PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صحبتهای دکستر جکسون و فیل هیث در حین تمرین دو نفری

arashbandegan
۱۳۸۸-۰۶-۲۶, ۰۹:۵۰ بعد از ظهر
توجه کنید که برای راحتی کار صحبتهای دکستربا رنگ قرمزو فیل هیث با رنگ بنفش وتوضیحات متن با رنگ سیاه نوشته شده است. امید است لذت ببرید.
شرط می بندم که در طول دوران ورزشی ات نتونی بیشتر از من مقام بیاری (دکستر تا به امروز 14 بار برنده مسابقات حرفه ای مختلف شده و فیل فقط 3 بار) ، اره چون من تو مسابقات 10000 دلاری که مقام اول رو راحت میشه اورد شرکت نخواهم کرد. مسابقه ارنولد کلاسیک خیلی بیشتر از 10000 تا میده.اما من با برنده شدن در المپیا خیلی بیشتر از اینها گیرم میاد. دکستر سرشو تکون میده و میله ماشین پول داون رو میگیره. بعد از 3 ست اجرای حرکت، وزنه را به 220 پوند میرسانند که در این مرحله هر دو از بند لیفت استفاده میکنند و هر دو قبل از کشیدن میله کمی بسمت عقب متمایل میشوند. بین اجرای ستها هر دو با گرفتن یک میله عمودی زیر بغل خود را کش میدهند. این (اشاره به دکستر) بچه هایی بزرگتر از سن من داره. ولی تو از من مسن تر نشون میدی. اره فکر کردی. دکستر و هیث سر تمرین بعدی بحث میکنند و هیث سعی در اجرای تمرینات با وزنه ازاد داره. تو باید تمریناتی رو انجام بدی که به پشتت زیاد فشار نیاره. فشار نیاره! من باید حرکاتی انجام بدم که پشتم را داغون کنه. مثل اینکه تو نمیخای من پشت بزرگی داشته باشم. با بی میلی دکستر قبول میکنه حرکت زیر بغل تک دمبل قایقی را انجام بدن و یک دمبل 100 پوندی انتخاب میکنه. بزار اول کمی گرم کنیم. گرم کنی؟ یالا انجام بده پیرمرد. همیشه اول گرم کردن بعد. اینم یه جور نصیحت پدرانه است لابد؟ بله. ممنونم پدر. هر دو به دمبلهای 140 پوندی میرسند و از بند لیفت استفاده کرده، دست دیگرشان را روی ردیف دمبلها برای ساپورت قرار میدهند. دکستر 255 پوندی نسبت به فیل 272 پوندی با حالت بازتری حرکت را انجام میدهد و بیشتر سعی میکند خودش را متمایل به سمت بالا نگه دارد. چرا سنگین نفس میکشی؟ اگه بیای های مایل تو دنور(اسم شهر) چیکار میکنی اونجا اکسیژن نداره. بیای غش میکنی. ما دمبلهای 140 پوندی تو باشگاه نداریم. چرا؟ واقعا افتزاست. این مستر المپیایی که میبینی نیاز سنگین کار کردن نداره. فقط باید خوب بخوره و3 بار در هفته تمرین کنه. فیل هیث دمبل 150 پوندی را روی زمین میاندازه و بند لیفت دورش میپیچونه. گرچه هر دو حرکت را کامل انجام میدن ولی هیچکدام در انجام کشش و انقباض زیاده روی نمی کنند. بعد از اتمام حرکت توسط فیل دکستر کمی صبر میکنه تا بند لیفتش را دور دسته دمبل 150 پوندی بپیچونه. مدیتیشن نکن یالا انجام بده. دکستر 10 حرکت با هر دست انجام داده به فیل میگه. حرکت کامل. اره همینه. دوباره بحث بالا میگیره که حرکت بعدی باشه. که فیل اصرار داره قایقی پارو با هالتر باشه. من معمولا پارویی را روی دستگاه اسمیت انجام میدم.من هیچوقت ندیدم رانی کلمن این طوری حرکت رو انجام بده. چون من یه مستر المپیای متفاوتی هستم. مگه تو 8 تا سندو نمیخای؟ من 8 تا نمیخام اما یکی دیگه میخام. اگه تو هم تو سن 28 سالگی سوم شده بودی ما الان یه جور دیگه صحبت میکردیم. منم اولین المپیامو 28 سالگی انجام دادم. اما با افراد کاملا متفاوتی روبرو بودم (دکستر در المپیای 1999 نهم شد). اقا المپیا امسال خیلی شلوغ خواهد بود.بله همینطوره. هردو پاروئی با هالتر را با گرفتن دست از زیر هالتر و زاویه 45 درجه نسبت به زمین انجام میدهند. فیل دستهاشو باندازه شانه باز میگیره. دکستر کمی بازتر میله هالتر را میگیره. بعد از انجام ستهایی با 135و 225 پوند،فیل سعی در متقاعد کردن دکستر برای پارویی با 315 پوند داره. امروز ما اینجا مسابقه نمیدیم من با همین 225 میمانم بالاتر نمیزنم. چند دقیقه بعد. دیگه استراحت بسه وزنه را بلند کن پیرمرد. دکستر225 رو انجام میده. فیل در رو هالتر وزنه گذاشته به 315 میرساند. به همین خاطره که من المپیا رو برنده خاهم شد. اینطور نخواهد بود جوون. فیل 8 حرکت پارویی انجام میده. دکسترتماشا میکنی؟ 2 تای دیگه انجام میده. انجام ندادن این وزنه توسط من حکم شرکت نکردن تو در 2 المپیای گذشته میمونه (نقطه تفاهم بین فیل و دکستر اینه که فیل میبایست در المپیاهای 2006 و2007 شرکت میکرد). دکستر 12 حرکت دیگه با 225 و فیل ده حرکت دیگه با 315 انجام میده. من عادت به اینطور تمرینات ندارم. منو تمرین دهنده ام یعنی جو مک نیل تمرینات را طوری طراحی کردیم که بمن اجازه بده مدت زمان بیشتری را بتونم مسابقه بدم. من هیچ یک از این بلند کردنهای سنگین از روی زمین را انجام نمیدم. از دستگاه اسمیت برای حرکات پاروئی و ددلیفت و از دستگاه های دیگه برای حرکات دیگه استفاده میکنم. هر چه که سنت بالا میره باید تمریناتت را تنظیم کنی تا بتونی بدنت را هم تغییر بدی. من ثابت میکنم که وزنه های سنگین مهم نیستند. در مورد حرکت اخریعنی زیر بغل کششی نشسته اختلافی وجود ندارد (میله استفاده شده v شکل است تا باعث ایجاد دامنه حرکتی بیشتری شه). چیزی که در مورد بدنسازی جالبه اینه که انقدر حرکات مختلف از زوایای متفاوت وجود داره که خود شخص باید تصمیم بگیره از چه تمرین و زاویه ای باید بدنش را تمرین بده. دکستر میله دستگاه را گرفته و میگه.چرا اینطوره فیل؟ خواهی دید. من باید یکسال صبر کنم تا ببینم (زمان انجام این تمرینات و صحبتها 215 روز مانده به المپیا بود).در طول این حرکت هر دو پشتشان را صاف میگیرند و 170 ، 190 و200 پوندی را انجام میدهند. یالا پیری. یالا فیلی. مثل استیک پنیر راحته ! فکر نکن میتونی منو جا بذاری. میخاد من حرکتو بد انجام بدم و برام عادت شه. حرکت جلو بازو را با دمبلهای 60 پوندی نشسته شروع میکنند. فیل هر دو دست را با هم کار میکنه اما دکستر یکی یکی. من همیشه عادت داشتم تک تکی انجام بدم اما اخیرا هر دو دست رو با هم انجام میدم. اینکار باعث میشه نتونم خیلی سنگین کار کنم. اگه تک تک بزنم 15 تا 20 پوند بیشتر میتونم بزنم اما اونوقت از شانه هام بیشتر کمک میگیرم. دو دستی زدن باعث میشه فرم درست را بیشتر حفظ کنم و بهمین خاطر نشسته انجام میدم. من معمولا از دستگاهها برای بازو استفاده میکنم و جلو بازو هالتر خم را سر پا میزنم و دوست دارم این حرکات را سنگین اجرا کنم. من خیلی با دمبل کار نمیکنم. من همیشه از دستگاه برای بازوهام استفاده کردم چون میدونم وزنه ازاد باعث بزرگ شدن بازو میشه و من بازوهام باندازه کافی بزرگند و نمیخواهم بیشتر بزرگ شوند. حالا من باید با کسانی مثل مارتینز، دکسترو کاتلر مسابقه بدم و اینها عضلاتشون مثله گرانیت میمونه و بلوغ عضلانی دارند که نتیجه تمرین زیاد با دمبل و هالتر است و من سعی دارم یک نمای بهتری امسال ارائه بدم.من نمیدونم تو میخای به چی برسی تو بازوهات بزرگترین است پس همین روش را ادامه بده یا میخای بازوهات دو برابر بزرگتر شن که اونوقت از تقارن فیزیکی در میای. بلوغ عضلانی با گذشت زمان بدست میاد نه چیز دیگه. و من موافقم. فکر کنم فلسفه من از وزنه ازاد فقط برای بازوها نیست. برای تمام قسمتهاست. من معمولا اینقدری که امروز از وزنه های ازاد استفاده کردیم استفاده نمیکنم. اما با دمبل میتونم زوایای بهتری را برای تمرین دادن عضله ایجاد کنم. من سعی میکنم بفهمم بدنم چطور تغییر خواهد کرد. دکستر همیشه از بند لیفت و کمربند حتی در حرکت جلو بازو با دمبل نشسته استفاده میکنه. من برای هر حرکتی کمربند میبندم. بخاطر اینکه خیلی پیر هستی. بله اما هنوز تو رو شکستت میدم. برای ست دوم از وزنه 50 پوندی استفاده میکنند که فیل بعدش 60 پوندی میزنه ولی دکستر با همون 50 پوندی ها ادامه میده. حرکت بعدی جلو بازوی لاری روی دستگاه هست و این تمرین را تا 115 پوند در 3 ست ادامه میدهند. بحث اینکه ایا فیل تصمیمگیری درستی در مورد 3 سال اول حرفه ای اش گرفته یا نه ادامه می یابد. فکر میکنی من مسابقات ارنولد کلاسیک را برنده میشدم؟ نه اینطور فکر نمیکنم. فیل بازوها یش را در پائینترین نقطه حرکت کامل باز نمیکنه.وقتی کامل باز میکنم اونوقته که احساس درد میکنم و اخرین چیزی که الان نیاز دارم پارگی جلو بازو و خراب کردن بهترین قسمت بدنمه. حتی اگه 4/3 حرکت را انجام بدم باز میتونم فشار دائم را روجلو بازوهام داشته باشم. دکستر تکرارهای نسبتا طولانیتری را انجام میدهد. او توضیح میده که معمولا جلو بازو تمرکزی را نشسته روی میز انجام میده اما امروز هر دو ایستاده و خم این حرکت رو با دمبلهای 40، 50 و 60 پوندی به ترتیب اجرا میکنند. دکستر 39 ساله وقتی از دمبلهای 60 پوندی استفاده میکنه احساس درد در تاندون دست راستش میکنه بنابراین ست را کوتاه تموم میکنه. هیث 10 تکرار دیگه میره که خودش یک موفقیت در برابر مستر المپیا حساب میشه. اینم یکی دیگه که من توش برنده شدم دکستر! تو تفاوت انجام این حرکات رو وقتی که من در ماه سپتامبر شکستت دادم خواهی فهمید. امسال نه، بچه جوجه دنوری. شاید سال اینده بهت این اجازه رو بدم. اما امسال نه. من به این راحتی ها شکست نخواهم خورد. تو سپتامبر خواهیم دید. اره همینطوره. ولی انوقت بدن من حرف خواهد زد نه من.
حرفهای فیل در مورد دکستر:
این جلسه تجربه ای عالی برای من بود. فکر کنم اکثر کل کل ها بخاطر هیجانی بود که در من بخاطر تمرین با دکستر ایجاد شده بود. فکر میکنم او خودش میدونه که من بهش احترام قائلم و حتی در بسیاری موارد من میخواهم مثل او باشم چون دکستر دوران ورزشی بسیار عالی رو در بدنسازی داشته است. من هیجان زده ام و میخام وقتی برگشتم خونه به همه بگم که من با دکستر تمرین کردم و نیاز نداشتم که برای این کار ازش منت کشی کنم. ما اینجا مثل دو همکار بودیم و تونستیم همدیگر رو به فشار باندازیم و تفریح هم داشته باشیم و این بهترین قسمت تمرین با او بود. وقتی من به دنور برگردم و او به فلوریدا ما هر دو به شدت به تمریناتمان ادامه میدهیم تا همدیگر را شکست بدیم اما نهایت ما به هم بخاطر کارهایی که موفق در انجامش بودیم احترام میگذاریم.
حرفهای دکستر در مورد فیل:
بین ما شوخی زیاد بوده اما اون همیشه دوست منه و من فیل را تا حد مرگ دوست دارم. او انسان خوبی است. ما همیشه با هم شوخی میکنیم حتی امروز. البته من ادمی نیستم که سر تمرین بشینم حرف بزنم و بخندم. من وقتی تمرین میکنم جدی تمرین میکنم. اما تمرین با هیث مثل مسافرت و تفریح میمونه. هیچکس نباید شک کنه که او بهترین خواهد شد و بزودی مستر المپیا جدید خواهد بود. البته شاید امسال نه اما منو به فشار خواهد انداخت و ممکنه بتونه شکستم بده اما من تمام تلاشم را خواهم کرد و فکر میکنم بتونم یک بار دیگه برنده بشم اما سال اینده رو شک دارم بتونم 3 بار پشت سر هم قهرمان شم. یه نگاهی به فیل بینداز بدنش غیرقابل باوره و باعث افتخاره که باهاش تمرین کردم.
منبع: فلکس اکتبر 2009. صفحات 187 تا 197.تهیه وترجمه: ارش ب. از سایت بدن ساز.

bodybuilder
۱۳۸۸-۰۶-۲۷, ۰۱:۳۲ قبل از ظهر
خیلی جالب بود.. دمت گرم..

hamidbarca
۱۳۸۸-۰۶-۲۷, ۰۲:۱۸ قبل از ظهر
دم دکستر گرم هر چی فیل میخواد هندونه بذاره زیر بغلش زیر بار نمیره:پوزخند:

arashbandegan
۱۳۸۸-۰۶-۲۷, ۰۹:۲۵ قبل از ظهر
خواهش میکنم قابل نداشت.:لبخند:

Mohsen
۱۳۸۸-۰۶-۲۷, ۰۶:۴۶ بعد از ظهر
خیلی خیلی خوب بود لذت بردم. ممنون