سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 15

موضوع: مصاحبه ای کوتاه با علی تبریزی بعد از قهرمانیش

عضو پیشرفته bodybuilder آواتار ها
    4,185 بار در 762 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض مصاحبه ای کوتاه با علی تبریزی بعد از قهرمانیش

گفته بود می‌خواهد برگردد و برگشت. تقریباً یک سال پیش بود. آمده بود تا مثل زمانی که برای تیم‌ملی قطر مدال می‌آورد این بار این کار را برای تیم‌ملی کشورش انجام دهد. اما مصدومیت و عدم حضور در مسابقات آسیایی تایلند بهانه‌ای شد تا تبریزی یک بار دیگر ساز رفتن را کوک کند و بدون سر و صدا دوباره به تیم‌ملی قطر بپیوندد. آنجا که پول هست، آنجا که امکانات است و آنجا که قدر ورزشکاران را می‌دانند. این البته گوشه‌هایی از صحبت‌های علی تبریزی است. قهرمان ایرانی پرورش اندام که وقتی روی سکو می‌رود تا مدال طلایش را بر گردن بیاویزد سرود ملی قطر را برایش می‌خوانند. «چه کار کنم اینجا کسی قدرم را نمی‌داند. اصلاً به آدم توجه نمی‌کنند چه برسد به اینکه زمینه قهرمانی را برای بدنسازان فراهم کنند. اینجا همه چیز فقط فوتبال است و همه روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند»او این حرف‌ها را پس از قهرمانی در جهان می‌زند.

*سال گذشته به ایران برگشتی. آن مو قع عشق به وطن و ابراز علاقه مردم را از دلایل بازگشتت عنوان کردی. اما این حضورت در ایران چندان طول نکشید و همزمان با مصدوم شدنت دوباره برای کشور همسایه روی سکو رفتی؟

تصمیم گرفته بودم با عشق به مردم و میهن‌ام وبا نام ایران افتخارآفرینی کنم. 4 سال عضو تیم‌ملی قطر بودم بدون اینکه هیچ مشکلی برایم پیش بیاید. فکر می‌کردم پس از 4 سال تغییرات زیادی در پرورش اندام ایران به وجود آمده است. اما همچنان شاهد بودم که کسی ارزشی برای این رشته قائل نیست. زندگی من و امثال من خرج دارد. ما حتی بیشتر از یک فوتبالیست که هفته‌ای چند روز تمرین می‌کند خرج می‌کنیم. تمرینات آنها با کمترین هزینه است، در حالی که ما به اندازه نیمی از درآمد آنها در یک سال خرج بدنمان می‌کنیم.

*با این شرایط بعید است که دیگر به ایران برگردی و عضو تیم‌ملی شوی؟

ورزشکار باید انگیزه داشته باشد. وقتی در ایران یک سال تمرین می‌کنی و پس از یک سال تمام سفرهایت کنسل می‌شود آیا انگیزه‌ای باقی می‌ماند؟ وقتی قهرمان می‌شوی و حتی رئیس فدراسیون به تو تبریک نمی‌گوید آیا روحیه‌ای برای ادامه کار باقی می‌ماند؟ بسیاری از سفر‌ها را خود بچه‌ها تأمین هزینه می‌کنند و از جیب خودشان بلیت می‌خرند. چیزی که هست قطری‌ها قدر ورزشکاران را می‌دانند.

*کمی در مورد مسابقات قطر و مدال جدیدی که گرفتی صحبت کنیم. یک بار دیگر توانستی به مقام قهرمانی جهان برسی.

مسابقات جهانی بود و میزبان کشور قطر. این مسابقات زیر نظر فدراسیون بین‌المللی پرورش اندام برگزار شد که من توانستم در وزن 90 کیلوگرم مدال طلای جهان را ازآن خود کنم. برای این مدال زحمت زیادی کشیدم. نمی‌خواهم کسی را متهم کنم اما تمام داشته‌های ما باید در کشور‌های دیگر خرج شود. این مدال می‌توانست به نام ایران باشد اما با این حال من پس از هر قهرمانی پرچم کشورم را دور بدنم می‌پیچم. این جزو یکی از قراردادهای من است و با پرچم ایران روی سکوی مدال می‌روم

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از bodybuilder عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

پس با خوندن سوال آخر و جواب این قهرمان منتقدین بدونن که ایشون عشق به وطن رو داره و کسی نمیتونه ازش کله و شکایت داشته باشه چون حقایق رو گفت و حرف حق زد
    امیدوارم هرجا که هست موفق باشه

4. 9 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

يه جا حرف خيلي قشنگي زده بود . گفته بود همش فوتباله . واقعا زور داره .
    من خودم يه دوست داشتم و دارم كه توي ليگ برتر داره توپ ميزنه . باور كنيد همش توي پارتي و مشروب و كسافت كاري و عشق و حال هاي ديگه داره سير ميكنه و قرار داد ها و حقوق مليوني ميگيرن . ميگفت يه بار حقوقمون دير شد نرفتيم تمرين . اونوقت عشق يه بدنساز رو ببينيد از جيب خود خرج ميكنه تمرين ميكنه در زمان رژيم روزي 2 بار تا 3 بار ميره تمرين . زير فشار غرض و وام و هزاران چيز ديگه . سلامتيش رو به خطر مي ندازه و خيلي مسائل ديگه آخرش چي ؟؟؟؟
    يه برگه كاغذ ميدن دستت ميگن برو گمشو . يه تبريك بهت نميگن . خوب اين چيز ها رو آدم بايد ببينه .
    كشور پهلوان خيز چه كشوري بوده ؟
    حالا براي سوسول ها مايع ميزارن و پهلوان ها را لگدمال ميكنن .
    فكر ميكنن هر كي توي خونه خوابيد و 4 تا آمپول زد ميشه آرنولد و اصلا زجر و زحمتي نميخواد .
    واقعا براي مردم و فدراسيون و ..... متاسفم .

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال
    309 بار در 88 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط bodybuilder نمایش پست ها
    .......می‌کردم پس از 4 سال تغییرات زیادی در پرورش اندام ایران به وجود آمده است........
    چهل سال بعد هم برگرده ، همون آش و همون کاسه اس !!!!
    راستی ، دیدن تبریزی تو 90 تا شرکت کرد !!!!!

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از مجید عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

100 كيلو شركت كرده توي اين مصاحبه اشتباه نوشته.

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین