سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 65

موضوع: تمرين تغذيه و مكمل صحيح براي تيپ بدني اندومورف

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض تمرين تغذيه و مكمل صحيح براي تيپ بدني اندومورف

اندومورف ها
    اندومورف ها داراي بدن پر چرب و درشت استخوان هستند (مانند آقاي رضا زاده ) و از خوردن غذاهاي چرب لذت ميبرند اما بايد از احتمال افزايش توده چربي در بدن خود نگران باشند و در تمام زندگي خود چربي مصرفي بدن را تا حدي كنترل كنند و نگذارند بر ميزان چربي بدن بيش از اين افزوده شود . چون در دوران كات (رژيم قبل از مسابقه ) به مشكل ميخورند و بايد زجر زيادي را تحمل كنند و غير از اين اگر مربي كاملي نداشته باشند از عضلات آنها به دليل طولاني شدن رژيم كاسته ميشود .
    تمرينات اين افراد بايد براي به دس آوردن عضلات بيشتر و كم چرب تر انجام شود . پيشنهاد بنده براي اين افراد در تمرينت استفاده از تكرار هاي حداقل 10 تايي هستش چون كه اگر تكرار هاي اين افراد بالاي 10 باشد تمرين شان مانند دوران رژيم قبل از مسابقات ميشود و اگر زير 10 تكرار باشد عضلات اين افراد بيشتر رو به بي كيفيتي ميرود .
    در كل گفتن اين نكته ضروريست كه تمرينات افراد با تيپ هاي بدني متفاوت بايد با هم فرق داشته باشد .
    افراد اندومورف بايد متابوليسم بدن خود را روبه بالا ببرند . افرادي كه مبتدي هستند و معني متابوليسم را نميدانند بايد بدانند كه متابوليسم يعني سوخت و ساز .
    بايد افراد اندومورف سرعت انجام حركاتشان بيشتر از افراد ديگر باشد و بيت تمرينتا و اجراي ست ها استراحت كمتري كنند . بايد ميزان كالري مصرفي اين افراد كمتر از افراد ديگر بايد اما گشنگي ممنوع . يعني بايد وعده هاي غذايي كوچك تر ولي تعداد وعده هاي مصرفيشان بيشتر باشد .
    تمرني اين افراد نبايد مانند پاورليفتر ها بر مبناي قدرت باشد . بايد با وزنه متعادل تمرين كنند . يعني اگر قراره يك حركت را با 3 ست 10 تايي انجام دهند جوري وزنه را انتخاب كنند كه بدون كمك گرفتن ولي با سختي و تمركز 10 حركت را انجام دهند و نهايتا 1 تكرار را كمك بگيرند .
    افراد اندومورف بايد شكر و تمام مواد غذايي كه با قند غير طبيعي شيرين شده مثل بيسكوييت بستني و .... را از غذاي خود كم كنند . و از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد كلا از خوزدن غذاهاي چرب و شيرين كه با قند غير طبيعي شيرين شده دوري كنند .
    در طول روز سعي كنيد هر روز حداقل 10 دقيقه پياده روي با سرعتي كه بتوانيد با نفر بغل دستي خود صحبت كنيد داشته باشيد .
    در پايان بايد بگم سعي كنيد از مكمل هايي استفاده كنيد كه پر پروتئين و كم كربوهيدرات باشه و از چربي سوز هاي طبيعي مثل گريپ فروت و يا قهوه در طول روز حتما استفاده كنيد .
    در پايان بايد بگم كه اين مسايلي كه در بالا گفتم براي افراد معمولي كه ميخوان بدن خوبي داشته باشن و به دنبال مسابقه هم نيستن بايد عمل شه و فقط براي افراد مسابقاتي نيست . در ضمن سعي كنيد حتما ميوه مصرفي خود را داشته باشيد . چون مصرف ميوه تاثير زيادي روي سوخت چربي ها به صورت غير مستقيم داره كه بعدا در موردش صحبت ميكنيم .
    تمامي مطالب بالا با توجه به تربه و علم خودم نوشته شده . سعي كنيد با رعايت قانون كپي رايت باعث شويد تا ميزان علاقه من براي ادامه اين بحث ها بيشتر بشه .
    در پست هاي بعدي در مورد تيپ هاي بدني ديگر هم توضيح ميدم .
    موفق و مويد باشيد .

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته hamidbarca آواتار ها
    2,945 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

ممنون آقا پیمان واقعا کارت درسته.همه بعد از قهرمانی دیگه خدا رو بنده نیستن ولی شما داری مثل جت فانتوم همینطور اطلاعاتت رو به بقیه میدی
    سوالی که دارم اینه که یکی مثل من که 100 کیلو وزنم هست(البته اگه ولش کنم خیلی راحت بالاتر هم میره) و دوست دارم بازوها و سینهای بزرگ داشته باشم ولی چاقتر هم نشم باز هم همون تکرار های 10تایی برم؟
    البته نمیدونم تو این تاپیک میشه سوال کرد یا نه؟

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از hamidbarca عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

بله . همون تكرار هاي 10 تايي براتون مناسبه .
    شما بايد بر وزن عضلات خود بيافزاييد . اين را بدونيد كه يه بدن در صورت استفاده منظم از مكمل ها و داروها و علم روز نهايتا در يك سال 7 كيلو افزايش وزن داره و وزن بيشتر از اين عضله نيست بلكه چربي هستش .
    بايد هميشه در همه حال از وي 100% استفاده كني . كراتين مصرف نكن . سعي كن از پمپ ها به خصوص پلاسما جت و سوپر پمپ و يا نيتريكس استفاده كني .

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته امین مشرقی آواتار ها
    حالت من
    Badjens
    3,587 بار در 613 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان صادقی پری نمایش پست ها
    اندومورف ها
    اندومورف ها داراي بدن پر چرب و درشت استخوان هستند (مانند آقاي رضا زاده ) و از خوردن غذاهاي چرب لذت ميبرند اما بايد از احتمال افزايش توده چربي در بدن خود نگران باشند و در تمام زندگي خود چربي مصرفي بدن را تا حدي كنترل كنند و نگذارند بر ميزان چربي بدن بيش از اين افزوده شود . چون در دوران كات (رژيم قبل از مسابقه ) به مشكل ميخورند و بايد زجر زيادي را تحمل كنند و غير از اين اگر مربي كاملي نداشته باشند از عضلات آنها به دليل طولاني شدن رژيم كاسته ميشود .
    تمرينات اين افراد بايد براي به دس آوردن عضلات بيشتر و كم چرب تر انجام شود . پيشنهاد بنده براي اين افراد در تمرينت استفاده از تكرار هاي حداقل 10 تايي هستش چون كه اگر تكرار هاي اين افراد بالاي 10 باشد تمرين شان مانند دوران رژيم قبل از مسابقات ميشود و اگر زير 10 تكرار باشد عضلات اين افراد بيشتر رو به بي كيفيتي ميرود .
    در كل گفتن اين نكته ضروريست كه تمرينات افراد با تيپ هاي بدني متفاوت بايد با هم فرق داشته باشد .
    افراد اندومورف بايد متابوليسم بدن خود را روبه بالا ببرند . افرادي كه مبتدي هستند و معني متابوليسم را نميدانند بايد بدانند كه متابوليسم يعني سوخت و ساز .
    بايد افراد اندومورف سرعت انجام حركاتشان بيشتر از افراد ديگر باشد و بيت تمرينتا و اجراي ست ها استراحت كمتري كنند . بايد ميزان كالري مصرفي اين افراد كمتر از افراد ديگر بايد اما گشنگي ممنوع . يعني بايد وعده هاي غذايي كوچك تر ولي تعداد وعده هاي مصرفيشان بيشتر باشد .
    تمرني اين افراد نبايد مانند پاورليفتر ها بر مبناي قدرت باشد . بايد با وزنه متعادل تمرين كنند . يعني اگر قراره يك حركت را با 3 ست 10 تايي انجام دهند جوري وزنه را انتخاب كنند كه بدون كمك گرفتن ولي با سختي و تمركز 10 حركت را انجام دهند و نهايتا 1 تكرار را كمك بگيرند .
    افراد اندومورف بايد شكر و تمام مواد غذايي كه با قند غير طبيعي شيرين شده مثل بيسكوييت بستني و .... را از غذاي خود كم كنند . و از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد كلا از خوزدن غذاهاي چرب و شيرين كه با قند غير طبيعي شيرين شده دوري كنند .
    در طول روز سعي كنيد هر روز حداقل 10 دقيقه پياده روي با سرعتي كه بتوانيد با نفر بغل دستي خود صحبت كنيد داشته باشيد .
    در پايان بايد بگم سعي كنيد از مكمل هايي استفاده كنيد كه پر پروتئين و كم كربوهيدرات باشه و از چربي سوز هاي طبيعي مثل گريپ فروت و يا قهوه در طول روز حتما استفاده كنيد .
    در پايان بايد بگم كه اين مسايلي كه در بالا گفتم براي افراد معمولي كه ميخوان بدن خوبي داشته باشن و به دنبال مسابقه هم نيستن بايد عمل شه و فقط براي افراد مسابقاتي نيست . در ضمن سعي كنيد حتما ميوه مصرفي خود را داشته باشيد . چون مصرف ميوه تاثير زيادي روي سوخت چربي ها به صورت غير مستقيم داره كه بعدا در موردش صحبت ميكنيم .

نقل قول :
    بايد هميشه در همه حال از وي 100% استفاده كني . كراتين مصرف نكن .

با تشکر از پیمان عزیز به خاطر این اطلاعات مفید. متاسفانه من به خاطر نداشتن اطلاعات کافی دارم از کراتین مونوهیدرات استفاده می کنم(همراه آمینو 2222) در حالی که بدنم دارای تیپ آندرومورف هست میخواستم بپرسم آیا ادامه این روند مضر خواهد بود؟ البته من سایر نکاتی که شما ذکر کردین مثل نوع تمرین و شکل تغذیه و همینطور تمرین هوازی رو رعایت می کنم.
    سوال دوم هم این هست که تو بدنهای تیپ آندرومورف یه قسمتهایی از بدن خیلی سخت کات میشه و به نوعی شاید اصلا" نمی شه! مثلا" عضلات بازو همیشه یه حالت لختی دارن و هرگز سخت و کات نمیشن یا عضلات پا و شکم که به خاطر رژیم فرم پیدا می کنن و سایز کم می کنند اما به شکل عضلانی دلخواه در نمیان. برای حل مشکلات این چنینی باید چیکار کنیم؟
    ویرایش توسط امین مشرقی : ۱۳۸۸-۱۲-۲۶ در ساعت ۱۰:۳۱ بعد از ظهر

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از امین مشرقی عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

شما از من رژيم ميخواي بدون اين كه من از رژيمي كه لان پيروي ميكني و مكمل ها و داروهاتون و روند تمرينيتون آگاه باشم تا اصلاحش كنم . اينجوري نميشه دوست من .
    شما بايد اول برنامه تمريني و تغذيه تان و ..... را بگوييد تا من بگم چطور مشكلت را حل كني .
    اينم كه هر كس گفته بدن اندومورف كات نميشه كذب محضه .
    بزاريد چند قهرمان اندومورف براتون مثال بزنم كه در مسترالمپيا صاحب عنوان بودند و دو تا شون قهرمان مستر بودند .
    آقاي دوريان يتس و آقاي جي كاتلر .
    در ايراني ها هم كه به وفور ديده ام .
    شما همه برنامه هايت را بنويس تا برات بگم ايرادتو . چون احتمال 90% رژيم شما اشتباهه و يا اين كه شما عجله داريد .
    در ضمن مربي اي كه به شما آمينو داده فقط قصد پر كردن جيبش را داشته و بس. مگر ميخواي مسابقات وايسي كه آمينو به شما داده ؟
    چربي سوز ارجه تره براي شما تا آمينو .

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرینآخرین