سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چگونه می توانم صورتم را لاغر کنم؟

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض چگونه می توانم صورتم را لاغر کنم؟

مارتیكا روانشناس و متخصص تغذیه است. او نشریات و كتب مختلفی را نوشته است.به مقاله او در مورد صورتهای فربه توجه فرمایید.

گونه‌های فربه

آیا می‌توانم صورتم را لاغر كنم؟

پرسش: صورتی چاق دارم، هر چه فربه تر می‌شوم، آن هم چاق تر می‌شود. 20 سال هم سن دارم. چه راهی را به من پیشنهاد می‌كنید؟

پاسخ: اگر چه جاهایی خاص در بدن چربی را ذخیره می‌سازند (برای مثال، چربی اندكی اطراف دست‌ها و پاها وجود دارد)، افراد مختلف چربی بیشتر یا كمتری را در قسمت‌های مختلف ذخیره می‌سازند، با مطالعه روی دوقلوها مشخص شده است كه ژنتیك نقش عمده ای را ایفا می‌كند. اگر والدین شما چاق باشند، احتمال چاق بودن شما هم زیاد است، و اگر مادرتان بدنی تركه دارد شما هم حتما این گونه خواهید بود. بنابراین، چاقی صورت شما ارثی است.

آیا این بدین معنی است كه شما حتما چاق تر خواهید شد؟ لزوما این طور نیست، چرا كه طرز زندگی كردن هم نقش مهمی دارد. فقط به این خاطر كه شما این ژن‌ها را دارید، مستعد چاق بودن هستید.
    از آنجا كه چربی اضافی را در بدن خود ذخیره ساخته اید، باید هر چه بیشتر فعالیت بدنی داشته باشید، و اصول تغذیه ای خود را تغییر بدهید و رژیمی سالم را دنبال نمایید.

كاهش چربی صورت

مطالعات بیشتر روی چربی شكمی صورت گرفته اند، به خصوص به خاطر دیابت، و تحقیقات در زمینه كاهش یا افزایش چربی صورت كم می‌باشند. به طور خلاصه، بعضی مطالعات حاكی از آن هستند كه زمانی فرد چربی صورت خود را كاهش می‌دهد كه ورزش و رژیم لاغری را در برنامه خود بگنجاند. همچنین وقتی فرد چاق تر است، صورتش نیز چاق تر می‌باشد.
    آنچه كه در مورد چربی كلی بدن و انواع مختلف چربی شامل شكمی، احشایی و زیر پوستی مشخص شده است، این است كه اثر ورزش در كاهش چربی كلی بدن بیشتر از كمتر خوردن است. هر چه ورزش عمیق تر انجام شود، كاهش چربی شكمی نیز صورت می‌گیرد.

ورزش‌های كاهش وزن می‌توانند تركیب بدن را تغییر بدهند، باید افراد چاق پروتئین بیشتری مصرف كنند و وزنه‌های سنگین تری را بردارند تا به این صورت زودتر لاغر شوند. فردی كه باید چربی بیشتری را كاهش بدهد، با وزنه برداری بهتر می‌توانند به هدف خود دست پیدا كنند، مخصوصا برای كاهش چربی شكم و صورت خود.

كاهش چربی كلی بدن برای داشتن صورتی لاغرتر

برای كاهیدن چربی در هر قسمت از بدن، به ویژه صورت، باید غذاهای سالمی را خورد تا كالری روزانه خود را كاهش دهید و ورزش‌های هوازی را انجام دهید تا كالری بیشتری بسوزانید. اگر چه تحقیقات زیادی در زمینه چربی صورتی انجام گرفته نشده، اما تحقیقی در سال 1996 در انگلستان صورت پذیرفت. محققان توزیع چربی بدن 96 زن جوان و میانسال ژاپنی را كه فاقد تحرك بودند یا تحرك داشتند، آزمایش نمودند. آنها اسكن‌های اولتراسوند را برای تعیین سطح چربی بدن در قسمت‌های مختلف، از جمله صورت و گردن به كار بردند. خیلی تعجب برانگیز نبود كه زنان فعال هر دو رده سنی لاغرتر از بقیه زنان بودند، و چربی كمتری در شكم خود ذخیره ساخته بودند. در مقایسه با زنان جوان تر، زنان پیرتر دارای چربی بیشتری در احشاء خود بودند. این مسئله حاكی از آن است كه با افزایش سن، چربی بدن نیز بیشتر می‌شود. اما با این حال زنان فعال هنوز 7 درصد چربی كلی بدن آنها كمتر بود. شایان ذكر است كه حجم چربی گردن و صورت در تمام گروههای سنی خیلی تفاوت عمده نداشت. اما در گروه پیرتر، چربی زیر پوستی صورت وگردن افراد فعال كمتر بود، (زنان فعال روزی 2 ساعت، به مدت 3 تا 6 روز در هفته ورزش‌هایی نظیر دویدن، دوچرخه سواری و رقص انجام می‌دادند.)

از آنجا كه در این زمینه تحقیقات به اندازه كافی نیست، توصیه‌های تضمینی كمی در این باره موجود می‌باشد، اما به طور كلی انجام ورزش 30 تا 90 دقیقه در روز توصیه می‌شود. اگر این كار را انجام دهید، تناسب اندام پیدا می‌كنید و وزن خود را تحت كنترل در می‌آورید. اما به خاطر داشته باشید كه شاید در آینده همین تپل بودن صورت خود را تمجید خواهید كرد. چرا كه تحقیقات حاكی است كه افراد چاق كه در معرض آفتاب قرار می‌گیرند، نسبت به افراد لاغرتر كمتر دچار چروكیدگی پوست صورت می‌شوند.از این رو هر چه سن آنها هم بالاتر رود، باز هم جوان تر به نظر می‌رسند. یك مطالعه در همین سال (2009) روی دوقلوی همسان مشخص كرد كه در دوقلوهایی كه یك نفر BMI بیشتری داشت، فرد چاق تر، صورت چاق تر داشت و جوان تر هم از جفت خود بود

زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

آب کردن چربی‌هاي صورت
    همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ـ در هر ناحیه از بدن که باشد ـ باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.
    آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است اما گاهی این اتفاق می‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.
    جراحی پلاستیک یکی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است اما يك‌راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که صد البته بهتر از عمل جراحی است!
    برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازيم:
    کف دست‌ها را برای 10 ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید. باید حس کنید که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. این حرکت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنید. همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید و در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهيد.
    در ورزش دیگری که برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، باید به این ترتیب عمل کنید؛ چانه‌تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛ انگار که آدامس می‌جوید. در این ورزش، باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.
    دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چندبار انجام دهيد.
    همان‌طور که سرتان در حالت طبیعی قرار دارد (بدون خم کردن آن به هر جهتی)، سعی کنید لب پایین خود را به بینی‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیرممکن است اما تلاش برای انجام چنین کاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.
    بیرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می‌کند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.

توصیه می‌کنیم این ورزش‌ها را روزی 2 بار انجام دهيد
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا