سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: گفت‌وگو با حمزه هوشمند

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض گفت‌وگو با حمزه هوشمند

گفت‌وگو با حمزه هوشمند: شاید قبل از آزمایش چند نفر خط بخورند

* چه خبر از تیم ملی؟
    ـ در جلسه اردویی که روز یکشنبه داشتیم، خوشبختانه اکثریت نفرات نسبت به هفته گذشته وضعیت بهتری پیدا کرده بودند. با توجه به اینکه هفته پیش اعضای کمیته فنی از میزان آمادگی بعضی اردونشینان ناراضی بودند، انتظار می‌رفت در این هفته نشانه‌های تغییر دیده شود که خوشبختانه همینطور هم بود. نفراتی مثل احسان خواجوی، محرم پناهی، بیت‌الله عباسپور و حسن رهنمائیان پیشرفت بهتری داشتند.
    * مطابق برنامه قرار است هفته آینده از نفرات فعلی آزمایش دوپینگ گرفته شود. ارزیابی شما از نتیجه آزمایش چیست؟
    ـ البته نتایج را که نمی‌شود پیش‌بینی کرد اما من فکر می‌کنم ملی‌پوشانی که سال گذشته از آزمایش دوپینگ سربلند بیرون آمدند، امسال هم هیچ مشکلی نخواهند داشت چرا که نفرات نامدار ما بارها امتحان خود را پس داده‌اند. البته نفرات جدیدی هم داریم که امیدواریم آنها هم مشکلی نداشته باشند. در مجموع تصور می‌کنم آزمایش دوپینگ و نتیجه آن، تأثیر زیادی روی اسکلت اصلی تیم ملی نخواهد داشت.
    * برنامه جلسات تمرینی و اردوهای کوتاه‌مدت چطور پیش می‌رود؟
    ـ تا دو هفته دیگر، ملی‌پوشان به صورت فعلی (دو جلسه تمرینی مشترک) به کار خود ادامه می‌دهند، پس از آن، اردوها به هفته‌ای سه روز افزایش می‌یابد و دو هفته آخر هم، اردوی شبانه‌روزی خواهیم داشت.
    * برای مسابقات جهانی هم همین نفرات فعلی مد نظر قرار می‌گیرند یا نفرات جدیدی به تیم ملی اضافه خواهند شد؟
    ـ با توجه به اینکه قهرمانان خوبی خود را برای مسابقات تابستان آماده می‌کنند، مطمئنم که برای مسابقات جهانی، شاهد حضور نفرات جدیدی در تیم ملی خواهیم بود. به‌خصوص در اوزانی که کمبود داریم، باید چهره‌های تازه‌ای به تیم ملی اضافه کنیم.
    * کمیته فنی فعلاً جلسه رسمی ندارد؟
    ـ بله. روزی که قرار است از تیم ملی آزمایش دوپینگ گرفته شود، کمیته فنی هم جلسه خواهد داشت. در آن جلسه، شاید نفراتی که شانسی برای راهیابی به ترکیب اصلی ندارند، خط بخورند.
    * اعضای کمیته فنی در حال حاضر چند نفر هستند؟
    ـ 9 نفر
    * می‌توانید نام آنها را بگویید؟
    ـ احمد بلاسی، سهراب سرابی، احد عبادی، غلام صادقی، سعدوی حیدری، محسن یزدانی، محمد عبداللهی، امیر بیات، سعید بیضاوی، کامران علیشاهی و خودم.
    * این که شد 11 نفر!
    ـ دو نفر که اعضای علی‌البدل هستند که وقتی سایر نفرات نبودند، حق رأی دارند و می‌توانند تصمیم‌گیری کنند.
    * این دو نفر کیستند؟
    ـ نمی‌توانم بگویم!

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض گفت‌وگو با حمزه هوشمند درباره مسابقات آسیایی و جلسه کمیته فنی: تیم ملی را با بهترین نفرات به عمان می

بشير آنلاين: مدیر تیم ملی پرورش‌اندام از وضعیت کیفی مسابقات آسیایی تهران راضی به نظر نمی‌رسد. او معتقد است ملی‌پوشان اگر با حریفان بهتری هم روبرو می‌شدند، باز هم همین نتیجه را کسب می‌کردند. حرف‌های حمزه هوشمند درباره مسابقات آسیایی و آخرین تصمیمات کمیته فنی را در ادامه می‌خوانید.
    * اگر بخواهید مسابقات آسیایی را در یک جمله خلاصه کنید، چه می‌گویید؟
    ـ مسابقه ضعیف از لحاظ کیفی و کمی.
    * با چند نفر از ملی‌پوشان هم صحبت می‌کردیم، همین عقیده را داشتند. به نظر شما چه باید کرد؟
    ـ اتفاقاً یکشنبه هم در جلسه کمیته فنی همین بحث مطرح شد و بعضی از بدنسازان ما دوست دارند که در مسابقات IFBB شرکت کنند تا از آن طریق مجوز حرفه‌ای‌شدن را بگیرند. از طرفی وقتی به قانون مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم که کمیته ملی المپیک ایران، فدراسیون WBPF را به رسمیت شناخته و ما هم باید تابع نظر کمیته ملی المپیک باشیم.
    * آیا نمی‌شود با کمیته ملی المپیک رایزنی کرد و در مسابقات IFBB شرکت کرد؟
    ـ به هر حال IFBB هم چندان بدون مشکل نیست و بعد از مرگ بن‌ویدر، رافائل نتوانسته اعتبار این تشکیلات را حفظ کند.
    * اولویت کمیته فنی با مسابقات جهانی WBPF است یا بازی‌های ساحلی آسیا؟
    ـ برای ما هر دو مسابقه اهمیت دارد و برای هر دو هم برنامه‌های لازم پیش‌بینی شده اما به جهت اهمیت، بازی‌های ساحلی آسیا اهمیت بیشتری دارد و با بهترین نفرات به عمان خواهیم رفت.
    * به نظر می‌رسد بعضی از ملی‌پوشان دچار بی‌انگیزگی شده‌اند.
    ـ من با 11 نفر از مدال‌آوران مسابقه آسیایی صحبت کردم از این جمع، 8 نفر صددرصد اعلام آمادگی کرده‌اند.
    * آیا نفرات جدیدی از مسابقه انتخابی بروجرد به تیم ملی دعوت می‌شوند؟
    ـ بله، حتماً نفرات جدید به اردو می‌آیند. طبق قوانینی که در کمیته فنی تصویب شده، نفرات اول همه وزن بدون استثنا به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند. علاوه بر آن، سایر نفراتی که به تشخیص کمیته فنی، قابلیت حضور در تیم ملی را داشته باشند به اردو راه خواهند یافت.
    * اردوی تیم ملی کی آغاز می‌شود؟
    ـ یک هفته بعد از مسابقات قهرمانی کشور در پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک، نفرات شایسته به همراه مدال‌آوران مسابقات آسیایی تهران به اردو دعوت می‌شوند.
    * مدال‌آوران یا همه ملی‌پوشان؟
    ـ فقط مدال‌آوران. کمیته فنی این تصمیم را اتخاذ کرد و ملی‌پوشانی که در مسابقات آسیایی چهارم و پایین‌تر شده باشند، برای راهیابی به تیم ملی باید در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کنند.
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند:

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض گفت‌وگو با حمزه هوشمند

* در بادي‌كلاسيك، پيشرفت ورزشكاران بسيار چشمگير بود و برخلاف دوره‌هاي گذشته كه فقط تعداد شركت‌كنندگان مطلوب بود، در اين دوره وضعيت فني آن‌ها نيز جالب توجه بود. در تمام گروه‌هاي قدي، چهره‌هاي مستعدي ديديم كه مي‌توانند در آينده به تيم ملي كمك كنند.
    * در اوزان پايين پرورش اندام، تقريباً هيچ ورزشكاري نبود كه بتوانيم روي آن‌ها حساب ويژه‌اي باز كنيم. ما سال گذشته هم فقط احسان خواجوي و مهدي حيدري را داشتيم و اگر اين دو نفر بخواهند سال آينده را استراحت كنند، ما در اوزان 55 تا 65 كيلو همچنان با مشكل مواجه هستيم. اميدوارم در مسابقات انتخابي تيم ملي، مهره‌هاي قابل اتكايي براي اين اوزان پيدا كنيم.
    * در اوزان بالاتر پرورش اندام، شاهد رقابت نزديك و فشرده‌اي بوديم و به همين خاطر در برخي اوزان، علاوه بر نفرات اول تا سوم، نفرات چهارم و پنجم هم به جلسه بازبيني دعوت شدند تا شرايط آن‌ها را بررسي كنيم.
    * با توجه به اينكه بعضي از قهرمانان نامدار ما قصد دارند سال آينده را استراحت كنند، جواناني كه به اردو دعوت مي‌شوند بايد به اين نكته توجه كنند كه با سلامت وارد اردو شوند و از بابت آزمايش دوپينگ مشكلي نداشته باشيم.
    * وظيفه خودم مي‌دانم از مسئولان محلي و پيشكسوتان مازندران كه صادقانه كار مي‌كردند، تشكر كنم. همچنين از مربياني كه با وجود اعتراضي كه به مقام ورزشكارانشان داشتند، به همه درس اخلاق دادند و كوچك ترين تنشي ايجاد نكردند.
    حمزه هوشمند يكي از مردان كميته فني بود كه در مسابقات پرورش اندام قهرماني باشگاه‌هاي كشوراسفند 89 حضور داشت. او سطح كيفي مسابقات ساري را رضايت بخش توصيف كرده و معتقد است در سال آينده هم صاحب يك تيم ملي قوي خواهيم بود. گزيده‌اي از حرف‌هاي مدير تيم‌هاي ملي را در ادامه مي‌خوانيد.
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند: