PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آکـــواریـــــوم

dadash
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۳‏, ۰۷:۳۶ بعد از ظهر
دوستان نظرتون در مورد نگهدای آکواریوم چیه؟ نگهداری ازش راحته؟ آب شور یا آب شیرین؟

the arrival
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۳‏, ۰۸:۰۹ بعد از ظهر
سلام
خوبه...آرامش دهنده ست ولی دردسرهای خودش رو هم داره که اگر بدونی شاید پشیمون بشی.
من هم دوست داشتم یه آکواریوم ردیف کنم ولی پشیمون شدم.

T.A.K.T.A.Z
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۳‏, ۰۸:۲۷ بعد از ظهر
من خودم خیلی دوس دارم،یه مدت هم داشتم،ولی بخاطر مشغله های کاری نتونستم برسم بهشون و همگی .....:پوزخند:
ولی خیلی ارامش دهندس بعضی وقتا باز به سرم میزنه ردیف کنم:قلب:

YA30N
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۳‏, ۰۸:۴۵ بعد از ظهر
همونجوری که دوستان گفتن نگهداریش سخته منم یه مدت داشتم دردسر تمیز کردنش به کنار کلیم باید خرج کنی مخصوصا اگه ابه شور باشه

shovaleye
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۴‏, ۱۲:۰۱ قبل از ظهر
آب شیرین بگیر
آکواریوم پشیمونی نداره
هر چند ماه دکوراسیونش رو عوض کن ، تکراری نمیشه

Manuel Neuer
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۴‏, ۱۲:۰۵ قبل از ظهر
اتفاقاً منم داشتم ولی دیگه حوصله نداشتم بهش برسم جمعش کردم

حالا دوباره شاید بعد عید راه بندازمش :پوزخند:

renger
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۴‏, ۱۲:۳۲ قبل از ظهر
آکواریوم خوبه ولی تا بیای به نگهداری ماهی عادت کنی 20 تا ماهی میکشی تا یاد بگیری ، یه آکواریوم 1 متری بگیر خیلی قشنگه بزرگتر نگیر که تمیز کردنش کار حضرت فیله ، ماهی آب شیرین باید نگه داری ، چون ماهی های آب شور هر کدومش 200 ، 300 هزار به بالا قیمت دارن پس پولتو توی این کار زیاد مصرف نکن ، ماهی گوشت خوار نگه دار ، گیاه خوار زیاد قشنگی نداره .
این ماهیا خوبن : آروانا ، پَرِت ، پنگوسی ، آذرخش ، دالر . همینا رو بگیری خیلی بهت میچسبه . ضعیف هم نیستن که سریع بمیرن . غذا هم میتونی از این غذاهای آماده که ماهی فروشیا دارن بدی بهشون یا دِل گوساله .

Mohsen
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۴‏, ۰۲:۲۹ بعد از ظهر
یادش بخیر 6-7 تایی آکواریوم در سایز های مختلف داشتم اما یک شب بعد از چندیدین سال حسابی خسته شدم در حدی که شبانه ساعت حدود 12 شب تصمیم گرفتم هرجور شده همون شب ردش کنم! که یک ساعت نشد همشو مفت دادم رفت:پوزخند: از بابتی حیف چه آکواریوم های خوشکلی درست کرده بودم اما از جهتی هم نمیرسیدم راحت شدم... اما در کل اگه مخارجش واستون مشکلی نداره + برای نگهداری وقت و حوصلشو دارین بنظر من خیلی خوبه

Flex70
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۴‏, ۰۴:۴۸ بعد از ظهر
من چند سال اکواریوم ذارم(اب شیرین)اولاش دردسر زیاد داره اما اگه بفهمی چه کار کنی,خیلی خوب میشه تو انتخاب ماهی دقت کن و قبلش خیلی خوب تحقیق کن,اب شور پر دردسر و پر هزینست...

lokly
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۴‏, ۰۸:۱۰ بعد از ظهر
اگه خوب پول خرج کنی و یه ***** بیولیژیکی خوب درجه 1 امریکایی بگیری 6 ماه یکبار باید یکمی از اب رو سیفون کنی
فقط میمونه غذا دادن به حیوانات

dadash
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۶‏, ۱۰:۳۷ بعد از ظهر
ممنون از نظر دوستان
راستش ماهی های اب شور را بیشتر دوست دارم.
این ماهی ها داخل اکواریوم اذیت نمیشند؟

.KAVEH.
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۷‏, ۰۷:۵۱ قبل از ظهر
اولش همه چیش خوبه اما بعد یه مدت نظافت وتمیز کاریش واقعا دردسر سازه خودم تا به حال هر از چند گاهی یه دونه ردیف میکنم بعد یه سال دوباره جمش میکنم
در کل کار جالبیه به شرطی که حال وحوصلشوداشته باشی
اما اکواریوم اب شور یه چیز دیگست

tantan tina
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۷‏, ۰۹:۵۲ قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان همسر من در کار پرورش ماهی اب شیرین است البته در خانه در حدود 7 اکواریوم بزرگ و حدود 5 اکواریوم کوچک برای بچه ماهی داره و تمام وقت خودش را برای اینها گذاشته زحمات تمیز کاری و غذا و داروها یک طرف ولی زیبایی و آرامشی که اکواریوم میده در چیز دیگری نمیتونید پیدا کنید مخصوصا شب هنگام زمانی که چراغهای خانه خاموش باشه و فقط چراغ اکواریومها روشن باشه البته همسر من اکواریوم گیاه هم داره که دردسرهای اکواریوم ماهی را نداره با امید موفقیت شما عزیزان

dadash
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۷‏, ۱۱:۲۶ قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان همسر من در کار پرورش ماهی اب شیرین است البته در خانه در حدود 7 اکواریوم بزرگ و حدود 5 اکواریوم کوچک برای بچه ماهی داره و تمام وقت خودش را برای اینها گذاشته زحمات تمیز کاری و غذا و داروها یک طرف ولی زیبایی و آرامشی که اکواریوم میده در چیز دیگری نمیتونید پیدا کنید مخصوصا شب هنگام زمانی که چراغهای خانه خاموش باشه و فقط چراغ اکواریومها روشن باشه البته همسر من اکواریوم گیاه هم داره که دردسرهای اکواریوم ماهی را نداره با امید موفقیت شما عزیزان

سلام ممنون از توضیحاتتون
شما چه سایزی را برای تانک پیشنهاد میدید؟ طول یکی و نیم مترخوبه؟

tantan tina
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۰۸:۲۸ قبل از ظهر
بستگی به تجربیات شما در این کار داره اگر در توانتان باشد چه اشکالی داره ولی به نظر من به توان خودتان نگاه کنید اگر شرایط را داری و وقت کافی و از همه مهمتر حوصله این کار را داری چون زمان میبره برای نتیجه گیری این روبگم که هر چه ارتفاع اکواریوم بیشتر باشه فشار آب زیادتر میشه و برای ماهی خوب نیست حد نرمال اکواریوم امتری با ارتفاع 50 است موفق باشی

a.s.h.k.a.n
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۰۱:۴۱ بعد از ظهر
با تینا خانوم موافقم
به شرایط و حوصلتون بستگی داره. اگه جای کافی و وقت کافی دارین میتونید آگواریوم بزرگتر بگیرید. تجربه هم بهم میگه آکواریوم اگر طول بیشتری داشته باشه ماهی ها جای بیشتری برای شنا دارن و تعداد بیشتری رو میشه همزمان نگهداری کرد. هرکدام میتونن قلمرو کافی برای خودشون داشته باشن

M@soud
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۰۱:۴۳ بعد از ظهر
سمت پیرانا نرو که خودتو میخوره:پوزخند:دیسکس نگیر که دردسره ماهی بسیر حساسیه و یکم وضعیت تغییر کنه میمیره. فلاور(اگه اشتباه نکنم) هم نگیر که خیلی قلمرو طلب و وحشیه فقط و فقط خودشو میتونی نگه داری.خودم آروانا رو خیلی دوست دارم فقط آکواریومش باید بزرگ باشه.اسکار هم ماهی باهوشیه.اگه گیاهخوار خواستی بگیری آنجل مونو حتما بگیر.
درمورد چیزیم که سحرخانم گفتن راجه به ارتفاع آکواریوم فشار آب روی ماهی فکر نکنم تاثیر زیادی داشته باشه:متفکر:

ali ghorbani
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۰۲:۲۳ بعد از ظهر
ما خونمون 20ساله اکواریوم داریم که 4سال اخیرش دیسکس نگهداری میکردم و 1سال اخیر هم اکواریوم گیاهی دارم درسته دردسر کمی زیاد داره ولی خداییش من خودم حداقل روزی 1ساعت روبه رو اکواریوم میخ کوب میشم بس که به ادم ارامش میده
در ضمن مسعود جان انجل مونو گوشتخواره اون انجل هستش که گیاه خواره:لبخند:

M@soud
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۰۷:۱۷ بعد از ظهر
در ضمن مسعود جان انجل مونو گوشتخواره اون انجل هستش که گیاه خواره:لبخند:

:نمیبینم:من خودم نداشتم یکی از دوستام داشته مدام میگفت میخام گیاهخوار بگیرم آنجل و...... واسه همین فکر کردم گیاهخواره:پوزخند:

renger
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۰۸:۰۱ بعد از ظهر
آنجل مونا یه بار گرفتم یه جفت ، یکیش مرد ، اون یکی هم پنگوسی شکاریم خورد :پوزخند: ماهی ضعیفیه ، از لحاظ ماندگاری هیچ ماهی به سیچیلاید نمیرسه پنگوسی شکاری هم خوبه ، دالر هم بی آزاره ، ولی شارک از همه بیشتر اذیت میکنه همه ماهیارو میزنه :خنده: فلاور هم ماهی مضریِ همه رو میزنه خودش هم معلوم نیست دنبال چه هدفیه :پوزخند: دیسکس خیلی خوشکله این ست آکواریوم بگیرم یه جفت میندازم تو آکواریوم ، ولی در کل فقط گوشتخوار ، آروانا عشق منه :قلب:

ali ghorbani
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۱۰:۰۲ بعد از ظهر
آنجل مونا یه بار گرفتم یه جفت ، یکیش مرد ، اون یکی هم پنگوسی شکاریم خورد :پوزخند: ماهی ضعیفیه ، از لحاظ ماندگاری هیچ ماهی به سیچیلاید نمیرسه پنگوسی شکاری هم خوبه ، دالر هم بی آزاره ، ولی شارک از همه بیشتر اذیت میکنه همه ماهیارو میزنه :خنده: فلاور هم ماهی مضریِ همه رو میزنه خودش هم معلوم نیست دنبال چه هدفیه :پوزخند: دیسکس خیلی خوشکله این ست آکواریوم بگیرم یه جفت میندازم تو آکواریوم ، ولی در کل فقط گوشتخوار ، آروانا عشق منه :قلب:

داداش قبل اينكه بري تو خرج خدمتت عرض كنم كه ديسكسو كمتر از 3عدد نمشيه نگهداريش كرد, بحثش خيلي تخصصيه ولي خلاصه بت گفتم

renger
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۱۰:۰۶ بعد از ظهر
3 تا ؟ نر باشه یا ماده ؟

ali ghorbani
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۸‏, ۱۰:۱۶ بعد از ظهر
فرقي نداره ولي بايد سه تا به بالا باشه

a.s.h.k.a.n
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۹‏, ۱۰:۱۳ بعد از ظهر
اگه ماهی کوچیک دوست داری که تعداد بالا بشه نگهداری کرد من گوپی پیشنهاد میکنم. تنوع رنگ زیادی داره و هر 2هفته هم جفت گیری میکنن.
من الان 2تا آنجل دارم. واقعا زیباست و جزء ماهی های حساس هست

tantan tina
‏۱۳۹۱-۱۱-۲۶‏, ۰۹:۳۱ بعد از ظهر
من گوپی-تایگر-رزی بار-دم شمشیری-کری دوراس-لوچ دلقک-پلاتی - ماهی طلایی-لجن خوار-میگو دارم البته هر کدام در اکواریوم های مناسب
برای غذا دادن ماهی ها هر از گاهی از ارتمیا استفاده میکنیم البته به همراه غذاهای اصلی و ارتمیا هم خودمان پرورش میدهیم و برای ماهی ها لازم است تا پروتیین کافی به بدنشان برسد

Mr . MASOUD
‏۱۳۹۱-۱۲-۰۸‏, ۰۷:۵۹ بعد از ظهر
ارزش نگه داشتن رو داره ، آکواریوم آب شور درسته خرجش بالاست و زیباتر هست .
من دارم ، هر از چند گاهی دکوراسیون داخلی آکواریوم رو عوض کن تا تکراری نباشه .
آرام بخش هست ، به زحمتش می ارزه .