سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بحران تازه در وزنه‌برداری

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض بحران تازه در وزنه‌برداری

در حالی که وزنه‌برداری ایران با فراموش‌کردن بحران 9 وزنه‌بردار دوپینگی، می‌رفت تا بار دیگر آرامش را تجربه کند، بار دیگر خبر مثبت‌شدن آزمایش دوپینگ 2 وزنه‌بردار مشهور، این فدراسیون را دستخوش بحران‌های تازه‌ای کرد. در مرتبه گذشته 9 وزنه‌برداری که «وادا» از آنها در اردوی تیم ملی آزمایش گرفت، موجب ایجاد موج شدیدی در این رشته شد و تعلیق فدراسیون وزنه‌برداری، اخراج ایوانت و برکناری علی مرادی را شامل شد. همان موقع بهرام افشارزاده با این استراتژی به صحنه آمد که خاطرات تلخ وزنه‌برداری را به بایگانی بسپارد اما نمونه‌های تازه آزمایش دوپینگ، نشان می‌دهد که افشارزاده در ریشه‌کنی دوپینگ در این رشته چندان موفق نبوده است.
    محسن داودی قهرمان دسته 94+ کیلوگرم نوجوانان آسیا و بهترین وزنه‌بردار مسابقات آسیایی یکی از نفراتی است که نمونه دوپینگش مثبت اعلام شده است.
    او در ماه‌های اخیر از طریق ارگان‌های قانونی به دنبال پیگیری موضوع دوپینگ خود بوده است. از آن جمله می‌توان به پیگیری‌هایش در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و حتی مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد.
    همچنین نمونه‌ی a رشید شریفی قهرمان دسته 105+ کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی آسیا در قزاقستان نیز مثبت اعلام شده است.
    شریفی با تأیید این خبر به ایسنا گفت: من هیچ داروی غیرمجازی استفاده نکرده‌ام، من در اختیار تیم ملی بودم و هیچ دارویی که بدون اطلاع مربیان در تیم ملی باشد استفاده نکرده‌ام، فکر می‌کنم اشتباهی شده است.
    شریفی ادامه داد: حال باید نمونه b آزمایش شود. احتمال دارد که اشتباه کرده باشند و این مسائل در نمونه b مشخص شود، آنها باید نمونه b را با دقت بیشتری آنالیز کنند.
    قهرمان دسته فوق سنگین آسیا در پایان گفت: من امیدم به خدا است. خودم می‌دانم که داروی غیرمجازی استفاده نکرده‌ام. اکنون هم تمرین‌هایم را انجام می‌دهم تا به اردوی تیم ملی بازگردم.
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    3,568 بار در 905 پست
      از ایشان تشکر شده است

كدخبر: ۸۳۹۶۶
    تاريخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۶:۴۶
    تعداد بازديد: ۳۵۷۵۱
    نسخه چاپي
    ارسال به دوستان

حال و روز امروز قهرمان ديروز+عکس
    «رشيد شريفي»، قهرمان سنگين وزن چندين دوره رقابت‌هاي آسيايي و نفر ششم بازي‌هاي المپيك پكن است كه در سال جاري اعلام شد دوپينگش مثبت بوده و چهار سال بايد از دنياي وزنه‌برداري كنار رود. در آن زمان مسئولان وزنه‌برداري ايران از جمله رضازاده به عنوان سرمربي و مدير تيم‌هاي ملي اعلام كردند او خودسر مسكن مصرف كرده و دوپينگش مثبت شده است اما، اكنون پس از گذشت شش ماه شريفي اقرار مي‌كند كه همه اين مسايل دروغ بوده و به خاطر وعده‌هاي مسئولان تاكنون سكوت كرده است.

به گزارش ايسنا، وقتي حسين رضازاده به صورت رسمي از دنياي وزنه‌برداري كنار رفت، رشيد شريفي به عنوان جانشين قوي‌ترين مرد جهان در تيم ايران در بازي‌ المپيك پكن معرفي شد. اين وزنه‌بردار جوان برخلاف اجحافي كه در المپيك در حقش شد، در جمع سنگين‌ وزن‌هاي دنيا ششم شد تا روشن‌تر به آينده نگاه كند. اما چند ماه بعد، پس از شركت در يك مسابقه نه ‌چندان پراهميت - رقابت‌هاي قهرماني آسيا - دوپينگش مثبت اعلام شد. در آن زمان همه مسئولان فدراسيون وزنه‌برداري ايران نسبت به انتشار اين خبر واكنش نشان داده و به سرعت اعلام كردند كه خود رشيد شريفي دارو مصرف كرده و دوپينگش مثبت اعلام شده است.

شريفي كه از پشتوانه مالي كمي برخوردار بوده، با توجه به آنچه در پي خواهيد خواند، بيش از شش ماه سكوت كرد و به زادگاهش اصفهان بازگشت و روغن فروشي باز كرد! اما امروز بلايي كه بر سر ديگر هم‌تيمي‌هايش آمد، افشاگري‌هاي آنها و اينكه مسئولان به وعده‌هايشان عمل نكردند، باعث شده تا او نيز پرده‌اي از پرده‌هاي ورزش ايران را فروكشد تا به آن روز رسيم كه «چون پرده در افتد نه تو ماني و نه من».

*** من از المپيك اعتراض دارم

رشيد شريفي كه در تماس با خبرنگار ايسنا علاقه‌مند به صحبت كردن در مورد پشت پرده‌هاي دوپينگش شده بود، به خبرنگار ايسنا گفت: «من مي‌خواهم از بازي‌هاي المپيك 2008 پكن شروع كنم. من در المپيك وضعيت بسيار خوبي داشتم، اما آن موقع بلايي به سر من آوردند كه همان زمان هم سكوت كردم. در آن زمان به خاطر عملكرد ضعيف "بهمن زارع" - مربي تيم ملي و دستيار اول رضازاده - بود كه در گروه B قرار گرفتم و وزنه زدم. پس از آن من هيچ چيز نگفتم، اما اكنون مي‌گويم، اگر آن موقع دو كيلوگرم ركورد مجموع من را بيشتر اعلام مي‌كردند، در گروه A وزنه مي‌زدم. حالا نمي‌گويم مدال مي‌گرفتم، اما مي‌توانستم ركوردهاي بهتري بزنم و جايگاه بهتري داشته باشم.»

*** مسئولان گفتند بگو خودم دارو خورده‌ام، كمكت مي‌كنيم

وي در مورد روزي كه نمونه‌اش مثبت اعلام شد و نحوه استفاده از داروها نيز مدعي شد: «از وقتي كه آزمايش من مثبت شد و اين بلا سر من آمد، همان موقع هم گفتم كه من زيرنظر فدراسيون فعاليت مي‌كردم. پس از آن بلافاصله رضازاده و زارع به من زنگ زدند و گفتند كه بايد همه تقصيرها را گردن بگيرم و فدراسيون را بي‌گناه جلوه بدهم. آنها گفتند اين كار را بكن تا بتوانيم برايت كاري بكنيم. دقيقا اين جمله را گفتند.

من گفتم كه من چنين كاري نمي‌كنم. باز تماس گرفتند و گفتند كه بايد بگويي مسكن خورده‌اي و من گفتم نمي‌گويم. با اين حال از قول من اعلام كردند رشيد شريفي خودسر مسكن مصرف كرده است. بعد هم اين آقايان همگي مصاحبه كردند و گفتند كه شريفي خودسر دارو مصرف كرده و حتي رفتند به افشارزاده هم گفتند كه رشيد زيرآبي رفته و جدا از برنامه اردو، دارو مصرف كرده است. حتي اين را هم به افشارزاده گفته بودند. من باز هم هيچ نگفتم و سكوت كردم و گفتم باشد، بگذار هرچه مي‌خواهند بگويد. حالا شايد در عوض، بتوانند محروميت من را كم كنند و يا كار مثبتي براي من كردند. اما تاكنون هيچ كار براي من نكرده‌اند. هر وقت هم پيش افشارزاده آمدم، به من گفت شما دوپينگ كرديد. آن زمان به من گفتند كه ما برايت حقوق قرار مي‌دهيم. برايت يك كاري مي‌كنيم و از طريق تربيت بدني به تو حقوق مي‌دهيم. محروميت 4 ساله‌ات را دو سال مي‌كنيم و من هم قبول كردم. تا الان كه 6 ماه مي‌گذرد هيچ چيز نگفته بودم. همه جا رفتند. در مسابقات آسيايي و جهاني و گفتند برايت يك كاري مي‌كنيم، اما هيچ كاري نكردند. اكنون فهميده‌ام رضازاده كه به مجارستان رفته بود، فقط براي محروميت تيم ايران رفته بود و گفته كه ما براي ورزشكاران نرفتيم. بنابراين تصميم گرفتم كه همه چيز را بگويم. همه چيزهايي كه پشت پرده است.»

*** قرباني مسايل پشت پرده شده‌ايم

قهرمان چندين دوره رقابت‌هاي قهرماني آسيا با تاكيد بر اينكه قرباني برخي مسايل پشت پرده شده‌ايم، تصريح كرد: «با اين حال مي‌خواهم اين را بگويم كه من، علي حسيني، نائيج و آرمك از كادر فني بيشتر داروهاي ممنوعه را مي‌شناختيم، سردر مي‌آورديم و ليست فدراسيون پزشكي و وادا را دنبال مي‌كرديم. هيچ كدام از ما مشكل نداشتيم. همه ما قرباني مسايل پشت پرده فدراسيون ايران و فدراسيون جهاني شده‌ايم. يعني همه كارها را آنها مي‌كنند. رضازاده و بهمن زارع خودشان مصاحبه كردند و گفتند كه رشيد خودسر دارو مصرف كرده است و مسكن خورده است، اما حال مي‌گويند همان دارويي كه رشيد خورده، علي‌حسيني هم از همان دارو خورده در صورتي كه چنين چيزي نبوده است. چرا كه مي‌گويند هر كدام از ما خودسر دارو مصرف كرده‌ايم، پس چگونه داروهايمان شبيه هم اعلام مي‌شود؟ در حالي كه ما انواع بسياري از داروهاي نيروزا را داريم كه هر كدام مي‌توانستيم استفاده كنيم.»

*** كادر فني دارو مي‌دادند و مي‌گفتند نگران نباشيد

نفر ششم دسته فوق سنگين بازي‌هاي المپيك پكن در مورد نحوه توزيع و استفاده دارو در اردو ادعا كرد: « در اردو به ما دارو هم مي‌دادند. يكسري داروهايي مي‌دادند كه دوره مشخص شدن‌شان در آزمايش‌ها كم بود، مانند سوماتوتروپين( يعني در مدت كوتاهي پس از مصرف علايم آن در نمونه ادرار پاك مي‌شود). ما خودمان از اين مساله نگران بوديم كه مشكلي برايمان پيش آيد. يك موقع از آژانس جهاني مبارزه با دوپينگ براي نمونه گيري از ما نيايند. در صورتي كه خودشان (مسئولان تيم ملي) به ما مي‌گفتند، نگران نباشيد. مي‌گفتند اگر آنها (ماموران آژانس جهاني) بيايند ما فلان كار را مي‌كنيم و به ما دلداري مي‌دادند. بعد كه چنين مشكلي پيش آمده همه مي‌گويند اينها خودسر دارو مصرف كردند. اينها كه مي‌گويند رشيد خودسر دارو مصرف كرده، پس چرا علي‌حسيني كه شانس اصلي كسب مدال در رقابت‌هاي جهاني بوده، را نتوانستند كنترل كنند كه خودسر دارو مصرف نكند؟

من در رقابتهاي آسيايي 20 كيلوگرم زير ركوردهايم زدم و اول شدم. چه دليلي داشت براي مسابقات ريسك كنم و دوپينگم مثبت شود؟ چه دليلي داشته تا دارو مصرف كنم؟ من نيازي به استفاده از مسكن نداشتم. مي‌گويند زانويم درد مي‌كرده، در حالي كه چنين نبوده است. حتي اگر درد هم مي‌كرد، بدون استفاده از مسكن همان ركوردها را مي‌توانستم بزنم و اول شوم.»

*** حتي نمونه خون من هم پاك بوده است

وي با تاكيد براينكه من هميشه پاك بوده‌ام به ايسنا گفت: «من 8 سال است كه به مسابقه‌هاي بين‌المللي مي‌روم و آزمايش مي‌دهم. من از سال 1382 تاكنون چنين مشكلي نداشتم. آن موقع كه ناشي‌تر هم بوديم و داروها را كمتر مي‌شناختيم، چنين مشكلي براي‌مان پيش نيامد، حالا نيازي نبود در رقابت‌هاي آسيايي چنين كاري انجام دهم. بهمن زارع و رضازاده به من گفتند كه تيم‌مان در خطر است و بايد در قهرماني آسيا شركت كنيم، در صورتي كه نمي‌خواستم در اين مسابقات شركت كنم. من مي‌گفتم نفرات بعدي من بروند و من براي جهاني تمرين كنم كه با اصرار آنها و تهديدهايشان مجبور به حضور قهرماني آسيا شدم.

از من بارها تست گرفته شده است. در بازي‌هاي المپيك از من نمونه خون گرفتند. آزمايش خون بسيار دقيق‌تر است. اگر دارويي يك ماه در بدن من باقي بماند، در آزمايش خون شش ماه قبل هم نشان مي‌دهد كه چه دارويي مصرف كرده‌ايم. اينها را خود رضازاده و ديگر همكارانش مي‌دانستند.»

*** اگر دارو مصرف نمي‌كرديم با ما برخورد مي‌شد

شريفي در پاسخ به اين سئوال كه اگر دارو مصرف نمي‌كرديد، چه اتفاقي مي‌افتاد، تصريح كرد: «اگر ما مي‌خواستيم، مي‌توانستيم مصرف نكنيم، اما مربيان به ما مي‌گفتند بايد استفاده كنيد. اگر كسي مصرف نمي‌كرد، با او برخورد مي‌كردند و بايد طبق برنامه‌هاي اردو پيش مي‌رفت. حتي در زمان ايوانف هم همينطور بود. اگر كسي دارو مصرف نمي‌كرد با او برخورد مي‌شد. حتي خود من و اصغر ابراهيمي گفتيم كه مشكلي ندارد كه ما اين داروها را مصرف مي‌كنيم؟ ماموران مبارزه با دوپينگ به يكباره براي نمونه گيري به اردو نمي‌آيند؟ به ما گفتند نه، شما به هيچ چيزش كار نداشته باشيد. بلديم چه كار كنيم. اگر نمايندگان وادا آمدند، فلان كار را مي‌كنيم.»

*** ايوانف مرد بود كه همه تقصيرها را به گردن گرفت

عضو سابق تيم ملي وزنه‌برداري ايران در گفت‌وگو با ايسنا ادامه داد: « من مشكلي نداشتم و وقتي برايم مشكل پيش آمد، همه خودشان را كنار كشيدند. به نظر من ايوانف مرد بود. وقتي آزمايش دوپينگ 9 وزنه بردارش مثبت شد و پس از مسائل پشت پرده‌اي كه من خبر ندارم، پيش آمد همه چيز را گردن گرفت و گفت مقصر من بودم.

اما كساني كه اين داروها را در اردو به ما مي‌دادند و اين كارها را مي‌كردند و حتي به ما مي‌گفتند شما نگران نباشيد، وقتي آزمايش ما مثبت شد مي‌گويند كه نه، اينها خودشان دارو مصرف كردند. ايوانف به نظر من مرد بود كه تقصيرش را قبول كرد. اما اينها اين كار را نكردند. حتي داروهايي را كه به ما مي‌دادند، سعي مي‌كرديم تا آنجايي كه مي‌توانيم با احتياط بيشتري مصرف كنيم. من تاكيد مي‌كنم كه علي‌حسيني، من، آرمك و نائيج را قرباني مسايل پشت پرده فدراسيون ايران و فدراسيون جهاني كرده‌اند.»

*** سوال پرشائبه

يكي از برترين وزنه‌برداران فوق سنگين ايران و جهان گفت: «من نمي‌دانم اين مشكلات چرا براي سنگين وزن‌هاي وزنه‌برداري پيش مي‌آيد؟ چرا براي كساني بوجود مي‌آيد كه شانس كسب مدال در رقابت‌هاي جهاني را دارند؟ من نمي‌دانم چرا آزمايش ما را عمدا مثبت اعلام كردند؟ هيچ كدام از ما مشكل نداشتيم. اينها را عمدا مثبت اعلام كردند، آنها به ما مي‌گويند كه شما "متان ديون" استفاده كرديد. دارويي كه من به عمرم به چشمم نديدم. چطور شده هر 5 نفر ما اين دارو را مصرف كرده‌ايم. دارويي كه اصلا من نديده‌ام. مگر مي‌شود كه هر 5 نفر ما از يك دارو استفاده كنيم؟

آقاي رضازاده كه اكنون مي‌گويند دستگاه نمونه گيري پيشرفت كرده و چند ماه پيش هم دارو مصرف كرده باشيد نشان مي‌دهد، چرا وقتي من در بازيهاي المپيك آزمايش خون دادم ( آزمايش خون مدت بيشتري دارو را در بدن نشان مي‌دهد) آن موقع دوپينگم مثبت اعلام نشد؟ چنين چيزي با عقل جور در مي آيد؟

*** از بيكاري روغن فروشي باز كرده‌ام

شريفي در مورد روند شغلي‌اش گفت:«من حدود 13 سال است كه در اين رشته فعاليت دارم. وقتي وارد اين رشته شدم در رده سني جوانان بودم. از دوره جوانان به بعد هم ازدواج كردم. ديگر بايد خرج زندگي‌ام را هم مي‌دادم. وقتي ازدواج كردم، به اميد اينكه يك مقامي كسب كنم يا در اردوي تيم ملي باشم و حقوق بگيرم، در تهران خانه‌اي رهن كردم. 17 ميليون تومان خانه رهن كردم. من بودم و چهارصد هزار تومان حقوق ماهيانه كه فدراسيون مي‌داد و حقوق ليگ كه بخش زياد آن هزينه خريد مكمل و ويتامين مي‌شد. يعني با من كه سه دوره در رقابت‌هاي جهاني شركت كرده بودم و شش بار قهرمان آسيا شده بودم، بايد اينطور برخورد شود كه اكنون برخورد مي‌كنند؟ آيا بايد به راحتي ما را كنار بگذارند كه بعد از 10 يا 15 سال هيچ شغل و كاري بلد نيستيم؟ حالا من براي خرج زندگي‌ام بايد بيايم مغازه روغن فروشي در اصفهان بزنم؟ ما نه تجربه‌اي داريم و نه كاري بلديم كه كاسبي كنيم. حتي در كشورهاي خارجي هم كسي دوپينگش مثبت مي‌شود، حمايتش مي‌كنند و همه چيزش را تامين مي‌كنند. مانند ايران نيست كه به راحتي بگذارند كنار و شش، هفت ماه است كه هيچ خبري از من نگرفتند. به من قول دادند كه محروميتت را دو سال مي‌كنيم و برايت حقوق در نظر مي‌گيريم، اما هيچ كدام از اينها را نكردند. يعني من هيچ زحمت ديگري براي اين كشور نكشيده بودم؟»

*** از روي عمد دوپينگ ما مثبت اعلام شده است!

وي بار ديگر در گفت‌وگو با ايسنا مدعي شد كه نمونه‌هاي آزمايش دوپينگ ما از روي عمد مثبت اعلام شده است، ادامه داد: «ما چند نفر قرباني مسايل پشت پرده فدراسيون شديم و آزمايش‌مان از روي عمد مثبت اعلام شده است. ما هيچ مشكلي نداشتيم. من از يك سال پيش تاكنون سكوت كردم. چرا در بازي‌هاي المپيك كه بهمن زارع مربي ما بود و مسعود قاسمي سرپرست، بايد با ما اينطور برخورد كنند و 30 كيلو كمتر از ركوردهاي من و بيرانوند را در بازيهاي المپيك اعلام كنند تا ما در گروه B قرار بگيريم و نتوانيم خوب وزنه بزنيم؟ اين اسمش چيست؟ بي‌تجربگي يا چيز ديگري. من نمي‌دانم اسمش را چه بگذارم. در المپيك همه به ما مي‌خنديدند و مي‌گفتند تو چرا بايد در گروه B باشي؟ اين را مردم عادي نمي‌دانند، وزنه‌برداران مي‌دانند. چرا كه رقابت در گروه A فشرده‌تر است و وزنه‌برداران ركورهاي بهتري مي‌زنند.

اين خيلي زشت بود كه من در گروه B ، ركوردهايم بهتر از 4 نفر از وزنه ‌برداران گروه A بود و بالاتر از 4 نفر آنها قرار گرفتم و ششم المپيك شدم. در حالي كه اگر گروه A بودم، بهتر وزنه مي‌زدم. حتي من بعد از مسابقه هيچ چيزي نگفتم و از زارع تشكر هم كردم. اما ديگر اكنون سكوت نمي‌كنم.»

*** شكايت نمي‌كنم، به خدا واگذارشان كرده‌ام

قهرمان سابق دسته فوق سنگين آسيا با بيان اينكه مشغله زندگي نمي‌گذارد كه از مسسببان اين ماجرا شكايت كنم، به ايسنا گفت: «با اين حال من همه چيز را به خدا واگذار كردم. نه شكايت مي‌كنم و نه از فدراسيون توقع دارم كارهاي من را دنبال كند. به من زنگ زدند گفتند كه از علي‌حسيني و نائيج حمايت كن تا شكايت كنيم. اما گفتم آنها مجرد هستند، اما من متاهلم و بايد خرج زندگي‌ام را بدهم. نمي‌توانم بيايم پيگير اين مسايل باشم. وضعيت من فرق مي‌كند. حالا پس از10 – 15 سال تلاش در وزنه‌برداري، بايد به دنبال تامين خرج روزمره‌ام باشم. به خاطر همين نمي‌توانم زيادي موضوع را پيگيري كنم. همين قدر را مي‌خواستم بگويم تا مردم بدانند و قضاوت كنند. تا وقتي كه جريان حاكم در وزنه برداري اينطور باشد، مدال گرفتن در سطح جهاني ديگر مرده و هيچ كس نمي‌تواند در وزنه‌برداري ايران مدال بگيرد. شايد اين بچه‌هاي ما، بچه‌هاي خيلي قوي باشند كه بتوانند با اين مشكلات حاشيه‌اي مقابله كنند و مدال كسب كنند. هيچ كس در اين مدت پيگير فعاليتهاي ما نبود. در اين چند سال نظارت بر ما خيلي ضعيف بود. با اين حال همه بچه‌ها حتي در رقابت‌هاي جوانان جهان مدال كسب مي‌كردند. در مسابقه‌هاي آسيايي تيم‌هاي ما اول مي‌شدند. اين كه مسئولان وزنه‌برداري مي‌گويند ما اين كارها را كرده‌ايم، همه دروغ بوده است. اينها همه به خاطر قدرت شخصي و استعدادهاي وزنه‌برداران بوده است. رسيدگي درستي در اردو نمي‌شد، اين داروها را به بچه‌ها مي‌دادند و هميشه ما دلهره داشتيم. اما اگر بخواهيم دوباره وزنه برداري‌مان رشد كند، بايد مسايل حاشيه‌اي برداشته و حمايتها بيشتر شود.»

*** پزشك نداشتيم

وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا شما از مكمل‌هايي كه خودتان مي‌خريديد مطمئن بوديد؟ گفت: «نمي‌شود گفت كه پروتئين‌ها و مكمل‌هايي كه ما مي‌گرفتيم همه سالم بوده است، اما همان مكمل‌ها و پروتئين‌ها را چه كسي بايد نظارت مي‌كرد؟ كسي نبايد مي‌بود كه براي ما مكمل بگيرد و به ما بدهد؟ ولي كساني كه در اردو هستند، خودشان مي‌دانند كه از كجا مكمل تهيه كنند كه اين مكمل‌ها آلوده نباشد. ما هيچ پزشكي در تيم ملي نداشتيم. همه كارها را رضازاده و بهمن زارع انجام مي‌دادند. به ما مي‌گفتند شما نگران نباشيد مشكلي برايتان بوجود نمي‌آيد.»

*** ديگر به وزنه‌برداري باز نمي‌گردم

وي در پايان گفـت: «من فكر نمي‌كنم كه دوباره بتوانم به وزنه‌برداري بازگردم. چرا كه هيچ تضميني وجود ندارد كه دوباره دوپينگ من مثبت نشود. مجبورم همه آرزوهايم را دفن كنم. همه ما به يك اميدي آمده بوديم، اما چه كسي مي‌تواند تضمين كند اين بلايي كه به سر من، علي حسيني ،نائيج و آرمك آمده دوباره نيايد؟ من در كلام آخر مي‌خواهم بگويم كه مردم بدانند، اينهايي كه دوپينگشان مثبت شده هيچ مشكلي نداشتند و اينها قرباني مسايل پشت پرده فدراسيون شدند. اكنون فقط يادگار من از وزنه برداري همين آسيب‌هايي است كه در بدنم باقي مانده است.»

منبع: سایت تابناک: http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=83966

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از محمد حسینی عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته ShaHiN.mY.LoVE آواتار ها
    حالت من
    Khoonsard
    3,393 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

یه چیزی این وسط خیلی مشکوک می زنه اونم نقش رضازاده . شایعه میشه دوپینگ کرده بعد میگن مریض بوده ، یک ماه بعدش میشه مربی ، بحث دوپینگ وزنه بردارا میشه سمتش میشه رئیس فدراسیون . کلا دارن همه کار میکنن این وسط رضا زاده فقط خراب نشه اخه کلی روش قبلا مانور دادن . داستان مافیای وزنه برداری هم جالب شده . ولی خدا کنه این وسط علی حسینی و 4 تا جوون آینده دار خراب نشن ...

6. یک کاربر برای این پست سودمند از ShaHiN.mY.LoVE عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    3,568 بار در 905 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط iranfarda نمایش پست ها
    یه چیزی این وسط خیلی مشکوک می زنه اونم نقش رضازاده . شایعه میشه دوپینگ کرده بعد میگن مریض بوده ، یک ماه بعدش میشه مربی ، بحث دوپینگ وزنه بردارا میشه سمتش میشه رئیس فدراسیون . کلا دارن همه کار میکنن این وسط رضا زاده فقط خراب نشه اخه کلی روش قبلا مانور دادن . داستان مافیای وزنه برداری هم جالب شده . ولی خدا کنه این وسط علی حسینی و 4 تا جوون آینده دار خراب نشن ...
    اگه برای اینها ورزش و ورزشکار مهم بود، که وقتی می خوای بری مسابقه بدی بدون اینکه یک لحظه فکر اینکه شرکت کننده چقدر زحمت کشیده برای رژیمش و برای مکمل های مصرفیش بازم از آنها 12 تا 15 هزار تومان پول نمی گرفتن.
    تازه وقتی هم می گیم چرا پول می گیرین میگن ما بودجه نداریم.
    طرف رفته قهرمان جهان شده، برگشته به جای تبریک بهش میگن چرا رفته قاچاقی بیرون از کشور قهرمان شدی، بعدش می فرستنش خدمت.
    به نظر شما چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از محمد حسینی عزیز تشکر کرده اند: