PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه ای کوتاه با علی تبریزی بعد از قهرمانیش

bodybuilder
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۰۷:۱۵ بعد از ظهر
گفته بود می‌خواهد برگردد و برگشت. تقریباً یک سال پیش بود. آمده بود تا مثل زمانی که برای تیم‌ملی قطر مدال می‌آورد این بار این کار را برای تیم‌ملی کشورش انجام دهد. اما مصدومیت و عدم حضور در مسابقات آسیایی تایلند بهانه‌ای شد تا تبریزی یک بار دیگر ساز رفتن را کوک کند و بدون سر و صدا دوباره به تیم‌ملی قطر بپیوندد. آنجا که پول هست، آنجا که امکانات است و آنجا که قدر ورزشکاران را می‌دانند. این البته گوشه‌هایی از صحبت‌های علی تبریزی است. قهرمان ایرانی پرورش اندام که وقتی روی سکو می‌رود تا مدال طلایش را بر گردن بیاویزد سرود ملی قطر را برایش می‌خوانند. «چه کار کنم اینجا کسی قدرم را نمی‌داند. اصلاً به آدم توجه نمی‌کنند چه برسد به اینکه زمینه قهرمانی را برای بدنسازان فراهم کنند. اینجا همه چیز فقط فوتبال است و همه روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند»او این حرف‌ها را پس از قهرمانی در جهان می‌زند.

*سال گذشته به ایران برگشتی. آن مو قع عشق به وطن و ابراز علاقه مردم را از دلایل بازگشتت عنوان کردی. اما این حضورت در ایران چندان طول نکشید و همزمان با مصدوم شدنت دوباره برای کشور همسایه روی سکو رفتی؟

تصمیم گرفته بودم با عشق به مردم و میهن‌ام وبا نام ایران افتخارآفرینی کنم. 4 سال عضو تیم‌ملی قطر بودم بدون اینکه هیچ مشکلی برایم پیش بیاید. فکر می‌کردم پس از 4 سال تغییرات زیادی در پرورش اندام ایران به وجود آمده است. اما همچنان شاهد بودم که کسی ارزشی برای این رشته قائل نیست. زندگی من و امثال من خرج دارد. ما حتی بیشتر از یک فوتبالیست که هفته‌ای چند روز تمرین می‌کند خرج می‌کنیم. تمرینات آنها با کمترین هزینه است، در حالی که ما به اندازه نیمی از درآمد آنها در یک سال خرج بدنمان می‌کنیم.

*با این شرایط بعید است که دیگر به ایران برگردی و عضو تیم‌ملی شوی؟

ورزشکار باید انگیزه داشته باشد. وقتی در ایران یک سال تمرین می‌کنی و پس از یک سال تمام سفرهایت کنسل می‌شود آیا انگیزه‌ای باقی می‌ماند؟ وقتی قهرمان می‌شوی و حتی رئیس فدراسیون به تو تبریک نمی‌گوید آیا روحیه‌ای برای ادامه کار باقی می‌ماند؟ بسیاری از سفر‌ها را خود بچه‌ها تأمین هزینه می‌کنند و از جیب خودشان بلیت می‌خرند. چیزی که هست قطری‌ها قدر ورزشکاران را می‌دانند.

*کمی در مورد مسابقات قطر و مدال جدیدی که گرفتی صحبت کنیم. یک بار دیگر توانستی به مقام قهرمانی جهان برسی.

مسابقات جهانی بود و میزبان کشور قطر. این مسابقات زیر نظر فدراسیون بین‌المللی پرورش اندام برگزار شد که من توانستم در وزن 90 کیلوگرم مدال طلای جهان را ازآن خود کنم. برای این مدال زحمت زیادی کشیدم. نمی‌خواهم کسی را متهم کنم اما تمام داشته‌های ما باید در کشور‌های دیگر خرج شود. این مدال می‌توانست به نام ایران باشد اما با این حال من پس از هر قهرمانی پرچم کشورم را دور بدنم می‌پیچم. این جزو یکی از قراردادهای من است و با پرچم ایران روی سکوی مدال می‌روم

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۰۸:۲۴ بعد از ظهر
پس با خوندن سوال آخر و جواب این قهرمان منتقدین بدونن که ایشون عشق به وطن رو داره و کسی نمیتونه ازش کله و شکایت داشته باشه چون حقایق رو گفت و حرف حق زد
امیدوارم هرجا که هست موفق باشه :گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۱۱:۲۳ بعد از ظهر
يه جا حرف خيلي قشنگي زده بود . گفته بود همش فوتباله . واقعا زور داره .
من خودم يه دوست داشتم و دارم كه توي ليگ برتر داره توپ ميزنه . باور كنيد همش توي پارتي و مشروب و كسافت كاري و عشق و حال هاي ديگه داره سير ميكنه و قرار داد ها و حقوق مليوني ميگيرن . ميگفت يه بار حقوقمون دير شد نرفتيم تمرين . اونوقت عشق يه بدنساز رو ببينيد از جيب خود خرج ميكنه تمرين ميكنه در زمان رژيم روزي 2 بار تا 3 بار ميره تمرين . زير فشار غرض و وام و هزاران چيز ديگه . سلامتيش رو به خطر مي ندازه و خيلي مسائل ديگه آخرش چي ؟؟؟؟
يه برگه كاغذ ميدن دستت ميگن برو گمشو . يه تبريك بهت نميگن . خوب اين چيز ها رو آدم بايد ببينه .
كشور پهلوان خيز چه كشوري بوده ؟
حالا براي سوسول ها مايع ميزارن و پهلوان ها را لگدمال ميكنن .
فكر ميكنن هر كي توي خونه خوابيد و 4 تا آمپول زد ميشه آرنولد و اصلا زجر و زحمتي نميخواد .
واقعا براي مردم و فدراسيون و ..... متاسفم .

مجید
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۱۱:۴۴ بعد از ظهر
.......می‌کردم پس از 4 سال تغییرات زیادی در پرورش اندام ایران به وجود آمده است........
چهل سال بعد هم برگرده ، همون آش و همون کاسه اس !!!!
راستی ، دیدن تبریزی تو 90 تا شرکت کرد !!!!!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۸-۱۷, ۱۱:۵۴ بعد از ظهر
100 كيلو شركت كرده توي اين مصاحبه اشتباه نوشته.

ali73
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۰۱:۳۸ قبل از ظهر
در ضمن درسته که قدر ایشون رو عده های نمیدونن
ولی تو دل جونایه ایرونی جا داره همه چی به تحویل گرفتن الکی اقایون نیست
انشاالله هر جا که باشه موفق باشه

ali73
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۰۳:۴۷ قبل از ظهر
:گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز:

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۰۸:۱۶ قبل از ظهر
ما ايراني ها هميشه اين حق رو به خودمون مي ديم كه به راحتي از ديگران انتقاد كنيم. تماشاگران ما فكر مي كنن كه مي تونن براي مدير عامل، هيئت مديره، سرمربي و... تصميم بگيرن، اون هم در ورزش هايي كه تماشاگر دارن. توي بدنسازي كه يك رشته بدون تماشاگره، كي به چه دليلي اين حق رو براي خودش قائله كه از ورزشكاران انتقاد كنه. علي تبريزي مي تونه گردن ما منت بذاره كه براي كشورمون مقام آورده، ولي ما مگه براي ايشون چه كار كرديم كه حالا توقع داريم بياد با پول خودش خرج بدنش بكنه، به مسابقات بره و براي ما مقام بياره تا ما خوشمون بياد.

mahdij
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۰۸:۵۹ قبل از ظهر
...به چه دليلي اين حق رو براي خودش قائله كه از ورزشكاران انتقاد كنه. علي تبريزي مي تونه گردن ما منت بذاره كه براي كشورمون مقام آورده، ولي ما مگه براي ايشون چه كار كرديم ....

دمت گرم!!؟
توی کل دنیا از ورزشکاران هم مردم عادی و هم منقدان حرفه ای از بزرگترین ورزشکاران مثل محمد علی کلی زیدان رونی کلمن جی کاتلرو ... انتقاد می کنند اصلا توی این فضای مجازی اینترنت این همه فروم فکر کردی برای چیه ؟؟؟ مثل همین سایت !.
طرف جونشم می ده مال مملکت اونوقت افتخار ش پاسداری از نام وطنه و حریمشه حالا علی اقا باید روی سر ممکلت منت بذاره که مقام آورده ؟؟ ببینم مگه مملکت ورزشکارای دیگه ای نداره که از نظر مدال و عنوان از علی اقا بالاترند و همه اسماشونو می دونیم هیچ وقت طرفدارانشون همچین حرفایی زدن؟؟؟ خود علی اقا همچین حرفی زده یا شما به قول معروف شدی ... همین افراط و تفریط ها و طرز فکر هاست که باعث عدم رشد این ورزش شده و انگار حالا حالا ها ادادمه داره:بیفایده:
فعلا که علی آقا خداییش گردن قطری ها منت داره نه ما!
تمام مشکلات علی آقا را تمام بدنساز های دیگه ایرانی هم دارن مثل بیت الله عباسپور که برو مصاحبه های اونو راجع به ایرانی بودنش بخون!!
این هم که من باید پرچم ایران را دور خودم ببندم که علی آقا گفته از او حرف هاست هان! میگه دم خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس رو ! یکی به نعل یکی به میخ !!!
http://www.xxlimg.com/images/37240135553819552780.jpg

mahdij
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۰۹:۰۷ قبل از ظهر
ببینید این پور علیفرد چه کرده که همه دارن همه چیز رو من جمله قهرمان های ملی اسم وطن و... را فدای له کردن اون می کنن !!! فتنه بر پا شده !!

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۱۰:۴۳ قبل از ظهر
دمت گرم!!؟
توی کل دنیا از ورزشکاران هم مردم عادی و هم منقدان حرفه ای از بزرگترین ورزشکاران مثل محمد علی کلی زیدان رونی کلمن جی کاتلرو ... انتقاد می کنند اصلا توی این فضای مجازی اینترنت این همه فروم فکر کردی برای چیه ؟؟؟ مثل همین سایت !.
طرف جونشم می ده مال مملکت اونوقت افتخار ش پاسداری از نام وطنه و حریمشه حالا علی اقا باید روی سر ممکلت منت بذاره که مقام آورده ؟؟ ببینم مگه مملکت ورزشکارای دیگه ای نداره که از نظر مدال و عنوان از علی اقا بالاترند و همه اسماشونو می دونیم هیچ وقت طرفدارانشون همچین حرفایی زدن؟؟؟ خود علی اقا همچین حرفی زده یا شما به قول معروف شدی ... همین افراط و تفریط ها و طرز فکر هاست که باعث عدم رشد این ورزش شده و انگار حالا حالا ها ادادمه داره:بیفایده:
فعلا که علی آقا خداییش گردن قطری ها منت داره نه ما!
تمام مشکلات علی آقا را تمام بدنساز های دیگه ایرانی هم دارن مثل بیت الله عباسپور که برو مصاحبه های اونو راجع به ایرانی بودنش بخون!!
این هم که من باید پرچم ایران را دور خودم ببندم که علی آقا گفته از او حرف هاست هان! میگه دم خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس رو ! یکی به نعل یکی به میخ !!!

مهدي جان من نمي گم ايشون اين كار رو كرده يا بايد بكنه، ولي خب گناه نكرده كه ايرانيه. شايد خيلي ها حاضر باشن با هزينه شخصي همه كار بكنن، خب دمشون گرم! ولي ما نبايد انتظار داشته باشيم كه همه اين كار رو بكنن. من خودم به شخصه اگر جاي علي تبريزي بودم هيچوقت به كشور ديگه اي نمي رفتم، ولي اينكه من حاضرم جونم رو هم براي كشورم بدم دليل نمي شه كه از ديگران هم انتظار چنين كاري رو داشته باشم.
يك سري مسائل وظيف است و يك سري مسائل اختياريه. كسي كه با همت، اراده و بودجه خودش به جايي مي رسه، حداقل اين حق انتخاب رو داره كه از نتايج زحماتش چه طور بهره ببره، افتخار ملي يا درآمد بيشتر.
يك مثال: كسي كه توي دانشگاه دولتي و با خرج دولت درس مي خونه نمي تونه مدركش رو ترجمه كنه و به خارج از كشور بره. يا بايد تعهدش رو بخره يا چند سال خدمت كنه. ولي كسي كه توي دانشگاه آزاد و با هزينه شخصي مدرك مي گيره مدركش آزاده و مي تونه هر تصميمي بگيره.

exploit
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۱۱:۴۰ قبل از ظهر
آخه كشوري كه هيچ ارزشي چه از لحاظ مادي و چه معنوي براي ورزشكار بدنساز قائل نيست كه نميشه خونه اميد يه بدنساز , ورزشكار بايد تو كشور خودش راه پيشرفت و ترقي داشته باشه , آقاي تبريزي نه تنها راه پيشرفت و ترقي نداره , بلكه پيدا هم نميكنه, بدون شك علي آقا اهداف بلندي داره كه تو ايران نميتونه بهش برسه, خوب حقم داره , نبايد بهش خورده گرفته بشه , زماني بايد بهش خورده بگيرن كه تمام شرايط و امكانات رو براش فراهم كرده باشن , بنظر من اين حق علي تبريزي كه آينده ورزشيه خودشو رقم بزنه

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۱۲:۱۶ بعد از ظهر
اصلاً يك سوال: اگر كينگ كمالي و بهنام صميمي هم توي ايران بودن، آيا رنگ مسابقات حرفه اي رو هم مي ديدن؟:منتظر:

exploit
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۱۲:۲۵ بعد از ظهر
رنگشو نميدونم ولي ميتونستن فيلمشو ببينن :سوت:شما ببينيد ورزش فوتبال با اين همه بها كه بهش ميدن حتي نميتونه جام جهاني هم بره, اما ورزشكاري مثل علي تبريزي به المپيك دعوت ميشه, ولي كو بها ؟؟؟:بیفایده:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۸-۱۸, ۰۷:۱۷ بعد از ظهر
همين آقاي علي تبريزي سال پيش از تيم ايران شركت كرد و نتيجه اش را هم ديد .
چه قدر توي اخبار و تلويزيون نشونش دادن ؟
چند بار ؟
آيا زحمت كسي كه رژيم ميگيره از سلامتش ميزنه از زندگي شخصيش ميزنه از تفريحاتش ميزنهو كلا از همه و همه چيز و با هزينه شخصي راهي مسابقات جهاني ميشه و براي ايران مقام مياره كمتر از فوتباليستيه كه هفته اي سه تا چهار روز تمرين ميكنه مشروبش رو ميخوره و هزاران تفريح انجام ميده و خانوم بازي و از همه مهم تر كليپش با خانوم ها در مياد ؟
نه اين طور نيست خودمون هم ميدونيم . مگه پارسال كسي هزينه علي تبريزي كرد ؟ بدون هيچ چشم داشت مالي رفت و مقام اورد اما حداقل آيا لياقتش اين نبود كه توي ورزشكاران مدال آور سال كه هر سال برگزار ميشه و تلويزيون هم نشون ميده حتي اسمش رو بگن؟؟
حتي اسمي از ايشون برده نشد . نه تشكري و نه چيزي .
پول توي سرشون بخوره اما يه تشكر خشك خالي كاري داشت؟؟؟؟؟
آيا همين آقاياني كه با نام ايران رفتن مسابقات جهاني كه پاول چوا برگزار كرد خيلي توي رسانه ها ازشون نوشتن؟؟؟ چند تا رسانه ديديد كه حتي نامي از اين ها برده شده باشه؟؟؟

بهتره خودمون رو گول نزنيم .
اصلا تمام اين مسائل را بزاريم كنار. ميگن چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است .
يعني اول خانواده و زندگي شخصي و بعد مسائل ديگه .
براي چه كسي بره جونشو فدا كنه ؟؟؟
براي كساني كه چون خودشون هيچي نشدن ميان ميگن علي تبريزي كاري نكرده كه . ما هم اگر پول علي تبريزي را داشتيم قهرمان ميشديم .
دوستاني كه ميگن علي تبريزي اشتباه كرده خودشون قضاوت كنند كه اگر مليون ها تومان خرج ميكردن و ميرفتن طلا هم ميگرفتن و برميگشتن و مسئولين بي شرافت كشور حتي يه تبريك خشك خالي هم بهشون نميگفتن آيا بازم ميگفتن علي تبريزي اشتباه كرده ؟؟؟؟
ميگن دم كدخدا رو ببين و ده رو بچاپ .
كدخداي بدنسازي در حال حاضر كيه؟؟؟
رافائل يا پاول چوا ؟؟
خودمون خوب ميدونيم كه رافائل .
حالا آقايان پاول چوا را انتخاب كردن ما نميتونستيم توقع داشته باشيم كه علي تبريزي يا امسال در هيچ مسابقه اي شركت نكنه و يا اين كه بياد و از ايران در اين رقابت هاي مضخرف شركت كنه .
اصلا همه اين ها بازم هيچ .
اين 10 نفر كه قهرمان جهان (به حساب خود فدراسيون ) شدن چه تشكري ازشون شد ؟
چه تقديري ؟؟
فكر ميكنم چند وقت پيش خيلي از دوستان ديدن كه توي اخبار يه گزارش از بدنسازان كشورمون نشون داد و از اين عزيزان به جاي اين كه سوالات مفيد بپرسه ميپرسيد آيا تا به حال كسي بهتون گفته گول هيكلتون رو نخوريد ؟؟؟؟
خوب اين حرف ها يعني چه ؟؟
شعور ملت ما در حد اين نيست كه علي تبريزي بياد برامون مسابقه بده اين يه حقيقته و بهتره ناراحت نشيم و حقيقت را قبول كنيم .