سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: محسن قرآن نویس: به ایرانی‌بودنم افتخار می‌کنم

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض محسن قرآن نویس: به ایرانی‌بودنم افتخار می‌کنم

محسن قرآن‌نویس در عرصه پرورش‌اندام ایران، بدنسازی پرسابقه است. او بیش از یک دهه در مسابقات متعدد استانی و کشوری شرکت کرده و در چند مقطع نیز به عضویت تیم ملی درآمده است. او پیش از تشکیل فدراسیون، یک بار به عضویت تیم ملی درآمد و در بازی‌های آسیایی دوحه نیز یکی از نمایندگان پرورش‌اندام ایران بود، اما آنچه که بزرگترین موفقیت دوران ورزشی وی را رقم زد، در مسابقات «بادی‌کلاسیک» بود که محسن توانست اولین ایرانی باشد که در رقابت‌های جهانی مدال کسب می‌کند. * چه شد که از پرورش‌اندام رسیدی به بادی‌کلاسیک؟
    ـ ژنتیکم اجازه می‌دهد که در هر 2 رشته شرکت کنم و خوشحالم که برای اولین بار در مسابقات بادی‌کلاسیک شرکت کردم و مدال گرفتم.
    * سطح مسابقه جهانی بادی‌کلاسیک چطور بود؟
    ـ از تمام کشورهای مهم دنیا، نماینده آمده بود. در این مسابقه، قهرمانی 3 دوره اروپا و قهرمان سال گذشته جهان را بردم. در دنیا به بادی‌کلاسیک اهمیت زیادی می‌دهند.
    * امسال در مسابقات جهانی پرورش‌اندام هم شرکت کردی ولی در دوحه نتیجه چندان خوبی نگرفتی؟
    ـ قبل از مسابقه جهانی دوحه پایم آسیب دید و 25 روز تمرین پا انجام ندادم. البته نتیجه‌ای که به دست آوردم خیلی هم بد نبود و هشتم شدم.
    * در دوحه چند کیلو بودی؟
    ـ 98 کیلو.
    * در مسابقه بادی‌کلاسیک چند کیلو بودی؟
    ـ 85 کیلو.
    * چطور در عرض یک ماه 13 کیلو وزن کم می‌کنی؟
    ـ این اراده‌ای است که خداوند به من داده. شگردهایی هم وجود دارد که می‌توانم وزنم را تغییر دهم.
    * تقریباً همه کارشناسان معتقدند که بازی‌کردن با وزن تا این حد، خطرناک است.
    ـ من بیشتر از 50 بار در سطوح مختلف مسابقه داده‌ام. 50 بار مسابقه دادن، یعنی 50 بار رژیم گرفتن. در این مدت نکات زیادی آموخته‌ام که با اتکای به آنها می‌توانم، در اوزان مختلف مسابقه بدهم.
    * در سال 2004 وقتی به عضویت تیم ملی درآمدی، با 92 کیلو به دسته سنگین‌وزن رفتی و هر چه اصرار کردند حاضر نشدی به 90 کیلو بیایی. همان موقع که با هم صحبت می‌کردیم، چه می‌گفتی حاضر نیستم 2 کیلو عضله بسوزانم چرا که برای آن خیلی زحمت کشیده‌ام. اما حالا محسن قرآن‌نویس به سادگی از 98 کیلو به 86 کیلو می‌رسد. آن موقع اشتباه می‌کردی یا امروز؟
    ـ آن موقع به این علم نرسیده بودم. در حال حاضر شگردهایی یاد گرفته‌ام که با 85 کیلو وزن، 2 برابر سال 2004 سایز دارم. چگالی امروزم با آن موقع قابل مقایسه نیست. آن موقع به ما تلقین می‌کردند که اگر وزن کم کنیم، عضلاتمان می‌ریزد اما الآن می‌دانم چیزی به اسم «ریزش» وجود ندارد.
    * در مسابقات بادی‌کلاسیک، آزمایش دوپینگ دادی؟
    ـ بله. در هر وزن از دو نفر به صورت تصادفی آزمایش می‌گرفتند که قرعه آزمایش دوپینگ به نام من خورد.
    * وقتی همراه با چند بدنساز دیگر بدون هماهنگی با فدراسیون به مسابقات دوحه رفتی، عنوان شد که مشکل تست دوپینگ داشتی و محروم هستی. در این خصوص توضیح می‌دهی؟
    ـ اگر خاطرتان باشد، آخرین دفعه‌ای که به عضویت تیم ملی درآمدم، مسابقه آسیایی 2007 بود که به هنگ‌کنگ اعزام شدیم و حتماً همه به خاطر دارند که نتیجه آزمایش من و فریدون حقی دیر رسید و ما با وجود اینکه به هنگ‌کنگ رفتیم ولی نتوانستیم روی صحنه برویم. همان موقع وقتی برگشتیم، اعلام شد نتیجه آزمایش دوپینگ رسیده و هیچ کدام از نمونه‌ها مثبت نبوده است. حالا از آن‌هایی که می‌گویند محسن قرآن‌نویس دوپینگ کرده و محروم است، می‌پرسم از سال 2007 تا حالا، در کدام مسابقه از من تست دوپینگ گرفته شده که محروم شده‌ام؟! من به این حرف‌ها توجه نمی‌کنم، برایم مهم است که با پرچم ایران به دوحه رفتم و در مادرید هم پرچم پرافتخار کشورم را بالا بردم. نرفتم که از کشور دیگری شرکت کنم...
    * واقعاً پیشنهادی داشتی؟
    ـ بله. از اسپانیا و ایتالیا پیشنهاد داشتم.
    * چرا در مسابقات فدراسیون شرکت نمی‌کنی؟
    ـ من از فدراسیون ایران راضی نیستم. فقط طعم محرومیت را چشیده‌ام. می‌گویند چون به مسابقه دوحه رفته‌ای، مادام‌العمر محروم هستی. مشکلی نیست! اما این افتخار را دارم که نماینده ایران در مسابقات جهانی واقعی بوده‌ام.
    * برنامه آینده‌ات چیست؟
    ـ دعوت‌نامه مسابقه آماتوری آرنولد کلاسیک را دارم که مسابقه ارزشمندی است. از مسابقه جایزه بزرگ نروژ هم دعوت‌نامه دارم که احتمالاً در آن شرکت می‌کنم.
    * حرف آخر؟
    ـ از مسئولان خواهش می‌کنم که به این رشته توجه کنند. در ایران استعدادهای زیادی داریم که می‌توانند قهرمان آسیا و جهان شوند. باید برای این استعدادها ارزش قائل شد تا این بچه‌ها نسوزند. ایران هم بالاخره در مسابقات جهانی شرکت می‌کند، اما حیف است که دیر شود و این فرصت ساده از دست برود.
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال mahdij آواتار ها
    حالت من
    Khoonsard
    1,322 بار در 275 پست
      از ایشان تشکر شده است

ضمن تقدیر از آقای قرآن نویس که در اولین حضورش در این رشته از پرورش اندام کار خارق العاده ای کرد , می بینیم که بادی کلاسیک هم کم کم دارد جایگاه واقعی اش را در ایران مانند سایر کشور های مطرح باز می کند. رجوع شود به پست (( چرا بادی کلاسیک نه بادی بیلدینگ))!

گفتی که دلتنگی نکن آخ مگه میشه نازنین

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از mahdij عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

این مهدی جودکی هم از هر فرصتی استفاده میکنه تا بادی کلاسیک رو بندازه جلو

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال mahdij آواتار ها
    حالت من
    Khoonsard
    1,322 بار در 275 پست
      از ایشان تشکر شده است

خیلی خب مهندس ! دارم برات!!

گفتی که دلتنگی نکن آخ مگه میشه نازنین

8. یک کاربر برای این پست سودمند از mahdij عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال amirkia آواتار ها
    995 بار در 167 پست
      از ایشان تشکر شده است

من كه فرقي بين بادي كلاسيك و پرورش اندام تو ايران نمي بينم فقط بين وزن كشيش و اندازه قد فكر كنم باهم فرق دارند .