سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: تراپی بعد از مصرف دوره های استروئیدی جهت حفظ حجم

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

Thumbs up تراپی بعد از مصرف دوره های استروئیدی جهت حفظ حجم

تراپی بعد از مصرف دوره های استروئیدی:
    هدف ما بعد ازگذراندن یک دوره فقط یک چیز هست: كه آنچه را در طول اجرای دوره به دست آوردیم را بتوانیم حفظ کنیم. متاسفانه حرفشو زدن راحت تره تا عمل.زیرا میزان هورمونهای مختلف و مواد دیگری كه به میزان زیاد در بدنتان وجود داشت ( تستوسترون، عامل رشدی انسولین مانند، هورمون رشد، و میزان کم گلکوکورتیکوئید ها) حالا تغیر خواهد کرد. متاسفانه با این تغیر میزان هورمونهای کاتابولیک بالا رفته و هورمونهای مفید برای رشد عضله کم خواهد شد. کاری را كه باید هر چه سریعتر انجام داد این هست كه بدن را سریعتر وادار کرد كه شروع به ترشح هورمونهای آنابولیک خودش کند، و از نوع هورمونهای کاتابولیک کمتر ترشح کند. متاسفانه بدن شما نقشه های دیگری برای شما دارد! اما ما هم همینطور!!
    و من بسیار مطمئن هستم كه این روش به شما این اجازه را خواهد داد كه هر چه سریعتر هورمونهای بدن خود را وادار به ترشح هورمونهای آنابولیک کرده و بخش کمتری از پیشرفت بدست امده از دوره مصرف استروئید را از دست بدهید. این پروتکلی كه بعد از دوره استروئید دنبال میشود را تراپی بعد از دوره میگویند.
    اول از هر چیز من به شما توضیح خواهم داد كه کدام هورمونهای آنابولیکی بعد از دوره کاهش مییابند و کدام هورمونهای کاتابولیک بیشتر میشوند. سپس به شما خواهم گفت كه کدامین داروها این وضیعت را به صورت به حالت مثبت بر خواهد گرداند. در ابتدا من بهتون یک توضیحی خواهم داد كه بدن بعد از متوقف شدن دوره استروئیدی چطور کار خواهد کرد و اینکه یک زمانی نیاز هست كه بدن بتواند به تولید دوباره هورمونها در سطح نرمال برگردد و دقت داشته باشید كه در این مرحله هست كه شما اکثر مقدار عضله به دست امده را از دست میدهید (یعنی زمان بین اتمام دوره و شروع ترشح هورمونها توسط خود بدن). پس ما باید سعی کنیم این مرحله را تا حد امکان کوتاه تر کنیم. اول نیاز داریم بدونیم كه در بدن شما چی میگذره و چی باعث میشه این اتفاق بیفته.
    در سن بلوغ، هورمونهای آزاد کننده گنادوتروپین به صورت فزاینده ای از هیپوتالاموس ترشح شده و موجب ترشح هورمونهای فولیکولی (FSH) و لوتئینی (LH) از غده هیپوفیز میشوند و سر انجام غدد بیضوی توسط این هورمونهای هیپوفیزی تحریک شده و شروع به تولید اسپرم (FSH) و هورمونهای آندروژنی مثل تستوسترون (LH) میکنند. آندروژنها سپس بروی بسیاری از بافتهای بدن چه از طریق رسپتورهای آندروژنی (AR) كه بیشتر در سیتوپلاسم سلولهای خاصی یافت میشوند یا از روشی به غیر از رسپتور اثر خود را میگذارند. وقتیکه یک آندروژن (تستوسترون نرمال خود بدن یا هورمون آنابولیک كه مصرف کرده اید ) به یک رسپتور داخل سلول میچسبد، موجب فعال شدن نوسخه برداری از ژنهای خاصی میشود. این به چه معنی هست؟ یعنی كه مولکول استروئید به سلول پیامی را میفرستد تا کاری انجام شود. و در مورد تستوسترون مثلا یکی از این پیامها این هست كه میزان نگهداری نیتروژن داخل سلولی افزایش یابد و از این طریق به شما اجازه بدهد كه از پروتئینی كه مصرف کرده اید بهتر و بیشتر استفاده کرده و عضله بسازد. در مورد تستوسترون، این نوسخه برداری ژنی موجب اثرات آنابولیکی بسیاری میشود مثلا: افزایش IGF ، کاهش کورتیزول، افزایش گلبول قرمز،و سنتز پروتئین. این به این معنی نیست كه تنها اتصال استروئید به رسپتور موجب تاثیر آندروژنیک شود. به هر حال اکسی متالن و متان درستنولن (انادرال و دیانابول) هر دو بسیار ضعیف به رسپتور متصل میشوند اما بسیار آنابولیک و اندروژنیک هستند. تحت حالت آندروژنیک، هم حالت آنابولیک و هم آندروژنیک ایجاد میشود مثالش زمان بلوغ هست كه هم مو و صدا تغیر میکند و هم اعضای تناسلی و رشد بدن افزایش مییابد.
    دیگر خاصیت آندروژنی در بدن به عنوان "بازگشت یا پاسخ منفی" شناخته شده هست. خوب بذارین اول یک چیز مهم را برسی کنیم. هیپوتالاموس شما هورمونهای آزاد کننده را ترشح میکند و موجب ترشح FSH و LH از هیپوفیز میشود كه در عوض بیضه ها سلولهای لیدیگ را تحریک کرده و تستوسترون ترشح میکنند. كه تستوسترون توسط تبدیل و تغیر کلسترول به وجود میاید. حالا تستوسترون ساخته شده میتواند به روشهای مختلفی موجب توقف هورمونهای آزاد کننده از هیپوتالاموس شود كه اینکار به نوبه خود تولید طبیعی تستوسترون را متوقف خواهد کرد. وقتیکه تولید تستوسترون متوقف شد، سیگنال منفی به هیپوتالاموس فرستاده شده و دوباره آزاد سازی هورمونهای هیپوتالاموس جهت مراحل بعدی و ترشح تستوسترون انجام میپذیرد. و بدن شما از این طریق از ترشح بیش از حد هورمونها جلو گیری میکند و تعادل را حفظ میکند. ۱. این پاسخ منفی دلیل استفاده ما از استروئید های آنابولیک هست چون ما جهت ایجاد محیط آنابولیک به تستوسترون و ..... بیشتری نیاز داریم ولی بدن سعی میکند هورمونهای آنابولیک و کاتابولیک را در تعادل نگه دارد (یعنی نه عضله زیاد شود و نه کم ). وقتیکه ما تستسرون تزریق میکنیم پیام منفی میفرستیم كه موجب توقف تولید هورمون توسط خود بدن میشود پس هورمونهای آنابولیک موجب بالا رفتن سطح این هورمونها در خون شده و آزاد سازی هورمون از هیپوتالاموس متوقف شده و دیگر LH تولید نمیشود. به نا نر این دیگر سلولهای لیدیگ تحریک نشده و تستوسترونی از خود بدن ترشح نمیشود. دقت کنید كه این فید بک منفی وقتی كه در طول دوره هستید مهم نیست، چون هر چه بخواهید میتوانید تزریق کنید. اما همیه چیزهای خوب یک انتهائی دارند ! یعنی وقتی كه دیگه تصمیم میگیرید كه دوره را به انتها برسانید. در اینجا چون سطح بالایی هورمون آندروژنی در خون هست، تولید طبیعی بدن شروع نخواهد شد. و حتا وقتی سطح این هورمونها به سطح معمول رسید هم باز هم بدن زمانی را خواهد گذارند تا بفهمد كه باید ترشح آندروژنها را شروع کند. این تاخیر بشدت کاتابولیک هست و در اینجاس كه شما حجم زیادی رو از دست میدهید. پس ما باید بدن را کاری کنیم كه سریعا آندروژنهای خودش را ترشح کنه.
    یکی از داروهای كه ما برای این منظور در نظر گرفتیم SERM یا همون (تنظیم کننده رسپتور استروژنی) میباشد یعنی كه خود مثل استروژن عمل میکند ولی رسپتورهای استروژنی را پر میکند و اینکار را انتخابی انجام میدهد. اینکار را توسط بلوکه کردن نوسخه برداری از ژنهای مرتبط در بعضی ژنها و شروع نوسخه برداری در ژنهای دیگر انجام میدهد. خوشبختانه اثرات استروژنی نیز بر روی استخوانها دارد یعنی چگالی استخوان ها را افزایش میدهد و همچننین کلسترول خون را پایین میآورد و همچینین از ژینکوماستی در بافت سینه از طریق ممانعت کردن نوسخه برداری از ژن مربوطه جلوگیری میکند. به هر حال در غده هیپوفیز هم به عنوان ضد استروژن عمل میکند و موجب افزایش FSH و LH میشود كه نتیجه در افزایش تستوسترون بدن میدهد. ۲۰ میلیگرم از نولوادکس تستوسترون شما را بندازه ۱۵۰ در صد بالا میبرد.اولین و مهمترین کاربردش در جلو گیری از ژینکوماستی هست.نولوادکس با رقابت برای رسپتورهای بافت سینه و اتصال به انها اینکار را انجام میدهد. پس میتوان گفت كه تاثیر تاموکسیفن نیز از همین طریق هست. استروژن برای عملکرد سیستم ایمنی و سطح چربیهای خون مفید هست كه تاموکسیفن اینکار ها را هم انجام میدهد.
    نولوادکس همچنین کاربردهای زیادی در افزایش FSH و LH و تولید تستوسترون در مردان عقیم دارد. همینطور میتواند مقداری از استروژن را در هیپوفیز بلوک کند. كه مزییت مهمی هست خصوصا وقتی از HCG استفاده شود.حالا چرا ما کلامید استفاده نکنیم؟ اساسا چون کلامید قدرت نولوادکس را ندارد و باید بیشتر مصرف شود. در مقایسه ۱۵۰ میلیگرم کلامید نیاز هست تا همون اثر ۲۰ میلیگرم نولوادکس را در بالا بردن ۱۵۰ در صدی تستوسترون داشته باشد. در ضمن نولوادکس ترشح LH را هم بالا میبرد. همانطوری كه میدانید نولوادکس بسیار ضد استروژنی میباشد ولی در هر دوی هیپوتالاموس و هیپوفیز تاثیر میگذارد. اما تاثیر کلامید در هیپوفیز بسیار ضعیف هست و من پیشنهاد میکنم از کلامید برای بعد دوره استفاده نشه.
    خوب حالا بعد از یک دوره استروئید، چقدر باید نولوادکس مصرف کرد؟ من ۲۰ میلیگرم در روز را ترجیح میدهم. اما احتمالا بشه با ۵ میلیگرم در روز هم موجب تحریک غدد ***ی برای ترشح شد. اما در هر صورت ۲۰ میلیگرم در روز دوزی هست كه من و خیلیها استفاده کردیم و موفق بووده.
    ارمیدكس داروی ممانعت کننده آروماتاز هست یعنی از تبدیل تستوسترون به استروژن جلوگیری میکنه، ۰.5 میلیگرم تا ۱ میلیگرم روزی کافی میباشد. دیدم كه حتا تا ۱۰ میلیگرم هم استفاده شده اما نتیجش فرقی با ۱ میلیگرم ندارد. لتروزول دیگر دارویی هست كه از این نوع میباشد یعنی جلوگیری از تبدیل تستوسترون به استروژن میکند. ۱۰۰ میکروگرم در روز توصیه شده.
    باید دقت داشت كه من دیدم خیلیها دوزهای زیاد و خنده داری را توصیه میکنند ولی باید توجه داشت كه بدن به هر یک از این داروها تا یک حدی پاسخ میدهد و نمیتوان با مصرف یک مگا دوز بالا انتظار داشت كه همه چیز تنظیم شود با همین خاطر ما چندین دارو را با هم برسی میکنیم.
    حالا ما نیاز داریم یک چیزی را با نولوادکس مصرف کنیم كه به روشی متفاوت عمل میکند و مطمئنا آن چیزی نیست بجز HCG . HCG یک هورمون پپتیدی هست كه توسط جنین انسان در مراحل اولیه جنینی و سپس توسط جفت ترشح میشه. و موجب تحریک گنادها میشود. این هورمون اینکار را با تحریک LH و تاثیر آن بروی سلوهای لیدیگ انجام میده و موجب ترشح تستوسترون میشه. پس ما میتوانیم با استفاده از نولوادکس تولید هورمونهای LH و FSH را تحریک کنیم و با HCG مستقیما سلولهای لیدیگ را تحریک به تولید تستوسترون کنیم.
    متاسفانه وقتی HCG تستوسترون را افزایش میدهد، استروژن را هم افزایش میدهد و همانطوریکه میدونید استروژن رویه سلولهای لیدیگ تاثیر میگذارد و موجب اختلال در آنزیمهای تولید کننده تستوسترون میشود. و این خود قسمتی از همون فید بک منفی هست كه قبلا صحبتش را کردیم.همینطور افزایش LH موجب کاهش حساسیت رسپتورهای آن میشود. از آنجائیکه HCG ، همون کار LH را هم انجام میدهد، میتوان همین انتظار را ازش داشت. این کاهش LH موجب افزایش کلسترول استروئیدی میشود، پس وقتی كه HCG موجب افزایش تستوسترون شد، نباید بیش از حد استفاده شود چون اگر استروژن زیادی تولید کنید، کلسترول بیشتری در دسترس خواهد بود. این موجب خواهد شد كه تستوسترون کمتری تولید شود. در حقیقت در موشها نشاند داده شده كه اگر دوز اولیه آنقدر زیاد باشد كه تستوسترون به حد زیادی بالا رود، آنوقت سلولهای لیدیگ حساسیتشان را از دست داده و دوز بعدی موجب افزایش تستوسترون نخواهد شد. پس اگر دوز اول HCG بالا باشد دوز دوم کار نخواهد کرد. معمولا کاهش LH دلیل اصلی کمبود تسترون نیست چون LH در طی بعد از دوره خیلی سریع به حد بالا برمیگردد اما این تولید تستوسترون هست كه مشکل هست. دلیل این موضوع میتونه به این خاطر باشه كه هیپوفیز شما خیلی تحت فشار در کار میکنه تا سلولهای آب رفته لیدیگ را دوباره وادار به ترشح تستوسترون کنه. HCG همینطور موجب برگشت حجم دوباره بیضه ها به حالت اول یعنی نرمال میشود و این مساله برای مردان مهم میباشد!
    همینطور نشان داده شده كه HCG در مردانی كه LH پایینتری دارند یعنی در زمان بعد از دوره بهتر عمل میکند.
    اینطور به نظر میرسد كه تاثیر LH قبل از اینکه HCG بتونه کار خودشو انجام بده ضروری میباشد. بر حال این مساله برای ما مهم نیست چون ما وقتی ازش استفاده میکنیم كه سطح LH و گنادو تروپین پایین هستند فقط مساله اینجاس كه ما باید قبل از اینکه میزانش به حاد نرمال برسه، مصرفش رو متوقف کنیم والا کار نخواهد کرد. خوشبختانه کاهش ترشح گنادها كه در اثر دوره استروئیدی ایجاد شده، به ما این اجازه رو میده كه بتونیم از HCG به بهترین نحو استفاده کنیم. پس همونطوری كه گفتم اینکه HCG در حالت عادی حالت ممانعت کننده در ترشح تستوسترون داره در اینجا صادق نیست. این خبر بسیار خوبی برای ما هاست چونکه میتونیم از HCG در تراپی بعد از دوره استفاده کنیم.
    اما آیا ما هنوز هم بااستفاده از HCG بعد از اتمام دوره، ریسک میکنیم؟ نه، زیرا تحقیقات در مورد انسان نشان داد كه HCG مستقیما موجب ممانعت از ترشح LH نمیشود، بلکه ممکنه از طریق تحریک ترشح تستوسترون موجب ممانعت LH بشه چون فید بک منفی بده. عامل دیگه كه باید در نظر گرفت در مورد تاثیر بروی آنزیم آروماتاز در بیضه ها هاست كه موجب میشه تستوسترون به استروژن تبدیل شده و در نتیجه باعث ممانعت از ترشح تستوسترون شه. متاسفانه مساله دیگه میتونه کاهش تنظیم رسپتورهای LH در سلولهای لیدیگ توسط دوز بالای HCG باشه. كه اینکار میتونه از طریق بلکه کردن تبدیل ۱۷ آلفا-هیدروکسی پروژسترون به تستوسترون توسط HCG باشه. نولوادکس در حقیقت از اینکار جلوگیری میکند. چون نولوادکس تاثیر مستقیم ضد استروژنی داشته و ترشح LH را در هیپوفیز بالا میبرد. پس اگه ما نولوادکس مصرف کنیم فقط نیاز هاست كه HCG را موقعی مصرف کنیم كه سطح گونادوتروپین ها پایین باشند.
    اما هنوز HCG با اینکه سبب بالا رفتن تستوسترون میشه استروژن را هم بالا میبره. اما ما میتوانیم با مصرف دوز پایین HCG یعنی در حد ۳۰۰ iu از بالا رفتن استروژن جلوگیری کنیم. البته من دوس دارم كه ۵۰۰ iu تزریق کنم تا بدانم هر چه سریعتر به فعالیت بیفته و کمتر از عضلاتی را كه بدست آوردم را از دست بدم. شاید ره حال در اینجا مصرف ویتامین ای بهمراه HCG میباشد. چون مصرف ویتامین ای موجب بالا رفتن پاسخ تستوسترون به HCG شده و میزان تستوسترون را به حد زیادی بالا خواهد برد. پس ما میتوانیم نتیجه بهتری در استفاده توام HCG و ویتامین ای ۱۰۰۰ iu درروز ببریم.
    اما بیایید مشکل استروژن را حل کنیم. یعنی ممانعت کننده آنزیم آروماتاز استفاده کنیم. حالا کدامیک. چون ما از نولوادکس استفاده میکنیم نمیتوانیم همزمان از اریمیداكس یا لتروزول استفاده کنیم چون نولوادکس سطح دو تای دیگر را در پلاسما پایین میآورد!
    پس باید ارامآزین استفاده کنیم. ارامازین همچین کمک به گذاشتن تاثیرات آندروژنی هم میکند. واین آخرین دارویی كه پیشنهاد میشه برای اینکه تا ۸۵ درصد استروژن را از بدن دفع کنه. و در ضمن مصرف ارامازین با نولوادکس تاثیر آنزیم اكسامستان را کاهش نمیده. پس دیگه فکر میکنم مشکل همراه با مصرف HCG دیگه حل شده باشه. و ما میتوانیم از HCG به میزان ۵۰۰ iu در روز مصرف کنیم تا هر چه سریعتر بدن را وادار به ترشح تستوسترون کنیم.
    با این پروتکل تراپی بعد از دوره، افزایش سریعی در LH FSH و تستوسترون خواهد بود و تمامی فاکتورهایی كه میتونه برگشت هورمونهای بدن به سطح نرمال را به تاخیر بندازه بلوکه خواهد شد. پس من فکر میکنم كه از لحظه ای كه دورتون تموم شد باید بلافاصله این پروتکل را دنبال کنید (یک هفته بعد از آخرین تزریق یا روز بعد از آخرین قرص). به یاد داشته باشید صبر یعنی قرار دادن بدنتان در یک سر در گمی و اینکه حجم زیادی را از دست خواهید داد. هیچ مدرکی وجود نداره كه ثبت کنه كه صبر کردن بعد از اتمام دوره موجب میشه تاثیر تراپی بهتر باشه. صبر بعد از دوره، یعنی زمانی كه شما هیچ کار خاصی را انجام نمیدید كه روش به دست امده را از دست ندید و بدنتون را دوباره مجبور به ترشح نرمال هورمونها کنید. و حالا سوال اینه كه برای چه مدتی باید این تراپی ادامه داشته باشه؟ خوب باید دقت داشت كه مصرف HCG را باید سریع به دلیل ذکر شده متوقف کرد. اما نولوادکس و ارامآزین را میتوان برای مدت طولانیتری ادامه داد. به طور ایده آل باید هفته ای یکبار آزمایش خون داد، اما میشه ماهیانه هم اینکار رو کرد و از میزان هورمونها با خبر شد. و تا زمانی این تراپی را ادامه میدیم تا مطمئن شیم كه بدنمون به حد نرمال برگشته اما آزمایش خون هفته ای واقعا ضروری نیست. اگه نیاز باشه كه بدونه سوژه به آزمایش خون و بطور تقریبی گفت كه چقدر باید از هر ماده استفاده کرد و یا به چه مدت من توصیه خود را در زیر آوردیم. البته باید در نظر داشت كه من بحث تغذیه یا عوامل دیگه را نمیکنم چون هدفم در این جا تنها برگرداندن سطح هورمونها به حالت نرمال در بدن بعد از انجام دوره هاست.
    برنامه هفتگی نولوادکس/ HCG /اراامازین / ویتامین ای
    ۱. ۲۰ میلیگرم/ ۵۰۰ ایو/ ۲۰ تا ۲۵ میلی گرم/ ۱۰۰۰ IU در روز
    ۲. ۲۰ میلیگرم/ ۵۰۰ ایو/ ۲۰ تا ۲۵ میلی گرم/ ۱۰۰۰ IU در روز
    ۳. ۲۰ میلیگرم/ ۵۰۰ ایو/ ۲۰ تا ۲۵ میلی گرم/ ۱۰۰۰ IU در روز
    ۴. ۲۰ میلیگرم / ۲۰ تا ۲۵ میلیگرم در روز
    ۵. ۲۰ میلیگرم/ ۲۰ تا ۲۵ میلیگرم در روز
    ۶. ۲۰ میلیگرم در روز

از استروئید دات کام ، تهییه و ترجمه: آرش ب. از سایت بدنساز.
    منابع:
    1. Human Anatomy and Physiology, 6th ed. John W. Hole jr
    2. Mol Cell Endocrinol. 2004 Sep 30;224(1-2):73-82.
    3. Endocrinology. 1995 Feb;136(2):536-42
    4. Breast Cancer Res Treat. 2005Oct;93(3):277-87.
    5. Treat Endocrinol. 2004;3(2):105-15. Review.
    6. Fertil Steril. 1978 Mar;29(3):320-7

7. Disparate effect of clomiphene and<SPAN style="FONT-FAMILY: 'Times New Roman','serif'; FONT-SIZE: 13.5pt; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'" lang=FA>

2. 16 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال ali500 آواتار ها
    حالت من
    Mehraboon
    1,526 بار در 287 پست
      از ایشان تشکر شده است

ممنون از اطلاعت مفیدتون
    اگر امکانش هست در مورد این دوره هم من را راهنمایی کنید .
    دوره من حدود 10 هفته هست و الان در هفته اول هستم .
    6 هفته پارابولان و وینسترول
    هر هفته 3 تزریق 76 میلیگرمی پارابولان
    هر یک روز در میان یک آمپول وینسترول 50 میلیگرمی
    از هفته دوم تزریق سوما شروع میشه تا 9-10 هفته
    از 4 واحد شروع میشه تا برسه به 12 واحد
    به همراه انسولین رگولار

حین دوره آنتی استروژن که نیازی نیست ؟
    به نظر شما من تراپی را کی باید شروع کنم ؟ چون تا 4-5 هفته بعد از پایان استروئید ها سوما و انسولین همچنان ادامه داره .
    اگر بعد از هفته 6 تراپی را شروع کنم مصرف سوما تاثیرش کم که نمیشه ؟

تراپی پیشنهادی شما برای این دوره چی هست ؟
    راستی حین دوره هم میشه کاری کرد که به ترشح طبیعی تستسترون کمک بشه یا باید صبر کرد تا پایان دوره ؟

ممنون
    ویرایش توسط ali500 : ۱۳۹۰-۰۳-۰۸ در ساعت ۱۰:۲۹ بعد از ظهر

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از ali500 عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

آنتی استروژن نه، منتها ممکنه اگه حساس به پروژسترون باشی آنتی پرولاکتین نیاز بشه که تو سایت توضیح دادم، هورمون رشد ۱۲ واحد برای وزن شما خیلی زیاده من توصیه میکنم ۴ شروع کنی و تا ۸ واحد با بالا رفتن وزن استفاده کنی، هورمون رشد و انسولین ربطی به تراپی ندارند، شما تراپی رو آخر دوره شروع کن با همون پروتکل پست بالایی. کم که تا حدی میشه چون به هر حال هرمونهای آنابولیک سطحشون پایین میاد. حین دوره نیازی نداری به تستوسترون بدنت اما اگه دوره ات طولانیتر بود میشد هر دو هفته یکبار اچ سی جی مصرف کرد که بیض ه ها تحریک به فعالیت باشند و زیاد تحلیل نرند اما ۶ هفته دوره کوتاهی هست نیازی به اینکار نیست و آخر دوره میتونی با همون مصرف اچ سی جی دوباره فعالشون کنی . البته میتونی بجای آرومازین از همون نولوا یا توماکسیفن استفاده کنی، اما اچ سی جی حتما نیازه و ویتامین ای.

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال ali500 آواتار ها
    حالت من
    Mehraboon
    1,526 بار در 287 پست
      از ایشان تشکر شده است

یعنی مشکلی نیست که حین تراپی سوما و انسولین را ادامه بدم ؟
    اثر سوما به خاطر پایان استروئید ها خیلی کم نمیشه ؟
    برای همین گفتم 12 واحد سوما بزنم اون موقع .
    من قراره سوما LG استفاده کنم .
    آیا با کیفیت این نوع سوما آشنایی دارید که فرمودید 12 واحد زیاد هست ؟

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از ali500 عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

نه مشکلی نیست چون ربطی به هورمونهای ج ن س ی ندارند، اثر که کم میشه چون وقتی هورمونهای آنابولیکی بدن بالا باشه قدرت جذب و همچنین سنتز پروتئین و بافت عضلانی بالاست و اگه تمرین شدید داشته باشی سریعتر پیشرفت حاصل میکنی اما این موضوع رو با پایان مصرف استروئیدها نمیشه به سادگی با بالا بردن میزان مصرف هورمون رشد جبران کرد، از طرفی کبد شما یک ظرفیتی برای پروسه کردن هورمون رشد و تولید پپتیدهای مختلف رشدی از جمله ای جی اف ۱ داره و به همین خاطره که دوز بالاتر الزاما به معنی نتیجه بهتر نیست معمولا بالاتر از ۸ واحد اونم در شرایط پیشرفته توصیه نمیشه چون بیشتر از این فایده نداره، کلا هورمونهای استرویدید که مورد تائید باشند با خلوص ۹۹ در صد به بالا و قدرت عمل یا همون potency بالا دارند و فرقی ندارند مگر اینکه از یک لب زیر زمینی باشند

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند: