PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای بارفیکس رفتن

ghost_dog
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۲:۵۸ بعد از ظهر
من خیلی وقته دوست دارم حرکت بارفیکس را انجام بدم ولی متاسفانه حتی قادر به انجام یک تکرار از این حرکت نیز نیستم الان چند ماهه فقط از میله اویزون میشم ولی هنوز نتونستم بارفیکس برم ببه نظرتون برای بارفیکس رفتن چطوری باید شروع کنم من وزنمم بالاست 115 این حدودا لطفا دوستان نظر بدن در ضمن وقتی میخوام خودمو بکشم بالا کتف سمت چپم درد میگیره

Mohsen
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۳:۲۲ بعد از ظهر
زیاد هم به وزن ربط نداره من خودم اوایل یادمه در بارهای اول با اینکه وزنم از الان خیلی پایین تر بود یکی کامل هم نمیتونستم برم اما چند ماه پیش با اینکه 114.5 کیلو بودم راحت 30 تا بارفیکس میرفتم
فعلا از یار تمرینی خودتون بخواهین کمکتون کنه البته اگه دستتون درد میکنه فعلا فشار وارد نکنید و بعد از یک مدت تمرینات بدنسازی و ساختن عضلات بارفیکس رفتن هم ساده تر میشه

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۶:۱۲ بعد از ظهر
همونطور که محسن جان توضیح دادن ربطی به وزن نداره و قدرت دستها خیلی مهمه
اولین چیزی که باید رعایت بشه محکم گرفتن میله هستش
خیلی خیلی تاثیر داره....حتی توصیه میکنم مچ بند ببند
بعد از اینکه محکم میله رو چسبیدی تعلل نکن و نتونستن رو بنداز دور!!!!
به این فکر کن که بری بالا و میله رو از نزدیک ببینی
................................................................................................................
قبلش هم با زیر بغل سیم کش بدنت رو اماده این حرکت بکن که احتمال اسیب دیدگی کمتر بشه
البته یار کمکی هم فراموش نشه

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۹:۳۸ بعد از ظهر
دوست عزیز منم اول مثل شما بودم الان باوزن بالای 130 کیلو 30 تا بارفیکس دست باز میام برای بارفیکس زدن باید زیربغلت قوی باشه اول سعی کن ببین دست جمع میای اگه میای یه مدت دست جمع برو تا تعداد به 25 برسه اگه نمیای لت رو دست جمع برو سنگین 3*6 وتی بار 3.3.5.7.11.15 ازسنگین به سبک بارفیکس ربطی به وزن نداره داخل با شگاه ما یکی با 155 کیلو بارفیکسو باوزنه 30 کیلویی میومد عکسشو دارم شاید راضی نباشه نمیزارم زیربغل قوی مساوی بارفیکس قوی

amirkia
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۸:۱۷ قبل از ظهر
من هم تجربه خودمو مي گيم شايد به شما هم كمك كن ، به نظر من براي شروع مدتي از حركت شنا سوئدي استفاده كن تا كشش لازم در عضلات زير بغل و سينه بوجو بياد بطوريكه شما بتونيد بعد از مدتي حداقل 15 تكرار اجام بديد اين بستگي به ميزان تمرين شما دارد بعد از تسلط روي اين حركت ، شروع به تمرين حركت پارلل كنيد از تكرار كم ( حتي اگر يك حركت باشد ) شروع كنيد تا به توانايي بالا برسيد و بتوانيد حداقل 8 حركت را اجرا كنيد بعد از موفقيت در اين دو حركت بنظر بنده شما مي توانيد براي اولين بار حداقل 4 تكرار بارفيكس براي بار اول را خودتان بزنيد فقط احتياج به زمان و تمرين مستمر دارد و فوقالعاده اين حركت روي شكل گيري فيزيك بدن تاثير گزار من خودم روزهاي تمرين براي گرم كردن شروع حركات از اين سه حركت گفته شده در 2 ست 15 تاي استفاده مي كنم .

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۸:۴۳ قبل از ظهر
بر خلاف نظر دوستن من معتقدم که کاملا به وزن شما مربوطه ، دوستان عزیز توجه داشته باشید به نسبت تراکم عضله و وزن .... یک ورزشکار 115 کیلویی که درصد چربی بالایی داره حتما از تراکم عضلانی مناسب و همینطور قدرت کافی نسبت به وزن برخوردار نیست
گر چه این دوست عزیز در مورد وضعیت بدنی خودشون توضیح نداده ولی من اینطور حدس میزنم

پیشنهاد من به این عزیز :
فعلا از بارفیکس صرف نظر کن + انجام لت ( سیم کش عمود ) در جهتهای مختلف جلو دست باز - پشت گردن و جلو دست جمع + استفاده از رژیم پر پروتین و کم کربوهیدارت + چاشنی صبر
در این صورت 6 ماه بعد میتونید تعداد بارفیکس رو مقایسه کنید با الان

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۱۱:۵۸ قبل از ظهر
من هم با هيربد جان موافقم.
از كسي كه با 100 كيلو وزن، حداكثر 80 كيلو زيربغل سيم كش ميزنه، نميشه انتظار داشت كه بتونه بارفيكس بره.
اين دو حركت تا 90 درصد شبيه هم هستن و تنها تفاوتشون اينه كه شما در بارفيكس تا حدي مي تونيد از تقلب هم كمك بگيريد كه البته اين كمك خيلي ناچيز هست.

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۲:۰۴ بعد از ظهر
من طبق تجربه خودم میگم چندان ربطی به وزن نداره چون من زمانی که بدنسازی رو شروع کردم 93 کیلو بودم ولی حتی نمی تونستم از بارفیکس آویزون بشم ولی بعد از یک سال با وزن 108 کیلو راحت 10-12 تا میزدم.به نظرم قدرت دستها از همه چی مهمتره

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۲:۱۴ بعد از ظهر
منم فکر نمی کنم وابستگی 100% به وزن داشته باشه شاید تاثیرش 50% باشه. قدرت دستها و زیربغل بیشترین تاثیر رو داره. بارفیکس هم مثل وزنه زدن بر اساس سابقه پیشرفت میکنه . مدتی با یار کمکی . مدتی به تنهایی تعداد کم و نهایتا" تعداد بالا با نهایت قدرت. ولی حرکت فوق العاده موثریه. مخصوصا" کمربند سرشانه و زیربغل.

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۲:۲۰ بعد از ظهر
من طبق تجربه خودم میگم چندان ربطی به وزن نداره چون من زمانی که بدنسازی رو شروع کردم 93 کیلو بودم ولی حتی نمی تونستم از بارفیکس آویزون بشم ولی بعد از یک سال با وزن 108 کیلو راحت 10-12 تا میزدم.به نظرم قدرت دستها از همه چی مهمتره
حميد جان اون موقع كه شما 93 كيلو بودي، احتمالاً 60 يا نهايتاً 70 كيلو سيمكش مي زدي، ولي الان احتمالاً 100 كيلو (سوزن آخر) رو راحت مي زني. درسته؟
ببينيد فرق سيمكش با بارفيكس اين هست كه شما در سيمكش وزنه رو پايين مي كشيد، اما در بارفيكس وزن خودتون رو بالا مي كشيد. پس اگر بخوايم با قوانين فيزيك حساب كنيم، وزن ما منهاي وزن دستهامون برابر با همون وزنه اي هست كه در سيمكش ميزنيم.
درست مثل پرس سينه و شنا سوئدي كه وزن بالاتنه برابر مي شه با همون وزنه اي كه موقع پرس مي زنيم. مثلاً اگر وزن بالا تنه من 50 كيلو باشه و من 20 تكرار شنا بتونم برم، احتمالاً با وزنه 50 كيلو هم بايد بتونم 20 تكرار پرس سينه رو اجرا كنم. البته به دليل اختلاف زاويه ممكن هست كمي اختلاف در محاسبات به وجود بياد، اما بارفيكس و زيربغل سيمكش بيشتر به هم نزديك هستن.

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۳:۳۱ بعد از ظهر
ببينيد فرق سيمكش با بارفيكس اين هست كه شما در سيمكش وزنه رو پايين مي كشيد، اما در بارفيكس وزن خودتون رو بالا مي كشيد. پس اگر بخوايم با قوانين فيزيك حساب كنيم، وزن ما منهاي وزن دستهامون برابر با همون وزنه اي هست كه در سيمكش ميزنيم.
.
حسام جان این مقایسه به نظر من یه ایراداتی بهش وارده:
در حرکت سیم کش پاها روی زمین قرار دارن و نیروی عمودی سطح با وزن پا برابری میکنه پس یه بخشی از وزنه ای که داره جابجا میشه رو دفع میکنه از طرفی معمولا" میزی که روی اون سیم کش زیربغل رو انجام میدیم روی زانوها دارای تکیه گاهه پس مقداری از وزنه با تکیه گاه دفع میشه.( دوتا گشتاور جدید ایجاد میشه به خاطره وجود تکیه گاه)
در حرکت سیم کش ما از دستگیره طوری آویزون نمیشیم که وزن پا هم محاسبه بشه (پاها روی زمینه پس نیروی عمودی سطح با وزن پای ما برابر)پس برابری حتمی وزنه با وزن ما لزومی نداره اما در بارفیکس وزن پاها هم صددرصدر دخیله در حرکت. همینطور در حرکت بارفیکس اصلا" نیروی عمودی سطح رو نداریم پس وزن بیشتری رو جابجا می کنیم.
تو حرکت سیم کش پاها روی زمینه پس مجموعا" چهار گشتاور به وزنه نیرو وارد میکنه اما توی بارفیکس دو گشتاور در نتیجه کار سنگین تر میشه

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۴:۱۲ بعد از ظهر
حسام جان این مقایسه به نظر من یه ایراداتی بهش وارده:
در حرکت سیم کش پاها روی زمین قرار دارن و نیروی عمودی سطح با وزن پا برابری میکنه پس یه بخشی از وزنه ای که داره جابجا میشه رو دفع میکنه از طرفی معمولا" میزی که روی اون سیم کش زیربغل رو انجام میدیم روی زانوها دارای تکیه گاهه پس مقداری از وزنه با تکیه گاه دفع میشه.( دوتا گشتاور جدید ایجاد میشه به خاطره وجود تکیه گاه)
در حرکت سیم کش ما از دستگیره طوری آویزون نمیشیم که وزن پا هم محاسبه بشه (پاها روی زمینه پس نیروی عمودی سطح با وزن پای ما برابر)پس برابری حتمی وزنه با وزن ما لزومی نداره اما در بارفیکس وزن پاها هم صددرصدر دخیله در حرکت. همینطور در حرکت بارفیکس اصلا" نیروی عمودی سطح رو نداریم پس وزن بیشتری رو جابجا می کنیم.
تو حرکت سیم کش پاها روی زمینه پس مجموعا" چهار گشتاور به وزنه نیرو وارد میکنه اما توی بارفیکس دو گشتاور در نتیجه کار سنگین تر میشه

امين جان من نگفتم توي سيمكش وزن پا ها هم حساب مي شه، برعكس توي بارفيكس هست كه تمام وزن بدن حساب مي شه. توي سيمكش تركيب عضلات زيربغل و جلو بازو موجب پايين كشيدن ميله اي ميشه كه به n كليو وزنه متصل شده اما در بارفيكس ميل ثابت هست و اين بار اين عضلات وزن بدن رو به سمت بالا مي كشن.
دوستان عزيز اگر شما قبلاً با وزن مثلاً 70 كيلو نمي تونستيد بارفيكس بزنيد، ولي الان با مثلاً 100 كيلو وزن مي تونيد، نشون دهنده اينه كه عضلات زيربغل شما قبلاً به حدي ضعيف بودن كه توان بالا كشيدن بدن 70 كيلويي شما رو نداشتن، اما حالا اين عضلات تقويت شدن و وزن 100 كيلويي شما رو مي تونن بالا بكشن.
يك سوال:
اگر من با وزن 80 كيلو بتونم 30 بار بارفيكس برم و جي كاتلر هم با وزن 130 كيلو 30 بار بارفيكس بره، يعني قدرت زيربغل من با جي كاتلر يكي هست؟:خنده:

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۴:۳۱ بعد از ظهر
حسام جان اینی هم که شما میگی خوب ثابت میکنه به وزن ربطی نداره و به قدرت و دست و زیربغل و کلا قدرت بدن بستگی داره

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۴:۴۴ بعد از ظهر
حسام جان اینی هم که شما میگی خوب ثابت میکنه به وزن ربطی نداره و به قدرت و دست و زیربغل و کلا قدرت بدن بستگی داره
حميد جان پس تعريف ما از ربط داشتن با هم فرق مي كنه!
من نمي گم كه هر كس سنگين تره يا هركس سبك تره مي تونه بارفيكس بره، من مي گم براي بارفيكس زدن بايد عضلات زيربغل و تا حدي جلوباز به حدي قوي باشن كه بتونن وزن ورزشكار رو بالا بكشن.
حالا من اگر به خاطر داشتن چربي اضافه وزنم 90 كيلو بود و وزن خالصم بود 60 كيلو و با سيمكش هم مي تونستم 60 كيلو رو 10 بار پايين بكشم، اين نشون مي ده كه اگر من چربي اضافه نداشتم و وزنم 60 تا 65 كيلو بود، اون موقع با همين قدرت هم مي تونستم بارفيكس بزنم.

Mohsen
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۵:۰۰ بعد از ظهر
اگه توجه کنید گفتم که "زیاد هم به وزن ربط نداره" یعنی ربط داره ولی اونجوری که فکر کنید نه. به قول معروف اگه وزن و بدن ورزشکاری(عضلانی!) باشه مشکلی نیست. و حتی اگه کسی با این شرایط اگه وزنش کمتر بشه قدرتش هم کمتر خواهد شد در نتیجه...

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۷:۱۶ بعد از ظهر
شما در طی اون 1 سال تمرین هم توده عضلانی اضافه کردی هم احتمالا از چربی کم و هم آمادگی جسمانیت بیشتر شده
دستها برای تگهداشتن و انجام حرکت مهمه اما عمده قدرت بالا کشیدن از پشت و زیر بغله

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۸:۰۲ بعد از ظهر
شما در طی اون 1 سال تمرین هم توده عضلانی اضافه کردی هم احتمالا از چربی کم و هم آمادگی جسمانیت بیشتر شده
دستها برای تگهداشتن و انجام حرکت مهمه اما عمده قدرت بالا کشیدن از پشت و زیر بغله
خوب منظور من هم همینه.من میگم برای بارفیکس زدن آمادگی بدنی از وزن مهمتره حالا مثلا من خودم وقتی 108 کیلو بودم از زمانی که ورزش نمیکردم ولی 93 کیلو بودم آمادگی بدنی بیشتری داشتم.از این نظر میگم زیاد ارتباطی به وزن نداره وگرنه اینکه اون وزن چربی باشه یا عضله خوب معلومه که فرق داره

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۹:۲۱ بعد از ظهر
از كسي كه با 100 كيلو وزن، حداكثر 80 كيلو زيربغل سيم كش ميزنه، نميشه انتظار داشت كه بتونه بارفيكس بره.
اين دو حركت تا 90 درصد شبيه هم هستن .
من 94 کیلو وزن دارم در حال حاضر رکورد سیم کش زیر بغلم حدودا" 75 کیلو ولی در حال حاضر روز زیربغل 3*15 بارفیکس میرم. به نظر من وابستگیه وزنی در این حرکت اینطوری نیست بیشتر به افزایش قدرت بر اثر سابقه تمرین بستگی داره نه اینکه هر کس وزنش از رکورد زیر بغل سیم کش بیشتر باشه نمی تونه بارفیکس بره.

.
منظور من این پست شما بود حسام جان با این تعریفی که شما گفتی جایگاه وزن پاها رو در نظر نگرفتی در حرکت سیم کش ما روی صندلی نشستیم پس وزن موثر در برابر وزنه فقط بالاتنه و قسمتی از دستهاست( قسمتی از دست که تغییر ارتفاع داشته باشه یا همون جابجایی) پس به خاطر این اختلاف وزن که در حرکت بارفیکس موثر و سیم کش غیر موثره نمی تونیم به لحاظ قدرت اجرای حرکت این دو رو مقایسه کنیم.

اگر من با وزن 80 كيلو بتونم 30 بار بارفيكس برم و جي كاتلر هم با وزن 130 كيلو 30 بار بارفيكس بره، يعني قدرت زيربغل من با جي كاتلر يكي هست؟:خنده:
این چه مدل مقایسه ایه حسام جان؟:لبخند: رابطه وزن و قدرت شاید تا حدودی مستقیم باشه یعنی وزن بیشتر زور بیشتر اما قانونه قطعی نیست! همونطور که جانی جکسون با وزن کمتر از کاتلر رکوردهای خیلی بالاتری داره در حالی که جانی جکسون سبکتره. اینطوری نمیشه مقایسه کرد.:گل رز:

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۷:۲۷ قبل از ظهر
منظور من این پست شما بود حسام جان با این تعریفی که شما گفتی جایگاه وزن پاها رو در نظر نگرفتی در حرکت سیم کش ما روی صندلی نشستیم پس وزن موثر در برابر وزنه فقط بالاتنه و قسمتی از دستهاست( قسمتی از دست که تغییر ارتفاع داشته باشه یا همون جابجایی) پس به خاطر این اختلاف وزن که در حرکت بارفیکس موثر و سیم کش غیر موثره نمی تونیم به لحاظ قدرت اجرای حرکت این دو رو مقایسه کنیم.

این چه مدل مقایسه ایه حسام جان؟:لبخند: رابطه وزن و قدرت شاید تا حدودی مستقیم باشه یعنی وزن بیشتر زور بیشتر اما قانونه قطعی نیست! همونطور که جانی جکسون با وزن کمتر از کاتلر رکوردهای خیلی بالاتری داره در حالی که جانی جکسون سبکتره. اینطوری نمیشه مقایسه کرد.:گل رز:
امين جان من توي اون پست نتونستم منظورم رو درست بيان كنم. منظور من اين بود كه وزن ما منهاي وزن دستهامون در حركت بارفيكس تقريباً برابر مي شه با ركورد سيمكش، كه متأسفانه جمله ناقص بيان شد.
ببينيد شما بايد به وزن دستها هم توجه كنيد. شخصي كه حدود 80 كيلو وزن داره، حداقل 15 كيلو وزن هر دو دستش هست كه با توجه به اينكه دستها به عنوان بازوي حركتي هستن، پس وزن اونها از وزن بدن كم مي شه و فشاري كه بر روي شخص 80 كيلويي به سمت پايين وارد مي شه و بايد بر اون غلبه كنه حدود 65 كيلو خواهد بود. البته اگر فرد دستهاي پري داشته باشه اين نسبت شايد تا 20 كيلو دستها و 60 كيلو بدن هم برسه.
امين جان اون مثالي كه من زدم يعني اينكه يك شخص 130 كيلويي بايد عضلات زيربغل به مراتب قوي تري داشته باشه براي اينكه بتونه خودش رو بالا بكشه تا يك شخص 80 كيلويي، يعني شما منكر اين هستي؟!:نمیبینم:
پس لطفاً به اين سوال من جواب بده:
اگر وزن بدن تأثيري نداره پس نيروي مقاوم در اين حركت چي هست؟

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۹:۰۷ قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان
بنظر من هم اینکه در بعضی از پست ها گفته شد وزن بدن روی این حرکت تاثیری نمی زاره یا کم تاثیره اشتباه هستش .
درسته که برای بارفیکس زدن باید بالا تنه مخصوصاً بازوها و زیر بغل قوی باشه ولی حرکت بارفیکس یک حرکت پایه برای زیربغل محسوب میشه و ورزشکار باید بتونه با ماهیچه های زیربغلش خودش رو بالا بکشه .
من حرکت بارفیکس رو در برنامه روز زیربغلم گذاشتم که مثلاماً برنامه شما هم همینطوره ولی نمی تونم به تنهایی این حرکت رو انجام بدم و با حریف تمرینی انجام می دم .
اگر گفته بشه که این حرکت به وزن ربطی نداره پس بنده که 85 کیلوهستم و10 کیلو اضافه وزن دارم در مقایسه با یک فردی که 60 کیلو داره و تازه 5 کیلو هم کمبود وزن داره باید انرژی مصرفیم روی این حرکت 2 برابر دوستم باشم .
بهترین حرکت برای تقویت بارفیکس زیربغل سیمکش از جلو و از عقب هستش چون تمام ماهیچه های مربوط رو درگیر می کنه و به ورزشکار تمرین درست باذفیکس زدن و تعیین نقطه فشار که همون ماهیچه زیربغل باشه رو تمرین میده . ممنون :گل رز:

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۱۰:۳۰ قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان
بنظر من هم اینکه در بعضی از پست ها گفته شد وزن بدن روی این حرکت تاثیری نمی زاره یا کم تاثیره اشتباه هستش .
درسته که برای بارفیکس زدن باید بالا تنه مخصوصاً بازوها و زیر بغل قوی باشه ولی حرکت بارفیکس یک حرکت پایه برای زیربغل محسوب میشه و ورزشکار باید بتونه با ماهیچه های زیربغلش خودش رو بالا بکشه .
من حرکت بارفیکس رو در برنامه روز زیربغلم گذاشتم که مثلاماً برنامه شما هم همینطوره ولی نمی تونم به تنهایی این حرکت رو انجام بدم و با حریف تمرینی انجام می دم .
اگر گفته بشه که این حرکت به وزن ربطی نداره پس بنده که 85 کیلوهستم و10 کیلو اضافه وزن دارم در مقایسه با یک فردی که 60 کیلو داره و تازه 5 کیلو هم کمبود وزن داره باید انرژی مصرفیم روی این حرکت 2 برابر دوستم باشم .
بهترین حرکت برای تقویت بارفیکس زیربغل سیمکش از جلو و از عقب هستش چون تمام ماهیچه های مربوط رو درگیر می کنه و به ورزشکار تمرین درست باذفیکس زدن و تعیین نقطه فشار که همون ماهیچه زیربغل باشه رو تمرین میده . ممنون :گل رز:
گرفتاری ما ادم ها اینه که کاری که بازحمت بدست میادو میخوایم راحت بدست بیاریم

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۱:۴۷ بعد از ظهر
محمد جان در کجای حرف هایی که من زدم گفتم بهتره حرکتی که با زحمت بدست میاد باید راحت بدست بیاریم ؟

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۲:۱۱ بعد از ظهر
امين جان اون مثالي كه من زدم يعني اينكه يك شخص 130 كيلويي بايد عضلات زيربغل به مراتب قوي تري داشته باشه براي اينكه بتونه خودش رو بالا بكشه تا يك شخص 80 كيلويي، يعني شما منكر اين هستي؟!:نمیبینم:
پس لطفاً به اين سوال من جواب بده:
اگر وزن بدن تأثيري نداره پس نيروي مقاوم در اين حركت چي هست؟
حسام جان فکر کنم اگه حضوری حرف میزدیم در کمتر از 1 دقیقه به جواب میرسیدیم!:صلح:
اینجوری توضیح دادن سخته کافیه یه بخشی از مطلب جا بمونه اونوقت میشه یه سوال جدید!
در مورد سوال اول شما نیاز به توضیح دادن دارم خیر من منکر اون مطلب نیستم اما توی پست قبلی هم مثال زدم (کاتلر و جانی جکسون) رابطه بین وزن و قدرت رابطه ی حتمی نیست! که بگیم هر کس سنگین تره پس قویتره همینطور اون مثالی که زدم برای حرکت سیم کش بود نه بارفیکس.
حق با شماست در حرکت بارفیکس نیروی مقاوم وزن هستش اما ایرادی که من گرفتم به این موضوع نبود من گفتم بر اساس رکورد سیم کش نمیشه تعیین کرد طرف میتونه بارفیکس بره یا نه! چون در حرکت سیم کش زیربغل فشار کمتری تحمل میکنیم تا بارفیکس. ممکنه در این حرکت خیلی قوی باشیم ولی در بارفیکس نه و همینطور برعکس.
امیدوارم خوب و واضح توضیح داده باشم.:لبخند:

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۲:۳۳ بعد از ظهر
منظورم به شما نبود کلی گفتم درمورد وزن و بارفیکس

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۲:۳۸ بعد از ظهر
حسام جان فکر کنم اگه حضوری حرف میزدیم در کمتر از 1 دقیقه به جواب میرسیدیم!:صلح:
اینجوری توضیح دادن سخته کافیه یه بخشی از مطلب جا بمونه اونوقت میشه یه سوال جدید!
در مورد سوال اول شما نیاز به توضیح دادن دارم خیر من منکر اون مطلب نیستم اما توی پست قبلی هم مثال زدم (کاتلر و جانی جکسون) رابطه بین وزن و قدرت رابطه ی حتمی نیست! که بگیم هر کس سنگین تره پس قویتره همینطور اون مثالی که زدم برای حرکت سیم کش بود نه بارفیکس.
حق با شماست در حرکت بارفیکس نیروی مقاوم وزن هستش اما ایرادی که من گرفتم به این موضوع نبود من گفتم بر اساس رکورد سیم کش نمیشه تعیین کرد طرف میتونه بارفیکس بره یا نه! چون در حرکت سیم کش زیربغل فشار کمتری تحمل میکنیم تا بارفیکس. ممکنه در این حرکت خیلی قوی باشیم ولی در بارفیکس نه و همینطور برعکس.
امیدوارم خوب و واضح توضیح داده باشم.:لبخند:
امين جان در اينكه هركس سنگينتره لزوماً قويتر نيست كه شكي نيست، من هم همچين حرفي نزدم.
من فقط مي گم هر كس زيربغل قوي تري داره مي تونه سيمكش سنگينتري بزنه، ولي لزوماً نميتونه بارفيكس بيشتري بزنه، چون ممكنه وزنش به نسبت خيلي سنگينتر باشه، همين!
بحث هم خيلي ساده است و ادامه دادنش بي مورده، چون هر دومون يه مفهوم رو به دوشكل مي گيم.:چشمک:

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۲:۴۳ بعد از ظهر
بی خیال

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۱۴, ۰۸:۱۸ بعد از ظهر
با درود و احترام به همه دوستان
من فکر میکنم وقتی صحبت از وزن بدن در مورد بارفیکس هست منظور وزن مطلق نیست بلکه باید نسبت عضله به چربی در بدن رو در نظر گرفت. کسیکه چربی بیشتری نسبت به وزن کلش داره نمیتونه نیروی زیادی رو ایجاد کنه چون میزان عضله برابر هست با نیروی ایجاد شده پس مقایسهه وزن مطلق در این مورد نمیتونه درست باشه. شخص ۸۰ کیلو با ۲۰ در صد چربی بدن نمیتونه نیروی رو که یک ۸۰ کیلو با ۱۰ در صد چربی تولید میکنه رو تولید کنه. علاوه بر اینکه لاغر بودن هم الزاما به معنی توانایی بیشتر در بارفیکس رفتن نیست چون باید عضلات موجود تمرین دیده باشند تا بتوانند نیروی لازم (قدرت) رو تولید کنند پس تمرین عضلات بالا تنه (دستها، پشت، سینه و شکم) در حرکت بارفیکس مهمه. مسلمن هر چقدر ایندو عامل یعنی نسبت عضله به چربی و همینطور بالا رفتن قدرت بالا تنه بیشتر باشه، بیشتر میشه بارفیکس رفت. پس هر حرکتی مثل سیم کش یا بازو یا زیر بغل یا پشت میتونه به افزایش قدرت این عضلات در حرکت بارفیکس کمک کنه البته در صورتیکه عامل بعدی (نسبت عضله به چربی هم) در نظر گرفته شده باشه. در این صورت هم میشه بارفیکس رفت و هم به تعداد اضافه کرد.

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۱۰:۵۰ قبل از ظهر
دستگاه لت خداقل 2 قرقره داره بعضی از دستگاهها هم بیشتر ، پس مقایسه ورنه ای که در سیم کش زده میشه ( که به خیلی چیزها وابسته هست از جمله قطر و گشتاور قرقره ، اصطکاک کابل و .... که تمام این متغیر ها باید در احتساب دقیق برای میزان وزنه واقعی که زده میشه در نظر گرفته بشه ) با وزن بدن برای انجام بارفیکس درست نیست
ضمنا این دو حرکت یک فرق عمده دارند و اون هم اینه که مرکز ثقل اعمال نیرو در بارفیکس برایند دو نقطه هست اما در سیم کش به یک نطقه که همون کابل باشه وارد میشه و یک سری تفاوت دیگه (مثل بردار و جهت اعمال نیرو که باعث تقسیم متفاوت فشار روی کلیه عضلات درگیر میشه به عنوان مثال در بارفیکس درگیر بودن عضلات سرشانه بیشتر از سیم کش هست و .... ) که با دقیق شدن در اونها اقرار خواهید کرد در عین اینکه این دو حرکت هم خانواده هستند اما کاملا متفاوتند

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۱۱:۲۵ قبل از ظهر
دستگاه لت خداقل 2 قرقره داره بعضی از دستگاهها هم بیشتر ، پس مقایسه ورنه ای که در سیم کش زده میشه ( که به خیلی چیزها وابسته هست از جمله قطر و گشتاور قرقره ، اصطکاک کابل و .... که تمام این متغیر ها باید در احتساب دقیق برای میزان وزنه واقعی که زده میشه در نظر گرفته بشه ) با وزن بدن برای انجام بارفیکس درست نیست
ضمنا این دو حرکت یک فرق عمده دارند و اون هم اینه که مرکز ثقل اعمال نیرو در بارفیکس برایند دو نقطه هست اما در سیم کش به یک نطقه که همون کابل باشه وارد میشه و یک سری تفاوت دیگه (مثل بردار و جهت اعمال نیرو که باعث تقسیم متفاوت فشار روی کلیه عضلات درگیر میشه به عنوان مثال در بارفیکس درگیر بودن عضلات سرشانه بیشتر از سیم کش هست و .... ) که با دقیق شدن در اونها اقرار خواهید کرد در عین اینکه این دو حرکت هم خانواده هستند اما کاملا متفاوتند
هيربد جان مسئله اصطكاك رو قبول دارم ولي قرقره ها فقط كار انتقال نير رو انجام مي دن و تأثيري در افزايش نيرو ندارن. در واقع دستگاه كار ماشين رو انجام نمي ده. اگر مي خواست نيرو رو افزايش بده، اونوقت طول حركت دستگيره به سمت پايين بيشتر از طول حركت وزنه ها به سمت بالا مي شد.

ghost_dog
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۰۲:۲۰ بعد از ظهر
باتشکر از همه دوستانی که راهنمایی کردن باید خدمتتون عرض کنم من پاور کار میکنم وزورمم به نسبت بد نیست مثلا دد لیفت 260 کیلو میتونم بکشم یا پرس سینه 170 میزنم یعنی میخوام بگم بدنم امادست و شنا سویدی به راحتی 30 الی 40 تکرار انجام میدم یا پارالل 15 تکرار رو به راحتی میرن ولی در حرکت بارفیکس انگار طلسم شدم حتی نمیتونم یدونه برم البته کتف چپمم سر پرسای سنگین اصیب دیده شاید میترسم زیاد بهشون فشار بیارم به هرحال ممنون از راهنمایی هاتون حرکت سیم کشو بیشتر دارم انجام شاید بهم کمک کنه البته به نظر من مقایسه سیم کش با بارفیکس اشتباهه چون تو حرکت بارفیکس مستقیم با وزن بدنت سرو کار داری و نمیتونی م و زیادش کنی

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۰۳:۳۰ بعد از ظهر
باتشکر از همه دوستانی که راهنمایی کردن باید خدمتتون عرض کنم من پاور کار میکنم وزورمم به نسبت بد نیست مثلا دد لیفت 260 کیلو میتونم بکشم یا پرس سینه 170 میزنم یعنی میخوام بگم بدنم امادست و شنا سویدی به راحتی 30 الی 40 تکرار انجام میدم یا پارالل 15 تکرار رو به راحتی میرن ولی در حرکت بارفیکس انگار طلسم شدم حتی نمیتونم یدونه برم البته کتف چپمم سر پرسای سنگین اصیب دیده شاید میترسم زیاد بهشون فشار بیارم به هرحال ممنون از راهنمایی هاتون حرکت سیم کشو بیشتر دارم انجام شاید بهم کمک کنه البته به نظر من مقایسه سیم کش با بارفیکس اشتباهه چون تو حرکت بارفیکس مستقیم با وزن بدنت سرو کار داری و نمیتونی م و زیادش کنی
حركاتي كه شما توش تبحر داري چندان روي عضله زيربغل فشار نمياره. پس همون سيمكش يا بارفيكس با كمك رو ادامه بده. از حركاتي مثل دمبل تك خم، تي بار، پارويي و هالتر خم هم غافل نشو.

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۰۶:۵۷ بعد از ظهر
هيربد جان مسئله اصطكاك رو قبول دارم ولي قرقره ها فقط كار انتقال نير رو انجام مي دن و تأثيري در افزايش نيرو ندارن. در واقع دستگاه كار ماشين رو انجام نمي ده. اگر مي خواست نيرو رو افزايش بده، اونوقت طول حركت دستگيره به سمت پايين بيشتر از طول حركت وزنه ها به سمت بالا مي شد.
کاهش حسام جان ، نه افزایش
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B1%D9%82%D8%B1%D9%87_(%DA%86%D8%B1%D8%AE)

mahmoud
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۰۷:۱۱ بعد از ظهر

اگه نمیتونید با وزن بدن بارفیکس بری احتمالا درصد چربی بدنت نسبت به عضلت بیشتره البته این ایرادی نداره چون رشته شما پاور هست و احتیاجی به بارفیکس رفتنم نداری اما واسه عادت کردن از بارفیکس استفاده کن که وزنه کمکی روش نسب شده

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۶, ۰۷:۴۰ قبل از ظهر
کاهش حسام جان ، نه افزایش
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B1%D9%82%D8%B1%D9%87_(%DA%86%D8%B1%D8%AE (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B1%D9%82%D8%B1%D9%87_%28%DA%86%D8%B1%D8%AE))
هيربد جان منظور من از افزايش نيرو، افزايش نيروي وارده از طرف شما به وزنه بود.
ضمناً همونطور كه خدمتت عرض كردن و توي اين لينكي كه گذاشته بودي هم نوشته شده، فقط قرقره هاي متحرك و مركب هستن كه موجب تغيير در نيروي وارده مي شن.
قسمتهايي از لينك مورد نظر:
"قرقره متحرک

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:0s8YZy3Juw5dbM:http://img.tebyan.net/big/1388/09/20091125163253513_untitled-5.jpg
درست است که به کمک قرقره‌ها جسم را با نیروی کمتری بالا می‌برید، اما باید طناب را بیشتر از حالتی که جسم را مستقیما بالا می‌برید، بکشید. هر بار که طناب را ۳ متر با دست بکشید، جسم فقط ۱٫۵ متر بالا می‌آید.
قرقره مرکب

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:yqCX1-8dSwL4aM:http://www.dynamicscience.com.au/tester/solutions/hydraulicus/animatedfourpulley.gif
می‌توان دستگاه قرقره‌ها را طوری باهم ترکیب کرد که نیروی محرک بازهم کمتر شود. اگر قرقره متحرکی که وزنه‌ای به آن بسته شده را از طریق طنابی به یک قرقره ثابت سوار کنیم. نیروی مقاوم به جای دو طناب، میان سه طناب تقسیم می‌شود. در این حالت بازوی محرک سه برابر بازوی مقاوم می‌باشد. با استفاده از قرقره‌های بیشتر، بازهم می‌توان نیروی محرک را کمتر کرد."

كاري به كتاب فيزيك مكانيك هاليدي و ... هم ندارم، كافيه به كتاب علوم راهنمايي مراجعه كني تا ببيني كه قرقره هاي ثابت فقط كار انتقال نيرو رو انجام مي دن نه افزايش يا كاهش نيرو.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a3/Polea-simple-fija.jpg/220px-Polea-simple-fija.jpg
پس سيمكش مثل شكل فوق فقط كار انتقال نيرو رو انجام مي ده و تنها تغيير در جهت نيرو هست.

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۱۷, ۰۹:۱۱ قبل از ظهر
هيربد جان منظور من از افزايش نيرو، افزايش نيروي وارده از طرف شما به وزنه بود.
ضمناً همونطور كه خدمتت عرض كردن و توي اين لينكي كه گذاشته بودي هم نوشته شده، فقط قرقره هاي متحرك و مركب هستن كه موجب تغيير در نيروي وارده مي شن.
قسمتهايي از لينك مورد نظر:
"قرقره متحرک

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:0s8YZy3Juw5dbM:http://img.tebyan.net/big/1388/09/20091125163253513_untitled-5.jpg
درست است که به کمک قرقره‌ها جسم را با نیروی کمتری بالا می‌برید، اما باید طناب را بیشتر از حالتی که جسم را مستقیما بالا می‌برید، بکشید. هر بار که طناب را ۳ متر با دست بکشید، جسم فقط ۱٫۵ متر بالا می‌آید.
قرقره مرکب

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:yqCX1-8dSwL4aM:http://www.dynamicscience.com.au/tester/solutions/hydraulicus/animatedfourpulley.gif
می‌توان دستگاه قرقره‌ها را طوری باهم ترکیب کرد که نیروی محرک بازهم کمتر شود. اگر قرقره متحرکی که وزنه‌ای به آن بسته شده را از طریق طنابی به یک قرقره ثابت سوار کنیم. نیروی مقاوم به جای دو طناب، میان سه طناب تقسیم می‌شود. در این حالت بازوی محرک سه برابر بازوی مقاوم می‌باشد. با استفاده از قرقره‌های بیشتر، بازهم می‌توان نیروی محرک را کمتر کرد."

كاري به كتاب فيزيك مكانيك هاليدي و ... هم ندارم، كافيه به كتاب علوم راهنمايي مراجعه كني تا ببيني كه قرقره هاي ثابت فقط كار انتقال نيرو رو انجام مي دن نه افزايش يا كاهش نيرو.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a3/Polea-simple-fija.jpg/220px-Polea-simple-fija.jpg
پس سيمكش مثل شكل فوق فقط كار انتقال نيرو رو انجام مي ده و تنها تغيير در جهت نيرو هست.

کاملا درسته اما وقتی اون عکس آخری بجای یک قرقره ، 2تا پشت سر هم باشه بازوی طناب یا کابل 3تا میشه به نظرت این اصلا روی نیروی وارده تاثیر نداره ؟ منتظرم خودت جواب بدی

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۷, ۰۶:۲۲ بعد از ظهر
کاملا درسته اما وقتی اون عکس آخری بجای یک قرقره ، 2تا پشت سر هم باشه بازوی طناب یا کابل 3تا میشه به نظرت این اصلا روی نیروی وارده تاثیر نداره ؟ منتظرم خودت جواب بدی
نه هیربد جان، تأثیری نداره.
شما اگر به شکل دوم دقت کنی می بینی که ترکیب قرقره ها برای کاهش نیروی محرک به چه صورت باید باشه. کلاً برای کاهش نیروی محرک در مقابل نیروی مقاوم شما نیاز به بازوی محرک بزرگ تر در مقابل بازوی مقاوم کوچکتر دارید، مثل یک اهرم. در شکل قرقره مرکب اگر دقت کنی، طول کل طناب ها به بازوی محرک اضافه می شه. همچنین به همون نسبت طول حرکت بازوی محرک بیشتر از طول حرکت بازوی مقاوم می شه.
ضمناً توی دستگاه سیمکش نیازی به افزایش یا کاهش نیرو نیست که سازندگان دستگاه ها بخوان اونها رو به صورت اهرم مانند بسازن، بلکه این افزایش یا کاهش به وسیله افزایش یا کاهش وزنه ها انجام می شه.

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۸, ۱۰:۵۶ بعد از ظهر
حركاتي كه شما توش تبحر داري چندان روي عضله زيربغل فشار نمياره. پس همون سيمكش يا بارفيكس با كمك رو ادامه بده. از حركاتي مثل دمبل تك خم، تي بار، پارويي و هالتر خم هم غافل نشو.

داداش باید به شما عرض کنم برای یه پاور کار قوی بودن زیربغل یعنی حدودا مجموع 100 کیلو افزایش رکورد مخصوصا سنگین وزن

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۱۹, ۰۱:۲۵ قبل از ظهر
داداش باید به شما عرض کنم برای یه پاور کار قوی بودن زیربغل یعنی حدودا مجموع 100 کیلو افزایش رکورد مخصوصا سنگین وزن
می دونم محمد جان، اما برای توانایی بارفیکس زدن، حرکات اختصاصی زیربغل بیشتر کمک خواهد کرد.