PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گپی با حسن رهنمائیان پس از یک سال پرافتخار

Mohsen
۱۳۸۸-۱۰-۲۵, ۰۶:۳۷ قبل از ظهر
قهرمان قهرمانان آسیا این روزها علاوه بر مربیگری در باشگاه رهنما در فردیس کرج، در چند باشگاه دیگر مثل ارم‌نو، فدائیان، کات و زیتون سبز فعالیت می‌کند و البته تمرینات جدی خود را برای مسابقات آسیایی 2010 آغاز کرده است. اما برای اینکه سال آینده هم حسن رهنمائیان را ملی‌پوش ببینیم، تردیدهایی وجود دارد. رهنمائیان در این باره می‌گوید: اگر از لحاظ مالی به مشکل برنخورم، آسیایی هستم ولی اگر حمایتی در کار نباشد، نمی‌توانم هزینه سنگین یک دوره آماده‌سازی را متحمل شوم. 8 سال مربیگری می‌کردم و هر چه در این مدت پس‌انداز کرده بودم در یک سال اخیر، هزینه مسابقاتم شد.
رهنمائیان با بیان اینکه سنگین‌وزن‌ها هزینه دو چندان دارند، می‌گوید: برای هر مسابقه 10 تا 15 میلیون تومان هزینه می‌کنم. علاوه بر این، وقتی یک بدنساز در دوران آماده‌سازی است طبعاً مثل گذشته کار نمی‌کند و درآمدش کمتر هم می‌شود، بدین ترتیب از یک طرف هزینه‌هایمان سرسام‌آور زیاد می‌شود و از طرف دیگر درآمدمان ناچیزتر.
سنگین‌وزن شوخ‌طبع تیم ملی در ادامه می‌گوید: قبل از مسابقات، پژو 405 اسپرت داشتم، الآن پراید دارم و احتمالاً برای مسابقات آینده باید با اتوبوس شرکت واحد به اردو بروم! جدای از شوخی، پولی که قهرمانان بدنسازی خرج می‌کنند، سهم خانواده‌هایشان است و مسئولین باید به وضعیت مالی قهرمانان هم توجه کنند. قهرمانان ما نه بیمه هستند و نه حقوق ثابتی دارند که بعد از پایان عمر قهرمانی، آینده‌شان تأمین باشد. به هر حال پرورش‌اندام رشته کم‌هزینه‌ای نیست و هر کسی که می‌خواهد در صحنه مسابقات تداوم داشته باشد، باید هر چه دارد و ندارد را خرج کند. خود من برای این مسابقه آخر، وام گرفتم...
از رهنمائیان پرسیدیم در این مدتی که از مسابقات آسیایی و جهانی برگشته‌ای، حمایت و پاداشی در کار بوده؟ وی پاسخ داد: تا به حال نیم‌سکه بهار آزادی گرفته‌ام!