سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 13

موضوع: خانم ها: افزایش قدرت با تمرینات بدن سازی

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض خانم ها: افزایش قدرت با تمرینات بدن سازی

خانم ها همیشه دوست دارند اندامی خوب و زیبا داشته باشند. اما مناسب ترین برنامه تمرینی برای آنهایی که می خواهند به طور موثری چربی های بدنشان را کاهش دهند و بدنی زیبا بسازند چیست؟

یکی از متداولترین تمرینات برای خانم ها، برنامه های بدنسازی قدرتی است. این تمرینات فقط محدود به چربی سوزی نمی شود و فواید بسیار بیشتری به همراه دارد. این ورزش ها با افزایش متابولیسم، افزایش تراکم استخوانی، افزایش حجم عضلانی، جلوگیری از بروز آسیب دیدگی، افزایش توازن بدن، جلوگیری ازابتلا به بیماری های کرونری قلب، ریکاوری و توانبخشی، ارتقاء عملکرد در سایر رشته های ورزشی، کاهش روند پیری، و ارتقاء وضعیت ظاهری همراه است.

قبل از شروع یک برنامه تمرینی بدنسازی، حتماً باید با پزشک مشورت کنید. با اینکار مطمئن می شوید که این تمرینات خطری برای سلامتی شما ندارد. در واقع، ایجاد برنامه برای تمرینات بدنسازی یکی از سخت ترین قسمت های برنامه فیتنس و تناسب اندام است. اما با استفاده از رهنمودهای زیر می توانید احتمال موفقیت در رسیدن به اهداف تناسب اندام خود را بالا ببرید.

1.نمی توانید تمرینات قدرتی را در یک روز روی عضله تان انجام دهید. حداقل به 24 تا 36 ساعت زمان لازم است. انجام این تمرینات در روزهای پشت سر هم باعث خسته شدن عضلات، احتمال بروز آسیب دیدگی، و تمرین زدگی می شود.

2. با این تمرینات نمی توانید فوراً وزن کم کنید. برای مثال، نمی توانید چربی های اضافه شکمتان را فقط با انجام 100 درازنشست آب کنید. اول باید با استراحت کافی، تمرین مداوم، و تعغذیه صحیح، کل چربی های بدنتان را کاهش دهید.

3. نمی توانید فوراً به اندامتان شکل دهید. باید قدم به قدم پیش روید. باید روی یک گروه عضلانی متمرکز شوید. وقتی کارتان با آن تمام شد سراغ یک گروه عضلانی دیگر بروید. بهتر است علاوه بر وزنه های آزاد از دستگاه های بدنسازی هم استفاده کنید.

4. برنامه تمرینات بدنسازی و قدرتی شما باید منظم و مداوم باشد تا نتیجه خوب بگیرید. یادتان باشد که سالهاست که وزنتان بالا رفته است و از دست دادن آن یک شبه مقدور نیست و زمان می برد. این تمرینات نیازمند ایجاد تغییر در شیوه زندگیتان است. عادات بد باید با عادت خوب جایگزین شود.

5. تمرینات بدنسازی و قدرتی هر 4 تا 6 هفته یکبار باید عوض شود. اینکار باعث میشود بدنتان بهاین شکل تمرین عادت نکند و تمرینات نیز برایتان جالب تر شود. باید متد تمرینیتان و شدت تمریناتتان را هم تغییر دهید. اگر بطور مداوم با یک برنامه و یک شدت تمرین کنید، این احتمال وجود دارد که بعد از یک مدت دیگر از کارتان نتیجه نگیرید.

6. برنامه تمرینات بدنسازیتان باید برحسب اهداف تمرینی شما طراحی شود. این اهداف می تواند شامل حجم دهی به بدن، افزایش حجم عضلانی، چربی سوزی، یا تثبیت وزن باشد. هر هدفی نیازمند روش ها و متدهای مختلف است تا مطلوب ترین نتیجه را عایدتان کند. اگر به چربی سوزی علاقه مند هستید، مطمئناً برنامه تمرینیتان با کسی که هدف افزایش حجم دارد متفاوت است.

7. برنامه شما باید روی همه گروه های عضلانی اصلی بدن یک تا سه بار در هفته کار کند. این گروه های عضلانی عبارتند از: پشت بازو، سینه، شانه، جلوبازو، جلو پا، پشت پا، ساق، شکن و باسن. اگر یکی از این گروه های عضلانی را ندیده بگیرید برنامه تان از توازن خارج خواهد شد.

خانم هایی که از این نکات استفاده می کنند می توانند یک برنامه تمرینی بدنسازی خوب و موثر طراحی کنند. خواهید دید که به دست آوردن یک اندام زیبا و تراشیده آنقدرها هم که فکر می کردید سخت نیست.
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته Hessam_Vardak آواتار ها
    حالت من
    Mehraboon
    3,215 بار در 619 پست
      از ایشان تشکر شده است

مدتي هست كه خواهر خانومم بدنسازي كار مي كنه و ديشب در مورد نوع تمريناتش و اطلاعات عمومي اش از سوال كردم وتازه به عمق فاجعه پي بردم.
    متأسفانه مربي اونها كوچكترين اطلاعاتي در مورد بدنسازي نداشت و تقريباً تمام مواردي كه به اونها گفته بود از جمله نحوه انجام حركات، نحوه چربي سوزي و اينكه هر حركت براي كدام عضله مناسب هست اشتباه بود. واقعاً دلم سوخت كه اين بنده خداها انقدر بي اطلاع هستن و دارن راه رو اشتباه مي رن. من آدرس سايت رو به ايشون دادم و گفتم به بچه هاي باشگاهتون بگو حتماً يه سري به سايت ما بزنن تا كمي روشن بشن.
    تو رو خدا اگه خانومي رو مي شناسيد كه باشگاه مي ره اطلاعاتش رو بسنجيد و در صورت نياز راهنماييش كنيد، چون وضع باشگاههاي زنانه واقعاً فاجعه است.

مديريت كلوپ كاربران فعال

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از Hessam_Vardak عزیز تشکر کرده اند:

مدیر انجمن کامپیوتر و اینترنت Mohammad.Reza آواتار ها
    حالت من
    Relax
    5,741 بار در 1,157 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Hessam_Vardak نمایش پست ها
    مدتي هست كه خواهر خانومم بدنسازي كار مي كنه و ديشب در مورد نوع تمريناتش و اطلاعات عمومي اش از سوال كردم وتازه به عمق فاجعه پي بردم.
    متأسفانه مربي اونها كوچكترين اطلاعاتي در مورد بدنسازي نداشت و تقريباً تمام مواردي كه به اونها گفته بود از جمله نحوه انجام حركات، نحوه چربي سوزي و اينكه هر حركت براي كدام عضله مناسب هست اشتباه بود. واقعاً دلم سوخت كه اين بنده خداها انقدر بي اطلاع هستن و دارن راه رو اشتباه مي رن. من آدرس سايت رو به ايشون دادم و گفتم به بچه هاي باشگاهتون بگو حتماً يه سري به سايت ما بزنن تا كمي روشن بشن.
    تو رو خدا اگه خانومي رو مي شناسيد كه باشگاه مي ره اطلاعاتش رو بسنجيد و در صورت نياز راهنماييش كنيد، چون وضع باشگاههاي زنانه واقعاً فاجعه است.
    دقیقا منم با این موضوع موافقم هیچی حالیشون نیست وقتی میخوان برنامه رژیم بدن میگن خودتو عذاب بده اصلا هیچی نخور!!!!!!!!!تا لاغر شی

يك روز رسد غمي به اندازه كوه يكروز رسد نشاط به اندازه دشت افسانه زندگي اين چنين است: "در سايه كوه بايد از دشت گذشت"
    (¯`*•.¸,¤°´'`°¤,¸.•*´¯)
    ¸,¤°´'`°•.¸O¸.•°´'`°¤,¸
    BodyBuilder.IR
    *´'`°¤¸¸.•'´O`'•.¸¸¤°´'`*
    (_¸.•*´'`°¤¸'¸¤°´'`*•.¸_)
    v

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Reza عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Reza نمایش پست ها
    دقیقا منم با این موضوع موافقم هیچی حالیشون نیست وقتی میخوان برنامه رژیم بدن میگن خودتو عذاب بده اصلا هیچی نخور!!!!!!!!!تا لاغر شی
    پس مربی ما پیشرفته تره اخه میگن قرص بخور و لیپوساکشن کن.
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

خيلي از خانوم ها هستند كه با بنده تماس ميگيرند و وقتي ميبينم اطلاعات اشتباه تا اين حد در باشگاه هاي بانوان زياده وحشت ميكنم .
    چند تا شاگرد در فاميل و آشنا ها دارم كه خانوم هستند و با برنامه هاي مربيشان فقط در جا ميزدند اما بعد از مشاوره توانستند تغييري كنند كه خود مربيشان شكه شده بود . به خانم ها توصيه ميكنم اگر ميتوانند با مربي مرد كار كنند تا نتيجه يهتري بگيرند و زحماتشان به هدر نرود .

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین