PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوگیری از ریزش موی سر

aidin
۱۳۸۷-۰۹-۰۳, ۰۹:۴۷ بعد از ظهر
استرئیدها باعث طاسی سر به طور مستقیم نمی شوند اما در ارتباط با کسانی مستعد ریزش مو هستند , باعث تشدید و بروز زود رس این عارضه می شود. دلیل این امر هم تبدیل شدن استروئید به (دی هیدروکسی تستوسترون) در بدن است.البته این عارضه به طور موقتی بوده و به قطع مصرف استروئید به مرور زمان از بین می رود.البته میتوان در حین مصرف استروئید از داروی پروپشیا (fropecia) استفاده کرد . این دارو به صورت قرص های خوراکی تهیه می شود و به خوبی از ریزش مو جلوگیری می کند و همچنین برای تحریک رشد مو در مردان بسیار مفید است , البته مصرف ویتامین های مختلف به همراه این دارو بسیار مفید است . نام زنریک این دارو (finasteride ) است. به صورت قرص های 5 میلی گرم غرضه می شود . در داروخانه ها و عطاریهای کشور هم از این دارو و هم از نوع هندی و ایرانی (ساخت وطن) موجود و قابل خریداری است . میزان مصرف این دارو 1 الی 2 قرص است.

aliii
۱۳۸۸-۰۶-۱۳, ۰۴:۲۶ بعد از ظهر
سلام .من فکر میکنم 1میلی گرمیش مال ریزش مو باشه (فکر کنم) 1سوال دارم : من دکتر بهم گفته به خاطر ریزش مو روزی 1عدد استفاده کنم و حر وقت که تموم کردم باز هم از داروخانه خریداری کنم و مصرف کنم ایا مصرف این دارو واسه منی که بدن سازی کار میکن .میتونه روند روند عظله سازی منو کمتر کنه ؟ ایا این دارو جلو گیری میکنه ازترشه هرمون تستسترون ویا هرمون رشد ؟

exploit
۱۳۸۸-۰۶-۱۴, ۰۱:۱۴ قبل از ظهر
داروي فيناسترايد از تبديل شدن تستسترون به دي هیدروکسی تستوسترون تو بدن جلو گيري ميكنه
ولي فكر نميكنم با بدنسازي تداخل داشته باشه البته ترشح هورمون تستسترون رو كاهش ميده, ولي تاثيرش براي ماها زياد نيست (روني كلمن بود يه چيزي) , بهتره اگه ريزش موي ارثي داريد حتما از اين دارو در كنار ماينوكسيديل استفاده كنيد

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۶-۱۴, ۰۸:۱۸ قبل از ظهر
اين دارو البته به صورت 5 ميلي گرمش براي درمان سرطان پروستات استفاده مي شد، تا اينكه متوجه رويش مو در مصرف كنندگان شدند. بعد از مدت ها تحقيق به اين نتيجه رسيدند كه مصرف روزانه 1 ميلي گرم مي تونه از ريزش مو جلوگيري كرده و در مواردي حتي باعث رويش مو بشه بدون داشتن عوارض خاصي. خود من از سال 79 تا به حال اين دارو رو مصرف مي كنم و كاملاً هم راضي هستم. البته دو سال قبل كه آزمايش هورموني دادم متوجه شدم كه ميزان تستسترون بدنم از حداقل نرمال هم كمي پايينتره كه به گفته پزشكم به علت فاصله كم قطع دارو با زمان آزمايش بوده. اما اينكه اين كم بودن ميزان تستسترون چقدر مي تونه در رشد عضلات تأثير منفي بذاره، بايد اساتيد پاسخ بدن.

milad faridnia
۱۳۸۸-۰۶-۱۴, ۰۳:۴۰ بعد از ظهر
پدر مادر هورمون مردانه همان دي هيدرو تستوسترون است
و وقتي جلوي اين هورمون رو با مصرف فيناسترايد ميگيريد
عملا بدن شما دچار كمبود اين هورمون و با از دست دادن
سايز و حجم و حتي قدرت عضلاني رودر رو ميشويد
و مصرف فيناسترايد براي پرورش اندام كاران نوعي افت و استپ است

exploit
۱۳۸۸-۰۶-۱۴, ۱۰:۰۹ بعد از ظهر
اين دارو البته به صورت 5 ميلي گرمش براي درمان سرطان پروستات استفاده مي شد، تا اينكه متوجه رويش مو در مصرف كنندگان شدند. بعد از مدت ها تحقيق به اين نتيجه رسيدند كه مصرف روزانه 1 ميلي گرم مي تونه از ريزش مو جلوگيري كرده و در مواردي حتي باعث رويش مو بشه بدون داشتن عوارض خاصي. خود من از سال 79 تا به حال اين دارو رو مصرف مي كنم و كاملاً هم راضي هستم. البته دو سال قبل كه آزمايش هورموني دادم متوجه شدم كه ميزان تستسترون بدنم از حداقل نرمال هم كمي پايينتره كه به گفته پزشكم به علت فاصله كم قطع دارو با زمان آزمايش بوده. اما اينكه اين كم بودن ميزان تستسترون چقدر مي تونه در رشد عضلات تأثير منفي بذاره، بايد اساتيد پاسخ بدن.

ريزش موي سر شما ارثي بود؟؟ يعني از شقيقه ها ؟؟؟
گفتيد از سال 79 تا الان دارين مصرف ميكنيد , آيا موهاي ريخته شده دوباره شروع به رشت كرده؟؟يا فقط جلوي ريزش مو رو گرفته؟ ممنون ميشم جواب بديد , چون مكانيزم اثر دارو در مصرف طولاني خودشو نشون ميده

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۱۵, ۰۳:۴۲ بعد از ظهر
يكي از دوستان از همين فينسترايد استفاده ميكرد و بعد از مدتي حتي عضلاتش با فشار زياد هم دم نميكرد .

mostafa1
۱۳۸۸-۰۶-۱۶, ۱۲:۲۷ قبل از ظهر
ماینوکسیدل بهترین راه حل میباشد.

Yakuza6236
۱۳۸۸-۰۶-۱۶, ۰۹:۲۴ قبل از ظهر
بعضی بدن ها به ماینوکسیدل و فرمول های مشابه واکنش خیلی بدی نشون می دن .
برای مثال در بعضی مواقع با قطع شدن یا کاهش مصرف دارو ، مو به شدت شروع به ریزش میکنه و در مواقع دیگر بدن به این دارو عادت می کنه و باید بیشتر مصرف بشه تا مثل گذشته عمل کنه .

به طور کلی در بیشتر موارد موادی که بتونند هورمون های مردانه رو کنترل یا باعث کاهش فعالیت بشن یا دارای هورمون های مخصوص *** مونث باشند جلوی ریزش مو رو میگیرند .

exploit
۱۳۸۸-۰۶-۱۶, ۰۴:۲۱ بعد از ظهر
الان داروي اسپيرونولاكتون براي ريزش مو مد شده كه مهمترين عوارضش ژيكوماستي حاد و
نازايي است

shahi
۱۳۸۸-۰۶-۱۷, ۱۲:۴۷ قبل از ظهر
دوستان یه سوال دارم اونم اینه که این قرص روی واسه مو تاثیری داره؟

exploit
۱۳۸۸-۰۶-۱۷, ۱۲:۵۱ قبل از ظهر
اگه ريزش مو در اثر كمبود آهن و روي باشه بله , در كل مكمل تقويتي هستش و جلو ريزش مو هورموني و ارثي رو نميگيره , بهتره قرص هاي زينك پلاس بجاي سولفات روي مصرف كني

shahbazi
۱۳۸۸-۰۶-۲۴, ۰۹:۵۵ قبل از ظهر
با سلام
ممکنه دقیقاً راهنمایی کنید که آیا مصرف finasteride یک میلی گرمی تأثیری رو رشد عضلات در پرورش اندام داره یا نه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۲۴, ۰۲:۳۹ بعد از ظهر
با سلام
ممکنه دقیقاً راهنمایی کنید که آیا مصرف finasteride یک میلی گرمی تأثیری رو رشد عضلات در پرورش اندام داره یا نه؟

بله . چون روي گيرنده هاي تستسترون بدن را ميپوشانه جلوي رشد عضلات و حتي دم كردن عضلات را ميگيره .

arashO_o
۱۳۸۸-۰۶-۲۴, ۰۲:۴۹ بعد از ظهر
مکمل Zinc اگر اشتباه نکنم کمک فراوانی میکنه.

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۶-۲۴, ۰۳:۵۲ بعد از ظهر
ببخشيد كه دير جواب دادم.
بله. ريزش موي من ارثي بود و توي اين مدتي كه دارو مصرف مي كنم ريزش موهام كاملاً متوقف و مقدار خيلي كمي هم ضخيم تر شدند، ولي رويش مجدد مو نداشتم.
در مورد تأثير رو رشد عضلات هم بايد بگم كه من 3 سال قبل از مصرف دارو بدنسازي رو شروع كردم ولي متوجه تفاوتي بين رشد ماهيچه هام قبل و بعد از اون نشدم.
در ضمن اين دارو حداقل بايد 6 ماه مصرف بشه تا تأثير خودش رو نشون بده و بهترين و مناسب ترين نوعش هم هنديش هست، با نام تجاري فينپشيا.

ali500
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۸:۰۳ قبل از ظهر
قرص روی به صورت 60 میلی گرم هر شب قبل از خواب به همراه 1000 میلی گرم قرص ویتامین C
آمپول بپاتن (B5 vitamine) و بیوتین (H vitamine) هر هفته یک عدد
فینا استراید هر روز 1 میلیگرم
سلنیوم هر روز یک قرص
فرص آهن روزی 1 عدد
اینها برای من معجزه کرد .

برای کسانی که قصد بچه دار شدن دارند فیناستراید را 2 ماه قبل و در هنگام حاملگی نباید استفاده کرد .