PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاثیر هرمون رشد در بدن---
‏۱۳۸۸-۰۱-۱۸‏, ۰۱:۳۶ قبل از ظهر
هورمون رشد انسان (GH، سوماتوتروپین) محتوی یك زنجیره پلی پپتیدی واحد متشكل از 191 آمینو اسید می‌باشد كه توسط بخش پیشین غده هیپوفیز كه یك غده درون‌ریز است ترشح می‌شود. هیپوتالاموس توسط هورمون آزادكننده GHRH (سوماتوكرینین) و هورمون مهار كننده SRLF (سوماتوستاتین) ترشح GH را از هیپوفیز قدامی كنترل می‌كند.
هیپوفیز طبیعی محتوی mg5-3 هورمون رشد است و روزانه 875-500 میكروگرم GH ترشح می‌كند.
عوامل مؤثر و بازدارنده در ترشح هورمون رشد عبارتند از:
الف) عوامل مؤثر(غیر داروئی):
1- خواب
2- فعالیت بدنی(ورزش)
3- برخی از آمینو اسیدها بخصوص آرژنین (آرژنین آزادی GH را از طریق مهار آزادی سوماتوستاتین تحریك می‌كند.)
4- قند خون پائین (هیپوگلیسمی)
5- عوامل استرس‌زا.
عوامل مؤثر داروئی:
1- آگونیست‌های آلفا- آدرنرژیك، مانند گاتاپرس، آزادی GH را تا حدودی تحریك می‌كند.
2- داروهای پیشی سازودوپامین مانند Levodopa و بروموكریپتین سطح ترشح هورمون رشد را افزایش می‌دهند.
3- آگونیست‌های سروتونین نیز سطح ترشح GH را افزایش می‌دهند.
ب) عوامل بازدارنده(غیر داروئی):
1- قند خون بالا (هیپوگلیسمی)
2- افزایش غلظت سری اسیدهای چرب آزاد، آزادی GH را كند می‌كند.
3- چاقی آزادی GH را در پاسخ به بسیاری از محرك‌ها كم می‌كند كه این مسئله با كاهش وزن حل‌شدنی است.
4- ناراحتی روحی.
عوامل بازدارنده داروئی:
داروهای مسدد آلفا آدرنرژیك مانند Yohimbine آزادی GH را كاهش می‌دهد. همچنانكه احتمالا می‌دانید، افزایش بیش از حد هورمون رشد پیش از بسته شدن اپی فیزها (قسمت‌های قابل رشد استخوان‌ها) روی دهد، موجب رشد طولی بیش از اندازه استخوانها یا ژیگانتیسم gigantism) می‌شود و چنانچه این افزایش GH بعد از بسته شدن اپی فیزها باشد (در نژاد ایرانی بین 16 الی 21 سال و در بعضی نژادها تا 25 سال) موجب رشد عرضی بیش از حد استخوانها یا آكرومگالی(acromegaly) می‌شود.
هورمون رشد بر روی تمام بدن و بر روی اغلب نسوج تأثیرگذار است كه البته تأثیر GH به طور مستقیم بر روی عملكرد بدن ناچیز بوده و در واقع GH با تحریك ساخت فاكتورهای رشد با نام سوماتومدین‌ها(Sm) یا فاكتورهای رشد شبه انسولین(IGF) توسط كبد عضلات و بعضی بافت‌های دیگر باعث تحریك رشد در اغلب بافت‌های بدن می‌شود

---
‏۱۳۸۸-۰۱-۱۸‏, ۰۱:۳۷ قبل از ظهر
ین هورمون روی صفحات رشد در استخوان‌ها، اثر می‌گذارد و موجب رشد آنها می‌شود و در واقع کودک ما قد می‌کشد. البته این هورمون، علاوه بر اثر مستقیم، به صورت غیرمستقیم هم سبب رشد اندام‌های بدن می‌شود که با تأثیر روی کبد، دستور ترشح هورمونی را به او می‌دهد که آن هورمون، وظیفه رشد اعضای بدن را بر عهده دارد و کمبود هورمون رشد، حفظ پروتئین‌سازی در بدن را مختل می‌کند.

- در اثر کمبود هورمون رشد چه مشکلاتی به وجود می‌آید؟
هورمون رشد در همه مقاطع زندگی ما ترشح می‌شود، حتی در دوران جنینی و سبب رشد جنین می‌شود. البته در دوران جنینی، این هورمون از سلو‌ل‌های جفت ترشح می‌شود.
مساله ی مهم، میزان ترشح هورمون رشد در دوران بلوغ است. اگر این ترشح مختل شود، بیماری‌هایی مثل کوتاهی قد یا کوتولگی و مشکلات دیگر پیش می آید.- مثلا چه مشکلات دیگری؟
این هورمون روی پخش چربی در بدن هم موثر است و کودکانی که دچار کمبود این هورمون هستند، چربی بدنشان بیش از حد معمول است. در ضمن صدایشان گاهی طبیعی نیست، چون هورمون رشد روی حنجره هم موثر است.

- کوتاهی قد علاوه بر کاهش هورمون رشد، علت دیگری هم دارد؟
بله، شایع‌ترین دلیل کوتاهی قد، سرشتی است، یعنی کودکان تا سن بلوغ رشدشان کم به نظر می‌رسد، اما در دوران بلوغ آن را جبران می‌کنند.
البته مساله ژنتیک هم خیلی مهم است. متوسط قد هر شخص با یک فرمول بر اساس قد والدینش محاسبه می‌شود.
دو مساله سرشتی و ژنتیکی، مسائل طبیعی هستند و اینکه کوتاهی قد به خاطر کمبود هورمون رشد باشد، فقط در درصد بسیار کمی از موارد دیده می‌شود.

- والدین چگونه باید بدانند کوتاهی قد فرزندشان طبیعی است یا خیر؟
اگر میزان رشد کودک هر 6 ماه یا یک سال، بر طبق "منحنی رشد" کنترل شود و در حد قابل قبولی باشد جای نگرانی نیست و ضعیف بودن کودکان، ربطی به کمبود هورمون رشد ندارد.

- این منحنی رشد که گفتید، چیست؟
در بیشتر مراکز بهداشتی که کودکان را بررسی می‌کنند، این منحنی وجود دارد که مشخصات کودک را با توجه به این نمودار بررسی می‌کنند و آن را به نسبت متوسط افراد جامعه می‌سنجند و مقدار طبیعی را محاسبه می‌کنند.
اگر کودک از نظر رشد عقب باشد، باز هم برای اثباتش آزمایش‌هایی هست. از نظر ما ممکن است کوتاهی قد، ناشی از نقص هورمون نباشد.

- چه آزمایش‌هایی؟
این آزمایش‌ها تخصصی است و در مراکز خاصی انجام می‌شود. مثلاً به کودک می‌گویند در یک زمان استاندارد ورزش کند و بعد هورمون رشد را در او انداره‌گیری می‌کنند و یا دارویی به کودک تجویز می‌شود که محرک هورمون رشد است و قبل و بعد از تجویز دارو، سطح هورمون را در خون‌اندازه می‌گیرند تا مطمئن شوند شخص باید درمان شود یا مشکلی ندارد و درمان نمی‌خواهد. اگر کودک مشکلی از نظر هورمون رشد نداشته باشد، نباید این درمان گران قیمت و درازمدت را انجام دهیم.

---
‏۱۳۸۸-۰۱-۱۸‏, ۰۱:۳۷ قبل از ظهر
هورمون رشد تأثیر اساسی روی حجم عضلات، متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و چربی‌ها دارد. اول از همه باید گفت که هورمون رشد حجم خالص عضلانی بدن را به‌واسطه تحرک سنتز پروتئین و افزایش احتباس نیتروژن اضافه می‌کند.
بخشی از این تأثیر به خاطر این است که هورمون رشد انتقال آمینواسیدهای خاصی به داخل سلول‌های عضلانی بهبود می‌دهد. افرادی که این هورمون را در بدن خود کم دارند نسبتاً درصد چربی بدن‌شان بالا است. هورمون رشد به‌ واسطه افزایش پروتئین بدن و عمدتاً عضلات، میزان چربی بدن را کاهش می‌دهد.
گاهی اوقات به‌ویژه بعد از یک دوره فقدان گلوکز، هورمون رشد دارای تأثیری مثل هورمون انسولین می‌شود به‌طوری که جذب گلوکز و مصرف آن را افزایش می‌دهد. این تأثیر خیلی سریع از بین می‌رود و دلیل فیزیولوژیک آن هنوز نامشخص است. بعد از حدود دو ساعت متابولیسم گلوکز در عضله و بافت چربی متوقف می‌شود. بدین‌ترتیب در استفاده گلوکز کاهش دیده می‌شود در نتیجه ذخایر گلیکوژن عضلات حفظ می‌شوند چرا که متابولیسم گلوکز متوقف می‌شود. هورمون رشد در بافت چربی تخریب تری‌گلیسیرید (چربی بدن) را بهبود داده، و سطح اسیدهای چرب آزاد خون را افزایش می‌دهد.
از آنجائی‌که استفاده از گلوکز توسط هورمون رشد سرکوب می‌شود، سنتز چربی نیز سرکوب می‌گردد. این تأثیرات وقتی با هم ترکیب می‌شوند نتیجه‌اش می‌شود کاهش خالص چربی بدن.
چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که هورمون رشد جذب و مصرف گلوکز را کاهش می‌دهد و گلیکوژن را حفظ می‌کند. در نتیجه مصرف چربی‌ها را با متابولیزه کردن ذخایر چربی افزایش می‌دهد و سنتز پروتئین را بیشتر می‌کند. تأثیر خالص آن می‌شود ساخته شدن بدن عضلانی‌تر و کم‌چربی‌تر.
ترشح هورمون رشد به‌واسطه خواب، استرس، پائین بودن سطح گلوکز خون، افزایش برخی آمینواسیدهای مشخص (به‌ویژه آرژنین، لیوسین، والین و ارنتتین) و ورزش تحریک می‌شود به‌طور طبیعی این هورمون در بیشترین مقادیر حین خواب عمیق ترشح می‌شود.
هورمون رشد در هیپوفیز جلوئی سنتز و ذخیره می‌شود و سطح آن در پلاسمای خون به واسطه مقدار ترشحش کنترل می‌شود. میزان ترشح هورمون رشد توسط دو هورمون دیگر از ۱. هیپوتالاموس ghrh و ۲. سوماتوستاتین کنترل می‌شود. ترشح هورمون رشد دقیقه به دقیقه تحت کنترل سیستم عصبی می‌باشد.
ترشح این هورمون در سن بلوغ به فعال‌ترین حد می‌رسد و تا بسته شدن صفحات رشد استخوان‌ها در همان حد می‌ماند و ترشح آن به‌تدریج در مردها و زن‌ها بین سن‌های ۲۰ و ۴۰ کاهش می‌یابد.
ترشح بیش از حد این هورمون باعث رشد بیش از حد بدن می‌شود و وقتی می‌بینید فردی بیش از ۲۴۰ سانتی‌متر بلندی قامت دارد نتیجه‌ای از ترشح بیش از حد هورمون رشد می‌باشد.
ترشح بیش از حد این هورمون در بزرگسالان نتیجه‌ای است از تومور هیپوفیز، یا تزریق مصنوعی آنکه باعث بروز پدیده آکرومگالی می‌گردد. آکرومگالی با رشد فک و آرواره ضخیم شدن جمجمه، بزرگ شدن استخوان‌های دست و پاها قابل تشخیص است. همچنین با مصرف مصنوعی این هورمون رشد غیرعادی در قفسه سینه، کبد و طحال دیده می‌شود و پوست بدن هم ضخیم‌ می‌گردد. اگر به ترشح طبیعی این هورمون در بدن متکی هستید هرگز نمی‌خواهد که نگران آکرومگالی باشید چرا که با سوءاستفاده از داروی مصنوعی آن است که آکرومگالی رخ می‌دهد.
شما به‌طور طبیعی می‌توانید به حد کافی میزان هورمون رشد بدن را بالا ببرید تا حجم عضلات‌تان اضافه و میزان چربی‌های بدن‌تان کم شود.
● چگونه ترشح هورمون رشد را اضافه کنیم؟
چندین راه برای افزایش طبیعی هورمون رشد در بدن وجود دارد.
۱) اول از همه پیروی از رژیم غذائی که در آن به‌ازاء هر کیلوگرم از وزن بدن ۲/۲ گرم پروتئین به بدن برسد. یک وعده پرپروتئین باعث افزایش ترشح هورمون رشد می‌شود.
۲) دومین روش این است که از مکمل‌های آزادکننده هورمون رشد استفاده کنید (آنهائی‌ که حاوی آرژنین پیروگلوتامیت و لیسین مونوهیدروکلراید هستند) از این مکمل‌ها قبل از خواب و قبل از تمرین استفاده کنید و همیشه آنها را با معده خالی مصرف کنید.
۳) راه سوم این است که خواب کافی داشته باشید حداکثر ترشح هورمون رشد طی خواب عمیق اتفاق می‌افتد. چنانچه مقدور است بعدازظهر هم چرتی بزنید.
راه آخر اینکه زیرکانه تمرین کنید. تمرین سنگین با تکرارهای کم راهی مؤثر برای افزایش قدرت است. احتمالاً دلیلش این است که میزان تستوسترون در این نوع تمرین افزایش می‌یابد و تمرین روی سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد. تمرین با تکرارهای زیاد و وزنه‌های متوسط بیشتر برای ترشح هورمون رشد مؤثر است. بنابراین کار اشتباهی است اگر تکرارهای زیاد را از برنامه‌های خود حذف کنید. ترشح هورمون رشد نتیجه‌ای است از تمرینات پرمقدار که همچنین باعث تحریک چربی‌سوزی هم می‌شود البته لازم است که برای داشتن پیشرفتی مداوم هم با تکرارهای کم و هم با تکرارهای زیاد تمرین کنید.

---
‏۱۳۸۸-۰۱-۱۸‏, ۰۱:۳۷ قبل از ظهر
این دارو سوماتروپین نیز نامیده می شود که هورمون رشد انسانی است و برای استعمال موارد پزشکی خاص درست شده است. سوماتروپین امروزه دارویی گران در لیست موارد مصرفی ورزشکاران می باشد، بنابراین بهتر است که با دقت بیشتر و مخصوصی مورد استعمال قرار گیرد ، البته وقتی که این مورد را از بازار سیاه تهیه می کنید باید خیلی دقت کنید . از نظر کاربرد و استعمال یک شباهت هایی با HCGدارد. انواع تولید شده تقلبی و خطرناک این دارو نیز وجود دارد که گزارش شده است.هورمون رشد حتی خیلی حساس است و می بایستی در دمای خنک و مشخص شده نگه داری شود و سریع مورد استفاده قرار بگیرد . هورمون رشد انسانیHGHبوسیله سوماتوتروپ در غده ای که به وسیله مغز انسان در بدن دستور داده می شود ساخته می شود .
سوماتوتروپ تا ۵۰% یا بیشتر در ترشح غده مربوطه به رشد و ساخت هورمون رشد که جزء مهمترین هورمون های بدن هستند، دخالت دارد. به واسطه بالا رفتن عمر تا ۶۰ سال، اغلب مردم تقریباً ۸۰% هورمون رشد در سیستم بدنشان تنبل می شود و دیگر فعالیتی ندارد.
نشانه استعمال این دارو در زمان کودکی
۱)چربی بالا
۲)ترس زیاد
۳)مشکلات رشدی
۴)سلامتی عمومی ناخوشایند
۵)فقدان سلامتی و آسایش مثبت می باشد.
استعمال این دارو به عنوان یک مکمل انتخابی خوب برای خیلی از ورزشکاران حرفه ای در سال های اخیر می باشد . فوتبال آمریکایی که دارای شخصیت بزرگی همچونLyle Alzadoمی باشد ادعا می کند ۸۰% همه ورزشکاران حرفه ای فوتبال آمریکایی به انضمام کاربرد گیری از آن در زمین بازی یک تأثیر غافلگیر کننده دیگر که شاید ماده عضله ساز قوی برای جذب باشد را از آن کسب می کنند . این دارو دارای منفعت هایی همچون بهبود فعالیت مغز و عملکرد آن عاملی برای تقویت بافت های ارتباطی که صدمات احتمالی را کاهش می دهند ، می باشد . افزایش وزن به طور باور نکردنی بدون اینکه صدمه ای به تکیه گاه اندازه ای داشته باشد ، کاهش خمیدگی بدن بوسیله برگرداندن جوانی به پوست، بالا بردن درجه انرژی و وضعیت واضح و روشن،سوماتروپین اثر آنابولیک (بافت سازی) قوی دارد و سبب افزایش ساخت (سنتز) پروتئین می شود که خود را به صورت hypertrophy (گسترش سلولهای ماهیچه ای) و hyperplasia (افزایش سلولهای ماهیچه ای) نشان می دهد. جالب اینجاست که این تغییرات با مصرف استروییدها بدست نمی آید. این شاید تنها دلیلی است که سوماتروپین به عنوان قویترین هورمون محسوب می شود، تاثیربسیاربر سوزاندن چربیهاست. بیشتر بدنهای چاق در هدایت انرژی جهت کاهش شدید چربیها و یا ورزشکاران در افزایش مصرف کالری و انرژی از آن استفاده می کنند بهبود بخشیدن قوای ***ی ، بهبود بخشیدن به عملکرد ششها و افزایش درجه موادSaure در جریان خون، کمک به سیستم دفاعی بدن و عملکرد غده تیموس و شاید در اغلب موارد مؤثراً اختصاصی باشد. این دارو قابلیتش با تولید زیاد سلول های عضلانی بدون استروئید امکان پذیر است. سوماتروپین تقویت کننده بافتهای پیوندی، زردپیها و غضروفها می باشد، که می تواند دلیل اصلی برای افزایش قابل ملاحظه قدرت ورزشکاران باشد. بعضی بدنسازها و پاورلیفتینگ کارها اعلام کرده اند که مصرف همزمان استروییدها و سوماتروپین نه تنها باعث افزایش قدرت ورزشکارمی شود، بلکه آنها را ازآسیب نیزحفظ می کند.
برای یک میزان جدال از استفاده و تأثیرش باید دقت نمود ، چرا که هنگامی یک ورزشکار به پیشرفت حیرت انگیزی در مسیر هدفش بتواند دست پیدا کند نمی تواند دیگر هیچ اصلاح و پیشرفتی اعم از عملی در دیگران ببینند.
این موضوع را خیلی راحت می توان توضیح داد . از آنجایی که استعمال و میزان اثرش وابسته به دوز مصرفی آن می باشد اغلب این دارو مورد استفاده قرار نمی گیرد . یک دوز مصرفی مکفی می تواند روزانه چیزی بالغ بر ۱۵۰ تا ۱۷۰ دلار آب بخورد که قیمت هر واحد IUآن در بازار سیاه حدود ۲۰ تا ۳۰ دلار است.
بنابراین یک مکملی گران است. اگر چه سودهای زیادی به همراه دارد اما دارای عوارض جانبی وخیمی است که از یک طرف بر روی مفاصل و از طرف دیگر بر روی غدد و کبد اثر مخرب می گذارد . به همراه چند ماده دیگر این دارو تأثیر سازنده زیادی دارد :
۱-انسولین
۲-سیتومل یا هورمون های غده تیروئید گروهL-T۳ دیگر.
۳-کورتیکواسترویید
۴- گنادوتروپین
۵- استروژن و البته با تعجب آندروژن و آنابولیکها دارد
این مورد می تواند به وسیله مکمل های داروهای آنتی کاتابولیکی دیگر همچون کلن بوترول یا افدرین مکمل های بنا کننده دیگر را افزایش دهد. این دارو با دوام اثر می کند اگر شما دوزهای مؤثر را پیدا کنید بر طبق منابع ما یک دوز مصرفی خوب۳ واحدIUدر هفته بازای هر پوند وزن بدن می باشد که بهتر است که مصرف شود . بطور مثال یک فرد با وزن ۲۰۰ پوند چیزی بالغ بر ۶۰ واحد در هفته باید سوما مصرف کند . دوزهای مصرفی می توانند درون عضلات و محدوده آنها تزریق بشوند البته ۳ بار در هفته که در مورد دوز مثالی بالا می شود ۳ تزریق ۲۰ واحدی . یک روش جالب و محبوب تزریق کردن زیر پوست و روی عضله می باشد که البته ۲/۱ سرنگ انسولین در هر بار.
وقتی که تزریق صورت گرفت البته به این روش ، بهتر است که دوز مصرفی در فاصله زمانی کوتاه روزانه مصرف شود که به هر طرف بدن با یک تزریق صورت بگیرد . دکترهای آمریکایی اغلب یک دوز مصرفی بالغ بر ۲ واحدIUدر روز توصیه می کنند با این وجود یک دوز مصرفی ایده آل ما بین ۴ تا ۱۰ واحدIU در روز است .
عوارض جانبی
عوارض جانبی این دارو اصولا همچون عوارض جانبی استروئیدهای آندروژنی و آنابولیکی نیستند. اغلب عوارض جانبیHypoglycemia(پایین آمدن سطح قند خون)هستند. عملکرد کوتاه مدت غده تیروئید را نیز سبب می شوند . یکی دیگر از عوارض جانبی استعمال این دارو ژیانتیسم است که در بدن های نرمال انسانی ایجاد می شود . این مهم فقط زمانی صدق می کند که استعمال در حین و دوره رشدی یک زندگی صورت بگیرد، چرا که تناسب رشد را متلاشی می کند. این خیلی مهم است که شخصی کاملاً رشد کرده است و بالغ شده است قبل از این که عوارض جانبی نادر دیگری به وسیله مصرف دارو ایجاد شود ، که شامل دیابت، آگراندیسمان داخلی، فشار خون بالا و آگراندیسمان (بزرگ نمایی ) کلیه نیز هستند.
طبق آمار مرکز دارویی آلمان، ۴۲% از شیشه های در بازار سیاه آمریکای شمالی توقیف شد، که تقلبی بودند. افزون بر این، شیشه های دارای برچسبهای هلندی و روسی نیزتقلبی هستند، این برچسبها عامل تشخیص نوع اصلی و تقلبی از یکدیگر می شوند. این مواد بیشتر به صورت پودردر دسترس هستندموارد دیگری که تقلبی بوده و توقیف شده استHumatrope۱۶ تحت عنوان کمپانی لیلی Lilly companyو با نام هلندی یا somatogen روسی می باشد. این هورمونها هزینه بالایی ندارند مگر اینکه سوماتروپین تقلبی باشند.استفاده از گونه های تقلبی این هورمونها به دلیل ناشناخته بودن نوع اصلی آن است که شاید بسیاری از استفاده کنندگان هنوز آنرا ندیده باشند
مشکل عمومی دیگری با تزریق و استعمال این دارو وجود ندارد اما مواظب ترکیب انسولین با آن باشید، چرا که ممکن است احتمال گرایش شما به سمت بیماری دیابت را افزایش دهد و تا آخر عمر می بایستی شما انسولین بزنید. تزریق سر خود انسولین می تواند مشکلات جدی را به دنبال داشته باشد . هورمون رشد از ماده سوماتروپین گرفته می شود که علاوه بر این به صورت پودر نیز وجود دارد که می بایستی آن را با یک محلول حل کرد که معمولاً همراه همان پودر وجود دارد . در اینجا پیشنهاد می کنیم که محلول بدست آمده را سریع تزریق کنید.

pesar aram
‏۱۳۸۸-۰۱-۲۷‏, ۰۲:۱۶ بعد از ظهر
راسته که هورمون رشد خوراکی ، جواب نمی ده ؟

---
‏۱۳۸۸-۰۱-۲۷‏, ۰۲:۲۶ بعد از ظهر
راسته که هورمون رشد خوراکی ، جواب نمی ده ؟هورمون رشد فقط از تزريق ميتونه اون جوابي كه همه دنبالشن را بده .
200 تا قرص خواراكي شايد اندازه يك عدد سوما هم جواب نده .

سیاوش
‏۱۳۸۸-۰۲-۲۲‏, ۱۰:۵۶ قبل از ظهر
سوما رو میشه تنهایی مصرف کرد یا اونو باید در یه دوره مصرف استرویید جا داد؟

---
‏۱۳۸۸-۰۲-۲۲‏, ۰۵:۰۲ بعد از ظهر
سوما رو میشه تنهایی مصرف کرد یا اونو باید در یه دوره مصرف استرویید جا داد؟


بستگي داره هدفت از مصرف سوما چي باشه .
اگر رشد قد باشه آره و اگر چيز ديگري باشه بهتره كه با داروهاي ديگر استفاده بشه .

shahram1359
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۵‏, ۰۹:۲۷ بعد از ظهر
سلام آقا پیمان میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟من 29 سال سن دارم استخون بندی نسبتا ضعیفی دارم 175 سانت قد و 75 کیلو وزن دارم تصمیم دارم یه دوره از هورمون استفده کنم البته میخوام عوارضش کم باشه آب و نمک هم زیر پوست نندازه . میخواستم ببینم سوما میتونه یه مقدار استخون بندی رو محکمتر کنه؟برای وزن گرفتن با عضله به نظر شما خوبه از سوما استفاده کنم؟اگه لازمه همراهش چیز دیگه ای استفاده بشه لطفا بگید چی استفاده کنم . اگه ممکنه طرز استفاده و قیمتش رو بگید. مرسی

---
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۵‏, ۱۱:۲۸ بعد از ظهر
سلام آقا پیمان میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟من 29 سال سن دارم استخون بندی نسبتا ضعیفی دارم 175 سانت قد و 75 کیلو وزن دارم تصمیم دارم یه دوره از هورمون استفده کنم البته میخوام عوارضش کم باشه آب و نمک هم زیر پوست نندازه . میخواستم ببینم سوما میتونه یه مقدار استخون بندی رو محکمتر کنه؟برای وزن گرفتن با عضله به نظر شما خوبه از سوما استفاده کنم؟اگه لازمه همراهش چیز دیگه ای استفاده بشه لطفا بگید چی استفاده کنم . اگه ممکنه طرز استفاده و قیمتش رو بگید. مرسیمصرف سوما در هر سني كه باشيد به عريض تر شدن استخوان بندي تا حدودي كمك ميكنه .
اگر در سن رشد باشيد رشد طولي هم داريد اما اگر نباشيد فقط رشد عرضي .
بله ميتونيد با مصرف سوما عريض تر شويد و حجم عضلاتتان را هم بالا ببريد علاوه بر آن عوارضش كمه و آب زير پوست هم نميندازه .
اما سوما به تنهايي تاثير چنداني نداره . بايد كنارش از يه سري مكمل ها هم استفاده كني تا تاثيرش بيشتر بشه .
البته اينم بگم كه توي اين رشته معيار استخوان بندي درشت نيست . معيار عضله هست و شما با هزينه بسيار كمتر ميتوني اين عضله را به دست بياري .
من حتي اگر سوما هم به شما توصيه كنم بهتره كه كنارش از استروئيد هايي مثل وينسترول و پريموبولان استفاده بشه .
هزينه يك دوره فقط سوما ميشه :
36 عدد سوماتروپين كره اي ال جي = 468000 تومان
و يك سل مس هم احتياج داريد كه تقريبا كار شما را راحت تر كند = 70000 تومان
و پروتئين هم كه نياز هميشگي يك بدنساز بوده و اگر پروتئين كافي نداشته باشيد با هيچ دارويي رشد خوبي نخواهيد داشت كه من وي 100% اوپتيموم را به شما توصيه ميكنم = 80000 تومان
در مجموع = 618000 تومان


كه به نظرم از لحاظ قيمت خيلي بالا باشه . البته براي ما كه بالاست براي شما انشالله نباشد .
اما دوره اي كه من به شما براي فقط حجم عضلات توصيه ميكنم اينه كه خيلي كم هزينه تره و آب زير پوست نمي ندازه عوارض چنداني نداره و حجمي كه ميده بيشترش موندگاره و ......... اما استخوان بندي را درشت نمينه .

سل مس +24 تا پريموبولان + وي 100% + 2 بسته وينسترول خوراكي = 380000 تومان

shahram1359
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۷‏, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
مرسی از توضیحاتتون ولی راستش آقا پیمان این مبلغ واسه منم کم نیست . به نظر شما بهتر نیست اگه قرار باشه این هزینه رو بکنم ، یه خورده با مکمل تا اونجا که میشه وزنمو بالا ببرم بعد سوما استفاده کنم؟ سوما کره ای با اتریشی اثرشون خیلی با هم فرق داره؟یا تقریبا اثرشون یکیه؟ایرانیش چطور؟قرص های محرک هورمون رشد مثل آرژنین چقدر تاثیر داره؟البته در مقایسه با آمپول سوما میخوام بدونم چقدر آرژنین موثره؟مرسی

---
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۷‏, ۱۱:۳۴ بعد از ظهر
مرسی از توضیحاتتون ولی راستش آقا پیمان این مبلغ واسه منم کم نیست . به نظر شما بهتر نیست اگه قرار باشه این هزینه رو بکنم ، یه خورده با مکمل تا اونجا که میشه وزنمو بالا ببرم بعد سوما استفاده کنم؟ سوما کره ای با اتریشی اثرشون خیلی با هم فرق داره؟یا تقریبا اثرشون یکیه؟ایرانیش چطور؟قرص های محرک هورمون رشد مثل آرژنین چقدر تاثیر داره؟البته در مقایسه با آمپول سوما میخوام بدونم چقدر آرژنین موثره؟مرسی


ببين دوست خوبم يه حقيقتي را بزار بهت بگم . درسته كه مكمل توي يك نگاه ارزون تر به نظر ميرسه . اما به اين شكل هم نيست كه تاثير سوما را داشته باشه . شما اگر هميشه مكمل هات عالي هم مصرف بشه و سر وقت و به بهترين شكل (كه هزينش ميشه تقريبا مهاي 500 هزار تومان ) بازم بدنت در كنار بدني كه دوپينگ كرده يه پله عقبه . وگرنه دليلي براي دوپينگ وجود نداشت .
سوماي كره اي با اتريشي از نظر من اختلاف خيلي زيادي (به اندازه اختلاف قيمت ) نداره و اختلاف خيلي جزئي هستش . ايرانيش را اصلا توصيه نميكنم .
قرص آرژنين خالي را توصيه نميكنم اما قرص هاي سرشار از آرژنين مثل نيتريكس خيلي مكمل خوبيه . اما بازم ميگم مكمل خوبيه نميشه ازش به عنوان دارو استفاده كرد . هيچ كمكملي نميتونه تاثر دارو را داشته باشه همونجور كه سلاح سرد نميتونه جاي سلاح گرم را بگيره .

jamshid
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۸‏, ۰۷:۱۴ قبل از ظهر
با سلام خدمت آقای صادقی پری
بنده 27 سال دارم. قد 175 و وزنم 75 می باشد. می خواستم بدانم آیا با استفاده از هورمون رشد یا پروهورمون امکان افزایش قد برایم وجود دارد؟ چه کار باید بکنم که قدم افزایش پیدا کند؟

---
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۸‏, ۰۵:۳۳ بعد از ظهر
با سلام خدمت آقای صادقی پری
بنده 27 سال دارم. قد 175 و وزنم 75 می باشد. می خواستم بدانم آیا با استفاده از هورمون رشد یا پروهورمون امکان افزایش قد برایم وجود دارد؟ چه کار باید بکنم که قدم افزایش پیدا کند؟


سلام .
خير ديگه دير شده و اين امكان وجود ندارد . هيچ راه معقولي براي اين كار ديگه وجود ندارد . در ضمن قد 175 سانتيمتر قد كوتاهي نيست و متوسطه . كمي اعتماد به نفستان را تقويت كنيد .
كساني هستند كه با عمل جراحي (شكسته شدن استخوان ها ) قد خود را افزايش ميدهند اما هزاران عوارض بعد ها گريبان گيرشان ميشود .

ali500
‏۱۳۸۸-۰۷-۲۸‏, ۰۶:۴۲ بعد از ظهر
اساتید محترم .
من 1 ماهه که رژیم هستم و روزی نیم ساعت هوازی اول صبح دارم .
lipo6black هم استفاده میکنم .
میشه بگید برای راحت شدن سریعتر از دست این چربی های سمج شکم آیا میتونم سوما را استفاده کنم ؟
میشه بگید چه دزی را در روز باید استفاده کنم که عوارض خاصی نداشته باشه ؟
نمیخوام باعث تغییر در شکل و اندازه استخوانهام بشه و صرفا برای چربی سوزی میخوام استفاده کنم .
جوری که به تزریق انسولین هم نیازی نباشه .
2 واحد کافیه ؟
و آیا این دزی که میفرمایید را یکجا و در یک زمان از روز باید تزریق کنم ؟
ضمنا من سومای ایرانی در دسترس ندارم پس لطفا با توجه به این موضوع دستور فرمایید .

کاهش وزن از 69 به 63.5 در یک ماه
قد 172
سن 29

سوماهایی که در دسترس هست


HYGETROPIN 8iu 33000 toman
GENERIC BLUE TOPS 10iu 25000 toman
JINTROPIN 10iu 46000 toman


لطفا بگید با توجه به شرایط من کدوم بهتره .

با توجه به اینکه اینا همه از 4 واحد هم بیشتر هستند چجوری میتونم بقیش را برای تزریق بعدی نگه دارم ؟

با تشکر

bbmp
‏۱۳۸۸-۰۹-۰۶‏, ۱۲:۲۵ قبل از ظهر
منم همین سوال دوستمون رو دارم
میخام واسه چربی شکمم استفاده کنم
قد 182 وزن 88
فقط تو ناحیه شکم چربی دارم
با تشکر

---
‏۱۳۸۸-۰۹-۰۶‏, ۱۰:۲۲ قبل از ظهر
منم همین سوال دوستمون رو دارم
میخام واسه چربی شکمم استفاده کنم
قد 182 وزن 88
فقط تو ناحیه شکم چربی دارم
با تشکر


به صورت موضعي چربي نميسوزونه . دليل اينكه زير پوست شكم ميزنن اينه كه پوست شكم كلفت تره و سوزن جا داره اونحا .وگرنه هر جايي ميتونيد بزنيد . در ضمن بون داشتن رژيم مناسب نه تنها سوما چربي بدن شما را نميسوزاند بلكه شايد تا حدوديب هم بر حجم عضلات شما اضافه كند و در نتيجه دور كمر شما نيز بيشتر ميشود .

mamad
‏۱۳۸۸-۰۹-۰۶‏, ۰۱:۳۳ بعد از ظهر
[quote=پيمان صادقي پري;17891]به صورت موضعي چربي نميسوزونه . دليل اينكه زير پوست شكم ميزنن اينه كه پوست شكم كلفت تره و سوزن جا داره اونحا .وگرنه هر جايي ميتونيد بزنيد . در ضمن بون داشتن رژيم مناسب نه تنها سوما چربي بدن شما را نميسوزاند بلكه شايد تا حدوديب هم بر حجم عضلات شما اضافه كند و در نتيجه دور كمر شما نيز بيشتر ميشود
مثل بدنسازای شکم بشکه ای که الان تو داخل وخارج زیادن.

mahdij
‏۱۳۸۸-۰۹-۰۹‏, ۰۱:۲۸ قبل از ظهر
بدنساز هایی با شکم برامده به خاطر استفاده از هرمون رشد است که موجب شده علاوه بر عضلات خارجی که می بینم امعا و احشا داخلی نیز رشد کنند و باعث ایجاد این حالت شوند (چون معمولا این نوع داروها موضعی عمل نمی کند.)

bbmp
‏۱۳۸۸-۰۹-۱۰‏, ۱۰:۳۴ قبل از ظهر
پس اینکه میگن سوما خاصیت چربی سوزی موضعی داره درست نیست ؟

واسه یه بدن که فقط در ناحیه شکم چربی داره چه برنامه تمرینی انجام بده
مثلا هوازی چه جوری کار کنه
اینکه صبح حدود 1 ساعت دو آهسته یا پیاده روی کار کنه درسته
یا شیوه ورزش هوازی هم مهمه
دو یکنواخت باشه؟

مکمل که یاعث چربی سوزی بشه و به بدست آوردن عضله کمک کنه کدوم رو پیشنهاد میدن

چندین نوع آمینو هست کدوم واسه چربی سوزی و جحم آوردن بدون چربی خوبه؟


جناب صادقی و بقیه اساتید نظرتون در مورد این مکمل که تو سایت بادی بیلدینک هست چیه؟
http://www.bodybuilding.com/store/univ/cutsfree.html

با تشکر

Hessam_Vardak
‏۱۳۸۸-۰۹-۱۰‏, ۱۱:۱۹ قبل از ظهر
بهترين راه كم كردن چربي، دو تا سه جلسه تمرين هوازي در هفته البته بعد از كار با وزنه هست. بهترين نوع تمرين هم دوچرخه ثابت است.
درمورد مكمل هاي چربي سوز هم هيدروكسي كات و ليپو 6 بهترين ها هستن كه شما مي تونيد اصل اونها رو با قيمت مناسب از همين سايت خريداري كنيد.
بهترين آمينو هم براي حجم خشك 2222 هست كه باز هم در همين سايت موجوده.

saeedzz21
‏۱۳۸۹-۰۶-۱۳‏, ۱۲:۳۲ قبل از ظهر
با سلام به دوستان

بعد از چند سال که بالاخره سوما خریدم دوره ام رو با انسولین و استانازول شروع کردم و 2 روز بعد از مصرف
درد در ناحیه کمرم احساس میکردم و فکر میکردم که درد از کمرمه ولی بعد از چند روز مصرف احساس کردم
که کلیه هام داره کنده میشه و احساس میکنم که بزرگ شدن . خیلی خوبم داشتم جواب میگرفتم بدنم واقعا عجیب جواب میداد ولی فعلا مصرف و قطع کردم :ناراحت:. حالا از دوستان سوالم اینه که آیا سوما باعث بزرگ شدن کلیه هام شده یا مصرف غلط ؟ و اگه نحوه خاصی باید مصرف بشه که باعث بزرگ شدن کلیه ها نشه لطفا منو راهنمایی کنید .

arashbandegan
‏۱۳۸۹-۰۶-۱۳‏, ۰۷:۲۹ قبل از ظهر
با سلام به دوستان

بعد از چند سال که بالاخره سوما خریدم دوره ام رو با انسولین و استانازول شروع کردم و 2 روز بعد از مصرف
درد در ناحیه کمرم احساس میکردم و فکر میکردم که درد از کمرمه ولی بعد از چند روز مصرف احساس کردم
که کلیه هام داره کنده میشه و احساس میکنم که بزرگ شدن . خیلی خوبم داشتم جواب میگرفتم بدنم واقعا عجیب جواب میداد ولی فعلا مصرف و قطع کردم :ناراحت:. حالا از دوستان سوالم اینه که آیا سوما باعث بزرگ شدن کلیه هام شده یا مصرف غلط ؟ و اگه نحوه خاصی باید مصرف بشه که باعث بزرگ شدن کلیه ها نشه لطفا منو راهنمایی کنید .


استانوزول فشار میاره رو کلیه، چه دوزی مصرف کردی؟ تست خون دادی؟ مشکل کلیوی نداری؟

N0NAME
‏۱۳۸۹-۰۶-۱۳‏, ۰۹:۲۴ قبل از ظهر
که کلیه هام داره کنده میشه و احساس میکنم که بزرگ شدن
مصرف سوما باعث میشه بعضی از اعضای درونی بدن بزرگ بشن .
به نظر من واسه همینه دیگه بدنسازها بعد دوریان یتس کمرهای باریک ندارن !!!

saeedzz21
‏۱۳۸۹-۰۶-۱۳‏, ۰۹:۳۱ قبل از ظهر
مطمئنم از استانازول و انسولین نبوده چون قبلا هم از این 2 تا استفاده کردم و هیچ مشکلی نداشتم ولی الان که سوما رو با اینا
میرم اینجوری شدم . یه جا تو همین سایت بچه ها گفته بودن مصرف سوما و انسولین کلیه ها رو بزرگ میکنه .

تو این دوره استانازولو 2 میل بیشتر نرفتم  . انسولینو 7 ساعت قبل از تمرین 3 واحد و سوما رو قبل از تمرین میزدم .

افشین کسایی
‏۱۳۸۹-۰۶-۱۳‏, ۱۱:۲۳ قبل از ظهر
سوما قبل از خواب تزريق ميشه

R.K
‏۱۳۸۹-۰۶-۲۲‏, ۰۸:۱۹ قبل از ظهر
یک دوره ۴۰ عددی سوما حدود چندکیلو حجم میده؟؟ :متفکر:

لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

افشین کسایی
‏۱۳۸۹-۰۶-۲۲‏, ۰۹:۰۰ قبل از ظهر
یک دوره ۴۰ عددی سوما حدود چندکیلو حجم میده؟؟ :متفکر:

لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

سوماي خالي جهت نگهداري و خاصيت چربي سوزيش استفاده ميشه
اگه ميخواي دوره حجم بري بهتره كه با يه استروئيد ديگه استفاده كني

JohnAli
‏۱۳۹۰-۰۵-۱۵‏, ۰۴:۴۳ بعد از ظهر
سلام آقا پیمان من 5 ماه دیگه 18 سالم کامل میشه و میرم برای 19 سال
آیا مصرف سوما می تونه به من کمک کنه ؟
قدم 180 وزنم رو هم دارم بدنم رو خشک می کنم از 85 الان رسوندم 83
من میخوام قدم رو با سوما افزایش بدم و حتی به دنبال حجم غضلانی هم هستم
یه عده می گن سوما تو رشد اختلال ایجاد می کنه و نمیزاره خوب قد بکشی
یه عده می گن چونتو بزرگ می کنه
من موندم چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعضی ها می گن بعد از اتمام مصرف سوما بدنت افت می کنه و بادت می خوابه
تورو خدا کمکم کنید . بدنم طوری هست که الان تره قوم بیرونه سینم کاملا جلو و بالا سینم کلِ زحماتم رو تو این چند ماه خراب کرده.عوارض کلی سوما رو بگید خواهشا و خواهش می کنم یه جوری منو راهنمایی کنید که هم قد بکشم هم چونم بزرگ تر نشه :خنده::بامزه: هم حجم عضلانی بگیرم:گل رز::لبخند::قلب:

arashbandegan
‏۱۳۹۰-۰۵-۱۶‏, ۰۹:۱۳ قبل از ظهر
اگه برای افزایش قد میخای که باید بری پزشک متخصص غدد بهت نظر بده نه هرکس دیگری، در ضمن رشد قد هزاران بار گفته شده اگه میگشتی تو سایت پیدا میکردی مربوطه به صفحات رشد استخوانها هست که باز هم باید بری پزشک نظر بده اگه بسته نشده باشه میتونی قد بکشی گر چه شما قدت مناسبه. به هر حال اون عوارضی که شنیدی در اثر مصرف دوزهای بالا و دراز مدت ایجاد میشه نه در حالت کنترل شده و دوزهای معمول. در مورد نحوه استفاده و دوزهای معمول و غیره تو سایت بگردی اطلاعات کافی در مورد هرمون رشد داده شده موفق باشی

JohnAli
‏۱۳۹۰-۰۶-۰۵‏, ۰۹:۴۲ قبل از ظهر
اگه بخوام حجم بدم چی ؟؟؟

ali500
‏۱۳۹۰-۰۶-۰۵‏, ۱۱:۵۶ قبل از ظهر
سوما چگالی عضلات را میبره بالا حتی اگر به هدف چربی سوزی بزنی .
اما وزن نمیده آنچنان که بگی چند کیلو وزن میده .

Aliramazani
‏۱۳۹۱-۰۶-۲۹‏, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر
سلام. من مي خوام سوما استفاده كنم براي افزايش حجم و تا حدودي پهن تر شدن استخوانها

واسه من چندتا سوم لازمه؟ البته ال جي

و چطور بايد تزريق كنم؟ مثلا روزي چندتا؟ يا هفته اي چندتا و زمانش كي باشه بهتره؟

براي افزايش خجم مصرف سوما با تستسترون و ناندرلون خوبه؟ يا چيز ديگه اي هم مي خواد؟
مكملها هم ايناس:
پروتئين وي
آمينو
سوپرپمپ
گلوتامين

پروهورمون hgh و تريبكس

بشتر از 2سال سابقه تمرين جدي
27 سال سن
قد 170
بدن مزومروف با كمي چربي خيلي كم در ناحيه شكم

mr.4lir3z4
‏۱۳۹۱-۱۱-۱۴‏, ۱۱:۳۵ قبل از ظهر
سلام دوستان

میخاستم بدونم چند عدد سوما برای حجم و چربی سوزی کافیه؟

من حجم خشک میخام و چربی سوزی در ناحیه شکم باسن و سینه

20 تا تهیه کردم سوما LG 4 واحدی

اگه کمه بازم تهیه کنم ؟

مکمل هم مصرف میکنم

با چند تا سوما قد بلند تر میشه؟

آیا 30 تا حجمه خوبی میده؟

چربی خوبی میسوزونه؟

یا کمه؟

hamid110
‏۱۳۹۲-۰۶-۰۱‏, ۱۲:۵۹ بعد از ظهر
سلام .2 تا سوال دارم لطفا راهنماییم کنین
میخوام بدونم راهی هست برای عریض تر کردن استخوان دست؟
چون نسبت به هیکل و قدم خیلی نازکتر هست


امکانش هست با دارو قدم یه چند سانت بزرگتر بشه؟


قدم 186 وزنم 90 .. سن 29

peptid
‏۱۳۹۲-۰۶-۰۱‏, ۰۱:۲۳ بعد از ظهر
صفحات رشدتون بسته شده امکانش نیست