سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: خوردن یعنی این مورد !!!!

عضو فعال
    390 بار در 123 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض خوردن یعنی این مورد !!!!

چاق‏ترين نوجوان دنيا مي گويد:معتاد به غذا خوردن ام!
    «جورجيا ديويس» روزى سيزده هزار و پانصد كالرى دريافت مى‏كند. اين در حالي است كه ميزان كالرى مورد نياز براى بدن يك زن به طور متوسط دو هزار كالرى است. به همين دليل او قرار است به زودى براى نجات جان خود از چنگال مرگ به آمريكا رفته و مدتى را در يك اردوگاه به سر ببرد. اردوگاه مورد نظر به منظور كمك به بچه‏هاى چاقى كه قصد دارند خود را لاغر كنند، احداث شده و تاكنون در كار خود موفق بوده است. بايد ديد آيا دستورالعمل‏هاى اين كمپ آمريكايى روى جورجيا ديويس هم مؤثر واقع خواهد شد يا او همچنان به روند رو به رشد خود ادامه خواهد داد. جورجيا اميدوار است كه بتواند ظرف مدت شش ماه حدود سى كيلوگرم از وزن خود كم كند. او كه اهل شهر «ابوديو» در «ولز» است مي گويد : «پزشكان به من هشدار داده‏اند كه با اين وزن بالا هر لحظه امكان دارد كه بيافتم و بميرم. من فقط چند قدم مى‏توانم راه بروم و اگر به راه رفتن كمى بيشتر ادامه دهم، نفس ام تنگ مى‏شود. همين چند ماه پيش بود كه متوجه شدم مبتلا به ديابت نوع 2 شده‏ام. وقتى به آينه نگاه مى‏كنم، واقعا غصه‏دار مى‏شوم و به اتاق ام مى‏روم و گريه مى‏كنم.» او در مصاحبه‏اى گفت:«مى‏دانم كه اين چاقى تا حد زيادى به خاطر خودم است و خودم مقصر هستم ولى كم خوردن و رژيم گرفتن كار مشكلى است. اين موضوع درست مثل اعتياد است. غذا هم مثل مواد مخدر است. بعضى از مردم هروئين را انتخاب مى‏كنند ولى من غذا را انتخاب كرده‏ام و مى‏دانم كه من را مى‏كشد.» رژيم غذايى اين نوجوان انگليسى شامل غذاهاى آماده و پرورده است. او هميشه بايد ساندويچ، روزى چند پاكت بادام زمينى و چيپس و ديگر تنقلات، سوسيس، كالباس، ماكارونى و سيب‏زمينى سرخ شده بخورد و تك تك اين موادغذايى مضر و چاق‏كننده را هم با نوشابه گازدار و چندين ليوان بزرگ شير مى‏بلعد. جورجيا هر روز يك ناهار مفصل بسته‏بندى شده را به همراه خود به مدرسه مى‏برد زيرا معلمين مدرسه استفاده از غذاهاى ناهارخورى مدرسه و خريد از بوفه را براي او ممنوع كرده‏اند. جورجيا پرخورى را پس از مرگ پدرش آغاز كرده است. پدر جورجيا وقتى او تازه پنج سال داشت در اثر اتساع روده بزرگ به طور ناگهانى از دنيا رفت و اين حادثه براى دختر كوچولو خيلى تلخ و طاقت‏فرسا بود. او مى‏گويد تنها چيزى كه ناراحتى را از او دور كرده و آرامش را به او بازمى‏گرداند، خوردن غذا و خوراكى بود و همين موضوع باعث شد كه او به پرخورى و افراط در غذا خوردن عادت كند. اين نوجوان پانزده ساله كه به همراه مادرش زندگى خود را مى‏گذراند، مى‏گويد:« در طول اين سال‏ها بچه‏هاى محله و مدرسه هميشه سربه سر او مى‏گذاشته و او را اذيت مى‏كرده‏اند، به همين خاطر زندگى بى‏تحركى را انتخاب كرده و تمام اوقات فراغت خود را جلوى كامپيوتر مى‏نشيند و به سايت‏هاى مختلف اينترنتى سرك مى‏كشد تا وقت‏گذرانى كند. بدين ترتيب تنهايى كمتر به او فشار مى‏آورد ولى در عين حال همين بى‏تحركى و نشستن مداوم سبب چاقى بيش از پيش او شده است. جورجيا ديويس ماه آينده به آكادمى «ول اسپرينگ» در كاروليناى شمالى سفر خواهد كرد و اميدوار است بتواند با يك اقامت شش ماهه در اين اردوگاه و طبق يك برنامه اصولى و سخت، مقدار زيادى از وزن اضافه خود را كاهش دهد تا ديگر در معرض خطر مرگ آنى نباشد. او مي گويد: «كريسمس گذشته من تمام تعطيلات را با خوردن گذراندم و هرچه كه به چشم ام مى‏خورد، در دهان مى‏گذاشتم ولى كريسمس امسال تصميم دارم فقط سالاد بخورم. اميدوارم از پس آن برآيم.» مادر جورجيا «لزلى مايلز» 53 ساله كه اوهم از اضافه وزن رنج مى‏برد، مى‏گويد از لحاظ مالى توانايى تهيه غذاهاى سالم را براى جورجيا نداشته است. مشكلات جسمانى او هم به اين موضوع دامن زد. وقتى كوچك بود، نمى‏توانست شير معمولى بخورد و فقط تحمل شير پرچرب و غليظ را داشت. او در ادامه حرف هاي خود مي گويد:« ما پول زيادى نداشتيم چون اغلب اوقات بيكار بوديم. به همين خاطر شكم مان را با غذاهايى سير مى‏كرديم كه توانايى خريد آنها را داشتيم. غذاهايى مثل تخم‏مرغ و سيب‏زمينى سرخ شده.» اما جورجيا مادرش را درباره وزن بيش از حد خود مقصر نمى‏داند و مى‏گويد خودش هميشه از خوردن لذت مى‏برده و جلوى اشتهاى خود را نمى‏گرفته است. چيزى كه در اين بين باعث احساس پشيمانى آنهاست اين است كه اى كاش خيلى زودتر از اين به چاقى خود اهميت مى‏دادند و نمى‏گذاشتند كار به جاهاى باريك بكشد. آنها در دل آرزو مى‏كنند كه اى كاش مى‏شد زمان دوباره به عقب برگردد و جورجيا به يازده سالگى يعنى زمانى كه فقط 64 كيلوگرم وزن داشت، برمى گشت! جورجيا مشكلات بسيارى دارد و يكى از مهم ترين آنها اين است كه نمى‏تواند روى تخت معمولى بخوابد. غذاهاى يك روز او عبارت اند از دو عدد نان درسته، يك كيك شكلاتى كامل، دو بشقاب پر سيب‏زمينى سرخ شده، 7 ساندويچ، 4 ليتر نوشابه گازدار، لازانيا و بسيارى غذاهاى ديگر..
    ویرایش توسط Mohsen : ۱۳۸۷-۱۱-۱۷ در ساعت ۱۲:۵۳ قبل از ظهر دلیل: حذف*

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از pesar aram عزیز تشکر کرده اند: