سفارش تبلیغات

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 40

موضوع: معرفي و برسي برنامه تمريني مخصوص ((فيتنس))

عضو جدید
    35 بار در 10 پست
      از ایشان تشکر شده است

سلام

ببخشید اما فیتنس چیه ؟؟

من تا حالا چندین بار تو تاپیک های دیگه پرسیدم اما به جواب نرسیدم پس به ناچار اینجا مطرحش میکنم

سونا عضلاتو از بین می بره ؟

خوبه یا بد ؟

ممنون

عضو پیشرفته Hessam_Vardak آواتار ها
    حالت من
    Mehraboon
    3,215 بار در 619 پست
      از ایشان تشکر شده است

فيتنس در كل به نوعي از بدنسازي گفته مي شه كه در اون بدنها حجم چندان زيادي ندارن و به لحاظ وزني هم محدوديت وجود داره. البته اين مسابقات در ايران برگزار نمي شه.
    اما در مورد سونا هم بايد بگم كه باعث از بين رفتن عضلات نمي شه، اما عوارض ديگه اي داره كه عمده ترينش كم شدن آب بدن و بالا رفتن نسبت املاح در خونه كه در كل كارايي ورزشكار رو پايين مياره و جز در موارد خاص كه معمولاً هم بالاجبار هست توصيه نمي شه.

مديريت كلوپ كاربران فعال

3. 2 کاربر برای این پست سودمند از Hessam_Vardak عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال mahdij آواتار ها
    حالت من
    Khoonsard
    1,322 بار در 275 پست
      از ایشان تشکر شده است

برای توضیح بیشتر در مورد فیتنس برو به تریبون آزاد...مباحث مختلف در مورد فیتنس و بادی کلاسیک

معمولا در فیتنس باید وزن و قد مساوری بوده و ورزیدگی بدنی بالایی ( انجام حرکات ژیمناستیک و بسیار دیدنی) وجود داشته باشد. در مرحله اول همان فیگور های اجباری بدنسازی گرفته می شود و در مرجله بعد حرکاتی که ذکر شد با لباس های معمولا تنگ و اندامی انجام می شود. حرکات هوازی نقش زیادی در این رشته دارد.
    در ایران یک بار برگزار شده که آنقدر مو های رنگ شده و سر ووضع یه جوری اومد که کلا دیگه تو ایران ممنوع شد.

گفتی که دلتنگی نکن آخ مگه میشه نازنین

5. 3 کاربر برای این پست سودمند از mahdij عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

به نظرمن هدف اصلی کار با وزنه رسیدن به افزایش بافت عضلانی از طریق تغذیه و ریکاوری هست. حالا فکر نمیکنم که بشه گفت کار با وزنه مخصوص فیتنس؟ یا پرورش اندام؟ (بدنسازی) یا بادی کلسیک هست؟؟!! اینا همه یه جورطبقه بندی متفاوت هست که تعریف شده و اینطور که دیدم بنا به قد و وزن هست. جالبه که دوستان اشاره میکنند که یک فیتنس یا بادی کلاسیک باید بدنش هارمونی، تقارن و .... داشته باشه، خوب باید گفت تو مسابقات بدنسازی هم همینه. یک فیتنس یا بادی کلاسیک کار باید کات عظلانی و .... داشته باشه که بدنسازی هم همینه. این یه جور سر گرمیه برا کسانی که قد و وزن را فقط در نظر میگیرند. جالبه که من فکر میکنم با این حساب باید کلان مسابقات بدنسازی تو ایران یا کمتر بشه یا کلان حذف بشه!!! چون اکثر بدنسازانی که شرکت میکنند یه جورایی احتمالا ۵ یا ۶ کیلو بالاتر از قد خودشون وزن دارند که با تعریفاتی که شد بهتره تو بادی کلاسیک شرکت کنند نه بدنسازی. الان موضوع فیتنس و فیگور و بدنسازی خانومها هم همین شده چون فیتنس راحت تر از فیگور و فیگور راحت تر از بدنسازی هست پس خانومها کشش بیشتری به فیتنس یا فیگور دارند تا بدنسازی البته شاید هم درست باشه چون در مورد خانومها فیتنس یا فیگور ظاهر زیباتری داره تا بدنسازی ولی در مورد آقایون ؟؟؟؟ باز هم نظرات مختلفه. به هر حال بدنسازی اصلی از ابتدا بر پایه حجم و زیبایی بوده. اگر دو بدنسازی از نظر تقارون، تناسب، .... یکی باشن مسلمن اونی که حجم بیشتری داره یا قد بلندتری داره جلوتره. فکر میکنم اینا بیشترش به خاطر راحت کردن کار برای کسانی هست که نمیتونن به راحتی عضله کسب کنند. وگرنه نهایت بدنسازی همون مسابقات مستر المپیا هست و ۱۶ نفری که در کل دنیا جزو برترین بدانها محسوب میشوند. جالبه بدونین که باب پاریس الگوی جی کاتلر در شروع بدنسازی بوده.

7. 3 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال mahdij آواتار ها
    حالت من
    Khoonsard
    1,322 بار در 275 پست
      از ایشان تشکر شده است

دو بحثی که که در مورد بدنسازی و رشته هایی مثل بادی کلاسیک وفیتنس (تعریف عرفی نه مسابقه ای آن) مطرح است:
    یکی همان است که آرش جان در بند آخر نوشته اش به ان اشاره کرد(..."جالبه بدونین که باب پاریس الگوی جی کاتلر در شروع بدنسازی بوده. ") و آن این بود که در عرف و عموم قدرت جذب بادی کلاسیک و فیتنس بیشتر از بادی بیلدینگ است .همه ما در باشگاه با افراد تازه واردی روبه روی می شویم که مثلا به خودم من مراجعه می کنند و می گویند ما می خواهیم بدنمام مثل فلانی بشود که وقتی نگاه می کنیم بدن آن شخص به بادی کلاسیک و فیتنس نزدیک تر است. ( یعنی از نظر قدرت جذب افراد عادی تقارن و تناسبی که در بادی کلاسیک بیشتر نمود دارد بسیار بالا تر است) که این نمونه این بحث ها توی همین سایت از سوی افراد تازه وارد مطرح شده. خود باب پاریس که تناسب آرنولد را عامل ورود به بدنسازی نامیده و جمله معرفش که میگه الان کسی یا دیدن این بدن ها روی جلد مجلات به سمت بدنسازی میل نمی کنه هم که قبلا مطرح شد.
    2. این بحث هم بارها در همین سایت شده که فقط افرادی که در کسب عضله ضعیف هستند به سمت بادی کلاسیک نمی روند. نمونه حال آن آقای قران نویس اورال امسال بادی کلاسیک جهانی است که بدن عضله ای با لای 110 کیلو رو به حدود 85 رساند که مصاحبه فوق العاده جالبی در مورد بادی کلاسیک دارده که جهت طولانی نشده عرایض همه رو به هفته نامه بشیر ارجاع میدم.

گفتی که دلتنگی نکن آخ مگه میشه نازنین

9. 2 کاربر برای این پست سودمند از mahdij عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین