم بيشتر استفاده نكنه و نهايتا تا 30 بالا بره چون با همين دوز 100% جواب ميگيره و با اين دوره اي كه گفتم شخص اگر اكتومورف باشه به هيچ عنوان احتياجي به آنتي استوزن و حتي پاكسازي كبد نداره به شرطي كه دوره بيشتر از 6 هفته طول نكشه .
موفق باشي . با تشكر از زحمات شما سجاد جان .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۴:۰۹ قبل از ظهر
برای استفاده از تست یا هر استروئیدی باید هم آماده گی بدنی و فکری داشت و هدف مشخس (مسابقه دادن ) جهت اطلا عرض کنم که مصرف تست با دوز هفته ای ۱۵۰ میل و کمتر نتیجه بهینه رو نخواهد داد چون اصولا رنج تولید تست توسط خود بدن و همینطور در تستسترون درمانی در یائسگی تستوسترونی که در مردان با سن بالا صورت میگیره بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ میل هفته ای تحت نظر پزشک تجویز میشه این یعنی میزان طبیعی یا کمی بیشتر از تولید خود بدن در هفته جهت بالا بردن کیفیت زندگی حالا شما اگه بخواهید با این دوز در هفته پیش برید یعنی علاوه به اینکه تولید خوده بدن را متوقف کردید بلکه ریسک خطر بیشتری را در قبال پاسخ کمتر قبول کرده اید و پولتان رو دور ریخته اید. دلیل اینکه با این دوز کم اوارز کمتر هست و نیازی به پاک سازی نیست ینهه که کار نمیکنه یا کمی نسبت به طبیعی بهتره. پس هر دوزی بالاتر از ۱۵۰ میل هفته ای میتونه پاسخ دهی بهتری داشته باشه و از نظر منطقی قابل قبوله. استروئید رسپتورها در بدن در حدی تولید میشن که شما تا دوزهای بالا استروئید بدن جواب میده و این از نظر تحقیقی نشان داده شده گرچه بعد از چند سال استفاده مستمر دیگه بدن از پاسخ دهش کمتر میشه و این بدلیل پاسخ رشد سلولی هست نه استروئید. در مورد دیانابول اصلان مصرفش به جز ۲ هفته اول ونام در صورت استفاده از تست زنجر بلند روغنی توصیه میشه اینو چند بار قبلا هم اشاره کردم که دیانابول فقط برا کیک ستارت زدن هست و داروی خوبی نیست. در هر حال در صورتیکه از دوز ۱۵۰ میل به بالا تست استفاده میکنید باید به فکر پاکسازی باشید چون تست خود بدن سرکوب شده و اگه تراپی نکنید بدن در پاسخ میده و حجم به دست آماده از دست میره و این ربطی به تیپ بدنی شخص نداره.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۷:۰۳ قبل از ظهر
همين موضوع هست كه ميگم علم بدون تجربه كارايي نداره . بنده نزديك به 4 ساله دارم مربي گري ميكنم و شاگردان زيادي را با اين دوز براي اولين دوره هدايت كردم و همگي هم از نتيجه راضي بوده اند . هفته اي 150 ميليگرم تستستزرون پروپيونات يعني روزي يك عدد تستسترون پروپيونات 25 ميليگرمي تايلندي و در اين صورت طرف داره هر روز 25 ميليگرم به بدنش تست ميزنه و بدن به طور حتم (مخصوصا مبتدي ) بهتر از هفته اي يه آمپول 250 ميليگرمي جواب ميگيره چون بدن يه مبتدي نميتونه يه آمپول 250 ميليگرمي رو جذب كنه چون تا به حال استروئيد استفاده نكرده . شما بدن يه بيمار را با يه بدنساز مقايسه نكن يه بيمار وزنه نميزنه كه بخواد عضلاتش رشد كنه . يه بيمار به خاطر كمبود تستسترون بدنش مياد تست ميزنه اما يه بدنساز از لحاظ تستسترون در حد پاييني نيست و بيمار هم نيست و تستسترونش تقريبا روي رنج هست و با تزريق همون 150 ميليگرم در هفته هم به شرطي كه هر روز تزريق داشته باشه جواب ميگيره . چيزي كه خيلي از شاگردانم گرفتن . بنده به دوزهاي بالا كه بخواد باعث عوارض بشه موافق نيستم مگر در شرايط خاص .
الان براي نمونه محمد حسيني ( كه شاگرد خودم هست ) با اين كه دوره دوم - سومش هست تازه داره هفتصد ميليگرم تستسترون پروپيونات ميزنه .
كار تستسترون ها هم با هم فرق ميكنه تستسترون انانتات و پروپيونات از لحاظ كارايي قابل قياس نيستن . انانتات بيشتر آب ميندازه اما پروپيونات را تا يك هفته قبل از مسابقات هم ميشه استفاده كرد .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۶:۵۴ بعد از ظهر
گر که صحبت از تجربه میکنند، من ۳۴ سالمه و از ۱۵ سالگی بدنسازی کرده ام در طی کل این دوران افراد بسیار زیادی از دوستان چه شاید نیازی به اینکار نباشه، بر خلاف میل باطنم برای اولین و آخرین بار اینو میخام بگم که کسانی و خودم با استروئید تجربه داشتیم، کسانی بودن که در اثر استفاده عقیم شدند یا تا حد مرگ پیش رفتند یا جراحی شدند عواقبی هم گریبانگیر خودم شد. بنا به موقعیت زندگی، مدتی را در کشورهای نیوزلند و استرالیا زندگی کردم و از دوستان و مربیان موارد زیادی رو تجربه کردم. والی بیشتر این تجربه ها قابل توضیح و اعتماد نبود. از اونجائیکه اعتقاد دارم که هر چیزی دلیل و علتی داره بدنبال مسایل علمی رفتم تا پاسخ کارهایی رو که تجربتن دیده و شنیده بودم و حتا خودم هم به اشتباه مقدار زیادیش رو انجام داده بودم پیدا کنم. از همین رو رشته تحصیلیم هم مرتبت به ورزش و تغذیه بوده و هم در دانشگاه از نظرات مربیان ورزشی استفاده میکنم. در طی تمرین در باشگاه های مختلف از سمینارها و نظریات و تجربیات افرادی مثل فواد ابیاد، دوریان یتس و همینطور قهرمانهای محلی و ... استفاده کردم. دلیل اینکه دوس دارم هر چیزی رو با دلیل و علت بیان کنم همین هست که هم خودم و هم بسیاری از دوستانم و افراد دیگر را دیدم که در اثر ندانم کاری و تقلید کورکورانه ضربه شدیدی خوردن، این آسیب دیدگیها از انجام حرکات گرفته تا تغذیه و بلاخره مصرف استروئید بودند. بطوریکه الان کسانی رو میشناسم که دیگه این ورزشو گذاشتن کنار واصلان صحبتش رو هم نمیکنن در صورتیکه روزی قهرمان بودند. دوست ندارم این اتفاقات برای کسان دیگه هم تکرار بشه و قبلا هم گفتم دلیل اصلی آمدنم به این فروم تبادل نظر بود. من هیچ ادعای قهرمانی ندارم چون نبودم و اگر حرفی میزنم فقط به صرف تجربه نیست چون دیدم چه اشتباهاتی میتونه با همین تجربیات اتفاق بیوفته و هدفم هم از گفتن این مسایل اعتبار دادن به صحبتهام نیست چون اصلان نیازی به اینکار نیست. هر آدم آگاهی هیچ وقت کورکورانه نباید کاری رو انجام بده حتمن باید سوال کرد، خوسوسن در مورد مساله ای با این اهمیت, یعنی مصرف استروئید. اگه میگم ۱۵۰ میل نگم چرا ؟ یا اگه میگم ۲۰۰ میل نگم چرا؟ یا فقط بگم چون تجربه کردم یا روی افراد دیگه امتحان کردم جواب داده. اینو قبلا هم گفتم هر چی که جواب داد دلیل نمیشه درست باشه. اگه هر کسی در کنار تمرین به دنبال چراها و دلیل هم باشه، جلوی خیلی از اشتباهات گرفته میشه. مثال اینو بگم که وقتی رژیمی ازم خواسته میشه و تنظیم میکنم دوس دارم طرف بفهمه چرا و بهش توضیح میدم والی متاسفانه میبینم حوصله نداره یا بازاشتباه میکنه و میاد دوباره ازم میپرسه این چرا اینطوری شد اگه اینقدر بخورم ایرادی داره یا .... حالا توضیح من در مورد یائسگی مردان افراد در سنین بالا و تجویز تست به این جهت بود که بگم میزان تولید خود بدن در هفته میتونه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میل باشه، نه اینکه بخام این افراد رو با ورزشکار مقایسه کنم. استفاده از استروئید باید در جهت ممانعت از ترشه خود بدن باشه یعنی شما باید دوزی انتخاب کنی که از تولید بدن بالاتر باشه چون میخای عضله بیشتری بسازی. اینکار نتیجش قطع تولید تست توسط خود بدنه. یعنی اگه بالاتر از این حد مصرف نکنی فایده ای نداره چون داری همون تولید بدنت رو از خارج وارد بدن میکنی و تولید بدن رو هم سرکوب کردی پس چیزی اضافه نکردی و اگر هم آخرش نتونی حفظ کنی همش از دست رفته، خوب حالا این میزان (۱۵۰ میل در هفته) شاید با توجه به اینکه بدن شخصی ۱۰۰ میل تولید داره میتونه ۵۰ میل اضافه تراز اون تولید باشه والی در دوران حجم بخصوص وقتی که میخای حد اکثر استفاده رو از دوره بببری آیا این بهترین دوز هست ؟ پاسخ میده والی آیا این بهترین پاسخی هست که میشه گرفت؟ مثلا من خیلیها رو دیدم که با ۲۰۰ میل جواب خوبی گرفتند آیا باید بگم ۲۰۰ میل خوبه؟ یا کسانی بودند با ۵۰۰ میل جواب خوبی گرفتند یا با ۳۰۰ میل، ببینید ما نباید شانسی کار کنیم و بگیم از روی تجربه هست چون تجربه هر کسی با فرد دیگر متفاوته. باید یک پایه ای وجود داشته باشه یک رفرنس. فلسفه من از استفاده از استروئید اینه که باید با دوز اپتیمم و کوتاه مدت استفاده بشه یعنی به سخن دیگه سریع بزنی و بکشی بیرون و در بری. شما اگه بتونی با دوز بالاتر تعداد دوره های در طول سال رو کمتر کنی این ریسکه به خطر افتادن سلامتیش کمتره تا اینکه بخای چند دوره با دوز پایین بری. اکثر مشکلات مصرف استروئید گریبانگیر کاسنی میشه که دوره رو طولانی کنند یا چندین دوره در سال برن تا اینکه چند دوره کوتاه والی شدیدتر برند. دلیلشو میگم وقتی شما تولید خود بدان رو با بالا بردن دوز سرکوب کردی دیگه بدان خاموشه تولید نمیکنه پس بهتره حالا که این وضیت پیش عمده تا جای ممکن استفاده کنی و دوزت رو بالا ببری تا بتونی عضله بیشتری بسازی البته با تمرین و تغذیه شدید. دلیلی نداره که اگه من بخام دوره استروئید برم بیام یک نمه از تولید بدنم بیشتر دوزشو بگیرم و کمی هم جواب مثبت بگیرم و دوباره بخام دوره دیگه رو سریتر شروع کنم. حالا مگید اوارز درسته به همین خاطر باید از انواه آنتی استروژنها ستفاده کرد مثلا عوض ۱۵۰ میل، ۲۰۰ میل هفتهی برد اگه اوارز شورو شد آنتی استروژن و اگه نه باید هفته بعدش برد بالاتر. گفتم استفاده از استروئید بله خطرناکه پس باید مسایل رو جدی گرفت. من قصدم اینجا نشون دادن اینکه دوره چطور باید اصلان طرح بشه ندارم فقط اینو از باب مثال ارز کردم. در دنیای بدنسازی امروزی و تا جاییکه من دیدم کسی که به پتانسیل عادی عضله سازش نرسه سمت استروئید نمیره و تازه باید بخاد مسابقه بده ونام شرایط خودشو داره که گفتم بهسش طولانیه و جای این پست نیست. من در تی این ۲۰ سالی که در گیر این رشته هستم کسی رو ندیدم با دوز ۱۵۰ شروع کنه و این قضیه پایه علمی داره شما نمیتونی در مورد استروئید بدون علم و فقط با تجربه پیش بری. تفاوتهای فردی هم مهمه ممکنه کسی با دوز دوستش پیش بره اوارز بگیره در حالیکه دوستش با همون دوز چیزش نشه دلیلش اینکه که سطح پایه ای تولید تست در بدان این دو فرد با هم فرق میکنه ، پس آنتی استروژن میتونه مهم باشه. بنا بر این دوستان هیچ موقع سعی در تجویز دوره استروئیدی برای هیچکس از روی شانس و تصادف نکنید یا با کپی برداری از حرفهای کسان دیگه و هیچ وقت هیچ دوره ای را از یک فروم اجرا نکنید حتمن با یک آگاه مشورت کنید. شاید خوندن این مطالب به فهم کل موضوه استروئید کمک کنه والی مسلمن نمیتونه برای شما به عنوان نسخه بکار بره.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۷:۲۵ بعد از ظهر
دوست عزيز ما وقتي ميگيم علم بدون تجربه به درد نميخوره منظورمون واضحه . داريم ميگيم علم بدون تجربه . نميگيم تجربه مطلق ؟
شما اگر كمي به سايت نگاه كنيد ميبينيد كه بنده در چند سمينار تخصصي و كلاس هاي مربي گري شركت كردم . بنده سال 86 بود كه مدرك مربيگري عاليم رو گرفتم كه شايد در كل ايران نهايتا 20 نفر اين مدرك رو داشته باشن .
اما دوست عزيزم در مورد دوز ها كه ميگيد بايد عرض كنم كه يه مبتدي ميزان ترشح هورمون تستسترونش رو اگر همان 150 كه شما گفتي فرض كنيم بايد بدانيد كه با تمرينات با وزنه و نوع تغذيه و خيلي مسائل ديگه مقدار اين تستسترون بيشتر ميشه يعني طرف به جاي 150 ميليگرم ميتونه اين ميزان رو به 250 يا حتي بيشتر برسونه . اما در مورد مبتدي بايد عرض كنم كه تجويز استروئيد به شخص مبتدي به سن ايشون رنگ پوست ايشون نژاد ايشون و شغل ايشون خواب ايشون و خيلي مسائل ديگه ارتباط داره .
اگر تحقيقي كوچك در مورد كم شدن تستسترون در بدن كنيد ميبينيد كه زماني بدن خودش ديگه تستسترون نميسازه كه مقدار خيلي زيادي تستسترون به بدن وارد كنيم يعين هر چه دوز دارو بالا ميره مقدار تستسترون طبيعي بدن كمتر ميشه چون بدن لازم نميبينه توليد كنه .
همينطور مقدار تستسترون بدن افراد بنا به مقدار توده عضله در بدن فرق ميكنه . به عنوان مثل يه چيني خيلي ميزان تستسترونش كمتر از يه ايرانيه اصيل كه بدن پر مويي داره هستش و اين واضحه .
وقتي شخص مبتدي بدن خودش داره 150 ميل تستسترون ترشح ميكنه شما بياي 150 ميل ديگه بهش اضافه كني ميشه 300 ميل و 150 ميليگرمي كه ايشون استفاده ميكرده تا بخواد به 0 برسه 4 ماه طول ميكشه . يعني شما بايد نزديك به 4 ماه مصرف مداوم تستسرون داشته باشي تا اين مقدار به عدد صفر نزديك بشه .
در ضمن شما خودت ميدوني كه يه بدن در بهترين شرايط استفاده از مكمل استروئيد هورمون رشد و وظعيت مناسب در سال ميتونه نهايتا 7 كيلوگرم عضله با كيفيت درست و حسابي بسازه و در دوره هاي استروئيدي نهايتا شخص ميتونه به هر عضله خود در هفته نيم سانتيمتر رشد بده كه اگر دوره 6 هفته اي باشه در طول 6 هفته ميشه 3 سانتي متر تغيير عضلات . هر چه ميزان استروئيد تزريقي بيشتر هم باشه باز شما بيشتر از اين رشد نميكنيد . پس چه بهتره كه يه مبتدي با دوز هاي پايين شروع كنه . چون با همان 150 ميليگرم همين سايز را خواهد گرفت .
بنده هم با حرف شما در اين مورد كه آدم هيچ حرفي را بدون دليل نبايد قبول كنه موافقم . دلايل را گفتم كه فكر ميكنم كاملا قانع شده باشيد .

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۸:۱۸ بعد از ظهر
اقا ما دیگه حرف نمیزنیم.برای مصطفی هم متاسفم که دو روز اخراج شد.دوستم اقای r .k عزیز بله جواب دهیش عالیه چون به چند تا از بچه های لاغر باشگاه دادم وزن و حجم خوشکلی گرفتن.دوست گرامی هیربود این دوره رو کسی تنظیم کرده که اسمش تن خیلی ها رو میلرزونه .بعدم فقط 2 مدل استروئید در این دوره هست بعد دوره هم پاکسازی رو گذاشتم.تازه این دوره به هشت نفر که من دادم جواب داده کسایی که وزن نمیگرفتن اصلا.بعدم وقتی این دورو با دوره هایی که ایرانی ها تنظیم میکنن مقایسش میکنی میبینی بیشتر رو تغذیه و مکمل استوار شده تا هورمون.بعدم من نگفتم کسی این دوره رو بره هرکی دوست داره بره . فقط گفتم بدونید دوره واقعی و اصل که واقعا جواب بده چی هست نه دوره هایی که تو ایران تجویز میکنن

دست شما درد نکنه سجاد جان ممنون اشکالی نداره من اصلاً نمی تونستم این دو روز تو سایت پست بدم.
در مورد مطلبی که نوشتی ممنون ولی فکر کنم که عوارضی که مصرف این دارو ها داره به ارزش حجم 100 کیلویی رو هم نداره مخصوصاً برای ما که هم سابقه تمرین کمی داریم هم برای اینکه سن ما بسیار جوان هست و حالا حالا ها وقت برای ورزش و انگیزه برای رشد داریم . ولی بازم ممنون امیدوارم که بازم از این مطالب بزاری و ما رو بی نصیب نکنی از علم سرشارت :گل رز:

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۸:۲۷ بعد از ظهر
اگه منظور شما ازمبتدی شخص تازه پا گذشته به بدن سازی هست که اصلان نباید تا نرسیدن به نهایت ظرفیت عضله سازی استروئید مصرف کنه. تولید تست طبیعی بدن امکان نداره بدون استفاده از استروئید تزریقی به ۲۵۰ میل در هفته برسه، من گفتم ۱۰۰ تا ۱۵۰ یعنی ۱۰۰ کمترین و ۱۵۰ بیشترین که البته خیلی دست بالا هست. شما مکانیسم منفی بدن رو ندید میگیری، بدن اجازه نمیده تعادل هورمونی به هم بخوره حالا چه با ورزش یا هر چیزی، با ورزش افزایش هورمون موقتیه و تو همون رنج حد اکثر شاید تا ۱۵۰ میل بالا بره البته این تنها هورمون در گیر عضله سازی نیست. در شرایط تولید عادی تست تمامی افراد در همین رنج هست. حالا کمی بیشتر کمی کمتر. شما علت و معلول رو اشتباه گرفتی، در ابتدا این میزان تست تولیدی بدنه که مشخص کننده مقدار عضله هست نه بر عکس. و من مثال شما در مورد چینی و ایرانی رو اصلان قبول ندارم دلیلش اینه که چینی ژنتیکان رویش مو ندارند این دلیل خیلی پیش پا افتاده ای هست که بخواهیم فکر کنیم چون کسی پر مو بود پس تستش بیشتره چون تفاوت نژادی پس چی میشه؟ اینکه همش ربط به تست نداره ، طرف فولیکول رویش مو نداره چه ربطی به تست داره. حتا نژاد سیاه رو هم که شما میگی همیشه اینطور نیست این قضایای ظاهری نباید مبنا تشخیص میزان تست باشه بلکه باید تست خون داده بهشه. تازه اونم باید میزان تستوسترون آزاد خون سنجیده بشه چون تست باند شده بی تاثیره. اگه به بدنی که به عنوان مثال ۱۵۰ تا تراشه میکنه ۱۵۰ تا اضافه کنی نمیشه ۳۰۰ میل، شما از مکانیسم تولید هورمونی آگاه نیستی این ریاضی نیست که ۱۵۰ با ۱۵۰ بشه ۳۰۰ تا این میشه همون ۱۵۰ تا چون بدن از ۱۰۰ تا ۱۵۰ تولید میکنه وقتی \\\"اضافه باشه\\\" یا به \\\"همون میزان\\\" از بیرون وارد بشه قطع میکنه پس بازم میشه ۱۵۰ تا حالا اگه سطح تولید اولیه در فرد کمتر از ۱۵۰ بوده باشه یک پاسخ مثبتی میبینه اگه نه تفاوت نمیبینه یا خیلی جزئی. به همین خاطره که میگم در این مورد محافظه کار بودن بی مورده. تاثیر مثبت تست بنا به نیمه عمرش سنجیده میشه نه طول کله زمانی که میبره تا به صفر برسه به همین خاطر برا استر های مختلف فاصله تزریقات فرق میکنه. نه من نگفتم با استفاده از استروئید، من گفتم به صورت طبیعی و با تغذیه بهینه میشه تا ۱۰ کیلو شاید حتا ۱۵ کیلو آورد بالا، مثالش استاده دانشگاه خوده من طی تحقیقی روی خودش در سالهای ۱۹۷۰ ، ۱۷۵ پوند بود با تغذیه و ورزش شدید خودش رو رسوند به ۲۰۰ پوند در یکسال یعنی ۲۵ پوند افزایش. البته گفتم این در سالهای اول تمرین هست بعدش دیگه بالا نمیره. والی استروئید فرق میکنه موجب میشه بدن بیش از مورد نیاز عضله سازی کنه و این میتونه نتیجه رو تغیر بده. میزان رشد با دوز مصرف استروئید به سابقه تمرینی، تغذیه صحیح، شدت تمرین نحوه پاکسازی و از همه مهمتر ژنتیک بستگی داره. بنابرین نمیشه گفت همه به یک نحو نتیجه میگیرند این باید بنا به فرد متفاوت باشه والی فلسفه استفاده از استروئید همونی هست که گفتم. یک حرفه ای با ژنتیک برتر خیلی راحت میتونه در سال با کمک استروئید ۱۰ یا ۱۵ پوند بزاره رو وزنش مسله فیل هیس. او کسی بود که با ۵ یا ۶ سال تمرین توانست حرفه ای بشه. بودن کسانیکه حتا با دوزهای وحشتناک بازم جواب نگرفتند این یعنی ژنتیک پست. وقتی صحبت از ژنتیک میکنم منظورم میزان رسپتور موجود در خون، میزان پاسخ دهی سلولی به استروئید و مکانیسم تاثیر استروئید چه از طریق آندروژنی چه غیر آندروژنی چون همونطوریکه میدونید تاثیر بازی از استرویدهها از راه غیر آندروژنی هم هست یعنی تاثیر انابلیکیشون از طریق افزایش خواص آندروژنی نیست مثل ستانزل یا پریموبولان که نسبت آنابولیک به اندروژنیحسون بسیار بالاس. پس بهس راجه به مصرف استروئید و انتخاب دوز به این راحتیها که فکر میکنیم نیست و باید اطلاعات کاملی داشت. متاسفانه چیزی که در مورد مصرف استروئید اغوا کننده هست پاسخ مستقیم و رو به رشدی مصرف استروئید در کسب قدرت و ساخت عضله هست، همینه که موجب میشه افراد تشویق بشن تا ۱۰۰۰ میل یا بیشتر هفته ای تزریق کنند و به خودشون آسیب بزنند. منتها گفتم هدف مهمه و باید با برنامه ریزی کار کرد آنتی استروژن دشت و پاکسازی وگرنه .....

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۸:۴۹ بعد از ظهر
شما يه جور در مورد من ميگي كه چيزي در مورد استروئيد ها و .... نميدونم كه انگار كاملا از من و دانسته هايم آگاهيد ؟
دوست عزيز ببين شما ميگي من ميزان تستترون افراد چيني و ايراني و يا هر چيز ديگري را قبول ندارم كه با هم فرق داشته باشه . محظ اطلاعتون بايد كسب كنم كه دكتر ها در تمام نقاط جهان و نه فقط ايران از طريق تستسترون بر كم مو بودن صورت و ديگر صفات زنانه حتي ژنتيكي تا حدي غلبه كرده اند . شما ميگيد كه 150+150 نميشه 300 بلكه ميشه 150 . در پست قبلي هم عرض كردم اين فرض شما در صورتي درسته كه شخص بخواد 4-5 ماه مدام روزانه 150 ميليگرم تست بزنه تا بدنش ديگه تست توليد نكنه . اينجوري نيست كه تا شما يه روز تستسترون زدي بدنت همون مقدار قبلي رو ترشح نكنه . بر حسب ميزان عضله و سابقه مصرف از استروئيد شخص ميزان مصرفش رو بايد بالا ببره . كسي كه تا به حال دوره استروئيدي نرفته با همان دوز پايين هم جواب ميگيره و احتياجي به دوز هاي بالا نيست . منظور من از مبتدي واضح بود . من بارها در تاپيك ها گفتم كه اگر كسي نميخواد مسابقه بده از استروئيد نبايد به هيچ عنوان استفاده كنه و دليلي براي دوپينگ شخصي كه به فكر مسابقه نيست نميبينم . پس همانطور كه ديدي و اگر هم نديده ايد با يه جستجو ميتونيد اين پست هاي من را پيدا كنيد بنده به مبتدي استروئيد تجويز نميكنم . و اگر الان گفتم مبتدي منظورم مبتدي اي هست كه ميخواد از استروئيد استفاده كنه و به فكر مسابقه دادن هست .
شما اگر پاي گفتگوي فواد ابياد و دوريان يتس نشسته ايد و فكر ميكنيد با چند جلسه پاي سمينارهاي اين عزيزان نشستن آدم همه چيز را ياد ميگيرد بنده دو سال هست كه هم بهمن ماه و هم تير ماه دارم شاگرد براي مسابقات ميفرستم از سبك وزن گرفته تا فوق سنگين وزن .
پس اگر اينجور كه شما ميگي چيزي حاليمون نبود بايد هيچ كدام از اين عزيزان مقامي كسب نميكردند .
محض اطلاعتون بايد بگم كه اگر روني كولمن مياد 2400 ميليگرم تستسترون ميزنه ايشون از همين دوز شروع نكرده . بلكه الان كه توده عضله رفته بالا مجبوره كه دوز بالاتر از معمول استفاده كنه تا حجم عضلاتش بالا بره .
در ضمن اين تاپيك اگر دقت كني براي كساني هست كه از كاهش وزن رنج ميبرند . كسي كه كاهش وزن داره يعني نسبت وزنش به قدش كمه . و كسي كه نسبت وزنش به قدش كمه و از افراد عادي كه حتي ورزش نكرده اند عضله كمتري در بدنش داره تستسرون بدنش هم كمتره .
اين كه شما ميگي با آزمايش معلوم ميشه كه كي تستسترون بدنش بيشتره و كي كمتر بله حرفت درسته اما براي دو نفر از دو نژاد يكسان . نژاد برا روي عضله سازي و مقدار ترشح طبيعي تستسترون خيلي مسائل ديگر تاثير داره .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۹:۰۹ بعد از ظهر
میزان نرمال تستوسترون باید بین 250 تا 800 نانوگرم در هر یکدهم لیتر خون باشد. البته این میزان فرد به خاطر شرایط روز، فصل و میزان فعالیت متفاوت خواهد بود. بنابراین پزشک برای تشخیص کامل و صحیح، آزمایشات کلی را برای بدن انجام خواهد داد.
منبع : http://www.mardoman.net/health/testos1/

همانطور كه خوانديد روز و فصل و حتي فعاليت هم در اين ميزان تاثير دارند .
كمترين ميزان تستسرون همانطور كه ميبينيد 250 نانوگرم و بيشترين 800 نانوگرم هست و اين اختلاف خيلي زياديه . چيزي از سه برابر هم بيشتر . همانطور كه فصل در ميران تستسترون تاثير دارد محل زندگي و نژاد و خيلي مسائل ديگه هم در آن تاثير دارند .
وظيفه تستسرون فقط عضله سازي نيست و خيلي چيزهاي ديگر مثل موهاي زايد و كلفتي صدا و پرخاشگري و ..... ديگه هست .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۹:۲۴ بعد از ظهر
من نگفتم قبول ندارم که فرق داشته باشه شما باز درست نخوندی اتفاقن من گفتم تفاوت وجود داره والی رویش مو دلیل نمیشه، چون فولیکولی وجود نداره. دوس عزیز درسته دکترا از تست برا رویش مو استفاده میکنن والی جاییکه منبع رویش مو یعنی فولیکول وجود داشته باشه وگرنه با استفاده از تستوسترون روی یک تیکه کاغذ که ازش مو در نمیاد. صفات زنانه بله والی چینیها که زنانه نیستن. این کلی نگری درست نیست در هر جامهه ی ممکنه کاسنی باشند که مشکل دارند والی این دلیل نمیشه که همه اینطوری هستند شما میگی ایرانی پور مو بیشتر تستوسترون داره تا چینی من میگم اون بد بخت بدنش فولیکول رویش مو نداره که تست روش اثر کنه تا مو در بیاره. آیا شما تست خون چند تا ایرانی و چینی رو مقایسه کردی که این حرفو میزانی؟ ۴ یا ۵ ماه لازم نیست شما اگه منحنیه سرکوب شدن تست رو ببینی با ۲ هفته سرکوب میشه و کاهش میابه. چون نمیتونه ۳۰۰ میل را تحمل کنه و اگه بیشتر از حد تولید باشه متوقف میکنه. بدن خیلی آگاهه اینطور نیست که بعد از ۴ ماه بفهمه در ضمن شما آیا آزمایش از شاگرداتون گرفتی که میگی ۴ ماه طول میکشه تا قطع کنه اگه گرفتی لطفآ نتیجشو به من هم نشون بده. من هم نگفتم دوزهای بالا من صحبتم سر مینیمم دوز ممکن برای گرفتن حد اکثر جواب هست به همین خاطر روی ۱۵۰ میل دارم بهس میکنم. بنده گفتم هدفم از گفتن مسایل شخصی فقط این بود که با تجربیات و موارد آنکتودی آشنا هستم و خودم هم تجربه کردم و نه اینکه بخام به صحبتهای خودم کردیت بدم . من صحبتم رونی کولمن نیست بلکه به قول شما یک مبتدی هست و مشخصه که با افزایش میزان تست عضله افزایش میابه والی کدوم علت هست و کدوم معلول؟ شما آیا اول عضله میسازی بعد تست تزریق میکنی یا اول تست تزریق میکنی تا محیط مناسب عضله سازی رو فراهم کنی بعد شروع به عضله سازی میکنی؟ جواب سوال من خیلی ساده هست. میزان عضله در شخص تمرین نکرده دلیل نمیشه تستش کم باشه چون هنوز تمرینی نکرده که بفهمه چطور پاسخ میگیره شاید تستش نرمال هست منتها در اثر بی تمرینی عضلات کوچیک داره. تست تستوسترون برای تعیین میزان تستوسترون خون در مورد تمامی افراد روی کره زمین هست و مقیاس ثابتی و مطلق و تست ستاندارد هست نیازی نیست حتمن از دو نژاد یکسان باشن. من کلان با مسایل نژادی ارتباطی ندارم چون آدم نژاد پرستی نیستم و راحت نیست در مورد نژدها نظر دادن نیاز به برسی دقیق داره والی ظاهرا در مستر المپیا ها بیشتر مقامها توسط سفیدها برده شده تا سیاهها والی اینم دلیل نمیشه سیاه ها تو رشته بد باشند یا سفیدها خوب باشند این ورزش خیلی انفرادی هست و مختص یک گروه خاص هست نمیشه به راحتی در مورد همه نظر داد.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۱۰:۰۸ بعد از ظهر
بنده هم نژاد پرست نيستم و قصدمم توهين به نژادي نيست اما شما داري خودت رو گول ميزني من صحبتم فقط مو نبود بلكه خيلي مسائل ديگه هم هست و اون رو مثال زدم همانطور كه گفتم حتي فصل روي ترشح تستسرون تاثير داره محل زندگي روي تستسرون تاثير داره و خيلي از مسائل ديگه . كلفتي صدا عضلات ورزيده تر (البته اگگر دو شخص كه هيچ كدام وزنه نزده اند را مقايسه كنيم مشخص ميشه ) و خيلي چيزهاي ديگر . البته اصلا نيازي به اين نيست شما اگر يه نگاه به بدن شخص سياه پوست كه تا به حال به بدنسازي نرفته بندازي ميبيني كه بيشتر اين افراد از اندام ورزيده برخوردارند يعني عضلات بيشتري نسبت به سايرين دارند در برخي موارد آدم فكر ميكنه اون شخص حداقل يك سال بدنسازي كار كرده اما ممكنه اون شخص سياه پوست تا به حال دست به وزنه نزده باشه و اين يعني ميزان بالاي تستسترون در بدن كه باعث شده اين شخص نسبت به ساير نژاد ها تستسرون بيشتري داشته باشه . اما در افراد ژاپني همانطور كه ميبينيم بيشترشون بدنهايي با پوست و گوشت شل تر از مردان ايراني و يا نژاد هاي ديگر دارند .
از اين بحث ها كه خارج شويم حتي سايز آلت آنها نيز نسبت به ايراني ها و يا نژاد هاي ديگر كمتره و اين يعني كمتر بودن تستسترون .
بنده نمونه هاي زيادي آزمايش دارم كه بچه ها بعد از قطع مصرف استروئيد داده اند و دوره هايي كه من تجويز كرده ام . اگر حرف شما درست بود اين ميزان بايد به صفر ميرسيد نه اين كه توي رنج باشد .
دوست عزيز اگر بعد از دو هفته تستسترون ساخته شده طبيعي خود بدن به طور كامل قطع ميشد و به صفر ميرسيد كه شخصي كه دوره 6 هفته اي ميرفت بايد 4 هفته بدنش تست نميساخت و كاملا عقيم ميشد .
شما ميگي من ميخوام به سايت و آگاهي سايت كمك كنم اما با اين كارت داري كاري ميكني كه بچه ها ندونن كدوم درسته شما خيلي به حرفت مطمئني من برات تصويري ميزارم كه خيلي فكر كنم از جواب آزمايشهايي كه مطمئنم اگر بزارم قبول نداري سنديت داشته باشه .
در اين عكس نفر سمت راست رضا تيموريان هستش كه در عرض يك سال كار كردن زير نظر بنده تونست از وزن مسابقه اي 90 كيلوگرم به 97 كيلوگرم برسه و در مسابقات كشوري كه در بابل برگزار شد تونست مقام پنجم كشور را كسب كنه . اگر من به كارم آگاه نبودم ايشون نميتونست اينچنين پيشرفت كنه و در حال حاضر يك بچه هم داشته باشه . از كساني كه زير نظر بنده كار كرده اند از قبل از زير نظر بودن و بعد از آن تا دلتون بخواد عكس دارم كه براتون بزارم البته اين سايت 3 سال هست كه باز شده و كساني كه از اول ما را همراهي ميكردند كاملا از اين وقايع در مورد شاگردانم آگاهند .
خواهشا حرف منطقي را قبول كنيد .

http://up.iranblog.com/Files/fd673128882542be8119.JPG

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۱۰:۲۷ بعد از ظهر
دوست عزيز همه بچه هاي سايت ميدونن كه من براي مسابقات امسال 6 ماه رژيم بودم چون چربي زيادي داشتم . بيشترين دوز استفاده از استروئيدم هم در دوران كات كه تازه دوران مستعد براي سوختن عضلات هست در اوج مصرفم هفته اي 150 ميليگرم تستسترون پروپيونات و هفته اي 150 ميليگرم وينسترول تزريقي استفاده ميكردم . به صورتي كه يك روز در ميان دو عدد تست پروپيونات 25 ميليگرمي و يك روز در ميان هم وينسترول 50 ميليگرم ميزدم . و حتي سوماتروپين هم استفاده نكردم و نتيجه عكس زير شد كه ميبيني .
http://up.iranblog.com/Files/228373c9ee8044519848.jpg
در عكس سمت راست بنده 96 كيلوگرم وزن دارم . اما در عكس سمت چپ بنده فقط 70 كيلوگرم وزن دارم يعني 26 كيلوگرم چربي و آب و املاح از دست داده ام اما همانطور كه ميبيني هيچ حجم عضلاني كم نكرده ام .
در صورتي كه اگر حرف شما درست بود من بعد از هفته دوم رژيم بايد سايز عضلاتم نصف ميشد . در حالي كه در عكس كاملا مشخصه كه سايز عضلاتم نصف شده و يا ........ .
من اون حرفت كه ميگي روي يه نفر يه دوره يه جور جواب ميده روي يه نفر يه جور ديگه رو قبول دارم و اون هم تشخيص مربي آگاه به وسيله ديدي هست كه از شاگرد داره و از همه لحاظ بايد بفهمه كه شاگردش در چه حد تستسترون داره .
وقتي شما آزمايش ميگيري ممكنه دو نفر تستسترونشون روي 6 باشه اما يه نفر ميل ج ن س ي بيشتر و پرخاشگر تر و اون يكي دقيقا برخلاف آن باشد .
دليل چيست ؟ تستسترون موثر مهمه نه دقيقا اون تستستروني كه در خون هست و تستسترون موثر برميگرده به نژاد و خيلي مسائل ديگه .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۶:۱۵ قبل از ظهر
اینها همه مشاهدات شخصی شما هست که محدود میشه به نمونه های افرادی که دیدی و نمیشه به کل جامعه سیاه پوستان یا ژاپنی ها تعمیم داد. چون مشاهدات شما محدود بوده و نمیتونه نماینده کل جامعه باشه و در ضمن تستی انجام نشده پس نتیجه گیری نمیشه کرد. سایز الات درسته به تست هم رابط داره والی باز هم داخل هر نژادی میتونه متفاوت باشه و این یک تصور اشتباه هست که فکر کنیم همهه سیاه ها .... یا همه آسیایی ها .... من هم ایرانی های پر موی زیادی رو دیدم که بدنشون به قول شما شول هست و میلرزه این که دلیل نمیشه. با دوزی که شما اشاره کردی فقط بشه حفظ حجم عضلانی کرد نه بیشتر من منظورم افزایش حجیم بافت عضلانی بود که به این دوزها انجام پذیر نیست. دلیل این هم که نیاز به درمان بعد از دوره نیست اینه که دوره شدیدی نیست و فقط در حد نگه داری هست مثل همین عکسی که شما گذاشتید. هدف از یک فروم بهس و تبادل نظره قرار نیست کسی بخاد حرفشو همه بپذیرند من و شما حرفامونو میزنیم و بقیه هم اگه مایل باشند شرکت میکنند و یا میخونند و خودشون هر تصمیمی که بخواهند میگیرند من یا شما نباید اجباری داشته باشیم که حتمن همه را متوجه خودمون کنیم. من نظرم رو میگم و شما هم همینطور. همینقدر که سوال پیش بیاد و فکر کردن شروع بشه همین کافیه. من هیچوقت دلم نمیخاد کسی از من یا از هر کسی کور کورانه پیروی کنه. اون موقع هست که یاد گیری واقعن اتفاق میوفته. بنده نمیگم با دوزی که شما میگی طرف عقیم میشه اما میگم و گفتم دوز اپتیمال دوزی هست که ریسکش به کارش بیارزه و چیزه بیشتری نصیب فرد کنه نه فقط نگه داری. هدف از استفاده از استروئید برای هر کسی بسیار عضلانی و حجیم شدنه یعنی ماورای حالت عادی. یک سال ۷ کیلو زیاد کردن چیز زیادی نیست با توجه به دوزهای دیگه البته باز من در مورد شاگرد شما اطلاعی ندارم. در ضمن این رو هم بگم من تحقیقی رو میزارم که ۴۳ نفر شخص عادی بدون سابقه مصرف استروئید در طی ۱۰ هفته تمرین و تغذیه درست بهمراه مصرف تنها تست با دوز ۶۰۰ میل هفته ای تست انانتات بدون اوارز توانستند ۶.۱ کیلوگرم حجم خالص بدون چربی کسب کرده و هیچ تاثیر منفی مشاهده نشد. BACKGROUND: Athletes often take androgenic steroids in an attempt to increase their strength. The efficacy of these substances for this purpose is unsubstantiated, however. METHODS: We randomly assigned 43 normal men to one of four groups: placebo with no exercise; testosterone with no exercise; placebo plus exercise; and testosterone plus exercise. The men received injections of 600 mg of testosterone enanthate or placebo weekly for 10 weeks. The men in the exercise groups performed standardized weight-lifting exercises three times weekly. Before and after the treatment period, fat-free mass was determined by underwater weighing, muscle size was measured by magnetic resonance imaging, and the strength of the arms and legs was assessed by bench-press and squatting exercises, respectively. RESULTS: Among the men in the no-exercise groups, those given testosterone had greater increases than those given placebo in muscle size in their arms (mean [+/-SE] change in triceps area, 424 +/- 104 vs. -81 +/- 109 square millimeters; P < 0.05) and legs (change in quadriceps area, 607 +/- 123 vs. -131 +/- 111 square millimeters; P < 0.05) and greater increases in strength in the bench-press (9 +/- 4 vs. -1 +/- 1 kg, P < 0.05) and squatting exercises (16 +/- 4 vs. 3 +/- 1 kg, P < 0.05). The men assigned to testosterone and exercise had greater increases in fat-free mass (6.1 +/- 0.6 kg) and muscle size (triceps area, 501 +/- 104 square millimeters; quadriceps area, 1174 +/- 91 square millimeters) than those assigned to either no-exercise group, and greater increases in muscle strength (bench-press strength, 22 +/- 2 kg; squatting-exercise capacity, 38 +/- 4 kg) than either no-exercise group. Neither mood nor behavior was altered in any group. CONCLUSIONS: Supraphysiologic doses of testosterone, especially when combined with strength training, increase fat-free mass and muscle size and strength in normal men.این تحقیق هم نشون میده که با مصرف ۱۰۰ میل تست اناتات هفته ای در مقایشه با ۳۰۰ میل، گروهی که ۱۰۰ میل استفاده کردند و در حد تولید نرمال بدن بودند در طی ۶ هفته هیچ افزایش حجمی رو مشاهده نکردن و بیشترین پیشرفت در گروه ۳۰۰ میل و متوسط ۳ کیلوگرم در ۶ هفته بود. اینها افراد عادی بودند و سابقه تمرینی یا مصرف استروئید نداشتند. We examined the extent to which supraphysiological doses of androgen can modify body composition and strength in normally virilized men. In doubly blind tests, 30 healthy young men received testosterone enanthate (TE) or 19-nortestosterone decanoate (ND), at 100 mg/wk or 300 mg/wk for 6 weeks. The TE-100 mg/wk group served as replacement dose comparison, maintaining pretreatment serum testosterone levels, while keeping all subjects blinded to treatment, particularly through reduction in testicular volumes. Isokinetic strength measurements were made for the biceps brachii and quadriceps femoris muscle groups before treatment and 2–3 days after the 6th injection. Small improvements were noted in all groups but the changes were highly variable; a trend to greater and more consistent strength gain occured in the TE-300 mg/wk group. There was no change in weight for TE-100 mg/wk but an average gain of 3 kg in each of the other groups. No changes in 4 skinfold thickness or in estimated percent body fat were observed. Of 15 circumferences, significant increases were observed only for men receiving TE-300 mg/wk (shoulders) and ND-300 mg/wk (shoulders and chest). The data suggest that high dose androgens increase body mass and may increase strength in normal men but, except for a consistent weight gain with greater than replacement doses, the detectable changes were highly variable and relatively small, especially in comparison to the significant alterations which were observed for other markers of androgen action.این هم تحقیقی که نشون میده که مصرف دوزهای مختلف با افراد عادی از ۲۵ میل تا ۶۰۰ میل هفته ای به صورت افزایشی موجب بالا رفتن حجم عضلانی و عملکردهای دیگه میشه پس این بستگی به این نداره که بدن یک فرد مبتدی نتونه مثلا دوزهای بالا استروئید رو جذب کنه و همینطور که قبلا گفتم همین مسایل هست که موجب میشه افراد تشویق باشند و دوزهای بالا و خطرناکی رو استفاده کنند البته این تحقیق تا ۶۰۰ میل رو تست کرده نه بیشتر.Testosterone increases muscle mass and strength and regulates other physiological processes, but we do not know whether testosterone effects are dose dependent and whether dose requirements for maintaining various androgen-dependent processes are similar. To determine the effects of graded doses of testosterone on body composition, muscle size, strength, power, ***ual and cognitive functions, prostate-specific antigen (PSA), plasma lipids, hemoglobin, and insulin-like growth factor I (IGF-I) levels, 61 eugonadal men, 18-35 yr, were randomized to one of five groups to receive monthly injections of a long-acting gonadotropin-releasing hormone (GnRH) agonist, to suppress endogenous testosterone secretion, and weekly injections of 25, 50, 125, 300, or 600 mg of testosterone enanthate for 20 wk. Energy and protein intakes were standardized. The administration of the GnRH agonist plus graded doses of testosterone resulted in mean nadir testosterone concentrations of 253, 306, 542, 1,345, and 2,370 ng/dl at the 25-, 50-, 125-, 300-, and 600-mg doses, respectively. Fat-free mass increased dose dependently in men receiving 125, 300, or 600 mg of testosterone weekly (change +3.4, 5.2, and 7.9 kg, respectively). The changes in fat-free mass were highly dependent on testosterone dose (P = 0.0001) and correlated with log testosterone concentrations (r = 0.73, P = 0.0001). Changes in leg press strength, leg power, thigh and quadriceps muscle volumes, hemoglobin, and IGF-I were positively correlated with testosterone concentrations, whereas changes in fat mass and plasma high-density lipoprotein (HDL) cholesterol were negatively correlated. ***ual function, visual-spatial cognition and mood, and PSA levels did not change significantly at any dose. We conclude that changes in circulating testosterone concentrations, induced by GnRH agonist and testosterone administration, are associated with testosterone dose- and concentration-dependent changes in fat-free mass, muscle size, strength and power, fat mass, hemoglobin, HDL cholesterol, and IGF-I levels, in conformity with a single linear dose-response relationship. However, different androgen-dependent processes have different testosterone dose-response رلاتیونشیپس

imanfitness
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۳:۱۴ بعد از ظهر
بدن تا بدن این قضیه فرق میکنه .دلیلی نداره کسی که پرموتره تستسترون آزاد خونشم بیشتر باشه و بهتر بتونه عضله سازی کنه ولی می تونه شاخصی برای آروماتیزه شدن تست به استروژن باشه که مسلما تو تجویز آنتی استروژن تاثیر داره.در مورد دوز اپتیمم بنده هم موافقم که باید به ریسکش بیارزه ولی پیدا کردن دوز اپتیمم به خیلی چیزا ربط داره.مثلا من که سابقه تمرینی بدنسازی طبیعی دارم میتونم از تست با دوز 150 میل استفاده کنم و عضله با کیفیت بسازم ولی کسی که تازه کاره اگر با همون دوز 600 تست شروع کنه عضلاتش هیچ کیفیتی ندارن.عضله بی کیفیت عضله ای هست که بدون زحمت بالا بیادو مطمئنا خیلی زود هم از بین میره.برای مثال خود من با دور بازوی 43 خشک با دمبل 25 کیلوگرمی جلوبازو دمبل میزنم اونم با فرم صحیح ولی کسانی رو دیدم که از استروئید استفاده نادرست در دوزهای بالا کردن و با اینکه 50 سانت دور بازو دارن تو تمرین جلوبازو از من ضعیفترن.منظور من از دوز بالا 4000 میل تو هفته نیست.داریم در مورد مبتدی صحبت میکنیم.نباید دوز در حدی باشه که نتونه هماهنگی تاندون و عضله مربوطه ایحاد بشه.البته به نظرم باید منظور از مبتدی مشخص بشه چون کسی که تازه پا به این رشته گذاشته و هم کسی که 10 سا ل سابقه بدنسازی طبیعی داره در مصرف استروئید تازه کار محسوب میشن.البته مشخصا دوز اپتیمم برای یه بدنساز طبیعی با سابقه بالاتر هستش.

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۷:۴۵ بعد از ظهر
ایمان جان من در مورد میزان تست آزاد خون و استفاده از آنتی استروژن با شما موافقم گرچه نوع آنتی استروژن بکار رفته هم مهمه. درسته که خیلی عوامل مختلف میتونه در ساخت عضله تاثیر بگذاره والی وقتی ما اختصاصی صحبت از ساخت عضله در ارتباط با تستوسترون میکنیم مسلمن هدفمون داشتن یا ایجاد سطح بالایی از تست آزاد در خون هست. به نظر من کسی که لاقل یکی دو سال تمرین نکرده و بلوغ عضلانی پیدا نکرده نباید دنباله استروئید بره. این دقیقن برمیگرده به همون که میگن ماسل ماچوریتی یا همون بلوغ یا وارزیدهگی عضلانی، ببینید ساخت عضله یک چیزه والی آنچه که موجب ورزیده شدنش میشه، کهنه کار شدن عضله هست یعنی زمان. افرادی که شما میبینید دوز بالای استروئید مصرف میکنند بیشتر تجمع آب و املاح هست به همین خاطره که من فکر میکنم باید اول به پتانسیل بالای عضله سازی رسید بعدش به فکر استروئید رسید، وقتی شما بدنت تولیدش خوبه و جا داری که طبیعی عضله بسازی چرا باید از خارج استروئید وارد کنی. متاسفانه بالا بردن تدریجی دوز مصرف موجب پاسخ بیستر میشه و اینو من تو یکی از تحقیقاتی که گذاشتم نشون دادم پس اینکه شما چقدر بخای عضله بسازی و تو چه مسابقه ای شرکت کنی میتونه عاملی بشه که مشخص کننده دوز مصرفی باشه. مثلا شما نیاز داری ۲۰ کیلو بیای بالا و الان دیگه در حد آخر عضله سازی طبیعی هستی باید دوزی بری که ۳۰ کیلو بیای بالا بعدش رژیم بگیری بشی همون ۲۰ کیلو افزایش عضله خالص البته اینو من از باب مثال گفتم نه اینکه حتمن اینطوریه بنا به نوع استروئید فرق میکنه. پس متاسفانه دوز اپتیمال به اون معنا که شما منظورته وجود نداره، میگن شما نمیتونی هم خدا رو داشته باشی هم خرما رو یعنی هم بخای ریسک نکنی یا کم بکنی هم عضله زیاد رو بسازی به همین خاطره که من گفتم با دوز نگاه داری نمیشه عضله ساخت یا حد اکثرشاید کمی ساخت این ارزش مصرف استروئید رو نداره مگر فقط برای حفظ عضله در طول رژیم برای مسابقه و این بنا به هدف شخص فرق میکنه. فلسفه اصلی استفاده از استروئید تو بدنسازی ساخت بیشتر عضله هست که در حالت عادی امکان پذیر نباشه و بعدش شما به نگهداریش با دوز کم فکر میکنی (در طول رژیم یا برا مسابقه). وقتی شما تصمیم گرفتی استفاده کنی باید اول تمام فکرها رو بکنی ببینی چند کیلو میخای، چربت چقدره، از چه استرویدید میخای استفاده کنی، چه مدت طول میکشه که بسازی، چند تا دوره میخای بری، اگه قبلا سابقه داشتی چند کیلو تونستی نگاه داری، در طول دوره باید آنتی استروژن دم دست باشه و از روی دوره های قبلیت بتونی بگی کی بهش نیاز داری، هر ۲ هفته تست خون بری ببینی کجای کاری و از همه مهمتر پاکسازی و نگاه داریه و اگه داری برا مسابقه آماده میشی باید به تست دوپینگ (اگه باشه) هم فکر کنی. پس میبینی که کار راحتی نیست و واقعن به نظر من به جز کسی که بدنبال پول و کسب مقام یا حرفه ای شدنه مصرف استروئید در این حد اشتباه هست.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۹:۳۱ بعد از ظهر
حرف خودم رو خلاصه ميكنم تا بهتر متوجه جواب بشيد . ببينيد كسي در دوره هاي استروئيد اگر سايز مورد نظرش را بگيره براش كافيه .
و افزودن به عنوان مثال دور بازو را عرض ميكنم 3 سانتي متر دور بازو در يك دوره 6 هفته اي استروئيدي بهترين نتيجه هست و كسي بهتر از آن نميتونه نتيجه بگيره .
بنده ميگم وقتي يه كسي كه تا به حال از هيچ استروئيدي استفاده نكرده و بنا به تشخيص مسائلي كه گفتم مثل پوست مو محل زندگي ژنتيك و خيلي مسائل ديگه وقتي ايشون با 150 ميليگرم تستسترون و 20 ميليگرم ديانابول روزانه ميتونه به 3 انتي متر افزايش عضلاني برسه چه لزومي داره كه بياد دوز بالاتر استفاده كنه ؟
با دوز بالاتر ايشون نميتونه بيشتر از 3 سانتيمتر رشد عضلاني به عنوان مثال در بازو داشته باشه و اين غير ممكنه . يه مبتدي با همون دوز ميتونه به اون رشد برسه و احتياجي به دوز بالاتر نيست .
شما ميگي اون دوز براي نگه داشتن رشد عضلاني بوده براي همين من عضلاتم توي رژيم نريخته . خوب پس در مورد اون شاگرد سنگين وزنم چه ميگوييد ؟ ايشون سابقه تمرينيش بالاي 12 سال هستش و انواع و اقسام استروئيد ها را استفاده كرده بود اما زماني كه ما خواستيم با هم كار كنيم دوزهاي آنچناني به ايشون تجويز نشد .
اگر كمي تحقيق كنيد ميتونيد در مورد خيلي از قهرمانان ايران اطلاعات كسب كنيد كه بنده از دوز مصرفي خيليشون به دليل بودن توي يه تيم آگاه بودم كه يكيشون آقاي محمود كافي قهرمان سنگين وزن ايران بود كه در روز مسابقه كشوري 56 سانتيمتر دور بازوش بود و حدود 113 كيلوگرم عضله بدون چربي و آب را به نمايش گذاشت و هنوز كه هنوزه مردم اين قهرمان را به ياد دارند .
شايد ايشون راضي نباشه من دوز هاش رو بگم اما فقط در همين حد بگم كه دوز تستسترون ايشون در دوره هاي حجم بيشتر از 800 ميليگرم هرگز نرفت . حالا حساب كنيد كه ايشون يه شخصي بود كه بدنش به حد آخر حجم رسيده بود وديگه به سختي حجم عضلاني به دست مي آورد .
آرش جان اگر همه مسائل و حقايق پشت پرده را قرار بود بيان توي سمينار ها بازگو كنند كه ديگه كسي زير نظر قهرمانان نميرفت . اگر بدنسازي فقط با اين تحقيقات كه شما گذاشتيد قابل مربي گري بود كه ديگه آقاي چارلز گلاس هيچ كاره بود و آقاي ميلوس ساركف بايد ميرفت يه كار ديگه ميكرد و دكتر ها ميومدن قهرمانان را پرورش ميدادند.
آرش جان اين رشته پر از رمز و رازه . شما حتي با مسائل كوچكي مثل تغيير زمان مسائل ج ن س ي ميتوني عضله سازي بيشتري داشته باشي و يا با تعيين مدت فاصله ارتباط ج ن س ي و خيلي مسائل ديگه .
ما توي جلساتي كه با آقاي خسرو محمدي (داور بين المللي ) داشتيم خيلي چيز ها فهميديم كه يكيش همين دوز استروئيد ها بود .
اين فكر كه شما فكر كنيد هر كس دوز بالاتر مصرف كنه موفق تره اشتباهه .
در مورد نژاد ها هم من نگفتم كه همه ژاپني ها دير رشد هستند و يا همه ايراني ها آخر استعداد در بدنسازي هستند . بنده اكثريت را گفتم . مثلا شما ميگي اكثر مردم اروپا سفيد پوست هستند اما توشون سياه پوست هم گير مياد .
همين آقاي هيدتا ياماگيشي را از لحاظ سايز با خيلي از حرفه اي ها مقايسه كنيد همانطور كه ميبينيد از لحاظ سايز خيلي از آنها عقبه . شايد دوز مصرفيش از همه بيشتر باشه . شايد حتي از ماركوس رائول بيشتر باشه .
در مورد آزمايشات خون هم همانطور كه گفتم آزمايش تستسترون خون را نشون ميده اما مقدار تستسرون فعال جهت عضله سازي را آزمايش نميتونه نشون بده و اون بحثش فرق ميكنه .
شما ممكنه توي آزمايش تستسترونت از يه نفر پايين تر باشه اما از اون طرف بيشتر بتوني عضله سازي كني چون تستسترون فعالت جهت عضله سازي شايد از اون شخص بيشتر باشه .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۹:۵۱ بعد از ظهر
بنده هميشه ميگم يه زماني اگر احتياج باشه بله دوز بالا بايد استفاده شه . اما وقتي احتياجي نيست و طرف با همون دوز جواب ميگيره چرا دوز بالا تجويز كنيم تا عوارض بيشتري گريبان طرف را بگيره ؟؟؟؟؟؟
براي من به عنوان يه مربي هميشه سلامتي شخص مهمترين معيار هست .
در عكس سمت چپ رضا تيموريان شاگرد بنده در ماه اسفند 87 هست و در عكس سمت راست همون شخص با وزن 97-98 كيلوگرم در مسابقات استان تهران در مرداد ماه هستش و تقريبا 5 ماه بعد از آن مسابقه ميتونيد تغييرات را ببنيد . بنده نميگم ايشون استروئيد استفاده نكرد . مصرف كرد . اما حداكثر دوزي كه بنده به ايشون تجويز كردم هفته اي 250 ميليگرم وينسترول و 300 ميليگرم تستسرون پروپيونات در اوج مصرف بود .
همانطور كه مشخصه ميزان استروئيدي كه يه قهرمان سنگين وزن بايد استفاده كنه تا به هدفش برسه با ميزان استروئيد لازم براي بدن 80 كيلويي متفاوته .
بنده از شاگردام عكس هاي زيادي در تغييراتشون دارم كه اگر خواستيد ميزارم .
همين آقاي محمد حسيني كه از كاربران سايت هست داره زير نظر خودم كار ميكنه و اولين دوره استروئيديش فقط و فقط 150 ميليگرم تستسرون پروپيونات بود هيچ چيز ديگري به غيراز مكمل در كنار آن مصرف نكرد و پس از پايان دوره خودتون از عكس هايي كه هفته به هفته در عكس اعضا ميذاشت ميتونيد تغيير ايشون رو حدس بزنيد .
بنده اگر به ايشون 1000 ميل تستسترون هم تجويز ميكردم ايشون شايد نهايتا نيم سانتي متر عضله بيشتري ميساخت اما به چه قيمتي ؟
بدن بايد به هورمون هايي كه از خارج دارن وارد ميشن عادت كنه و نميشه توي همون دوره اول به شخص دارويي تجويز كنيم كه اجدادش بياد جلوي چشمش .
اگر در دوره اول به گفته شما 300 ميليگرم تستسترون به شخص تجويز كنيم در دوره هاي بعد بايد دوز را بالاتر ببريم تا طرف بتونه عضله بسازه . همانطور كه ميدانيد حرفه اي ها تا حتي 3000 ميليگرم به بالا در هفته تستسترون استفاده ميكنند اما بدن و وزن آنها كجا و وزن يه شخص مبتدي كه تازه ميخواد وارد دنياي حرفه اي بشه كجا .
تحمل آن بدن ها كجا و تحمل اين بدن ها كجا .
خلاصه حرف من : وقتي شخص ميتونه و جا داره و اولين دوره استروئيديش هست كه ميخواد استفاده كنه و ميتونه با دوز كم همان نتيجه را بگيره چرا دوز بالا ؟؟؟؟
اين كاملا اشتباهه . دوز بالا مال زماني هستش كه شخص به دوز كم جواب نميده .

http://www.Free-Picture-Host.com/images/tn_A7mhp41277662251.jpg

http://www.free-picture-host.com/images/A7mhp412776622http://www.Free-Picture-Host.com/images/A7mhp41277662251.jpg
http://www.Free-Picture-Host.com/viewimage.php?file=/images/A7mhp41277662251.jpghttp://www.Free-Picture-Host.com/viewimage.php?file=/images/A7mhp41277662251.jpg

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۱۰:۵۳ بعد از ظهر
پیمان جان و آرش جان
من واقعاً از این بحثها استفاده زیادی کردم و معتقدم که این قبیل گفتگوهای علمی لازمه یک فروم اینچنینی هست و شاید خیلی بیشتر از مقالات بتونه سطح علمی بچه های سایت رو بالا ببره، به شرطی که این گفتگوها کاملاً دوستانه و به دور از نیش و کنایه باشه.:چشمک:
برای هردوتون آرزوی موفقیت می کنم و افتخار می کنم که در کنار شما و سایر دوستان فعالیت می کنم.:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۱۱:۱۵ بعد از ظهر
آخه چرا نيش و كنايه حسام جان ؟ داريم با هم تبادل اطلاعات ميكنيم . هر كسي حتي كاربران عادي سايت حق دارن حرفشون رو بيان و بزنن به شرطي كه حرف منطق را قبول كنند .
آرش جان هم حق داره نظرش رو بگه منم همينطور . البته چيزي كه من دارم ميگم به هيچ عنوان نظر نيست چون اگر نظر بود ميگفتم نظرم اينه . اينايي كه ميگم چيزيه كه بهشون ايمان دارم و مطمئنم همانطور كه داريد ميبينيد عكس ها اين مسئله را تاييد ميكنند . البته تنها شاگرد من آقاي تيموريان نبوده .
سال 87 همانطور كه شاهد بوديد تيمي كه براي مسابقات شرق استان تهران فرستادم سوم شد و شاگردان زيادي هم در مسابقات ديگر داشتم .
آقاي مصطفي مبيني كه در بادي كلاسيك يك اولي و يك دومي كشور داره و آقاي رضا تيموريان در پرورش اندام نمونه اي از اين دوستان هستند كه اگر بخوام نام همه را ببرم شايد بيشتر از 20 شاگرد مسابقه اي تا به اين لحظه داشته ام و براشون برنامه تمريني تغذيه مكمل و حجم و رژيمشان را با خودم بوده اند .
من چيزي ميگم كه از علمي كه در سمينار ها و كلاس هاي مربي گري و صحبت با قهرمانان بزرگ آسيا و جهان همچون آقاي محسن يزداني يزدان راد ناصر گرجي علي تبريزي بيت الله عباس پور و سامان سرابي . خيلي هاي ديگه ياد گرفتم و مقالات و هفته نامه ها و ماهنامه ها و مجلات خارجي و كتاب هاي خارجي و مقالات اينرنت و ... را با تجربياتم آميختم و توانستم خدارا شكر تا الان از نظر خودم و نسبت به سنم مربي موفقي باشم تا حدي كه در استان قزوين آقاي محمد كرماني كه هميشه تيمش در اون استان اول ميشه براي تنظيم برنامه هاي رژيمي و دارويي شاگرداش جهت مسابقه با من مشورت ميكنه و هر جا گير كرده زنگ زده و سوال كرده . در حاي كه آقاي كرماني بالاي 20 سال هست كه در اين رشته داره تيم ميده .
البته اين چيزها را كه گفتم به هيچ عنوان به روي خودبيني نگذاريد چون عين حقيقت را گفتم و خودتان هم ميدانيد .
اما يه چيزي را كه از بدنسازي فهميدم بايد حتما خدمتتان عرض كنم كه به قول آرش جان هر چيزي را كه شنيديد بدون دليل باور نكنيد . در كتاب ها و مجلات و روزنامه ها خيلي از مسائل نوشته شده كه به نظر من كاملا اشتباه هست. حتي در فروم هاي خارجي ميبينيم مسائلي كه كاملا اشتباه هستش و نبايد از آنها چشم بسته الگو بگيريم .
يه عنوان نمونه در كتاب ها و حتي مقالات بدنسازي كه در اينترنت هستش ميبينيد كه نوشته هر چه به مسابقه نزديك ميشويد زمان تمرينات هوازي را بيشتر كنيد . يا مثلا دو وعده در روز تمرين كنيد . اما بنده از آقاي علي تبريزي و محرم پناهي شنيدم كه اين روش را رد ميكردن و اتفاقا بر عكس آن را انجام ميدادند يعني به تمرينات با وزنه مي افزايدند و از تمرينات هوازي كم ميكردند . و نتيجه اش هم قهرماني جهان اين دو عزيز شد . اما همين آقايان در نشريات بارها ديده ام كه گفته اند هوازي هر چي بيشتر بزنيد بهتره و .... . در صورتي كه خودشان به هوازي اعتقادي ندارند و خود من هم امسال از 6 ماه رژيم بنا به در نظر گرفتن شرايط فقط 3 ماه تمرينات هوازي داشتم و 3 ماه مانده به مسابقه حتي يك دقيقه دوچرخه ثابت يا تردميل نزدم .
البته بدن با بدن فرق داره و اين را مربي آگاه و اهل فن ميتونه تشخيص بده .
در كتاب ها و مقالات آمده هوازي خوبه بايد استفاده بشه و هر چه نزديك به مسابقه بيشتر اما براي همه اينگونه نيست . بدن با بدن فرق داره و مربي بايد اين را تشخيص بده .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۷, ۱۲:۲۹ قبل از ظهر
ببینید شما باز رفتی فقط از روی تجربه صحبت کردی و تجربه شما تنها محدود با تعداد افراد خاصی هست که دیدی و این افراد در شرایط یکسان تغذیه و تمرین نکردند و نبودند پس نمیشه به این راحتی نظر داد. ۳ سانت بازو در ۶ هفته فقط بر اثر استروئید که نیست؟ آیا هست؟ هورمونهای دیگه چی؟ ژنتیک فرد چی؟ شاید یکی اصلان بازوش مستعد رشد نیست؟ تغذیه چطور؟ بله عوامل زیادی درگیره اینو منم گفتم تنها تست نیست که؟ شما میگی ۱۵۰ میل تست والی با ۲۰ میل دیانابول این دیگه فرق میکنه این شد استک کردن در صورتکه من صحبتم فقط تست بود نه با چیز دیگه. مسلما تاثیر ۱۵۰ میل تنها تست، با ۱۵۰ میل تست و ۲۰ میل دیانابول یکی نیست. هست؟ ببینید شما داری میگی ۳۰۰ میل تست با ۲۵۰ میل وینی این که باز هم استک هست من صحبته تنها تست رو میکنم در ضمن عکسی که شما در ۵ ماه گذشتی دقیقن با همین دوز که اشاره کردید تطابق داره. گرچه تمامی تغیرات رو هم نمیشه به مصرف استروئید نسبت داد، شدت تمرین، تغذیه، استراحت و غیره چی میشه؟ استروئید که به تنهاییی معجزه نمیکنه. اگه میکرد همه میرفتن تزرق میکردن خونه میخابیدان و جواب میگرفتن. بله آقای کافی ۸۰۰ میل بالا نرفت و دیگه چی؟ دیگه چی مصرف میکرد شما باید بقیه رو هم بگی. منم اعتقاد دارم که همه چیز رو نمیگن اگه میگفتن بله باید تخته میکردن والی فکر نمیکنم آقایون چارلز گلاس و میلوس ربطی به صحبت من و شما داشته باشه!؟ منم میدونم که پر از رمزو رازه و خیلی کارهای عجیب و غریب میشه من چیزایی شنیدم و دیدم که گفتن نداره والی این چه ربطی به بهس ما داره؟ با اینکه اینا بهس ما نیست والی جهت اطلا بگم چارلز گلس فقط یک تمرین دهنده هست و به هیچ عنوان در مورد مسایل تغذیه یا استروئید نظر نمیده ویک تیم برای خودش داره که از اونا مشورت میگیره و مسولیت نمیپذیره بله میلوس خدای انسولین و هورمون هست و هم تمرین دهنده والی خیلیهای دیگه هم هستن. دکتر کانر که متخاسس هورمون هست هم خودش تمرین دهنده و هم خدای هورمون هست یا چاد نیکولز یا خیلیهای دیگه حالا اینا ربطی به بهس ما نداره؟ اما محض اطلا ارز کنم که تمامی این مربیان دوزهای انتخابی خودشونو بر اساس همین تحقیقات تنظیم میکنند یعنی چیزی که برای مثلا تاموکسیفن یا نولوا برداشت میشه رفرنسش تحقیقاتی هست که روی افراد بیمار انجام شده و گزارش شده، شما فکر میکنی این اطلاعات از کجا آماده؟ به هر حال یک منبعی داشته؟ یا همینطور شانسی و تصادفی بوده؟ مسایل ج ن س ی و غیره از قدیم بوده خوسوسان برای وزنه بردارها اینم باید گفت که تاثیر اینطور موارد موقت هست و شاید برای رکورد زدن یا یک روز مسابقه مناسب باشه والی نمیتونه بصورت دایم باشه گفتم بدن اجازه نمیده. بنده نمیگم حتمن دوز بالاتر اما گفتم بستگی به هدف و اینکه چند کیلو عضله در چه مدت نیازه باید دوز تنظیم بشه چون شما با زمانی که داری میخای به اون وزن برسی البته هر چه زمان بشتری باشه بهتره چون بلوغ عضله بهتره. شما تعریفت از اکثریت چند نفره؟ چند تا ژاپنی از نزدیک دیدی؟ چند تاشونو تست کردی؟ اگه همه میخاستن به این راحتی راجع به یک نژاد نظر بدن که من هم باید بگم ایرانی ها هم استعداد ندارند چون هنوز یک ایرانی تو المپیا نداشتیم به جز کمالی که اونم فقط یکسال خوب بود و افتضا شد. من هرگز نگفتم توی اروپائیها سیاه پوست گیر نمیاد کی گفتم ؟؟؟؟ تو کدوم پست؟ پیمان جان هیداتا کوچیک بودنش به خاطر اسکلت بدنشه که محدودیت روش میزاره شما به هیچ عنوان نمیتونی اینو با مارکوس رول مقایسه کنی بعد بگی دوز مصرفش هم از مارکوس رول بالاس؟ شما از کجا میدونی این دو چقدر مصرف میکنن؟ عزیزه من اینا همش سکرت هست کسی هم نمیدونه من نمیدونم این اطلاعات رو شما از کجا میاری؟!!! حالا من نمیخام راجع به کسی نظر بدم والی چون گفتید، میگم آقای حسینی شاید استروئید براش زوده ایشون احتمالا میخاد زودتر نتیجه بگیره. من نمیدونم سابقه تمرینش چقدره و چند کیلو و قدش چقدره و آیا به حد اکثر رشدش رسیده یا نه؟ والی به هر حال این تغیرات همش از تست نیست؟ منم نمیگم باید دوز بالا رفت والی لااقل دوبرابر تولید خود بدن نقطه خوبی برای شروع هست یعنی ۲۰۰ میل هفته ای. نه الزاما اینطور نیست، شما به صورت هرمی میری بالا و میای پایین یعنی اگه از ۱۵۰ شورو کردی میری بالا تا ۳۰۰ بعدش باز میایی پایین نه اینکه ثابت ۳۰۰ بزنی این بهترین کاره. اینطوری هم کنترل رو پاسخ بدن داری هم رنجت رو میفهمی و میدونی با چه دوزی چند کیلو میایه بالا. آخرش هم بهتر میتونی حفظ کنی و بدن زودتر برمیگرده. گفتم طرح کردن دوره اصولی داره و اینطور نیست که شما از همون هفته اول از ۳۰۰ شروع کنی. درسته که باید دوره بعد بالا بره والی به شرطی که طرف عضله بیشتری بخاد بسازه پس اینجا میزان وزن مورد نظر مهمه. شما صحبت ۳۰۰۰ میل حرفهه ای ها رو میکنی اولان من موتمن نیستم کسی ۳۰۰۰ میل هفته ای بزنه و تازه چیزی دیگه هم باهاش استک کنه گفتم این مسایل بیشتر شایعه هست چون این موارد سکرت هست. دوز کم، درست والی چقدر کم تمام بهس ما سره اینه. و این بستگی داره چند کیلو عضله بخاد بسازه. حسام جان شما لطف دارین. برای من هم افتخار هست.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۷, ۰۹:۰۷ بعد از ظهر
شما باز داري ميگي من فقط از روي تجربه ميگم . واقعا تعجب آوره . بهتون گفتم بنده توي اين همه كلاس هاي مربي گري و سمينار ها و در جمع قهرمانان آسيا و جهان و در مجلات مقالات كتاب ها اينترنت و ...... كه مطالعه كردم و با انجام كارهاي آنها فهميدم كه هر چه در كتاب ها و مقالات و نشريات و اينترنت ميگن درست نيتس و خيليش اشتباهه براتون مثال تمرينات هوازي در رژيم كات را هم اوردم كه متوجه بشيد . شما ميگي قهرمانان از روي تحقيقات انجام شده الگو برداري ميكنند خوب اين رو همه ميدونن كه قهرمانان و مربي آنها روي اين تحقيقات را ميخوانند اما اين تحقيقات تمامش درست نيست و اگر هم هست در مورد بدنسازان همش صادق نيست . خيلي از اين تحقيقات دروغين هستند و واقعيت ندارند . خيلياشونم درستن . اما در مورد ژنتيك تازه به حرف من رسيديد كه گفتم كه نژاد با نژاد و سن با سن و خيلي مسائل ديگه فرق ميكنه در رشد طرف و اين همش تستسرون نيست . شما در پست هاي اولت ميگفتي كه امكان نداره كسي با دوز 150 ميليگرم در هفته تستسترون بتونه نتيجه بگيره . الان شما داري ميگي هر كسي روي بازوش استعداد نداره بنده در مثل بازو هم كه گفتم اگر به عقب برگردي و دوباره بخونيش ميبيني كه گفتم به عنوان مثال دور بازو يعني اينكه ممكن بود اين مثالم دور پا باشه . در مورد محمد حسيني هم بايد بگم كه ايشون 21 سال سنش هست و تقريبا 6 سال هست كه داره تمرين ميكنه اما 4 سال اخير را در همان وزن و حجم باقي مانده بود پس يه برنامه ريزي درست ميتونه ايشون رو تغيير داده باشه و اين برنامه ريزي در مورد مكمل ها و برنامه تمريني و تغذيه و حتي داروهاش بود اما توانست بعد از استفاده تنها 150 ميليگرم تستسترون در هفته تغييراتي اساسي در بدنش بدهد و نزديك به 3 ساينتيمتر به اكثر عضلاتش بيفزايد نه فقط بازوش .
شما ميگي من فقط چند نفر را ديدم ؟ شما آمار شاگردان من را از كجا داري ؟ همانطور كه ميدوني بنده حدود 2-3 سال هست كه دارم مربي گري ميكنم و نسبتا موفق هم بوده ام و اين را اطرافيان ميگيند نه خودم . جوان ترين مربي اي كه توانست در مسابقات شرق استان تهران تيمش مقام بياورد بنده بودم . اين صحبت ها را خواهشا بر خودستايي نگذاريد چون دارم حقيقت را ميگم . اين هم كه ديگه مشخصه كه كسي كه بالاي 20 نفر شاگرد مسابقه اي داشته حداقل 300 نفر شاگرد نيمه حرفه اي و غير مسابقه اي داشته و اين را خودتان بايد ميفهميديد .
در مورد روابط ج ن س ي كه شما ميگي كاربرد نداره بايد خدمتتون عرض كنم كه تعجب نميكنم چون همانطور كه گفتم خيلي از مسائل سكرت هست و اگر قرار بود كه در همه جا در موردش بحث كنند كه ديگه چيزي براي مربيان نميماند .
حتي مسائلي ديگه هم در دنياي بدنسازي هست كه اگر بخوام بگم درست نيست وگرنه براتون حتما توضيح ميدادم. اما اگر علاقه زيادي به دانستن آن داشتيد حتما با آي دي من در ياهو تماس بگيريد چون مطمئنم كه در هيچ جايي نيامده است و خود من هم از شخصي آمريكايي در چت روم اين اطلاعات را گرفتم كه از نام بردن اين شخص معذورم .
در مورد رضا تيموريان كه گفتيد دوزي كه من گفتم با عكس برابري نميكند خودتان جواب خودتان را داديد و جاي جواب دادن براي من نگذاشتيد وو گفتيد كه همه چيز استروئيد نيست . خود من هم از اول همين را دارم ميگم كه رشد عضلات فقط به دوز استروئيد نيست و شما ميتوانيد با دوز هاي خيلي پايين تر از آنچه كه فكر ميكنيد به اين رشد برسيد .
قسم خوردن نداره اما به خدا هر چي در مورد دوز ايشون گفتم درست بود .
در مورد بدن ها و دوز ها هم بايد يه توضيح بدم كه تستستروني كه شخص 20 ساله احتياج داره تا 10 كيلوگرم عضله بگيره خيلي كمتر از تستستروني هست كه شخص 40 ساله احتياج داره و اين در همه موارد يكسان نيست . براي همين نميشه شما با قاطعيت بگي كه هفته اي 150 ميليگرم تست هرگز جوابگو نميباشد .
بنده كساني را با همين مقدار دوز پايين از استوپ عضلاني دراورده ام كه اگر بخوام عكساشون رو بزارم يه آلبوم بايد براتون عكس بزارم كه صد در صد باور نميكنيد كه دوز اين اشخاص همان بوده است كه بنده دارم ميگم . اما آقاي بندگان بنده دانسته هام رو از كجا اوردم ؟ اين سوالي بود كه شما پرسيدي . خوب جوابش را من بارها دادم همه چيز را در مقالات و تحقيقاتي كه شما ميخوانيد نميگويند اين مسائل چيزهايي هست كه بنده از طريق دوستي با قهرمانان و مربيان برتر كشور تونستم خيلياش رو بدست بياورم .
همانطور كه ميدوني آقاي بيت الله عباسپور مدركش ليسانس حقوق هست از آنجايي هم كه بنده و نزديكانش در اطلاع هستند ايشون زماني براي مطالعه مقالات نداره و هر چه كه داره انجام ميده از روي پرسيدن از قهرمانان ديگه هستش و همچنين آقاي علي تبريزي و خيلي هاي ديگه . يوسف كريمي را هم كه ديگه همه ميشناسند و شايد راضي نباشه از تحصيلاتش بگم و بنده هم نميگم .
اما بنده گفتم شايد ياماگيشي دوز مصرفيش از ماركوس رول بيشتر باشه نگفتم مطمئنم بيشتره !!!! شما به من نشون بده كه من با اطمينان حرف زده باشم . يه نگاه ديگه بنداز گفتم شايد بيشتر باشه . اما مطمئن باشيد اگر هم بيشتر نباشه خيلي كمتر هم نيست . در مورد استخوان بندي هم بگم كه استخوان بندي تاثيري در قهرماني نداره و اگر از قوانين داوري باخبر باشيد داوران به بدني نمره ميدهند كه نسبت عضلاتش به استخوانش بالاتر باشه .
نگاهي به استخوان ساق پاي فلكس ويلر كرده ايد ؟ به مچ دستش چه طور ؟ توصيه ميكنم يه نگاهي بيندازيد و با استخوان بندي ياماگيشي مقايسه كنيد .
فلكس ويلر و شاون ري از اكتومورف هاي بدنسازي بوده اند همچنين دوريان يتس از اندومورف ها بوده . اما همه از عنوان دار هاي بدنسازي و پرورش اندام بوده اند .
در مورد دوز شاگردم ( رضا تيموريان ) گفتم كه بدانيد با اين كه يه سنگين وزن هست اندازه هايي كه در اينترنت گفته شده از استروئيد ها استفاده نميكنه و كمتر از آنها استفاده ميكنه اما نتيجه خوبي ميگيره چون همه چيزش زير نظر بود حتي مقدار آب مصرفي حتي زمان خواب استراحت و تغذيه و مكمل ها و خيلي چيزهاي ديگه اما شما كه ميگيد 7-8 كيلو وزن در چند ماه كار سختي نيست . حرفتون در مورد مبتدي ها درسته نه كسي كه ديگه ضرفيت عصژضلاتش كامل شده و 50 سانتي متر دور بازوشه و ديگه به سختي سايز ميگيره .
در ضمن صحبت ما وزن عضله خالص هست .
در هر صورت بنده توقعي ندارم كه شما همه چيز را بدانيد و اتفاقا بهتون تبريك ميگم چون به اندازه يه محقق و پزشك اطلاعات خيلي خوبي داريد اما قبول داشته باشيد كه براي اين كه از اسرار بدنسازي مسابقه اي سر در بياوريد خيلي مانده است و تا واردش نشويد از اين اسرار نميتوانيد سر در بياوريد همانطور كه ما نميتوانيم از اسرار علم پزشكي در مورد خيلي از مسائل سر در بياوريم .
يه چيزي در مورد مربي هاي حرفه اي آمريكا بگم اما از توضيح دادنش معذورم و اين را از آقاي اميد پارسا و رضا امين ترابي ياد گرفتم كه از روي شكل و سايز آلت خيلي چيزها در آينده ورزشي شخص مشخص ميشود . اما هرگز در موردش توضيح نخواهيد .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۷, ۱۱:۱۵ بعد از ظهر
براي پي بردن به ريز بودن استخوان بندي فلكس ويلر عكس زير را ببنيد و اندازه مچ دستش را نگاه كنيد . فلكس يك اكتومورف بود.
http://www.basketball.de/picture.php?albumid=10&pictureid=190

در عكس زير هم مچ پاي فلكس گواه بر اين دارد كه چه قدر استخوان بندي ريز هستش . انگار كه داريم به استخوان بندي يه دختر نگاه ميكنيم . استخوان بندي ياماگيشي هر چه ريز باشه با فلكس قابل قياس نيست . اما فلكس از لحاظ سايز از خيلي ها سرامد بود و دو نايب قهرماني خيلي زيبا هم در سال هاي 98 و 99 كنار روني كولمن به دست آورد و از ناصر صونباطي بالاتر ايستاد .
http://www.fitnesspont.hu/mass-shop/picture_gallery/Flex_Wheeler/Flex_Wheeler_026.jpg

پس حجم كم ياماگيشي نميتونه بهانه اي براي استخوان بنديش باشه بلكه بهانه اي براي ژنتيك بد اكثر ژاپني هاست . علاوه بر ژنتيك ميزان تستسترون فعال در بدن ژاپني ها بسيار پايين هستش . البته باز هم ميگم در همه جا مستثني وجود داره .

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۰۷, ۱۱:۱۹ بعد از ظهر
البته پیمان جان، یاماگیشی توی مسابقات امسال (مسترالمپیا 2009 به بعد) حجم خیلی بیشتری پیدا کرده بود و مقامهای خوبی هم بدست آورد.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۷, ۱۱:۲۱ بعد از ظهر
البته اين را بگم كه به هيچ عنوان نميخوام بگم ژاپني ها خداي نكرده نژاد بدي دارند . اما براي اين ورزش در رده سنگين وزن خيلي سخت ميتونن مقام بيارن چون تستسترون فعال در بدنشون كمه . و اين را ميشه از خيلي از مسائل ديگه غير از بدنسازي هم تشخيص داد مثل چيزهايي كه قبلا گفتم . پوست نرم و بدنهاي شل و آبدار كه اكثر آنها دارند به دليل كمبود هورمون هاي مردانه هستش و اگر حتي به بدن هاي لاغر اندامشون هم نگاه كنيد خيلي كم بدني رگ دار با پوست نازك و عضلاني ميبينيد .
باز هم بايد به زحمت آقاي ياماگيشي احترام گذاشت چرا كه با اين ژنتيك و اين سختي ها توانسته تا اين سطح كه همه آرزوشو دارن برسه .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۸, ۰۱:۰۹ قبل از ظهر
برای من جالبه که شما تحقیقات چاپ شده تو مجلات معتبر دنیا رو قبول نداری و میگی دروغین هستند شما میدونی چند نفر باید در مورد یک مقاله نظر بدن تا به مرحله چاپ بره. والی شما حرفهای آنکتودی و اینور و اونور رو قبول داری. بنده هیچ علاقه ای به مسایلی که هیچ پایه و بنیان علمی نداره و از اینو و اون در اومده ندارم چون قبلا هم گفتم به اندازه کافی ضررش رو دیدم و کارهایی دیدم و شنیدم که در قوطی هیچ عطاری پیدا نمیشه. شما از چت روم آمریکایی اطلاعات میگیری!!! والی حرفی رو که من مستقیم از یک حرفه ای میگم رو قبول نداری اونم حرفی که پایه علمی هم داره. شما بهتره از مصرف اسیکلن و انسولین فلکس هم بدونی و اینکه اون قدش از هیدا بلندتر بوده و خیلی چیزای دیگه، وگرنه امکان نداشت بتونه به اون حجم برسه. ببینید گفتم شما همه چیز رو با هم قاطی میکنید و خیلی حاشیه میرید. بنده هم چندین بار گفتم برای مبتدی ۷ کیلو در سال امکان پذیره حالا شما باز تکرار کن. متاسفانه شما هی صحبت ژنتیک رو میکنی والی از دوزهای فلکس و موارد بالا و مصرف استروئید دش صحبت نمیکنی. پیمان جان من هدفم این نیست که با این بهس ها نون شما رو آجر کنم. شما مربی زحمت کشی هستی و امیدوارم همیشه موفق باشی.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۸, ۱۰:۳۶ بعد از ظهر
اولا كه بنده نگفتم هيچ كدوم از تحقيقات را قبول ندارم اما همانطور كه گفتم اين تحقيقات همه افراد را در بر نميگيرند مثل همين تمرينات هوازي در زمان كات قبل از مسابقه كه در همين مقالات ميگه شخص بايد هر چه به مسابقه نزديك ميشه تمرينات هوازيش رو زياد كنه اما داريم اشخاصي كه براي مسابقات يك ماه مانده به مسابقه در حدي ميشن كه اگر بخوان تمرينات هوازي حتي 5 دقيقه در روز انجام بدن بدنشون ميريزه و بنده ميشناسم قهرماناني كه عنوان جهاني دارند اما حتي زمان آمادگي مسابقاتشون نهاديتا روزانه 5 دقيقه انجام ميدن البته نميگم تمرينات هوازي نبايد انجام بشه اما بعضي از افراد بايد كمتر اين تمرينات را در برنامه خودشون جا بدن .در مورد همين تحقيقات جا داره بگم كه زمان آقاي ارنولد در بدنسازان جا افتاده بود كه زرده تخم مرغ را بخوريد و سفيده را به دور بريزيد و در نشريات هم چاپ ميشد اما بعد ها مشخص شد كه كار درست را آرنولد انجام ميداده كه سفيده تخم مرغ را ميخورده البته بايد بگم كه در آن زمان آرنولد هم به طور حتم از جايي اين را فهميده بود اما در نشريات چيز ديگري به خورد مردم ميدادند . صحت اين موضوع را ميتواندي از آقاي سهراب سرابي كه سايت هم داره بپرسي كه هم دوره آرنولد بوده و بعدش نياي بگي من دروغ ميگم !!!!! يا از ابولقاسم كاكلي و خيلي هاي ديگه .
شما ميگي من حرف هاي اين ور و آن ور را قبول دارم ؟؟؟؟ بله . درسته اما اينور و آنور چه كساني هستند ؟ بنده نميام با چند تا نويسنده صحبت كنم بلكه ميام از تجربيات قهرمانان جهان و آسيا و ... ياد ميگيرم و اگر چيزي بلد نيستم از آنها ميپرسم و يا از مربيانشان . آقاي اميد پارسا را كه ميشناسيد اگر نميشناسيد يه سرچ توي اينترنت كنيد ايشون كارت حرفه اي دارن و بنده با ايشون چندين بار پاي صحبت در مورد مسائل مختلف بدنسازي نشسته ايم . آقاي رضا امين ترابي همين طور و قهرمانان ديگر هم كه ديگه جاي خود داره . البته در اكثر جاها حرف ها مون يكي بود اما بعضي جاها مشكلاتي بود كه خدا را شكر تونستم برطرف كنم .
شما ميگي حرف هاي من هيچ پايه و بنيان علمي نداره ؟؟؟؟!!! ميگي در هيچ عطاري پيدا نميشه ؟؟؟!!! خوب اگر همه اين مسائل را ميدانستند كه همه قهرمان ميشدن و احتياجي به مربي نبود .شما حرف هاي من را قبلو نداري حرفي در اين مورد نميزنم چون حرف زدن مهم نيست مهم عملكرد هست و بنده به شما با عكس و خيلي مسائل ديگه حرفم را زدم كه كاملا هم مشخص بود . بنده حرفم با دليل تصويري هست و با عكس هايي كه گذاشتم جاي حرفي باقي نميمونه .
من از چت روم اطلاع ميگيرم ؟؟ خنده داره اگر از چت روم اطلاع ميگرفتم كه نتيجه اش ايني كه الان خودم و شاگردانم هستند نميشد . و ميشدم يكي كه هيچ چيزي در چنته نداره و فقط حرف از علم ميزنه . من قبلا هم عرض كردم من حرف هايم را به طور تصويري با دليل و مدرك زدم . عكسي كه براتون گذاشتم كاربران قديمي سايت كاملا به خاطر دارن چون عكس هاي مسابقات را يك به يك دنبال ميكردند . تمام آن پيشرفت هاي شاگردم در عرض چند ماه بود . اون هم نه شاگرد مبتدي بلكه شاگردي كه ديگه به هيچ عنوان قادر به رشد نبود و بدنش استپ زده بود اما با كمترين هزينه توانست نتيجه بگيره بنده نتيجه كارم را گذاشتم تا شما ديدي اگر از چت روم اطلاعات ميگرفتم پس چگونه اين بدن ها را ميساختم ؟ اگر از چت روم اطلاع ميگرفتم پس چگونه خودم با فقط 4-5 ساعت خواب شبانه و بدون استفاده از هورمون رشد و با دوز كم استروئيد و استفاده كم از مكمل ها تا جايي كه پودر پروتئيني هم استفاده نكردم و روزي فقط يك جلسه تمرين داشتم اون بدن را ساختم ؟
بنده خدمتتون عرض كردم كه چت كردم با يكي از صاحب نظران و اهل فن آمريكايي كه متاسفانه از گفتن نامش معذورم اما فقط همين را بگم كه در فروم باديبيلدينگ.كام با هم آشنا شديم و اين موضوع بر ميگرده به 3 سال پيش و خيلي چيز ها از اين عزيز ياد گرفتم كه در هيچ كتاب و مقاله اي نيست .
مطمئن باشيد يه حرفه اي نمياد به شما تمام حقايق رو بگه و اگر هم بخوان بگن نميان توي جلسه اي كه شايد صد نفر نشسته اند بگن و اين مسائل سكرت رو به دوستانشون ميگن و مسائلي ديگر را ميان توي جمع ميگن كه شايد هيچ كدام را خودشان انجام ندهند . به عنوان مثال آقاي مهران ثابت را كه همه ميشناسند به شاگردان معموليش يه چيزي ميگه اما به شاگردان حرفه ايش كه دوست صميميش هستن يه چيز ديگه ميگه و گفته هاي به شاگردان مبتديش رو تكذيب ميكنه . من نميخوام بگم ايشون كار خوب يا بدي ميكنه اما هميشه همينطور بوده .
شما ميگي چون قد فلكس ويلر از هيدتا بلند تره بدنش حجيم تر بوده ؟؟؟؟!!!! واقعا در تعجبم . قد فلكس بلند تر بوده از هيدتا اما قد دكستر جكسون كه از هيدتا بلند تر نبوده قد شاون ري كه از هيدتا بلند تر نبوده . در ضمن اگر به قد بود پس توني فريمن بايد حجم بيشتري نسبت به جي كاتلر داشت پس چرا نداره ؟؟؟
دوست عزيز ببين من حرفام رو با مثال هاي درست ميزنم شما هم ناراحت نشو و حقيقت را قبول كن . شما ميگي فلكس اسيكلن و انسولين استفاده كرده از كجا ميدوني هيدتا استفاده نكرده ؟ از كجا خبر داري ؟ خوب اگر اون استفاده كرده مطمئن باش هيدتا هم استفاده كرده . بالاخره همه حرفه اي هستن و هيچ كدوم بدون علم نيستن .
شما ميگي براي مبتدي هفت كيلو عضله سازي در سال ممكنه بله ما هم همين را ميگيم اما مبتدي نه شاگرد سنگين وزن من . خودت ميدوني هفت كيلو افزايش وزن عضلاني براي يه نفر در اون حد كار آسوني نيست . شما داري به نفر پنجم كشور در سنگين وزن ميگي مبتدي ؟؟؟؟ پس از نظر شما كي مبتدي نيست ؟؟؟؟ غير از حرفه اي هاي مستر المپيا پس همه حتما مبتدي هستن از نظر شما . شما قبول نميكني كه رشد هفت كيلو عضله براي به سنگين وزن اون هم در چند ماه ( از اسفند ماه تا مرداد ماه ) كار راحتي نيست و نيازمدن مربي با علمي هست . اين يه حقيقته كه شما قبولش نميكني و فكر ميكني خودت از مه بيشتر حاليته و هيچ كس چيزي بلد نيست . اگر شما پاي صحبت چند ساعته يه حرفه اي نشستي بنده حداقل هفته اي دو بار بين قهرمانان آسيا و جهان و همچنين مربيان تيم ملي مينشينم همچنين با آقاي اميد پارسا هم كه از حرفه اي ها هستش چندي بار پاي صحبت نسته ايم و خيلي چيزها از ايشون ياد گرفتم .
شما ميگي فلكس دوزوش بالا بوده . خوب اين مشخصه كه بالا بوده كدوم حرفه اي هست كه ادعا كنه دوز من كم بوده . همه حرفه اي ها مطمئن باش نزديك به هم استروئيد استفاده ميكنند و اينجا تلاش و زحمت شخص علم مربي و تغذيه شخص و ژنتيك و حتي نژاد شخص تاثير زيادي داره شما ميگي فلكس دوزش بالا بوده انگار كه داري ميگي به خاطر دوزش اون مقام ها را كسب كرده در صورتي كه همه حرفه اي ها دوز بالا استفاده ميكنند .

در مورد اين كه ميگي نميخوام نون شما را آجر كنم هم بايد بگم كه شما متاسفانه هنوز من را نشناختي كه فكر ميكني من براي پول دارم توي اين سايت فعاليت ميكنم . محض اطلاعت بگم كه بنده كارمند هستم و شغل اصليم مربي گري نيست كه بخوام ازش نوني در بيارم . اگر هر كاري هم دارم ميكنم كافيه به سايت يه نگاه بندازي تا ببيني همش رايگانه .
مشاوره رايگان را چه جوري ميشه نونش را آجر كرد ؟ يا سمينار هاي رايگان را ؟ چه نوني ازش كسب ميشه كه بخواد آجر بشه ؟؟؟؟
مركز مشاوره اي هم كه زديم فقط جهت اين بود كه جايي باشه تا دوستان راحت تر بيان و برنامه بگيرن و ما به هيچ عنوان پولي از هيچ كس نگرفته ايم . حتي يكي از بچه هاي همين سايت كه شايد درست نباشه اسمش را ببرم وقتي پيشم اومده بود توي يه پاكت برام پول زيادي گذاشته بود كه به من بده اما من حتي يك ريال از آن برنداشتم .
مكمل هايي هم كه داريم توي مركز مشاوره ميفروشيم قيمتش با بازار تقريبا در يه حد هست و حتي خيلي هاش از بازار هم پايين تره و تنها نيتمان هم اين بود كه بچه ها مكمل هاي اصل استفاده كنند .
محض اطلاعتان بگم كه ماهانه 500000 تومان اجاره دفتر هستش و ماهانه نزديك به 300000 تومان پول تبليغاتمان در نشريات پس ببينيد كه ما اهل مال اندوزي نيستيم اگر هم باشيم دوست نداريم از اين راه پولي در بياريم و فقط به خاطر علاقه ام به اين رشته اين كار را ميكنم . من روزي دو ساعت بيشتر در مركز نيستم مگر روز هاي تعطيل آن هم اگر شاگرد داشته باشم كه از قبل هماهنگ كرده باشه . سودي هم كه از مكمل ها ميگيريم در حدي هست كه اين مركز باز بمونه و بتونيم در خدمت بچه ها باشيم . اين را خيلي از اعضاي سايت كه از نزديك بنده را ديده اند ميدانند . حتي بنده در خيلي از موارد پيشنهاد ميكنم مكمل هاشون رو اگر آشنا دارن و ميدونن اصله از جاي ديگه بگيرن و در خريد مكمل هم هرگز اجبار نكرده ام و هميشه تا جاي ممكن تخفيف هم داده ام .
پس بدانيد كه شغل من اين نيست كه بخواد نونم آجر شه .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۹, ۰۹:۳۵ قبل از ظهر
البته پیمان جان، یاماگیشی توی مسابقات امسال (مسترالمپیا 2009 به بعد) حجم خیلی بیشتری پیدا کرده بود و مقامهای خوبی هم بدست آورد.

حسام جان ما نگفتيم بدن ياماگيشي بده . اگر بد بود كه حرفه اي نميشد . اما دارم ميگم كه ژنتيك ژاپني ها به دليل كمتر بودن هورمون تستسترون فعال در بدنشون باعث ميشه كه با دوز هاي بسيار بالا باز هم نتوانند مانند حرفه اي هاي ديگه سايز داشته باشن . البته همين كه ايشون تونسته با اون ژنتيك بياد در حد مسترالمپيا قرار بگيره كاري كرده كه شايد هيچ ژاپني ديگري نتونه انجام بده و مطمئنم شايد از خيلي از حرفه اي هاي رده بالا حتي بيشتر زحمت كشيده باشه . يادمه توي سمينار داوري كه بوديم آقاي خسرو محمدي خاطره اي تعريف كرد در مورد آقاي غلام صادقي و گفت براي مسابقات جهاني كه رفته بوديم غلام صادقي بعد از مسابقه به بن ويدر كه آن زمان زنده بود گفت چرا من كه بيشتر از همه زحمت كشيدم و مطمئنم كسي زحمت من را نكشيده نتونستم مقام خوبي بيارم ؟ آقاي بن ويدر نگاهي به بدن غلام صادقي انداخت و گفت تو اگر ميخواوستي قهرمان شي بايد يه بار ديگه زاده بشي . غلام صادقي گفت يعني چي ؟ گفت از شكل بدنت فهميدم كه سطح تستسترون فعال بدنت پايينه و غير از آن ژنتيك خوبي نداري . غلام صادقي در اون مسابقه ششم جهان شده بود .