PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوماتروپين يا هورمون رشد

shahi
۱۳۸۸-۰۱-۲۹, ۱۱:۵۰ بعد از ظهر
سلام این مقاله ی کوتاه پاسخ گویه سوالات من که نبود شما رو نمیدونم؟اگر از دوستان کسی مقالهایی اطلاعایی تجربه ایی درباره سوما دارن بگن تا استفاده کنیم.
________________________________:گل رز:_____________________________

بدنسازان به جهت پيشرفت بهتر و عضله سازی بيشتر از اين هورمون استفاده ميکنند

البته هورمون رشد به طور طبيعی در بدن ساخته ميشو د ولی با افزايش سن از ترشح آن کاسته ميشود در کشورهای مثل آمريکا اين هورمون غير مجاز و دوپينگ شناخته نميشود و جزء داروهای مفيد و در حالت اغراق آميز به اکسير جوانی نيز معروف است چون دراستفاده افراد پير بدن مجدادا شروع به عضله سازی و همچنين تقويت قوای ***ی شده است البته بدنسازان در سطح پيشرفته و در دوران تفکيک عضلانی از اين هورمون استفاده ميکنند چون اين هورمون علاوه بر عضله سازی خاصيت چربی سوزی نيز دارد به هر حال استفاده از آن به افراد مبتدی وافرادی که زير ۱۸ سال هستند توصيه نميشود چون به زبان ساده موجب اختلال در رشد طبيعی بدن ميشود و در افراد بالغ احتمال رشد عرضی استخوانها وجود دارد.البته بعيد به نظر ميرسد هورمونهای موجود در ايران اصل يا موثر باشد چون قيمت واقعی اين هورمون بسيار بالا است ضمناْ در زير توضيحاتی از جنبه پزشکی آورده ام:

موارد مصرف‌: سوماتروپين‌ در درمان‌كوتاه‌ قدي‌ ناشي‌ از كمبود هورمون‌ رشد ازجمله‌ در كوتاه‌ قدي‌ در سندروم‌ ترنر به‌كارمي‌رود.

مكانيسم‌ اثر: هورمون‌ رشد يكي‌ ازهورمونهاي‌ هيپوفيز قدامي‌ مي‌باشد.

پویا
۱۳۸۸-۰۱-۳۰, ۰۲:۳۴ بعد از ظهر
هورمون رشد چیست؟
بدن، هورمون رشد را براى كمك به تقویت رشد در كودكى مى سازد. هورمون رشد توسط غده هیپوفیز (مخاطى) در مغز كه به اندازه یك نخود است تولید مى شود. با افزایش سن مقدار تولید هورمون رشد كاهش پیدا مى كند.
كارآیى هورمون رشد چیست؟
این هورمون تنها باید توسط پزشك براى بیمار تجویز شود و براى افراد بزرگسالى كه داراى مقدار كافى از آن نیستند، توصیه مى شود. زیرا كاهش و فقدان این هورمون مى تواند باعث ایجاد تومورهاى غده هیپوفیز شود و درنهایت منجر به پرتودرمانى یا جراحى این غده شود.
این هورمون براى افراد ذیل نیز تجویز مى شود
۱) كودكان كوتاه قد ، ۲) كودكانى كه به بیمارى كلیه مبتلا هستند ، ۳) كودكان مبتلا به سندروم ترنر (مربوط به اختلالات ژنتیكى) ، ۴) كودكان مبتلا به سندروم پارادر _ ویلى (مربوط به اختلالات ژنتیكى) ، ۵) تضعیف ماهیچه اى در اثر بیماریهایى مثل ایدز و hiv
مطالعات بر روى افرادى كه با كمبود این هورمون مواجه هستند، نشان مى دهد تزریق هورمون رشد مى تواند:
۱) تراكم استخوان را افزایش دهد ، ۲) حجم ماهیچه را افزایش دهد ، ۳) چربى بدن را كاهش دهد ، ۴) توانایى قلب را براى انقباض تقویت كند ، ۵) باعث بهبود حوصله ، اعصاب و انگیزه شود ۶،) ظرفیت و توانایى افراد براى ورزش را افزایش دهد.
بنابراین برخى معتقدند هورمون رشد تركیبى مى تواند به سلامت افراد مسنى كه میزان هورمون رشد در بدن آنهاكاهش یافته كمك كند، تا جوانى و زنده دلى خود را دوباره به دست آورد.
«هورمون رشد براى سلامت افراد مسن چه كارى انجام مى دهد؟»
مطالعات بر روى افراد سالمندى كه از این هورمون استفاده كرده اند، نشان مى دهد، تزریق این هورمون باعث افزایش حجم ماهیچه ها و كاهش چربى بدن مى شود. البته استفاده از هورمون و افزایش حجم ماهیچه ها باعث قویتر شدن آنها نشده است. این در حالى است كه كارشناسان معتقدند: برنامه ورزشى قدرتى علاوه بر افزایش حجم ماهیچه ها باعث تقویت و قویتر شدن ماهیچه ها نیز مى شود و این راه، هم ارزانتر و هم مؤثرتر از تزریق هورمون رشد است.
خطرات استفاده از هورمون رشد
استفاده از هورمون رشد عوارضى نیز به دنبال دارد؛ ۱) عرق كردن بازوها و پاها، ۲) علائمى شبیه ورم مفاصل، ۳) علائم «تونل كارپل» . تونلى به نام كارپل در مچ دست وجود دارد، كه گاهى این تونل در اثر عواملى قطور مى شود و به اعصاب دست فشار وارد مى كند و باعث كاهش قدرت مچ دست مى شود، ۴) سردرد، ۵) نفخ، ۶) درد عضلانى، ۷) دیابت، ۸) رشد غیرطبیعى استخوانها و ارگانهاى داخلى بدن، ۹) سخت شدن و سفت شدن شریانها، ۱۰) افزایش فشارخون برخى از مطالعات نشان مى دهد، عوارض ناشى از هورمون رشد در افراد بالاى ۶۰سال خیلى بیشتر است.
«هورمون رشد به صورت قرص»
برخى از وب سایتها ادعا مى كنند كه قرص هورمون رشد نیز ساخته شده و وجود دارد و دقیقاً مى تواند همان كارى را انجام دهد كه تزریق هورمون رشد انجام مى دهد. اما این ادعا بى اساس است زیرا در حقیقت اگر هورمون رشد بلعیده شود، در اسید معده هضم مى شود و توسط بدن جذب نخواهد شد البته براى استفاده از هورمون رشد حتماً باید با پزشك مشورت كنید. زیرا پزشك به شما مى گوید كه بدن شما بدان احتیاج دارد یا نه و اگر احتیاج دارد چه مقدارى باید تجویز شود.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۱-۳۰, ۰۴:۴۹ بعد از ظهر
سوماتروپين استروئيد نيست .
براي خواندن مشخصات امل سوما سوماتروپين (http://www.bodybuilder.ir/forum/showthread.php?t=50) را بخوانيد .

milad faridnia
۱۳۸۸-۰۱-۳۱, ۱۰:۳۳ قبل از ظهر
تنها محبوبيت سوما
در هيپر پلازي است كه در بدن رخ ميدهد
البته نكاته مثبت ديگر هم بسيار دارد كه افرادي هم
كه ورزش نميكنن تمايل به مصرف اين دارو دارند مثل خانمها
اما قدرت چربي سوزيش هم بايد جزو نكات خوب اين دارو به حساب بيايد

tavakkol23
۱۳۸۸-۰۲-۲۱, ۰۵:۲۸ بعد از ظهر
اطلاعاتی درباره اکسیر جوانی یا هورمون رشد (سوماتروپین)

درود
هورمون رشد انسان (HGH سوماتوتروپین) محتوی یک زنجیره پلی پپتیدی واحد متشکل از 191 آمینو اسید می‌باشد که توسط بخش پیشین غده هیپوفیز که یک غده درون‌ریز است ترشح می‌شود. هیپوتالاموس توسط هورمون آزادکننده GHRH (سوماتوکرینین) و هورمون مهار کننده SRLF (سوماتوستاتین) ترشح HGH را از هیپوفیز قدامی کنترل می‌کند.
ترشح غده هیپوفیز به عوامل زیادی بستگی دارد که از این قرارند:
الف) عوامل مؤثر(غیر داروئی):
عمده ترین عامل سن فرد است بعد از سن به ترتیب:
1- خواب
2- فعالیت بدنی(ورزش)
3- برخی از آمینو اسیدها بخصوص آرژنین (آرژنین آزادی HGH را از طریق مهار آزادی سوماتوستاتین تحریک می‌کند.)
4- قند خون پائین (هیپوگلیسمی)
5- عوامل استرس‌زا.
عوامل مؤثر داروئی:
1- آگونیست‌های آلفا- آدرنرژیک، مانند گاتاپرس، آزادی HGH را تا حدودی تحریک می‌کند.
2- داروهای پیشی سازودوپامین مانند Levodopa و بروموکریپتین سطح ترشح هورمون رشد را افزایش می‌دهند.
3- آگونیست‌های سروتونین نیز سطح ترشح HGH را افزایش می‌دهند.
ب) عوامل بازدارنده(غیر داروئی):
1- قند خون بالا (هیپوگلیسمی)
2- افزایش غلظت سری اسیدهای چرب آزاد، آزادی HGHرا کند می‌کند.
3- چاقی آزادی HGH را در پاسخ به بسیاری از محرک‌ها کم می‌کند که این مسئله با کاهش وزن حل‌شدنی است.
4- ناراحتی روحی.
عوامل بازدارنده داروئی:
داروهای مسدد آلفا آدرنرژیک مانند Yohimbine آزادی HGH را کاهش می‌دهد. همچنانکه احتمالا می‌دانید، افزایش بیش از حد هورمون رشد پیش از بسته شدن اپی فیزها (قسمت‌های قابل رشد استخوان‌ها) روی دهد، موجب رشد طولی بیش از اندازه استخوانها یا ژیگانتیسم gigantism) می‌شود و چنانچه این افزایش HGH بعد از بسته شدن اپی فیزها باشد (در نژاد ایرانی بین 16 الی 21 سال و در بعضی نژادها تا 25 سال) موجب رشد عرضی بیش از حد استخوانها یا آکرومگالی(acromegaly) می‌شود.
هورمون رشد بر روی تمام بدن و بر روی اغلب نسوج تأثیرگذار است که البته تأثیر HGH به طور مستقیم بر روی عملکرد بدن ناچیز بوده و در واقع HGH با تحریک ساخت فاکتورهای رشد با نام سوماتومدین‌ها(Sm) یا فاکتورهای رشد شبه انسولین(IGF) توسط کبد عضلات و بعضی بافت‌های دیگر باعث تحریک رشد در اغلب بافت‌های بدن می‌شود.
اثر هورمون رشد بر متابولیسم سه گروه عمده مواد غذائی (کربوهیدراتها، پروتئینها و چربی) و مواد معدنی:
1- تأثیر HGHبر متابولیسم کربو هیدراتها: هورمون رشد تجزیه گلیکوژن کبد و تشکیل گلوکز از ذخیره گلیکوژن کبد را افزایش داده و خوب گلوکز را نیز در اغلب بافتها کاهش می‌دهد. بدین جهت HGH یک آنتاگونیست انسولین به شمار می‌رود. چرا که همان طور که گفته شد قند خون را از طریق کاهش مصرف آن بالا می‌برد.
2- تأثیر HGH بر متابولیسم پروتئینها: هورمون رشد از طریق اثر بر روی سنتز RNA بر سنتز پروتئین تأثیر گذار است. این هورمون موجب افزایش سنتز انواع RNA می‌شود و در نتیجه RNA پیام آور افزایش یافته و سبب تحریک عمل پروتئین سازی می‌شود.HGH موجب احتباس ازت و به وجود آمدن تعادل (+) نیتروژن در بدن و افزایش ساخت پروتئین سلولی می‌شود و می‌توان گفت که HGH فعالیت آنابولیک انسولین روی جذب آمینو اسید را کامل می‌کند.
3- تأثیر HGH بر متابولیسم چربیها: هورمون رشد از طریق تجزیه تری گلیسریدها به اسیدهای چزب باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد خون می‌شود. بدین ترتیب تأثیر HGH بر روی سوخت و ساز چربی‌ها باعث افزایش تولید ستون نیز می‌شود.
4- تأثیر HGH بر روی مواد معدنی: هورمون رشد با احتباس پتاسیم، فسفر و سدیم نیز موجب رشد سریع سلولی می‌شود. همان طور که می‌بینیم HGH با افزایش میزان قند و اسیدهای چرب خون، منبع انرژی جدیدی را در اختیار بافتهای بدن قرار می‌دهد. بنابراین موجب صرفه جویی در مصرف پروتئین بعنوان سوخت می‌شود و پروتئین برای وظیفه اصلی خود که نقش ساختمانی می‌باشد به کار می‌رود.
HGH از طریق هیپر تروفی hypertrophy موجب افزایش اندازه بافت عضلانی و همچنین از طریق هیپرپلاسیا hyperplasia باعث افزایش تعداد سلولهای عضلانی می‌شود که البته هیچ هورمون استروئیدی قادر به ازدیاد سلولهای عضلانی نمی‌باشد و استروئیدها فقط قادر به افزایش حجم سلولهای عضلانی هستند. پس در اینجا یک تفاوت عمده بین استروئیدها و HGH در افزایش کارائی عضلانی آشکار می‌شود. به همین دلیل است که هورمون رشد یک عمل عضلانی سازی مضاف نسبت به استروئیدها دارد و همین مسئله باعث اهمیت یافتن HGH به عنوان یک هورمون فوق‌العاده مؤثر آنابولیک می‌‌باشد چرا که با استفاده از آن حرفه‌ای‌ها می‌توانند حتی تا حدودی ضعفهای ژنتیکی عضلانی بدن خود را اگر ناشی از کم بودن تعداد سلولهای عضلانی باشد، البته تا حد کمی بر طرف کنند. داشتن خاصیت هیپرپلاسیا هورمون رشد، با وجود تدریجی بودن باعث دگرگونی بسیاری در بدن خواهد شد.
بدین ترتیب حد اکثر حجم و قدرت عضلانی ممکن به دست می‌آید. یعنی همان چیزی که در ورزشکاران حرفه‌ای می‌بینیم و در واقع هیچگاه حجم عضلانی که با این سیستم به دست می‌آید نه تنها با یک رژیم غذایی کامل بلکه حتی با سیستم‌های دیگر دارویی(که به طور مثال فقط در آنها از استروئیدها استفاده می‌شود) نیز می‌توان مقایسه کرد. چرا که نتایج به دست آمده بسیار چشمگیر می‌باشد. بعضی از ورزشکارانی که ادعا می‌کنند که HGH برای آنها در افزایش حجم عضلانی آنطور که باید مؤثر نبوده ورزشکارانی می‌باشند که HGH را به تنهایی و برای کاهش درصد چربی و کسب آمادگی قبل از مسابقات استفاده کرده‌اند. یعنی همان چیزی که بعضی از ورزشکاران در کشور ما انجام می‌دهند. همان طور که اشاره شد مصرف HGH بدون انسولین و هورمونهای تیروئیدها به دلایل ذکر شده تأثیر چندانی بر روند افزایش حجم عضلانی نخواهد داشت. همچنین از آنجایی که ممولا این ورزشکاران برای آمادگی در فصل مسابقات در رژیم نسبتا کم کالری و کم کربوهیدرات به سر می‌برند این مسئله نیز می‌تواند باعث پائین آمدن سطح ترشح انسولین و هورمون تیروئید خود بدن باشد. بنابراین این مسئله نیز می‌تواند باعث کاهش نتایج آنابولیک حاصل از مصرف هورمون رشد باشد. از طرفی ورزشکاران معمولا در فصل آماده سازی برای مسابقات ممکن است از داروهای مقلد سمپاتیک (آدرنرژیک) مثل یاکلن بوترول برای چربی سوزی بیشتر همراه HGH مصرف کنند.
خلاصه کل جملات بالا یعنی استفاده از این هورمون باعث تحریک کلیه قسمتهای بدن در جهت رشد می شود و فقط مختص ورزشکاران نیست و خیلی ها به راحتی ادعا می کنند که با استفاده از این هورمون چندین سال جوانتر شده و چین و چروک های صورتشان از بین رفته!!!!!! و بنظر من نیز اگر نوع واقعی این سوما گیر بیاد همین اتفاق خواهد افتاد. در ضمن باعث افزایش کمی در قد افراد نیز می شود. از نظر عرضی هم باعث رشد خوب و چشمگیر استخوانها می شود. ولی افسوس که اینجا ایرانه و هیچ چیز درست و حسابی توش گیر نمیاد.
پیدا کردن سوماتروپین در ایران کار ساده ای است ولی بنظر من اصلا اصل نیست و تاثیر مهمی ندارد. قیمت یک دوره استفاده سومای اصل (حدود 250 امپول در شش ماه ) در ایالات متحده با توجه به کیفیت ان که به درجه سه دو و یک تقسیم می شود بین 12 تا 36 هزار دلار است!!!!!! البته کیفیت این هورمون به قدری بالاست که در تبلیغ محصول اشاره به 10سال جوان تر شدن افراد میانسال می کنند.
حالا چطور ممکنه این امپول در ایران بین 8 تا 10 هزار تومن باشه!!!!!
با سپاس

tavakkol23
۱۳۸۸-۰۲-۲۱, ۰۵:۳۰ بعد از ظهر
اطلاعات تکمیلی درباره سوما یا HGH
بدنسازان به جهت پيشرفت بهتر و عضله سازی بيشتر از اين هورمون استفاده ميکنند
البته هورمون رشد به طور طبيعی در بدن ساخته ميشو د ولی با افزايش سن از ترشح آن کاسته ميشود در کشورهای مثل آمريکا اين هورمون غير مجاز و دوپينگ شناخته نميشود و جزء داروهای مفيد و در حالت اغراق آميز به اکسير جوانی نيز معروف است چون دراستفاده افراد پير بدن مجدادا شروع به عضله سازی و همچنين تقويت قوای ***ی شده است البته بدنسازان در سطح پيشرفته و در دوران تفکيک عضلانی از اين هورمون استفاده ميکنند چون اين هورمون علاوه بر عضله سازی خاصيت چربی سوزی نيز دارد به هر حال استفاده از آن به افراد مبتدی وافرادی که زير ۱۸ سال هستند توصيه نميشود چون به زبان ساده موجب اختلال در رشد طبيعی بدن ميشود و در افراد بالغ احتمال رشد عرضی استخوانها وجود دارد.البته بعيد به نظر ميرسد هورمونهای موجود در ايران اصل يا موثر باشد چون قيمت واقعی اين هورمون بسيار بالا است ضمناْ در زير توضيحاتی از جنبه پزشکی آورده ام:
موارد مصرف‌: سوماتروپين‌در درمان‌كوتاه‌قدي‌ناشي‌از كمبود هورمون‌رشد ازجمله‌در كوتاه‌قدي‌در سندروم‌ترنر به‌كارمي‌رود.
مكانيسم‌اثر: هورمون‌رشد يكي‌ازهورمونهاي‌هيپوفيز قدامي‌مي‌باشد.
فارماكوكينتيك‌: نيمه‌عمر مصرف‌دارو
به‌دنبال‌تزريق‌داخل‌وري دي‌20-30
دقيقه‌و پس‌از تزريق‌داخل‌عضلاني‌
يا زيرجلدي‌حدود 3-5 ساعت‌است‌. طول‌اثر دارو 12-48 ساعت‌است‌. متابوليسم‌دارو كبدي‌و دفع‌آن‌از طريق‌صفرامي‌باشد.
موارد منع‌مصرف‌: در هيپوتيروئيديسم‌درمان‌نشد ه‌يا تومورهاي‌بدخيم‌خصوصŠ تومور داخل‌جمجمه‌اي‌كه‌به‌طوï ½ فعال‌در 12 ماه‌گذشته‌رشدكرده‌باشد نبايد مصرف‌شود.
هشدارها: 1 ـ مصرف‌دارو تنها در بيماران‌با اپي‌فيز باز مجاز مي‌باشد.

عوارض‌جانبي‌: تشكيل‌آنتي‌بادي‌،واكنش‌ هاي‌ وضعي‌آلرژيك‌، درد و تورم‌در ناحيه‌تزريق‌و افزايش‌خوش‌خيم‌فشارداخلï ½ جمجم ه‌اي‌از عوارض‌جانبي‌داروهستند.
تداخل‌هاي‌دارويي‌: استفاده‌همزمان‌مقادير بالاي‌استروئيدهاي‌آنابول يك‌، ندروژنها، استروژنها و هورمونهاي‌تيروئيدي‌با اين‌دارو سبب‌تسريع‌بسته‌شدن‌اپي ¿ ½ فيزه مي‌شود. مصرف‌طولاني‌مدت‌مقادير درمان‌كورتيكوتروپين‌(ACTH) و مقادير بالاي‌خوراكي‌كورتيكواستر وئيده ا، سبب‌مهار پاسخ‌به‌هورمون‌رشد مي‌شود.
نكات‌قابل‌توصيه‌: 1 ـ قبل‌از به‌كار بردن‌اين‌فرآورده‌بايد حساسيت‌به‌هورمون‌رشدو مصرف‌همزمان‌ساير داروها خصوصŠكورتيكواستروئيدها و كورتيكوتروپين‌رادر نظر گرفت‌.

مقدار مصرف‌:
مقدار مصرف‌0/5-0/7units/kg (حداکثر مقدار مصرف‌به‌ units/kg 1افزايش‌مي‌يابد) در هر هفته‌مي‌باشد كه‌به‌-7 مقدار منقسم‌براي‌تزريق‌زيرجلدï ½ ‌تقسيم‌مي‌شود (يا به‌2-3 مقدار براي‌تزريق‌داخل‌عضلاني‌ ).
اشكال‌دارويي‌: 2 ـ در افراد مبتلا به‌ديابت‌ممكن‌است‌تنظيم ‌مقدار مصرف‌داروي‌ضد ديابت‌لازم‌باشد. 2 ـ دارو بايد به‌مقدار مناسب‌تجويز شده‌وميزان‌رشد به‌طور منظم‌توسط پزشك‌تعيين‌شود. 3 ـ در صورتي‌كه‌درمان‌با شكست‌مواجه‌شود، تست‌هاي‌سرولوژيك‌براي‌ت عيين ميزان‌آنتي‌بادي‌هورمون ‌رشد انجام‌گردد. 4 ـ سن‌استخوان‌طي‌درمان‌باي د هر سال‌تعيين‌شود. 5 ـ بررسي‌عملكرد تيروئيد و ارزيابي‌بروز ضايعات‌داخل‌جمجمه‌اي‌لا زم‌‌باشد. 6 ـ تزريق‌داخل‌عضلاني‌دارو بسياردردناك‌مي‌باشد.
توجه: بهترین دستورالعمل بروی پکیج امپول نوشته شده ولی توصیه می کنم دستور مصرف این هورمون مهم را از مربی درجه یک یا حداقل درجه دو بگیرید.(یعنی دارای مدرک مربی گری درجه یک یا دو باشه).

محمد چالش
۱۳۸۸-۰۵-۲۶, ۰۱:۵۰ بعد از ظهر
با سلام

برای رشد عضلات و قد سوما تاثیر داره؟

اگر داره مقدار مصرفش چنتا میباشد این که میگن 4 واحد یا 16 واحد منظور چیه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۵-۲۶, ۰۴:۴۳ بعد از ظهر
با سلام

برای رشد عضلات و قد سوما تاثیر داره؟

اگر داره مقدار مصرفش چنتا میباشد این که میگن 4 واحد یا 16 واحد منظور چیه؟

بله هم براي رشد عضلات تاثير داره و هم قد . البته قد به شرطي كه صفحات رشدي بسته نشده باشد . دوز مصرفيش بستگي به بدن و مدت زمان مانده به مسابقات داره . اما به طور معمول روزي يك عدد بايد مصرف شه .
اينم كه ميگن 4 واحده و يا 16 واحده به اين معنيه كه توي هر تزريق شما 4 واحد ميزني . پس 16 واحده يعني 4 تا سوما در يي . يعني براي مصرف 4 شب .

moein.bb
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۸:۰۵ قبل از ظهر
این سوماهای 16 واحدی از نظر کیفیت از 4 واحدی lg بهتر هست؟
من شنیدم که اگر کسی دارای تومور باشه یا اینکه یه بافت خطرناک داشته باشه چون سوما باعث افزایش تعداد سلول ها می شه(برخلاف استرویید که حجم سلول رو زیاد می کنه)ممکنه باعث وخیم تر شدن اون تومور یا سرطان بشه
حالا باید از کجا بدونیم که همچین توموری تو بدن ما هست یانه؟؟
غیر از این برای مصرف 200 واحد چه عوارضی ممکنه در آینده به وجود بیاد؟
برای حجم دهی می شه از داروهای دیابت نوع 2 مثل متفورمین و .... به همراه سوما استفاده کرد؟؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۲:۳۶ بعد از ظهر
این سوماهای 16 واحدی از نظر کیفیت از 4 واحدی lg بهتر هست؟
من شنیدم که اگر کسی دارای تومور باشه یا اینکه یه بافت خطرناک داشته باشه چون سوما باعث افزایش تعداد سلول ها می شه(برخلاف استرویید که حجم سلول رو زیاد می کنه)ممکنه باعث وخیم تر شدن اون تومور یا سرطان بشه
حالا باید از کجا بدونیم که همچین توموری تو بدن ما هست یانه؟؟
غیر از این برای مصرف 200 واحد چه عوارضی ممکنه در آینده به وجود بیاد؟
برای حجم دهی می شه از داروهای دیابت نوع 2 مثل متفورمین و .... به همراه سوما استفاده کرد؟؟

سوماهاي 16 واحدي كيفيتش بهتره .
در مورد اين كه باعث رشد تومور ميشه بايد بگم كه بله . اگر شما توي بدنت تومور داشته باشي و قرار باشه اون تومور 2 سال ديگه اوت كنه با مصرف سوما ممكنه جاي 2 سال 1 ساله اوت كنه .
اما توموري كه قرار نباشه اوت كنه با مصرف سوما هم اوت نميكنه .
مصرف اصولي سوما هيچ عوارضي نداره . اينم كه ميگن فك بزرگ ميشه و .... آدم بايد به چيز هايي كه ميبينه باور كنه . آيا فك لي پريست بزرگه ؟
آيا فك مهران مديري بزرگ نيست ؟ مهران مديري اصلا مي دونه سوما چيه؟
حالا اگه اين بنده خدا بدنساز بود ميگفتن عوارض سوماست .
داروهاي ديابت اصلا توصيه نميشه .

moein.bb
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۵:۵۶ بعد از ظهر
سوماهاي 16 واحدي كيفيتش بهتره .
در مورد اين كه باعث رشد تومور ميشه بايد بگم كه بله . اگر شما توي بدنت تومور داشته باشي و قرار باشه اون تومور 2 سال ديگه اوت كنه با مصرف سوما ممكنه جاي 2 سال 1 ساله اوت كنه .
اما توموري كه قرار نباشه اوت كنه با مصرف سوما هم اوت نميكنه .
مصرف اصولي سوما هيچ عوارضي نداره . اينم كه ميگن فك بزرگ ميشه و .... آدم بايد به چيز هايي كه ميبينه باور كنه . آيا فك لي پريست بزرگه ؟
آيا فك مهران مديري بزرگ نيست ؟ مهران مديري اصلا مي دونه سوما چيه؟
حالا اگه اين بنده خدا بدنساز بود ميگفتن عوارض سوماست .
داروهاي ديابت اصلا توصيه نميشه .
حالا من که خودم فکم کمی بزرگ و جلو هست ایا با مصرف سوما تغییر یابیشتر خواهد شد
در مورد آکرومگالی هم به نظرمن بهنام صمیمی خیلی فک و صورتش بیریخت شده.به نظرتون از عوارض هورومون رشد و igf-1 نیست؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۷:۰۹ بعد از ظهر
حالا من که خودم فکم کمی بزرگ و جلو هست ایا با مصرف سوما تغییر یابیشتر خواهد شد
در مورد آکرومگالی هم به نظرمن بهنام صمیمی خیلی فک و صورتش بیریخت شده.به نظرتون از عوارض هورومون رشد و igf-1 نیست؟

نه . ببين دوست خوبم وقتي شما صفحه هاي رشدي بدنت بسته شه . ديگه استخوان چه فك و چه .... با مصرف سوما تغيير نميكنه .
تازه در زماني هم كه صفحات رشدي بسته نشده بيشتر تاثير سوما توي قده نه توي فك .

mochen
۱۳۸۹-۱۰-۰۳, ۱۲:۳۵ بعد از ظهر
سلام
من محسن هستم 29 سالمه 178 قد 82 وزن
متاهل هستم 2ساله دارم بدن سازي كار ميكنم (معمولا ساعت 8-10 شب)
مكمل زياد استفاده كردم براي براي اولين بار دارم از سوماتروپين (يوتروپين ال جي) استفاده ميكنم. بعد از 3 هفته و زدن 6 آمپول حالا زير گوشم و انتهاي فكم احساس درد ميكنم.شديدا از اين قضيه ميترسم امروز هم طبق برنامه تزريق بايد يكي ميزدم كه نزدم.
از قرص هاي كلنبوتورول و استانازول هم دارام استفاده ميكنم . ميترسم قيافم عوض شه .تورو خدا خواهش ميكنم اگه اطلاعات داريد كمكم كنيد. اصلا دارم درست فكر ميكنم يا نه. حتي اگه شده باهام تماس بگيريد.miss بندازيد خودم زنگ ميزينم.09122134684

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۱۰-۰۳, ۰۱:۴۰ بعد از ظهر
سلام
من محسن هستم 29 سالمه 178 قد 82 وزن
متاهل هستم 2ساله دارم بدن سازي كار ميكنم (معمولا ساعت 8-10 شب)
مكمل زياد استفاده كردم براي براي اولين بار دارم از سوماتروپين (يوتروپين ال جي) استفاده ميكنم. بعد از 3 هفته و زدن 6 آمپول حالا زير گوشم و انتهاي فكم احساس درد ميكنم.شديدا از اين قضيه ميترسم امروز هم طبق برنامه تزريق بايد يكي ميزدم كه نزدم.
از قرص هاي كلنبوتورول و استانازول هم دارام استفاده ميكنم . ميترسم قيافم عوض شه .تورو خدا خواهش ميكنم اگه اطلاعات داريد كمكم كنيد. اصلا دارم درست فكر ميكنم يا نه. حتي اگه شده باهام تماس بگيريد.miss بندازيد خودم زنگ ميزينم.09122134684

دوست عزیز سوماتروپین هورمون رشد است و علائم شما نشان دهنده تاثیرپذیری آن در رشد فک و نقاط دیگر بدنتان است اما شما قبل از اینکه بخواهید سوما تزریق کنید باید با دکتر و مشاوران بدنسازی مشورت می کردید نه حالا که تزریق کردید و تهیه کردید . شما 2 تا راحل دارید :

1- قید سوما رو بزنی و تزریق رو متوقف کنی چون به هر صورت رشدت متوقف بشه .
2- قید قیافه الان خودت رو بزنی و به تزریق سوما ادامه بدی . البته این به این معنا نیست که زشت می شوید بلکه تغییر قیافه جزئ ی پیدا می کنید .

HELP
۱۳۸۹-۱۰-۲۶, ۰۲:۰۳ قبل از ظهر
سلام، من در حدود ۲۰ تا LG مصرف کردم، با هر سری تزریق ۲ تا که میشه ۸ واحد مصرف کردم که منم مثل آقا محسن احساس درد در فکم کردم که Stop کردم، راستش این LG بد میسوزونه بد از تزریق، ۲ سال پیش که از نوع دانمارکی استفاده میکردم و از این نوع مشکلات نداشتم، حالا برای ادامه دوره ام میخام از نوع ایرانی HGH استفاده کنم، در ضمن من برای لاغری دارم روزی ۳ بار هر بار ۱ ساعت ورزش میکنم و کار با وزنه را سبک و تعداد بالا تریپل ست که کلش میشه ۱۳۰ تا تعدادهر ست میزنم، البته بستگی داره به کدوم قسمت از بدن واینو بگم که خوب عرق میکنم، برای چربی سوزی سوما رو نیم ساعت قبل از تمرین بزنید وبرای حجم قبل از خا بیدن، استفاده از یه سری مکمل ها مثل گلوتامین، پروتین Low Fat ، چربی سوز، آمینو، امگا - ۳ گیاهی (herbal) ، چای سبز، کافی اسپرسو، میوه جات ، سبزی جات، حبوبات، سینه مرغ، ماهی، عسل، و خرما باید مصرف کنید که بهترین جواب را در کوتاه ترین زمان برای چربی سوزی بگیرید. در ضمن نوشیدن آب به مقدار زیاد فراموش نشود. یادتون باشه که بد از لاغر شدن مهم اینه که نگزارید دوباره چاق شوید. امیدوارم که تونسته باشم کمکی به عزیزان کرده باشم.

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۰-۲۷, ۰۶:۲۶ بعد از ظهر
در صورتیکه هدف کاهش چربی باشد ۴ ای یو روزی دوزی مناسب هست اما اگر هدف عضله سازی به همراه مصرف استروئید باشد میتوان تا ۶ الی ۸ ای یو هم روزانه در دو نوبت مصرف کرد این مقدار موجب ساخت بافت جدید عضلانی میشود. به هر حال این دوزها باید بنا به پاسخ شخص تنظیم شود اما در حالت کلی استفاده از ۴ ای یو بیشتر روزی آوارز به همراه دارد

amir26
۱۳۸۹-۱۰-۲۷, ۰۹:۱۳ بعد از ظهر
دوستان سوما واقعا چربی سوزی میکنه؟هر چی میخونم هر کی یه چیزی گفته.آیا چربی سوزی موضعی داره؟به نظرتون من میتونم استفاده کنم؟اگر بله چند تا لازمه؟

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۲۷, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
دوستان سوما واقعا چربی سوزی میکنه؟هر چی میخونم هر کی یه چیزی گفته.آیا چربی سوزی موضعی داره؟به نظرتون من میتونم استفاده کنم؟اگر بله چند تا لازمه؟
پست دکتر رو خوب بخونی جواب سوالات رو میگیری
در صورتیکه هدف (کاهش چربی) باشد ۴ ای یو روزانه دوزی مناسب هست .
به خاطر همین مزیت ( تاثیر موضعی ) طرفدارای زیادی داره .

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۹, ۰۶:۵۸ بعد از ظهر
نمیدونم جای این حرف هست اینجا یا نه امـــــــــــــــــــا... :

حالا قیمت چند هست این سوما که انقدر اسم در کرده بین بدن سازا و اینا...؟؟؟ :متفکر::پوزخند:

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۲۹, ۰۸:۱۵ بعد از ظهر
حدود 15-16 تومنه

amir26
۱۳۸۹-۱۰-۲۹, ۰۸:۴۳ بعد از ظهر
ممنون روزی 4 EU یعنی روزی یه دونه مثلا از این همین ال جی؟
حداقل چندتا لازمه برای یکی مثل من؟( یک لایه حدود 2 سانتی دور ناف و پهلو)
چطوری مصرف بشه که بهترین تاثیرو داشته باشه.
ممنون از راهنماییتون

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۹, ۱۱:۰۰ بعد از ظهر
حدود 15-16 تومنه

افشین جان ،نظر شخصیت راجع بهش چیه؟؟؟
تا حالا مصرف کردید خودتون؟؟؟

راستی اینکه میگید 15-16 تومن هر دونه ای اینقدره؟؟؟
چندتا مورد نیاز هست ؟؟؟
کلا چقدر باید هزینه بشه؟؟؟
در مورد عوارض این هورمون مطلبی تو سایت داریم آیا؟:متفکر:

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۰-۲۹, ۱۱:۲۳ بعد از ظهر
عوارض سوما رو چندین بار تو همین تاپیک نوشتم !
کلا چیز مزخرفیه و برای کسی که رشته ی اصلیش بدنسازی نیست توصیه نمیشه ! (این نظر منه !)

سوما و هر زهر مار دیگه دیگه ای رو باید حتما زیر نظر یه مربی مجرب استفاده کنید ! درسته اینجا مشاروه میگیرین اما نباید تا یه مقاله خوندین برین و عملیش کنین ! یکی از چیزایی که جدیدا بین بدنسازها شایع شده استفاده سوما و انسولین با همه که سر خود میرن و این کار رو میکنن و یه روز صبح دیگه از خواب پا نمیشن !!!

====================
ویرایش : ببخشید اون یه تاپیک دیگه بود که از عوارض سوما نوشتم !
اول اینکه خیلی گرونه !
بعدش هم : دیابت ، سرگیجه ، رشد استخوان ها ، عدم ترشح طبیعی هورمون ، برامده شدن استخوان پیشانی ، بزرگ شدن اندام های داخلی بدن (این مورد باعث میشه هیچ وقت کمر باریک نشید !!! ) ، تهوع و ... .
سوم اینکه سومای خوراکی به نظر من دروغه ! یا تزریقی باید باشه یا این جدیدا که تنفسی ! به نظر من خوراکیش نمی تونه کاربرد داشته باشه ...

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۲۹, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
ممنون روزی 4 EU یعنی روزی یه دونه مثلا از این همین ال جی؟
حداقل چندتا لازمه برای یکی مثل من؟( یک لایه حدود 2 سانتی دور ناف و پهلو)
چطوری مصرف بشه که بهترین تاثیرو داشته باشه.
ممنون از راهنماییتون
روزی 4 ( iu ) ال جی ها معمولا خودشون 4 آی یو هستند .
سومای دانمارکی هست بهتره ولی گرونتر 16 iu هستند فکر کنم دور و ور 90 تومن باشه داروخونه ایش .
قاچاقش زیاد اطمینان نکن . گرما دیدست هیچ فایده نداره .
اینکه چقدر لازمه بستگی به میزان چربی بدنت داره ولی شما که دنبال اینی همون 2 سانت رو آب کنی هفتگی بگیر تا زمانی که نتیجه بگیری
معمولا 5 روز به 2 روز استراحت استفاده میشه . فکر نکنم با کمتر از 40 تا ال جی نتیجه بگیری .

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۰۷:۳۸ قبل از ظهر
کلا چیز مزخرفیه و برای کسی که رشته ی اصلیش بدنسازی نیست توصیه نمیشه ! (این نظر منه !)

سوما و هر زهر مار دیگه دیگه ای رو باید حتما زیر نظر یه مربی مجرب استفاده کنید ! درسته اینجا مشاروه میگیرین اما نباید تا یه مقاله خوندین برین و عملیش کنین ! یکی از چیزایی که جدیدا بین بدنسازها شایع شده استفاده سوما و انسولین با همه که سر خود میرن و این کار رو میکنن و یه روز صبح دیگه از خواب پا نمیشن !!!

====================
اول اینکه خیلی گرونه !
بعدش هم : دیابت ، سرگیجه ، رشد استخوان ها ، عدم ترشح طبیعی هورمون ، برامده شدن استخوان پیشانی ، بزرگ شدن اندام های داخلی بدن (این مورد باعث میشه هیچ وقت کمر باریک نشید !!! ) ، تهوع و ... .
سوم اینکه سومای خوراکی به نظر من دروغه ! یا تزریقی باید باشه یا این جدیدا که تنفسی ! به نظر من خوراکیش نمی تونه کاربرد داشته باشه ...

فقط تزریقی و تنفسی هم کشکه!!!

amir26
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۰۵ قبل از ظهر

====================
اول اینکه خیلی گرونه !

یاکوزا جان بابا ترسوندی منو حسابی که.
این عوارض برای چقدر مصرف هست؟
من اگر بخوام مثلا همون 40 تایی که حجت گفت استفاده کنم هم دچار این عوارض میشم!؟

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
معمولا تزریق 4 واحد روزانه عوارضش در حد سردرد و تهوع هست . ولی اگه دوز مصرفی بالاتر باشه مثلا 8 یا 10 واحد روزانه عوارض بیشتری ممکنه داشته باشه . البته اگه زیر نظر یه مربی مجرب کار کنید شاید تا 16 واحد روزانه هم مشکلی برات پیش نیاد .
البته قبل از مصرف باید آزمایش قند خون بدی ببینی مشکل قند خون نداری چون اگه داشته باشی مصرف سوما اونو بدتر میکنه .
ولی توصیه میکنم یه چربی سوز درست و یه رژیم سفت و سخت رو داشته باشی با جون خودت بازی نکنی . سوما به درد مسابقه میخوره . پول حروم کردنه .
مثلا همین 40تاش میشه 600 هزار تومن، تازه اگه جواب بده مشکلی هم برات پیش نیاد .

amir26
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۰۹:۳۲ بعد از ظهر
معمولا تزریق 4 واحد روزانه عوارضش در حد سردرد و تهوع هست . ولی اگه دوز مصرفی بالاتر باشه مثلا 8 یا 10 واحد روزانه عوارض بیشتری ممکنه داشته باشه . البته اگه زیر نظر یه مربی مجرب کار کنید شاید تا 16 واحد روزانه هم مشکلی برات پیش نیاد .
البته قبل از مصرف باید آزمایش قند خون بدی ببینی مشکل قند خون نداری چون اگه داشته باشی مصرف سوما اونو بدتر میکنه .
ولی توصیه میکنم یه چربی سوز درست و یه رژیم سفت و سخت رو داشته باشی با جون خودت بازی نکنی . سوما به درد مسابقه میخوره . پول حروم کردنه .
مثلا همین 40تاش میشه 600 هزار تومن، تازه اگه جواب بده مشکلی هم برات پیش نیاد .

بله ممنون حجت جان درست میگی بیخیالش شدم اصلا.:آغوش"

miladsadsad
۱۳۸۹-۱۱-۱۳, ۱۲:۱۰ بعد از ظهر
سلام
آيا واقعا مصرف سوما با انسولين عوارض شديدي داره؟
من قصد استفاده از سوما دارم به ميزان مصرف روزي 1 ميل
از مدل دانماركي يا امريكائي استفاده ميخوام بكنم همين 90 توماني ها چون ال جي شنيدم همش آبه
و در كنارش چه پروتئين هاي استفاده كنم اصلا نياز به مصرف مكل ديگر هم هست؟
يه قرصي هم بود اسمش يادم نيست كمك ميكرد به كشيدن آب بدن
ضمننا من سما را براي حذف چربيهاي دور شكم و چربيهاي سينه ام استفاده ميخوام بكنم
يعني چون سينه هاي پر چربي دارم مي خوام در زير پوست سينه تزريق كنم
ممنون ميشم اساتيد يه راهنمائي كوچولو كنند

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۱-۱۳, ۰۳:۵۲ بعد از ظهر
در مورد عوارض سوما صفحه ی 5 نوشتم ... .
سومایهای آبکی یه مزیتی که دارن اینه که کمتر قیافه ی آدم رو خراب میکنن :چشمک: !!!

miladsadsad
۱۳۸۹-۱۱-۱۷, ۰۸:۱۳ قبل از ظهر
آخه مگه با مصرف 10 تا سوماي خودكاري اينقدر آدم تغيير ميكنه؟ والا من خيلي تحقيق كردم روي تعداد بالاي 100 تا شنيدم روي صورت تاثير داره خيلي از دوستان رو ديدم استفاده ميكنند همينطوري فرت و فرت ميرند ميزندد تا بدنشان رو فرم باشه براي همين باز خواستم نظر دوستانم در اينجا رو بدانم

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۱-۱۷, ۰۴:۳۶ بعد از ظهر
اگه هدف فقط دور ریختن پول باشه خوب هیچ عوارضی نداره ! چون 10 تا دونه سوما میخواد چی کار کنه ؟! میخواد معجزه کنه ؟! به جز اینکه یه پولی خرج میشه !؟
شاید 10 تا دونه سوما این عوارض رو نداشته باشن اما فایده ای هم ندارن !

victor richards
۱۳۸۹-۱۲-۲۶, ۰۹:۲۹ قبل از ظهر
با سلام.دوستان اگه سوما نمونه دانمارکی اصلیش رو سراغ دارین لطفا راهنماییم کنین.ممنون

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۲-۲۷, ۰۶:۵۰ قبل از ظهر
معمولا باید ۶ تا ۸ هفته و روزی ۳ یا ۴ ای یو استفاده کرد تا پاسخ دید اینه که دونه ای کار نکنید مگه سیب یا پرتقال میخورید که صحبت دونه میکنید!!!، دوزی صحبت کنید

victor richards
۱۳۸۹-۱۲-۲۹, ۱۰:۲۳ قبل از ظهر
با سلام.من اصفهانم.دنبال سوما دانمارکی اصل هستم.تعداد هم میخوام.چطوری و از کجا تهیه کنم که تو بار خراب نشه؟ممنون

david9
۱۳۹۰-۰۱-۲۰, ۱۲:۱۷ قبل از ظهر
سلام.روزی 8 واحد سوما برا کسی(24 ساله) که استخوان بندی بسيار ريزی داره و igf1 بدنش پايين هست آيا باعث رشد مطلوب استخوان ها ميشه از نظر عرضی?

david9
۱۳۹۰-۰۱-۲۱, ۰۱:۰۳ قبل از ظهر
اساتيد جواب؟؟؟؟

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۲۱, ۰۸:۰۶ قبل از ظهر
صبر کنید دیگه دوست عزیز
اگه بلد بودیم جواب میدادیم

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۱-۲۲, ۰۱:۲۹ قبل از ظهر
سلام.روزی 8 واحد سوما برا کسی(24 ساله) که استخوان بندی بسيار ريزی داره و igf1 بدنش پايين هست آيا باعث رشد مطلوب استخوان ها ميشه از نظر عرضی?

بله موجب رشد عرضی میشه اما چرا ۸ واحد، شما ۴ واحد هم استفاده کنی اینکار رو انجام میده و اوارز کمتری گریبانگیرت میشه، ای جی اف بدنت هم با همین هورمون رشد تنظیم میشه نیازی به استفاده جداگانه نیست. اما قبل از هر چیز باید به پزشک مراجعه کنید و عکس و آزمایشات خون رو انجام بدی و نوسخه بگیری، سر خود اینکار را نکنید

david9
۱۳۹۰-۰۱-۲۲, ۰۴:۱۶ بعد از ظهر
سومای ال جی و ثامن کدوم بهتر هستن؟الان سوما دانمارکی گير مياد تو بازار؟

gorgali
۱۳۹۰-۰۱-۲۳, ۰۷:۱۴ قبل از ظهر
سلام به همه ی اساتید

آقا میخوام یه مشورت ازتون بگیرم
26سالمه،قد174،وزن73و تو هفته 5روز تمرین میکنم،چربی بدنم زیاد نیست یه کم پهلو و زیرشکم دارم ،دو تا عضله ی بالایی شکمم معلومه.
الان حدود یک ماه ونیمه که برای تیکه کردن عضلات شکمم سوماتروپین (ال جی)استفاده میکنم. در کنار سوما، پروتیین وی 100% وBCAAهم میخورم ولی با اینکه رژیم غذایی هم گرفتمو خیلی تمرین میکنم، هنوز تغییر چندانی نکردم ،تا امروز 26 تا سوما زدم (تو هفته 5تا ،صبح روز تمرین)کلا 30 تا دارم .میخوام ببینم دوباره سوما بخرم یا نه؟ اگه ادامه بدم نتیجه میگیرم ؟
مربیم میگه اگه تو 30 تا نتیجه نگرفتی بی خیال شو پولتو دور نریز برو به جاش چربی سوز و آمینو 2222بخور!

اگه نظراتتونو بگین ممنون میشم.. ((((دیگه خسته شدم نمیره این زیرشکمه ))))

اینم بذارین بگم که به طور متوسط روزی 20 دقیقه هوازی میرم و تو 5روزیکه تمرین میکنم یه روز پهلو و روز بعدی شکم هر کدوم 20دقیقه
رژیم غذاییمم اینجورییکه کربو هیدرات تا 4بعد از ظهر،شبا هم بیشتر فیبر میخورم،قندو شکرو چربی و سرخ کردنی ام اصلا چن ساله نمیخورم.

ببخشیید خلاصه طولانی شد همچین

Ahoora
۱۳۹۰-۰۱-۲۳, ۰۹:۴۹ قبل از ظهر
سلام به همه ی اساتید

آقا میخوام یه مشورت ازتون بگیرم
26سالمه،قد174،وزن73و تو هفته 5روز تمرین میکنم،چربی بدنم زیاد نیست یه کم پهلو و زیرشکم دارم ،دو تا عضله ی بالایی شکمم معلومه.
الان حدود یک ماه ونیمه که برای تیکه کردن عضلات شکمم سوماتروپین (ال جی)استفاده میکنم. در کنار سوما، پروتیین وی 100% وBCAAهم میخورم ولی با اینکه رژیم غذایی هم گرفتمو خیلی تمرین میکنم، هنوز تغییر چندانی نکردم ،تا امروز 26 تا سوما زدم (تو هفته 5تا ،صبح روز تمرین)کلا 30 تا دارم .میخوام ببینم دوباره سوما بخرم یا نه؟ اگه ادامه بدم نتیجه میگیرم ؟
مربیم میگه اگه تو 30 تا نتیجه نگرفتی بی خیال شو پولتو دور نریز برو به جاش چربی سوز و آمینو 2222بخور!

اگه نظراتتونو بگین ممنون میشم.. ((((دیگه خسته شدم نمیره این زیرشکمه ))))

اینم بذارین بگم که به طور متوسط روزی 20 دقیقه هوازی میرم و تو 5روزیکه تمرین میکنم یه روز پهلو و روز بعدی شکم هر کدوم 20دقیقه
رژیم غذاییمم اینجورییکه کربو هیدرات تا 4بعد از ظهر،شبا هم بیشتر فیبر میخورم،قندو شکرو چربی و سرخ کردنی ام اصلا چن ساله نمیخورم.

ببخشیید خلاصه طولانی شد همچین

دوست عزیز اضافه وزن نداری وزنت با قد جور در میاد مناسبی به نظر من بجای اینکه پول خرج داروهای جورباجور کنی یه برنامه غذایی خوب گیر بیار همون رو رعایت کن و با تمرینات هوازی و حرکتهای شکم که هم سالم تره بهتر نتیجه میگیری

gorgali
۱۳۹۰-۰۱-۲۴, ۰۷:۴۰ قبل از ظهر
رفیق ممنونم ازت ، هوازی و شکم خیلی کار میکنم رژیمم دارم ولی اتفاقی نمی افته ه :ناراحت:

samim
۱۳۹۰-۰۱-۲۴, ۰۷:۵۵ قبل از ظهر
صبوری کن ، صبوری .. قرار نیست در مدت زمان کوتاهی اتفاقات عجیب بیفته.

رفیق ممنونم ازت ، هوازی و شکم خیلی کار میکنم رژیمم دارم ولی اتفاقی نمی افته ه :ناراحت:

mohsensun
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۲:۴۲ بعد از ظهر
سلام بچه ها
من می خواستم بدونم برای من که لاغرم خیلی میتونه یه دوره سوما در حد 10 کلیو حجم بده که برگشت زیادی هم نداشته باشه یا نه
به طوری کلی برای کسایی که می خوان حجم و وزن داشته باشن سوما خوبه یا نه چون من شنیدم که برای کسایی که چربی سوزی می خوان بکنن خوبه
بدن من اصلا چربی نداره لاغر هم هستم می خوام بدونم سوماتروپین می تونه حجم بهده به طوری که برگشت نداشته باشه

godman757
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
سلام
من یه زمانی خیلی چاق بودم الان مشکل اضافه وزن ندارم (قد 177 وزن 83 البته عرض شانه هام هم زیاده) در کل هیکل نرمالی زیر لباس دارم ولی یه مقدار چربی روی شکمم هست و بدتر از اون پشتم. تا الان هم چربی سوز استفاده نکردم به نظر شما اساتید بهتره اول چربی سوز استفاده کنم یا سوما.
عضله های شکمم رو که دست میزنم خوبه پک شده ولی چربی ها...

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
رژیمت چطوره؟
هوازی چی؟چند ساعت در روز و در چه تایم و چه حرکاتی هست؟

godman757
۱۳۹۰-۰۳-۲۲, ۰۸:۴۱ قبل از ظهر
رژیمت چطوره؟
هوازی چی؟چند ساعت در روز و در چه تایم و چه حرکاتی هست؟

الان که رژیم ندارم هوازی رو در حد گرم کردن انجام میدم حدود 10 دقیقه, رژیم غذایی هم کنترل شده هست سرخ شده بسیار کم فست فود تقریبا اصلا مواد قندی نه ...
غیر هوازی هم تقریبا یک ساعت و سی تا دو ساعت

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۳-۲۲, ۰۹:۲۳ قبل از ظهر
ابتدا رژیم رو شروع کنید و هوازی رو در روز حداقل نیم ساعت انجام بدین
هوازی زیر نیم ساعت اصلا فایده نداره
تمرین با وزنه رو هم با استراحت کم مابین ستها انجام بدین
میشه 45 دقیقه وزنه و 45 دقیقه هوازی کار کنید که بهترین نتیجه حاصل بشه
موفق باشید