سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: قاضی‌القضات پرورش‌اندام ایران کیست؟

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض قاضی‌القضات پرورش‌اندام ایران کیست؟

بشير آنلاين: دورة چهار ساله فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام به پایان رسید و احکام مسئولین کمیته‌های مختلف نیز با اتمام، این دوره پایان یافت.
    به نظر می‌رسد با توجه به انتخاب مجدد ناصر پورعلی‌فرد و کسب چهار سال تجربه و کار با افراد مختلف و همچنین اظهارات اخیر وی باید منتظر تغییر و تحولات جدیدی در ساختار کمیته‌ها باشیم. در این میان به جرأت می‌توان از کمیته داوران به عنوان مهم‌ترین کمیته در فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام نام برد. کمیته‌ای که روی انتخاب و عملکرد داوران نقش اصلی را ایفا می‌کند و در همین راستا جوابگوی شکایات مربوط به داوری می‌باشد اما پس از 2 سال هنوز این کمیته بدون رئیس و با تلاش و دبیری امید جبلی اداره می‌شود، در همین راستا با تنی چند از داوران و پیشکسوتان گفت‌وگویی داشتیم و نظرات ایشان را در مورد مشکلات موجود در این کمیته و معرفی سه نفر از افراد مورد تأییدشان جهت احراز پست ریاست کمیته داوران خواستار شدیم که در زیر می‌خوانید:
    محمد ذات‌پرور: علیشاهی، خودم و عبداللهی در این فدراسیون برای کمیته داوران اهمیت کمی قائل شده‌اند. ورزشکاران مشکلات و هزینه زیادی را برای آماده‌سازی تحمل می‌کنند و به امید این هستند که مورد قضاوت عادلانه‌ای قرار بگیرند در این میان است که نقش داوری و کمیته داوران به چشم می‌آید و برای اینکه داوری خوب و کم‌اشتباهی داشته باشیم می‌بایست دارای یک کمیته داوران منسجم و فعال باشیم.
    به نظر من جوانگرایی بسیار خوب است اما در داوری و نه در پست ریاست داوری. رئیس این کمیته باید دارای سابقه داوری بین‌المللی باشد همچنین از نظر سن و سال و تجربه باید در حدی باشد که همه داوران باسابقه او را قبول داشته باشند.
    من خود به شخصه نمی‌توانم قبول کنم که پس از چند دهه داوری ملی و بین‌المللی فردی با سن و سال و تجربه کم به من دستور بدهد. متأسفانه در همین راستا هم مشکلاتی را در بابل داشتیم که امیدوارم هر چه سریع‌تر برطرف شود.
    به نظر من افرادی چون کامران علیشاهی، خودم و عبداللهی برای ریاست این کمیته مناسب هستیم.
    امیر بیات: فقط امید جبلی
    در حال حاضر کمیته داوران نداریم که بخواهیم در مورد وضعیت آن صحبت کنیم.
    آقای جبلی به عنوان دبیر کار می‌کند و من به شخصه تشکر می‌کنم که تمام زحمات را برعهده گرفته است.
    کمیته داوران چون رئیس ندارد بنابراین هیچ کس مسئول نیست وقتی مشکلی پیش آید کسی جوابگو نخواهد بود.
    امید جبلی هم به عنوان دبیر می‌تواند جوابگو نباشد و توقعی هم از او نمی‌رود. وی در این 2 سال خیلی خوب و فعال بود. به نظر من در صورت استفاده از امید جبلی یا هر کس دیگری می‌بایست وی دارای مسئولیت باشد تا بتواند جوابگو باشد.
    به نظر من، هر چه سریع‌تر می‌بایست یک مسئول و رئیس برای کمیته داوران در نظر گرفته شود. اگر یک روز شکایت شود این شکایت پیش چه کسی باید برده شود و ناظر روی عملکرد داوران به عهده چه کسی خواهد بود؟
    به نظر من بهترین گزینه در شرایط فعلی امید جبلی می‌باشد.
    چون هم جوانگرایی می‌شود و هم فعال است از طرفی دارای حکم بین‌المللی داوری نیز می‌باشد.
    ما برای پست ریاست افراد زیادی را داریم ولی به نظر من مهم است که این فرد بتواند فعال باشد و برای این کار وقت زیادی اختصاص دهد. حال که روی امید جبلی تجربه خوبی داشتیم. چه بهتر که خود او رئیس باشد.
    کامران علیشاهی: مسلط و آگاه به قوانین داوری باشد
    کمیته داوران با توجه به سابقه طولانی و قدمت بیش از 50 سال در ایران از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.
    طی این دوران آقایان جعفر رفوگران، ابوالقاسم کاکلی، ابراهیم باقریان، مهدی خانقاه، غلامرضا صادقی و اینجانب عهده‌دار ریاست این کمیته بودیم. متأسفانه پس از قریب به 2 سال که از استعفای شفاهی بنده می‌گذرد و با توجه به حساسیت این کمیته هنوز مسئولین فدراسیون نتوانسته و یا نخواسته‌اند شخصی را که دارای مشخصه‌های لازم یعنی سابقه بیش از 10 سال داوری ملی و بین‌المللی، کارشناس این رشته، مسلط و آگاه به قوانین داوری باشد را انتخاب نمایند.
    با وجود داوران بین‌المللی با سابقه چون آقایان سهراب سرابی، محمد ذات‌پرور، محمد عبداللهی، امیر بیات، خسرو محمدی و دیگران که هر کدام سابقه‌ای طولانی در داوری دارند انتظار می‌رود که مسئولین فدراسیون هر چه زودتر یک نفر را به عنوان ریاست این کمیته معرفی نمایند.
    محمدعلی عبداللهی: انتقاد به کمیته داوران وارد نیست
    به نظر من مهم‌ترین کمیته در فدراسیون کمیته داوری است. 2 سال است که کمیته داوران بدون رئیس و زیر نظر امید جبلی اداره می‌شود. البته در این میان توسط پیشکسوتان و دیگر داوران حمایت می‌شد و کارها به خوبی پیش می‌رفت. به نظر من انتقاد به کمیته داوران وارد نیست ولی دلیل نمی‌شود که این کمیته رئیس نداشته باشد.
    به نظر من هر کسی رئیس بشود، فرقی نمی‌کند و من به نوبه خودم کار داوری را به عنوان وظیفه انجام می‌دهم.
    خسرو محمدی: نظر و خرد جمعی داوران در نظر گرفته شود
    در حال حاضر کمیته داوران بدون رئیس به کار خود ادامه می‌دهد و امید جبلی با کمک دیگران کارها را پیش می‌برد و تا به حال هم مشکل خاصی پیش نیامده است ولی طبق قانون کمیته‌ها می‌بایست رئیس داشته باشند.
    از طرفی وقتی کمیته داوری توسط دبیر کمیته خوب عمل می‌کند، چه بهتر که یک رئیس و یک دبیر داشته باشد، تا بازدهی کار کمیته بالاتر رود.
    به نظر من رئیس کمیته داوران باید دارای تجربه زیاد و کارشناس این رشته باشد البته منظورم از تجربه زیاد این نیست که حتماً پیشکسوت باشد، چرا که افراد زیادی هستند که با سن کم دارای معلومات و تجربه بالایی در داوری می‌باشند. همچنین رئیس این کمیته باید کسی باشد که همة داوران به حرف او گوش بدهند و او را قبول داشته باشند و به نظر من در انتخاب رئیس این کمیته باید نظر و خرد جمعی داوران در نظر گرفته شود.
    من امید جبلی، خودم و امیر بیات را برای داشتن این پست پیشنهاد می‌کنم.
    امید جبلی: آمادگی دارم
    تا به حال به عنوان دبیر کارها را با کمک پیشکسوتان و دیگر داوران انجام داده‌ام و موافق هستم که این کمیته رئیس داشته باشد که آن فرد می‌تواند هر کسی از جمله خودم هم باشم.
    در حال حاضر آمادگی آن را دارم که به عنوان مسئول کمیته داوران فعالیت کنم کاری که طی 2 سال اخیر انجام دادم و تجربه کافی را در کنار بزرگان داوری کسب کردم.
    در این راه مشکلات کوچکی هم توسط برخی از افراد ایجاد شد. افرادی که تعداد دفعات داوری و شمارة صندلی را مهم‌تر از داوری می‌دانستند ولی باز هم با نظر جمعی داوران این مشکلات برطرف شد.
    به نظر من همة داوران بین‌المللی می‌توانند و لیاقت کسب پست ریاست این کمیته را دارند.
    ولی مشخصه اصلی یک داور یا رئیس کمیته داوران این است که گرایش به هیچ گروه یا فرد خاصی نداشته باشد.
    من طی 2 سال سعی کردم هدف اصلی خودم را در احقاق حق ورزشکاران بدانم و برای همین تمام فعالیت‌های ورزشی خودم را از جمله مربیگری و تیم‌داری قطع کردم تا بتوانم بی‌طرف باشم.
    همچنین نسل جدیدی را به داوران ملی معرفی کردم.
    در تمام کمیته‌ها جوانان فعالیت قابل قبولی داشتند. ولی در داوری این وضعیت مشاهده نمی‌شد. اما حالا داوران جوان در کنار پیشکسوتان داوری می‌کنند و مهم‌تر اینکه این داوران جوان از تمام شهرها و براساس کارنامه داوری انتخاب می‌شوند و در کنار پیشکسوتان از آنها استفاده می‌شود و ارتقاء درجه می‌گیرند.
    احد عبادی: اولین انتخاب کمیته داوران باشد
    کمیته داوران مهم‌ترین کمیته است اما در حال حاضر بلاتکلیف. به همین خاطر مشکلاتی را در مسابقات اخیر داشتیم.
    به نظر من آقای پورعلی‌فرد می‌بایست در اولین انتخاب کمیته‌ها به کمیته داوران بپردازد و فردی را که با درایت و باتجربه باشد را انتخاب کند.
    کسی که سن و سال قابل توجه داشته باشد و همه از او حرف‌شنوی داشته باشند.
    علی زندی
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند: