سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: همه ورزش‌ها در سايه فوتبال به فراموشي سپرده مي‌شوند

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض همه ورزش‌ها در سايه فوتبال به فراموشي سپرده مي‌شوند

خبرگزاري فارس: قهرمان 3 دوره مسابقات پرورش اندام جهان گفت: اصولاً ورزش ما به سمت تك قطبي شدن پيش مي‌رود، نه فقط پرورش اندام بلكه ساير ورزش‌ها هم در سايه فوتبال بعضاً به فراموشي سپرده مي‌شوند.

علي تبريزي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره نمايشگاه مطبوعات گفت: در هنگام ورود به نمايشگاه با ديدن اين همه رسانه ابتدا متعجب شدم اميدوارم رسانه‌هاي ورزشي هميشه كمك‌حال ورزش باشند تا شاهد افتخارآفريني براي كشورمان باشيم.
    دارنده 6 مدال طلاي آسيايي درباره اين كه چرا به بدنسازي در جامعه رسانه‌اي زياد پرداخته نمي‌شود، گفت:‌ اصولاً ورزش ما به سمت تك قطبي شدن پيش مي‌رود، نه فقط پرورش اندام بلكه ساير ورزش‌ها هم در سايه فوتبال بعضاً به فراموشي سپرده مي‌شوند در حالي كه رشته‌هاي افتخارآفرين كم‌هزينه اصلاً به چشم مسئولان نمي‌آيند مثلاً فوتبال ملي‌ ما با اين همه توجه و هزينه‌هايي كه در بر داشته است هنوز نتوانسته در آسيا به تثبيت رسيده و جايگاه واقعي خود را پيدا كند.
    تبريزي گفت: با اين كه پرورش اندام بعد از فوتبال پرطرفداترين رشته ورزشي است، اميدواريم با گسترش خبررساني در اين عرصه بتوانيم اين رشته را بيش‌تر در سطح جامعه و مسئولان جا بيندازيم.
    قهرمان بازي‌هاي آسياي دوحه درباره مسابقات جهاني پرورش اندام كه منجر به قهرماني‌اش در جهان شد تصريح كرد: شصت‌ودومين دوره مسابقات جهاني بود كه با حضور بيش از 72 كشور جهان در بحرين برگزار شد و علت برگزاري آن در بحرين آب‌ و هواي معتدل آن و هواي خشك و سرد كشورهاي اروپايي است كه استقبال از آن را چشم‌گير كرد.
    تبريزي افزود: با يك تيم 8 نفره اعزام شديم و مسابقات به صورت وزني كه از 60 كيلوگرم شروع شده و 5 كيلوگرم به 5 گيلوگرم به آن اضافه مي‌شود و عملكرد تيم ما با 2 طلا و يك برنز كه بعد از مصر نايب قهرمان جهان شد بسيار قابل قبول بود و خود من بار براي سوم و اين‌بار در وزن 90 كيلوگرم قهرمان جهان شدم.
    دارنده 3 طلاي جهان تأكيد كرد:‌ ايران در حضور تمام كشورهاي قدرتمند دنيا از جمله آمريكا، كانادا و اتحاديه اروپا و همچنين كشور ميزبان كه جوسازي‌هاي زيادي عليه ايران كرده بودند در حالي كه همگي با نفرات اصلي خود شركت كرده بودند به مقام نايب قهرماني جهان رسيديم كه افتخار بسيار بزرگي براي كشورمان است.
    قهرمان پرورش‌اندام جهان گفت:‌ افتخار ديگري كه براي ايران به دست آوردم كسب بهترين بدنساز جهان يا قهرمانان قهرمانان بود كه براي دومين سال پياپي به آن دست يافتم كه در تاريخ پرورش اندام جهان بي‌سابقه بوده است.
    علي تبريزي يكي از مشكلات بزرگ اين رشته در راه توسعه آن را كمبود مطبوعات تخصصي دانست و گفت:‌ چند نشريه خاص بيش‌تر نداريم كه آن هم فقط در سطح جامعه پرورش‌اندام مطالعه مي‌شود و جا دارد ديگر رسانه‌ها هم به اهميت قضيه پي برده و بيش‌تر به ما بپردازند متأسفانه به لحاظ پوشش خاصي هم كه در مسابقات داريم در صدا و سيما از لحاظ نشان دادن مسابقات هيچ جايگاهي نداريم و فقط در برنامه‌هاي صدا و سيما به عنوان ميهمان بايد راجع‌به مسابقات توضيح دهيم.
    تبريزي در پايان درباره خبرگزاري فارس گفت: با توجه به شناختي كه داشتم و امروز هم از نزديك با خبرگزاري‌ فارس آشنا شدم سليقه و زيبايي را در آن مي‌بينم و به اين نتيجه رسيدم كه يك خبرگزاري حرفه‌اي و موفق داريد كه آروزي پيروزي و شادكامي برايتان داريم.

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته bodybuilder آواتار ها
    4,185 بار در 762 پست
      از ایشان تشکر شده است

امروز تو یه برنامه ای در شبکه تهران یه نظر سنجی در مورد بهترین ورزشکار سال گذاشته بودند که باز هم نامی از علی تبریزی نبود.
    که 4 گزینه گذاشته بودند علی دایی-هادی ساعی-جواد نکونام و فکر کنم احسان فائم مقامی...
    خداوکیلی بدجوری ناراحت شدم..
    آخه این علی دایی امسال چی کرده یا همون قائم مقامی..
    اگه در تلویزیون و خبررسانی ها یه کم به این پرورش اندام هم فکر کنن چی میشه آخه..
    علی تبریزی که یه طلای آسیا و یه طلای جهان و از همه مهمتر قهرمان قهرمانان شد این کم چیزیه برای ورزش کشور..
    کدوم ورزشکار امسال هم طلای آسیایی داشت هم جهانی..
    حق علی تبریزی نیست یه تشکری ازش بشه..
    بخدا من که خودم بد جوری ناراحت میشم... چه برسه به علی تبریزی و عباسپور و دیگر قهرمان های ما..
    به امید و آرزوی این که ساله 88 مسئولان یه اهمیتی به قهرمانان این ورزش بدند..

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از bodybuilder عزیز تشکر کرده اند: