PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قوانين و وزن كشي بادي كلاسيك

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۰۷-۲۹, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
بسياري از دوستان درخواست داشتند تا فرق بادي كلاسيك با پرورش اندام و نحوه وزن كشي آن را بدانند .
در پرورش اندام فقط وزن ملاك است و شما براي وزن كشي بايد لخت لخت فقط با يك شرت روي باسكول بروريد و وزن بكشيد و در پرورش اندام ممكن است كسي با قد 170 سانت توي 70 كيلو شركت كند و مثلا يكي با قد 160 سانت هم توي همان وزن شركت كند . خوب اينجا مسلما كسي كه كوتاه تر است بدن پرتري دارد و شانس برد او بيشتر است
اما در بادي كلاسيك ايننگونه نيست
در بادي كلاسيك قد و وزن شركت كنندگان محاسبه ميشود و در سه رده قدي 170 . 178 و +178 برگزار ميشود .
كه در قد 170 شركت كنندگان بايد زير 170 سانت قد داشته باشند و قد خود را منهاي 100 مي شود و جواب حاصل +2 يعني كسي كه به عنوان مثال قدش 165 سانت باشه اينجوري حساب ميشه
67=2+100-165

حال در قد 178 سانت شما بايد زير 178 سانت قد داشته باشيد و قد شما منهاي عدد 100 ميشه و جواب حاصل به علاوه 4 ميشه .

يعني كسي كه مثلا 176 سانت قد داره به اين صورن محاسبه ميشه
80=4+100-176
يعني كسي كه 176 سانت قد داره بايد نهايتا 80 كيلو وزن داشته باشه

دسته قدي بعدي 178+ هستش
در اين دسته شما بايد بلاي 178 سانت قد داشته باشيد و قد شما منهاي 100 و به علاوه 6 ميشود
يعني كسي كه 180 سانت قد دارد وزنش به شكل زير حساب ميشود .

86=6+100-180

Mohsen
۱۳۸۷-۰۷-۲۹, ۰۲:۴۶ قبل از ظهر
الان یک برنامه کوچلو برای محاسبه وزن و نوع دسته بادی کلاسیک نوشتم که شما راحت باشید
فقط کافیه این برنامه بسیار کم حجم را دانلود کنی و قد خودتون را بدید
نظر و تشکر باعث میشه تا باز هم از این کارها بکنم!:001_tongue:

bodybuilder
۱۳۸۷-۰۷-۲۹, ۰۳:۲۳ بعد از ظهر
دمت گرم...
جالب بود

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۰۷-۲۹, ۰۵:۰۷ بعد از ظهر
دمت گرم...
جالب بود

الان یک برنامه کوچلو برای محاسبه وزن و نوع دسته بادی کلاسیک نوشتم که شما راحت باشید
فقط کافیه این برنامه بسیار کم حجم را دانلود کنی و قد خودتون را بدید
نظر و تشکر باعث میشه تا باز هم از این کارها بکنم!:001_tongue:

بسيار جالب بود محسن جان . واقعا ممنونم . دستت درد نكنه

shahi
۱۳۸۷-۰۹-۲۹, ۰۸:۵۶ بعد از ظهر
برنامه ی با حالی بود

pesar aram
۱۳۸۷-۰۹-۲۹, ۱۰:۵۲ بعد از ظهر
حالا یکی فرق بادی کلاسیک و با فتینس بگه ؟؟؟ ترجمه فارسی کدوم یکی از اینها میشه تناسب اندام ، کدومشون میشه پرورش اندام ؟؟؟ (آخه بادی بیلدینگ ترجمه فارسیش میشه بدنسازی)

arashO_o
۱۳۸۷-۱۱-۱۴, ۱۱:۰۲ بعد از ظهر
فکر کنم جفتشون به یک معنی ولی داورها به بدنهای با حجم زیاد تو ایران امتیاز میدن....در حالی که تناسب اندام حرف اول رو تو این رشته میزنه OoO

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۱۱-۱۴, ۱۱:۱۸ بعد از ظهر
حالا یکی فرق بادی کلاسیک و با فتینس بگه ؟؟؟ ترجمه فارسی کدوم یکی از اینها میشه تناسب اندام ، کدومشون میشه پرورش اندام ؟؟؟ (آخه بادی بیلدینگ ترجمه فارسیش میشه بدنسازی)

در فيتنس بايد قد و وزن با هم همخوني كامل داشته باشه يعني كسي كه قدش 165 هست نبايد بيشتر از 65 كيلو باشه يا كسي كه 180 هست بايد 80 كيلو بيشتر نباشه . اين ميشه فيتنس . فيتنس در دو راند هست . راند اول هفت فيگور اجباري . راند دوم حركت آكروباتيك به همراه موزيك در اين راند لباس مناسبي بايد پوشيد و مثل راند اول شركت كنندگان به صورت لخت نيستند . رشته فيتنس در ايران برگزار نميشه و به اشتباه خيلي ها آن را با بادي كلاسيك اشتباه ميگيرند .
در بادي كلاسيك تمام معيار ها مثل پرورش اندام هست و تنها فرقش اينه كه در بادي كلاسيك قد و وزن بايد به اين گونه باشد كه افراد زير 170 سانت قد را منهاي 100 ميكنند و به علاوه دو . يعني كسي كه 168 سانت مثلا قد داره بايد نهايتا 70 كيلو باشه .
دسته دوم قدي در اين رشته افراد زير 178 سانتيمتر هستند كه وزن آنها به اين صورت به دست مي آيد كه قد منهاي 100 به علاوه 4 . يعني كسي كه 176 سانت قد داره تا 80 كيلوگرم ميتونه وزن داشته باشه .
دسته بعدي هم +178 سانتيمتر هست . در اين دسته وزن شخص به اين صورت به دست مي آيد كه قد منهاي 100 به علاوه 6 . يعني كسي كه مثلا 182 سانت قد داره تا 86 كيلو ميتونه وزن داشته باشه .

bodybuilder
۱۳۸۷-۱۱-۱۷, ۰۷:۵۳ بعد از ظهر
بادی کلاسیک تازگی ها خیلی طرفدار بین جوانان پیدا کرده...
چون نسبتا رشته کم خرج تری نسبت به پرورش اندام هست و دیگه کسی آنچنان دنبال حجم نیست...

soshaxbest
۱۳۸۷-۱۲-۱۰, ۱۰:۵۳ بعد از ظهر
arezoie moafeghiat baraton daram

milad faridnia
۱۳۸۷-۱۲-۱۱, ۱۰:۲۴ قبل از ظهر
arezoie moafeghiat baraton daram
قوانين انجمن را مجددا با دقت مطالعه كن دوست عزيز

farshad00
۱۳۸۷-۱۲-۱۴, ۰۳:۳۹ بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
من یه چند وقتیه که خیلی علاقه مند به رشته بادی کلاسیک شدم
قدم 176 و وزنم 81 کیلو هست.ضمنا شرو به خردن هیدروکسیکات کردم و روزی 45 دقیقه تمرینات هوازی انجام میدم.میخواستم اکر امکان داره یه برنامه تمرینی خوب به من بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

poor
۱۳۸۸-۰۵-۱۱, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
من که هنوز فرقش رو نفهمیدم

محمد چالش
۱۳۸۸-۰۵-۲۶, ۰۲:۵۵ بعد از ظهر
خیلی دنبال این مقاله بودم ممنون از شما مرسییییییییی:تشویق:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۵-۲۶, ۰۵:۴۵ بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
من یه چند وقتیه که خیلی علاقه مند به رشته بادی کلاسیک شدم
قدم 176 و وزنم 81 کیلو هست.ضمنا شرو به خردن هیدروکسیکات کردم و روزی 45 دقیقه تمرینات هوازی انجام میدم.میخواستم اکر امکان داره یه برنامه تمرینی خوب به من بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برنامه بايد به صورت حضوري باشه . وقتي بدن شما را نديدم چه جوري برنامه بدم ؟
برنامه هاي بادي كلاسيك و قوانين داوريش هيچ فرقي با پرورش اندام نداره و فقط فرقش توي نحوه وزن كشي هستش كه گفتم.

aliii
۱۳۸۸-۰۶-۰۵, ۱۲:۴۸ بعد از ظهر
برنامه خوبی بد اقا mohsen دستت درد نکنه

Mohsen
۱۳۸۸-۰۶-۰۵, ۰۹:۱۳ بعد از ظهر
برنامه خوبی بد اقا mohsen دستت درد نکنه
برنامه های دیگه ای هم برای سایت نوشته شده که در تایپیک زیر قرار گرفته اند
نرم افزار های خصوصی نوشته شده برای سایت (http://www.bodybuilder.ir/forum/showthread.php?t=1153)

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۶-۰۷, ۰۱:۰۱ بعد از ظهر
با سلام
مي خواستم بدون مسابقات بادي كلاسيك در چه سطوحي برگزار مي شه و معتبرترين مسابقاتش در سطح دنيا كدومه؟
با تشكر!

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۰۷, ۰۳:۴۲ بعد از ظهر
با سلام
مي خواستم بدون مسابقات بادي كلاسيك در چه سطوحي برگزار مي شه و معتبرترين مسابقاتش در سطح دنيا كدومه؟
با تشكر!

در سطح استان . كشور . آسيا و جهان .
معتبر ترينش مسابقات جهاني بادي كلاسيك هستش .

mahdij
۱۳۸۸-۰۶-۲۷, ۰۷:۲۹ قبل از ظهر
با تشکر از شما, ولی باید بدانید که این تقسیم ون و مثلا در ایران و در آسیا از رده قدی 165 و در بعضی از مسابقات 160 برگزار می شود.نمونه اش مسابقات کشوری و اسیایی امسال88

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۲۸, ۱۲:۲۱ قبل از ظهر
با تشکر از شما, ولی باید بدانید که این تقسیم ون و مثلا در ایران و در آسیا از رده قدی 165 و در بعضی از مسابقات 160 برگزار می شود.نمونه اش مسابقات کشوری و اسیایی امسال88

رده 160 نداريم .
از 165 هستش و توي كشوري هم همانطور بود .

mahdij
۱۳۸۸-۰۸-۰۹, ۰۴:۵۰ قبل از ظهر
نمونه ای از اینکه تعیین وزن و قد در مسابقات بادی کلاسیک در همه جا یکسان نیست:

سومین دوره مسابقات حرفه ای بادی کلاسیک مردان جهان -کالینین گراد روسیه
وزن ها:

Men
Classic BB: Up to & including 170 cm + 2kg
Classic BB: Up to & including 175 cm + 4kg
Classic BB: Up to & including 180 cm + 6kg
Classic BB: Over 180 cm + 8 kg(*see note below)
+ overall

Open Bodybuilding Class
Women Fitness - Open
Men Fitness - Open
Bodyfitness - 163 cm.
Bodyfitness over 163 cm. + overall