سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 9

موضوع: فرق فيتنس و بادي كلاسيك و پرورش اندام و بدن مانكني و لاغري چيست ؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض فرق فيتنس و بادي كلاسيك و پرورش اندام و بدن مانكني و لاغري چيست ؟؟؟؟؟؟؟؟

در اين 3 سالي كه سابقه مربي گري داشته ام بعضي مواقع به مسائلي برخورد كردم كه نميدونستم بخندم يا گريه كنم .
    يكي از اين مسائل اين بود كه خيلي از كساني كه به بنده مراجعه ميكردن هنوز فرق بادي كلاسيك و فيتنس و لاغري را نميدانستن .
    براي نمونه چند تا از حرف هايي را كه زده ميشد ميگم .
    1. ميخوام يه بدن فيتنس بسازم مثل اين عكس ؟!!!
    همانطور كه ميبنيد آدم نه ميتتونه بخنده نه گريه كنه .
    اين آقا يه عكس از فلان مدلينگ اورده بود و ميگفت ميخوام مثل اين بشم و دقيقا مثل همين ميخواست بشه . خوب همچين چيزي امكان نداره و محال ممكنه . استخوان بندي ها با هم فرق داره . شكل عضلات و ژنتيك ها با هم فرق داره . هرگز دو تا بدن نميتونيد در جهان پيدا كنيد كه كاملا شبيه به هم باشه .
    از نكات مسخره ديگر اين بود كه آين آقا فكر ميكرد فيتنس كار ها 30 سانت دور بازو دارند و سابقه تمرينشون نهايتا يك ساله . جا داره همين جا عرض كنم كه عكس هايي كه توي مجلات اينترنت و ... ميبنييد و با خودتون ميگيد چه بدن زيبايي مطمئن باشيد اون شخص حداقل 4-5 سال سابقه داشته ك به اين معروفي رسيده كه عكساش چاپ ميشه و نميشه دو روزه به اون بدن رسيد . پس عجله نكنيد .
    اشخاصي را ديده ام كه ميخوان راه صد ساله را يك شبه برن .

فرد ديگري پيشم اومده بود و چون از لاغري داشت ميمرد گفت كه ميخوام براي مسابقات بادي كلاسيك چند ماه ديگه آماده بشم .
    باور كنيد نزديك بود منفجر بشم چون زوري خودم را نگه داشتم كه نخندم . اين بنده خدا فكر ميكرد باديكلاسيك يعني لاغر و نحيف بودن . وقتي به ايشون توضيح دادم كه قهرمانان بادي كلاسيك از نظر حجم تفاوت خيلي زيادي با قهرمانان پرورش اندام ندارند ايشون تازه فهميد كه در اين مورد اشتباه ميكرده . دوستان خواهشا فكر نكندي كه رشته بادي كلاسيك خيلي راحته و احتياج به تمرين كمي داره و دو روزه ميشه قهرمان شد . من اكثر قهرمانان بادي كلاسيك را ميشناسم و بدانيد كه اكثر اين عزيزان بالاي 7 سال سابقه تمرين دارند . نمونش رضا زيودار و شاگرد خودم مصطفي مبيني كه دو بار هم قهرمان كشور شده اين دو عزيز هر دوشون 10-12 سال سابقه تمرين دارند .

فرد ديگري پيشم اومده بود و ميگفت ميخوام مسابقات فيتنس شركت كنم .
    دوستان عزيزم در ايران رشته فيتنس وجود نداره خواهشا اسمش را با بادي كلاسيك اشتباه نگيد . واقعا زشته يه بدنساز اسم رشته هاش رو ندونه و اشتباه بگه . مثل اينه كه به يه دكتر بگن شما تا چه مقطعي درس خوندي به جاي دكترا بگه تا مقطع آمادگي درس خوندم . ببينيد چه قدر زشته .
    فيتنس دو راند داره . يك راند مقايسه بدن ها كه مثل پرورش اندام هستش و يه راند هم شخص بايد آمادگي بدنيش رو با انجام حركات نشون بده اين حركات با موسيقي هستش و با لباس هم انجام ميشه و شخص بايد بيشتر روي حركات اكرباتيك امتياز بياره تا نرمي بدنش مشخص بشه .

دوستان خواهش ميكنم هر سوالي در مورد فرق بادي كلاسيك و فيتنس و پرورش اندام داريد در اين تاپيك بپرسيد .

2. 15 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

یمان جان این درسته که توی بادی کلاسیک بدن ها شبیه T باید باشن و X بودنشون مهم نیست؟؟؟

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

توي يكي از نشريات يه همچين چيزي خوندم اما همچين چيزي اشتبه محض هست . براي مثال همون آقاي دولت آبادي كه توي وزن شما اول شد نفر ششم بادي كلاسيك كشور در سال 86 شده بود و ديدي كه بدنش ايكس بود . در مسابقات جهاني هم اگر نگاه كنيد اكثر قهرمانان كلاسيك ايكس هستند مگر اينكه بدن ايكسي توي وزنشون نباشه و بتونن برنده شن .
    توي سمينار فيگور گيري و مباني داوري هم اين سوال از آقاي خسرو محمدي پرسيده شد كه چه فرقي بين بادي كلاسيك و پرورش اندام از لحاظ داوري هستش ؟
    آقاي خسرو محمدي هم گفتن كه فقط و فقط نحوه وزن كشي فرق داره و معيار ها همونه .

آقاي سيد روح الله مير نوراللهي كه پارسال توي بادي كلاسيك قهرمان آسيا شد در رده جوانان پرورش اندام هم طلاي آسيا را كسب كرد . پس چه طور هم توي پرورش اندام اول شده هم بادي كلاسيك ؟
    ايشون در مسابقات كشوري پرورش اندام هم مقام داره . در بادي كلاسيكش هم همينطور .
    البته صحبتش بود كه قوانينش رو يه تغييراتي بدن اما فدراسيون جهاني پرورش اندام موافقت نكرد .

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

برداشت منم دقیقا از جواب همون آقا توی فلان نشریه بود پیمان جان
    تعجبم فقط ازین بود که حرفش بود از بین بچه های بادی کلاسیک جایگزین پرورش اندام بشن تو تیم ملی
    پیش خودم گفتم اگه طبق گفته اون فرد ، اینا بدناشون T باشه که مقام نمیارن!!!!!!

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو حرفه ای Yakuza6236 آواتار ها
    حالت من
    Akhmoo
    6,744 بار در 1,255 پست
      از ایشان تشکر شده است

مدتی میشه که این ورزش مورد هجوم سوسول ها قرار گرفته ، این آقایون از اونجایی که نه بدنشون استعداد داره و نه شعور دارن هیچ فرقی بین بدن اون اردلان طعمه و جاستین تیمبرلیک با بدن آنتونی پریسیانو قیتنس کار نمی بینن ! اینقدر بدم میاد طرف با یه من شکم آبجویی و ابرو برداشته میاد به مربی باشگاه میگه من نمی خوام مثل شما گنده و بد هیکل نشم ==>> میخوام فیتنس کار کنم ! فکر می کنن فیتنس بچه بازیه ! از اونجایی هم که شنیدن فیتنس کارها حجمشون کمتره فکر می کنن دو بار برن رو تردمیل و دوتا جلو بازو دمبل بزنن میشن فهرمان فیتنس ! مشکل وقتی بزرگتر میشه که در سایتهای بدنسازی ایرانی عکس یه سری بچه مدل که با شست و شوی معده و قرص بدنشون رو لاغر نگه میدارن رو میندازن و اسم تاپیک یا وبلاگشون رو میزان : عکس های فیتنس !
    رفیقم تعریف میکنه میگه طرف اومده گفته من میخوام فیتنس کار کنم از این هیکلای گنده هم خوشم نمی آد(اشاره به عکس سرجیو اولیویا ) ! رفیق ما هم خودش با دور بازو 45 بهش بر میخوره میگه حالا چرا نمیخوای مثل اینا (به خودش هم اشاره می کنه ) گنده بشی ! میگه آخه شنیدم فیتنس هم راحت تره(!!!!) هم بازوهام زیاد گنده نمیشه (به قول پیمان فکر کرده حالا دور بازوی فیتنسی ها 30 سانته ) . میگه تو دلم گفتم شاید بتونم با سینتول گندت کنم اما توی چاقال رو چه طوری فیتنس کار کنم ! میگه بهش گفتم پسر خوب شاید یه قهرمان فیتنس کنار این آقای توی عکس (سرجیو)خیلی کوچیک به نظر بیاد اما یه فیتنس کار حداقل سه برابر تو حجم داره ، درضمن فیتنس حرکات کششی و ... هم داره . میگه طرف گذاشت رفت بیرون و یه بد و بیراهی هم گفت !
    فیتنس کار ها مثل ژیمناستیک کارها بدنشون نرمه ، با یه دست و یه پا شنا سووئدی میرن . رو دو تا دستشون وامیستن ، پشتک میزنن ، مثل مار بدنشون نرمه و ... حالا کدوم یک از اینکارا سادست من نمیدونم .
    متاسفانه اسم فیتنس دیگه خز شده ... . مشکل دیگه اینجاست من نمیدونم چرا یکی میاد تو سایت یا تو مجله های ورزشی درخواست یه برنامه فیتنس میکنن بچه ها بهشون برنامه میدن به جای اینکه این افراد رو متوجه این موضوع بکن . اصلا ما تو ایران فیتنس نداریم نه مسابقاتش رو داریم و من نه باشگاهی رو دیدم که مناسب فیتنس باشه ... چند سال پیش که رفتم ترکیه یه باشگاه فیتنس بود به چه بزرگی به جز وسایل بدنسازی و وزنه ، انواع تردمیل ، استپ ممیل ، دوچرخه ، اسکی فضایی و ... انواع دستگاه ها برای باز کردن پا، ،انواع کابلها ، توپ های مخصوص ، طناب ، انواع دستگا های ماساژ و ... طبقه ی بالاش هم برای دویدن به صورت طبیعی بود .
    عقاب مثل بلبل تحمل قفس رو نداره ،توی قفس از غم میمیره ... ! عقاب مثل کلاغ پست نیست ، هیچ وقت قانع یه چیزی که در شانش نیست نمیشه واسه همین خیلی کوتاه عمر میکنه ... عقاب مثل کبک سرش رو تو برف نمیکنه ،اون سرش رو بلا میگیره و با خطرات روبه رو میشه ... عقاب مثل مرغ و خروس نمیخواد قربانی شادی ها غم های دیگران باشه... عقاب هیچ وقت نمیتونه مثل کرکس مرده خوری نمیکنه ... حتی اگه مجبور بشه .
    عقاب تنهاست ! تنهای تنها ...
    عقاب می خواد پرواز کنه ! به اوج برسه ! براش مهم نیست شکارچی ها در کمین نشستن ! اون فقط میخواد به آسمان بره اونقدر که ناپدید بشه
    اما از نظر اونایی که روی زمینن هر چقدر عقاب بیشتر اوج میگیره کوچک تر به نظر میرسه !

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از Yakuza6236 عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین