سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 14

موضوع: پرس سینه نکته ها تکنیک ها و اشتباهات رایج

عضو نیمه فعال
    533 بار در 91 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض پرس سینه نکته ها تکنیک ها و اشتباهات رایج

توی این قسمت میخوام مقالاتی رو راجب تمرین پرس سینه قدرتی بذارم تا جایی که بتونم سعی میکنم مقاله های جدید بذارم و یه سری ازین مقاله ها رو خودم ترجمه میکنم برای همین ممکنه ترجمش زیاد روون نباشه ولی قابل فهمیدنه

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از yah عزیز تشکر کرده اند:

عضو نیمه فعال
    533 بار در 91 پست
      از ایشان تشکر شده است

اینم اولین مطلبی که میذارم
    معایب تمرین با یار تمرینی (در پرس سینه)
    اگر یک پرسور عادت کند به تمرین با یار کمکی این روش میتواند به راحتی به ضعیف شدن او کمک کند.برای مثال اگر یک پرسوری که به زور میتواند 240 پوند(تقریبا 109 کیلو)رو پرس کند یک باره و با کمک یار تمرینی 300 پوند (تقریبا 136 کیلو) رو پرس کند ممکن است فکر کند که این کار را با قدرت خودش انجام داده.این موضوع به طور اتوماتیک به پرسور یه احساس کاذب قدرت میدهد و پروسور نمیخواهد تا یاد بگیرد چگونه به تنهایی پرس رو انجام دهدو به این ترتیب پرسور همیشه تردید دارد و فقط با یار تمرینی میخواهد تمرین کند چونکه خود پرسور میداند که به قدری قوی نیست که با توانایی خودش بتواند وزنه رو پرس کند.اتفاقی که میفته اینطوره که مثلا پرسوری که فقط 200 پوند میتونه پرس کنه با کمک یار تمرینی 250 پوند رو پرس میکنه و دلش میخواد 300 پوند رو هم پرس کنه و به این ترتیب از هدف اصلی خودش دور میمونه.تکرار های تحمیلی یکی از بزرگترین اشتباهاتی هست که پرس کاران جوان و تازه کار مرتکب میشوند.پرسور باید در شورع تمرین تکرار ها را به تنهایی و با قدرت خودش انجام دهد و تنها زمانی باید از یار تمرینی کمک بگیره که دیگر خودش به تنهایی نتواند پرس کند.اگر شما عادت کرده اید که تنها با یار تمرینی تمرین کنید من پیشنهاد میکنم تا مدتی رو در یک باشگه خانگی تمرین کنید که کسی در انجا نمیتواند شما رو ببیند زیرا بسیاری از پرسورا چون دوست ندارن در حال استفاده از وزنه های سبک دیده شوند از یار کمکی استفاده میکنن.

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از yah عزیز تشکر کرده اند:

عضو نیمه فعال
    533 بار در 91 پست
      از ایشان تشکر شده است

نکته ها یی برای پرس کردن وزنه بیشتر
    1-اولین کاری که یه پرسور برای پرس کردن باید انجام دهد چنگ زدن میله هالتر میباشد.میله هالتر را بااخرین شدت و توانی که دارید چنگ بزنید.هرچه محکم تر میله را چنگ بزنید میتوانید فیبرهای عضلانی بیشتری رو درگیر کنیدوقدرت انفجاری شما در نقطه پایینی حرکت بیشتر میشود.برای امتحان کردن این موضوع یکبار وزنه را که10 کیلو زیر رکورد شماست انتخاب کنید بدون اینکه میله هالتر ررو چنگ بزنید شروع کنید به پرس کردن یا نمیتوانید پرس کنید یا به سختی میتوانید این کار را انجام دهید.حالا همون وزنه رو پرس کنید در حالی که میله هالتر رو تا جایی که توان دارید چنگ میزنید ببینید چه اتفاقی میفتد؟میله هالتر را شما پرتاب میکنید رو با اسمان!!!
    2-وقتی میله هالتر رو از روی محفظه بر میدارید قبل از شروع پرس 3 الی 4 ثانیه مکس کنید.ایم موضوع هم باعث قویتر شدن تاندون های شما میشود و هم بد ن شما را برای تحمل وزنه های بیشتر اماده میکند
    3-پرس سرعتی یکی دیگر از بهترین روش ها برای افزودن قدرت در پرس میباشد.9 ست 3 تکراری با 40 درصد وزنه رکوردتون پرس انجام بدین با زمان استراحت 30 ثانیه بین هر ست.اگر شما در موقع پرس کردن با سرعت کم وزنه رو جابجا میکنید پرس سرعتی به خوبی به شما کمک میکند.
    4-وقتی در حال تمرین بالا سینه هستید وزنه رو کنترل شده و با سرعت کم پاینن بیارید و وقتی به انتهایی ترین نقطه رسیدید به صورت انفجاری رو به بالا پرس کنید .
    5-روی پشت بازو هم تمرکز کنید یکی از بهترین تمرین ها برای پشت بازو اینه که دستتون رو روی یک میز پرس بذارید و پاوتنو رو روی میز پرس دیگه (حرکت دیپ)و از یار کمکی بخواین چندین صفحه هالتر روی پاتون بذارید و شروع کنید به تکرار هر موقع نتونستید ادامه بدید از یار کمکیتون بخواید یکی از صفحه هالتر ها رو برداره اینکار را انقدر ادامه بدید تا دیگه صفحه هالتری باقی نمونه روی پاتون
    ادامه دارد

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از yah عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال ali_p آواتار ها
    حالت من
    Mehraboon
    1,355 بار در 261 پست
      از ایشان تشکر شده است

از بابت این اسپم معذرت میخوام ولی جا داره که از دوست عزیز بابت اینکه تصمیم به اینکار گرفتی و اینکه لطف کردی و به نظر من توجه کردی سپاسگذاری کنم.برات آرزوی موفقیت دارم.هر روز منتظر ادامه مطالبت هستیم
    خلوتم را نشکن

شاید این خلوت من کوچ کند

به شب پروانه

به صدای نفس شهنامه

به طلوع آخرین افسانه

و غروبی که در آن

نقش دیوانگی یک عاشق

بر سر دیواری پیدا شد

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از ali_p عزیز تشکر کرده اند:

عضو نیمه فعال
    533 بار در 91 پست
      از ایشان تشکر شده است

نکته ها یی برای پرس کردن وزنه بیشتر(قسمت دوم)
    6-زمان استراحت بین ست ها توی روزهایی که پرس سنگین انجام میدهید حداقل باید 2 الی 3 دقیقه باشد.اکثر پرسور های پیشرفته زمان 5 دقیقه رو بین ست های سنگین در نظر میگیرن.
    7-وقتی هدف شما از تمرین افزایش قدرت هست باید تمرینات هوازی خودتان را کاهش دهید.تمرینات هوازی مقدار زیادی کالری و انرژی میسوزانند که برای پرس های سنگین لازم است.به عبارت دیگر وقتی شما برای افزایش قدرت تمرین میکنید همزمان نمیتوان چربی بدن هم کم کرد و این کاری غیر ممکن است.وقتی شما برای افزایش رکورد تلاش میکنید زیاد روی تمرینات هوازی پافشاری نکنید و انرژیتون رو برای پرس نگه دارید.
    8-برای افزایش رکورد ناچارا باید وزن را بالا برد و به همین علت هست که در مسابقات هم هرچه وزن ها بالاتر میرود رکورد ها افزایش میابد.این کار بسیار راحت میباشد کافیست 100 الی 200 کالری به انرژی که روزانه دریافت میکنید اضافه کنید.
    9-در موقع پرس کردن انگشت شصتتان را دور میر حلقه کنید .بعضی افراد هر پنج انگشت را در یک طرف میگرند و این از قدرت گریپ(چنگ زنی)شما میکاهد.
    10-مستقیما به روی سینه پرس نکنید.وقتی شما مستقیم به سمت بالای سینه پرس میکنید این حرکت فشار زیادی رو به شانه و عضلات گرداننده مفصل شانه وارد میکند.وقتی وزنه زیاد باشد اگر مستقیم به روی سینه پرس کنید شانس اصیب دیدگی مفصل شانه بالا میرود.شما باید میله هالتر رو روی زیر سینه پرس کنید یعنی هالتر باید روی قسمت پایین تر از نوک سینه شما فرود بیاید در این حالت احتمال اصیب دیدگی شانه و مفص لهاش به کمترین حد ممکن میرسد.
    11-برنامه تمرینی خود را هر چند وقت یک بار تغییر دهید به هیچ وجه نمیتوان یک برنامه تکراری رو چند ماه به کار برد و انتظار نتیجه هم از ان برنامه داشت.چون بردن بعد از مدتی به برنامه عادت میکند.
    12-چسابندن تمام پشت به روی میز برای پرس سنگین اشتباه هست باید به کمر خود قوس بدهید.وقتی روی میز دراز میکشید باسن خودتان را به سمت شانه هاتان بکشید تا به این ترتیب بتوانید به کمرتان قوس بیشتری بدهید.
    13-از تکنیک پیش خستگی استفاده کنید.ر شما اول پرس بالا سینه با دمبل را اجرا کنید و سپس سراغ پرس سینه بروید هرچند که قادر نیستید وزنه های همیشگی رو پرس کنید ولی اگر بعد از چند هفته که به این ترتیب تمرین کردید دوباره پرس سینه را در شروع اجرا کنید میبینید که قدرتتان در اجرای پرس بیشتر شده.
    ادامه دارد

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از yah عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین