سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نوشیدن شیر شکلات بدون چربی پس از تمرین ورزشی می‌تواند به احیای بدن و تقویت دوباره آن کمک کند

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض نوشیدن شیر شکلات بدون چربی پس از تمرین ورزشی می‌تواند به احیای بدن و تقویت دوباره آن کمک کند

شیرشکلات برای بازسازی ماهیچه‌ها پس از ورزش مفید است .
    نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که نوشیدن شیرشکلات پس از یک تمرین ورزشی سخت برای عملکرد بهتر پس از ورزش و بازسازی ماهیچه‌ها تاثیر مفیدی دارد.
    به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، در یک مجموعه تحقیقاتی شامل چهار پژوهش مختلف که در کنفرانس این هفته کالج طب ورزش آمریکا ارائه شده است، محققان دریافتند که شیر شکلات خاصیت شفابخش و تقویت کننده دارد و به بازسازی ماهیچه‌ها کمک می‌کند. این نوشیدنی بویژه با نوشیدنی‌های ورزشی کربوهیدراتی مقایسه شده است.
    بر اساس این پژوهش جدید،‌ نوشیدن شیر شکلات بدون چربی پس از تمرین ورزشی می‌تواند به احیای بدن و تقویت دوباره آن کمک کند. مصرف این نوشیدنی سبب می‌شود که بدن برای انجام تمرینات بعدی دوباره آماده شود.
    این نوشیدنی به طور کلی برای ساخت ماهیچه، تامین دوباره سوخت ماهیچه‌ای، ‌حفظ و نگهداری از بافت‌های ماهیچه‌ای و انجام تمرینات بعدی مفید و سودمند است.
    بر اساس این پژوهش محققان پیشنهاد می‌کنند که ورزشکاران می‌توانند، شیر شکلات بدون چربی را بعنوان یک جایگزین تغذیه‌ای اقتصادی به جای سایر نوشیدنی‌های ورزشی نیروزا و مغذی برای ترمیم ماهیچه‌های اسکلتی پس از تمرینات انتخاب کنند.
    * طرزتهیه شیر شکلات
    مواد لازم: شیر=۴/۳ فنجان پودر کاکائو=۳ قاشق چایخوری شکر=به مقدار لازم
    طرزتهیه
    ۱٫ شیر و پودر شکلات را در قهوه جوش بریزید و مخلوط کنید(در دستگاه قهوه ساز باید از شیر بخار آن برای عمل آوردن استفاده کنید).

۲٫ شیرجوش را روی شعله ملایم اجاق گاز بگذارید و مواد را به آرامی هم بزنید تا جوش نیاید.
    ۳٫ سپس در فنجان مورد نظر بریزید . برای تزئین می توانید از کف شیر و پودر کاکائو و شکلات تخته ای رنده شده
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

کاملا موافقم، تحقیق مشابهی هم در مک مستر انجام شد که مصرف شیر را در ارتباط با کاهش چربی بعد از ورزش نشاند میداد که فکر کنم اون پست رو هم سارا زحمت کشید و گذاشته بود. این شیر شکلات بنا به ترکیبش هست که موجب تسریع رکاوری میشه پس طرز تهیه و ترکیباتش مهمه شیر کاکاو هم همین تاثیر رو داره.

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند:

عضو حرفه ای Yakuza6236 آواتار ها
    حالت من
    Akhmoo
    6,744 بار در 1,255 پست
      از ایشان تشکر شده است

آره قبلا هم یه پست داده بود که سه گروه بعد ورزش هر کدومشون یه چیزی مصرف میکردند ، اون گروهی که شیر مصرف میکردند بیشترین کاهش چربی رو داشتند .
    سوال من اینه آیا فک و فامیل های شیر مثل ماست و ... هم همین خاصیت رو دارند ؟
    عقاب مثل بلبل تحمل قفس رو نداره ،توی قفس از غم میمیره ... ! عقاب مثل کلاغ پست نیست ، هیچ وقت قانع یه چیزی که در شانش نیست نمیشه واسه همین خیلی کوتاه عمر میکنه ... عقاب مثل کبک سرش رو تو برف نمیکنه ،اون سرش رو بلا میگیره و با خطرات روبه رو میشه ... عقاب مثل مرغ و خروس نمیخواد قربانی شادی ها غم های دیگران باشه... عقاب هیچ وقت نمیتونه مثل کرکس مرده خوری نمیکنه ... حتی اگه مجبور بشه .
    عقاب تنهاست ! تنهای تنها ...
    عقاب می خواد پرواز کنه ! به اوج برسه ! براش مهم نیست شکارچی ها در کمین نشستن ! اون فقط میخواد به آسمان بره اونقدر که ناپدید بشه
    اما از نظر اونایی که روی زمینن هر چقدر عقاب بیشتر اوج میگیره کوچک تر به نظر میرسه !

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Yakuza6236 عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Yakuza6236 نمایش پست ها
    آره قبلا هم یه پست داده بود که سه گروه بعد ورزش هر کدومشون یه چیزی مصرف میکردند ، اون گروهی که شیر مصرف میکردند بیشترین کاهش چربی رو داشتند .
    سوال من اینه آیا فک و فامیل های شیر مثل ماست و ... هم همین خاصیت رو دارند ؟
    به نظر من با توجه به فواید ماست خوردنش حتی از شیر خوردنم مفید تره:ماست بخورید به ده دلیل:
    ۱- ماست آسان تر از شیر هضم می شود .

۲-ماست باعث سلامت روده بزرگ می شود .

۳- ماست ایمنی در برابر بیماری ها را افزایش میدهد .

۴- ماست جذب مواد مغذی دیگر را مانند کلسیم بهبود می بخشد .

۵- ماست به بهبود بعد از عفونت روده ای کمک می کند .

۶- ماست عفونت های مخمری را کاهش میدهد ( مانند عفونت مثانه و واژینال ).

۷- ماست منبع غنی کلسیم است .

۸- ماست منبع عالی پروتئین است .

۹- ماست کلسترول را کاهش می دهد .

۱۰- ماست یک غذای مناسب برای رشد کودکان است .
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند: