PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محک علم اساتید

pink
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۲:۱۴ قبل از ظهر
سلام من pink(قد=186 وزن=86 ) هستم و قبلا بازیکن تیم ملی پینگ پنگ بودم و 1سالی هست که تغییر رشته دادم و تنیس بازی میکنم و قصد ورود به تیم ملی تنیس تا سال آینده را دارم ونزدیک 8 سال قبل 2سال بدنسازی کار کردم و الان 26 سالمه من نزدیک 8 ماه میشه که هر روز 8 کیلومتر میدوم و بدنسازی هوازی 1ساعت انجام میدم و هفته ای 4 روز هم تنیس تمرین میکنم و 1 هفته ای هست که یک سری وسایل بدنسازی از جمله میزه 10 کاره و هالتر و دمبل و مقداری وزنه خریدم که دارم با توجه به برنامه های قبلیم کار میکنم حالا هدفم از گفتن شرایطم اینه:1-در حالی که تمام قسمتهای بدنم ورزیده و مناسبه ولی سینه من ضعیف و کوچیکه هر چقدرم قبلا سینه کار کردم تاثیر نداشته لطفا در این مورد راهنمای کنید2 اگر برای شما مقدور است برنامه ای با توجه به شرایطه رشته ورزشیم که زیاد رو سرعتم تاثیر نزاره برای من بنویسید ممنون از اینکه حوصله به خرج دادید و نوشته طولانی من و خوندید.

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۱۱:۴۸ قبل از ظهر
دوست خوبم جناب pink نیازی نبود مضوع جدیدی باز بشه چون تاپیک مربوط به مشکل شما موجود بود
اما در کل تا جایی که در توانم باشه کمکتون میکنم:لبخند:
در رابطه با ضعف عضلات سینه باید بگم که قرار نیست یه عضله رو چون توش ضعف داریم بهش کلید کنیم تا عضله رو وادار به رشد کنیم .
من به شخصه گاهی شده مدتی بیخیال یه عضله میشم اما بعد از مدتی که استراحت کرد بهش یه شوک وارد میکنم و بخوبی هم جواب میگیرم
تو تمرین افراط نکن دوست خوبم که موجب ریزش عضله میشه
حالا نکته اینجاس که برنامه شما چی بوده که ازش جواب نگرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما مطمئنی که حرکات رو به درستی انجام میدین؟؟؟؟
جواب گرفتن شما هم برمیگرده به اینکه برنامه قبلیتو در اختیار سایت بذاری تا روش بحث بشه و ان شاالله که نتیجه هم بگیری.

پس شما اول برنامه قبلیتو ارسال کن برامون تا سوال دومت هم جواب داشته باشه
موفق و سربلند باشید

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۱۲:۴۱ بعد از ظهر
سلام من pink(قد=186 وزن=86 ) هستم و قبلا بازیکن تیم ملی پینگ پنگ بودم و 1سالی هست که تغییر رشته دادم و تنیس بازی میکنم و قصد ورود به تیم ملی تنیس تا سال آینده را دارم ونزدیک 8 سال قبل 2سال بدنسازی کار کردم و الان 26 سالمه من نزدیک 8 ماه میشه که هر روز 8 کیلومتر میدوم و بدنسازی هوازی 1ساعت انجام میدم و هفته ای 4 روز هم تنیس تمرین میکنم و 1 هفته ای هست که یک سری وسایل بدنسازی از جمله میزه 10 کاره و هالتر و دمبل و مقداری وزنه خریدم که دارم با توجه به برنامه های قبلیم کار میکنم حالا هدفم از گفتن شرایطم اینه:1-در حالی که تمام قسمتهای بدنم ورزیده و مناسبه ولی سینه من ضعیف و کوچیکه هر چقدرم قبلا سینه کار کردم تاثیر نداشته لطفا در این مورد راهنمای کنید2 اگر برای شما مقدور است برنامه ای با توجه به شرایطه رشته ورزشیم که زیاد رو سرعتم تاثیر نزاره برای من بنویسید ممنون از اینکه حوصله به خرج دادید و نوشته طولانی من و خوندید.
اولا واسه چی 2 جا سوالتو میپرسی یه جا بسه.و تایپیک بیخود باز نکن
دومآ قانون شماره 8 سوالت چه ربطی به موضوع داره.
سومآ عنوان موضوعت یعنی چی؟اینجا کسی ادعای استادی نداره مثل اون استاد میتی کمون هم نیستیم 4 تا کتاب ترجمه کرده بهش میگن استاد !!!
با این عنوان ها جواب نمیگیری.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۸:۰۰ بعد از ظهر
اينجا نه كسي ادعاي علم داره و نه كسي ميگه بهترينم و نه ........... ..
محك علم يعني چي ؟
حالا به فرض سوالت را پرسيدي ما هم جواب غلط داديم . فكر ميكنم شما بايد خيلي خيلي استاد باشي كه بتوني از برنامه اي كه ما ميديم محك بزني كه علم ما در چه حده .
دوست عزيز ما تاپيكي به نام هر گونه سوال در مورد برنامه هاي تمريني داشتيم .
لطف كن از اين به بعد خواستي محك بزني اونجا محك بزن استاد !!!!!!
فقط تو رو خدا هواي بچه هاي سايت ما رو داشته باش بهشون نمره قبولي بده آخه گناه دارن يه موقع همگي تجديد ميشيم ضايع ميشيما .
خجالت بكش .

pink
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۸:۰۵ بعد از ظهر
1-من تایپیکایی که نوشتم تو جای خودش پیدا نکردم یکی جدا نوشتم
2-معنی محک ادعای کسانیرو زیر سوال بردن نمیشه(مربیان آماتور امروزه ایران تو هر رشته ای آنقدر زیاد شدن که آدم با ترس از کسی راهنمای میگیره که مبادا کسانی به دلیل زیره سوال رفتن علم از ریشه اشتباهشون از گفته امثال من خششون نیادو ناراحت بشن

pink
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۸:۰۸ بعد از ظهر
فکر میکردم اینجا مدیرانی باشن که با مطرح شدن سوالی از طرف دوستان و بحث در رابطه با این موضوعها بتونن علم و دانشه همدیگرو محک بزنن

pink
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۸:۱۴ بعد از ظهر
خجالت باید مربیانی بکشن که با نداشتن علم حالا مدرک تو سرشون بخوره که با نظریات به ظاهر استادانشون آینده آدمهایی رو خراب که شاید با علاقشون به قهرمان کشوری و مسابقات جهانی راه پیدا میکردن ولی تو این ایران با وجود امسال بعضیها برای علاقه مندان به هر رشته ای رو پیشونیشون از اول مینویسن ((((پیشرفت ممنوع))))

pink
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۸:۲۹ بعد از ظهر
دوست عزیز (مهندس کسایی) من برنامه های قبلیم و ندارم ولی شما درست میگید روش ورزش کردن من توری هست که عضله سوز شده چون واقعا ورزش تنیس ورزش سنگینیه و باید به خودت خیلی فشار بیاری با وجود این اگه راهنمای کنید ممنون میشم

pink
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۰۸:۳۲ بعد از ظهر
در رابطه با اینکه حرکاتو درست انجام میدم یا نه میتونم بگم بله تا حدی کاملا درست انجام میدم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۹, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
اولا كه تمام اين حرف ها را ميتونستي توي يك پست بزني .
اين كه چندين پست زدي براي يك حرف مخالف قوانين انجمنه .
شما دو تا تخلف تا الان انجام دادي :
1. چندين پست زدي كه ميتونستي تمام حرف هات رو توي يك پست بزني
2. بي احترامي به مديران سايت كردي . البته اينجا مدير و غير مدير معنا نداره . اگر به كس ديگري هم بي احترامي ميكردي بهت تذكر ميدادم .
3. دوست عزيز محك زدن و امتحان گرفتن و ...... همش يه معنا داره . چه كسي امتحان ميگيره ؟
چه كسي محك ميزنه ؟ كسي كه خودش را بالاتر از بقيه ميدونه .
اينجا نيومديم كه بخوايم ادعا كنيم كه مثلا فلاني را محك بزنم . توي همون مربي هاي حرفه اي آمريكا هم كه داري ميگي نظراتشون كاملا با هم متفاوته كه با اين لحن حرف زدن شما متوجه شدم كه اگر با نظر يكيشون مخالف باشي با اين كه اون مربي شايد صد ها شاگرد را به قهرماني رسونده باشه علمش را زير سوال ببري .
4. شما كه مياي تيكه ميندازي كاش اول سايت را يه مرور ميكردي و بعد همچين حرف هايي را ميزدي و اول ميديدي كه كي به كيه . دوست عزيز من نه گوش هاي دراز دارم و نه ...... كه بخواي يه زماني بگي منظورت با من نبوده . عزيز من اگر اسم نم را توي گوگل چه به فاري و چه به انگليسي تايپ كني ميفهمي كه اون طرز فكري كه در مورد من كردي اشتباه بوده .
همين امسال دو تا از شاگردانم توي مسابقات كشوري مقام اوردن . يكي از شاگردانم كه توي وزن 100 كيلوگرم پنجم كشور شد و اون يكي هم توي بادي كلاسيك دوم كشور شده كه پارسال هم توانسته بود قهرمان كشور بشه . از عنوان هام توي سال 86 هم اگر توي سايت يوتوب سرچ كني ميتوني فيلم مسابقاتم در رده كشوري را پيدا كني . حتي اگر هيچ عنواني هم نداشتم بازم فكر نميكنم سابقه 7 ساله ام توي اين رشته چيز خيلي كوچيكي بوده باشه . يه نگاه به روزنامه هاي بهمن ماه 87 بنداز . تيم ما تونست به راحتي توي مسابقات باشگاه هاي شمال شرق تهران مقام سوم را كسب كنه . و خيلي خيلي چيز هاي ديگر كه اگر خواستي برات ميزارم .
حالا ما مربي هاي آماتور را ببخش و سعي كن كمي اول آموزشمان بدي و بعد بياي محكمون بزني . چون ما هيچي حاليمون نيست .
5 . اگر از اين به بعد بخواي نظم فروم را به هم بزني جور ديگه با شما برخورد ميشه . نه براي محك زدنتون بلكه به خاطر اين كه تاپيك جدا زدي براي يك سوال و همچنين پست هاي اضافه دادي و بي احترامي به افراد چه من باشم و چه بقيه . نه خون من از ديگران رنگين تره و نه خون ديگران از من .
6 . اخلاق يه ورزشكار نبايد اينجوري باشه . من كه تنيس باز نيستم اگر برم توي جمعي كه تنيس بازان چه حرفه اي و چه آماتور سرم را بلند نميكنم چه برسه به اين كه بخوام محكشان بزنم . سوالم را ميپرسم و محترمانه جوابم را ميگيرم . بهشونم نميگم آماتوري كه چيزي نميدونه و ..... چون خودم از اونها كمتر ميدونم .

pink
۱۳۸۸-۰۶-۱۰, ۰۸:۰۹ بعد از ظهر
آقا پیمان من اگه منظورم به شما بود هیچ وقت نمیگفتم تو همه رهشته ها و به کسی بی احترامی هم نکردم فقط نمیدونم چرا حرفای منو اینجوری برداشت کردید

pink
۱۳۸۸-۰۶-۱۰, ۰۸:۱۶ بعد از ظهر
اتفاقا من تو این انجمن بیشتر مطالب شمارو میخونم لذت میبرم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۱۰, ۱۰:۵۵ بعد از ظهر
دوست عزيزم باشه ايرادي نداره . شايد واقعا من بد متوجه شدم .
اما دوست من خواهش ميكنم ازتون كه پست اضافه نزنيد . الان باز دو تا پست زدي در صورتي كه ميتونستي هر دوشو توي يك تاپيك بگي .

bodyguard
۱۳۸۸-۰۶-۱۱, ۰۱:۳۲ قبل از ظهر
دوست گرامی.
رشته تنیس جز رشته ایی محسوب میشه که سیستم غالب در انها فسفاژن و اسیدلاکتیک هست.با این تفاوت که گاها سیستم اسید لاکتیک اکسیژن هم درگیر میشه.در این رشته برنامه تمرینی یک قهرمان صرفا وزنه زدن و دویدن نیست .
به عنوان مثال روزی 8 کیلومتر دوین برای 2 هفته اول آمادگی جسمانی عالی هست ولی در هفته های بعدی اتلاف انرژی محسوب میشه و باید شما روی حرکات دوهای تناوبی و استارتها سریع و در کل دوهای تناوبی تداومی کار کنید.
و یا در تمرینات با وزنه شما به هیچ عنوان نمیتوانید پیرو برنامه ثابت در طول یک ماه باشید و در هر جلسه باید سیستم تمرینی شما متفاوت گردد.هم تمرینات قدرتی و هم استقامتی و هم سرعتی.این سه فاکتور هر کدام برنامه نویسی جداگانه و متفاوتی دارند.و صد البته که نباید آداپته کردن بدن قبل از شروع برنامه رو از یاد برد که اینم خودش اصول خاص خودشو داره.
اینکه میگید قسمتهای مختلف بدنتون ورزیده و مناسب هستند هم با شکل ظاهری نمیشه در موردشون قضاوت کرد.برای هر گروه از عضلات تستهای آمادگی جسمانی وجود دارند که شما قوت و ضعف عضلاتتونو اونجا میتونید مشخص کنید نه با شکل ظاهریشون که البته ارقام هر تست به نسبت رشته مربوطه متفاوت هست.
باید توجه داشته باشید که آمادگی جسمانی از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها هم استقامت قلبی عروقی هست که شما با دوهای نومی که انجام میدهید تا حدودی به این فاکتور دست پیدا میکنید .ولی فاکتورهای قدرت سرعت چابکی انعطاف پذیری استقامت هماهنگی تعادل همه فاکتورهای امادگی جسمانی هستند که یک قهرمان باید به نحو شایسته ای در آنها پیشرفت پیدا کرده باشد که صد البته برای بهبود هر یک از آنها احتیاج به تنظیم برنامه هایی خاص آن فاکتور می باشد.
تمرینات تخصصی هم در قهرمانی مختص به هفته ای چند جلسه تمرینات معمولی نمیشه.بلکه پیچیدگیهای خاص خودشو داره که حتما باید زیر نظر یک تمرین دهنده حرفه ای انجام بشه.
دوست گرامی کسی که قصد دارد در یک رشته ورزشی به صورت حرفه ای وارد شود باید اول از تفکر حرفه ای شروع کند.در تفکرات یک ورزشکار حرفه ای قبل از هر چیز برنامه های حرفه ای و یک مربی و تمرین دهنده حرفه ای وجود دارد.
اینکه بعضی از افراد استاد نما هستند دلیل بر این نیست که استاد خوب کم داریم.شما باید بگردید تا پیدا کنید و صد البته که برای این موضوع نباید در باشگاههای بدنسازی دنبال چنین مربی و تمرین دهنده ای بگردید.بلکه در بین مربیان متخصص رشته مربوطه شما باید هدف خود را جستجو کنید.
کسی که هدفش ورود به تیم ملی و قهرمانی هست باید از راحتی و تفریح و مال و سلامت خودش بگذره .همه جوره ناز استادشو بخره تا به اون هدفش برسه.
امیدوارم به زودی شما هم استاد خوبی پیدا کنید و اخبار موفقیتهای شما در سطح ملی را بشنویم

pink
۱۳۸۸-۰۶-۱۱, ۰۱:۳۱ بعد از ظهر
آقا پیمان ببخشید فکر میکردم منظور شما از 2تا پست اینکه تو جاهای مختلفی 1 پستو ننویسم پیش خودمم میگفتم من که 1 پست مینیویسم اینا چرا همش تذکر میدن واقعا حواسم نبود.
سلام بادیگارد از اینکه راهنمایم میکنی ممنونم و حرفات کاملا درست شما راست میگی من نباید هر روز 8 کیلومتر بدوم و باید تمرینات مربوط به تنیسو که تو زمین کارایی بیشتری داررو انجام بدم و شما درست میگید که باید آدم از کل زمان و شرایط و با سختی به هدفش برسه من خودم 1 بار این راهی که در پیش دارمو رفتم اونم گفتم من برای رسیدن به تیم ملی پینگ پنگ واقعا زحمت کشیدم و نون و آبم شده بود.به دلایلی از این رشته اومدم بیرون که میتونم باز برگردم ولی رشته تنیس از نظر راحتی در برابر پینگ پنگ میتونم بگم خیلی راحتتر و میخوام از این فرصت استفاده کنم و از اونجایی که سطح تنیس ایران از پینگ پنگ پایینتره راه رسیدن به اوجش واقعا نزدیکتره و چون چند وقتی بود که درست ورزش نکرده بودم و میخواستم بدنم به آمادگی زمان اوجم برسه 8 کیلومتر هر روز مدوم که الان احساس میکنم بدنم مثل سابق به اوج رسیده و دلیلم از وزنه زدن اینکه بدونه وزنه نمیشه قدرت عضلرو زیاد کرد اینو تو رشته قبلیم که سرعت بیشتر تو چش میزد تجربه کردم و دیدم با وزنه کار کردن و بعد کمی حرکات سرعتی انجام دادن از سرعت من کم نمیکنه بلکه مفیدم واقع شد دلیل دیگمم از وزنه زدن اینکه سعی میکنم از تناسب اندامم برخوردار باشم چون اینجور رشته ها باعث بزرگتر شدن مثلا دست راست از چپ میشن و میدونید که بیشتر فشار رو من راست دست کلا رو دست راست و این دست راست و چپ و با هم دارای تفاوت میکنه.و گفتید مربی من خودم کارت مربی گری درجه 2 پینگ پنگم گرفتم و یکسری شاگردام هنوز تو کشور مقام بیارن و تو این رشته تنیس هرجا که پا میزارم کسی نیست که واقعا در سطح حرفه ای مثل پینگ پنگ کار کنه و اینم مشکل دیر شروع شدن این رشته و بها ندادن به اون حتی تو این دوران که کسی به توره جهانی دنبالش نیست تا امثال منو با خودش بالا ببره. النم که اینجا دنبال راهنمایی هستم به خاطره اینکه فعلا تو ایران مربیان بدنسازی بیشتر دنبال علم تغذیه و برنامهای تمرینی هستن و از نظر علمی بیشتر علمی ترن همینجوری هم که میبینم کسی پیشنهاد برنامه غلت به من نمیده و نگفته مثلا برو 200کیلو پرس بزن و خود این 1 حسن.(((انسان مجموعه ای از آنچه دارد نیست بلکه مجموعه ای است از آچه ندارد.)))

bodyguard
۱۳۸۸-۰۶-۱۱, ۰۶:۳۱ بعد از ظهر
جناب پینک من دقیقا متوجه منظور شما نشدم.ولی در کل حرف من اینه.
شما یا باید ورزشکار باشید یا مربی.یعنی اینکه شما نمیتونید هم مربی خودتون باشید و هم بازیکن خودتون.اصل اورلود در تمرین فقط و فقط با وجود یک تمرین دهنده و مربی امکان پذیره.اصلاح حرکات فقط و فقط با وجود مربی امکان پذیره.
در ضمن اینو هم نباید نادیده بگیرید که در سن شما استارت برای قهرمانی در یک رشته جدید یه مقدار باید تخصصی تر دنبال بشه
منم نگفتم با وزنه تمرین نکنید.گفتم که تمرینات افزایش توان و استقامت و قدرت که هر سه لازمه رشته شما هستند کاملا با هم متفاوتند.من گفتم که شما نمیتونید یک برنامه ثابت رو کار کنید.به هر حال بحث در ایمورد زیاده و منم قصد سر بردن حوصله دوستان رو ندارم
در هر صورت برای شما آرزوی موفقیت میکنم

pink
۱۳۸۸-۰۶-۱۱, ۰۸:۴۷ بعد از ظهر
آقا بادیگارد من از حرفهای شما متوجهه شدم شما تو رشته ورزشیتون 100% موفق هستید و خیلی پخته و روشن توضیح میدید و امروز حرفای شما منو متوجهه این کرد که باید برنامه تمریناتمو تغییر بدم و با کسی که تو این رشته پیش کسوت کار کنم در کل از راهنماییت متشکرم و بدونید 1تاثیرای رو من گذاشت حرفا و راهنمایتون که احساس میکنم اگه به روش خودم جلو میرفتم دیر به نتیجه میرسیدم از شما واقعا ممنونم دوست عزیز