صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 42

موضوع: ال-آرژنین چیست؟؟؟

 1. #1
  عضو پیشرفته سیمرغ قله ی قاف آواتار ها
  تاریخ عضویت
  آذر ۱۳۸۸
  محل سکونت
  ایران...
  نوشته ها
  530
  حالت من
  Movafagh
  تشکر
  1,562
  3,320 بار در 534 پست
   از ایشان تشکر شده است

  پیش فرض ال-آرژنین چیست؟؟؟

  آمینو اسید عضله ساز

  ال_آرژنین چیست و از چه منابعی تامین می شود؟ آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری است {آرژنین سازنده بلوک پروتئنی است که باعث اتساع عروق می شود}

  وهم اکنون می دانیم که ارژنین ماده ی اولیه گاز نیتریک اکسید است.

  ارژنین جزء ان دسته از امینو اسیدهاست که بدن قادر به ساختن ان به صورت طبیعی نیستو باید مقدار مورد نیازش رااز خارج تامین کند به همین دلیل بسیار مهم استکه دقت کنیم تا وعده های غذایی غنی از ارژنین باشند.

  ارژنین در آجیل و دانه های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می شود.همچنین می توان مقداری آرژنیندر شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

  آرژنین چه وظیفه ای در بدن به عهده می گیرد وتحقیقات دانشمندان چه مدارکی را در حمایت از این آ مینو اسید ارائه می دهد؟

  آرژنین برای به انجام رسیدن بسیاری از پروسه های مربوط به فیز یو لوژی عضلات ضروری است.

  این پروسه ها شامل ترشح هورمون ها افزایش تولید هورمون رشد پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض.

  به دلیل این که آ رژنین ماده اولیه و تشکیل دهنده نیتریک اکسید است:اغلب به منظور تقویت قوای ***ی نیز استفاده می شود.

  مکمل های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته اند و همچنین این آمینو اسید قادر به پاکسازی رادیکالهای آزاد از خون،بهبود عملکرد سیگنال های سلول های عضلانی،رها سازی هورمون رشد،حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

  بدنسازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک نیز به آرژنین علاقمند باشند زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاف می افتد باعث میشود تا بدن ظاهری نرم و پف آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد بر آمدگی به نظر برسند. حفظ نیتروژن بوسیله مصرف نیتروژن مسئله ای است که بین بدنسازان و دانشمندان مورد توافق است.همچنین اعتقاد بر این است که آرژنین قطعا برای رشد مؤثر است که به سبب توانایی در اتساع عروق و سهم آن در سنتز پروتئین است.

  چه آفرادی به آرژنین نیاز دارند و چه مقدار از آن کمبود محسوب میشود


  هر کسی .افرادی که بیشترین میزان نیاز را به آرژنین دارند؛نوجوانان ، بچه های کمتر از هفت سال ،قهرمانان ،اشخاصی که سعی دارند وزن خود را کاهش دهند و افراد مسن.

  در افراد بزرگسال ،آرژنین یک آمینو اسید غیر ضروری محسوب میشود.برای کودکان در مقایسه با بزرگسالان یک آمینو اسید ضروری برای تقویت و توسعه سیستم ایمنی در دوران بلوغ محسوب میشود.افرادی که دچار آسیبدیدگی هستند نیز میتوانند از فواید مکملهی حاوی آرژنین بهره مند گردند زیرا کمبود آرژنین در بدن زمانی که برای ترمیم جراحت نیاز است را افزایش میدهد.

  کسانی که نظر به فوائد ***ی آرژنین دارند نیز میتوانند از خاصیت اتساع عروق آن بهره مند گردند.آرژنین باعث افزایش قطر و ضخامت عروق خونی میشود که دبه موجب آن در هنگام کشش و انقیاض خون بیشتری وارد عضلات میشود.

  وجود آرژنین باعث افزایش بازده تمرینات سخت بدنسازان میشود.مکمل های حاوی آرژنین میتوانند سطح سیستم ایمنی بدن را ارتقا دهند،در نتیجه بدنسازان میتوانند سخت تر تمرین کنند و نگران تاثیرات محدود کننده ء این نوع تمرین و تمرین زدگی که پیامد احتمالی آن است بر سیستم ایمنی بدنشان نباشند.

  بدنسازانی که دوره های مصرف دارو های آندروژنی و استروئید های آنابولیک را قطع میکنندنیز میتوانند از مصرف آرژنین سود ببرند.

  آرژنین قادر است تا سطح هورمون رشد را در بدن افزایش دهد و اینکار را از طریق تقویت اکسیژن مایعو پشتیبانی از فشار خون سالم انجام میدهد.به همین دلیل مکمل آرژنین میتواند برای اشخاصی که قصد کاهش وزن دارند نیز مفید واقع شود.

  چه میزان از این مکل باید مصرف شود و آیا اثر جانبی نیز در پی دارد؟


  افرادی که ناراحتی قلبی و یا سبقه مشکلات روحی وروانی دارندباید با پزشک معالجشان برای مصرف آرژنین به صورت مکمل مشورت کنند.

  با هیچ نوع آمینو اسیدی امکان "اور دز"(مصرف بیش از اندازه) وجود ندارد .مصرف خیلی زیاد آرژنین میتواند منجر به اسهال ،ضعف و سستی و حالت تهوع شود.

  هنوز دز واضح و مشخصی که بهترین نتیجه را در بر داشته باشد برای این مکمل مشخص نشده است بنابراین باید با استفاده از آزمون و خطا میزان مناسب را برای خود بدست آورید.

  یک دز خفیف برای مدت یک هفته در نظر بگیرید ،اگر موثر نبود و اثر جانبی نیز در پی نداشت مقدار مصرف را تا جایی افزایش دهید که سود آن به حد اکثر و ا ثرات جانبی آن به حد اقل باشد.با دوبار افزایش میزان مصرف میتوانید بهترین دز را برای خودتان پیدا کنید(3-9 گرم)این روش شبیه شیوه ای است که برخی از بدنسازان که مبادرت به مصرف انسولین و داروهای استروئیدی میکنند مورد استفاده قرار میدهند.

  اغلب پودر های پروتئینی موجود در فروشگاه ها با آمینو اسیدهایی نظیر آرژنین تقویت میشوند. با داشتن این پیش زمینه باید توجه ویژه ای به میزان آرژنینی که از منابع مختلف وارد بدن میکنید نشان دهید.

  اگر احساس میکنید قادر به استفاده از روش فوق الذکر برا یافتن میزان دز مناسب خودتان نیستید و این روش برایتان مشکل ساز است میتوانید از دستور العمل مندرج بر روی بسته بندی مکمل ها که از سوی شرکت های تولید کننده توصیه میشوند استفاده کنید.
  علم چندانکه بیشتر خوانی چون عمل در تونیست نادانی نه محقق بود نه دانشمند چار پایی براو کتابی چند!!!

 2. فروشگاه آنلاين کارت شارژ بي بي شارژ
 3. 20 کاربر برای این پست سودمند از سیمرغ قله ی قاف عزیز تشکر کرده اند:

  --- (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۷‏), am.zardpour (‏۱۳۹۳-۰۷-۰۲‏), armin72 (‏۱۳۹۰-۱۱-۲۴‏), erfan.shezen (‏۱۳۹۱-۰۲-۱۲‏), FaGHaT TaMarKoz (‏۱۳۹۱-۰۳-۱۴‏), farzad 69 (‏۱۳۹۳-۰۳-۰۴‏), Hessam_Vardak (‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏), leviathan (‏۱۳۹۱-۱۲-۲۶‏), majid75 (‏۱۳۹۳-۰۳-۱۲‏), meh di mn (‏۱۳۹۱-۰۹-۲۲‏), Mohsen (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۹‏), mycology (‏۱۳۹۱-۱۰-۰۵‏), N0NAME (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۸‏), navid_a (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۸‏), starter (‏۱۳۹۳-۰۸-۲۴‏), T.A.K.T.A.Z (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏), مجید (‏۱۳۹۱-۰۴-۲۷‏), محمد حسینی (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۷‏), مصطفی خانی (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۹‏), دياكو (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۸‏)

 4. #2
  عضو اخراجی
  تاریخ عضویت
  شهریور ۱۳۸۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  914
  تشکر
  3,824
  5,348 بار در 949 پست
   از ایشان تشکر شده است

  پیش فرض

  ممنون سجاد جان از مطلب بسيار زيبات اگر امكانش هست درباره دوز مصرف اين آرژنين توضيح بدهيد ؟
  آيا خودتون هم مصرف كرديد ؟

 5. 6 کاربر برای این پست سودمند از مصطفی خانی عزیز تشکر کرده اند:

  --- (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏), Hessam_Vardak (‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏), N0NAME (‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏), navid_a (‏۱۳۸۹-۰۳-۱۹‏), T.A.K.T.A.Z (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏), سیمرغ قله ی قاف (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏)

 6. #3
  عضو اخراجی
  تاریخ عضویت
  مهر ۱۳۸۷
  نوشته ها
  3,032
  حالت من
  Ashegh
  تشکر
  9,915
  20,341 بار در 3,335 پست
   از ایشان تشکر شده است

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa k-h نمایش پست ها
  ممنون سجاد جان از مطلب بسيار زيبات اگر امكانش هست درباره دوز مصرف اين آرژنين توضيح بدهيد ؟
  آيا خودتون هم مصرف كرديد ؟
  دوز اين مكمل بستگي به وزن شخص هدف شخص و سن خشص داره و بايد اون رو مربي آگاه مشخص كنه . البته ما هيچ وقت آرژنين خالي توصيه نميكنيم و هميشه پمپ ها را پيشنهاد ميكنيم كه سرشار از آرژنين هست و هم پمپ هست و هم آرژنين به عنوان مثال در هر وعده پلاسما جت و يا نيتريكس شما نزديك به 3000 ميليگرم به بدن آرژنين ميرسوني كه معادل تقريبا 10 عدد قرص آرژنين ميشه .

 7. 5 کاربر برای این پست سودمند از --- عزیز تشکر کرده اند:

  Hessam_Vardak (‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏), navid_a (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏), مجید (‏۱۳۹۱-۰۴-۲۷‏), مصطفی خانی (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏), سیمرغ قله ی قاف (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏)

 8. #4
  عضو پیشرفته سیمرغ قله ی قاف آواتار ها
  تاریخ عضویت
  آذر ۱۳۸۸
  محل سکونت
  ایران...
  نوشته ها
  530
  حالت من
  Movafagh
  تشکر
  1,562
  3,320 بار در 534 پست
   از ایشان تشکر شده است

  پیش فرض

  مصطفی جان پیمان جواب سوال شمارو داد.اگه مکمل گرفتی کیفیت تغذیه و خوابتو 2 برابر کن.
  علم چندانکه بیشتر خوانی چون عمل در تونیست نادانی نه محقق بود نه دانشمند چار پایی براو کتابی چند!!!

 9. 5 کاربر برای این پست سودمند از سیمرغ قله ی قاف عزیز تشکر کرده اند:

  --- (‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏), AryaMan (‏۱۳۹۲-۰۵-۱۵‏), Hessam_Vardak (‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏), navid_a (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۱‏), مصطفی خانی (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۰‏)

 10. #5
  عضو اخراجی
  تاریخ عضویت
  شهریور ۱۳۸۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  914
  تشکر
  3,824
  5,348 بار در 949 پست
   از ایشان تشکر شده است

  پیش فرض

  با اجازه سجاد جان
  تاثيراتي كه گفته شد بسيار كامل و واضح بود اما تاثيراتي كه تجربه به من نشان ميده :
  چون آرژنين پمپاژ خون رو بالا مي بره تقريباً مثل يك سوپر پمپ ناقص عمل ميكنه و در رشد رگها موثر است . اين عامل در زمان تمرين در دم عضله خودش رو نشون مي ده و چون رگهاي بدن گنده ميشه خيلي حال ميده و باحال ميشه .
  آرژنين چون بازم پمپ خون رو بالا ميبره باعث ميشه موقع تمرين به آدم انرژي كاذب بده و كلاً به آدم جون ميده و موقع تمرين سنگين از كسل شدن آدم جلوگيري مي كنه .
  خوب گفته شد كه در چربي سوزي موثر هست البته در چربي سوز هيدروكسي كات هم آرژنين وجود داره .
  خوب گفته شد در ترشح هورمون رشد تاثير گذار هست اما من در مقاله اي خواندم كه چون بدن بصورت طبيعي هورمون رشد رو ترشع مي كنه احتياجي به ترشع هورمون اضافه نيست و اين آرژنين تاثيري از اين بابت نداره البته از صحت كاملش مطمئاً نيستم .
  ببخشيد سجاد جان

 11. 6 کاربر برای این پست سودمند از مصطفی خانی عزیز تشکر کرده اند:

  --- (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۱‏), Hessam_Vardak (‏۱۳۸۹-۰۴-۲۱‏), mycology (‏۱۳۹۱-۱۰-۰۵‏), siavash.v3 (‏۱۳۹۱-۰۲-۲۰‏), starter (‏۱۳۹۳-۰۸-۲۴‏), سیمرغ قله ی قاف (‏۱۳۸۹-۰۳-۲۱‏)

صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. معرفی آرژنین آمینواسید مشروط
  توسط --- در انجمن آمینو ها
  پاسخ ها: 13
  آخرين نوشته: ‏۱۳۹۴-۰۲-۱۲‏, ۱۲:۵۹ قبل از ظهر
 2. آرژنین
  توسط bodybuilder در انجمن سایر مکمل ها
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: ‏۱۳۹۰-۰۲-۲۰‏, ۰۷:۳۳ بعد از ظهر
 3. فلسفه تمرینو تغذیه لی پریست چیست؟؟؟
  توسط سیمرغ قله ی قاف در انجمن مباحث مختلف در مورد برنامه های تمرینی
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: ‏۱۳۸۹-۰۳-۱۴‏, ۱۰:۴۰ بعد از ظهر
 4. علم تغذیه ورزشی چیست؟؟؟
  توسط سیمرغ قله ی قاف در انجمن تغذیه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ‏۱۳۸۹-۰۳-۰۹‏, ۰۳:۳۳ بعد از ظهر
 5. ال كارنيتين
  توسط shayan در انجمن چربی سوزها
  پاسخ ها: 10
  آخرين نوشته: ‏۱۳۸۸-۰۴-۲۲‏, ۰۴:۵۵ بعد از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •