PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سخت افزار کامپیوتر و مباحث مربوطه (حتی قیمت ! )

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۱۲:۲۶ بعد از ظهر
در این تاپیک سئوالات سخت افزاری خودتون رو میتونید مطرح کنید
در حد وقت و اطلاعاتم سعی میکنم جوابگو باشم

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۱۲:۵۱ بعد از ظهر
تایپیک بسیار خوبی هست:گل رز:
اولین سوالم خودم میکنم چون حیاتیه
من سیستم رو ارتقا دادم fax modem سابقم نمیخونه الان با این مودمم همش ارور میده
همش ارور زیر رو به من میده تا کلیک میکنم روی dial این ارور رو نشون میده این dial up هم از بعد از اینکه سیستم رو ارتقا دادم امتحان نکرده بودم البته فکس مودمم رو ارتقا ندادما همون قبلیس,که میبینم این جوریه البته توی Device Manager من هم میگه مودم شما وصل هست و مشکلی نداره و علامت ضربدری ,خطری چیزی روش نیست.امکان داره با ارتقا مودم فکس مودم سابق نخونه؟

http://xxlimg.com/images/buwg3p0lx49tx3g5np.bmp

bodyguard
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۱۲:۵۳ بعد از ظهر
نظرتون درباره این دستگاههای سه کاره لیزری سامسونگ چیه؟مدتیه میخوام یه پرینتر سیاه و سفید لیزری بگیرم .یه فروشنده بدجور این مدلهای سه کاره سامسونگ رو پیشنهاد میداد.ولی بعضی ها هم بدشو میگفتند.

bodyguard
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۱:۰۸ بعد از ظهر
مادم ای دی اس ال بنده فقط با پورت شبکه و یو اس بی به سیستم وصل میشه.راهی وجود داره که وایرلس رو هم به اون اضافه کنم؟

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۲:۵۳ بعد از ظهر
نظرتون درباره این دستگاههای سه کاره لیزری سامسونگ چیه؟مدتیه میخوام یه پرینتر سیاه و سفید لیزری بگیرم .یه فروشنده بدجور این مدلهای سه کاره سامسونگ رو پیشنهاد میداد.ولی بعضی ها هم بدشو میگفتند.

نه..... نگیر که دستت رو میذاره تو حنا
پرینتر سیاه و سفید میخوای بگیری hp بگیر حرف نداره؛ درسته که الان میگن تو ایران گارانتی نداره اما به نظر من کارش به گارانتی نمیکشه
بعدشم گارانتی تو ایران خیلی معنا و مفهوم نداره متاسفانه

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۴:۴۴ بعد از ظهر
تایپیک بسیار خوبی هست:گل رز:
اولین سوالم خودم میکنم چون حیاتیه
من سیستم رو ارتقا دادم fax modem سابقم نمیخونه الان با این مودمم همش ارور میده
همش ارور زیر رو به من میده تا کلیک میکنم روی dial این ارور رو نشون میده این dial up هم از بعد از اینکه سیستم رو ارتقا دادم امتحان نکرده بودم البته فکس مودمم رو ارتقا ندادما همون قبلیس,که میبینم این جوریه البته توی Device Manager من هم میگه مودم شما وصل هست و مشکلی نداره و علامت ضربدری ,خطری چیزی روش نیست.امکان داره با ارتقا مودم فکس مودم سابق نخونه؟

http://xxlimg.com/images/buwg3p0lx49tx3g5np.bmp

دقیقتر لطفا بگو چه قطعاتی رو ارتقاع دادی ... و مارک و مدل مودم چی هستش

بستگی داره برای چه اندازه و حجم کاری مورد استفاده قرار بگیره برای حجم کاری متوسط ( کمتر از 1000 برگ در هفته ) خوبه و جواب میده مدل 4521 رو بهت پیشنهاد میکنم که 7-8 ماهی هست برای کار شرکت خودم یکی ازش باز کردم و راضی هستم .... فاکسش عالیه - پرینتش خوبه - اسکنش هم همینطور قیمت تهران هم 246 هزار تومن هست
اگه انتظار بالاتری ازش داری برو سراغ hp 2015 به بالا

مادم ای دی اس ال بنده فقط با پورت شبکه و یو اس بی به سیستم وصل میشه.راهی وجود داره که وایرلس رو هم به اون اضافه کنم؟
شما میتونید برای adsl از پوزت usb استفاده کنی و وایرلس رو هم از شبکه

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۵:۰۲ بعد از ظهر
به خدمتت عرض کنم من قطعات زیر رو ارتقا دادم و الان اینها هست
مادر برد مدل ASUS M2A-VM
کارت گرافیک 8500 Geforce
هارد 1 ترابایت ساتا سامسونگ
سی پی یو: AMD Core 2 4600
رم: 4گیگ
پاور هم Micronet M700 300watt

فکس مودمم همون قبلیس که مدلش zoltrix smart spirit 56k (نظرت رو هم درباره سیستمی که جمع کردم لطف کن بگو )
راستی یه سوال واسه استفده از مودمی که وایرلس داره واسه pc باید کارت شبکه تهیه کنی و واسه لب تاپ خودش اتوماتیک وار سرچ میکنه و پیدا میکنه مودم وایرلس دار رو درسه؟با سپاس:گل رز:

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۵:۴۳ بعد از ظهر
به خدمتت عرض کنم من قطعات زیر رو ارتقا دادم و الان اینها هست
مادر برد مدل ASUS M2A-VM
کارت گرافیک 8500 Geforce
هارد 1 ترابایت ساتا سامسونگ
سی پی یو: AMD Core 2 4600
رم: 4گیگ
پاور هم Micronet M700 300watt

فکس مودمم همون قبلیس که مدلش zoltrix smart spirit 56k (نظرت رو هم درباره سیستمی که جمع کردم لطف کن بگو )
راستی یه سوال واسه استفده از مودمی که وایرلس داره واسه pc باید کارت شبکه تهیه کنی و واسه لب تاپ خودش اتوماتیک وار سرچ میکنه و پیدا میکنه مودم وایرلس دار رو درسه؟با سپاس:گل رز:
مادربردت عوض شده و قاعدتا بعد از نصب داریورهای مادربرد باید بقیه دراورهات رو هم آپدیت کنی ... از طریق دیوایس مننیجر دراور مودم رو آپدیت کن و یک دایال آپ پدید هم بساز ... احتمالا بر طرف میشه

این سیستم رو با چه حدود هزینه جمع کردی ؟
سیستم خوبیه اما بهتر هم میشد جمع کرد پیشنهاد من :
Mb Gigabyte MA770 UD3
Cpu 7850 Am2
Vga Gigabyte HD4650
جمع قیمت این سه قطعه : حدود 270

مسعود جان برای استفاده از اینترنت وایرلس نیازی به مودم نیست برای pc یک آنتن پارابولیک نیاز داری و یک کارت شبکه و یا در صورت نزدیک بودن به مرکز سیگنال مینونی فقط از یک کارت شبکه وایرلس استفاده کنی
کارت شبکه وایرلس لپ تاپ مثل مورد دوم هست .... یعنی باید حتما در محدوده سیگنال قوی باشی

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۶:۱۱ بعد از ظهر
hirbod جان من آپدیت کردم و همه کارهایی که گفتی قبلآ انجام داده بودم باز شما فرمودید انجام دادم باز همون ارور رو میده که عکسشو گذاشتم تا روی دکمه dial کلیک میکنم اون ارور رو میده یعنی بلافاصله بعدش.من احتمال میدم مادر برد جدید فکس مودم سابقم رو ساپورت نمیکنه احتمالش هست؟
من سیستمم رو 300 تومن جمع کردم
منظورم مودم هایی adsl مثل من هست که قابلیت وایرلس رو داره نه اون وایر لسی که جدا از adsl هست
در رابطه با مودم من لطف کن اون سوال پست قبل من رو جواب بدین.

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۷:۰۵ بعد از ظهر
جای مودم رو روی مادربرد عوض کن و دوباره آپدیت کن ( از یک اسلات دیگه استفاده کن) در صورتیکه درست نشد تعویض ویندوز رو امتحان کن ... در مرحله بعد انکان اشکال از مودمت هست
نه امکان نداره مادربرد ساپورت نکنه

هر سخت افزار وایرلس برای کانکت شدن به pc باید کارت وایرلس داشته باشی ... لپ تاپ هایی که وایرلس دار هستند خوب مسلما بدون نیاز به تجهیزات خاصی کانکت میشه

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۷:۲۴ بعد از ظهر
جای مودم رو روی مادربرد عوض کن و دوباره آپدیت کن ( از یک اسلات دیگه استفاده کن)
اینو میشه یه کم راهنماییم کنید و مراحلو واسم توضیح بفرمایید:گل رز:

لپ تاپ هایی که وایرلس دار هستند خوب مسلما بدون نیاز به تجهیزات خاصی کانکت میشه
میگم مگه لب تاپی هست وایرلس نداشته باشه.
و یه سوال دیگه میخوام لب تاپ بخرم واسه کارای گرافیکی میخوام مثل 3max.اتوکد و ... در کل قدرتی باشه و سگ جون:پوزخند:
چی بخرم؟و اینکه آیا لب تاپ ها رو هم میشه ارتقا داد؟
راستی 1 سوال دیگه من کارت گرافیکم NVIDIA هست آیا این nvidia خود 1 شرکت هست مثل گیگابایت یا ایسوز؟
اگه هست کارت گرافیک اینجوری معروفه مثلآ 512 هست یا 256 واسه من 1گیگ هست یا چیز دیگه؟با سپاس:گل رز:

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۸:۵۲ بعد از ظهر
مسعود جان بله انویدیا یه شرکت هستش که تراشه های گرافیکی رو تولید میکنه و شرکتهای گیگا ؛ ایسوز و .... اون تراشه رو خریداری میکنن و کارت گرافیک رو تولید میکنن اعدادی رو که ذکر کردی حافظه کارت محسوب میشه که 8500gt هم256 داره هم512 و تعدادی هم 1 گیگ روانه بازار کرد یه زمانی
به نظر من پولی که میخوای بدی یه لپ تاپ بخری جهت کارای گرافیکی یه pc قدرتمند بخر
هم هزینش کمتره هم اینکه هیچوقت لپ تاپها از نظر قدرت به pc نمیرسن
البته هیربد جان مثلما بهتر میتونن راهنمایی کنن:گل رز:

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۸:۵۶ بعد از ظهر
آخه افشین داداشی چون مجبورم واسه دانشگاه حمل کنم مجبورم بخرم دیگه متوجه ای که البته سیستمم رو هم تازه ارتقا دادم 3 ماهی میشه وگرنه اگه به خودم بود همشو میخوردم لب تاپ سیخی چند:خنده:

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۹:۰۰ بعد از ظهر
خب چقدر میخوای هزینه کنی برای لپ تاپ؟ بگو تا حتی الامکان بهترین گزینه رو پیشنهاد بدم :گل رز:

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۹:۰۲ بعد از ظهر
قیمت زیاد واسم مهم نیست مهم خر کاریشه ولی نه دیگه از 3 تا 4 تومن بیشتر باشه چون نمیدم پول بابتش حیفه پوله,کمترم بشه چه بهتر خرج خودمون میکنیم:پوزخند:
راستی این 256 یا 512 یا 1 گیگ چی کار میکنه از کجا بفهمم واسه من چنده؟/(خیلی خوب شد این تایپیک باز شد اطلاعات سخت افزار من واقعآ کم هست,مرسی h i r b o d جان)

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۹:۲۱ بعد از ظهر
sony aw 190

CPU:2.8-6 MB-FSB800
RAM: 4GB
HDD: 320
Blu-ray
LCD:18 WXGA
VGA: 9300 Geforce
یکسال گارانتی ایران داره قیمتشم 1.900 هستش

اینم هست گزینه بسیار خوبیه

SONY 490DFB,
CPU:CORE 2 DUO 2.8GHZ,CACHE:6M/RAM:4GB/HDD:320GB/DRIVE:DVDRW/LCD:16.4''/VGA:ATI4650/OS:VISTA/OPTION:WEB,BT,MODEM,/W:2.8KG
قیمتشم حدودی 1.740 هست

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۹:۲۷ بعد از ظهر
یک از دوستان میگفت مدل های جدید dell هم خوبه و همچنین toshiba نظرتون درباره اونا چیه؟

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۹:۲۸ بعد از ظهر
اگر هم احیانا از سونی خوشت نمیاد این نوت بوک هم بینظیره

Dell Studio XPS 1340
CPU:2.6-6MB-FSB1066/RAM: 4GB /HDD:500/ DVD RW/LCD: 13.3 WXGA/VGA: 9500 Geforce /OS:VISTA-H/ 1.8KG /BT\WebCam\

قیمتشم حدودا 1.500 هستش

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۹:۳۱ بعد از ظهر
بحث خوش اومدن نیشت اصلآ واسم مهم نیست چی باشه واسم مهمه خیلی قدرتمند باشه که کارای گرافیکی وحشتناک سنگین 3مکس و مایا رو جواب بده

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۱, ۰۹:۳۵ بعد از ظهر
این مدلهایی که معرفی کردم بسیار بسیار قدرتمند هستن

Mohsen
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۰۷:۳۴ قبل از ظهر
مسعود جان همانطور که hirbod عزیز گفتن جای مودم را عوض کن ببین حل میشه؟

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۱۰:۲۸ قبل از ظهر
قیمت زیاد واسم مهم نیست مهم خر کاریشه ولی نه دیگه از 3 تا 4 تومن بیشتر باشه چون نمیدم پول بابتش حیفه پوله,کمترم بشه چه بهتر خرج خودمون میکنیم:پوزخند:
راستی این 256 یا 512 یا 1 گیگ چی کار میکنه از کجا بفهمم واسه من چنده؟/(خیلی خوب شد این تایپیک باز شد اطلاعات سخت افزار من واقعآ کم هست,مرسی h i r b o d جان)
ممنون از مهندس کسایی برای توضیحات بجا و خوب
آره مسعود جان لپ تاپهایی هست که وایرلس نداره
من برات یک پیشنهاد دارم .... که فکر میکنم بهترین پیشنهاد ممکنه باشه با توجه به همه مسائل

Dell XPS 1340 که مهندس کسایی هم گفتن .... لپ تاپی سبک ، شیک و کار آمده
مانیتور 13 اینچ
و ما بقی کانفیگ رو هم که مهندس زحمتشو کشیدن .. قیمت هم با گارانتی ایران 1450 هزار تومان ( قیمت همین امروز هست )
خواستی بخری خبرم کن ...

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۱۰:۴۸ قبل از ظهر
یکی این رو بهم معرفی کرد دوست مهندس کسایی آقای حسینی که معرفی کرد
گفت sony aw 390 jch گفت مخصوص کار شماست و کارهای گرافیکی نظرتون چیه در این باره؟
و اینکه حامد جان اون درایو که گفتی عوض کن یادت رفت در پست صفحه پیش راهنماییم کنی که چیکار کنم.مرسی.
راستی این 256 یا 512 یا 1 گیگ چی کار میکنه از کجا بفهمم واسه من چنده؟(کارت گرافیکمو میگم)
این 2 تا سوالم هم جا موند یادتون رفت
با سپاس فراوان:گل رز:

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۱۱:۲۳ قبل از ظهر
یکی یکی جواب بدم که جا نیفته

یکی این رو بهم معرفی کرد دوست مهندس کسایی آقای حسینی که معرفی کرد
گفت sony aw 390 jch گفت مخصوص کار شماست و کارهای گرافیکی نظرتون چیه در این باره؟
کدوم آقای حسینی ، لیون کامپیوتر ؟ اگه ایشون باشه کاملا هم رو میشناسیم اما برای خرید آقای حسینی هم دسته دوم حساب میشه .... خواستی بخری یه ندا بده بگم کجا بری که خودش وارد کنندست sony خوبه اما اون دل که بهت گفتم بهتره .... دل رو میتونی با os داس بخری که خودت ویندوز عوض کنی و درایور داشته باشی ... اما برای سونی این امکان سختتره

و اینکه حامد جان اون درایو که گفتی عوض کن یادت رفت در پشت صفحه پیش راهنماییم کنی که چیکار کنم.مرسی.
کیس رو باز کن ... پیچ کارت مودم رو هم همینطور .... مودم رو در بیار و روی اسلات pci دیگه ای بذار ... یکی دیگه از خونه های پست کیس رو باید بشکنی که بعد اضافش رو با در پوش میشه بست

راستی این 256 یا 512 یا 1 گیگ چی کار میکنه از کجا بفهمم واسه من چنده؟(کارت گرافیکمو میگم)
این 2 تا سوالم هم جا موند یادتون رفت
با سپاس فراوان:گل رز:
میزان رم کارت گرافیک هست که برای پردازشهای گرافیکی استفاده میشه
پردازهایی که نیاز به نمایش هم زمان دادند مثلا شما در حال انجام بازی آندرکاور هستی ... در حین اینکه با سرعت در حال عبور از جاده هایی اجزای طبیعت اطراف جاده به نمایش گذاشته میشه و یا کیفیتی که خود ماشین رو میبینی اینها همش به میزان رم کارت گرافیک و قدرتش بستگی داره
برای فهمیدن مگابایت رم گرافیک این مراحل رو برو

R-click in desktop> properties > settings>advanced>nvidia

چون الان با لپ تاپ آنلاینم ... و گرافیک لپ تاپم آنبرد هست اگه عکس میگذاشتم بیشتر گیج میشدی برای همین اینطور توضیح دادم امیدوارم بتونی استفاده کنی

احتمالا باید از شما 512 باشه

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۱۱:۳۸ قبل از ظهر
آره همون حسینی هست لو رفتیم ,مهدنس گولم زد من بی تقصیرم:خنده:بعد از پرس و جوهام حتمآ در خرید پیش شما میام حامد جان هم آشنایی هم اینکه با انصاف و کار بلد
میگم حامد جان تو رتبه بندی اول sony هست بعد dell بعد toshiba تو لب تاپ؟
اون مودم رو الان میفتم رو جونش :پوزخند:راهنمایی کردین ممنون:گل رز:
اینم عکس اونجایی که گفتی کارت گرافیکس خودتون بگین چنده بفزمایید
http://img98.com/images/3ncb2om4c547bqtz6sm.bmp

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۱۱:۵۰ قبل از ظهر
1 گیگ هست
http://img98.com/images/1rmoojgqsn2t4rfq1or0.jpg
رده بندی ها بر اساس خیلی چیزها محاسبه میشه که همه هم کاربردی نیست .... علی الاخصوص در ایران ما
مثلا یکی از امتیازات رده بندی استفاده از ورژنهای محتلف ویندوز روی سیستم هست و یا آنتی ویروس ارائه شده همراه لپ تاپ که اینها عملا در ایران ما یعنی " کشک"
ما خود کفاییم و هیچ نیازی به این محملات ابر قدرتها نداریم:پوزخند:
یکی از اون آخر بگه " تکبیر "

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۱۲:۰۶ بعد از ظهر
حامد جان الان دل و جیگر کیس بیرونه ولی مادر برد فقط 1 سوکت داره که سوکت مودم جا بخوره بهش که الان مودم بهش جا خورده بود بخوام جاشو عوض کنم که سوکتی نداره اگه میخوای عکس هم بگیرم بذارم ببینی

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۱۲:۱۶ بعد از ظهر
نه نیازی به عکس نیست ... مادربردت تک pci هست ... چاره ای نمونده جز اینکه مودمت رو روی سیستم دیگه ای تست کنی

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۰۱:۵۳ بعد از ظهر
کیس دوستمو گرفتم اوردم خونه مودم اون gigabyte بود مال خودم رو انداختم رو اون درست کار کرد مال اون رو هم انداختم رو خودم بازم درست کار کرد
بعد باز مودم خودم رو انداختم رو خودم update کردم دیدم درست شده:خنده:نمیدونم قضیه چیه ولی خدا رو شکر
1 سوال میگم اینکه درایور ها رو آپدیت کرد چه تآثیری داره و اینکه آیا میشه از همین دیوایس منیجر آپدیت کرد؟
سوال بعدیم هم اینه چی جوری میتونم از مودم خودم چیزیو فکس کنم شنیدم میشه از فکس مودم سیستم و Dial up این کارو کرد و از adsl نمیشه.آیا میشه و چی جوری؟انقدر سوال میکنم تا این تایپیکو بیاین بگین قفلش کن:خنده:

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۰۵:۳۴ بعد از ظهر
کیس دوستمو گرفتم اوردم خونه مودم اون gigabyte بود مال خودم رو انداختم رو اون درست کار کرد مال اون رو هم انداختم رو خودم بازم درست کار کرد
بعد باز مودم خودم رو انداختم رو خودم update کردم دیدم درست شده:خنده:نمیدونم قضیه چیه ولی خدا رو شکر
1 سوال میگم اینکه درایور ها رو آپدیت کرد چه تآثیری داره و اینکه آیا میشه از همین دیوایس منیجر آپدیت کرد؟
خوب خدا رو شکر که بر طرف شد ... احتمالا مودمت کامل داخل اسلات جا نرفته بوده با جابجابب درست شده
آره میشه آپدیت کرد راست کلیک میکنی رو دیوایس مورد نظر و آپدیت ... cd داخل درایو باشه شروع به سرچ میکنه

سوال بعدیم هم اینه چی جوری میتونم از مودم خودم چیزیو فکس کنم شنیدم میشه از فکس مودم سیستم و Dial up این کارو کرد و از adsl نمیشه.آیا میشه و چی جوری؟انقدر سوال میکنم تا این تایپیکو بیاین بگین قفلش کن:خنده:
خواهش میکنم این حرفها نیست در حد توانم در خدمتم
برای فاکس .. دو راه دارید
1- cd ویندور Xp رو داخل درایو قرار میدی و ...
start > printer and fax > setup faxing

بعد از نصب میتونی تنظیمات رو انجام بدی .... مثل تعداد زنگ ووو

2- استفاده از نرم افزارهای ارسال و دریافت فاکس

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۰۵:۴۵ بعد از ظهر
حامد جان من دستگاه فکس ندارم میتونم فقط فکس کنم؟با اطلاعاتی که اسکن کردم؟
راستی واسه آپدیت cdدرایو هم لازمه که باشه؟

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۰۶:۵۸ بعد از ظهر
تا جایی که میدونم دریافت هم میشه مسعود جان
نه سیدی لازم نیست

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۲, ۰۸:۵۱ بعد از ظهر
چی جوری باید مثلآ منی که دستگاه فکس ندارم یه فکس بفرستم الان میخوام انجام بدم

bodyguard
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۱۲:۵۳ قبل از ظهر
یه بنده خدایی میگفت اگه ویندوز لپ تابتو آپدیت کنی با مشکل روبرو میشی.میگفت درسته که ویندوزت اصله ولی به خاطروجود سایر برنامه های غیر اصل و همچنین بودن در کشور ایران ممکنه ماکروسافت سیستموتو قفل کنه.
چقدر این موضوع صحت داره؟

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۰۷:۵۲ قبل از ظهر
چی جوری باید مثلآ منی که دستگاه فکس ندارم یه فکس بفرستم الان میخوام انجام بدم

گزینه send new fax رو انتخاب میکنی و یه ویزارد باز میشه که مراحل فرستادنش رو دونه بدونه ازت میپرسه
مثلا اول نام فرستنده رو میخواد.....بعد متعاقبا نام گیرنده.....و متنی رو که میخوای بفرستی رو مینویسی و شماره فکس طرف رو هم وارد میکنی بعد شروع میکنه شماره گرفتن و با فکس طرف کانکت میشه . فکس انجام میشه به همین راحتی
فکسی هم اگه برات بیاد توی inbox ذخیره میشه

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۰۸:۰۱ قبل از ظهر
یه بنده خدایی میگفت اگه ویندوز لپ تابتو آپدیت کنی با مشکل روبرو میشی.میگفت درسته که ویندوزت اصله ولی به خاطروجود سایر برنامه های غیر اصل و همچنین بودن در کشور ایران ممکنه ماکروسافت سیستموتو قفل کنه.
چقدر این موضوع صحت داره؟

علیرضا جان این موضوع صرفا برای نوت بوک ها نیست ..... این تصمیمی بود که مایکروسافت برای من و شما که سیدی ویندوز رو 500 تومن میخریم:خنده: گرفته
یادمه یه مدت این خبر مثل توپ پیچید تو ایران و همه پکر شدیم که این اولین اخطار این شرکت هستش وای بحال اقدامات بعدیش اما به فاصله یکی دو روز بعدش به لطف بچه های کوشای ایرانی این مشکل رفع شد و الان ویندوزهای مارو 100% قانونی میدونن:سوت: هرچقدرم دلت میخواد آپدیت کن
اخطار مذکور یه آیکن به شکل ستاره بود و یه پیغام کنارش بود که پایین صفحه ظاهر میشد و نوشته بود ویندوز شما قانونی نیست

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۱۱:۲۴ قبل از ظهر
گزینه send new fax رو انتخاب میکنی و یه ویزارد باز میشه که مراحل فرستادنش رو دونه بدونه ازت میپرسه
مثلا اول نام فرستنده رو میخواد.....بعد متعاقبا نام گیرنده.....و متنی رو که میخوای بفرستی رو مینویسی و شماره فکس طرف رو هم وارد میکنی بعد شروع میکنه شماره گرفتن و با فکس طرف کانکت میشه . فکس انجام میشه به همین راحتی
فکسی هم اگه برات بیاد توی inbox ذخیره میشه
فقطم با دایل آپ میشه دیگه درسته؟

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۰۲:۰۱ بعد از ظهر
بله مسعود جان؛ اتفاقا خودم الان یدونه برای خودم فرستادم فردا میرم اداره میخونم :خنده:

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۰۲:۰۲ بعد از ظهر
الان مهندس من واسه تو بفرستم میاد؟:قلب:

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۰۳, ۰۳:۱۵ بعد از ظهر
فرق ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی چیه؟

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۰۵, ۰۶:۴۱ بعد از ظهر
فرق ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی چیه؟
ویندوز 32 بیت برای پردازنده های پلتفرم ها x86 طراحی شده اند. پردازنده های اینتل از این دسته هستند پس این ویندوز ها قابلیت اجرا برروی پردازنده های اینتل رو داره. اما ویندوز 32 قابلیت اجرا برروی پردازنده های amd رو هم دراه
و البته ویندوز های 64 بیت مختص به پلتفرم های x64 طراحی شده اند که معمولا تو پردازنده های amd هست

مخلص کلام ... 64 بیتی برای پردازشهای سنگین . 32 بیتی برای پردازشها و کاربرد عادیست

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۱۲, ۱۱:۴۷ بعد از ظهر
2 سوال
قبل از ویندوز عوض کردنم رم منو سیستم 4 گیگ نشون میداد که درست بود اما الان به من 3.25 نشون میده .چرا اینجوری شده:گریه:
اینم عکسش

http://xxlimg.com/images/85260635752551383704.bmp

1سوال دیگه رو این ویندوز اکسپلور 8 نصب نمیشه میگه نمیشه چی کار کنم؟

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۱۳, ۰۹:۴۴ قبل از ظهر
2 سوال
قبل از ویندوز عوض کردنم رم منو سیستم 4 گیگ نشون میداد که درست بود اما الان به من 3.25 نشون میده .چرا اینجوری شده:گریه:
اینم عکسش

http://xxlimg.com/images/85260635752551383704.bmp

1سوال دیگه رو این ویندوز اکسپلور 8 نصب نمیشه میگه نمیشه چی کار کنم؟
دقیقا نمیدونم دلیلش چی میتونه باشه
از نصب شدن همه سخت افزارت مطمئن شو ..

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۱۳, ۰۲:۵۷ بعد از ظهر
مسعود جان متاسفانه ویندوز 32 بیت ایکس پی بیشتر از 3 گیگ رم رو ادرس دهی نمیکنه
یا ویستا 64 نصب کن یا ویندوز سون که واقعا بینظیره

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۷-۱۳, ۰۶:۲۷ بعد از ظهر
xp 64 بیت چطوره؟
قبلآ 7 داشتم اذیتم میکرد درایورامو نمیخوند سیدیهاشونو کلآ اذیت میکرده البته با این توضییح شاید اون 7 هم 32 بیتی بوده نمیدونم.
اصلآ ویندوز 7 32 با 64 بیتی داره ؟

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۱۳, ۰۷:۵۷ بعد از ظهر
xp 64 بیت چطوره؟
قبلآ 7 داشتم اذیتم میکرد درایورامو نمیخوند سیدیهاشونو کلآ اذیت میکرده البته با این توضییح شاید اون 7 هم 32 بیتی بوده نمیدونم.
اصلآ ویندوز 7 32 با 64 بیتی داره ؟

اونی که گرفتی نسخه آزمایشی بوده و الان نسخه نهاییش اومده بگیر نصب کن مشکلی نداره

hoseinbasei
۱۳۸۸-۰۷-۱۴, ۱۲:۱۱ قبل از ظهر
سلام دوستان..........
میخواسم ازتون راهنمایی بگیرم ببینم موم adsl خوب چیه و اگه لطف کنید قیمشم بگید ممنون میشم.......
بعضی ها میگن د لینک و بعضی ها میگن ایسوز ......
تو این قضیه نظرا خیلی فرق میکنه واسه همین و دوراهی موندم ...
اگه تجربیاتتونم بگید ممنون میشم

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۱۴, ۰۹:۱۳ قبل از ظهر
سلام دوستان..........
میخواسم ازتون راهنمایی بگیرم ببینم موم adsl خوب چیه و اگه لطف کنید قیمشم بگید ممنون میشم.......
بعضی ها میگن د لینک و بعضی ها میگن ایسوز ......
تو این قضیه نظرا خیلی فرق میکنه واسه همین و دوراهی موندم ...
اگه تجربیاتتونم بگید ممنون میشم
مودمهای خوب زیادی توی بازار هست
یک عیب بزرگ همیشه با ما ایرانی ها هست و اون هم اینه که مارک پرستیم.... تحقیقمون هم روی اسم مارک مورد نظره .... البته کلی عرض میکنم و قصد توهین به شما دوست خوبم رو ندارم
بهتره در رسته خرید سخت افزار کامپیوتر قبل از نام کمپانی تولیذ کننده به فکر کارایی و مشخصات مورد نظر باشیم
چند فاکتور رو مثال میزنم :
سرعت خوب برای دانلود ( نه اینمه یک مودم سرعتش بالاتر باشه ، اصل تفاوتشون در مقابله با نویز هست که تمایز سرعت دانلود رو ایجاد میکنه)
آسونی نصب - لود شدن سریع با ویندوز- گارانتی خوب وووو

یک سری مدلهاب بدون آداپتور هست که کارشون بد نیست اما در نصب راحت نیستند

dlink بد نبوده ... Asus هم همینطور .... هر کدوم از این مارکها رو انتخاب میکنی نویز گیر خط تلفن هم باهاشون باشه
یک مارک که من ازش استفاده میکنم و خوب هم جواب داده البته عیز از آداپتورش ، مودم سفارشی شرکت پیشگامان عصر ارتباط هست
البته با شناختی که از Dlink دارم مدلهای بهتر از این رو میتونی ازش انتخاب کنی .... Asus رو زیاد نمیشناسم

hoseinbasei
۱۳۸۸-۰۷-۱۴, ۰۹:۲۲ قبل از ظهر
ممنون از پاسخگوییتون .......
میشه درباره ی این با آداپتور و بدون آداپتور و همین طور نحوه ی نصب ی کم توضیح بدبد چون از شرکت گفن ی مبلغی میگیرن میان نصب میکنن !!!!!!!!! یعنی خودم نمیونم هر دفعه باید زنگ بزنم بیان واسم نصب کنن......
از برند d link مدل خاصی هم مد نظرتون هست؟؟؟
پیشاپیش ممنون

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۱۴, ۰۹:۲۹ قبل از ظهر
320T قیمت خدود 37-8 تومن

به نظر من خوبه ... هم lan داره هم usb
درست گفتن ... برای نصب اگه اطلاعاتت در این حد نیست باید کسی برات انجام بده ... ساختن کانکشن هم با ساختن dial up فرق داره

برای اطلاعات اگه نیاز داری روی گوگل "آموزش نصب مودم ADSL" رو سرچ کن .... حتما چیزهایی پیدا میکنی البته همه مدلها و برندها هم نصبی شبیه به هم ندارند و گاهی تفاوتهایی هست
که بر میکرده به تجربه و تخصص

bodybuilder
۱۳۸۸-۰۷-۱۴, ۰۹:۴۹ بعد از ظهر
یه adsl wireless گرفتم اما کامپیوترم شناساییش نمیکنه؟ باید چی کار کنم؟

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۷-۱۷, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر
آقا یه مشکل عجیب غریب!!!!!!!!
از امروز صبح که اومدم نت صفحه موتور های جستجو محو شده
مثلا گوگل رو میزنم آدرسش اون بالا هست اما صفحه سفیده....یاهو هم همینطور

H I R B O D
۱۳۸۸-۰۷-۱۸, ۰۹:۴۶ قبل از ظهر
یه adsl wireless گرفتم اما کامپیوترم شناساییش نمیکنه؟ باید چی کار کنم؟
احتمالا کارت وایرلس سیستم درست نصب نشده

آقا یه مشکل عجیب غریب!!!!!!!!
از امروز صبح که اومدم نت صفحه موتور های جستجو محو شده
مثلا گوگل رو میزنم آدرسش اون بالا هست اما صفحه سفیده....یاهو هم همینطور
احتمال اینکه از ispت باشه هست
شایدم شیطونی کردی ***** شکن گذاشتی :چشمک:و پروکسی اجازه باز شدن وب رو نمیده