سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: گلایه های قهرمان از وزن سنگین!!

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض گلایه های قهرمان از وزن سنگین!!

قهرمانان حرفه ای مسابقات بدنسازی امروز بزرگترین چشمه های عضلانی موجود روی کره زمین هستند که گاهی باور کردن فیزیک انها دشوار است .
    جی کاتلر در این مقاله از مصائب مشکلات سنگین وزن بودن سخن گفته!!
    زمانی که آنها به وزن 300 پوند معادل 136 کیلوگرم میرسند ظاهرا زندگی برایشان سخت میشود .
    اما نکته بسیار جالبی که لابلای حرف های کاتلر میخونید این است که خودش میل چندانی به بالا بردن وزن ندارد و این سیستم داوری است که بدنسازان حرفه ای را مجبور میکند تا بیشتر و بیشتر حجم عضلانی تولید کنند .

عبور از 136 کیلوگرم

خوشبختانه اکثر اوقات در طول سال کمتر از 136 کیلوگرم هستم، اما وقتی به این وزن میرسم خیلی مسائل حاشیه ای پیدا میکنم .
    هرچه که بزرگتر میشوید نیاز به استراحت بیشتری پیدا میکنید و انرژی و استقامت لازم برای انجام خیلی از کارها را از دست می دهید ، در نتیجه نیاز بدن به خواب اهم اضافه می شود .
    خواب برای رشد ضروری است ، اما حتی زمانی که در حال رانندگی هستم نیز باز نگهداشتن چشمانم گاهی اوقات سخت میشود .
    در مورد غذا هم باید بگویم که بیشتر غذا میخورم . بنابراین هزینه های تغذیه نیز بیشتر میشود . با وزن زیاد حین تمرین تنفس در تمرین اندکی دشوار میشود . سنگین شدن وزن ، تنفس بین ست ها را سخت میکند به ویژه اگر بخواهیم استراحت ها را کوتاه تر کنم مشکل بیشتر می شود .

زمانی که از مسابقات بازنشسته شوم وزنم را روی 100 الی 105 کیلو حفظ میکنم . زمانی که بدنسازی را آغاز کردم وزنم حدود 110 کیلو بود و نمیگویمکه بیصبرانه منتظر رسیدن به وزن 136 کیلو بودم.
    انجام هر کاری با وزن سنگین دشوارتر میشود . جفت کردن کفشها که امری ساده است برای سنگین وزن ها کار ساده ای نیست .
    مشکل اصلی دیگر این است که باید همه فعالیت های خود را بر اساس وعده های غذایی تنظیم کنید . البته خواب و تمرین هم که جای خودش رو داره .
    بدنسازی شغل من است و باید آن را زندگی کنم و شرایطش را بپذیرم . در وزن بالا بدن گرمتر است و بیشتر از حد معمول تعریق خواهید داشت .
    لباس ها به خوبی اندازه شما نمیشوند . تی شرت های خود را سایز 4x یا 5x میخرم و میدانید که پیدا کردن لباس با این سایز دشوار است و زمانی هم که پیدا شوند بسیار گران قیمت هستند .

این بخشی از بدنسازی حرفه ای است .
    مسابقه دادن به ویژه در این سطح نیاز به حجم عضلانی زیادی دارد و با توجه به ساختار بدنی ام باید حجم زیادی تولید و حفظ کنم .

من باید از لحاظ عضله به رقیبان خود غلبه کنم و با این روش میتوانم قهرمان شوم . با حفظ عنوان آقای تناسب نمیتوانم قهرمان المپیا باشم.
    بنابراین اگر مثل فلکس ویلر وزنم را زیر 105 کیلو برسانم و سعی کنم فرم بدنم را مثل او پرورش دهم به قهرمانی نمیرسم .
    ویرایش توسط Senior Manager : ۱۳۸۹-۱۲-۱۶ در ساعت ۱۰:۵۲ بعد از ظهر

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند: