PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقش تمرينات هوازي در تغيير چربي بدن

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۰۲, ۱۲:۳۵ بعد از ظهر
تمرینات هوازی می‌تواند باعث ایجاد تغییرات معنی داری بر سطوح چربی بدن شوند
یك دانشجوی كارشناسی‌ارشد دانشگاه گیلان در تحقیقات پایان‌نامه خود به تعیین روایی آزمون‌های دو كیلومتر پیاده روی و پله استراند در برآورد توان‌ هوازی دختران دانشجوی ورزشكار پرداخت.
در بخشی از پایان‌نامه زهرا جامعی مقدم طبالوندانی آمده است: ‌ظرفیت هوازی یكی از اساسی ترین شاخص‌های فیزیولوژیكی آمادگی قلبی عروقی است، بدین جهت یكی از موضوعات مهم در تربیت بدنی و علوم ورزشی ارائه و معرفی آزمون‌های معتبری است كه بتواند اینگونه شاخص‌ها را به خوبی اندازه گیری و یا برآورد كند.
‌این تحقیق با هدف بررسی میزان روایی آزمون‌های میدانی پله استراند و دو كیلومتر پیاده روی در برآورد توان هوازی دانشجویان دختر ورزشكار دانشگاه گیلان با دامنه سنی ‌١٩ تا ‌٢٣سال به صورت داوطلبانه و غیر تصادفی به عنوان نمونه آماری تحقیق برگزیده شدند.
در این پژوهش حداكثر اكسیژن مصرفی افراد از طریق سه آزمون بروس (آزمون مرجع) آزمون‌های دو كیلومتر پیاده روی و پله استراند (آزمون‌های میدانی) در سه نوبت جداگانه اندازه گیری شد. همچنین درصد چربی بدن افراد از طریق اندازه گیری لایه‌های چربی زیر پوستی اندازه گیری و ثبت شد. بعد از محاسبه درصد چربی بدن، تجزیه و تحلیل یافته‌ها با استفاده از ضریب همبستگی پیرسون و همچنین آزمون آنووا انجام شد.
نویسنده در این پایان نامه می‌افزاید: در این مورد از طریق پرسشنامه‌های ویژه، اطلاعاتی درباره وضعیت ورزشی، بهداشتی و پزشكی آزمودنی‌ها كسب شد. برای تعیین درصد چربی بدن از اندازه گیری چربی زیر پوستی در سه ناحیه سه سر بازو، ران و بالای لگن خاصره استفاده شده، در مرحله بعد آزمودنی‌ها به ترتیب در سه نوبت مجزا در طول سه هفته متوالی در آزمون‌ها شركت كردند. اولین جلسه شامل اجرای آزمون بروس توسط آزمودنیها و ثبت زمان اجرا توسط محقق بود.
در جلسه بعد، آزمون پله استراند توسط آزمودنی‌ها اجرا شد كه در این آزمون، محقق ضربان قلب آزمودنی را در ثانیه‌های ‌١٥ تا ‌٣٠ آزمون ثبت می‌كرد. آخرین جلسه نیز شامل اجرای آزمون دو كیلومتر پیاده روی بود.
نتایج تحقیق نشان داد كه میزان همبستگی بین آزمون پله استراند و بروس،‌٦٣ درصد با خطای استاندارد برآورد (میلی متر در كیلوگرم در دقیقه ‌٣/٣) و همبستگی آزمون دو كیلومتر پیاده روی و بروس،‌٦٦ درصد با خطای استاندارد برآورد (میلی متر در كیلوگرم در قیقه ‌٢/٣) بوده است.
نتایج این مرحله همچنین نشان داد كه بین آزمون‌های دو كیلومتر پیاده روی، پله استراند و بروس در برآورد توان هوازی كل جامعه تحقیق تفاوت معنی داری وجود ندارد. همچنین در این پژوهش بین حداكثر اكسیژن مصرفی بدست آمده از هر یك از آزمون‌ها و درصد چربی بدن ارتباط معكوس و معنی دار نشان داده شد؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت كه تمرینات هوازی می‌تواند باعث ایجاد تغییرات معنی داری بر سطوح چربی بدن شوند.

soroushmuscle
۱۳۸۸-۰۶-۱۱, ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
تمرینات هوازی در سوختن چربیهای قرمز هم تاثیر داره؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۱۱, ۰۴:۰۸ بعد از ظهر
در كل چربي ميسوزونه ديگه . قرمز و آبي نداره . چربي طرفدار تيم مليه . :خنده:

soroushmuscle
۱۳۸۸-۰۶-۱۶, ۰۲:۴۵ بعد از ظهر
این که نشد جواب.........من از نظر آناتومی و فیزیولوژی بدن گفتم.............:بیفایده:

exploit
۱۳۸۸-۰۶-۱۶, ۰۳:۰۸ بعد از ظهر
این که نشد جواب.........من از نظر آناتومی و فیزیولوژی بدن گفتم.............:بیفایده:

دوست عزيز منظورت از چربي قرمز همون چربي قهوه ايه ديگه نه؟؟؟؟:سوت:

بدن انسان 2 نوع چربي داره سفيد و قهوه اي كه تمرينات هوازي چربي هاي سفيد رو ميسوزونه چون چربي سفيد براي سوخت و ساز مصرف ميشه و چربي قهوه اي رو فكر نميكنم بسوزونه چون براي گرماي بدن بكار ميره و در بين استخوان ها قرار داره

bodybuilder
۱۳۸۸-۰۶-۱۶, ۰۳:۲۵ بعد از ظهر
من شنیدم که اول چربی های سفید میسوزه بعد چربی های قهوه ای...

exploit
۱۳۸۸-۰۶-۱۶, ۰۳:۳۳ بعد از ظهر
من شنیدم که اول چربی های سفید میسوزه بعد چربی های قهوه ای...

اگر هم چربي قهوه ايي بسوزه , در تناسب اندام نقشي نداره چون توليد انرژي نميكنه بلكه
بصورت گرما خارج ميشه

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۱۷, ۱۲:۴۱ قبل از ظهر
اولا كه اين چه طرز صحبت كردنه ؟
مگه من به شما بدهكارم كه اينجوري صحبت ميكني ؟
اگر هم اينجا به هر سوالي جواب ميديم از روي چيز ديگست نه اين كه بدهكار خلق الله باشيم .
مقداري در رفتار خود دقيق شويد بد نيست .
اومدي ياد بگيري يا بازخواست كني ؟؟؟
اگر طالب علمي افتادگي آموز . اين مثل را تا به حال نشنيده اي؟؟؟
من جواب شما را به شوخي دادم اما گويا شما جور ديگه برداشت كردي . گويا چاي نخورده پسر خاله شدي .

soroushmuscle
۱۳۸۸-۰۶-۱۷, ۰۱:۱۹ قبل از ظهر
آقا پیمان چرا انقدر زود ناراحت میشی؟من فکر کردم مارو سر کار گذاشتی.......خلاصه عذرخواهی من رو بپذیر
بازم ببخشید........:گل رز::صلح:

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۱۷, ۰۱:۲۵ قبل از ظهر
آقا پیمان چرا انقدر زود ناراحت میشی؟من فکر کردم مارو سر کار گذاشتی.......خلاصه عذرخواهی من رو بپذیر
بازم ببخشید........:گل رز::صلح:
داداشی ایولا حال کردم با مرامت که انقدر افتاده ای و اشتباهت رو قبول کردی ایولا واقعآ حال کردم اینو از طرف من داشته باش :گل رز:خدمت شما.:تشویق:

soroushmuscle
۱۳۸۸-۰۶-۱۷, ۰۱:۳۲ قبل از ظهر
دم شما هم گرم که انقدر با معرفتید:تشویق:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۱۷, ۰۴:۵۵ بعد از ظهر
از همين رفتار و منش پهلوانيتون مشخصه كه چه قدر افتاده ايد .
اگر از منم ناراحتي شرمندم . پوزش ميخوام . :گل رز:

a.amir
۱۳۸۸-۰۶-۱۸, ۰۶:۱۴ بعد از ظهر
سلام.ميتونيد يك برنامه هوازي اينجا بذاريد؟(قبلآ گفتم. 1ساله تمرين ميكنم اصلآ تمرين هوازي انجام ندادم.بدنم خوب اومده ولي چربي ها آب نميشه.) ممنونم.

a.amir
۱۳۸۸-۰۶-۳۱, ۱۱:۳۷ بعد از ظهر
سلام. کسی جواب ما رو نمیده؟؟؟؟؟؟!!!:متفکر:

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۱۲:۰۸ قبل از ظهر
چقدر اضافه وزن داری؟قد و وزنتو بگو

bodyguard
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۱:۱۹ بعد از ظهر
سلام.ميتونيد يك برنامه هوازي اينجا بذاريد؟(قبلآ گفتم. 1ساله تمرين ميكنم اصلآ تمرين هوازي انجام ندادم.بدنم خوب اومده ولي چربي ها آب نميشه.) ممنونم.
دوست عزیز اگر بدنت خوب اومده پس چربی اضافه دیگه چیه؟
من فکر کنم منظور شما حجم بی کیفیت باشه.به هر حال باید حتما از بدن خودتون عکس بزارید و در صورتی هم براتون امکان داشته باشید در صد چربی بدنتونو مشخص کنید.

a.amir
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۱۱:۵۷ قبل از ظهر
قد 177 وزن 80 ....4-5 کیلو چربی کم کنم خیلی خوبه. ممنونم.

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۰۱:۰۶ بعد از ظهر
4-5 کیلو کمه لازم نیست به خودت فشار بیاری هفته ای 3 روز 40 دفیقه ورزش هوازی کار کن.

ali500
۱۳۸۸-۰۷-۲۸, ۰۶:۵۸ بعد از ظهر
یعنی چربی قهوه ای جز چربی های زائد شکم نیست ؟
چربی های شکم و پهلو به طور کامل از نوع سفید هستند ؟

با تشکر از توجه اساتید محترم

مهدی قلندری
۱۳۸۸-۰۷-۲۸, ۱۱:۰۴ بعد از ظهر
یعنی چربی قهوه ای جز چربی های زائد شکم نیست ؟
چربی های شکم و پهلو به طور کامل از نوع سفید هستند ؟

با تشکر از توجه اساتید محترم

دوست عزیز چربی قهوه ای به اون چربی می گن که داخل بدن و استخوانبدی وجود دارد که وظیفه اش روغن کاری عظلات و نرمی بدن می باشد که مفید و ضروری هست که امر حیاتی دارد
اما چربی سفید چربی هست که در اثر کاری زیاد مصرف کردن در بدن ذخیره می شه که بسیار مضر می باشد و باید از بین برود

مهدی قلندری
۱۳۸۸-۰۷-۲۸, ۱۱:۰۷ بعد از ظهر
قد 177 وزن 80 ....4-5 کیلو چربی کم کنم خیلی خوبه. ممنونم.

دوست عزیز شما به نظر نمی رسه نسبت به قد چربی داشته باشید اما بهترین روش اینه که یک یا دو جلسه در هفته بمدت 30 دقیقه بعد از تمرین با وزنه به تمرینات هوازی بپردازید که خیلی مفید می باشد که هم تناسب دارید هم از حجم چربیها کاسته می شود

R_ahmadi1515
۱۳۸۸-۱۱-۰۲, ۰۳:۰۹ بعد از ظهر
سلام
من قبلا بدنسازی کار میکردم
حدود چند ماهه که به علت کمردرد تمرین نمیکنم
جدیدا یه دستگاه 7 کاره و دمبل و وزنه و... + دوچرخه ثابت خریدم. میخواستم یه برنامه تمرینی واسه حجم خشک و همچنین چربی سوزی در ناحیه شکم بفرمایید.
من تو قسمت شکم مقدار زیادی چربی خیلی شل دارم. نمیدونم چطوری ابش کنم. از روی لباس مشخص نیست. شکم برامد ه ای ندارم.
اگه مکمل ها و یا برنامه غذایی لازم است لطف کنید. خیلی سپاسگزارم. در ضمن میخواستم مکمل پروتئین whey 100% PVL +گلوتامین+امینو + ارژنین بگیرم. نظر شما چیه؟

مشخصات: وزن :102 قد:186 دور کمر: 96 دور بازو : 43 --------- حدود 6 ماه است که کار نمیکنم. سرخ کرددنی که اصلا نمیخورم. کربوهیدراتم خیلی کم.

مهدی قلندری
۱۳۸۸-۱۱-۰۲, ۰۸:۱۴ بعد از ظهر
سلام
من قبلا بدنسازی کار میکردم
حدود چند ماهه که به علت کمردرد تمرین نمیکنم
جدیدا یه دستگاه 7 کاره و دمبل و وزنه و... + دوچرخه ثابت خریدم. میخواستم یه برنامه تمرینی واسه حجم خشک و همچنین چربی سوزی در ناحیه شکم بفرمایید.
من تو قسمت شکم مقدار زیادی چربی خیلی شل دارم. نمیدونم چطوری ابش کنم. از روی لباس مشخص نیست. شکم برامد ه ای ندارم.
اگه مکمل ها و یا برنامه غذایی لازم است لطف کنید. خیلی سپاسگزارم. در ضمن میخواستم مکمل پروتئین whey 100% PVL +گلوتامین+امینو + ارژنین بگیرم. نظر شما چیه؟

مشخصات: وزن :102 قد:186 دور کمر: 96 دور بازو : 43 --------- حدود 6 ماه است که کار نمیکنم. سرخ کرددنی که اصلا نمیخورم. کربوهیدراتم خیلی کم.
سلام عکس از بدنت قرار بده ......
و در خواست خودت رو در تاپیک زیر عنوان کن
http://www.bodybuilder.ir/forum/showthread.php?54-%D9%87%D8%B1-%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%86%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%D9%8A%D9%83-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%83%D9%86%D9%8A%D8%AF/page136

jadoo1
۱۳۸۹-۰۴-۰۱, ۰۶:۵۶ بعد از ظهر
مهدی جون تو کف بازوهات موندم دمت گرم ای بدن ساختی !