PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق فيتنس و بادي كلاسيك و پرورش اندام و بدن مانكني و لاغري چيست ؟؟؟؟؟؟؟؟

---
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۱۲:۱۱ قبل از ظهر
در اين 3 سالي كه سابقه مربي گري داشته ام بعضي مواقع به مسائلي برخورد كردم كه نميدونستم بخندم يا گريه كنم .
يكي از اين مسائل اين بود كه خيلي از كساني كه به بنده مراجعه ميكردن هنوز فرق بادي كلاسيك و فيتنس و لاغري را نميدانستن .
براي نمونه چند تا از حرف هايي را كه زده ميشد ميگم .
1. ميخوام يه بدن فيتنس بسازم مثل اين عكس ؟!!!
همانطور كه ميبنيد آدم نه ميتتونه بخنده نه گريه كنه .
اين آقا يه عكس از فلان مدلينگ اورده بود و ميگفت ميخوام مثل اين بشم و دقيقا مثل همين ميخواست بشه . خوب همچين چيزي امكان نداره و محال ممكنه . استخوان بندي ها با هم فرق داره . شكل عضلات و ژنتيك ها با هم فرق داره . هرگز دو تا بدن نميتونيد در جهان پيدا كنيد كه كاملا شبيه به هم باشه .
از نكات مسخره ديگر اين بود كه آين آقا فكر ميكرد فيتنس كار ها 30 سانت دور بازو دارند و سابقه تمرينشون نهايتا يك ساله . جا داره همين جا عرض كنم كه عكس هايي كه توي مجلات اينترنت و ... ميبنييد و با خودتون ميگيد چه بدن زيبايي مطمئن باشيد اون شخص حداقل 4-5 سال سابقه داشته ك به اين معروفي رسيده كه عكساش چاپ ميشه و نميشه دو روزه به اون بدن رسيد . پس عجله نكنيد .
اشخاصي را ديده ام كه ميخوان راه صد ساله را يك شبه برن .

فرد ديگري پيشم اومده بود و چون از لاغري داشت ميمرد گفت كه ميخوام براي مسابقات بادي كلاسيك چند ماه ديگه آماده بشم .
باور كنيد نزديك بود منفجر بشم چون زوري خودم را نگه داشتم كه نخندم . اين بنده خدا فكر ميكرد باديكلاسيك يعني لاغر و نحيف بودن . وقتي به ايشون توضيح دادم كه قهرمانان بادي كلاسيك از نظر حجم تفاوت خيلي زيادي با قهرمانان پرورش اندام ندارند ايشون تازه فهميد كه در اين مورد اشتباه ميكرده . دوستان خواهشا فكر نكندي كه رشته بادي كلاسيك خيلي راحته و احتياج به تمرين كمي داره و دو روزه ميشه قهرمان شد . من اكثر قهرمانان بادي كلاسيك را ميشناسم و بدانيد كه اكثر اين عزيزان بالاي 7 سال سابقه تمرين دارند . نمونش رضا زيودار و شاگرد خودم مصطفي مبيني كه دو بار هم قهرمان كشور شده اين دو عزيز هر دوشون 10-12 سال سابقه تمرين دارند .

فرد ديگري پيشم اومده بود و ميگفت ميخوام مسابقات فيتنس شركت كنم .
دوستان عزيزم در ايران رشته فيتنس وجود نداره خواهشا اسمش را با بادي كلاسيك اشتباه نگيد . واقعا زشته يه بدنساز اسم رشته هاش رو ندونه و اشتباه بگه . مثل اينه كه به يه دكتر بگن شما تا چه مقطعي درس خوندي به جاي دكترا بگه تا مقطع آمادگي درس خوندم . ببينيد چه قدر زشته .
فيتنس دو راند داره . يك راند مقايسه بدن ها كه مثل پرورش اندام هستش و يه راند هم شخص بايد آمادگي بدنيش رو با انجام حركات نشون بده اين حركات با موسيقي هستش و با لباس هم انجام ميشه و شخص بايد بيشتر روي حركات اكرباتيك امتياز بياره تا نرمي بدنش مشخص بشه .

دوستان خواهش ميكنم هر سوالي در مورد فرق بادي كلاسيك و فيتنس و پرورش اندام داريد در اين تاپيك بپرسيد .

Senior Manager
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۱۲:۱۸ قبل از ظهر
یمان جان این درسته که توی بادی کلاسیک بدن ها شبیه T باید باشن و X بودنشون مهم نیست؟؟؟

---
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۱۲:۴۰ قبل از ظهر
توي يكي از نشريات يه همچين چيزي خوندم اما همچين چيزي اشتبه محض هست . براي مثال همون آقاي دولت آبادي كه توي وزن شما اول شد نفر ششم بادي كلاسيك كشور در سال 86 شده بود و ديدي كه بدنش ايكس بود . در مسابقات جهاني هم اگر نگاه كنيد اكثر قهرمانان كلاسيك ايكس هستند مگر اينكه بدن ايكسي توي وزنشون نباشه و بتونن برنده شن .
توي سمينار فيگور گيري و مباني داوري هم اين سوال از آقاي خسرو محمدي پرسيده شد كه چه فرقي بين بادي كلاسيك و پرورش اندام از لحاظ داوري هستش ؟
آقاي خسرو محمدي هم گفتن كه فقط و فقط نحوه وزن كشي فرق داره و معيار ها همونه .

آقاي سيد روح الله مير نوراللهي كه پارسال توي بادي كلاسيك قهرمان آسيا شد در رده جوانان پرورش اندام هم طلاي آسيا را كسب كرد . پس چه طور هم توي پرورش اندام اول شده هم بادي كلاسيك ؟
ايشون در مسابقات كشوري پرورش اندام هم مقام داره . در بادي كلاسيكش هم همينطور .
البته صحبتش بود كه قوانينش رو يه تغييراتي بدن اما فدراسيون جهاني پرورش اندام موافقت نكرد .

Senior Manager
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۱۲:۴۸ قبل از ظهر
برداشت منم دقیقا از جواب همون آقا توی فلان نشریه بود پیمان جان
تعجبم فقط ازین بود که حرفش بود از بین بچه های بادی کلاسیک جایگزین پرورش اندام بشن تو تیم ملی
پیش خودم گفتم اگه طبق گفته اون فرد ، اینا بدناشون T باشه که مقام نمیارن!!!!!!

Yakuza6236
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۰۴:۲۳ بعد از ظهر
مدتی میشه که این ورزش مورد هجوم سوسول ها قرار گرفته ، این آقایون از اونجایی که نه بدنشون استعداد داره و نه شعور دارن هیچ فرقی بین بدن اون اردلان طعمه و جاستین تیمبرلیک با بدن آنتونی پریسیانو قیتنس کار نمی بینن ! اینقدر بدم میاد طرف با یه من شکم آبجویی و ابرو برداشته میاد به مربی باشگاه میگه من نمی خوام مثل شما گنده و بد هیکل نشم ==>> میخوام فیتنس کار کنم ! فکر می کنن فیتنس بچه بازیه ! از اونجایی هم که شنیدن فیتنس کارها حجمشون کمتره فکر می کنن دو بار برن رو تردمیل و دوتا جلو بازو دمبل بزنن میشن فهرمان فیتنس ! مشکل وقتی بزرگتر میشه که در سایتهای بدنسازی ایرانی عکس یه سری بچه مدل که با شست و شوی معده و قرص بدنشون رو لاغر نگه میدارن رو میندازن و اسم تاپیک یا وبلاگشون رو میزان : عکس های فیتنس !
رفیقم تعریف میکنه میگه طرف اومده گفته من میخوام فیتنس کار کنم از این هیکلای گنده هم خوشم نمی آد(اشاره به عکس سرجیو اولیویا ) ! رفیق ما هم خودش با دور بازو 45 بهش بر میخوره میگه حالا چرا نمیخوای مثل اینا (به خودش هم اشاره می کنه ) گنده بشی ! میگه آخه شنیدم فیتنس هم راحت تره(!!!!) هم بازوهام زیاد گنده نمیشه (به قول پیمان فکر کرده حالا دور بازوی فیتنسی ها 30 سانته ) . میگه تو دلم گفتم شاید بتونم با سینتول گندت کنم اما توی چاقال رو چه طوری فیتنس کار کنم ! میگه بهش گفتم پسر خوب شاید یه قهرمان فیتنس کنار این آقای توی عکس (سرجیو)خیلی کوچیک به نظر بیاد اما یه فیتنس کار حداقل سه برابر تو حجم داره ، درضمن فیتنس حرکات کششی و ... هم داره . میگه طرف گذاشت رفت بیرون و یه بد و بیراهی هم گفت !
فیتنس کار ها مثل ژیمناستیک کارها بدنشون نرمه ، با یه دست و یه پا شنا سووئدی میرن . رو دو تا دستشون وامیستن ، پشتک میزنن ، مثل مار بدنشون نرمه و ... حالا کدوم یک از اینکارا سادست من نمیدونم .
متاسفانه اسم فیتنس دیگه خز شده ... . مشکل دیگه اینجاست من نمیدونم چرا یکی میاد تو سایت یا تو مجله های ورزشی درخواست یه برنامه فیتنس میکنن بچه ها بهشون برنامه میدن به جای اینکه این افراد رو متوجه این موضوع بکن . اصلا ما تو ایران فیتنس نداریم نه مسابقاتش رو داریم و من نه باشگاهی رو دیدم که مناسب فیتنس باشه ... چند سال پیش که رفتم ترکیه یه باشگاه فیتنس بود به چه بزرگی به جز وسایل بدنسازی و وزنه ، انواع تردمیل ، استپ ممیل ، دوچرخه ، اسکی فضایی و ... انواع دستگاه ها برای باز کردن پا، ،انواع کابلها ، توپ های مخصوص ، طناب ، انواع دستگا های ماساژ و ... طبقه ی بالاش هم برای دویدن به صورت طبیعی بود .

Mohsen
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۰۴:۴۰ بعد از ظهر
با حرف های شما یاده یک خاطره ای افتادم... یک بنده خدایی چند وقت پیش تصمیم داشت یک یک ماهی یا نهایتا دو ماهی بیاد باشگاه یکم وزنش بیاد بالا خیلی درخواست راهنمایی میکرد و... یک صحنه گفت فقط اصلا نمیخوام اندازه شما بشم:خنده: هم قد من بود ولی بیشتر از 65 کیلو با من فرق داشت. میخواست تو این یکی دو ماه که میاد مثل من نشه:خنده: که اونم دقیقا بعد از یک هفته دیگه اصلا تمرین نیامد
واقعا آدم باید اعتماد بنفس را از اینا بیاموزه:پوزخند:

hamidbarca
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۰۴:۵۸ بعد از ظهر
تقریبا 90 درصد کسایی که تو ایران میخوان بدنسازی رو شروع کنن هیچ اطلاعی از این ورزش ندارن و فکر میکنن دوتا جلو بازو بزنن میشن جی کاتلر من خودم هم جز این افراد بودم.یادمه قبل از بدنسازی کونگ فو میرفتم بعد یدونه از مربیهای باشگاه وقتی فهمید گفت حمید نری مثل اینا گنده بشی اینا همشون بدنشون پفکیه و باد خالی و از این چرت و پرتها من هم گفتم نه بابا حواسم هست.خلاصه همه با این ذهنیت میان ولی اینجا دو دسته میشن.دسته اول بعد از نهایت یک ماه که میبینن هیکلشون 3 برابر نشده تازه میفهمنن بقیه چرت میگفتن و بی خیال میشن.دسته دوم هم مثل من راه درستش رو پیدا میکنن(مثلا همین سایت)تازه میشن عاشق این رشته و میفهمن برای یک گرم عضله چقدر باید سختی کشید.

Yakuza6236
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۰‏, ۰۶:۱۵ بعد از ظهر
با حرف های شما یاده یک خاطره ای افتادم... یک بنده خدایی چند وقت پیش تصمیم داشت یک یک ماهی یا نهایتا دو ماهی بیاد باشگاه یکم وزنش بیاد بالا خیلی درخواست راهنمایی میکرد و... یک صحنه گفت فقط اصلا نمیخوام اندازه شما بشم:خنده: هم قد من بود ولی بیشتر از 65 کیلو با من فرق داشت. میخواست تو این یکی دو ماه که میاد مثل من نشه:خنده: که اونم دقیقا بعد از یک هفته دیگه اصلا تمرین نیامد
واقعا آدم باید اعتماد بنفس را از اینا بیاموزه

:خنده::خنده بلند::خنده::خنده بلند::خنده:
فکر کنم بعد یه هفته دیده داره میشه یه پا مستر المپیا گفته دیگه بسه نبد برم :خنده:

rogera75
‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏, ۱۱:۱۴ قبل از ظهر
یه چیز جالب که فک کنم اکثرا دیده باشین توو باشگاهاتون، طرف میاد باشگاه همون موقع که اسم می نویسه ، به مربی میگه آقا من می خوام شکمم شیش تیکه شه ! دقیقا به بقیه عضلات کاری نداره نمیگه تو که دنده هات ملومه از لاغری یا 100 کیلو چربی اضافی داری ، همون اول گیر دادی به شکم ؟!!

karya
‏۱۳۹۰-۰۴-۳۱‏, ۱۲:۵۳ بعد از ظهر
آقا واقعا دستتون درد نكنه :متفکر: همه ي تاپيك و خوندم، آخرشم يكي نيومد دقيقا بگه فرق فيتنس و بادي كلاسيك و ... چيه !

عذر ميخوام، ولي همتون اومديد ديگران و مسخره كردين كه چرا مردم چيزي نميدونن و ميان اين حرفا رو ميزنن، چرا از همين جا شروع نكرديد و يه توضيح نداديد ببينيم فرقشون تو چيه !

يه چيزايي براي فرق بين فيتنس و بقيه به صورت پراكنده گفته شد.

لطفا يكي بياد كمي اصولي تر فرق بين فيتنس و پرورش اندام و بادي كلاسيك رو توضيح بده .

مرسي:گل رز:

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۴-۳۱‏, ۰۸:۰۰ بعد از ظهر
فیتنس رشته ای هستش که تناسب اندام و عضلات ورزیده ای رو برای ورزشکار بهمراه میاره
ترکیبی از تمرینات هوازی و بدون هوازی هستش
مصرف داروها در این رشته ورزشی جایی نداره و انعطاف بدنی قابل توجهی رو هم بهمراه داره
ضمن اینکه سلامت قلب و عروق نیز در این رشته به حد بالایی میرسه

بادی کلاسیک هم تناسب قد - وزن ملاک اصلی هستش
حجمهای افراطی که در پروش اندام دیده میشه در این رشته مشهود نیست
و تفکیک و تناسب بیشتری در این رشته نسبت به پرورش اندام دیده میشه
تمرینات و تغذیه هم تقریبا نزدیک به پرورش اندام هستش

پرورش اندام بحث کاملا جداگانه ای داره و بعضی محدودیتها درش برداشته شده
تو این رشته تناسب و X بودن ورزشکار ارزیابی میشه
اما در هر وزنی که باشی از حجم قابل قبولی هم باید برخوردار باشی
چه بسا باید از سایر رقبا حجیمتر باشی ( البته مشروط بر کات بودن و تناسب بین بالاتنه و پائین تنه )

کوتاه و مختصر بود....امیدوارم کفایت کنه
موفق باشید:گل رز:

Mehran Mahmoodi
‏۱۳۹۰-۰۵-۰۵‏, ۱۱:۳۵ قبل از ظهر
وای وای بعضی وقت ها آدم افرادی رو میبینه که افسوس میخوره..........5 6 ماهیه که باشگاه میرم و هیچ وقت هم کت و کولم رو باز نکردم که بگم چون من بدنسازی میرم تنم میخواره برا دعوا.......اما بعضیا رو میبینم که میان باشگاه یارو مثلا اسکلت اما هیکل میگیره.............با مثلا میاد با دمبل 5 کیلویی سرشانه کار میکنه اما نمیدونم چرا جو میگیرتش و داد میزنه.........واقعا الان خیلیا میان باشگاه که هیکلی بشن و برن دعوا:بیفایده:.......جدا افسوس میخوره آدم......مثلا دوستای خوده من چند تاشون میرن که گنده شن تا شاخ بازی در بیارن و چند تاشون هم که متاسفانه معتاد شدن.....خدا وکیلی به خودم افتخار میکنم که ورزش میکنم و برای سلامتی خوبه.........حالا سواله من :

آقا یکی به منم بگه فرق اینا چیه که یکی میگه من فیتنس کار میکنم و یکی میگه Body Building کار میکنم و ... من کلا گیج شدم.....من تازه واردم :پوزخند: و هر کی رو میبینم چیز های عجیب غریبی میگه.......کلا چند مدل هستش ؟

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۵-۰۵‏, ۰۶:۵۴ بعد از ظهر
آقا یکی به منم بگه فرق اینا چیه که یکی میگه من فیتنس کار میکنم و یکی میگه Body Building کار میکنم و ... من کلا گیج شدم.....من تازه واردم :پوزخند: و هر کی رو میبینم چیز های عجیب غریبی میگه.......کلا چند مدل هستش ؟

بنده یه 12 خط اون بالا نوشتم
زحمت نوشتنش با من....مرحمت مطالعش با شما

karya
‏۱۳۹۰-۰۵-۰۵‏, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
مرسي دوست عزيز

ولي شخصي بهم گفته بود كه مصرف پروتئين و امثالهم تو رشته ي فيتنس (گرچه دقيقا فيتنس تو ايران نيومده هنوز،ولي يه چيزي شبيه اون) بيشتر از بادي كلاسيكه، نميدونم منظور شما از دارو دقيقا چي بود، كه گفتي جايي تو اين رشته نداره. و ميخوام نظرتون و در اين رابطه بدونم.

تشكر:لبخند:

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۵-۰۶‏, ۱۲:۱۳ قبل از ظهر
مرسي دوست عزيز

ولي شخصي بهم گفته بود كه مصرف پروتئين و امثالهم تو رشته ي فيتنس (گرچه دقيقا فيتنس تو ايران نيومده هنوز،ولي يه چيزي شبيه اون) بيشتر از بادي كلاسيكه، نميدونم منظور شما از دارو دقيقا چي بود، كه گفتي جايي تو اين رشته نداره. و ميخوام نظرتون و در اين رابطه بدونم.

تشكر:لبخند:

پروتئین که خب مکمل غذایی هستش...و توی غذاهایی که روزانه هم مصرف میکنیم موجوده
اما دارو
دارو برای درمان بکار میره، به بدنسازها نگاه نکنید که هر داروئی رو مصرف میکنن
بدنساز جماعت نگاه میکنه ببینه فلان دارو نقشی توی عضله سازی داره....به محض اطلاع مصرفش میکنه
و برای یه ورزشکار در رشته فیتنس!! که نیازی به حجم غیر طبیعی نداره ، مصرف هورمون هم در این رشته جایی نداره
این ورزش سفیر سلامت قلب هستش

saed20
‏۱۳۹۰-۰۶-۱۲‏, ۱۰:۱۴ قبل از ظهر
اقا سلام خوبین  من از این تاپیک  خیلی ممنونم  که منو  روشن کرد  من قبلا رزمی کار میکردم رشته ووشو چانگچوان  رشته ای  است  که یه جورایی مسه ژیمناستیکه  قدرت  تعادل  سرعت  و انعطاف  خیلی بالا  و پاهای  اهنی میخواد  حقیقتش  من   بدنسازی  نمی اومدم  چون  فکر میکردم  انعطاف بدنم  کم میشه   چون  فکر میکردم  بدنسازی  فقط  وزنه زدن  گنده شدنه  با این توضیحاتی که اینجا دادین  فهمیدم فیتنس  اون چیزیه که من دنبالشم  هر چند  به قول شما فیتنس  تو ا یران نیست  من  الان  31 سالمه  و با وجود اینکه  چند ساله ورزش نکردم  انعطافم  از  بچه های  باشگاه  که سنشون از منم کمتره بیشتره   به هر حال  ممنون  از این  تاپیک  کسی  میدونه  از کجا میشه  بر نامه  فیتنس  گرفت  ممنون

ashkan.bodybuilder69
‏۱۳۹۰-۰۶-۱۶‏, ۰۵:۱۷ بعد از ظهر
آقا این چه وضعیتیه!!!!!!!!!!!!!
خیر سرمون امدیم عضو بشیم یه چیزی یاد بگیریم.
تمام پست های این تاپیک رو خوندم فقط مسخره کرده بودن تازه کار ها رو.
خب یکی میاد دنبال گنده شدن نیست دنبال زیبایی بدن هستش و فقط هم فرق رو تو عکس میبینه و خوشش میاد. باید کسی باشه رهنمایی کنه که واسه فیتنس باید چیکار کردو از کجا شروع کرد پس این سایت رو واسه چی زدید.
من که فرق رو نفهمیدم

mohammad_zipo
‏۱۳۹۰-۰۶-۱۶‏, ۰۷:۳۰ بعد از ظهر
دوستان! این حرفا شما ها اشتباه است!(با کمال احترام):گل رز:
کی میگه فیتنس تو ایران نیومده؟؟ فیتنس تناسب اندام هست که هر کاری در ورزش کردن انجام میدید که هدفتون داشتن بدینه ورزیده و سالم باشه میشه فیتنس!
هالا در حرکت های بی هوازی فرق فیتنس, با , بادی بیلدینگ و بادی کلاسیک اینه:
در بادی بیلدینگ و بادی کلاسیک برای پیدا کردن حجم ورزشکار وزنه های سنگین و پر میزنه!
ولی در فیتنس وزن متناسب با توان معمول فرد بکار گرفته میشه در عوض ورزشکار باید تعداد بالایی از اون حرکت رو انجام بده!!
پس در بادی بیلدینگ و بادی کلاسیک وزن , وزنه ها مهم تر هست
و در فیتنس تعداد حرکات!
امید وارم درست گفتم باشم و تونسته باشم به دوستان عزیزم کمک کرده باشم!!:گل رز:

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۶-۱۷‏, ۱۱:۵۵ بعد از ظهر
آقا این چه وضعیتیه!!!!!!!!!!!!!
خیر سرمون امدیم عضو بشیم یه چیزی یاد بگیریم.
تمام پست های این تاپیک رو خوندم فقط مسخره کرده بودن تازه کار ها رو.
خب یکی میاد دنبال گنده شدن نیست دنبال زیبایی بدن هستش و فقط هم فرق رو تو عکس میبینه و خوشش میاد. باید کسی باشه رهنمایی کنه که واسه فیتنس باید چیکار کردو از کجا شروع کرد پس این سایت رو واسه چی زدید.
من که فرق رو نفهمیدم

از اینکه به جمع ما پیوستین خوشحالیم
اما انتقاد شما همراه با بی انصافی بود!!
شاید توی پستهای اول که از اعضاء اخراجی هم هستن این توضیحات و تفاسیر دیده بشه
اما مابقی چی؟؟
شما اگه هنوزم فرق این رشته ها رو متوجه نشدین کم لطفی شما رو میرسونه
چون توضیحات داده شده
شروع کار هم چیز غیرعادی و متفاوتی نیست
وزنه زدن و مشورت با مربی باشگاهتون

kaveh_am
‏۱۳۹۰-۰۹-۰۵‏, ۰۷:۲۱ بعد از ظهر
با تشکر از متن قشنگتون
همش رو خوندم و یه سوال برام پیش اومده
من که یه مبتدی حساب میشم(فکر کنم زیره 2_3 کار کرده باشی بگن مبتدی)
میرم باشگاه و میخوام بدنم رو متناسب و به سبک ترین حد ممکن برسونم(هم عضلانی هم سبک)
به مربی بگم چیکار میخایم بکنم؟(با این توضیحات که شما دادید فکر کنم بگم فیتنس هم اشتباه باشه چون حرکات اکرو باتیک نمیخوام کار کنم)
میخوام بدونم اسمه این کاری که میخوام بکنم چیه؟یا اینکه میپرسن هدفت از بدنسازی چیه بگم چیه بگم چه رشته ای هستش؟
:صلح:

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۹-۰۵‏, ۰۸:۳۰ بعد از ظهر
هیچی....بگو هدفم تناسب اندامه .
اسمش روشه...تناسب!
یعنی عضلات بالاتنه و پائین تنه بالانس باشن

kaveh_am
‏۱۳۹۰-۰۹-۰۵‏, ۰۸:۵۲ بعد از ظهر
مرسی
تناسب اندام رو تو دیکشنری زدم نوشتFitness
پس نمیشه نتیجه گرفت تناسب اندام با فیتنس یکیه؟

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۹-۰۵‏, ۰۹:۱۸ بعد از ظهر
بله میشه فیتنس...اما تا اونجایی که بنده اطلاع دارم 2 تا موضوع هستش که فعالیت شما رو محدود میکنه

عدم اگاهی مربیان باشگاه ها از نوع تمرینات ( با توجه به اسم فیتنس یچیز دیگه تحویل میدن )
محدود بودن باشگاه ها و محیط هایی که به این نوع رشته میپردازن

شما تمرینات بدنسازی رو شروع کنید و در کنارش هم تمرینات کششی و هوازی رو انجام بدین
با رعایت تغذیه مناسب ( دوری از فست فودها و چربیهای ناسالم ) مثلما به هدفتون میرسد

solmaz
‏۱۳۹۱-۰۴-۱۲‏, ۰۵:۳۷ بعد از ظهر
فیتنس یك رشته ورزشی است كه هدف از انجام آن داشتن اندامی متناسب - سالم و ورزیده میباشد . در این رشته بر خلاف رشته بدنسازی هدف تنها داشتن عضلاتی حجیم نیست و در آن هرگز استفاده داروهای نیروزا و آنابولیك توصیه نمیشود .

مهمترین ویژگی این ورزش اینست كه در آن ورزشكار ابتدا یك تصویر ذهنی از اندام ایده آل مورد نظر خود را در نظر میگیرد و سپس برنامه تمرینی وی برای رسیدن به حالت مورد نظر ورزشكار ترسیم میشود . این بدین معنیست كه ورزشكار خود انتخاب میكند كه فرم بدنی اش چطور باشد .( بر خلاف بدنسازی كه تمام تمرینات برای افزایش حجم عضلانیست )

انجام تمرینات این ورزش برای تمام افرادی كه از فرم بدنی خود راضی نیستند (افرادی كه دارای اضافه وزن هستند و میخواهند وزن كم كنند یا افرادی كه دچار كمبود وزن هستند و میخواهند وزن خود را اضافه كنند) و همچنین افرادی كه به دنبال افزایش استقامت و قدرت بدنی خود هستند و همینطور افرادی كه تمایل به داشتن اندامی فوق العاده متناسب و زیبا دارند مفید و نتیجه بخش است .

hooshang
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۴‏, ۰۱:۳۲ قبل از ظهر
با تمام احترامات همه رو خوندم ولی توضیح جامع و علمی چند خط اظهار عقیده بدون اطمینان از دوستان ایروبیک بادی کلاسیک پرورش اندام بدنسازی و فیتنس تناسب اندام ....

hooshang
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۴‏, ۰۱:۵۰ قبل از ظهر
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8_%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%85

loulou
‏۱۳۹۲-۰۱-۱۹‏, ۰۱:۱۷ بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید
من میخوام شروع کنم به بدن سازی. (1سال پیش حدود 3ماه کار کردم) تمام این پست هارو خوندم. چیزی ک میخوام فکر کنم همین فیتنس. فرمودین ک اول باید حجمی کار کنم یه مدت. میخواستم ببینم چطور باید شروع کنم. من قدم 178 و وزنم 73 کیلو گرم. چطور میتونم برا فیتنس شروع کنم. ممنون میشم یک برنامه همین جا بزارین. یا میتونم از همین برنامه ک نوشتین استفاده کنم؟ یا شروع کردنش یه برنامه دیگه میخواد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین. ممنون

DOMENEG
‏۱۳۹۲-۰۱-۱۹‏, ۰۱:۲۵ بعد از ظهر
آقا این پستتون رو یه جای دیگه هم فرستادین ، یک بار کافیه اگه کسی بدونه جواب میده :گل رز:

علی جون
‏۱۳۹۳-۰۲-۱۲‏, ۰۷:۴۷ بعد از ظهر
تفاوت فیتنس , بادی کلاسیک , بدنسازی , پرورش اندام , تناسب اندام و بادی کلاسیک با ایمان شهباز

http://upload7.ir/imgs/2014-05/71348152452957409305.jpg (http://upload7.ir/)

افتاب : ایمان شهباز متولد استان خراسان , شهر مقدس مشهد , از 13 سالگی ورزش حرفه ای را شروع نمودم , شنا , دومیدانی , جودو , ژیمناستیک و در اخر بدنسازی و پاور و ... قهرمانی های مختلفی را از 15 تا 20 سالگی کسب نمودم , مسابقه ای نبود که شرکت نکرده باشم , بعد از ان در کنار خانواده محترم سرابی , سهراب و سامان علم تغذیه , سیکل پایه تمرینات مختلف بدنسازی را اموختم ... رفته رفته تصمیم به پایه گذاری و ایجاد سبکی جدید از ورزش زیبایی اندام بنام فیتنس مادلینگ شد . در اول کار تنها مشاوره هایش برای مدلها و مانکنها بود , امابعد از مصاحبه های تلویزیونی اکثر هنرمندان , بازیگران سینما هم برای مشاوره به دفتر تهران او می امدند .

افتاب : دلیل ایجاد این سبک چه بود ؟

ایمان شهباز : دوری از دنیای استروءیدها , دوپینگ و همچنین پرهیز از جا به جایی وزنه های سنگین که فرد را دچار عارضه های مفصلی و استخوانی مینمود . بنده را بر این داشت با انجام یکسری تقییرات کلی حرفه ی جدیدی را بنام فیتنس مادلینگ ایجاد نمایم .

افتاب : واژه های فیتنس , فیتنس مادلینگ , بدنسازی , تناسب اندام , پرورش اندام و بادی کلاسیک از نظر مفهوم و معنای واقعی با هم چه تفاوتی دارند ؟

ایمان شهباز - فیتنس : بدنهای باریک و عضلانی که دارای نمای زیبایی از شکم و پهلوهای فیبر میباشد به این فرم بدنها بدنهای فیتنس گفته میشود .

ایمان شهباز - فیتنس مادلینگ : این سبک جدید که بنیانگذاری ان در ایران توسط خودم در چند سال گذشته انجام شد , بدنهای باریک و عضلانی که اینبار نیمی از فیبرهای عضلانی خود را همراه با لباسهای نیمه پوشیده به نمایش میگذارند . مدلها و مانکنها که دارای چهره ی مناسب تری نسبت به بقیه هستند وارد این حرفه میشوند و در راستای حرفه ای بنام فیتنس مادلینگ فعالیت خود را جهت شرکت در نمایش های زنده لباس و همچنین تبلیغات و تیزرهای مختلف که همراه با کسب در امدهای چشمگیری میباشد انجام میگردد .

ایمان شهباز - بدنسازی : و اما کلمه پر کاربرد بدنسازی که به اشتباه در همه جا بکار میرود . بدنسازی در اصل به مجموعه حرکاتی که فرد را از نظر امادگی عضلانی , جسمانی , تنفسی و ... بالا میبرد بدنسازی گفته میشود که بیشتر رشته های ورزشی مختلف دارای سیستم بدنسازی تخصصی خودشان نیز هستند .

ایمان شهباز - تناسب اندام : واژه ای باز هم اشنا و پر کاربرد که نشان از متناسب بودن و هم اندازه بودن سایز تمام اندام های یک فرد میباشد .یعنی به دور از هرگونه کات عمقی , حجم و یا برامدگی عضلانی که به این نوع تیپ های بدنی گفته میشود دارای تناسب اندام هستند که در باشگاه ها کسانی که این هدف را دنبال میکنند گفته میشود تناسب اندام کار می کنند .

ایمان شهباز - پرورش اندام : پرسایز کردن عضلات و حجیم نمودن انها به واژه ی پرورش اندام توجیح میگردد .

ایمان شهباز - بادی کلاسیک : نسبت تناسب قدی و وزنی یک فرد که دارای استایل کشیده , کات و شکم پهلوهای زیبا باشد به این فرم بدنی , بدن بادی کلاسیک گفته میشود .

افتاب خبرنگارسید سعید نقیبی – پیوست 4586

alishab
‏۱۳۹۳-۰۹-۱۲‏, ۰۹:۴۸ بعد از ظهر
با توجه به گفته های دوستان بدنی مثل بدن لیزر آنجلو بادی کلاسیک شناخته میشه
درسته؟

Moh@mmad
‏۱۳۹۳-۰۹-۱۲‏, ۱۰:۵۶ بعد از ظهر
با توجه به گفته های دوستان بدنی مثل بدن لیزر آنجلو بادی کلاسیک شناخته میشه
درسته؟

خیر فیتنس حساب میشه دوست من.

حرف های یک اماتور گرچه بسیار معروف ! دلیل نمیشه که حقیقت عوض شه
اگه ایشون مشکلی داشتن واسه خودشون داشتن.

alishab
‏۱۳۹۳-۰۹-۱۴‏, ۰۱:۴۶ بعد از ظهر
خیر فیتنس حساب میشه دوست من.

حرف های یک اماتور گرچه بسیار معروف ! دلیل نمیشه که حقیقت عوض شه
اگه ایشون مشکلی داشتن واسه خودشون داشتن.

با توجه به گفته های دوستان که باید بادی کلاسیک باشه
میشه از هر سه تا رشته ی فیتنس بادی کلاسیک و پرورش اندام ی عکس از ی حرفه ایش بزارید تا بهتر تفاوتشون رو متوجه بشیم