سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 10

موضوع: فواید چای سبز

عضو اخراجی
    حالت من
    Movafagh
    2,720 بار در 554 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض فواید چای سبز

اخيراً اثبات شده است كه چاي سبز در مقايسه با پلي‌فنول‌هاي (Polyphenols) شناخته شده در ويتامين‌هاي آنتي‌اكسيدان مانند E و C مصونيت بسيار بيشتري را در مقابل راديكال‌هاي آزاد ايجاد مي‌كند. همچنين چاي سبز به عنوان يك آنتي‌اكسيدان در حدود 6 درصد از چاي سياه مؤثرتر است.

چاي مي‌تواند تنوع خوبي براي طرفداران پروپاقرص قهوه باشد. آسيايي‌ها قرن‌هاست كه از فوايد نوشيدن چاي سبز براي سلامتي بهره برده‌اند. در حال حاضر، مطالعات علمي ثابت كرده‌اند كه از حدود چهار هزار سال پيش در فرهنگ عامه و نيز در فرهنگ پزشكي از خواص چاي براي رسيدن به سلامتي و حفظ آن استفاده بسيار شده است.

چاي سبز

اخيراً اثبات شده است كه چاي سبز در مقايسه با پلي‌فنول‌هاي (Polyphenols) شناخته شده در ويتامين‌هاي آنتي‌اكسيدان مانند E و C مصونيت بسيار بيشتري را در مقابل راديكال‌هاي آزاد ايجاد مي‌كند. همچنين چاي سبز به عنوان يك آنتي‌اكسيدان در حدود 6 درصد از چاي سياه مؤثرتر است.

چاي سبز از طريق قراردادن برگ چاي سياه تازه چيده شده در معرض بخار ملايم توليد مي‌شود، در حالي كه براي توليد چاي سياه برگ‌هاي چاي اكسيده مي‌شوند كه اينكار موجب نابودي برخي از تركيباتي مي‌گردد كه داراي اثرات آنتي‌اكسيداني و ضد سرطاني مي‌باشند (اين تركيبات در چاي سبز باقي مي‌مانند).

سرطان‌هاي دستگاه گوارش مانند سرطان معده، روده كوچك، لوزالمعده و سرطان روده بزرگ از انواع سرطان‌هايي هستند كه چاي سبز در جلوگيري از بروز آنها بيشترين تأثير را از خود نشان داده است. همچنين، كاهش ريسك بروز سرطان‌هاي ريه، پروستات، مثانه و سرطان پوست را نيز مي‌توان به عنوان ديگر فوايد نوشيدن چاي سبز برشمرد.

فوايد ديگر

كاهش كلسترول:

پژوهشگران دريافته‌اند كه نوشيدن چاي سبز مي‌تواند باعث كاهش كلسترول بد خون گردد، و اينكه كساني كه از چاي سبز استفاده مي‌كنند مي‌توانند تقريباً دو برابر افراد ديگر (كه از چاي استفاده نمي‌كنند) غذاهاي حاوي كلسترول استفاده كنند، ولي در عين حال مقدار كلسترول خونشان در مقايسه با افراد ديگر يكسان باقي بماند. اين نكته مي‌تواند براي بدنسازاني كه در خارج از فصل مسابقات مقادير زيادي از غذاهاي با كلسترول بالا مصرف مي‌كنند بسيار حائز اهميت باشد.

چاي سبز بارها مورد آزمايش قرار گرفته، و اين مسأله اثبات شده است كه مي‌تواند در كاهش فشار خون و نيز بهبود وضعيت قربانيان حملات قلبي بسيار سودمند باشد.

كاهش قند خون

بيماران ديابتي مي‌توانند با نوشيدن چاي شاهد كاهش قند خونشان باشند. ممكن است شما از قبل با روش‌هاي رژيمي كنترل قند خون آشنايي داشته باشيد، ولي با افزودن چاي به رژيم خود مي‌توانيد هميشه قند خونتان را ثابت نگه داريد.

مقابله با عوامل ويروسي و باكتريايي

مشاهده شده است كه چاي سبز مانع از گسترش بيماري‌ها مي‌گردد. برخي تركيبات موجود در چاي (tea catechins) چنان خواص ضد ويروسي و ضد باكتريايي قوي دارند كه باعث مي‌شوند چاي در درمان هر چيزي (از پوسيدگي دندان گرفته تا ايدز) مؤثر واقع شود.

از ميان ديگر فوايد چاي مي‌توان به طور خلاصه به موارد زير اشاره كرد:

* بهبود ساختار خوني

* جلوگيري از بروز آرتروز و پوكي استخوان

* بهبود ساختار استخواني

* جلوگيري از ايجاد لخته‌هاي خطرناك خوني

* جلوگيري از بروز ديابت نوع 2 و كمك به درمان آن

* مفيد براي افراد مبتلا به بيماري پاركينسون

* جلوگيري از بروز مشكلات تنفسي

* سوزاننده كالري: از آنجا كه چاي سبز در كنترل وزن مؤثر است، بايد هميشه به عنوان بخشي از يك رژيم غذايي سالم مصرف گردد. چاي سبز باعث افزايش مصرف انرژي گشته و با استفاده از خواص ترموژنيكي كه دارد، موجب افزايش نرخ چربي‌سوزي مي‌گردد.

ويتامين‌ها و مواد معدني

ويتامين‌هاي موجود در چاي

* ويتامين B1 (تيامين): با تبديل غذا به انرژي در توليد انرژي دخالت مستقيم دارد. باعث افزايش اشتها و بهبود فرآيند هضم غذا گرديده و براي رشد و توليد مثل ضروري است.

* ويتامين B2 (ريبوفلاوين): مفيد در سلامت پوست، چشم‌ها، سيستم عصبي و متابوليسم انرژي

* ويتامين B6: به آزادسازي انرژي از غذا كمك كرده و متابوليسم پروتئين را افزايش مي‌دهد.

* ويتامين C: در درمان زخم‌ها و بهبود شكستگي‌ها مؤثر است. همچنين، با برخي از عفونت‌هاي ويروسي و باكتريايي شايع مقابله مي‌كند.

* ويتامين K: از لخته‌شدن خون جلوگيري كرده و به ايجاد متابوليسم استخواني كمك مي‌كند.

* كاروتن: طي فرآيند هضم به ويتامين A تبديل مي‌شود. در سلامت پوست و تقويت بينايي مؤثر است.

* فوليك اسيد: كمك به شكل‌گيري سلول‌هاي قرمز خون و ژن‌ها

مواد معدني (چاي سرشار از مواد معدني است)

* منگنز: براي رشد و نمو بدن حياتي است.

* پتاسيم: براي حفظ ضربان قلب منظم و عادي ضروري مي‌باشد.

* روي: در فرآيند توليد مثل مؤثر بوده و به التيام زخم‌ها كمك مي‌كند.

* فلورين: از دندان‌ها محافظت كرده و باعث تقويت استخوان‌ها مي‌گردد.

پلي‌فنول‌ها (چاي سرشار از مواد آنتي‌اكسيدان مي‌باشد)

* فلاونويدها و كاتچين‌ها (يك تركيب شيميايي كه از برخي گياهان استخراج شده و از نظر شيميايي وابسته به فلاون‌ها مي‌باشد: (CATECHINS) هر دو از تركيبات پلي‌فنوليك هستند كه با عوامل ايجاد بيماري‌ها قلبي و راديكال‌هاي آزاد سرطان‌زا مقابله مي‌كنند.

با توجه به مطالب ذكر شده در اين مقاله و ديگر تحقيقات به عمل آمده در خصوص اثرات چاي، چنين به نظر مي‌رسد كه مصرف مداوم و به اندازه چاي در رژيم روزانه مي‌تواند در درمان بسياري از بيماري‌هاي ريز و درشتي كه گريبان‌گير افراد جامعه است، بسيار مؤثر باشد. از طرف ديگر، ورزشكاراني كه تمرينات شديدي را دنبال مي‌كنند نيز بايد در رژيم روزانه خود جاي خاصي براي چاي‌باز كنند تا از اثرات بي‌شمار آن بي‌نصيب نمانند.

منبع: اينترنت

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از sajjad 1368 عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

من روزی 4 تا 6 لیوان چای سبز می خورم اما تازگی ها یه جوری شدم همش معذرت می خوام"حالت تهوع" دارم ممکنه علتش چای سبز باشه؟؟؟؟
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

بله ممكنه . براي همين شركت هاي مكمل سازي مكمل هايي به صورت كپسول ارائه داده اند كه اسمش هم همان چاي سبز هست براي كساني كه با مزه و .... چاي سبز مشكل دارند .

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال imanfitness آواتار ها
    حالت من
    Ashegh
    1,032 بار در 193 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط sara65 نمایش پست ها
    من روزی 4 تا 6 لیوان چای سبز می خورم اما تازگی ها یه جوری شدم همش معذرت می خوام"حالت تهوع" دارم ممکنه علتش چای سبز باشه؟؟؟؟
    سارا خانم گفتی چای سبز منو به یاد یه خاطره انداختی.با داییم که راننده ماشین سنگین هست داشتم میرفتم شیراز پیش خانواده.تو راه که بودیم داییم گفت ایمان یه لیوان چایی برام بریز.منم براش ریختم ولی نمی دونم چی شد که وقتی خواستم بهش بدم دیدم یه دونه پشه کوره (از اونایی که سبز رنگه)افتاده تو چاییش.اومدم برش دارم داییم گفت :دستش نزن.پشه نیست چای سبزه.خلاصه ازم گرفت و تا تهش خورد.من که داشتم بالا می اوردم.گفتم که بگم حواست باشه چای سبز می خوری حواست به این پشه کوره باشه که توش نباشه
    عضو کلوب کاربران فعال

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از imanfitness عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط imanfitness نمایش پست ها
    سارا خانم گفتی چای سبز منو به یاد یه خاطره انداختی.با داییم که راننده ماشین سنگین هست داشتم میرفتم شیراز پیش خانواده.تو راه که بودیم داییم گفت ایمان یه لیوان چایی برام بریز.منم براش ریختم ولی نمی دونم چی شد که وقتی خواستم بهش بدم دیدم یه دونه پشه کوره (از اونایی که سبز رنگه)افتاده تو چاییش.اومدم برش دارم داییم گفت :دستش نزن.پشه نیست چای سبزه.خلاصه ازم گرفت و تا تهش خورد.من که داشتم بالا می اوردم.گفتم که بگم حواست باشه چای سبز می خوری حواست به این پشه کوره باشه که توش نباشه
    من خداروشکر تا حالا پشه تو چایم ندیدم امیدوارم هیچ وقتم نبینم اما هر سری که می خورم بوی سیگار خفم می کنه
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین