چندی پیش مسابقات مچ‌اندازی قهرمانی آسیا 2009 در تاشکند ازبکستان با حضور مچ‌اندازانی از 13 کشور برگزار شد. متأسفانه تیم ملی مچ‌اندازی ایران در این مسابقات حضور نداشت، ولی مرتضی حاجی‌مرادی با هزینه شخصی خود در این رقابت‌ها شرکت کرد و در یک رقابت سخت و فشرده توانست به مدال برنز دسته 110 کیلوگرم آسیا دست یابد. در ادامه گفتگویی با وی ترتیب دادیم که در زیر می‌خوانید. * لطفاً خود را معرفی کنید؟
ـ متولد 1354 در تهران هستم از سال 1364 تا 1380 کشتی می‌گرفتم بعد از آن بدنسازی را شروع کردم. از کودکی مچ‌های قوی داشتم از آن زمان تا حالا هر وقت مچ می‌انداختم برنده می‌شدم. به همین خاطر از 2 سال گذشته در مسابقات شرکت کردم.
* در مورد مسابقات و تمرینات مخصوص مچ‌اندازی بگویید.
ـ در مچ‌اندازی عضلات سرشانه، پشت‌بازو، جلوبازو، ساعد و پنجه‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کنند و من شخصاً روزی 3 ساعت را برای تقویت این عضلات می‌گذارم علاوه بر قدرت تکنیک‌های مختلف در مچ‌اندازی و سرعت نفر برتر را مشخص می‌کند که متأسفانه در زمینه تکنیک و سرعت ما ایرانی‌ها ضعیف هستیم.
* تا به حال چه عناوینی را کسب کرده‌اید؟
ـ از سال 80 تاکنون 3 بار در وزن 110 و 110+ کیلوگرم قهرمان و یک بار هم در وزن 110+ کیلوگرم قهرمان قهرمانان شدم.
* در مسابقات آسیایی چه مقامی کسب کردید؟
ـ سال گذشته در مسابقات آسیایی آلماتی قزاقستان در وزن 110 کیلوگرم حضور داشتم و امسال در مسابقات ازبکستان در مسابقات چپ‌دست‌ها وزن 110 کیلوگرم مدال برنز در مسابقات راست‌دست‌ها مقام چهارم را کسب کردم من در این رقابت‌ها به صورت شخصی و با هزینه خودم شرکت کردم و توانستم کارت داوری آسیایی را پس از قبولی در کلاس داوری به دست آورم.
* برنامه آینده‌تان چیست؟
ـ برای مسابقات جهانی رم ـ ایتالیا که چهار ماه دیگر می‌باشد آماده می‌شوم.
* سخن آخر؟
ـ از تمام دوستانم که بنده را در راه رسیدن به مدال برنز آسیایی کمک کردند تشکر و قدردانی می‌نمایم.