سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نکته ظریف و مهم در حرکت جلو بازو

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض نکته ظریف و مهم در حرکت جلو بازو

بسمه تعالی

این مطلبی رو که میخوام بگم از جورج فرح ( GEORGE FARAH )یاد گرفتم
    یه روز توی هفته نامه بشیر بود فکر کنم
    اون اخراش یه ستون باریک رو اختصاص داده بودن به توصیه این قهرمان خوش بازو
    خلاصه نوشته بود که مدتی بوده که وقتی جلو بازو کار میکرده اصلا دمی توی عضلاتش احساس نمیکرده و به قول معروف خسته نمیشده و از همه بدتر اینکه ساعد ضعیفی داشته( منم ساعدم ضعیفه ) و نمیتونسته وزنه های سنگین رو جابجا کنه.
    خلاصه یه روز یکی از قهرمانان کهنه کار بهش یه نکته رو گوشزد میکنه که جورج فرح هم اون رو بکار میگره و همونطور که در عکس زیر میبینید بازو و ساعد خوبی رو برای خودش دستو پا میکنه

جورج میگه : از وزنه هایی که میزدم مقداری رو کم کردم ،در عوض اومدم این تکنیک رو توش به کار بردم
    وقتی که جلو بازو میزدم ، هالتر رو که میخواستم بیارمش بالا اولا که با سرعت خیلی کم اینکار رو میکردم بعدشم وقتی به انتهای حرکت میرسیدم مچم رو به سمت داخل خم میکردم . مثل حرکت ساعد که مچت رو خم میکنی؟؟ میگفت روز اول باورم نمیشد که این بازو ها مال خودم باشه . متورم شده بود از پمپی که درش ایجاد شده بود . فقط خیلی تاکید بر این داشت که شما نمیتونید از وزنه هایی که قبلا میزدین استفاده کنید . چون اولا که حرکت نو هستش و باید ابتدا خوب یاد بگیرین و قلق کار دستتون بیاد بعدشم مچها امکان داره که آسیب ببینن . حالا من که مدتیه این حرکت رو دارم انجام میدم بذار یه توضیحی رو اضافه کنم بهش اول اینکه بهتره که از دمبل شروع کنید تا هالتر ، چون توی حرکت جلو بازو با هالتر به مچ خیلی فشار وارد میشه وقتی خمش میکنی و این مطلب رو مختص سایت بدنساز دارم میذارم . و بهتره که از دمبل شروع بشه این تکنیک و افشین یه نکته بینهایت جالب رو میگه : وقت میخوای دمبل رو پائین بیاری بذار مچت همینطور خم باشه . یک حرکت در میان مچ رو خم و باز کن تا خودت متوجه بشی چه تاثیری داره این کار . البته اینم بگم اونیی که ساعد های قوی و خوبی دارن صرفا به منقبض شدن بازوها تمرکز کنند و بدونید که این خم کردن مچ بینهایت در منقبض شدن جلو بازو و پیک شدنش تاثیر داره .
    حالا فردا یا هر وقت که رفتی جلو بازو کار کنی یادی هم ازین مطلب بکن . ضرر نداره
    موفق باشید

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته پرند آواتار ها
    3,765 بار در 806 پست
      از ایشان تشکر شده است

اِه منم همیشه همین کارو میکنم!!یعنی منظورم اینه که وقتی دمبل یا هالتر رو پائین میارم میله رو میکشیدم به سمت بالا و مچم خم میشد،فکر میکردم چون کارم ساده تر شده دارم تقلب میکنم...

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از پرند عزیز تشکر کرده اند: