سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: ارزيابي سهراب سرابي از مسابقات پرورش اندام قهرماني جهان: "همه سهيم بودند"

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض ارزيابي سهراب سرابي از مسابقات پرورش اندام قهرماني جهان: "همه سهيم بودند"

سهراب سرابي و امير بيات دو داور ايراني حاضر در مسابقات جهاني 2008 بودند كه هر كدام در دو وزن به قضاوت پرداختند. حضور اين دو داور از دو نسل متفاوت در پيكارهاي جهاني و عملكرد موفق آن ها در بحرين، اين نويد را به جامعه داوري پرورش اندام مي دهد كه در سال هاي آينده، داوران ايراني حضوري پر رنگ تر در مسابقات برون مرزي داشته باشند. پس از بازگشت كاروان پرورش اندام ايران از بحرين، گفت و گوي كوتاهي با سهراب سرابي داشتيم كه گزيده اي از آن در ادامه مي آيد:

- بيش از 60 داور از كشورهاي مختلف به بحرين آمده بودند كه به خاطر تعداد زياد داوران امكان استفاده از همه آن ها نبود و قرار شد از همه تست گرفته شود. در امتحاني كه شامل 30 سوال درباره قوانين داوري بود، حدود 20 نفر پذيرفته شدند كه من و امير بيات در فهرست قبول شده ها بوديم.

- روال داوري به اين ترتيب بود كه روز اول را يك راند محاسبه مي كردند و در اين مرحله مي بايست داوران با حذف نفرات، 15 نفر برتر را ابتدا غربال كرده و بعد از آن فيناليست ها را مشخص كنند. بعد از فيگورهاي نمايشي روز فينال، داوران يك بار ديگر راي مي دادند و بعد از مقايسه نهايي، آراي نهايي داوران جمع آوري مي شد.

- هر وزن را 9 داور قضاوت مي كردند و يك نفر هم به عنوان منشي كنار داوران حضور داشت. بعد از پايان مسابقه، دو راي بالا و دو راي پايين حذف مي شد و راي 5 داور باقي مانده به عنوان نتيجه نهايي محسوب مي شد.

- مجتبي نوتركي آناتومي زيبايي دارد و در وزن 100 كيلو كه داور بودم، استحقاق آن را داشت كه به فينال برسد. من به عنوان يك ايراني تنها مي توانستم براي او فرصت رقابت ايجاد كنم كه اين كار را انجام دادم و خوشبختانه نوتركي در رقابت خودش را خوب نشان داد. اين موقعيتي بود كه براي حقي و روشن ضمير ايجاد نشد و اگر اين دو نفر هم فرصت پيدا مي كردند كه با سايرين مقايسه شوند، ليافت آن را داشتند كه رتبه هاي بالاتري داشته باشند.

- نتيجه اي كه در بحرين به دست آمد، حاصل يك كار گروهي بود. از داوراني كه در مسابقه انتخابي به اين نفرات راي داده بودند، تا كميته فني كه در گزينش نفرات انتخاب درستي داشت، تا مربياني كه در اردو براي اين ملي پوشان زحمت كشيدند، همينطور سرپرست اردو و مهم تر از همه خود ورزشكاران كه نتيجه زحماتشان را گرفتند.

- در اين نايب قهرماني همه سهيم هستند. چه آنهايي كه مدال گرفتند و چه نفراتي كه نتوانستند به مرحله بالاتري برسند.

- با وجود جو منفي كه بعضي تماشاگران براي ورزشكاران ما به وجود آورده بودند و اين مورد در رقابت علي تبريزي با حريف بحريني به اوج خود رسيد، همه بچه ها با آرامش اين تهديدها را بي اثر كردند و به نظر من، تيم ملي ايران تيم اخلاق بود.

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند: