سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: گفتگو با علی تبریزی قهرمان قهرمانان جهان

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض گفتگو با علی تبریزی قهرمان قهرمانان جهان

برای قهرمانی با جانم بازی نمیکنم

سه بار قهرمانی قهرمانان جهان ، عناوین متعدد جهانی و اسیایی و استمرار در موفقیت ، علی تبریزی را تبدیل به قهرمانی کرده که از مرزهای دنیای اماتوری فراتر رفته است . او که به دلیل مسائل مختلف نیمی از عمر قهرمانی خود را خارج از مرزهای ایران گذراند ، این روزهای سودای حرفه ای شدن در سر دارد و میخواهد چالشی تازه در زندگی ورزشی خود تجربه کند . او با فروتنی میگوید که هنوز برای رقابت با بهترین های دنیا ، باید نقاط ضعفش را برطرف کند . با علی تبریزی درباره برنامه های آتی اش گفتگویی انجام دادیم که در ادامه میخوانید. ( بشیر )

* سوالی که ورزشکاران میپرسند را تکرار میکنیم ، علی تبریزی کی حرفه ای میشود؟

-انشاالله از سال آینده در مسابقات حرفه ای شرکت می کنم و سعی دارم قبل از مستر المپیا ، یک مسابقه سبک تر را تجربه کنم .

* مجوزی برای حظور مستقیم در مستر المپیا هم داری؟

- چون 3 بار اورال ( قهرمان قهرمانان ) جهان شدم ، رافائل با جیم منیون صحبت کرده و قرار شد که برای مستر المپیا نیازی به کسب سهمیه نداشته باشم .

* الان مشکل خاصی برای اماده سازی نداری؟

- متاسفانه از ناحیه کتف راست آسیب دیده ام . سعی میکنم تا سال اینده با همین کتف مدارا کنم و بعد از ان درمانش کنم .

* خیلی از اماتورها وقتی به دنیای حرفه ای ها رفتند ، موفقیت قابل ذکری نداشتند . علی تبریزی با این سابقه درخشان در مسابقات اماتوری ، نگران نیست که در رقابت های حرفه ای مثلا جزء 10 نفر اول نباشد؟

- برای مسابقه ای مثل مستر المپیا ، هیچ نگران نیستم که جزء 10 نفر اول نباشم . ولی مطمئنم به جز مسابقه ای در سطح المپیا و ارنولد کلاسیک ، در هر مسابقه ای باشم جزء 3 نفر اول هستم .

* یقین داری که در سطح حرفه ای ها موفق خواهی شد؟

- بله . سال گذشته هم که برای تماشای مستر المپیا رفته بودم ، رافائل سانتونجا اصرار کرد که هرچه زودتر حرفه ای شوم . بهر حال او سالها رئیس کمیته داوران IFBB بوده و دید فنی خوبی دارد .

* اما مثلا روبرت پیوتر کویچ که در سطح اماتوری یکی از رقیبان شما هم بود ، همین هفته پیش در ارنولد کلاسیک بین 14 نفر چهاردهم شد .

- روبرت از اول هم خوب نبود . در مسابقات اماتوری هم هیچ وقت من را شکست نداد . او خیلی زحمت کشیده و حجم خوبی هم دارد ، ولی استیل بدنی او شانسی برایش باقی نمیگذارد .

مابقی گفتگو در فرصت بعدی
    ( دستام خسته شد تایپ کردم )
    ویرایش توسط Senior Manager : ۱۳۹۰-۰۱-۰۲ در ساعت ۱۱:۳۸ قبل از ظهر

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

* نمونه دیگری از بی توجهی داوران به تازه وارد ها ، بدنسازی مثل ادوارد نون است که یکی از پدیده های امسال بود اما در مستر المپیا اوت شد .

- در مستر المپیا و ارنولد کلاسیک همینطور است . باید سه چهار سال حضور پیدا کنی تا شناخته شوی . شانس موفقیت در سالهای اول بسیار کم است . متاسفانه در مسابقات به ( گنده بدنی ) رای میدهند ولی در همین سطح داورانی هم هستند که بدنسازانی مثل شاون روی ، فلکس ویلر ، فرانسیس بنفاتو را بپسندند . یعنی به اناتومی ، تفکیک و جزئیات رای دهند . مثل همین رانی راکل که با تناسبش دنیس ولف را شکست میدهد ، چون اناتومی قشنگی دارد . از سوی دیگر باید قبول کنیم مسابقه ای در سطح المپیا ، جنگ اسپانسر هاست .

* اتفاقا این سوال بعدی من بود . خیلی ها میگویند که بدون اسپانسر قوی نمیتوان موفق بود . ایا امروز چنین اسپانسری برای شما پیدا شده ؟

- با نمایندگان دو سه شرکت صحبتهایی شده ، ولی ابتدا باید رفت و اعلام حضور کرد . من تا وقتی که در اولین مسابقه ای شکرت نکرده ام نمیتوانم خیلی رو اسپانسر حساب کنم .

* شما در حال حاظر 38 سال سن داری . یعنی دقیقا مشابه شرایطی که تونی فریمن به دنیای حرفه ای ها امد . ایا بهتر نبود سه چهار سال قبل به حرفه ای ها میپیوستی؟

- همان تونی فریمن که مثال زدی ، در این سالها بهتر شده . بدنسازی ورزشی است که تا 45 سالگی میشود آنرا در سطح حرفه ای ادامه داد و من از این جهت نگرانی ندارم .

* معمولا بدنسازانی که در صحنه حرفه ای موفق میشوند مربیان برجسته ای هم دارند . مثل چارز گلس ، چاد نیکولز ، هنی رامبد و ... . آیا قصد داری با یک مربی بزرگ کار کنی؟

- یکی از افرادی که نظر خوبی در مورد حرفه ای شدن من داشت ، همین چارز گلس بود . وقتی مرا دید ، گفت : تا الان کجا بودی؟ او معتقد بود که در سطح حرفه ای ها می توانم موفقیت هایی داشته باشم .

* مربیانی مثل چارز گلس چقدر دستمزد میگیرند ؟

- به خیلی مسائل بستگی دارد ولی معمولا برای یک دوره شش ماهه ، 10 تا 15 هزار دلار میگیرند . البته این رقم ثابت نیست . مثلا من فکر نمیکنم جی کاتلر به هنی رامبد پولی پرداخت کند . چون رامبد با جی کاتلر مشهور میشود و در سال های اینده از این شهرت بهره برداری میکند .

* با حرفه ای ها رابطه داری؟

- بله . با گوستاو بادل ، شهریار کمالی ، دوریان یتس، دنیس ولف و ... اتفاقا دوریان یتس پیشنهاد داد مثل فلکس لوئیس با او و برای شرکت او کار کنم . چون خودش به تازگی خط تولید مکمل های غذایی راه انداخته.

* حرفه ای ها درامد زیادی از بدنسازی دارند ؟

- نه چندان . البته حساب قهرمانان مستر المپیا را باید جدا کنیم . مثلا همین دنیس ولف اولین سالی که به حرفه ای ها رفت درامدی نداشت و دوستانش کمکش میکردند و خیلی خوشحال بود که در یک مسابقه 20 هزار دلار گرفته است . البته کسب درامد به این سادگی هم نیست، دنیس ولف با جانش بازی کرد تا به فینال المپیا برسد!!

* به مساله مهمی اشاره کردی ؛ به هر حال ورزش حرفه ای تبعاتی دارد و عوراضی . ایا از این واهمه نداری که دچار عوارض آن شوی؟

- من از اولین سالی که ورزش کردم تا الان ، خدارا شکر هیچ مشکلی نداشتم . همین دیشب چکاب بودم ، آزمایش خون ، کبد ، کلیه. من همیشه سعی کردم که سلامتی خودم را در الویت قرار دهم . در همین ایران ، بعضی از دوستان را میبینم که برای قهرمانی با خودشان چکار میکنند، تعجب میکنم . من برای قهرمانی با جانم بازی نمیکنم و هیچ وقت هم نخواهم کرد . به عقیده من ، قهرمانی زودگذر است و نباید به هر قیمتی به آن رسید .

* ایا علی تبریزی برای ورود به جمع حرفه ای ها نقطه ضعفی احساس میکند ؟

- نقطه ضعف زیاد دارم . مهمترین ان سایزم است . من باید واقع بین باشم، مثلا زیربغلهایم هنوز حرفه ای نشده . چون وزنه هایی که تا بحال زده ام ، حرفه ای نبوده است .

* آخرین سوال ، اصلا به مسابقات 202 پوندی ها فکر نمیکنی؟

- اصلا دوست ندارم.

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند: