سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بیوگرافی (Mohsen Yazdani) محسن یزدانی

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض بیوگرافی (Mohsen Yazdani) محسن یزدانی

رشته پرورش اندام از ورزش هاییه که علاقمندان زیادی رو در ایران به خودش جلب کرده، مخصوصا جوان هایی رو که عاشق خوش تیپ شدنن، در ایران به خاطر استقبال فراوان جوانان باشگاهای زیادی تاسیس شده که اغلب توسط قهرمانان این رشته مدیریت می شن. محسن یزدانی از قهرمانان صاحب نام رشته زیبای اندام ایران و آسیا و جهانه و اولین بدن سازیه که بعد از انقلاب به تیم ملی دعوت شد و در مسابقات برون مرزی مدال آورد. محسن سال گذشته مربی و سرپرست تیم ملی ایران در مسابقات آسیایی بود و هم اکنون درکنار مربی گری و مدیریت باشگاه خودش "هیربد"، خودشو برای مسابقات حرفه ای جهان که رقیبانش حرفه ای ترین بدن سازان جهان هستن آماده می کنه.

فربد در برنامه ورزشی روز هفتم با محسن گفتگو کرد که هم از خودش بگه، هم از فعالیت این رشته در ایران:
    محسن : محسن یزدانی هستم متولد 1348،لیسانس حسابداری.

چند ساله که پررورش اندام کار می کنی؟

15 سال

در طی این مدت، چه مقامهایی موفق شدی کسب کنی؟

سه تا مدال آسیایی دارم، دو تا نقره و یک برنزدر سالهای 94و95 در کشورهای چین و مالزی، سال98 در ترکیه، نفردوم جهان شدم ، سال 99 طلای جهان رو در وزن خودم گرفتم، درهمین سال به عنوان پیشرفته ترین بدنساز جهان انتخاب شدم، چهار مدال طلای حرفه ای مسابقات آلمان رو دارم، سال 2000 نفر دوم جهان شدم که رقیبم یه آمریکایی بود و سال 2002 وارد مسابقات حرفه ای شدم، در همین سال در در مسابقات حرفه ای آمریکا در بین تمام حرفه ای ها ی جهان که 37 نفر بودن ،نفر 17 جهان شدم .

چطور شد این رشته رو انتخاب کردی؟

من اولش در رشته های کشتی و بوکس فعالیت می کردم، بعد رفتم سربازی ووقتی برگشتم، دیدم دوستانم که با هم می رفتیم بوکس به باشگاه پرورش اندام می رن، من هم با آنها رفتم و علاقمند شدم، بعد دیگه بصورت دائم ادامه دادم که کمتر ازسه ماه نفر سوم کشور شدم، بعد از 6 ماه در وزن 70 کیلو گرم، قهرمان ایران شدم و تا 10 سال قهرمان وعضو تیم ملی بودم.

مگه در اون موقع باشگاهای پرورش اندام فعال بودن؟

بله ولی بصورت رسمی فعالیت نمی کردن، تا اینکه در سال 72 13زیر نظر فدراسیون وزنه برداری بصورت رسمی فعالیت این رشته آغاز شد.

گویا جدیدا فدراسیون پرورش اندام هم در ایران تاسیس شده؟

بله، یک ماهی هست که این فدراسیون تشکیل شده که واقعا می شه گفت یه اتفاق بزرگ برای علاقمندان این رشته در ایران بود.

در ایران این رشته علاقمند زیاد داره؟

بله خیلی زیاد، در ایران نزدیک به 3 میلیون ورزشکار در این رشته فعال هست و واقعا این رشته در بین جوونا طرفدار داره.

اغلب علاقمندان این رشته جوانهایی هستن که در یک سن خاص به این رشته روی می ارن و بیشتر بخاطر خوشتیپ شدن، جذب این رشته می شن نظر شما چیه؟

خوب بله اغلب جوانها میان برای زیبا کردن بدن خود و تقریبا 70 درصد به این منظور پا به این رشته می گذارن ولی خیلی ها هم هستن که برای قهرمانی و حرفه ای شدن میان که تعدادشون هم کم نیست.

ورزشکاران حرفه ای این رشته در ایران زیاد هستن؟

بله، ما الان خیلی بدن ساز حرفه ای در ایران داریم که واقعا باور کردنی نیست ، خیلی از اینها حتی از سطح آسیا هم گذشته اند و می تونن در مسابقات جهانی به رقابت بپردازن.

وقتی در بین مردم هستی چطوری نگاهت می کنن؟

خوب همه از بدن ورزیده و قوی خوششان میا، خوشبختانه مردم ما قهرمان هاشون را دوست دارن وبهشون احترام می گذارن، من تمام قهرمانی هام رو مدیون همین مردم هستم که با تشویق هاشون انگیزه منو به پیشرفت بیشتر می کردن.

وضعیت باشگاهها بدن سازی در ایران چطوره؟

ما در تهران فقط نزدیک به 1000 باشگاه پرورش اندام داریم و از لحاظ امکانات هم عالی هستن من خودم چون باشگاه در تهران دارم استقبال رو بیشتر حس می کنم .

تیم ملی چند وقته در ایران تشکیل شده؟

تیم ملی الان نزدیک به 9 ساله تشکیل شده و من اولین کسی بودم که به تیم ملی دعوت شدم، پارسال خود من به عنوان مربی و سرپرست تیم ملی با یه تیم 6 نفره به مسابقات آسیایی در بحرین رفتیم که درتیمی سوم شدیم و دو مدال برنز و یک مدال نقره گرفتیم. البته داوری خیلی ضعیف بود، الان هم تیم فعال هست و خودشو برای مسابقات برون مرزی داره آماده می کنه .

محسن برای علاقمندان این رشته پرورش اندام رو بیشتر معرفی کن؟

رشته پرورش اندام یکی از ورزشهاییه که نه تنها در تناسب اندام و زیبایی بدن نقش داره بلکه باعث قوی شدن عضلات میشه و همین باعث میشه که زیاد بر مفصلها فشار نیاد واین رشته با تمرین و تغذیه خوب و استراحت نیاز داره و باید حتما راه درست تمرین کردن رو بلد بود.
    در این رشته ورزشکار مستقیما با خودش سرو کار داره، با کسی درگیری نداره و به اندام خودش می پردازه و نواقص بدن خودشو را برطرف می کنه یعنی کسی که چاقه سعی می کنه لاغر بشه و کسی که لاغره، چاق بشه.

مسابقات چطوری برگزار می شه؟

مسابقات به این ترتیب که ورزشکاران در اوزان مختلف در برابر چندین داور قرار می گیرن و بدن خودشونو با حالت های مخصوصی که می گیرن به نمایش می گذارن که 7 حالت اجباری داریم، در زاویه های مختلف و داورها نظر میدن.

معیار انتخاب کردن داورا چیه؟

تناسب اندام، ورزیده بودن، حجیم بودن و مشخص بودن عضلات مختلف بدن در زوایای مختلف و اجرای درست فیگورها.

این رشته در چند وزن برگزار می شه؟

در 9 وزن.

مسابقات حرفه ای چطوریه؟

مسابقات حرفه ای خیلی پیچیده و مشکل هست و واقعا وزشکار شش دانگ می خواد و باید تمام زندگیشو پای این رشته بگذاره، که به صورت آزاد برگزار می شه که معمولا بالای 90 کیلو گرم هستن.

مهمترین مسابقات این رشته چی هست؟

ما در ایران دو مسابقه مهم داریم یکی مسابقات باشگاهای ایران ، دیگری مسابقات انتخابی تیم ملی که ماه گذشته برگزارشد و دو مسابقه مهم برون مرزی داریم، در شهریور ماه هر سال مسابقات آسیایی برگزار می شه و درآبان ماه مسابقات جهانی.

الان تیم ملی پرورش اندام ایران چه مسابقه ای رو در پیش رو داره؟

در ماه آینده ملی پوشان ما به مسابقات آسیایی در کشور تایلند اعزام میشن و در آبان ماه مسابقات جهانی رو در پیش رو داریم در کشور چین.

چرا ورزشکاران حرفه ای دوست دارن رنگ پوستشون تیره کنن؟

خوب رنگ تیره و روغن مالیدن روی آن باعث می شه که عضلات بهنر دیده بشن و در روز مسابقه خیلی مهمه و اغلب ورزشکاران خودشونو را توسط نور خورشید و یا با رنگهای موقت و روغن تیره می کنن.

ورزشکاران این رشته روزی چند وعده باید غذا زیاد بخورن؟

بین 4 تا 6 وعده قابل اجرا هست.

خودت روزی چند وعده می خوری؟

من روزی 5 وعده.

چی بیشتر می خوری؟

بستگی داره به برنامههای تمرینی ام. و لی بیشتر مواد پروئین دار و انرژی زا می خورم مثل گوشت فیله گوساله، ماهی، لبنیات وسبزیجات.
    پس اصلا به صرفه نیست کسی مهمون پرورش اندام کار داشته باشه؟

بله، واقعا این طوریه این رشته ولقعا پر هزینست. یعنی اگه بگن کدوم رشته ورزشی پر هزینست من فکر می کنم پرورش اندام، چون هر روز باید چند وعده غذای حسابی بخوری.

تا حالا شده بری جایی مهمونی و غذا زیاد نباشه و گرسنه بمانی؟

نه چون من هر جا هم که دعوت داشته باشم خونه غذامو می خورم و بعد میرم اونجا هم میخورم که سیر بشم. ولی اغلب سعی می کنم غذای مورد علاقه خودم را در خونه بخورم .

این روزها در کنار تغذیه خیلی ها از داروهای مختلف استفاده می کنن نظرت چیه؟

خوب بعضی از دارو ها هستن که ضرری ندارن و نقش مکمل رو دارن ، البته باید با داروها آشنا بود ولی خوب خیلی داروها هم هستن که خطراتی برای ورزشکاران داره که باید حتما زیر نظر مربی استفاده بشه.

برای پیشرفت در این رشته چی باید کرد؟

توصیه ام اینه که کسایی که می خوان در این رشته فعالیت کنن حتما زیر نظر مربی شروع کنن چون شروع در این رشته همه چیزه و اگه اطلاعات نداشته باشن امکان داره در آینده بعضی از عضلاتشون خوب رشد نکنه یا آسیب برسه و باید تمرن مداوم و منظم و تغذییه مناسب و اطلاعات علمی درست داشت.

این رشته برای خانوم ها چطوره؟

اینطوری جا افتاده که خانومها اگه در این رشته فعالیت کنن، بدنشون عضله ای می شه. ولی اینطورنیست. اگه درست و زیر نظر مربی فعالیت کنن باعث تناسب اندامشون می شه، البته بستگی داره که دوست دارن بدنشون چطوری بشه، در بدنسازی هر برنامه ای برای یک هدف و یک بدن انجام می شه.

آسیب دیدگی های این رشته چی هست؟

اگه روی اصول انجام نشه وبی احتیاطی بشه، بیشترعضلات و مفاصل آسیب می بینه. ولی باید بگم که آسیب دیدگی در این رشته از خیلی از ورزشهای دیگه کمتره چون تمام حرکات در زاویه های استاندارد انجام می شه و نه تنها ضرری نداره بلکه باعث تقویت عضلات بدن می شه و از خیلی از بیماریهای مفصلی جلوگیری می کنه.

بعد از تمرین دوست داری چه نوع موزیکی رو گوش بدی؟

بیشتر موزیک های آروم گوش می دم.

برای دیدن عکس های محسن یزدانی به اینجا بروید.

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته bodybuilder آواتار ها
    4,185 بار در 762 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض بیوگرافی محسن یزدانی

محسن یزدانی متولد 1/8/1969 تهران-ایران از هشت سالگی با رشته شنا وارد دنیای ورزش شد.
    در سن 12 سالگی به ورزش کشتی علاقه مند شد و در همان سن نایب قهرمان کشتی نوجوانان استان تهران شد.
    در 16 سالگی به ورزش بوکس روی آورده و بعد از آن به علت اعزام به خدمت سربازی 2 سال از ورزش دور بود.
    در سن 20 سالگی رشته پرورش اندام را انتخاب کرد و بعد از 3 ماه تمرین منظم و شدید در سال 1369 نفر سوم کشور شد.
    در سالهای 1370 و 71 قهرمان کشور در رشته پرورش اندام بود.
    از سال 1372 تا 1380 به مدت 9 سال به عضویت ثابت تیم ملی درآمد.
    وی در کنار ورزش به تحصیل خود نیز ادامه داده و موفق به کسب مدرک کارشناسی در رشته حسابداری شد.

عناوین و مقام های مسابقات جهانی حرفه ای آسیایی و بین المللی بین سالهای 1993-2002
    1993 نفر هفتم قهرمانان آسیا واقع در سنگاپور وزن 65 اولین حضور
    1994 مالاکا-مالزی-نفر دوم بهترین فیگوریست نفر سوم 70 کیلوگرم
    1995 چانگوگ چین نایت قهرمان آسیا دسته 70 کیلوگرم
    1998 نایت قهرمان جهان ازمیر ترکیه
    1999 قهرمان جهان براتیسلاو اسلواکی
    1999 بهترین بدنساز جهان براتیسلاو اسلواکی
    1999 برنده و قهرمان طلایی 5 تور بین المللی اروپا
    2000 نایب قهرمان جهان مالاکا- مالزی
    2001 خروج از گروه آماتورها و پیوستن به گروه حرفه ای IFBB-pro
    2002 نفر 17 مسابقات شب قهرمانان نیویرک آمریکا بین 37 قهرمان مسابقات وزن آزاد
    شعار وی در تمام مقاطع و زوایای زندگی همیشه این جمله بوده است:
    فقط انجامش بده . نابرده رنج گنج میسر نمیشود

برای دیدن عکس های محسن یزدانی به اینجا بروید.

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از bodybuilder عزیز تشکر کرده اند: