سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: جی کاتلر 2008 سخت کوشترین بدنساز جهان

عضو اخراجی
    حالت من
    Movafagh
    2,720 بار در 554 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض جی کاتلر 2008 سخت کوشترین بدنساز جهان

با وزنی معادل 295 پوند (134 کیلوگرم) در فصل تمرین،مصداق "غول عضله" است. کمتر از چند هفته دیگر، با کوهی از عضله، همراه باتفکیکی تا مغز استخوان، بهترین سینه، رانهایی پر خط و زیربغلی که با هرانقباض، بر مسابقه سایه می اندازد، پا بر صحنه خواهد گذاشت.
    اوکسی نیست مگر جی کاتلر – بهترین بدنساز دنیا! با استعداد ورزشی ظاهرانامحدود، شهرت به کوشاترین بدنساز را یدک می کشد. در موقعیتی تاریخی، جی،فقط یک قهرمانی با کسب عنوان تنها بدنساز برنده 3 دوره مستر الیمپیا وآرنولد کلا سیک فاصله دارد. بنابراین هیچ چیزی را به بخت و اقبال واگذارنخواهد کرد.
    با نگاهی به زندگی افسانه ای ورزشی جی می بینیم که از روزهای آغاز دوران بدنسازی آماتوریش تا اکنون راهی طولانی را پیموده است.انگار قرنها پیش بود که جی با تمرین و رژیمی سخت و قهرمانی بدنسازی وتناسب اندام کشوری (ایالات متحده) سال 1996، مجوز ورود به دنیای حرفه ایرا کسب کرد. اما از آن هنگام هم، جی دائما در تلاش برای کسب شهرت بوده است.
    جی کاتلر همیشه بخاطر رانهایی خارق العاده و مخطط و تفکیکی وحشتناک معروف بوداما کسب عنوان بهترین در میان حرفه ای های فدراسیون بین المللی بدنسازی،مستلزم پرورش مجموعه ای از ویژگیها، شامل عضلاتی غول آسا، حجمی فوق العاده و تفکیکی تا استخوان است. جی، همزمان با ورود به اولین رقابت حرفه ای بین المللی در سال 1998، بسرعت دریافت که مسابقات دشواری در راه دستیابی به تندیس سندو، در انتظارش هستند. اما همین دشواری مسیر، انگیزه جی برای تمرین و رژیم سخت تر از همیشه شد.

جی کاتلر در مستر المپیای 2007

برای مستر المپیای آینده، مطرح شدن در میان حرفه ای های جهان، چندان طولی نکشید. در سال 2000، اولین عنوان قهرمانی حرفه ای خود را کسب کرد و از سال2002 تا 2004، سه سال پیاپی، قهرمان آرنولد کلاسیک شد. در سال 2001، دوم المپیا شد. همین شکست، عزم او را برای بردن این مقام چنان جزم کرد که دیگر به کمتر از آن قانع نشد. اما چالش غایی او، یافتن راهی برای شکست مستر المپیای وقت بود.
    بظاهر، پنج سال طول کشید تا جی بالاخره تاج قهرمانی را بر سر گذاشت. اما در پس این ظاهر، جی در تمام طول سال، سخت تر از همیشه تمرین و برنامه غذایی دقیقی را رعایت می کرد تا برای شکست بی چون و چرای مستر المپیای وقت، بقدر کافی عضله اضافه کند. چهار سال پیاپی،دوم شدن، اغلب ورزشکاران را مایوس می کند اما برای جی فقط نشانه ای ازوجود فاصله تا اوج بود.

جی کاتلر در الیمپیای 2007

سال2006، دقیقا یک دهه پس از کسب مجوز ورود به رقابتهای حرفه ای، جی کاتلر،کاری کرد که جامعه بدنسازی از مدتها قبل، پیش بینی نموده بود – او عملا،حجیم تر از همه بر صحنه ظاهر شد و با ترکیبی از عضلاتی غول آسا و تفکیکی که هرگز مشابهش دیده نشده بود، عنوان مستر الیمپیا را از آن خود کرد.

جی کاتلر با کوهی از عضله الیمپیای 2006 را از آن خود کرد

جی،قهرمان بلامنازع جهان بود و کسی نمی توانست مقامی را که حقش بود، انکارکند. سال بعد، با دومین مستر المپیایش، پایه های اقتدارش را محکم تر کرد.
    امسال هم، جی با ساعت های طولانی تمرین، برنامه دقیق غذایی و آمادگی همه جانبه،پا بر صحنه المپیای 2008 خواهد گذاشت. ما مدتی مصدع وقت پر مشغله جی شدیم تا ببینیم برای تضمین سومین عنوان المپیا، چه برنامه تمرینی را بکار بسته است.
    او هم که همیشه برای طرفدارانش وقت می گذارد، با کمال میل پذیرای ما شد. آنچه در ادامه می آید، تفصیلی از چگونگی نبرد بی باکانه امسال جی کاتلر با پولاد سخت و سرد است.
    بدنساز مشهوری گفته است"همه گرگهایی که به طمع شکار از تپه بالا می آیند، گرسنه اند اما گرگی که بر فراز تپه ایستاده، طعم شکار را چشیده است". جی کاتلر، دو بار لذت پیروزی را حس کرده است و به همین دلیل، سختکوشترین بدنساز جهان باقی مانده است. با چنین اشتهای سیری ناپذیری به پیروزی، نباید انتظار داشت که سومین عنوان المپیا را به راحتی از کف بدهد.

برنامه زیر را مطالعه نمایید تا متوجه اراده لازم برای اول ماندن بشوید. بخاطر داشته باشید که جی، یک غول مادرزاد است و این برنامه، راه رسیدن او به قهرمانی المپیااست. پیش از اجرای این برنامه، آن را مطابق نیازهای شخصی و سطح آمادگی تان تعدیل نمایید.

برنامه تمرینی جی کاتلر برای مستر الیمپیا
    شنبه
    سرشانه، کول، پشت بازو و شکم

سرشانهنشر جانب 12 * 3
    پرس دمبل 12-8 * 3
    نشر جانب سیم کش 12-8 * 3
    نشر از جلو با هالتر 10 * 2
    نشر خم 10 * 3

پشت بازو

سیم کش 15 * 4
    تک دست 15 * 3
    پرس سینه دست جمع 8 * 3
    هالتر خوابیده 8 * 3
    کیک بک 12 * 3
    دیپ 15 * 3

کولشراگ 12 * 4

شکم
    کرانچ 20 * 3
    کرانچ با طناب 20 * 3
    زیرشکم بارفیکس 12 * 3
    پابلند از عقب 10 * 3

جی یک غول مادرزاد است

یکشنبه
    زیربغل

سیم کش دست باز 10 * 3
    دمبل خم تک دست 10 * 3
    هالتر خم 10 * 4
    ددلیفت 12 * 3
    تی-بار دست جمع 10 * 3
    سیم کش پشت سر 10 * 3
    پارویی 10 * 3
    کمر 10 * 3

دوشنبه
    استراحت

سه شنبهسینه، جلوبازو، ساعد و شکم

سینه

پرس بالاسینه هالتر 12-10 * 5
    پرس سینه دمبل 10-8 * 3
    فلای بالاسینه 10 * 3
    کراس اور 12 * 3
    پرس زیر سینه 8 * 3

جلوبازو

هالتر ایستاده 15 * 5
    دمبل تک دست 12 * 3
    لاری تک دست 10 * 3
    چکشی 15-12 * 2

ساعد
    جلوبازو هالتر دست برعکس 15 * 6

شکم

کرانچ 20 * 3
    کرانچ با طناب 20 * 3
    زیرشکم بارفیکس 12 * 3
    پابلند از عقب 10 * 3

نباید انتظار داشت که سومین عنوان الیمپیا را به راحتی از دست بدهد

چهارشنبه
    ران

جلوپا دستگاه 20 * 3
    پرس پا 12 * 4
    اسکوات 10-6 * 4
    لانج 8 * 3 (هر پا)
    جلوپا دستگاه (سنگین) 10 * 4

پنجشنبه
    پشت پا، ساق و شکم
    پشت پا
    پشت پا خوابیده 12 * 6
    ددلیفت رومانی 10 * 3
    پشت پا تک پا 12 * 3
    پرس پا (کف پاها بالا و با فاصله) 12 * 3

ساقایستاده 10 * 4
    الاغی 10 * 2
    نشسته 10 * 3

شکم

کرانچ 20 * 3
    کرانچ با طناب 20 * 3
    زیرشکم بارفیکس 12 * 3
    پابلند از عقب 10 * 3

جمعه
    استراحت

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از sajjad 1368 عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Movafagh
    2,720 بار در 554 پست
      از ایشان تشکر شده است

جی کاتلر یک بدنساز پر طرفدار و جز بهترین هاست. برای آن اندام درشت عضلات عمیق شکم و ماهیچه های کات شده اش شناخته شده است اگر چه برنامه کاری بسیار شلوغی دارداما شرکت ماسل تچ (muscle tech)این فرصت را به دست آورده است تا مصاحبه ای در باره رژیم غذایی برنامه تمرینی استفاده از مکمل ها و مسابقات با وی انجام دهد:

در مورد رژیم غذایی خودت برای آماده سازی مسابقات صحبت کن؟

از هیچکدام از برنامه های کاهش کربوهیدرات استفاده نمی کنم. تنها رژیم غذای من با رژیم و ابداعی خودم است که 14 هفته قبل از مسابقه وارد این رژیم می شوم وتا روز مسابقه آن را ادامه می دهم بسیاری از افراد اشتباهات تاثیر گذاری قبل از مسابقه را انجام می دهند که در نهایت از انجام آن ها پشیمان می شود.

چه اندازه پروتئین مصرف می کنی؟

من با 115 کیلو گرم وزن روی سن مسابقات می ایستم بنا براین از هر جاکه امکان دارد باید روزی 600 الی 700 گرم پروتئین مصرف کنم منبع اصلی پروتئین من ماهی نیتروتچ و سفیده تخم مرغ است.

از طعم چه غذاهایی لذت می بری؟
    من برای طعم و مزه غذا نمی خورم فقط برای استفاد در ورزش . من فقط به کاربرد غذاها نگاه می کنم .

نوع تمرین کردن تو در زمان خارج از مسابقات با زمان مسابقات چه تفاوتی دارد ؟

تمرینات خارج ازمسابقات من کمی سنگین تر و با استراحت بیشتر میان ست ها همراه است . زمانی که برای یک مسابقه تمرین می کنی سرعت را با کم کردن زمان استراحت بین ست ها بالا می برم .

برای مبتدی ها چه نصیحتی داری؟

هر مبتدی که تازه وارد این ورزش آهنی شده باید روی تمرینات اصلی و پایه تمرکز کند سنگین تمرین نکردان تکرارست ها بین 8 الی10 قرار دهد وبه اهدافش فکر کند .

در مورد مکمل هایی که مصرف می کنی توضیح بده. درباره هیدرکسی کات و روفرم قرار گرفتن برای یک مسابقه ؟

از زمانی که توانستم هیدروکسی کات را به برنامه آماده سازی قبل از مسابقات خودم وارد کنم موفق شدم در بهترین شرایط زندگی خودم قرار بگیرم . با مصرف هیدروکسی کات قبل از وعده های غذایی در طول رژیم می توانم رژیم کم کالری خودم را حفظ کنم همین طورهیدروکسی کات زما نی که خیلی خسته هستم برای بالا نگه داشتن سطح انرژی بدنم ضروری است . فکر میکنم واقعا هیدروکسی کات برای نگاه داشتن و حفظ متابولیسم بدنم و آماده شدن برای مسابقات موثر بوده است .

نظرت در مورد نیتروتچ وتا ثیرآن بر روی وزن عضلاتی اندامت چیست؟

فکر می کنم آمینو اسیدها ی زنجیره ای شاخه دار (BCAA ) موجوددر نیتروتچ به من در نگه داری وزن عضلانی که در طول زمان خارج از مسابقات به دست آورده بودم کمک فراوانی کرد ه است . زمانی که در رژیم هستیدوکالری های بدن شما بسیار پایین است لازم است تا سطح پروتئین خود را بالا نگه داریدونیتروتچ برای این منظور فوق العاده است .

اولین تجربه شرکت در مسابقات بدنسازی چطوربود؟

در اولین مسابقه فقط 18 سال داشتم نمی دانستم چکار باید بکنم وکاملا عصبی بودم . وقتی روی سن قرار دارید حس عجیبی وجود دارد که غیر قابل باور است . همه باید از حس گذر کنند ومن هم موفق به این کار شدم.ATH_JaCutl_signature.jpg

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از sajjad 1368 عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال samim آواتار ها
    حالت من
    Ashegh
    1,570 بار در 360 پست
      از ایشان تشکر شده است

هرچند به علت اینکه ماسل تک اسپانسر اصلی جی کاتلر است در مورد محصولاتش تبلیغ میکنه ولی حداقل 90 درصد محصولاتی که توی بازار ایرانه چینی است یا توی همین کشور عزیز خودمون پر میشه..

دوستان عزیز در خرید مکمل دقت کنید .. من خودم یه ماسل تک یک کیلو و هشتصد گرمی خریدم تمام بدنم جوش زد و گلاب به روتون بیرون روی هم رنگ عوض کرد !!! حالا خودتون قضاوت کنید و در خرید دقت کنید !!!

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از samim عزیز تشکر کرده اند:

عضو جدید
    16 بار در 5 پست
      از ایشان تشکر شده است

جی کاتلر سال 2010 قهرمان شد ولی بازم با اما و اگر! من نه طرفدارشم نه مخالفش.فقط نقدش میکنم.سال 2007 ویکتور با حجمی دو برابر کلمن و کاتلر اومد رو صحنه! نمای پشتش از پشت کلمن افسانه ای هم بزرگتر بود.ولی بازم داورها با قضاوتشون همون بلایی رو سر ویکتور آوردن که سر کوین لورن و شان ری و فلکس آورده بودن.واسه همین ویکتور معروف شد به مستر المپیای بدون تاج! مستر المپیا 2010 رو هم اگه با دقت دیده باشین نمای جلوی فیل هیت محشر بود.کاتلر فقط گنده بود.ملاک اصلی رای قضات هم شده گندگی.زیبایی 2009 دکستر همه رو به این نتیجه رسونده بود که بازم این دکستر هستش که قهرمان میشه.صبح روز مسایقه یتس و شان ری برای کاتلر شانس سومی رو پیش بینی میکردن! امسال هم وقتی کاتلر به عنوان مستر المپیا معرفی شد کل حضار اونو هو کردن.بعدم واسه اینکه بگه حقش بوده گفت من همیشه تو فکر شکست دادن کلمن بودم که به آرزوم رسیدم.حالا دیگه بقیه رقبام هیچ اهمیتی واسم ندارن! اگه کلمن 2006 با سایز افسانه ایش اومده بود کاتلر اوت میشد.تنها امتیاز کاتلر پهنای شانه اش است و دیگر هیچ.

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از victor richards عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال Ahoora آواتار ها
    حالت من
    Ghamgin
    1,246 بار در 267 پست
      از ایشان تشکر شده است

واقعا حیف که تا به حال نه کوین لورن و نه شان ری قهرمان مستر المپیا نشدند