سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بهترین مکمل

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض بهترین مکمل

برای پیشرفت در بدنسازی می بایست با حداکثر قدرت و توان تمرین کنید. حتی بدنسازهای دائم الدارو نیز می بایست تمرین با وزنه را جدی بگیرند.
    شما هم مثل ۹۰% بدنسازها می خواهید بدانید که بهترین راه افزایش ججم چیست؟ ۱۰% باقیمانده در تلاش برای افزایش تفکیک عضلانی و حفظ عضلاتی که برای آن ها زحمات زیادی را متحمل شده اند خلاصه می شود. به احتمال زیاد استفاده صحیح از مکمل ها در هر دو سناریو فوق مصداق بارزی پیدا می کند. با این وجود قبل از مخاطب قرار دادن مبحث مکمل ها قصد عنوان کردن واقعیت های بسیار مهمی را دارم.

● هیچ جادوئی در کار نیست
    برای پیشرفت در بدنسازی می بایست با حداکثر قدرت و توان تمرین کنید. حتی بدنسازهای دائم الدارو نیز می بایست تمرین با وزنه را جدی بگیرند.
    ما بدنسازهای طبیعی در خصوص این دوستان داروئی مان این طور قلمداد می کنیم که آن ها راه آسان تری را پیش روی گرفته اند اما واقعیت اینست که راه آسانی وجود ندارد. بهترین مکمل (یا همان استروئید) موجود در بازار تنها یک سوم این معادله را تشکیل می دهد و برای دستیابی به ایده آل ترین شرایط آنابولیکی می بایست این فاکتور را با دو المان ضروری دیگر ترکیب که آن چیزی که من قصد در میان گذاشتن آن را با شما دارم برای موفقیت در بدنسازی بسیار اساسی و ضروری می باشد. با این وجود اکثریت ورزشکارانی که با وزنه سر و کار دارند خیلی آسان آن را نادیده گرفته و به صورت سرسری از آن عبور می کنند.
    برخی از شما آن چیزی را که من در خطوط بعدی نوشته ام را خوانده و به دلیل ابتدائی بودن آن خیلی ساده از آن گذر خواهید کرد. اما این موضوع این قدر هم ساده نیست. چون من به شما اطمینان خواهم داد که این طور نیست. هیچ بدنساز جدی خواه بدنساز در سطح باشگاهی تا بدنساز در سطح مستر المپیا، در خصوص آن چیزی که من قصد مطرح کردن را دارم بحث نخواهد کرد.
    شما می توانید از خواندن صفحات تبلیغی مربوط به بدنسازهای غول پیکر صرف نظر کنید اما باید بدانید که مکمل ها در موفقیت این بدنساز نقش چندانی نداشته اند. شما می توانید دوره رفتن و یا کارهائی که بعد از دوره باید انجام دهید را فراموش کنید.
    اما به یاد داشته باشید که تمامی موارد فوق بدون در نظر گرفتن یک مکمل ضروری پوچ خواهد بود. حتی بهترین برنامه تمرینی هم بدون به کار بستن یک مکمل ناکارا خواهد بود. این مکمل اسرارآمیز چیست که تا به حال ما از آن بی خبر بوده ایم؟ مشکل اکثر بدنسازها عدم تشخیص نقش کلیدی این مکمل در ساختن یک فیزیک بدنی حجیم و یا تفکیک شده و در نتیجه عدم پیشرفت قابل ملاحظه در بدنسازی می باشد.

● آیا هنوز در ابهام باقی مانده اید؟
    اسم این مکمل غذا است. بله غذا همان غذائی که مادر همیشه برای تان آماده می کرد. این موضوع اصلاً کم اهمیت نمی باشد. شاید باورتان نشود که تا به حال چند نفر از شاگردانم از عدم افزایش و قدرت شان گله مند بوده اند و به طور معمول هم پس از گله مندی شان این سئوال را مطرح می کنند که شما از چه چیزی استفاده می کنید.
    بنابراین گوش کنید. آن غذائی که می خورید صد بار باارزش تر از آن چیزی است که به عنوان مکمل ها، استروئیدها و هر چیز دیگری مصرف می کنید. به طور ساده می توان این طور عنوان کرد که در غیاب تغذیه صحیح و کامل، هیچ پیشرفتی به دست نخواهد آمد. سه فاکتور اصلی در بدنسازی را می توان این گونه برشمرد.
    ▪ تمرین صحیح
    ▪ تغذیه درست
    ▪ استراحت کافی
    این طور به نظر می رسد که اکثریت افراد، عمده تٲکید را بر روی تمرین معطوف می سازند و اهمیت تغذیه و استراحت را نادیده می گیرند. این اشتباه بزرگی است. اگر واقعاً خواستار رشد و افزایش حجم هستید باید بر این مسئله کاملاً واقف باشید که هیچ یک از این سه فاکتور از اهمیت بیشتر و یا کمتری نسبت به دیگر برخوردار نیست.
    شما می توانید بهترین برنامه و نقشه تمرینی را برای ساختن ساختمان طراحی کنید اما اگر نتوانید مصالح مورد نیاز برای ساختن آن را تٲمین کنید، آن موقع است که هیچ وقت آرزوی تان به واقعیت مبدل نخواهد شد و باز اگر به کارگرانی که قرار است این ساختمان را بسازند وقت استراحت و ریکاوری جهت تخلیه استرس وارده بر اثر کار به آن ها ندهید، آن موقع است که یک جا کم آورده و ترک کار خواهند کرد و بدین ترتیب روند ساخت و ساز به حالت سکون خواهد رسید. اگر این موارد برای تان خیلی ابتدائی و پیش پا افتاده به نظر می رسند، خوب است چون قرار نیست در خصوص اصول علمی پرتاب راکت ها صحبت کنیم.
    بنابراین وقتی واقعیت به همان سادگی است اگر در به کار بستن این سه المان ضروری قصور کنید آن موقع هست که هیچ تفاوتی نمی کند که بخواهید چه چیزی را به عنوان موارد جانبی مصرف کنید. وقتی افراد مرا در حال خوردن غذا می بینند اغلب این سئوال را از من می پرسند که این دیگر چی هست که داری می خوری؟
    به طور متوسط افراد جوابی را که من به آن ها می دهم متوجه نمی شوند. ولی شما باید آن را درک کنید من هرگز غذائی را به صرف این که آن را دوست دارم نمی خورم. بلکه به صورت هدفمند غذا می خورم. بدنسازها بسته به فصل تمرینی شان غذا می خورند و برای اکثر ما بدنسازها هم تنها دو فصل وجود دارد. فصل حجم و فصل کات کردن.
    فصل حجم به طور متوسط ۸ ماه می باشد. و فصل کات کردن هم معمولاً از اواخر بهار تا آخر تابستان می باشد. طول دوره ای خشک کردن بستگی به فیزیک بدنی فرد و ژنتیک او دارد. برخی افراد در عرض ۲ تا ۴ هفته قادر به خشک کردن بدن هستند ولی بعضی دیگر ۱۲ تا ۱۶ هفته نیز رژیم می گیرند. بدنسازهائی هستند که تمام هدفشان را بر روی یک مسابقه در سال متمرکز می سازند. ولی گروه دیگری هستند که سعی می کنند با ماهیچه ای نگه داشتن بدن شان در مسابقات بیشتری شرکت کنند.
    تکالیف بدنسازی خودتان را به خوبی انجام دهید. تغذیه جزء مواردی است که خیلی سریع فرد را گول می زند بنابراین برای یافتن و کاراترین رژیم غذائی برای خودتان اهمیت زیادی قائل شوید و از صرف زمان برای به دست آوردن آن دریغ نکنید.
    با وجودی که در رژیم غذائی یک سری اصول کلی و عمومی وجود دارد ولی واقعیت اینست که رژیم غذائی کارساز از هر شخص تا شخص دیگر فرق می کند و این وظیفه خود شماست که کاراترین و بهترین رژیم خود را به دست آورید.
    در پایان یادآوری این مسئله بسیار مهم می باشد که شرکت های تولید مکمل برای سودآوری بیشتر همیشه واقعیت هائی را از دید ورزشکاران مخفی نگه می دارند. به عقیده من بهترین مکمل برای رشد و پیشرفت فیزیک بدنی را نمی توان در قرص و یا پودر یافت بلکه می بایست آن را در بشقاب پیدا کرد.

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    303 بار در 117 پست
      از ایشان تشکر شده است

آقا پیمان اگه هر کی با وزنه های سنگین تری تمرین کنه بیشتر بدنش میاد؟؟

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

منظورتون از بيشتر بدنش مياد چيه؟؟؟
    اگر منظورت اينه بهتر پيشرفت ميكنه بايد بگم كه بله .
    البته اين كه بگيم هر كي با وزنه سنگين تر فرق داره تا بگيم سنگين .
    براي من پرس سينه 110 كيلو معموليه و شايد اگر با همچين وزنه اي تمرين كنم تمرينم قابل قبول نباشه اما شما اگر 75 كيلو پرس سينه بزني شايد براتون تمرين سنگين و مناسب براي رشد باشه .
    من بايد 120 تا بزنم تا با اون 75 كيلويي كه شما ميزني از لحاظ مناسبي تمرين برابر باشه .

5. 4 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند: