سفارش تبلیغات

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 6 به 10 از 21

موضوع: اصول داوري و روش صحيح فيگور گيري

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Sufia نمایش پست ها
    آیا در مسابقات فیگور کول هم جزو فیگورهای اجباری شده؟

خير.

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال mohsen_sh آواتار ها
    حالت من
    Relax
    947 بار در 180 پست
      از ایشان تشکر شده است

اقا پیمان اگر حین فیگور گیری یکی از عضلات بدنساز بگیره به عنوان مثال ساق پا و چند لحظه از فیگور گرفتن عقب بمونه براش امتیاز منفی محسوب میشه ؟؟؟
    بد بخت شدم رفت

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از mohsen_sh عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

بله قانونا بايد امتياز مفي بگيره . چون همانطور كه ميدونيم مسابقه بدنسازي هست و بدنسازي قهرمان بايد بشه كه همه جوره اول باشه هم از لحاظ بدن و هم از لحاظ علم و كسي كه بدنش روي سكو ميگيره ناشي از برنامه ريزي غلطش هستش . البته توي ايران اين قضيه صدق نميكنه چون مسابقات هميشه با تاخير برگزار ميشه و بنابراين اگر بدن ورزشكار روي سكو بگيره چيز عجيبي نيست چون ورزشكار جوري برنامه ريزي ميكنه كه با اون ساعتي كه آقايون ميگن مسابقه بده و وقتي تاخير هاي يكي دو ساعته ميندازن همچين اتفاقاتي طبيعي هستش . براي همين فكر نميكنم داوران در ايران امتياز منفي بدن اما در مسابقات بين المللي امتياز منفي محسوب ميشه .

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال mahdij آواتار ها
    حالت من
    Khoonsard
    1,322 بار در 275 پست
      از ایشان تشکر شده است

1.چند وقت بود که می خواستم این سوال را بپرسم .تقریبا همه ما روش گرفتن فیگور قفسه سینه از پهلو را تا حدودی بلدیم . ولی شما در عکس هایت به طرز زیبایی این فیگور را اجرا می می کنی ( شانه ها هم بالا پایین نیستند , زاویه دست, نشان دادن حجم کلی و...) دوست دارم روش صحیح این فیگور رادر اینجا کامل بیان کنی؟
    2. در مسابقات با توجه به اینکه شرکت کنندگان روی سکو هستند و داوران پایین تر از آنها, گاهی دیده می شود که ورزشکار بعضی فیگورها را عمدا به سمت پایین می گیرد . نظرت در این مورد چیست؟

گفتی که دلتنگی نکن آخ مگه میشه نازنین

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از mahdij عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdij نمایش پست ها
    1.چند وقت بود که می خواستم این سوال را بپرسم .تقریبا همه ما روش گرفتن فیگور قفسه سینه از پهلو را تا حدودی بلدیم . ولی شما در عکس هایت به طرز زیبایی این فیگور را اجرا می می کنی ( شانه ها هم بالا پایین نیستند , زاویه دست, نشان دادن حجم کلی و...) دوست دارم روش صحیح این فیگور رادر اینجا کامل بیان کنی؟
    2. در مسابقات با توجه به اینکه شرکت کنندگان روی سکو هستند و داوران پایین تر از آنها, گاهی دیده می شود که ورزشکار بعضی فیگورها را عمدا به سمت پایین می گیرد . نظرت در این مورد چیست؟

1. در زمان اجراي اين فيگور بايد عضله سينه اي كه به سمت داور هست را منقبض كنيد و آن يكي سينه را با بازويتان به سمت سينه مقبض شده فشار دهيد . خيلي ها خودشان را به سمت داور سرپايين ميكنند كه اين اشتباه هستش . فاصله داوران جوري تنظيم شده كه شما بايد اين را در نظر داشته باشيد كه داريد روبروي آينه فيگور ميگيريد و فقط به سمت هر 3 يا 5 داور يه مقدار چرخش و مكث داشته باشيد كه اجازه امتياز را به آنها بدهيد .
    خيلي ها فكرز ميكنند در فيگور جفت بازو فقط داوران به بازوها نمره ميدهند اما اشتباه هستش داوران در تمامي فيگور ها به كل بدن نمره ميدهند . مثلا در فيگور جفت بازو اگر پاها ضعيف باشد و عضلات بالاتنه خوب باشند باز هم امتياز منفي ميگيريد و چون اسم فيگور جفت بازوست به معني امتياز فقط به بازو ها نيست . باز هم نميشه در اين قسمت به طور كل نحوه اجراي فيگور را گفت . چون طرز بيانش را نميدانم .
    2. اشتباه محض است و مختص به ورزشكاران بي تجربه . فاصله داوران جوري تنظيم شده كه احتياج به اينكار نيست . داوران بيش از هر چيز به نحوه صحيح فيگور گيري نمره ميدهند .

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین