سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 9

موضوع: مباحثه کاهش وزن

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض مباحثه کاهش وزن

در بسیاری ازمجلات و کتابهای کاهش وزن، اشاره به رژیمهای کم کالری میشود و اینکه با رعایت رژیمهای کم کالری میتوان به وزن ایده ال رسید. نظر یا تجربه شما چیست؟ برای اینکه بتوانیم بهتر به این مسله بپردازیم لطفا به این سوالات توجه کنید: آیا یک کالری، یک کالری هست و آیا هنگام وزن کم کردن کافی هست که تنها کالری کل (مصرفی) را کم کرد و نتیجه گرفت؟ شما چطور ترجیح میدهید کالری مصرفی را کم کنید؟ اگر کالری مصرفی کمتر از مورد نیاز باشد آیا بدن چربی خواهد سوزاند؟ آیا سیستم کالری سنجی یا شمردن کالریهای مصرفی در روز معیار مناسبی برای کم کردن وزن هست؟ چرا؟ شما برای کم کردن چربی چه راهی را پیشنهاد میکنید و چرا؟ از دوستان خاهشمندم جهت بهس و گفتگوی بهتر در این مباحثه شرکت کرده و نظریات یا تجربیات خود را بیان کنند تا همه گی استفاده ببریم.

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند:

عضو حرفه ای Yakuza6236 آواتار ها
    حالت من
    Akhmoo
    6,744 بار در 1,255 پست
      از ایشان تشکر شده است

من خودم دیدم کسایی رو که فقط با رژیم های کم کالری وزن کم کردن(800 - 950 کالری در روز واسه یه مرد گنده !) اما تا کی ؟! به محض اینکه این رژیم رو قطع می کنن دوباره به وزن قبلی بر میگردن ! یا کسایی که به خودشون گرسنگی میدن و با از دست دادن آب بدن فکر می کنن وزن کم کردن ! من که اصلا از کاهش وزن فقط با رژیم خوشم نمی آد.
    اما در مورد کالری :
    فقط هم نباید به مقدار کالری توجه کرد ! به مواد غذایی هم باید توجه کرد . خوب فکر کنیم 1 کیلو قند 1000 کالری داشته باشه ، یک کیلو سیب زمینی هم 1000 کالری داشته باشه . یک کیلو خیار هم 1000 کالری داشته باشه . اینا درسته هر سه تاشون 1000 کالری دارن اما تو سوختن و ذخیره شدن با هم فرق دارن چون تو هضم شدن با هم فرق دارن (درست میگم ؟ ) (تازه فرض کردیم هر کدوم یه حجم مساوی داشته باشن )
    برای کاهش وزن به نظر من اول باید مقدار چربی و کربو و حجم غذایی که میخوریم رو کنترل کنیم . دوم هم ورزش هوازی و غیر هوازی (در هیچ کدومش هم نباید زیاده روی کرد ) . من که راه ماندگار تری نیمشناسم !(کلا سنتی فکر می کنم )
    حالا چه طور کنترل کنیم ؟ خوب کافیه یه سری به مجلات یا اینترنت بزنیم و میتونیم به صورت تخمینی ببینیم مثلا تردمیل چقدر کالری میسوزونه ؟ دوچرخه چقدر ؟ تمرینات هوازی چقدر ؟ بعد بیایم و بر اساس نیازمون غذا مصرف کنیم . درسته این اعداد و ارقام کاملا درست نیستن و تخمینین اما می تونن تاجایی کمک کنن . همچین به *** و سن و فعالیت هم باید توجه بکنیم . اگه شما بدونید که امروز یه مقدار کره خوردین که 100 کالری داره و همین امروز برین رو تردمیل و تردمیل بگه شما امروز 150 کالری سوزوندین هم واقعا نشون میده شما مقدار زیادی سوزوندین هم از لحاظ روحی آدم را تقویت می کنه . این کالری سنج ها کاملا قابل اعتماد نیستن اما می تونن تا یه جایی کمک کنن .برای کم کردن کالری هم باید از چربی ها و قندها شروع کنیم . مثلا اگه هر روز یه نوشابه میخورین این موضوع رو قطع کنید یا اگه هر روز 2 تا تخم مرغ نیمرو میخورین بکنینش 2 تا تخم مرغ آب پز و شب ها کم حجم غذا بخورین .
    عقاب مثل بلبل تحمل قفس رو نداره ،توی قفس از غم میمیره ... ! عقاب مثل کلاغ پست نیست ، هیچ وقت قانع یه چیزی که در شانش نیست نمیشه واسه همین خیلی کوتاه عمر میکنه ... عقاب مثل کبک سرش رو تو برف نمیکنه ،اون سرش رو بلا میگیره و با خطرات روبه رو میشه ... عقاب مثل مرغ و خروس نمیخواد قربانی شادی ها غم های دیگران باشه... عقاب هیچ وقت نمیتونه مثل کرکس مرده خوری نمیکنه ... حتی اگه مجبور بشه .
    عقاب تنهاست ! تنهای تنها ...
    عقاب می خواد پرواز کنه ! به اوج برسه ! براش مهم نیست شکارچی ها در کمین نشستن ! اون فقط میخواد به آسمان بره اونقدر که ناپدید بشه
    اما از نظر اونایی که روی زمینن هر چقدر عقاب بیشتر اوج میگیره کوچک تر به نظر میرسه !

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Yakuza6236 عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته مصطفی خانی آواتار ها
    4,864 بار در 916 پست
      از ایشان تشکر شده است

اگر اشتباه نکنم آرش جان تایپیکی در مورد چربی سوزی و چربی سوزها در انجمن وجود داره که بسیار زیبا میشد که شما این مطالب رو در اونجا مطرح می کردید تا هم در زیباتر شدن انجمن یاری رسان بودید هم باعث میشدید که PDF ای که تهیه خواهد شد زودتر بدست بچه ها برسه ممنون
    به بادی شاپ هم سری بزنید ایــــنجا

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از مصطفی خانی عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa k-h نمایش پست ها
    اگر اشتباه نکنم آرش جان تایپیکی در مورد چربی سوزی و چربی سوزها در انجمن وجود داره که بسیار زیبا میشد که شما این مطالب رو در اونجا مطرح می کردید تا هم در زیباتر شدن انجمن یاری رسان بودید هم باعث میشدید که PDF ای که تهیه خواهد شد زودتر بدست بچه ها برسه ممنون
    اونجا اثرات چربی سوزها بیشتر توضیح داده شده
    اینجا اشتراک نظرات در مورد کالری مصرفی و کاهش وزن هستش
    همینجا خوبه

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته امین مشرقی آواتار ها
    حالت من
    Badjens
    3,587 بار در 613 پست
      از ایشان تشکر شده است

من با بخشی از صحبتهای یاکوزا موافقم. رژیم بر مبنای دریافت کالری در بدنسازی بی معنیه. چیزی که از اهمیت بیشتری برخوردار به نظر من میزان مواد تشکیل دهنده غذای ما هستش یعنی تو هر وعده غذایی یا چیزی که میخوریم نسبت پروتئین و کربوهیدرات و چربی و . . . به چه صورت هست. یکی از دوستان یه مقاله راجع به تغذیه دوریان یتس تو سایت گذاشته بود که اونجا دوریان یتس گفته بود فرمول لاغری به این صورت که میزان کالری دریافتی از مصرفی کمتر باشه. اما این فرمول لاغری بود نه فرمول چربی سوزی و کات عضله. رژیم هایی که بر اساس کالری تنظیم میشن ممکنه چربی بدن رو کم بکنن اما توده عضلانی و آب بدن رو هم تحت تاثیر قرار میدن.
    به نظر من رژیم بر مبنای کالری یا همون کمتر خوردن باعث میشه بدن استراتژی تازه ای در پیش بگیره و بجای کم کردن چربی بیشتر سعی کنه منابع چربی رو حفظ کنه چون احساس می کنه از این به بعد غذای کمتری دریافت خواهد کرد.
    تو از خدای خویش گم شده ای . . .
    او به دنبال توست

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از امین مشرقی عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین