سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: گفت و گو با محسن قرآن‌نویس ایرانی‌ها چیزی از حرفه‌ای‌ها کم ندارند

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض گفت و گو با محسن قرآن‌نویس ایرانی‌ها چیزی از حرفه‌ای‌ها کم ندارند

بشير آنلاين: محسن قرآن‌نویس در یک سال گذشته روزهای خوبی را پشت سر گذاشته است. او که از اواخر دهه هفتاد در پرورش اندام ایران مطرح شد، اولین بار در سال 2004 به عضویت تیم ملی درآمد و در بازی‌های آسیایی دوحه نیز یکی از ملی‌پوشان ایران بود. در واقع قرآن‌نویس در سال‌های اخیر یکی از مهره‌های مطرح سنگین وزن در سطح ایران بوده اما مسائلی باعث شد که او قید حضور در مسابقات تحت حمایت فدراسیون را بزند.
    او سال پیش در مسابقات جهانی قطر شرکت کرد و در دسته سنگین وزن به مقام هشتم رسید. پس از آن در رقابت‌های جهانی بادی‌کلاسیک مهم‌ترین افتخار قرآن‌نویس رقم خورد و او توانست قهرمان قهرمانان این رقابت‌ها شود. اما او همچنان سودای پرورش اندام در سر داشت و سه ماه پیش برای ادامه برنامه‌های تمرینی‌اش رهسپار آمریکا شد. محسن ماه پیش موفق شد در رقابت‌های آماتوری لس‌آنجلس به مقام قهرمانی برسد و امیدوار است به زودی جواز حضور در رقابت‌های حرفه‌ای را پیدا کند. هفته گذشته فرصتی دست داد تا گفت‌و‌گویی تلفنی با قرآن‌نویس داشته باشیم که گزیده‌ای از حرف‌های او را در ادامه می‌خوانید:
    * یک ماه دیگر مسابقه مستر المپیا برگزار می‌شود و فعلاً حال و هوای پرورش اندام اینجا معطوف به این رقابت‌ها است. امسال جی کاتلر، فیل هیث، کای گرین و دکستر جکسون رقابت سنگینی برای قهرمانی دارند.
    * سه ماه است که در آمریکا تمرین می‌کنم و از همان روزی که به اینجا آمدم به باشگاه مشهور گلدزجیم ونیس رفته‌ام. مدتی هم با چارلز گلاس مربی نامدار جهان تمرین کردم. اینجا دستگاه‌های جدیدی وجود دارد که زاویه‌های جدید و جالبی دارد و فشار متفاوتی به عضلات وارد می‌کند. البته اغلب تمرینات با وزنه آزاد (دمبل و هالتر) انجام می‌شود و حرفه‌ای‌ها کمتر از دستگاه استفاده می‌کنند.
    * در مسابقه لس‌آنجلس با وزن 101 کیلو روی صحنه رفتم و خوشبختانه قهرمان شدم. در حال حاضر 115 کیلو هستم و شرایط بهتری نسبت به مسابقه قبلی دارم.
    * بعد از مستر المپیا یک مسابقه آماتوری برگزار می‌شود که قهرمانان آن کارت حرفه‌ای می‌گیرند. در صدد هستم که در این مسابقه شرکت کنم.
    * باورها و تکنیک‌های آماده‌سازی پیش از مسابقه نسبت به آنچه که قبلاً می‌دانستم، تفاوت‌های زیادی دارد. اینجا قهرمانان حرفه‌ای 5 هفته به مسابقه مستر المپیا روزی 200 تا 300 گرم کربوهیدرات می‌خورند و نگران نیستند که کات نشوند. در مجموع روش‌هایی که اینجا می‌بینم، خیلی متفاوت است.
    * نقش مربی در آماده‌سازی یک بدنساز بسیار مهم است. من تا به حال اهمیت و نقش مربی را تا این حد احساس نکرده بودم.
    * به نظر من برخی بدنسازان ایرانی می‌توانند در رده حرفه‌ای موفق شوند. بدنسازانی مثل بیت‌الله عباسپور، مهدی عیاری و علی تبریزی حتی در سطح حرفه‌ای‌ها هم حرف برای گفتن دارند.
    * قصد ماندن در آمریکا را ندارم و به زودی به ایران باز می‌گردم. اینجا از دستگاه‌ها، حرکات تمرینی حرفه‌ای‌ها تا به حال حدود 15 ساعت فیلم گرفته‌ام که فکر می‌کنم برای ورزشکاران ما خیلی مفید باشد.
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

فقط یک حرفه ای ندارند!!!!

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند: