PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اثرات پروتئین وی(whey) در بدنسازان حرفه ای

Mohsen
۱۳۸۸-۰۲-۲۲, ۰۴:۲۲ بعد از ظهر
اثرات پروتئین وی(WHEY) در بدنسازان حرفه ای

http://img.tebyan.net/big/1385/05/54170212971001801731152136911104119121193217.jpg

قرص پروتئین وی (WHEY) حاوی پروتئین وی، کربوهیدرات، کلسیم، بعضی چربی ها و تعدادی مواد دیگر است. پروتئین وی در آبی که از شیر دلمه شده جدا می شود ، مثل آب پنیر یا آب ماست وجود دارد. منظور از شیر دلمه شده، شیر فاسد شده نیست، بلکه منظور پنیر یا ماست است. بنابراین ضرری ندارد ، فقط از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید. مصرف بیش از حد پروتئین وی بار کبدی را افزایش می دهد و باعث آسیب های جدی به کبد می شود و همانطور که می دانید بعد از قلب، کبد مهم ترین عضو بدن می باشد.
بدنسازان بطور طبیعی می توانند 150 گرم در روز از این پروتئین مصرف کنند که البته این مقدار بستگی به وزن فرد و شرایط بدنی او دارد. معمولاً 1 گرم پروتئین یا کمتر به ازای هر 5/0 کیلوگرم از وزن بدن در بدنسازان توصیه می شود.

مصرف بیش از حد پروتئین وی بار کبدی را افزایش می دهد و باعث آسیب های جدی به کبد می شود.

بعضی

فواید این پروتئین شامل موارد زیر است:

1- افزایش توده ی عضلانی بدن (به راحتی جذب بدن می شود)
2- کاهش وزن بدن بخصوص چربی های بدن
3- افزایش قدرت ایمنی بدن توسط افزایش مقدار گلوتاتیون
4- پیشگیری از سرطان
5- کمک به فعالیت سلول های لنفوسیت T که نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن دارند و در نتیجه کاهش تحلیل بافت های بدن در طی بیماری و افزایش سطح سلامتی و تسریع بهبودی بدن بعد از بیماری.
مطالعات جدید نشان می دهد این پروتئین از
سرطان سینه نیز جلوگیری می کند.
پس همانطور که می بینید این فرآورده برای افزایش مقدار عضلات در بدنسازان حرفه ای مفید است ، نه برای افزایش وزن در بدنسازان تازه کار و افراد عادی.

hamidbarca
۱۳۸۸-۰۲-۲۲, ۰۵:۲۷ بعد از ظهر
شرمنده نمیدونم جای سوال درست هست یا نه ولی من اوایل روزی سه مرتبه مصرف میکردم الان شده 4 مرتبه هر مرتبه هم یک پیمانه(فکر کنم پیمانش استاندارد باشه)در ضمن 106 کیلو وزنم هست.حالا میخواستم بدونم احیانا زیاد مصرف نمیکنم؟چون دیدم نوشته رو کبد اثر میذاره ترسیدم.ممنون

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۲-۲۲, ۰۶:۱۲ بعد از ظهر
شرمنده نمیدونم جای سوال درست هست یا نه ولی من اوایل روزی سه مرتبه مصرف میکردم الان شده 4 مرتبه هر مرتبه هم یک پیمانه(فکر کنم پیمانش استاندارد باشه)در ضمن 106 کیلو وزنم هست.حالا میخواستم بدونم احیانا زیاد مصرف نمیکنم؟چون دیدم نوشته رو کبد اثر میذاره ترسیدم.ممنون

با توجه به وزنت كم مصرف كردي .
3 پيمانه براي يك شخص 70 تا 80 كيلو هستش . شما بايد در هر وعده دو پيمانه ستفاده كني .
البته بازم بستگي به تغذيت و هدفت از خوردن اين پروتئين داره .
اگر در رژيم كاهش وزن هستي حتما هر وعده دو پيمانه مصرف كن .

سیاوش
۱۳۸۸-۰۲-۲۴, ۰۵:۳۹ بعد از ظهر
سلام
بهنام صمیمی میگفت پروتیین خالص رو باید 2 ساعت بعد از تمرین مصرف کرد نه بلافاصله بعد از تمرین!گفتش درسته؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۲-۲۸, ۰۵:۲۶ بعد از ظهر
سلام
بهنام صمیمی میگفت پروتیین خالص رو باید 2 ساعت بعد از تمرین مصرف کرد نه بلافاصله بعد از تمرین!گفتش درسته؟

آقاي بهنام صميمي علم بسيار بالايي داره و در اون شكي نيست . كسي كه كارت حرفه اي داره كارش درسته .
اما اينم بگم كه آقاي بهنام صميمي و يا هر كس ديگر كه جاي ايشون بود نميومد تمام تجربيات خود را بگويد . اون هم جلوي تلويزيون .
من با اين گفته ايشون موافق نيستم .

mahmoud
۱۳۸۸-۰۲-۲۸, ۰۷:۰۷ بعد از ظهر
سلام

همونطور كه پيمان جان گفت منم موافق نيستم چون بعد تمرين بدن نياز به پروتئين زود جذب داره بلافاصله

شهاب
۱۳۸۸-۰۵-۲۴, ۰۵:۳۲ بعد از ظهر
سلام من به عنوان يك مبتدي از چه مكملي استفاده كنم.من مي خوام لاغريمو درمان كنم و وزن اضافه كنم.

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۵-۲۴, ۰۵:۳۷ بعد از ظهر
سلام دوست عزیز اینجا جای سوال شما نیست لطفآ در تایپیک مربوطه سوال کنید.

mahmouddelph
۱۳۸۸-۰۵-۲۷, ۱۰:۵۳ بعد از ظهر
با سلام . تشکر از زحماتتان به عنوان پشبرنده علم در ورزش . بنده انتقاد از کارهاتون در مورد مکملها دارم . 1. لطف کنید به جای تجویز این مکمل ها بیشتر مضرات این مکمل ها را برجسته کنید.2. منابع نوشته هایتان در مورد این مکمل ها را حتما ذکر کنید که مقاله مربوط به چه سالی و از چه ژورنالی گرفته شده . ممنون از لطفتان . محمود دلفان

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۵-۲۷, ۱۱:۲۳ بعد از ظهر
سلام دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم به مناسبت ورود به سایت
جای مسئله ای که مطرح کردین اینجا نبود ولی من پاسخ انتقاداتونو میدم
1.من فکر میکنم شما از اهالی این رشته ورزشی نیستین که همچین سوالی رو مطرح کردین در هر صورت مکمل های غذایی اسمش روش هست تکمیل کننده تغذیه هست و مضراتی نداره این رو زمان نشون داده و تجربیات اونی که عوارض داره دارو که به نام استروئید هستش,مصرف مکمل های ورزشی در همه رشته ها در ورزش حرفه ای امروزه جا داره از جمله کشتی,دو و میدانی,جودو,بوکس و ...اگه هم این مکمل ها عوارض داشتن توی ایران وزارت بهداشت تاییدیه نمیداد و مهمتر از اون تایدیه fda آمریکا.شما اگه عوارضی از مکملی دیدی به علت تقلبی بودنش بوده.
2.در مورد نوشته هامون مهمترین منبعش تجربه های خودمون هست و مشاهدات عینی ( نه اینکه طرف دکتر تغذیه هست ولی 1 متر شکم داره) و منبع اصلی این ژورنال های سایت معتبر www.bodybuilding.com (http://www.bodybuilding.com) هست و درباره اطلاعات مهمترین فاکتور واسه ارائه به روز بودنشون هست.

javad65
۱۳۸۸-۰۵-۳۰, ۱۲:۱۸ بعد از ظهر
با سلام و عرض ادب.ببخشيد من زياد سوال ميپرسم ولي واقعا خيلي خوشحالم بعداز چندين ساعت گشتن بالاخره يه سايت عالي پيدا كردم.آيا وي 100% حجم خشك ميدهد؟وبراي من كه هنوز هيچ مكملي استفاده نكردم خوبه؟وزن69 قد168:متفکر:واقعا ممنونم:چشمک:

ايتا راهي وجو نداره تو سايت گفت و گوي سريع داشته باشيم؟مثل چت كردن؟

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۵-۳۰, ۰۲:۴۷ بعد از ظهر
حجم خشک معنی نداره شاید شما در باره حجم خشک اینجور فکر میکنید که وزنتوم بره بالا و بدنتون کات کات شه,میشه ولی خرجش خیلی بالاس کار نشد نداره.
وی 100% چون پروتئین بالایی داره در زمان کات بدن و اینکه قصد کات دارید بسیار کمک میکنه مکملی خوب واسه شما محسوب میشه.
تجربه نشون داده مقداری حجم هم میدهد ولی مه مثل مکمل هایی با کربو بالا که مخصوص افزایش وزن و حجم است.
در مورد چت باید با مدیریت در میان بگذارید که امکانش هست یا نه ولی چت تو سایت سرعت سایت رو میکشه پایین

javad65
۱۳۸۸-۰۵-۳۰, ۰۵:۴۱ بعد از ظهر
پس يعني من كه ميخوام فيتنس كاركنم خوبه بخورم؟ من تا حالا هيچ مكملي استفاده نكردم؟

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۵-۳۰, ۰۶:۰۵ بعد از ظهر
توی رشته فیتنس(البته فیتنس تو ایران نداریم منظور شما بادی کلاسیک هست)همیشه باید از وی 100% استفاده کرد به شرطی که وقتی قوطی رو تموم میکنید تقریبآ بین 2 تا 3 هفته استراحت که کبدتون آسیب نبینه بعد میتونین واسه تنوع سری به پروتئین های شرکت هایی معروف دیگه هم بزنید ولی اگه دیدید از این وی جواب میگیرین با همین پروتین ادامه بدین

javad65
۱۳۸۸-۰۵-۳۰, ۰۷:۰۴ بعد از ظهر
ببخشيد از اين همه سوال!:خجالت: يعني ديگه نياز به كراتين يا مكمل ديگه اي ندارم؟بازم ببخشيد زياد سوال ميكنم

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۵-۳۰, ۰۷:۵۵ بعد از ظهر
100% نیاز داری, این مکملی هست همیشه باید استفده شه .اگه اینجور بود که همه یه وی 100% میخریدن با یه کم ورزش مانکن میشدن که!!!!!!!!!!!

javad65
۱۳۸۸-۰۵-۳۰, ۰۸:۰۸ بعد از ظهر
ممنوم.پيشنهد شما چيه؟براي دور اول از چه مكمل هايي استفاده كنم؟قد168 وزن 69 چربي اضافه شكم و پهلو!سابقه تمرين 6 ماه.مرسي:گل رز:

tavakkol23
۱۳۸۸-۰۵-۳۱, ۱۲:۱۵ قبل از ظهر
با سلام و عرض ادب.ببخشيد من زياد سوال ميپرسم ولي واقعا خيلي خوشحالم بعداز چندين ساعت گشتن بالاخره يه سايت عالي پيدا كردم.آيا وي 100% حجم خشك ميدهد؟وبراي من كه هنوز هيچ مكملي استفاده نكردم خوبه؟وزن69 قد168:متفکر:واقعا ممنونم:چشمک:

ايتا راهي وجو نداره تو سايت گفت و گوي سريع داشته باشيم؟مثل چت كردن؟
درود برشما برای افزایش حجم بدون چربی , بهترین گزینه است ,موفق باشید.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۵-۳۱, ۱۲:۲۲ قبل از ظهر
مصرف مكمل دوره به حساب نمياد . بهتره پودر پروتئيني را هميشه توي برنامه غذايي خود داشته باشيد .

ببخشيد از اين همه سوال!:خجالت: يعني ديگه نياز به كراتين يا مكمل ديگه اي ندارم؟بازم ببخشيد زياد سوال ميكنم

كراتين + گلوتامين + وي 100% + نيتريكس بهترين مجموعه ميشه برات .

mahmouddelph
۱۳۸۸-۰۶-۰۶, ۰۶:۳۵ بعد از ظهر
شما با کدام رفرنس و فکت اینچنین با قاطعیت میگویید مکمل ها مضر نیستند ؟؟؟ با کدام علم تغذیه ؟؟؟ با کدام علم فیزیولوژی بدن و ورزش؟؟؟ :تشویق:اسم سایت معرفی نکنین لطفا !!! ژورنال رو به همراه سال چاپش معرفی کنین !!!بنده به عنوان یک شخص کوچک از جامعه ورزش از شما درخواست میکنم به خاطر رونق گرفتن سایتتون این فرهنگ غلط استفاده از مکمل ها را رواج ندهید . و این را بدانید جایی که انتقاد نباشد پیشرفت و بهبودی نیست .ممنون.

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۰۶, ۰۶:۴۹ بعد از ظهر
اولا سلام
بعدش شما که علم ورزشت بالاس اینجا چیکار میکنی؟درباره علم ورزش هم شما اصلآ خدایی
شما دوست عزیز سنگ خودتو به سینه بزن و غصه دیگرانو نخور ,شما رو کسی زور نکرده استفاده نکنی و ما هم به زور مکملی رو تو حلق دیگران نمیریزیم اینجا فقط نقشش مشاوره هست و یه مورد دیگه هر کسی عقل داره پس کاسه داغتر از آش نباش
ما هم هیچی بلد نیستیم از ممد سیبیل که تو زیر زمینش گچ رو میریزه تو دبه و میگه وی 100% از خودمون در میاریم پس ژورنال نداریم!!!!
اگه هم میخواستم سایت رو ترویج غلط بدم اخراجت میکردم و پستتو پاک میکردم ولی میزارم باشه تا بقیه خودشون تصمیم بگیرن چی کار کنن استاد!!!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۶, ۰۸:۱۹ بعد از ظهر
شما با کدام رفرنس و فکت اینچنین با قاطعیت میگویید مکمل ها مضر نیستند ؟؟؟ با کدام علم تغذیه ؟؟؟ با کدام علم فیزیولوژی بدن و ورزش؟؟؟ :تشویق:اسم سایت معرفی نکنین لطفا !!! ژورنال رو به همراه سال چاپش معرفی کنین !!!بنده به عنوان یک شخص کوچک از جامعه ورزش از شما درخواست میکنم به خاطر رونق گرفتن سایتتون این فرهنگ غلط استفاده از مکمل ها را رواج ندهید . و این را بدانید جایی که انتقاد نباشد پیشرفت و بهبودی نیست .ممنون.

اولا كه اينجور كه معلومه شما هنوز معناي مكمل را نميدوني دوست عزيز .
مكمل يعني كامل كننده غذاي ورزشكار .
شما كمي تحقيق كن و بعد بيا پست بده .
لحن سخن گفتنت درست نبود . دفعه بعد اگر با اين لحن صحبت كني سريعا اخراج ميشي .

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۶-۰۷, ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
با سلام
لطفاً اگر از تركيب مواد تشكيل دهنده whey 100% هم اطلاعاتي موجود هست، بنويسيد. ممنون!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۷, ۰۳:۳۹ بعد از ظهر
با سلام
لطفاً اگر از تركيب مواد تشكيل دهنده whey 100% هم اطلاعاتي موجود هست، بنويسيد. ممنون!

پروتئين وي را از آب پنير ميسازند .

aliali2
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۱:۴۶ قبل از ظهر
سلام. خسته نباشید. من 188 قدمه و وزنم 97 کیلو. چربیم زیاده و می خواهم یکم لاغرتر کنم اما با افزایش حجم. به نظر شما این مکمل می تونه کمکم کنه؟

در ضمن چه مارکی بخرم که معتبر باشه و از کجا می تونم بفهمم که تقلبی نیست. مرسی

aliali2
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۳:۴۹ قبل از ظهر
من شنیدم که مارک muscletech خوبه تقلبیش هم کمه . می خواستم نظر شما رو که با تجربه اید رو هم بدونم

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۸:۵۷ قبل از ظهر
سلام. خسته نباشید. من 188 قدمه و وزنم 97 کیلو. چربیم زیاده و می خواهم یکم لاغرتر کنم اما با افزایش حجم. به نظر شما این مکمل می تونه کمکم کنه؟

در ضمن چه مارکی بخرم که معتبر باشه و از کجا می تونم بفهمم که تقلبی نیست. مرسی

بله مناسبه-اوپتیوم مارک مناسبیه. از جایی هم نمیشه فهمید تقلبیه یا اصل و باید فقط از شخص معتبر خرید کنی و بس!

من شنیدم که مارک muscletech خوبه تقلبیش هم کمه . می خواستم نظر شما رو که با تجربه اید رو هم بدونم

جای سوال شما اینجا نیست از این به بعد در جای مناسب سوالتونو بپرسید:گل رز:
در جوابتون باید بگم که مارک بسار خوبیه.اینکه تقلبیش کمه یا زیاد معیارش مشخص نیست بگیم کمه یا زیاد شما از جای معتبر و شخص معتبر خرید کن خیال خودتو راحت کن.

aliali2
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۲:۱۳ بعد از ظهر
ممنون. یه سوال دیگه هم دارم اما نمی دونم جاش اینجاست یا نه. به هر حال با اجازه می پرسم. قیمتش در بازار چقدره حدودا؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۸, ۰۴:۱۲ بعد از ظهر
ممنون. یه سوال دیگه هم دارم اما نمی دونم جاش اینجاست یا نه. به هر حال با اجازه می پرسم. قیمتش در بازار چقدره حدودا؟

توي بازار را نميدونم . اما قيمتي كه من به مشتريان ميدم 78000 تومان هست .

aliali2
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۹:۵۱ بعد از ظهر
دست شما درد نکنه

navid4030
۱۳۸۸-۰۶-۱۰, ۰۴:۰۳ بعد از ظهر
وی اپتیمم اصل چنده؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۱۰, ۰۴:۱۲ بعد از ظهر
وی اپتیمم اصل چنده؟
جاي سوالت اينجا نبود .