سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پشت بازو های افسانه ای

عضو پیشرفته bodybuilder آواتار ها
    4,185 بار در 762 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض پشت بازو های افسانه ای

پشت بازو های افسانه ای

داشتن پشت بازو های حجیم و تکامل یافته ارزوی هر بدنسازی می باشد , یکی از وحشتناک ترین بازو همه دوران متعلق به دوریان یتس بوده و کسی هم در این مورد شکی ندارد . پس ایده ی بدی نیست اگر از چگونگی تمرینات پشت بازو او با خبر شوید و از ان الگو برداری کنید .

فکر می کنم پشت بازو های قوی و بزرگ یکی از نقاط قوت و دوست داشتنی هر بدنی است این طور نیست ؟ قبل از اینکه بحثم را شروع کنم می خواهم به نکته ای اشاره کنم : اینکه چقدر پشت بازو های خود را سخت تمرین می دهید .مهم نیست فقط این را بدانید که هرگز پشت بازو هایتان مثل مال من نمی شود . شاید پشت بازو هایتان به بزرگی و یا به بلندی من شود اما نمی خواهم اگر نتوانستید به ان حد برسید احساس شکست و یاس کنید . بیش از هر گروه عضلانی دیگری تنوع شکل و مدل پشت بازو ها بسیار زیاد است .

به عنوان مثال بویرکو , در پشت بازو خود شکل نعلی خوبی به واسطه کامل بودن بخش خارجی پشت بازو هایش خواهد داشت , اما در پشت بازو هایش بیشتر دو عضله حلالی شکل نازک جلب توجه می کرد . بر خلاف او من و سمیر بنوت پشت بازو های ر ضخامتی داشتیم . بعداز چند ماه تمرین روی تمرین روی این عضله متوجه شوید که شت بازو هایتان شبیه به بویرکو است تا من که در آن صورت خوب است . نکته اینجاست که شما همیشه باید سعی کنید عضلات خود را تا نهایت ممکن کامل کنید و توسعه بخشید و وسوسه نشوید که از فلان بدنساز تقلید کنید . فکر می کنم شما را می توانم در ساختن پشت بازو های بزرگتر یاری کنم . اول از همه اینکه اگر یک درس وجود داشته باشد که بتوانم انرا به شما بدهم , این است که بیشتر همیشه لزوما (( بهتر )) نیست .

در واقع بر مبنای طرز فکر من (کمتر) یعنی (بیشتر) به ویژه در مورد تمرینات . در طول روزهایی که در مستر المپیا بودم , 3 ست اصلی برای شت بازو های خود تمرین می کردم . بله درست خوانده اید شک نکید , من فقط برای تمرینات پشت بازو فقط از 3 ست تمرین برای ساختن 70 درصد از حجم پشت بازو هایم استفاده می کردم .

به خاطر داشته باشید که من معمولا تمرینات پشت بازو ی هود را بعد از عضلات سینه انجام میدهد بنابراین وقتی به تمرینات این عضله می رسم تا حدودی از انها در تمرین عضلات سینه دچار پیش خستگی شده اند . پشت بازو ها عضلات ک.چک بدن هستند درست مثل عضلالت سرشانه در نتیجه انها را نباید مثل عضلات بزرگ زیر بغل یا سینه تمرین داد .

گر چه ست های تمرین باید کم اختیار شود, اما شدت در تمرینات پشت بازو باید بالا حفظ شود . برنامه پشت بازو های من نمیتواند ساده تر از این شود . برنامه ی پشت بازو های من با کابل v شکل اغاز می شود .

دستگیره v را به این علت دوست دارم که دستهایم را به در وضعیتی قرار میدهد که قدرت پنجه هایم را در بیشترین حد قدرت قرار می دهد . با دو ست گرم کردنی آغاز می کنم و سپس یک ست اصلی با همه ی شدت اجرا می کنم . سپس حرکت بعدیم پشت بازو هالتر خوابیده است که با میله هالتر خمیده یا همان EZ اجرا می کنم .

این بار فقط یک ست برای گرم کردن لازم دارم تا سراغ ست اصلی بروم در نهایت هم پشت بازو با کابل تک مچ برعکس را اجرا میکنم . این حرکت را فقط یک ست اصلی انجام میدهم . تمرین باید با حداکثر شدت و با حداقل تلفات انرژی انجام شود و شما شما باید قادر باشید خیلی زود از برنامه ها نتیجه بگیرید . مسلم است که تمرین شت بازو ها نباید ر مقدار باشد اما اگر در تلاش های خود هیچ ذره ای فرو گذار نباشید می توانید پشت بازو های خود را به حداکثر توان بالقوه رشد برسانید .

حرکت تکرار ست
    پشت بازو کابل دستگیره V شکل یا طناب 15
    12

10 - 8
    1*

1*

1

پشت بازو خوابیده با هالتر 12
    10 - 8
    1*

1

پشت بازو با کابل مچ بر عکس تکی 10 - 8 1
    مبتدی ها و بدنسازان سطح مبتدی هر حرکت را 3 ست اصلی اجرا کنند .

* ست های ستاره دار ست های گرم کردنی هستند

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از bodybuilder عزیز تشکر کرده اند:

عضو جدید
    13 بار در 6 پست
      از ایشان تشکر شده است

مرسی

4. یک کاربر برای این پست سودمند از موسی عزیز تشکر کرده اند: